KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Novosibirsk - 14. října 2019   18:00

Novosibirsk

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

V tomto utkání jsme neviděli na ledě ani jednoho českého nebo slovenského hokejistu.
Statistiky po celém zápase:

Střely na branku: 26 – 30
Trestné minuty: 6 – 4
Vhazování: 35 – 19
Zblokované střely: 15 – 17
Hity: 22 – 15
Je konec! Domácí tým nakonec velmi rychle rozhodl o svém vítězství v prodloužení. Nikolaj Timašov byl totiž obrán o puk v obranném pásmu. Vzal mu ho Matt White, jenž svou šanci proměnil střelou nad beton. Nižněkamsk bere ze zápasu dva body, Sibir jen jeden.
61:19'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Jenže tam přišla obrovská chyba hostujícího hráče! MATT WHITE vypíchl obránci kotouč, když se snažil vrátit zadovkou puk spoluhráči. Domácí hráč tak jel sám na gólmana a střelou nad beton nedal brankáři šanci! Nižněkamsk bere z tohoto utkání bonusový bod. Bez asistence.
60:55'
Novosibirsk vyhrál buly ve svém obranném pásmu, ale ještě musel o puk bojovat. Nakonec s ním vyjel alespoň do středního pásma.
60:32'
Pavel Kulikov se nakonec dostal ke střele někde z kruhu. Harri Säteri před sebou ale nikoho neměl, a tak schoval puk do výstroje, buly po jeho pravici.
60:08'
Tak už se nám rozjelo i prodloužení. Oba týmy samozřejmě nastupují ve třech. Úvodní buly vyhráli domácí, kteří se po chvilce dostali do útočného pásma.
60:01'
Již jsou za námi tři třetiny dnešního utkání a vítěze stále neznáme. V šesté minutě této periody se totiž kotouč příhodně odrazil na hokejku Alexandra Šarova, který zametl puk pod betonem gólmana. Poté už jsme neviděli moc pohledný hokej, natož nějaké šance. Jdeme tedy do prodloužení, ve kterém mají oba týmy opravdu padesátiprocentní šanci na výhru.
60:00'
59:00'
Minuta konce třetiny!
58:31'
Na hokejku domácího hráče se z ničeho nic odrazil puk, a on tím pádem měl dobrou pozici. Sám to však nečekal, a tak nakonec pálil z úhlu vedle.
58:12'
Nikolaj Timašov se s tím pokoušel něco udělat, ale jeho rána trefila jen hráče před ním. Dneska oba týmy zablokovaly opravdu hodně střel.
57:46'
No, dneska se v základní hrací době s největší pravděpodobností nerozhodne. Spíše půjdeme do prodloužení, možná až do samostatných nájezdů.
57:00'
Nyní jsme viděli několik osobních soubojů v útočném pásmu Sibiru. Ty však vyhrál domácí celek, který může konečně něco předvést směrem dopředu.
56:23'
Nižněkamsk se držel na puku ve svém obranném pásmu, ale poslal rychlou přihrávku dopředu, kde byl Zack Mitchell. Domácí ale brzy puk ztratili.
55:55'
Domácím se nyní ani trochu nedaří rozehrávka. Stěpan Zacharčuk chtěl urychlit založení útoku, ale poslal kotouč jen na střídačku svého týmu.
55:41'
Alexandr Šarov se dostal k tvrdé ráně z vrcholku kruhu. Znovu domácí brankář ale nemusel zasahovat, jelikož jeho rána byla sražena do ochranné sítě.
55:11'
Konstantin Barulin si při další střele už musel připsat zákrok. Pokus od modré však viděl, a tak schoval puk do své lapačky. Hra je přerušena.
54:47'
O něco aktivnější jsou nyní hostující hokejisté, kteří by ještě chtěli rozhodnout do konce základní hrací doby. Povedená teč však šla mimo.
54:00'
Nyní byl Pavel Porjadin hodně nedočkavý na přihrávku. Vjel do pásma dříve než puk, a tak je pískán ofsajd. před námi je poslední komerční přestávka.
53:43'
Pavel Kulikov je na ledě!
52:53'
