KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Chabarovsk - 11. února 2020   17:30

Petrohrad
Petrohrad
20:45' Barabanov (Jakupov, Tkačjov) • 27:37' Tokranov  • 56:53' Ketov (K. Marčenko, A. Bělov)
3:2
(0:1, 2:0, 1:1)
Chabarovsk
Chabarovsk
18:34' Vitásek  (Rasskazov, A. Lazarev) • 54:44' Golubev  (H. Zohorna)
Petrohrad
Gamalej, Morozov – Slavikovskij, Stroganov
Ice Palace
Chabarovsk

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Michal Jordán (CHA) 0+0, 2 střely na branku, 1 zblokovaná střela, čas na ledě – 23:05.

Ondřej Vitásek (CHA) 1+0, 3 střely na branku, 2 hity, čas na ledě – 22:51.

Hynek Zohorna (CHA) 0+1, 1 zblokovaná střela, čas na ledě – 14:28.

Tomáš Zohorna (CHA) 0+0, 2 trestné minuty, 6/18 vhazování, čas na ledě – 14:07.
Statistiky po celém utkání:

Střely na branku: 27 – 19
Trestné minuty: 8 – 12
Vhazování: 36 – 24
Zblokované střely: 6 – 13
Hity: 12 – 24
Je konec! Poslední perioda ještě přinesla velmi dramatickou podívanou, ale domácí nakonec vítězí v tomto utkání o jedinou branku! Něco málo přes pět minut do konce třetiny zbývalo, když se prosadil Denis Golubev, kterému poslal Hynek Zohorna puk jako na zlatém podnose. Srovnaný stav ale trval jen dvě minuty. Poté se totiž Jevgenij Ketov dostal zpoza branky k tyči, odkud poslal puk pod horní tyč. To bylo z gólového hlediska vše, takže Petrohrad bere dva body za výhru.
59:22'
Alexandr Barabanov odvedl parádní práci! Obětavě klekl do rány od modré, kterou srazil k mantinelu. Tam byl také jako první a poslal puk do střední třetiny.
59:10'
O několik vteřin ale už musel dalšímu útoku čelit Alexandr Samonov. Ten měl ale dobrý výhled, takže chytil nahození od mantinelu do své lapačky.
59:00'
Do konce utkání nám chybí přesně minuta! Domácí mohli rozhodnout, ale střelec trefil z poloviny hřiště jen soupeře před sebou.
58:36'
Chabarovsk to zkouší bez gólmana!
58:29'
Hynek Zohorna zavezl kotouč do útočného pásma a chtěl ho nahodit do útočného pásma. Od domácího hráče se však puk odrazil do ochranné sítě.
57:52'
Avšak Amur se už dostal ke kotouči, avšak v útočném pásmu s ním vůbec nic nevymyslel. Do konce utkání chybí něco málo přes dvě minutky!
57:24'
Domácí hokejisté se snaží nadále hrát aktivně a nepustit svého soupeře ke kotouči. To se jim zatím daří, tak uvidíme, jak dlouhou jim to vydrží.
56:53'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Domácí hokejisté nakonec proměňují svůj tlak znovu ve vedoucí branku a Chabarovsk zase bude muset vrhnout vše do útoku! JEVGENIJ KETOV dostal přihrávku za branku, odkud si vyjel k tyči a bekhendem poslal puk pod horní tyčku! Asistence: Kirill Marčenko a Anton Bělov.
56:15'
Ivan Morozov ještě získal kotouč v rohu útočného pásma, takže domácí se snaží kombinovat. Nyní ale aktivně napadají hosté a Petrohrad s tím má potíže.
55:46'
Tak jsme hned viděli rychlou akci, kterou na sebe vzal Arťom Zub. Ten mířil mezi betony, ale Jevgenij Kiseljov je stihl sklapnout naprosto včasně.
55:15'
Dnešní utkání je tak srovnáno a Petrohrad se ještě rozhodně vrhne do útoku a bude chtít zápas vyhrát. Tak uvidíme, jestli půjdeme do prodloužení.
54:44'
Branka nakonec platí! Tomáš Zohorna sice ještě následně projel brankovištěm, ale jako bránění gólmanovi to posouzeno není.
54:44'
V akci máme ale ještě video!
54:44'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Jenže Amur se prosazuje, takže stav máme v současné době srovnaný! Hynek Zohorna našel před brankou volného DENISE GOLUBEVA, který měl jednoduchou pozici, načež srovnal stav utkání. Asistence: Hynek Zohorna.
54:11'
Petrohrad měl k dispozici vhazování v útočném pásmu, které se mu však nepodařilo vyhrát. Vypadá to, že nás čeká ještě velmi dramatická koncovka utkání.
54:00'
Do konce třetiny zbývá posledních šest minut a my jsme viděli šanci na domácí straně! Hráč SKA ovšem z dobré pozice hodně minul branku!
53:12'
Vladimir E. Tkačjov podržel kotouč v útočném pásmu, načež posílal přihrávku na druhou stranu. Tam ale dobře zasáhl obránce hostujícího celku.
52:11'
Hostům se navíc následně ani nepovedl přechod do útoku, takže na ledě jsou zase čerstvé síly. Ty se zatím ale na hostující straně nemohou dostat k puku.
51:35'
Jevgenij Kiseljov se musel mít na druhé straně na pozoru. Šla na něj totiž střela z vrcholku kruhu, kterou gólman Amuru vyrazil betonem do rohu kluziště.
50:54'
Hosté jsou znovu v útočném pásmu, kde se snaží srovnat stav dnešního utkání. Petrohrad ale rychle napadá a nenechává soupeři prostor na kombinaci.
50:11'
Oba týmy hrají v plném počtu!
49:43'
Alexandr Barabanov je dnes hodně aktivní, proto táhl další akce svého týmu. Neměl ale dostatečnou podporu spoluhráč, takže nakonec puk jen nahodil.
48:49'
Vladislav Ušenin aktivně napadal v útočném pásmu, čímž donutil soupeře k vyhození po mantinelu. Chabarovsk se dostal ke střele, která byla nepřesná.
48:11'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Dinar Chafizullin – 2 min., podrážení).

