KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Chabarovsk - 26. listopadu 2019   17:30

Jokerit
Jokerit
07:09' Lehtonen (O'Neill) • 38:15' Pihlström (O'Neill, Joensuu) • 45:46' Norman (Lepistö, Haapala) • 53:09' Lehtonen

Marek Langhamer (CHRB) V zápase byl pouze na lavičce
Je rozhodnuto! Dva body dnes bere Jokerit Helsinky po jasné výhře nad Amurem Chabarovsk. Ten zase nepředvedl vůbec dobrý výkon a z dvanácti střel na branku prostřelili Kalninše jen jednou. Zato Jokerit se v druhé i třetí třetině dokázal prosadit dvakrát a v zápase ani jednou neprohrával. Ke třem bodům tak pohodově dokráčel.
59:43'
Domácí už drží kotouč za svou brankou a odpočítávají poslední sekundy.
59:23'
Jedno z posledních buly dnešního zápasu vyhrál Amur, ale do pásma se dostával hodně dlouho.
59:12'
A i tento "nájezd" hráčů Amuru do pásma byl zastaven skvělou obranou Jokeritu v čele s Lauridsenem.
58:45'
Další skvělý průnik ve třech v podání Jokeritu. Nakonec se s pukem ale hráči dostali až za branku.
58:15'
Domácí drží kotouč v útočném pásmu, Amuru ubíhá čas a je už asi definitivně rozhodnuto.
58:00'
Pprobíhají poslední dvě minuty zápasu.
57:32'
Amur má poslední minutky na kontaktní gól, s předvedenou hrou už ho ale asi nevstřelí.
56:45'
Velmi nehezky rukou do hlavy byl nyní "sundán" jeden z hráčů domácího celku. Praštil se ještě navíc o mantinel. Sudí ale nepíská, což je divné rozhodnutí sudích.
56:14'
Ruděnkov nyní sice dobře vypálil, ale bez úspěchu. Kalninš nechce pustit další gól za svá záda.
56:10'
55:42'
Domácí nepustili Amur do pásma a drželi ho ve středním.
55:12'
Další skvělé vyhození Jokeritu Helsinky. Z přesilovky zbývá cca 45 sekund.
54:52'
Domácí skvěle brání a vyhazují. Amuru trvá hodně dlouho dostat se zpět.
54:10'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Ahti Oksanen – 2 min., držení).
53:29'
Ve hře se tedy pokračuje, protože Coachs challenge nebyla úspěšná. Jokerit vede 4:1.
53:09'
Hosté are berou Coachs Challenge. Tak uvidíme, možná gól platit nebude.
53:09'
Jokerit právě vstřelil branku!
Autorem branky je MIKKO LEHTONEN. Ten si získal puk a následně zezadu vypálil puk až za záda nic nevidícího Alikina.
53:03'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Denis Golubev – 2 min., krosček).
53:03'
Nyní si musíme vytrpět poslední pauzu, pak už nám nebude nic bránit v plynulém pokračování hry.
52:39'
Joensuu nedokázal zasunout puk do odkryté klece!
51:57'
Marko Antilla nyní parádně a hlavně nečekaně vystřelil. Jeho rána byla vychytána brankářem Alikinem.
51:30'
Jokerit na soupeře opět začíná tlačit v útočném pásmu.
50:20'
Nyní střídali všichni hráči kromě dvou, kteří na ledě zůstali, a ti se vzájemně naháněli.
49:43'
Domácí pálí mimo branku a puk jim uniká z útočné třetiny.
49:31'
Akci Amuru Chabarovsk zastavuje dlouhé vyhození na zakázané uvolnění Michal Jordán se hodně zlobí.
49:04'
Jokerit byl ale vyhnán z pásma. Hosté se stáhli za branku a jeli střídat.
48:49'
Domácí měli problémy v rohu, ale už jsou u kotouče.
48:04'
Celkově již pátá komerční přestávka opět zastavuje hru.
47:34'
Jokerit vyhodil kotouč a jel střídat. Hosté si nerozuměli za brankou.
46:40'
Domácí stupňují tlak. Vypadá to, že je další gól ještě víc nabudil.
45:46'
Autorem branky je JOHN NORMAN. Domácí jdou do trháku. Lepisto vypálil od modré tvrdou ránu, která se přes Alikinovo opancéřování nakonec dostala, o čemž nevěděl nikdo, včetně brankáře. Puk, který se vykutálel z brankářovy výstroje ale zmerčil Norman a zasunul ho do branky. Asistence: Sami Lepistö a Henrik Haapala.
45:05'
Helsinský tým ztratil puk a soupeř s ním dokonce najel až do pásma. Tam ho zanechal.
44:56'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Gleb Korjagin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
44:32'
Jokerit se snaží dobře rozehrát, ale Amur napadá i za brankou.
43:32'
Tomáš Zohorna (označený dnes jako kapitán) kvalitně vybojoval puk v rohu a posílal ho před branku.
43:04'
Amur konečně dostal puk z pásma, ale všichni hokejisté ani nestihli vystřídat a finové jsou tam už zpátky.
42:46'
Jokerit stále velmi nepříjemný v útočné třetině.
42:11'