Jyrki Jokipakka si dvakrát narazil se svými spoluhráči, načež vypálil. Jeho ránu však domácí gólman nemusel chytat, jelikož se odrazila od někoho před brankou.
52:20'
Hosté se museli vrátit pro puk do svého obranného pásma, ovšem během pár vteřin se dostali zpět do toho útočného. Tam také získal kotouč.
51:58'
Sibir vyhrál buly v útočném pásmu. Od modré poté přišlo nahození, kdy toho Konstantin Barulin moc neviděl. Přesto kotouč projel jen těsně vedle tyčky!
51:43'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Kulikov – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).
51:22'
Tak tímto tempem se podíváme minimálně do prodloužení. Oba týmy vyrábějí velké množství chyby, takže se nemohou dostat ani do útočné třetiny.
50:43'
Ryan Murphy byl hledán zadovkou svého spoluhráče, ale ta nebyla přesná ani trochu. K puku se tak zadarmo dostali hosté, kteří ho taktéž ztratili.
50:00'
Hráč Nižněkamsku se snažil založit útočnou akci, ovšem úspěšný nebyl. O Kotouč totiž přišel už ve středním pásmu, a tak se musí vracet do obrany.
49:35'
Máme zde přerušení, které je asi nejzajímavějším momentem od vstřelení branky. Domácí zahráli vysokou holí, a tak se hra přesouvá do středního pásma.
48:56'
Znovu se tedy hraje neatraktivní hokej s minimem šancí na obou stranách. Diváci se snaží povzbudit svůj tým, ale slyšet jich teda moc není.
48:08'
Konstantin Barulin měl nyní co dělat, aby zastavil puk před brankovou čárou! Jeho betony však zůstaly u sebe, a tak se obrat ve skóre nedostavil.
47:48'
Alexej Volgin čekal přihrávku na modrou, avšak ta až k němu nedojela. Domácí obránce proto musel hodit zpátečku a zastavit útok soupeře.
47:00'
Tady se jede od začátku! Výherci utkání nejsme ani o kousek blíže než na začátku utkání. Dokáže ještě jeden z týmů vstřelit branku nebo půjdeme do prodloužení?
45:16'
Sibir právě vstřelil branku!
Vyhrané vhazování a hosté srovnávají! Jak málo stačí ke vstřelení gólu. Těsně po buly totiž pálil obránce. Jeho rána trefila hráče před ním, avšak kotouč se příhodně dostal na hokejku ALEXADNRA ŠAROVA, který dostal puk mezi betony Barulina. Asistence: Andrej Jermakov a Jegor Milovzorov.
44:55'
Alexandr Loginov se nyní musel natáhnout se svou hokejkou, aby byl u puku dříve než soupeř. To se mu povedlo a domácí brankář si po chvíli připsal zákrok.
44:28'
Konstantin Barulin má asi více práce v této třetině, ale žádný těžký zákrok si ještě připsat nemusel. Tímto tempem Sibir opravdu nesrovná.
43:58'
Zack Mitchell byl na druhé straně a měl dobrou šanci! Dostal totiž přihrávku do úniku, naznačil kličku, ale jeho pokus bekhendem nakonec skončil vedle tyčky!
43:22'
Jeden z hostí se snažil dorážet odražený puk, ale měl ho hodně za sebou a střela natáhnutou hokejkou už neměla dostatečnou razanci.
42:43'
Andrej Jermakov čekal za brankou, než jeho spoluhráči vystřídají. Následně posílal dlouhou přihrávku, ovšem ta skončila jen na zakázaném uvolnění.
41:52'
Maxim Grošev se hnal s pukem dopředu, avšak jeho akce skončila u prvního soupeře. Následně se ještě natahoval po puku, ale kousek mu chyběl.
41:35'
Konstantin Barulin v prvním zákroku třetí periody. Jevgenij Česalin to zkoušel ovšem domácí gólman měl dobrý výhled, a tak bez potíží zakročil.
40:50'
Zack Mitchell napadal rozehrávku soupeře, avšak úspěšný nebyl. Novosibirsk však nemůže stále vyjet s pukem ze svého obranného pásma.
40:18'
A už nám odstartovala i poslední třetina! Snad oba týmy konečně něco předvedou a nebudeme čekat na šanci až do samotného konce utkání.