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Denis Golubev – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
48:02'
Chabarovsk se drží v útočné třetině, ovšem domácí se zatím dobře brání. Hynek Zohorna vystřelil, avšak jeho pokus byl sražen vysoko nad branku.
47:25'
A Amur se dokonce dostal ke střele! Přišla svižná střela od modré, ale jeho ránu Alexandr Samonov bez problémů vyrazil betonem do rohu kluziště.
46:58'
Avšak domácí hokejisté se nyní provinili nepřesným pasem na modrou, kdy touš skončil až ve středním pásmu. Chabarovsk se proto zase pustí do napadání.
46:13'
Chabarovsk se sice dostal s kotoučem do útočného pásma, ale sudí okamžitě signalizoval ofsajd. Amur proto musel vyklidit pásmo a bude se zase bránit.
45:36'
Joonas Kemppainen dostal dlouhou přihrávku vlastně až do útočného pásma. Jeho zpětná přihrávka ale minula hokejku spoluhráče, takže o puk přišel.
44:57'
Hosté předvádí aktivní napadání, ale k zisku kotouče to nakonec nevedlo. Proto se nakonec Amur rozhodl pro střídání a na ledě jsou tak čerstvé síly.
44:16'
Tomáš Zohorna je na ledě!
43:45'
Petrohradu se přesilová hra pět na čtyři tolik nedaří. Chabarovsk znovu vyhodil kotouč přes všechny čáry a zatím se brání bez větších problémů.
43:06'
A právě Valerij Vasiljev mohl srovnat stav zápasu po svém odchodu z trestné lavice! Dostal totiž přihrávku do úniku, ale Alexandr Samonov udržel beton na ledě, čímž zachránil svůj tým.
42:52'
Valerij Vasiljev je na ledě!
42:28'
Několik vteřin tak uvidíme dokonce dvojnásobnou početní výhodu. Chabarovsk by potřeboval útočit, ale s častými fauly to asi zrovna nepůjde.
42:16'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min., hákování).
41:48'
Vladimir E. Tkačjov mohl vypálit po přihrávce do strany, ale otálel s tím. Proto i on chtěl vymyslet křižnou přihrávku, ale do té sáhl hostující obránce.
41:10'
Petrohrad má k dispozici početní výhodu, kterou dnes ještě nevyužil, i když jednu z branek dal těsně po ní. Domácí jsou nyní usazení v útoční třetině.
40:52'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Valerij Vasiljev – 2 min., sekání).
40:18'
Už je před námi poslední třetina dnešního zápasu, ve které budou hosté dotahovat jednogólovou ztrátu. Naopak domácí budou chtít ještě góly přidat.

Hity: 8 – 21
Už jsou za námi dvě periody dnešního zápasu, po kterých už favorit tohoto zápasu vede o jednu branku. Srovnání stavu přišlo už po necelé minutě hry. Nail Jakupov odvedl dobrou práci, když žabičkou od mantinelu našel u tyče volného Alexandra Barabanova, jenž se trefil do odkryté části branky. Do vedení se domácí dostali ještě do poloviny prostřední části. Vasilij Tokranov si z modré sjel až mezi kruhy a střelou k tyči rozradostnil fanoušky domácího celku. To bylo z pohledu gólů vše, avšak Petrohrad mohl vést podstatně více. Chabarovsk naopak nepředvedl nic.

