KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Soči - 1. prosince 2019   15:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
05:22' Šiksatdarov (P. Kulikov, Pajgin) • 07:19' Berglund (An. Sergejev, Porjadin) • 11:13' S. Zacharčuk (Padakin, Šaripzjanov) • 58:38' Berglund (Denis Kazionov, R. Murphy)
Soči
Šikin (12. Nalimov) – Bertilsson, Ellis, Pogorišnyj, Klimontov, J. Alexandrov, Nazarevič, Gordějev – Collins (A), R. Rosén, Strömwall – Lugin (A), Točickij, Šmeljov – Rachimullin, Makarenko, Vyglazov – Archipov, Tomilin, Mosaljov (C) – Starkov.

Děkuji Vám za pozornost, přej příjemný zbytek neděle!
Česká a slovenská stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Dnešní utkání sledovalo 2 980 diváků.
Statistiky zápasu

Střely na bránu: 25 – 28; Zablokované střely: 10 – 6;
Vhazování: 21 – 23; Hity: 7 – 13; Trestné m.: 12 – 10
Konečný výsledek:

Neftěchimik NižněkamskHC Soči 4:1

Nižněkamsk porazil mezi domácími mantinely Soči, přičemž tak zastavil sérii šesti proher.

O zápase rozhodla už první třetina, kterou zvládli domácí poměrem 3:1. Ve 12. minutě měli k dispozici třígólové vedení a donutili soupeře k výměně gólmana.

Dva góly vstřelil švédský útočník Jacob Berglund.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny a samozřejmě také celého utkání.
58:38'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Čas 58:38, druhá využitá přesilovka Neftěchimiku a je tedy hotovo! Z mezikruží se střelecky prosadil JACOB BERGLUND. Jeho druhý gól v dnešním zápase! Asistence: Denis Kazionov, Ryan Murphy.
58:08'
Padakin útočil po levé straně, avšak k zakončení se nedostal.
57:00'
Nižněkamsk může být docela v klidu. Tři minuty do konce třetí třetiny a má k dispozici přesilovku.
57:00'
Vyloučení v týmu HK Soči (Stěpan Starkov – 2 min., hákování).
56:26'
Zakázané uvolnění v podání Neftěchimiku, vhazovat se tak bude za malý moment před Šaryčenkovem.
56:01'
Necelé čtyři minuty do konce třetí třetiny, Soči už moc času nezbývá.
55:29'
54:58'
Nyní štěstí pro Šaryčenkova, Ellis nastřelil od modré čáry brankovou konstrukci.
54:40'
Rosén střílel zleva, Šaryčenkov však zůstal bez práce.
53:29'
Proběhne poslední reklamní přestávka.
53:29'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Stěpan Zacharčuk – 2 min., podrážení).
52:58'
Dlouho se hraje bez přerušení, avšak na obou stranách můžeme vidět několik nepřesností.
52:19'
Collins se pokoušel o střelu z mezikruží, avšak Šaryčenkova nezaměstnal.
49:10'
Soči mělo několik střel na bránu, avšak Šaryčenkov byl vždy připraven. Krátce před polovinou třetí třetiny má Nižněkamsk stále náskok 3:1.
49:05'
47:05'
Po reklamní přestávce si zahraje Soči přesilovou hru.
47:05'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Marat Chajrullin – 2 min., podrážení).
45:06'
Střely na bránu: 24 – 25
44:21'
Nepřesnost a ofsajd ze strany Soči.
42:05'
Porjadin to zkoušel dobře po pravé straně, Nalimov měl ale připravené betony, kterými kotouč vyrazil.
41:40'
Neúspěšná snaha Soči o přechod do útočného pásma, odpískáno postavení mimo hru.
40:45'
Puk vyletěl mimo hrací plochu, hra je poprvé ve třetí třetině přerušena.
40:01'
Závěrečná dvacetiminutovka tady bude za několik málo okamžiků.
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 23 – 23; Zablokované střely: 5 – 5;
Vhazování: 16 – 16; Hity: 5 – 10; Trestné min.: 8 – 8
Po 2. třetině:

