KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Vladivostok - 9. ledna 2020   15:00

Jekatěrinburg
01:02' Holland (Mamkin) • 12:06' Sexton (Macek, Holland) • 46:13' Bělousov  • 48:22' Macek (Dawes, Golyšev) • 55:50' Golyšev (Dawes, Alexej Vasilevskij)
5:2
(2:0, 0:1, 3:1)
Vladivostok
Vladivostok
34:05' Mereskin  (Pilipenko, Lomako) • 55:26' Bakoš  (Almqvist, Lalonde)
Gofman, Kočetov – Biťukov, Maximovskij
Uralec Arena, Jekatěrinburg
5 545 diváků
Vladivostok

Češi a Slováci

Jakub Kovář (JEK) – 87,5% úspěšnost zákroků (14/16)
Marek Bakoš (VLD) – (1+0), 3 střely, čas na ledě: 17:12
Podceňovaný Vladivostok dokázal favoritovi vzdorovat dvě třetiny, v té poslední však herně odpadl a z automobilového města odcestuje prázdnou. Malou náplastí na nakonec přesvědčivou porážku může být pro Marka Bakoše vstřelený gól.
Jekatěrinburg zabodoval v sedmém domácím utkání v řadě a v tabulce Východní konference si po vítězství 5:2 upevnil čtvrtou pozici. Spolu s týmem slaví i Jakub Kovář, jenž odchytal celé utkání.
Statistika střel: 31:16.
59:45'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Mereskin – 2 min., podrážení).
59:22'
Je to tak, zápas už se dohrává pouze z povinnosti.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a já si troufám tvrdit, že i samotného utkání.
55:50'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Avtomobilist žádné komplikace nepřipouští. Po ráně od modré čáry zvyšuje ANATOLIJ GOLYŠEV šikovnou tečí na 5:2. Za tohoto stavu už má podle mě Jekatěrinburg vítězství v kapse. Asistence: Nigel Dawes a Alexej Vasilevskij.
55:26'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Slovenský útočník MARTIN BAKOŠ vykřesal jiskřičku naděje! Stalo se tak v rychle využité přesilovce, kdy po Almqvistově přihrávce do ostrého úhlu procedil puk mezi Kovářovo tělo a bližší tyč. Čeká nás snad ještě drama? Asistence: Adam Almqvist a Shawn Lalonde.
55:15'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., držení).
53:55'
Jekatěrinburg hraje celou třetí třetinu v optimální pohodě. Nejlépe o tom vypovídá poměr střel (12:1).
53:05'
Na Krasotkina vypálil také Mamkin (Jekatěrinburg).
51:37'
Krasotkin (Vladivostok) tentokrát podržel svůj tým proti překvapivé střele Golyševa.
50:00'
Statistika střel: 27:14.
48:22'
Hosté se z inkasovaného gólu ještě pořádně nevzpamatovali a už inkasují počtvrté! Golyšev si u pravého mantinelu počkal na vhodnou příležitost k přihrávce, následně před bránou vznikla skrumáž a v ní nadvakrát dostal puk do sítě BROOKS MACEK. Po tomto zásahu se zdá, že vladivostocká flotila míří nenávratně ke dnu. Asistence: Nigel Dawes a Anatolij Golyšev.
46:13'
V početní výhodě skórovat nedokázali, zato v rovnovážném počtu ano! Loupežník GEORGIJ BĚLOUSOV ukradl puk ve středním pásmu, kličkou obehrál posledního obránce Osipova a průstřelem brankáře vrátil svému celku dvougólový náskok. Bez asistence.
44:43'
Současně s vypršením Lalondeho trestu Macek (Jekatěrinburg) z dobré pozice přestřeluje!
43:54'
Domácí se vrátili zpátky. A škoda pro ně, že Bělousovova nabídka nenašla před bránou adresáta.
43:30'
Ljungh (Vladivostok) šikovně vyvezl puk.
42:43'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Shawn Lalonde – 2 min., faul kolenem).
41:53'
Macek ani Trjamkin Krasotkina nepřekonali. A odteď to domácí hokejisté budou mít ještě obtížnější, protože jejich přesilovka právě skončila.
40:01'
Statistika střel po 2. třetině: 18:13.
V uplynulé třetině se Vladivostok svému soupeři střelecky vyrovnal a po kontaktním gólu Mereskina je od 35. minuty zpátky v utkání. Hned po návratu z kabin však budou mít Admirálové jiné starosti než vyrovnat, nejprve totiž musejí ubránit téměř dvě minuty dlouhé oslabení.
40:00'
39:51'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Shawn Lalonde – 2 min., hrubost).
38:47'
V závěru třetiny se hraje nahoru-dolů.
37:27'
Želdakov (Vladivostok) si může oddechnout, jeho trest právě vypršel.
36:40'
Gól na 3:1 visel ve vzduchu! Po střele od modré čáry zazvonila za Krasotkinem tyč!
35:27'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Grigorij Želdakov – 2 min., krosček).
34:05'
Pravidlo "nedáš – dostaneš" se ukázalo v celé své kráse! Po neproměně šanci soupeře zaveleli hosté k rychlé akci, při ní došlo k předávce puku a Pilipenkově střele z pravé strany, kterou mezi tři tyče tečoval ALEXANDR MERESKIN. Asistence: Kirill Pilipenko a Oleg Lomako.