Další třetina začne přibližně v 19:20.
40:00'
39:36'
Chabarovsk se ještě dostal dopředu a neměl vůbec špatnou šanci! Anton Lazarev zachytil kotouč, načež našel spoluhráče v druhé vlně. Ten měl dobrou šanci, ale Alexandr Samonov předvedl dobrý zákrok!
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:29'
Chabarovsk díky dobrému napadání v útočném pásmu získal kotouč, ale nakonec ani nevystřelil. Směrem dopředu do to hostům hodně vázne.
38:00'
Do konce druhé periody nám chybí poslední dvě minuty a Petrohrad může být s touto částí zápasu spokojenější. Podařilo se mu totiž otočit stav a už vede.
37:26'
Vasilij Podkolzin je na ledě!
36:55'
Chabarovsk se sice dostal do útočné třetiny, ale dlouho se tam neudržel. Od hostujícího týmu to v této přesilové hře není vůbec dobré, spíše naopak.
36:24'
Avšak hokejisté v modrém jsou o něco lepší i v oslabení! Dvojice domácích hráčů dělala soupeřům značné problémy, takže ukrojila nějaký čas z oslabení.
35:43'
Amur tak může něco vymyslet v početní výhodě, případně dokonce srovnat stav. Naopak Petrohrad přijde o tlak, který v posledních minutách měl.
35:26'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Podkolzin.
34:50'
Chabarovsk se pokusil o nějaký atak, ale ty mu v druhé periodě zatím ani trochu nejdou. Dostal se s kotoučem jen na útočnou modrou, kde o něj přišel.
34:33'
Domácí hokejisté jsou nadále podstatně aktivnějšími, ale nedaří se jim vstřelit další branku. Nyní to však vypadá jen jako otázka času, než se jim to podaří.
33:52'
Petrohrad je usazený v útočném pásmu, kde má velký tlak! Jevgenij Kiseljov se musel v brance hodně ohánět, když nakonec betonem vyrazil puk před sebe. Následně si ho všiml, skočil po něm a schoval o pod sebe.
33:16'
Jevgenij Kiseljov se zase bude muset mít po několika desítkách vteřin na pozoru. Jeho spoluhráč totiž znovu zahráli kotouč jen na zakázané uvolnění.
32:58'
Hokejisté v bílých dresech se usadili na okamžik v útočném pásmu, ale Alexandr Samonov si nemusel připisovat žádný zákrok. Domácí brání zatím v pohodě.
32:20'
Prostřední část nám zatím plyne velmi rychle, avšak nyní se hra zase přerušila. Znovu za to může zakázané uvolnění, tentokrát na domácí straně.
31:42'
Chabarovsk už za sebou má také hodně krátké oslabení, které přestal bez větších problémů. Nadále tak vede Petrohrad o jednu jedinou branku.
30:56'
Dinar Chafizullin je na ledě!
30:39'
Chabarovsku se následně nepovedla rozehrávka, po které se hra vrátí před jeho gólmana. Po zakázaném uvolnění bude buly po pravé ruce Kiseljova.
30:04'
Nyní se hraje ve čtyřech na obou stranách, tak uvidíme, komu bude více vyhovovat prostor na ledě. Tomáš Zohorna se u puku dlouho neudržel.
29:41'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / střídání po zakázaném uvolnění). Trest odpyká Alexandr Gorškov.
29:24'
Začátek početní výhody zatím hostům nevyšel. Petrohrad se dvakrát dostal ke kotouč a pokaždé ho bez potíží poslal přes všechny čáry až za gólmana.
28:56'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Dinar Chafizullin – 2 min., hrubost).
28:39'
Hosté se však v tomto utkání nechtějí ani náhodou vzdát, takže se okamžitě probojovali s kotoučem do útočného pásma, kde vybojovali přesilovou hru.
27:37'
Neuteklo ani osm minut v rámci prostřední periody a domácí obracejí stav ve svůj prospěch! VASILIJ TOKRANOV dostal přihrávku na modrou. Následně předvedl pár kliček a střelou k tyči rozvlnil síť za Kiseljovem. Bez asistence.
27:11'
Jenže domácí následně ukázali podstatně nebezpečnější atak. Ivan Morozov vyslal slušnou střelu, ovšem Jevgenij Kiseljov zasáhl lapačkou a nechal přerušit hru.
26:40'
Chabarovsk se musel bránit vhazování ve svém obranném pásmu, ale nakonec mu to nemuselo vadit. Předvedl totiž rychlou akci, zakončenou střelou.
25:53'
Chabarovsk se tentokrát snažil dostat do útočného pásma, ale dnes již poněkolikáté ho zastavil ofsajd. Proto následuje buly na obranné modré domácích.
25:18'
V druhé třetině zatím vidíme o něco lepší podívanou než v té první. Petrohrad se už nesnaží dohrát všechny akce do prázdné branky, takže je nebezpečný.
24:35'
Domácí nyní mohli dokonat obrat což se jim ale nakonec nepovedlo! Jevgenij Ketov táhl rychlé přečíslení, ale střelou na zadní tyč trefil právě jen zadní tyčku! Velká škoda pro SKA.
24:26'
Kirill Marčenko je na ledě!
24:05'
A nyní je dokonce hra přerušena. Jeden z hostujících hráčů se totiž dostal ke střele, avšak ta byla sražena do ochranné sítě. Proto následuje buly.
23:26'
Nakonec se navíc SKA dostalo ke kotouči, který vyhodilo přes všechny čáry. Amur se snad ještě nedostal za celou početní výhodu k nějaké střele.
22:57'
Chabarovsk se po prvním vyhození dostal do útočného pásma, kde se snaží kombinovat. Petrohrad ale dobře napadá, čímž mu značně ztěžuje kombinaci.
22:26'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Kirill Marčenko – 2 min., držení).
21:58'
Igor Ožiganov předvedl dobrou akci, když ukázal své rychlé nohy a dojel kotouč jako první. Petrohrad tak může směrem dopředu zase něco vymyslet.
21:27'
Hokejisté v modrém jsou nadále aktivnější, avšak nyní se jim nepodařilo dostat ke kotouči. Chabarovsk se však nedostal ani přes polovinu hřiště.
20:45'
A na srovnání nemuseli domácí fanoušci čekat vůbec dlouho! Parádní práci odvedl hlavně Nail Jakupov, jenž celý útok táhl a parádní žabičkou našel u tyče volného ALEXANDRA BARABANOVA, jenž uklízel touš do odkryté části branky. Asistence: Nail Jakupov a Vladimir E. Tkačjov.
20:13'
Už je tady i prostřední část dnešního utkání, kterou domácí hokejisté začínají v početní výhodě. Podaří se jim v této části alespoň srovnat stav?