Hity: 13 – 9
Už je za námi i druhá třetina, a ani ta nenabídla moc hokejové krásy. Přesto jsme alespoň konečně viděli branku. Pavel Kulikov předvedl individuální průnik, ale ztroskotal na gólmanovi hostí. Tomu však podjel kotouč mezi betony, kde si ho nejrychleji našel Marat Chajrullin, jenž už měl jednoduchou pozici. Branku ještě muselo posvětit video, avšak k seknutí brankáře do betonu nedošlo. Poté se už na hřišti nestalo téměř nic, a tak domácí vedou po dvou třetinách o jeden gól.

Další třetina začne přibližně v 19:48.
40:00'
39:24'
Nikolaj Timašov a Denis Kazionov se nyní srazili na obranné modré Sibiru. K tomu je hostům odpískán ofsajd. Oba hráči se však zvedli a budou pokračovat.
39:00'
Minuta do konce druhé části!
38:20'
Juuso Puustinen se odhodlal ke střele, ale Konstantin Barulin znovu nemusel zakročit. Rána totiž byla sražena domácím hráčem do ochranné sítě.
37:52'
Novosibirsku nyní nevyšel přechod do útočného pásma. Jeden z jeho hráčů přejel modrou dříve, než bylo třeba. Proto je pískáno ofsajdové postavení.
37:23'
Neftěchimik napadal v útočném pásmu, ale ke kotouči se nedostal. Tak se Jegor Milovzorov dostával k šanci, avšak na poslední chvíli byl odzbrojen.
36:48'
Znovu nevidíme nějak akční hokej, možná je to ještě horší, než před vstřelenou brankou. Matt White si najížděl na křižný pas, ovšem ten nebyl přesný.
35:57'
Ovšem nyní nebyla dlouhá přihrávka na útočníka Nižněkamsku vůbec přesná. Puk šel totiž přesně na druhou stranu, a tak je pískáno zakázané uvolnění.
35:06'
Vstřelená branka by mohla tempu tohoto utkání rozhodně jen pomoci. Nižněkamsk je však teď lepším týmem a žene se do další útočné akce.
34:13'
Branka je nakonec uznána!
34:13'
Tak možná úvodní gól neuvidíme. Rozhodčí totiž kontrolují záznam, i když popravdě nevím, proč by branka neměla být uznána. Necháme se překvapit.
34:13'
Neskutečné, konečně vidíme branku a tu střílí domácí celek! Tak snad už se to zlepší s tím střílením gólů. Pavel Kulikov se dostal před branku z úhlu a Säterrimu jeho pokus propadl mezi nohama. MARAT CHAJRULLIN však celou situaci dojel a doklepl puk do sítě! Asistence: Pavel Kulikov a Damir Šaripzjanov.
33:29'
Nižněkamsk se navíc udržel v útočném pásmu a měl zajímavý tlak. Zijat Pajgin raději odpálil puk rukavicí ze vzduchu a hra je chvíli poté přerušena.
33:06'
Ildar Šiksatdarov ve velké šanci! Obhodil si totiž krásně svého soupeře, načež byl nejspíše podražen. Přesto dokázal zakončit, ale jeho střela těsně minula vzdálenější tyčku!
32:24'
Jegor Milovzorov dostal přihrávku a hned z první se snažil najít spoluhráče před brankou. Až k němu se však puk nedostal a domácí gólman mohl být v klidu.
31:43'
Alexandr Bryncev byl na středu hřiště, kam se z ničeho nic dostala přihrávka. Domácímu hokejistovi však byla zvednuta hokejka, a on tak jen promáchl.
31:11'
Hned dvojice hráčů Sibiru nyní bojovala o puk v rohu útočného pásma, kdy jeden z nich i upadl. Kotouč však nezískala a měla štěstí, že domácí nešli do přečíslení.
30:28'
Novosibirsku by tato šance mohla vlít krev do žil. Vidíme totiž stále hodně vyrovnanou podívanou, která však nepřináší moc hokejové krásy ani na jedné straně.
30:00'