Neftěchimik NižněkamskHC Soči 3:1

Druhá část nabídla vyrovnaný hokej. Oba týmy měly k dispozici několik přesilovek, avšak v nich nepředvedly dobrý výkon. Skóre tak nadále 3:1 pro Nižněkamsk.
40:00'
39:43'
Útočná snaha Neftěchimiku, avšak odpískán ofsajd.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:37'
37:16'
Sergejev pálil zleva bez přípravy, Nalimov puk vyrazil před sebe.
36:37'
Vyloučení v týmu HK Soči (Michajl Gordějev – 2 min., podrážení).
36:12'
35:13'
První polovina z trestu Murphyho je pryč, Šaryčenkov může být naprosto v klidu.
34:12'
Po reklamní přestávce začne čtvrtá přesilová hra Soči.
34:12'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ryan Murphy – 2 min., podrážení).
33:56'
33:33'
Závar před Nalimovem, aktivní zde především Mitchell, Soči ale situaci ustálo.
31:56'
Dnešní třetí početní převaha Neftěchimiku, vhazování po pravici Nalimova.
31:56'
Vyloučení v týmu HK Soči (Damir Rachimullin – 2 min., hrubost).
31:56'
Brána za Nalimovovými zády je mimo své obvyklé postavení, po přerušení ještě můžeme vidět potyčku.
30:11'
Soči odpískán icing.
30:01'
Máme za sebou polovinu utkání, Nižněkamsk vede nadále doma nad Soči o dva góly 3:1.
29:35'
Sergejev zkusil štěstí od modré z pravé strany, Nalimov kotouč vyrazil pravým betonem.
27:11'
Střely na bránu: 12 – 15
26:20'
26:20'
Šaryčenkov má puk ve svém držení, je tady první reklamní přestávka druhé třetiny.
25:48'
Čároví odpískali Nižněkamsku zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Šaryčenkova.
25:00'
Soči zůstalo znovu při početní výhodě bez střely na bránu.
24:57'
22:57'
V pořadí třetí přesilová hra Soči, vhazování po pravici Šaryčenkova.
22:57'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Zijat Pajgin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
21:44'
21:30'
Pobyt v útočném pásmu od Soči sice ano, avšak tam chybí střelba.
20:34'
Domácí jsou ve čtyřech.
20:02'
Soči má zkraje druhé třetiny k dispozici dvojnásobnou přesilovku.
20:01'
Obě mužstva se vrátila zpět na ledovou plochu, druhá část začne za malou chvíli.
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 12 – 12; Zablokované střely: 2 – 1;
Vhazování: 8 – 9; Hity: 4 – 7; Trestné minuty: 4 – 4
Po 1. třetině:

Úvodní dvacetiminutovka nabídla hned čtyři góly. Nižněkamsku vyšel vstup do utkání, ve 12. minutě vedl 3:0 a Soči sáhlo k výměně gólmana. Hosté se potom dostali do hry, po snížení zlepšili svůj pohyb.
20:00'
19:44'
Přesilová hra 5 na 3 pro Soči, vhazuje se po levé ruce Šaryčenkova.
19:44'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:34'
Dnešní první početní převaha pro Soči, vhazování po pravici Šaryčenkova.
18:34'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., vysoká hůl).
16:45'
Následně odpískáno Nižněkamsku zakázané uvolnění.
16:35'
Tomilin se tlačil zleva s pukem před bránu, avšak nedokázal zakončit.
15:48'
Útočnou snahu Soči přerušili čároví a ofsajd.
15:05'
Nahození Šmeljova od levého mantinelu, Šaryčenkov vyráží touš bez problémů holí do rohu.
14:11'
Střely na bránu: 12 – 2
14:03'
Soči v postavení mimo hru, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.
13:28'
Soči právě vstřelilo branku!
Čas 13:28, hosté snižují na 1:3! SEAN COLLINS dostal na levé straně hodně prostoru a prostřelil Šaryčenkova. Jeho šestý gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Robert Rosén, Malte Strömwall.
11:13'
Střídání v týmu HK Soči: ze hřiště odchází Dmitrij Šikin, přichází Ivan Nalimov.
11:13'
Čas 11:13, využitá přesilovka Neftěchimiku a 3:0! STĚPAN ZACHARČUK překonal Šikina střelou od modré čáry bez přípravy. Jeho třetí gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Pavel Padakin, Damir Šaripzjanov.
09:37'
Druhá početní výhoda pro Neftěchimik, vhazování po levici Šikina.
09:37'
Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Archipov – 2 min., podrážení).
08:11'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se po levé ruce Šikina.
08:11'
Hra je přerušena, proběhne první reklamní přestávka.
07:19'
Gól platí i po zkoumání videa, Nižněkamsk tedy vede 2:0!
07:19'
Rozhodčí jdou ještě zkoumat videozáznam.
07:19'
Čas 07:19, dvougólový náskok pro Neftěchimik! Autorem gólu je JACOB BERGLUND, jenž se prezentoval velmi dobrým důrazem na brankovišti. Jeho šestý gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Andrej Sergejev, Pavel Porjadin.
05:22'
Čas 05:22, Neftěchimik otevírá skóre utkání! ILDAR ŠIKSATDAROV uspěl bekhendem z těsné blízkosti pod horní tyč. Jeho osmý gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Pavel Kulikov, Zijat Pajgin.
05:06'
Střely na bránu: 4 – 0
04:30'
Neftěchimik měl při přesilovce dvě střely na bránu, Šikin v obou případech pozorný.
04:26'
02:26'
Nižněkamsk si zahraje první přesilovou hru dnešního utkání, vhazování po levici Šikina.
02:26'
Vyloučení v týmu HK Soči (Damir Rachimullin – 2 min., krosček).
01:05'
Hra je poprvé přerušena, Soči poslalo kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
00:56'
Kulikov vystřelil z pravé strany, Šikin vyrazil puk vyrážečkou do rohu.
00:01'
Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Mitchell a Rosén, jdeme na to!
Hymna je minulostí, duel mezi Nižněkamskem a Soči odstartuje co nevidět.
Oba týmy máme nastoupeny na modrých čarách, v Něftěchim Areně zazní ruská státní hymna.
Startující brankáři
(Statistiky: KHL sezona 2019-2020)