Lehtonen nyní v obrovské šanci, kdy si najel až před brankáře a bekhendem na něj nahodil puk. Ten ho vyrazil jen kousíčkem betonu!
41:20'
Neskutečně chytře teď zahrál Petri Kontiola! Měl trochu času za brankou hostí a tak puk nabral na čepel, zvedla a zpoza branky nahodil puk na Alikina!
41:03'
Nyní střela nevyšla domácímu Kontiolovi. Alikin byl připraven u tyče, ale jednomu z nejznámějších finských hokejistů sjel puk z čepele.
40:23'
Brankář Amuru musel nyní hodně stáhnout betony, hned v úvodní minutě na něho letěla těžká střela.
40:01'
Druhá třetina měla opět pomalý rozjezd. Prvních šest minut bylo okem fanouška dost nudných. Pak ale z nenadání Korobov stav srovnal a zápas dostal nový náboj. Amur se zlepšil a Jokerit zažíval horké chvíle. Minutu a tři čtvrtě zvedali nad hlavu ale opět domácí, protože fantastickým gólem zvyšoval nakonec Pihlstrom. Do třetí třetiny tak opět s jednogólovým náskokem vyjede finský mančaft.
40:00'
39:58'
Moses ještě těsně před sirénou prověřil Alikina, ten však byl připraven.
39:49'
Buly ve středním pásmu nyní vyhráli domácí a jedou dopředu.
38:15'
Autorem branky je ANTTI PIHLSTRÖM. Nádherná branka a Jokerit je opět ve vedení! Joensuu vyslal perfektně O'Neilla na pravé straně u modré čáry, ten pak vystřelil záměrně kousek vedle branky, kde měl hokejku připravenou Pihlstrom a od jeho hole se puk do branky už jen odrazil. Asistence: Brian O'Neill a Jesse Joensuu.
37:30'
Vasiljevovu střelu od modré na opačné straně do lapačky chytal Kalninš, ale rychle puk vytřepal ven a rozehrál.
37:02'
Zajímavou střelu musel nyní likvidovat Alikin. Puk se pak odrazil skoro až na druhou stranu.
36:42'
36:10'
Jokerit opět zajímavě kombinuje. Grantovi ale je puk nakonec vypíchnut.
35:28'
Grant vypálil tvrdou střelu, kterou Alikin chytl mezi betony. Joensuu se snažil dorážet, ale to se rozhodně nelíbilo Alikinovým spoluhráčům.
35:12'
Domácí se snaží stále vylepšovat a vylepšovat pozice.
34:42'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Valerij Vasiljev – 2 min., podrážení).
34:42'
Druhá komerční přestávka této třetiny nechává hráče oddychnout a přerušuje utkání.
34:23'
Korobov naznačil střelu, popojel a následně vypálil, Kalninš ale v pohodě vyráží.
33:55'
Jokerit přebral kotouč a rychle přešel zpět do útočného pásma. Ani na této straně ale nevzešla z šance žádná střela.
33:28'
Chabarovsk se dostal zásluhou Rudenkova k brance soupeře, ale nic tam opět nepředvedl.
32:30'
Od modré nyní pálil Alexandrov, ale nastřelil jen jiného hráče vedle branky.
32:16'
32:05'
Vypadalo to, že uvidíme první střelu v přesilovce, ale puk na poslední chvíli z hokejky smetl Grant.
31:44'
Chabarovsku se tato přesilovka vůbec, ale vůbec nedaří.
30:43'
Hosté o puk přišli a Jokerit vyhodil až na Alikina.
30:16'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. – příliš mnoho hráčů).
29:13'
Velký shon a závar před brankou Alikina, ten musel mít oči opravdu na šťopkách, aby dokázal uvidět puk. Nečekanou střelu z nepřehledné pozice ale vyrazil.
28:31'
Hosté vyhodili do středního pásma.
28:10'
Amuru se podařilo vyhodit dostat se z tlaku a nějaký čas pobýt v útočném pásmu.
27:47'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Dmitrij Korobov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
26:45'
Chabarovsk se po gólu hodně zvedl! Neustále ohrožují své protihráče v útočném pásmu.
25:51'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Autorem branky je DMITRIJ KOROBOV. Hosté srovnávají! Opět jim stačil malý počet střel. Korobov získal puk u mantinelu a vypálil tvrdě na Kalninše, který si puk ne uplně přesvědčivým zákrokem srazil do branky. Asistence: Stanislav Kacuba.
25:29'
Gorškov se dostal před branku, ale jeho tečovaná rána šla mimo branku.
24:59'
Vladislav Ušenin se dostal do úniku proti jedinému obránci. Nakonec zakončoval velmi dobře, ale Kalninš jeho úmysly vytušil.
24:20'
Jokerit držel dlouhou dobu pásmo, až se k zakončení dostal Loov, který ale nevyslal střelu, která by měla reálně ohrozit Alikina.
23:56'
Tuhé souboje o puk probíhaly v levém rohu kluziště z pohledu Chabarovsku.
23:27'
Domácí opět zazmatkovali před Kaninšem. Ten musel rozehrát hokejkou.
22:56'
Další nahození do pásma, tentokrát se už ale hokejisté Amuru neudrželi.