No konečně jsme viděli něco pořádného! Konstantin Barulin totiž vyrazil střelu vyrážečkou jen vedle sebe, kde vznikla pořádná skrumáž. Rozhodčí byl velmi blízko celé situace a zapískal, za brankovou čáru se puk nedostal.
29:33'
Rafael Bikmullin je na ledě!
29:16'
Sibir má posledních několik vteřin přesilovky k dispozici a nevypadá to, že by ji měl využít. Dnes opravdu moc branek neuvidíme, což je škoda.
28:49'
Viděli jsme střelu, ale ta neměla absolutně žádné gólové parametry. Trefila totiž hokejku domácího hokejisty, od které šla jen do rohu kluziště.
28:17'
A hostující hráči se nemohli dostat do útočného pásma. přesto se jim to už konečně povedlo a mohou pomýšlet na první gól v zápase.
27:51'
Novosibirsk znovu nezačal svou početní výhodu ideálně. Prohrál buly ve svém útočném pásmu, načež protihráči vyhodili přes všechny čáry.
27:33'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Rafael Bikmullin – 2 min., vysoká hůl).
27:19'
Domácí hráč měl dobrou pozici na středu hřiště, ovšem trefil jen dobře připraveného Barulina. Následuje první komerční přestávka v této periodě.
26:54'
Alexej Volgin se snažil napadat rozehrávku soupeře, ovšem byl na to sám. A proti čtveřici soupeřů neměl nejmenší šanci na získání puku.
26:08'
Zase však nevidíme nijak pohledný hokej, ani diváci se nemohou moc bavit. Však jsou slyšet jen když jede jejich tým do nějaké zajímavé šance, což není často.
25:36'
Konstantin Barulin měl na druhé straně podstatně jednodušší úlohu. Na soupeřův pokus z dálky viděl a bez problému chytil kotouč do lapačky.
24:55'
Dobrá šance pro domácí znovu nekončí brankou! Alexandr Černikov jel se spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho. Vzal to celé na sebe, jelikož do přihrávky lehl soupeř, ovšem Sattëriho v bráně nepropálil!
24:22'
Timur Chafizov objel s pukem na holi celé útočné pásmo, jenže nikdo ze spoluhráčů mu nenajel. Domácí útočník byl navíc tísněn, a tak vyjel z pásma.
23:45'
Jevgenij Česalin je zatím jedním z nejaktivnějších hráčů na ledě. Nahodil puk po mantinelu do útočného pásma, ale tam byli jen hráči domácího celku.
23:19'
Marat Chajrullin je na ledě!
22:53'
Pavel Kulikov se snažil dojet kotouč v útočném pásmu, ale měl k němu o něco dále než obránce hostí. Ten jeho atak ustál a může rozehrát.
22:34'
Sibir hraje přesilovou hru o něco lépe než jeho soupeř, přesto to není žádná sláva. Při přechodu do útočného pásma se navíc provinil ofsajdem a je přerušeno.
22:00'
Novosibirsk se už ale drží v útočném pásmu a snaží se kombinovat. Timur Chafizov pálil od modré, ale jeho ránu vyrazil domácí gólman do rohu.
21:36'
To nebyl ideální start první početní výhody hostů. Neftěchimik totiž vyhrál buly a poslal kotouč až za jejich branku. Musejí tedy začít od nuly.
21:19'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Marat Chajrullin – 2 min., držení).
21:03'
Damir Šaripzjanov poslal kotouč na svého spoluhráče z obrany, jenže jeho střela byla hodně nepřesná. Přesto se Nižněkamsk drží v útočném pásmu.
20:55'
Konstantin Barulin na druhé straně už má za sebou také první zákrok. Tak snad uvidíme o něco hezčí třetinu, v lepším případě i nějaké branky.
20:12'
A hned úvodní vteřiny přinesly velkou šanci na domácí straně! Pavel Porjadin se dostal k doraženému puku, ale jeho střela z první těsně minula levou tyčku z pohledu gólmana!