33:47'
Krasotkin (Vladivostok) opět vychytal Platta! Tentokrát při nájezdu. Důležitý zákrok!
33:12'
A dopředu uháněli domácí. Podél hrazení se rozjel Platt, jeho křižný projektil zastavil Krasotkin lapačkou.
31:44'
Almqvist (Vladivostok) neudržel útočné pásmo.
30:27'
Přečíslení dva na jednoho Dawes (Jekatěrinburg) nevyřešil dobře. Spoluhráče hledal elegantní zadovkou, ta ale přes položeného obránce neprošla.
30:00'
Statistika střel: 13:9.
28:51'
Ljunghovu ránu z levého kruhu přizvedl jekatěrinburský obránce do ochranné sítě, takže před Jakubem Kovářem bude opět rušno.
27:40'
Hosté dokázali vyvézt puk a dokonce i zahrozit. Na Jakuba Kováře to zkoušel Lalonde, ale český gólman se o čisté konto připravit nenechal.
27:24'
Boje se přesunuly do rohu kluziště. Probíhají ve vladivostockém obranném pásmu.
26:17'
Domácí se opět vydali do útoku a tentokrát ho i zakončili. Podél levého mantinelu rozetý Platt přinutil Krasotkina k zásahu lapačkou.
25:09'
Berezin (Jekatěrinburg) v nouzi posunul puk za bránu. Tam ho sebral soupeř.
23:45'
Práci měl už také Jakub Kovář. Jekatěrinburského brankáře zaměstnal z kruhu střílející Mereskin.
22:21'
Vladivostok je kompletní.
21:48'
Domácí tým nakonec přeci jen vystřelil. Poprvé z pravé strany Golyšev a po něm od modré čáry Bělousov. Krasotkin měl obě situace pod kontrolou.
21:18'
Při návratu do pásma Jekatěrinburg překombinoval svou akci a musí začít znovu od píky.
20:58'
Hosté se už podruhé osvobodili.
20:21'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Markus Ljungh – 2 min., držení).
20:01'
Statistika střel po 1. třetině: 9:5.
První třetinu ovládl favorit. Jekatěrinburg udeřil hned z první střely a podruhé se radoval ve 13. minutě po trefě z přesilovky. Za oba góly přitom může vděčit zámořské dvojici Holland (CAN), Sexton (USA).
20:00'
19:09'
Jakub Kovář (Jekatěrinburg) si vylepšil statistiky zákrokem proti Konnovovi.
18:54'
Domácí vyhazují na icing.
18:11'
A podobné je to i v obraně, i když teď hosté zvládli odrazit přečíslení tři na dva.
16:49'
Vladivostoku se v žádném případě nedá upřít snaha. Pravdou ale je, že v útoku se mu moc nedaří.
15:15'
Ve hře obou týmů se objevují nepřesnosti.
13:44'
O snížení zausiloval Bakoš (Vladivostok). Přes dobře zorganizovanou obranu se však neprodral.
12:06'
Tým z města automobilů vede díky přesilovce 2:0! U levé tyče stojící Macek našel diagonální zadovkou DANA SEXTONA a z pravého kruhu pohotově zakončující Američan neměl žádný problém trefit poloprázdnou bránu. Asistence: Brooks Macek a Peter Holland.
11:31'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Ilja Davydov – 2 min., nedovolené bránění).
10:00'
Statistika střel: 4:1.
09:44'
Útok domácího týmu vypadal nebezpečněji. Macek obdržel přihrávku na levý kruh, odkud přinutil Krasotkina k zákroku vyrážečkou.
08:10'
Háčkování by mu šlo. Samostatnou akcí se však Lalonde (Vladivostok) před brankáře nedostal.
07:18'
Jakub Kovář (Jekatěrinburg) pokryl nahození ze strany a před námi je první reklamní pauza.
05:37'
Mozer (Jekatěrinburg) opustil trestnou lavici.
05:17'
Má slova potvrdil Platt (Jekatěrinburg). Rozjel se podél trestných lavic a z kruhu pro vhazování důkladně provětral Krasotkinovu lapačku.
04:50'
Jekatěrinburg se však opět osvobodil a tohle oslabení sehrává perfektně.
04:17'
Vladivostok má problémy vejít do pásma. Nakonec mu pomohlo až nahození.
03:41'
Domácí tým vyhrál buly a honem vyhodil.
03:37'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jevgenij Mozer – 2 min., hákování).
02:37'
O navýšení náskoku usilující Golyšev (Jekatěrinburg) otestoval kvalitu Krasotkinovy vyrážečky.
01:02'
Lepší vstup do utkání si favorit nemohl přát! Mamkinova zblokovaná střela se odrazila na střed osy hřiště k volnému PETERU HOLLANDOVI, který pohotově vymetl šibenici. Asistence: Michail Mamkin.
00:01'
Hokejisté oficiálně nastoupili na led a jak bývá tradicí, poslechli si ruskou hymnu.
Hráči se v tuto chvíli rozbruslují.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – Gurkin, Alexej Vasilevskij, Berezin, Trjamkin, Batyršin, Mamkin, Valitov – Dawes (C), Golyšev, Macek – Sexton, Holland, Mozer – Dacjuk (A), Bělousov, A. Garejev – Platt (A), Chripunov, Litovčenko – Ovčinnikov.

