KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Astana - 26. listopadu 2019   15:00

Magnitogorsk
06:20' Mozjakin (O'Dell, Rasmussen)
1:2
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Astana
Astana
25:46' Akolzin   • 61:08' Videll  (Knight)
Košečkin (Nosov) – Běreglazov, Antipin, J. Jakovlev, J. Birjukov (A), Matuškin, Dronov, Babincev – O'Dell, Rasmussen, Mozjakin (C) – Dorofejev, A. Nestrašil, Potěchin – N. Kuljomin (A), Loktionov, Paršin – Timkin, Galuzin, Ljubimov – Bujnickij.
Olenin, Ravodin – Střelcov, Ponamarenko
Arena Metallurg
Astana
Pasquale (H. Karlsson) – Dietz (C), Metalnikov, Makljukov, Ohtamaa, Šalapov, Kleščenko, Orechov – Ševčenko, Boyd (A), Akolzin – Valk, Knight, Videll – R. Starčenko (A), Šesťakov, Michajlis – Sagadejev, Paňukov, Gurkov.

Vhazování – 25:28.
Je konec! Dnešní utkání nám nakonec nabídlo pouze tři branky, přičemž jedna z nich padla až v prodloužení. Barysu se totiž ve druhé periodě povedlo srovnat krok, navíc závěrečná třetina nám žádnou branku nepřinesla, logicky se tak šlo do prodloužení. To trvalo něco málo přes minutu, druhý bod vystřelil svému celku Videll, který zároveň rozhodl o vítězi tohoto zápasu.
61:08'
Barys právě vstřelil branku!
O osudu tohoto zápasu je definitivně rozhodnuto! Ve vlastním pásmu dokázal nabrat slušnou rychlost LINUS VIDELL, který se dokonce natlačil až do palebné pozice, odkud nekompromisním způsobem zamířil ke vzdálenější konstrukci, na což byl Košečkin krátký.
Asistence: Corban Knight.
60:10'
Úvodní vhazování prodloužení dopadlo lépe pro hostující celek, který ihned zavezl puk za vlastní branku. Poté se směrem dopředu pomalu a jistě dostával Boyd.
60:01'
Ani poslední perioda nerozhodla o vítězi tohoto zápasu, na řadu tak přijde prodloužení. Bude se hrát ve třech na obou stranách.
60:00'
58:59'
Oba celky se v závěru třetí třetiny snaží neudělat chybu, což se zatím daří. Tento zápas zřejmě půjde do prodloužení, v tuto chvíli jsou u touše domácí hráči.
57:26'
Ránou bez větší přípravy se prezentoval Rasmussen, který nevyzrál na brankáře. Poté se do šance dostal také Dorofejev, jenž si počínal naprosto totožně.
56:13'
Ani tentokráte se nehrálo zas tak dlouho, naopak se puk dostal na hostující střídačku. Sudí tedy musel přerušit hru, opět se bude vhazovat ve středním pásmu.
55:02'
Mozjakin na nic nečekal a okamžitě se pokoušel vypálit z otočky. Jeho pokus trefil pouze brusli protihráče, nicméně nápor Magnitogorsku i nadále trvá.
54:06'
Birjukov byl v rychlostním souboji jako první u puku, nicméně jeho formace se nedostala do útočného pásma. Naopak před její hranicí se povedlo zakročit Dietzovi.
53:12'
Košečkin si opět vyzkoušel rozehrávku podél hrazení, přičemž se mu povedlo velice přesně najít volného kolegu Antipina, který ještě prodlužoval po mantinelu.
52:04'
Přetahovaná u pravého hrazení nakonec dopadla lépe pro Metallurg, který nevyvezl puk do bezpečí. Naopak Košečkin zasahoval proti nahození od modré čáry.
51:08'
Na dlouho hůl zasahoval domácí Paršin, kterému se povedlo protečovat kotouč do středního pásma. Nur-Sultan se zároveň nedostal do rychlého protiútoku.
49:01'
Na řadu přichází další komerční přestávka, po které se bude vhazovat v pásmu domácích. Úvod třetí třetiny nám opět nabízí hodně vyrovnanou podívanou.