Hity: 5 – 4
Je za námi první třetina utkání mezi Nižněkamskem a Novosibirskem, ve které jsme neviděli ani jednu branku. Ze začátku měli rozhodně více ze hry hosté, ovšem domácí postupně hru vyrovnali. Velké věci se děly až na konci periody, kdy mohly oba týmy vstřelit jeden gól. Velmi dobrými zákroky se však blýskli gólmani, a tak je to stále 0:0.

Další část začne přibližně v 18:52.
20:00'
19:48'
Konstantin Barulin se zase musel činit na druhé straně! Vznikla totiž hodně nepřehledná situace před jeho brankou, kde se snažil dorážet Denis Kazionov, ovšem ani gólman domácích se překonat nenechal.
19:04'
Neskutečné, co nyní domácí nedokázali proměnit! Matt White ujel se spoluhráčem do přečíslení dva na nikoho. Zack Mitchell od něj dostal přihrávku, jenže proti jeho střele se bravurně přemístil Harri Säteri! Zack Mitchell dostal přihrávku taky trochu pod nohy, a tak zakončení asi nebylo, jaké si představoval. Tento gól by hře však prospěl.
19:00'
Minuta do konce třetiny!
18:12'
Pavel Kulikov sebral odražený puk na středu hřiště. Snažil se pálit z první, jenže hostující obránce se k němu stáhli a nenechali projít pokus až na gólmana.
18:00'
Do konce první periody nám chybí něco kolo dvou minut a gól jsme stále neviděli. Zatím to vypadá, že se to ani nezmění. Hosté ale zahráli na další icing.
17:21'
Ildar Šiksatdarov získal puk krátce po buly. Snažil se prokličkovat až před gólmana ze strany, jenže hostující obránce si odvedl svou práci tak, jak měl.
17:08'
Konstantin Alexejev dojel jako první puk ve svém obranném pásmu ale jeho přihrávka nebyla ani trochu přesná. Další zakázané uvolnění během krátké doby.
16:28'
Alexandr Šarov se snažil s kotoučem něco vymyslet, ovšem daleko se s ním nedostal. Jeho snaha skončila ve středním pásmu, kde mu byl puk sebrán.
15:59'
A nevyhodil jen jednou, nýbrž i podruhé. Jegor Milovzorov to s razancí přehnal, a tak se znovu bude vracet hra do obranného pásma jeho týmu.
15:29'
Novosibirsk byl nyní přece jen pod tlakem, takže v celkovém kontextu první periody vidíme vyrovnanou bitvu. Sibir nyní vyhodil jen na zakázané uvolnění.
15:00'
Nádherná akce domácích, ale branku jsme znovu neviděli! Ryan Murphy poslal krásnou nabídku na teč pro Marata Chajrullina, ale proti jeho teči se gólman stihl přesunout! Denis Kazionov se ještě snažil dorážet, avšak úspěšný nebyl.
14:16'
Nyní se jim to však povedlo. Jako poslední dostal puk Zijat Pajgin, jenž pálil zápěstím od modré. Jeho rána však znovu trefila jen hráče před ním.
13:49'
Hra nadále plyne bez nějakého většího tlaku jednoho či druhého týmu. Nyní mají kotouč na svých hokejkách domácí, ovšem nemohou se dostat do ataku.
13:21'
Po delší době zde máme přerušení, které bylo způsobeno pádem rozhodčího. Tomu se nechtělo na nohy, a tak hlavní sudí raději přerušil. Nám se mezitím spustila komerční přestávka a čárový rozhodčí je ošetřován na střídačce.
12:43'
A nakonec jsme viděli i šanci! Jevgenij Česalin se dostal k dorážce odraženého puku, jenže ze středu hřiště trefil jen hráče před sebou.
12:14'
Alexandr Loginov byla napadán soupeře ve svém obranném pásmu, ale měl oproti němu rychlost. Proto dostal svůj tým i s kotoučem do útočné třetiny.
11:48'
Nikita Michajlov je na ledě!
11:06'
Následně přišla další střela od modré, ovšem tu hostující brankář už lapil. Vhazování navíc vyhrál centr Sibiru a hosté znovu vyhodili přes všechny čáry.
10:41'
A neviděli jsme vůbec marnou příležitost! Zijat Pajgin se totiž dostal ke střele z vrcholku kruhu. Harri Säteri toho moc neviděl, avšak kotouč se odrazil od jeho ramene do rohu kluziště!
10:22'
Nižněkamsk je už ale usazený v útočném pásmu. Rozestavěl se do vzorce a Novosibirsk se nesnaží nijak aktivně napadat, to může domácím jen pomoci.