22:23'
Špatná rozehrávka domácích před vlastní brankou. Jediné štěstí bylo, že Ušeninovi sklouzl puk.
21:45'
No a Amuru na druhé straně se to daří. Ale stále nevyslali střelu.
21:17'
Jokerit nahodil do vápna, ale nedařilo se mu tam puk opět získat. A tak hrál Amur.
20:44'
Hra se opět přesouvala z hokejek jednoho týmu na hokejky toho druhého a zase zpět. Ani jeden tým se nedokázal usadit v pásmu.
20:01'
Viděli jsme první třetinu, která nepatřila k těm nejpohlednějším. Určitě jsme neviděli nějak krásný a útočný hokej, hlavně ze strany Chabarovsku. Ten se oproti minulému zápasu s Barysem ve střelách na branku zlepšil o jednu střelu, ale celkem to dělá jen opravdu tragické dvě střely na branku za třetinu. Jokerit se snažil víc a vystřelil patnáctkrát. Jeden puk po Lehtonenově střele nakonec zapadl za záda Alikina.
20:00'
19:53'
Chabarovsk ještě zkoušel uhrát něco v útočném pásmu, ale neskončili to pro ruský tým dobře.
19:15'
Chabarovsk respektive Vasiljev vyslal parádní střelu na Kalninše k tyči, ale lotyšský brankář se stihl přesunout.
19:07'
18:47'
Další vyhození finského celku, přesilovka už skoro končí.
18:16'
Jokerit Helsinky opět skvěle vyhodil, takže už se hodně přiblížil konci oslabení.
17:47'
Amur se vůbec nedostává do soupeřovy třetiny. Tam byl z dosavadní přesilovky jen asi 5 sekund.
17:07'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Alex Grant – 2 min., držení).
16:52'
Amur nyní drží kotouč o dost více, než soupeř. Avšak i tak mu to není nic platní, protože se nedostává do zakončení.
16:29'
Joensuu dostal puk na modrou, ale byl v signalizovaném ofsajdu a tak kotouč ponechal soupeři.
16:06'
První třetinu nám nyní přeruší komerční přestávka.
15:44'
Tvrdou a nečekanou střelu domácího celku kryje brankář Alikin.
15:26'
Domácí měli problémy s rozehrávkou, kdy dvakrát kotouč málem nabídli soupeři před vlastní branku.
14:30'
Hosté se nyní skvěle dostávají do útočné třetiny, avšak vystřelit se jim nedaří.
13:33'
Jokerit vybojoval kotouč a dostal ho k brance soupeře, jenže tam skvěle zasáhla obrana.
13:05'
Při další akci se hostům opět v pásmu nepodařilo vystřelit.
12:36'
Hosté získali kotouč, ale ze středního pásma se stáhli za svou branku a zkusili vyčkat.
12:11'
Chabarovsk vyhodil do pásma, ale tam kotouč ztratil a bruslil rychle zpět.
11:43'
Domácí to zase skvěle zkoušeli, ale Alikin byl zase přesný.
10:47'
Nyní už se to konečně Chabarovsku povedlo a na oslabení hostů končí.
10:19'
Domácí stále střílí a střílí a formace Amuru už je na ledě opravdu dlouho. Nemůže vyhodit.
08:45'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Gleb Korjagin – 2 min., podrážení).
08:33'
Jokerit opět svírá soupeře v pásmu, vzešlo z toho už několik střel. Ale ani jedna nebyla přesná.
07:09'
Autorem branky je MIKKO LEHTONEN. Fisnký celek využívá přesilovku a po přihrávce zpět k modré propálil vše, co mu stálo v cestě, Mikko Lehtonen! Asistence: Brian O'Neill.
07:03'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Stanislav Kacuba – 2 min., hákování).
06:46'
Chabarovsk dostal puk do pásma, avšak následně hráči odjeli vystřídat.
06:03'
Hru nám nyní přerušila komerční pauza.
05:50'
Domácí bojují v útočném pásmu o puk v rohu kluziště.
05:23'
Jokerit se rozjel do pásma, ale Kivisto, který se opět k puku dostal za modrou čarou, byl v ofsajdu, takže se hra zastavila.
04:44'
Kivisto zakončoval velmi pohlednou kombinaci Jokeritu Helsinky, ale jeho rána byla některou z hokejek nasměrována mimo branku.
04:01'
Kalninš musel zastavit puk. Buly se tak bude odehrávat před jeho brankou
03:43'
Lepisto čeká za brankou, než mu najede někdo na přihrávku a vydají se do útoku
03:20'
Golubev dobře vyhodil a k puku se dostal i v útočné třetině, ale tam neměl nikoho ze spoluhráčů.
02:29'
Eronen nahodil do pásma. Puk tam ale dostihl jeden z obránců. Jokerit ale v pásmu zůstává.
01:51'
Domácí soupeře zavřeli asi na 45 sekund v pásmu, avšak vzešla z toho jen jedna střela a to střela mimo.
01:10'
Jokerit se chtěl vydat do útoku, ale hokejisté si to nakonec rozmysleli a zamířili na střídačku.
00:30'
Hra se zatím přenáší tam a zpět z jedné strany na tu druhou
00:01'