48:07'
Nestrašil se už, už dostával do zakončení, jenomže to nakonec neproběhlo. Jednalo se o velice těsnou záležitost, neboť si sudí všiml dalšího zbytečného ofsajdu.
47:03'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Leonid Metalnikov – 2 min., podrážení).
47:01'
Dnes hodně nenápadný Nestrašil nedokázal dobře spolupracovat s vedle stojícím Mozjakinem, navíc se jeho celek dostal do ofsajdu. Metallurg se směrem dopředu trápí.
46:05'
Hosté konečně vyhodili na opačnou stranu, načež se o další vyhození pokoušel obránce Ohtamaa, kterému se povedlo procedit hrací předmět přes Birjukova.
45:08'
Metallurg Magnitogorsk se usadil v pásmu soupeře, kde proběhla celkem nadějná kombinace. Běreglazov totiž oslovil Antipina, který trefil pouze beton brankáře.
44:02'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Pavel Akolzin – 2 min., podrážení).
44:01'
K volnému puku se ještě dokázal dostat Ljubimov, který zkoušel své štěstí od levého hrazená. Na opačné straně byl k vidění protiútok, který zneškodnil Košečkin.
43:07'
Tentokráte se na vhazování dokázal prosadit domácí Rasmussen, načež se po krátkém časovém sledu prodral k ráně od modré čáry Běreglazov, který trefil brankáře.
42:03'
Do nadějné pozice se před malým momentem dostal Kuljomin, kterému rána nesedla dle představ. Navíc jí pouze do ochranné sítě srazil obránce Metalnikov.
41:05'
Antipin musel jednat skutečně hodně rychle, přičemž se mu nakonec povedlo rozehrát na pravou stranu na Mozjakina, který se daleko s pukem nedostal.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který ihned nahazoval touš do pásma, kde se jako první k němu dokázal dostat Běreglazov.
40:01'
Střely na branku (celkem): 15 – 21.
Je za námi také druhá třetina, která nám opět přinesla jedinou branku. Tentokráte se o ní postaral kazašský celek, který tak srovnal stav na současných 1:1. Barys byl dost možná o něco aktivnější, naopak na hře domácího celku zatím není vidět moc pohlednosti. Naopak se do hry dostává celá řada nepřesností.
40:00'
39:20'
Rozehrávající Kleščenko měl nečekané problémy s vyvezením puku, naopak ho neúnavně atakoval Kuljomin, který poté ve vyložené šanci pouze promáchl touš.
37:07'
Domácí obrana si nepohlídala Makljukova, který si tak nabruslil až před brankáře Košečkina, kterému se povedlo zakročit ramenem, díky čemuž vyrazil puk do ochranné sítě.
36:02'
V krátkém časovém sledu je pískáno, v tomto případě se už skutečně jednalo o icing. Tím se prezentoval Dronov, kterému se nepovedlo najít své spoluhráče.
35:07'
Nahození pouze prosvištělo vedle hostující branky, o zakázané uvolnění se nakonec nejednalo. Naopak se hosté bleskově dostali na opačnou polovinu ledové plochy.
34:01'
Dietz se nebojácně protlačil až k bekhendovému pokusu, se kterým si Košečkin stačil poradit. Ruský brankář navíc vyzrál na další dvě zakončení z velké blízkosti.
33:04'
Slušnou rychlost nabral domácí Dorofejev, který zkoušel své štěstí ze značného úhlu. Pasquale si na puk zřejmě sáhl, lapačkou ho navíc vyrazil nad vlastní svatyni.
32:18'
Podél levého hrazení se prodíral vpřed Akolzin, který se nedokázal dostat kolem Dronova. Nur-Sultan tak vyklidil pásmo, jenomže domácí opět zbytečně chybovali.
31:05'
Nyní to pouze prosvištělo. Šalapov se tvrdým způsobem opřel do kotouče, který nebezpečně směřoval k zadní tyči, kterou přeci jenom o kousek minul.
29:11'
Ohtamaa měl nečekané problémy se zpracováním neposedného touše, což nakonec mělo fatální následky. Soupeři se povedlo vyhodit přes všechny čáry.
28:08'
Barys to ihned po vhazování skvěle vykombinoval, finální nahrávka navíc putovala na hokejku Boyda, který i přes hodně prostoru úplně minul vzdálenější konstrukci.