10:00'
Hosté znovu předvedli velmi dobrý start oslabení! Jejich hráč se totiž zmocnil kotouče, dojel s ním až do středního pásma a poté ho nahodil za branku.
09:48'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Michajlov – 2 min., podrážení).
09:10'
Jevgenij Česalin zavezl puk do útočného pásma, načež chtěl hledat spoluhráče na středu hřiště. Ten tam sice byl, jenže pas na něj byl o něco delší.
08:34'
Skoro se nám v tomto utkání nepřerušuje, ale obrazu hry to tedy nijak nepomáhá. Více se dopředu tlačí Sibir, ovšem zatím bez nějakého efektu.
07:48'
A další dobrá šance v podání hostujícího celku! Alexandr Torčeňuk se dostal k dorážce odraženého puku, jenže jeho střela z první šla mimo branku.
07:13'
A my jsme viděli první alespoň trochu zajímavější šanci! Jukka Peltola se hnal dopředu, přestože měl na zádech obránce. Vypálil k tyčce, jenže jeho pokus šel těsně vedle!
06:42'
Pavel Kulikov chtěl něco předvést, jenže jeho týmu se zatím přechody do útoku ani trochu nedaří. Vlastně jen odevzdal kotouč soupeři, který se žene dopředu.
06:00'
Další střela v podání hostí! Konstantin Barulin má zatím podstatně více práce než jeho kolega. Nyní střelu dobře viděl a chytil ji do své lapačky.
05:30'
něco aktivnější však je zatím Novosibirsk. Vladimir Pervušin si najížděl před branku, kde byl sražen, ale rozhodčí zůstává ledově klidný.
04:57'
No, dnes to nevypadá na nějaké ofenzivní hody. Nejspíše budeme rádi za nějakou branku v první třetině. Snad se oba týmy vzchopí a začnou něco předvádět.
04:35'
Jyrki Jokipakka měl před sebou dostatek místa, a tak vypálil tvrdou ránu od modré. Jeho ránu však srazil domácí hráč jen do ochranné sítě.
04:04'
Nikolaj Timašov rychle rozehrál na druhou stranu, načež přišlo daleké nahození. Jeden z hostí navíc nakopl své nohy, a tak se ani nepískalo zakázané uvolnění.
03:27'
Zatím však nevidíme nějak extra pohledný hokej, ani moc střel na branku. Nyní sice pálil hostující obránce, ovšem trefil jen hráče před sebou.
03:09'
Nikolaj Timašov je na ledě!
02:47'
Damir Šaripzjanov vyjel proti kotouči, ale jeho týmu se to mohlo stát osudným. Vladimir Pervušin totiž vyjel dopředu, ovšem nakonec ho zastavil ofsajd.
02:15'
Sibir zatím hraje oslabení na jedničku. Znovu se dostal ke kotouči a osamocený hráč ho dokázala vyvézt až do útočného pásma, kde šetřil vteřinky.
01:55'
Poté už hosté vyhráli vhazování a vyhodili kotouč přes všechny čáry. Neftěchimik bude muset začít s další útočnou akcí až od svého gólmana.
01:31'
Harri Säteri si už musel připsat první zákrok v tomto utkání. Stěpan Zacharčuk se napřáhl na modré, ovšem jeho ránu gólman hostí viděl a ukryl ve výstroji.
01:09'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikolaj Timašov – 2 min., držení).
00:31'
Novosibirsk sice zahrál zakázané uvolnění, ale po buly se celkem rychle dostal s pukem do útočné třetiny. Nakonec ale nahodil puk a pětka šla střídat.
00:10'
A dnešní utkání právě odstartovalo! Domácí pro dnešek zvolili tmavou variantu dresů v podobě modré, zatímco hostující Sibir je dnes v bílém.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – R. Murphy, Rjasenskij, Bryncev, Šaripzjanov, S. Zacharčuk, Pajgin, Volgin – Z. Mitchell, White, Porjadin – Denis Kazionov, P. Kulikov, Chajrullin – Šiksatdarov, Grošev, Rybakov – Černikov, Chafizov, Šarifjanov – Bikmullin.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Jermakov, Jokipakka, K. Alexejev, Loginov, Timašov, Ilja Morozov, Piganovič, Pastuchov – Česalin, Ruohomaa, Puustinen – Milovzorov, Sajustov, Šarov – Michajlov, Torčeňuk, J. Peltola – Romancev, Pervušin, N. Korotkov.