Admiral Vladivostok: Krasotkin (Truškov) – Lalonde, Almqvist, Želdakov, A. Osipov (A), Davydov, Bobrjašov, Ostrovskij, Ugolnikov – Ljungh, Konnov, Bakoš – Silajev, Glazačev (C), Korosteljov – J. Petrov, Pilipenko, V. Butuzov – Lisin, Mereskin (A), Lomako.

Rozhodčí: Gofman, Kočetov – Biťukov, Maximovskij.
Vážení příznivci KHL, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání mezi Jekatěrinburgem a Vladivostokem.

Jekatěrinburg:
Jakub Kovář (CZE) – 93,06% úspěšnost zákroků

Vladivostok:
Marek Bakoš (SVK) – 29 bodů (12+17)
Vzájemné soupeření v probíhající sezoně

Vladivostok – Jekatěrinburg 1:2pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky:
32. Mereskin – 36. Golyšev, 64. Alexej Vasilevskij (Dawes, Macek).

Admiral Vladivostok

Admirálové přicestují k pohoří Ural ve zlepšené náladě. Vítězstvím 2:1 na ledě Nižného Novgorodu totiž přerušili pět zápasů dlouhou šňůru porážek, kterou za sebou začali táhnout den před Vánocemi. Zopakovat bodový zisk je opravdu potřeba, protože vladivostočtí hokejisté bojují o postup do play-off.

Nejproduktivnější hráči:
25. Marek Bakoš (SVK) – 29 bodů (12+17)
31. Denis Vicharev (RUS) – 28 bodů (14+14)
39. Markus Ljungh (SWE) – 26 bodů (12+14)

Avtomobilist Jekatěrinburg

Klub z města automobilů se chystá zakončit třízápasové představení na svém kluzišti. V domácí derniéře bude chtít navázat na výhru 3:0 s Nižněkamskem a zároveň napravit ne úplně dobrý dojem z posledního utkání proti Novosibirsku, kterému Jekatěrinburg podlehl 3:4 po prodloužení.

07. Brooks Macek (GER) – 35 bodů (17+18)
10. Nigel Dawes (KAZ) – 33 bodů (16+17)
40. Dan Sexton (USA) – 26 bodů (11+15)
V tomto on-line přenosu se podíváme do Východní konference, konkrétně na souboj mezi Jekatěrinburgem a Vladivostokem. Domácí tým se čtvrtým místem drží v popředí tabulky, zatímco hosté pokukují po play-off z deváté příčky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.