27:31'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., vražení na hrazení).
27:02'
Pasquale si poradil s dalším střeleckým pokusem, který vyprodukoval domácí Kuljomin. Jeho rána směřovala doprostřed, navíc na řadu přichází komerční přestávka.
26:20'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, výsledek je totiž opět vyrovnaný. Za domácí mohl opět udeřit Mozjakin, jenomže jeho další pokus prosvištěl výrazně vedle.
25:46'
Hosté vyrovnávají ve vlastním oslabení! Na modré čáře totiž vystoupil vpřed jeden z domácích hráčů, což vedlo k rychlému úniku v podání PAVLA AKOLZINA. Ten se pohodlně dostal až před brankáře Košečkina, kterého překonal náramným bekhendovým zakončením.
Bez asistence.
25:07'
O něco více prostoru měl před sebou domácí Loktionov, který ihned vyslal kotouč na branku. Jednalo se o nepřesný pokus, domácí ale pokračují v náporu.
24:59'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Atte Ohtamaa – 2 min., hákování).
24:02'
Za vlastní brankou se povedlo čistým způsobem vydolovat touš Antipinovi, který ihned nastartoval akci svého celku, jenomže Rasmussen vyhnal své spoluhráče.
23:05'
U vrcholku levého kruhu měl v dobré pozici nabito domácí zadák Jakovlev, který okamžitým pokusem minul šibenici. Barys se hned v úvodu třetiny dostává pod tlak.
22:10'
Paršin neustál souboj s protihráčem, nicméně dle sudího v tomto nebyl nedovolený zákrok. Pokračovalo se tak ve hře, Birjukov ale nepřekonal brankáře.
21:05'
Směrem dopředu to zkoušel také Barys, jenomže Videll se u zadního hrazení nedokázal prosadit. Mezitím domácí hráči otáčejí hru na opačnou polovinu.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody opět dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří ihned nahazovali kotouč na druhou stranu, kde se ho zmocnil brankář Pasquale.
20:01'
Střely na branku: 8 – 9.
Máme za sebou první třetinu, která nám nakonec přinesla jedinou branku, o kterou se postaral domácí Mozjakin. O něco aktivnější byl právě Metallurg Magnitogorsk, jenž si vypracoval několik velice slibných šancí, avšak gólově se prosadil pouze Mozjakin. Proto uvidíme, co nám nabídne druhá perioda.
20:00'
19:20'
Už nám nějakou tu dobu běží poslední minuta první periody, zřejmě se alespoň prozatím žádné další branky nedočkáme. Nyní se bude vhazovat před Košečkinem.
17:11'
Ani kazašskému celku se nepovedla úvodní přesilová hra, navíc se Barys nedočkal ani jednoho střeleckého pokusu. Soupeř navíc zahrozil díky rychlému protiútoku.
16:02'
Nahozený kotouč pouze prosvištěl vedle domácí branky, což vedlo k sympatickému protiútoku. Ljubimov předával do tandemu na Galuzina, který rovněž neuspěl.
15:03'
Pasquale musel čelit dalšímu sympatickému pokusu, který putoval pouze do jeho hrudníku. Z následného protiútoku zkoušel své štěstí útočník Starčenko.
14:44'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., hrubost).
13:05'
Jednoduchým vyhozením přes všechny čáry se prezentoval hostující Metalnikov, který zároveň zahrál na zakázané uvolnění. Hra se vrací do pásma kazašského celku.
12:10'
Ani druhá přesilová hra domácích nebyla úspěšná, Barys tak konečně hraje v plném počtu. Na konci přesilové hry to ještě zkoušel Nestrašil, který trefil beton brankáře.
11:01'
Velká šance domácích! Paršin měl kolem sebe hodně prostoru, nakonec to zkoušel ránou pod břevno, nicméně puk orazítkoval horní konstrukci branky.
10:11'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Anton Sagadejev – 2 min., vysoká hůl).
09:10'
Metallurg Magnitogorsk se ihned po vhazování usadil v útočném pásmu, kde rozjel kombinaci. Nakonec to od modré čáry zkoušel Běreglazov, který trefil brankáře.