Rozhodčí: Gusev, Ščeňjov – Ponomarjov, Stroganov.

V tomto utkání neuvidíme na ledě ani jednoho českého nebo slovenského hokejistu.

HC Sibir Novosibirsk

To Sibir rozjel KHL o něco lépe. Po patnácti zápasech má totiž na svém kontě devatenáct bodů, které ho řadí na sedmé místo Východní konference. Osm výher si Novosibirsk připsal v základní hrací době, ale pokud se šlo do prodloužení nebo nájezdů, už nevyhrál ani jednou. Takto přišly tři porážky, zatímco čtyři byly v základní hrací době. Sibir má na rozdíl od svého soupeře aktivní, a to +1. V posledních pět utkáních se mu celkem dařilo, jelikož vyhrál hned třikrát. Nejprve sice padl s Vladivostokem, ovšem dva dny později přidal na jeho hřišti i výhru. Následovaly dvě výhry, a to nad Nižněkamskem a Dynamem Moskva. V posledním utkání však Novosibirsk padl, a to na domácím ledě s Barysem.

Nejproduktivnější hráči:
Juuso Puustinen – 8 bodů (6+2)
Mikael Ruohomaa – 8 bodů (4+4)
Jegor Milovzorov – 6 bodů (4+2)
Jyrki Jokipakka – 6 bodů (1+5)

Brankáři:
Harri Sateri – 11 zápasů, 5 výher, úspěšnost zákroků – 93,2%, průměr obdržených branek – 1,97.
Alexej Krasikov – 6 zápasů, 3 výhry, úspěšnost zákroků – 95,1%, průměr obdržených branek – 1,35.
Neftěchimik Nižněkamsk

Nižněkamsku se úvod sezóny zrovna nepovedl a má co napravovat. V osmnácti zápase totiž získal třináct bodů a patří mu poslední místo v rámci Východní konference a předposlední v rámci celé KHL. Jen čtyřikrát vyhrál v základní hrací době a jednou v prodloužení. Poté následovalo třináct porážek, z nichž získal Neftěchimik třikrát alespoň bod. Celkově vstřelil třicet šest gólů, avšak inkasoval jich šestačtyřicet. V posledních pěti utkáních se Nižněkamsku ani trochu nedařilo, vždyť nevyhrál ani jednou! Postupně padl s Helsinkami, Novosibirskem, Vladivostokem a dvakrát s Kunlunem. Celkem v těchto utkáních navíc vstřelil jen pět branek... Podaří se mu zlomit nešťastnou sérii proher?

Matt White – 10 bodů (3+7)
Pavel Porjadin – 9 bodů (7+2)
Zack Mitchell – 8 bodů (4+4)

Brankáři:
Konstantin Barulin – 10 zápasů, 2 výhry, úspěšnost zákroků – 91,6%, průměr obdržených branek – 2,45.
Alexandr Šayrčenkov – 9 zápasů, 2 výhry, úspěšnost zákroků – 91,6%, průměr obdržených branek – 2,43.