Jokerit Helsinky: Kalninš (A. Niemi) – A. Grant, Lehtonen, Lepistö (C), Lööv, O. Lauridsen (A), Eronen, Kivistö – O'Neill, Regin, Joensuu – Halme, Kontiola, Savinainen – Moses, Norman, Haapala (A) – Anttila, Pihlström, Oksanen.

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – Vitásek, Jordán, Turbin (A), V. Vasiljev, Korjagin, Korobov, Alexandrov – H. Zohorna, T. Zohorna, Golubev – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Gorškov – A. Lazarev (A), Rasskazov, Ruděnkov – Kapiturov, Kacuba, Jazkov..
AMUR CHABAROVSK

Amur Chabarovsk své výkony taky zlepšil a začal se i více střelecky prosazovat. Stále to však stačí až na jedenácté místo před posledním a tragickým Traktorem. Dvacet osm bodů, to je na míle vzdálené od prvního místa (Kazaň – 49b.).Týmy pár pozic nad ale zas takový náskok nemají. Až o sedmého místa mají všechny týmy náskok max. 5 bodů, zejména Nižněkamsk a Novosibirsk, kteří už drží pěti-zápasovou šňůru bez vítězství a Amur by je tak mohl krok po kroučku dohnat.

Forma: V(pp) – P – V – V – P

Poslední zápasy:
Barys Nur-Sultan – Chabarovsk – 2:3pp
Ufa – Chabarovsk 5:3
Chabarovsk – Magnitogorsk 3:2
JOKERIT HELSINKY

Výkony Jokeritu jsou lepší, než bývaly na začátku sezóny. Přesto ale jediný finský zástupce v soutěži prohrál z posledních pěti zápasů přesně tři. V tabulce už nashromáždil 35 bodů, což mu stačí na poslední postupové místo – osmé místo – a navíc je to stejně jako sedmá Jaroslavl. Jokerit vstřelil 78 branek a obdržel 77, takže skóre má mírně, mírně pozitivní. Musíme však podotknout, že má Jokerit odehráno o dva nebo tři zápasy méně, než většina ligy. Viťaz má dokonce více o čtyři.

Forma: P(sn) – V – V – P – P(sn)

Jokerit – Jaroslavl 2:3sn
Jokerit Dynamo Moskva 3:1
Čeljabinsk – Jokerit 2:5
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.