08:09'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Atte Ohtamaa – 2 min., faul kolenem).
07:02'
Barys to bude mít v tuto chvíli hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. To zatím nemusí zas tak vadit, do konce zápasu totiž zbývá hodně času na vyrovnání.
06:20'
Metallurg právě vstřelil branku!
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli zas tak dlouho čekat! Nejprve s rozehrávkou vypomohl brankář Košečkin, načež se první formace bleskově dostala na opačnou stranu, kde si do střelecké pozice nabruslil SERGEJ MOZJAKIN, jenž procedil puk pod ruku brankáře.
Asistence: Eric O'Dell, Dennis Rasmussen.
06:03'
Do útočné akce se zapojil také český útočník Nestrašil, který zkoušel z otočky vystrašit brankáře Pasquala. Ten si se slaboučkým pokusem hravě poradil.
05:10'
Rasmussen to zkoušel středem hrací plochy, jenomže tam velice nepřesně nahrával do křídla na Loktionova. Metallurg tak vybruslil zpět do svého pásma.
04:04'
Pasquale stále čeká na svůj první zákrok, tentokráte se nahození od levého hrazení sneslo vysoko nad branku. Následně Šalapov pouze vyhodil do bezpečí.
03:11'
Metallurg Magnitogorsk to opět zkoušel od vlastní branky, přičemž si Dronov v tandemu vybral svého kolegu Kuljomina, který pouze nahazoval k mantinelu.
02:08'
V krátkém časovém sledu se hned dvakrát vhazovalo, načež byla hra opět přerušena. Jakovlevovi se nepovedlo přesně rozehrát, je z toho zakázané uvolnění.
01:06'
První zákrok si připsal domácí brankář Košečkin, který si poradil s tvrdou ránou od modré čáry, kterou měl na svědomí Dietz. Nur-Sultan se opět dere do pásma soupeře.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří se poprvé dostali do vlastního pásma, odkud se o rozehrávku staral Běreglazov.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Nosov) – Běreglazov, Antipin, J. Jakovlev, J. Birjukov (A), Matuškin, Dronov – O'Dell, Rasmussen, Mozjakin (C) – Dorofejev, A. Nestrašil, Potěchin – N. Kuljomin (A), Loktionov, Paršin – Timkin, Galuzin, Ljubimov – Bujnickij.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Dietz (C), Metalnikov, Makljukov, Ohtamaa, Šalapov, Kleščenko, Orechov – Ševčenko, Boyd (A), Akolzin – Valk, Knight, Videll – R. Starčenko (A), Šesťakov, Michajlis – Sagadejev, Paňukov.

Rozhodčí: Olenin, Ravodin – Střelcov, Ponamarenko.

Andrej Nestrašil (MET)
Barys Nur-Sultan

Na opačné straně stojí o něco lépe hrající Nur-Sultan, kterému pro změnu patří momentální pátá pozice východní konference. Barysu se doposud podařilo získat šestatřicet bodů, což je pouze o tři body více, než kolik nasbíral jeho dnešní soupeř. Hostující tým tohoto zápasu se rovněž nepotýká s nejlepší formou, z posledních pěti duelů vyhrál pouze ve dvou případech. V posledním ligovém klání jsme sledovali vyrovnaný souboj s Chabarovskem, kterému se nakonec povedlo vyhrát po prodloužení poměrem 3:2. Nur-Sultan se tak bude snažit nastartovat zlepšenou formu.
Metallurg Magnitogorsk

Hokejisté Magnitogorsku se po jednatřiceti kolech nacházejí na průběžné sedmé pozici východní konference, což není zas tak špatné. Metallurg se totiž v jednu dobu nacházel na samotném chvostu tabulky, jenomže zlepšená forma přinesla vzestup na pozice zaručující play-off. Magnitogorsk momentálně ztrácí na vedoucí Kazaň propastných šestnáct bodů, navíc ho od desátého Kunlunu dělí pouze dva body. Domácí celek tohoto zápasu čeká na jakýkoliv bodový zisk už tři duely, postupně totiž nestačil na Kunlun, Chabarovsk a v posledním utkání také na Vladivostok.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Metallurg Magnitogorsk a Barys Nur-Sultan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.