NIZ: Alexandr Šaryčenkov – 28 let, RUS
→ Z:17 V-P:4-8 PR:2.37 %ÚS:91.5

SOC: Dmitrij Šikin – 28 let, RUS
→ Z:23 V-P:10-12 PR:2.39 %ÚS:90.9

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Barulin) – Aťušov, R. Murphy (A), Bryncev, Šaripzjanov, An. Sergejev (A), S. Zacharčuk (C), Pajgin – White, Z. Mitchell, Chajrullin – Šiksatdarov, P. Kulikov, Padakin – Porjadin, Berglund, Enlund – Černikov, Šarifjanov, Denis Kazionov – Grošev.

HK Soči: Šikin (Nalimov) – Bertilsson, Ellis, Pogorišnyj, Klimontov, J. Alexandrov, Nazarevič, Gordějev – Collins (A), R. Rosén, Strömwall – Lugin (A), Točickij, Šmeljov – Rachimullin, Makarenko, Vyglazov – Archipov, Tomilin, Mosaljov (C) – Starkov.

Rozhodčí: Sergej Morozov, Roman Ščenjov – Maxim Stroganov, Dmitrij Šišlo.
Příjemné nedělní odpoledne! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování KHL, konkrétně u utkání mezi týmy Neftěchimik Nižněkamsk a HC Soči.

Do tohoto utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

(bilance 12-15-6, 9. místo na Západě)

Soči zabojuje na ledě Nižněkamsku o druhou výhru po sobě, z posledních čtyř zápasů má na svém kontě pouze jeden úspěch (bilance 1-2-1).

V pátek uspělo na hřišti Ak Bars Kazaň těsně 1:0, jediný gól obstaral útočník Stepan Starkov a brankář Dmitrij Šikin pochytal všech 31 střel soupeře.
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

(bilance 15-15-4, 10. místo na Východě)

Nižněkamsk se pokusí doma proti Soči zastavit sérii šesti proher, naposledy zvítězil 12. listopadu, kdy se objevil na ledě Dynama Moskva (výhra 6:3).

Ve středu padl na hřišti Viťazu Moskevská oblast 2:1 v prodloužení, brankář Konstantin Barulin zde předvedl celkem 30 úspěšných zákroků.
V neděli 1. prosince má KHL na svém programu celkem pět zápasů.

Zde budete moci sledovat utkání mezi dvěma týmy z odlišných konferencí, když Neftěchimik Nižněkamsk přivítají HC Soči. Úvodní vhazování tohoto duelu bude v Něftěchim Areně vhozeno v 15:00!

Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.