Hity: 3 – 9
Je za námi první perioda dnešního utkání, po které vedou možná trochu překvapivě hráči hostujícího celku. Petrohrad měl sice většinu první části převahu, ale Chabarovsku stačilo jedno vhazování v útočném pásmu. Po krátké kombinaci se do kotouče opřel Ondřej Vitásek, jehož parádní rána se zastavila až v síti.

Další třetina začne přibližně v 18:25.
20:00'
19:18'
Lukas Bengtsson se pokusil o srovnání stavu, ale jeho prudkou ránu od modré přizvedl jeden z hráčů před ním. Kotouč se tak ocitl až v ochranné síti.
19:00'
18:41'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Denis Golubev – 2 min., napadení).
18:34'
Amur měl k dispozici vhazování v útočné třetině, čehož nakonec využívá k vedoucí brance! ONDŘEJ VITÁSEK se na modré opřel do kotouče, a ten prostřelil naprosto vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Kirill Rasskazov a Anton Lazarev.
17:58'
Amur se navíc následně zbavil kotouče tak, že z toho nebylo zakázané uvolnění. Proto musí domácí začínat se svým atakem znovu od svého brankáře.
17:25'
Pavel Kukštel zachytil rozehrávku hostí ještě na útočné modré a na dlouhou hokejku ještě přihrával na střed hřiště. Tam však byl jeho spoluhráč dobře obsazený.
16:46'
Hokejisté v modrém jsou nadále aktivnějším týmem a chtěli by dát branku ještě do konce první periody. Zatím jim v tom však brání hlavně brankář Chabarovsku.
16:23'
Toto už ale byla další velká šance SKA, jenže ani tentokrát to není branka! Jarno Koskiranta si sjel na kruh, kam dostal přihrávku, ovšem jeho pokus gólman hostí stihl zastavit!
15:54'
Dinar Chafizullin ještě stihl letící kotouč trefit, avšak jeho pokus neměl dostatečnou razanci. Jevgenij Kiseljov mohl v klidu zasáhnout betonem.
15:22'
Domácí si museli dojet zpět pro kotouč do svého obranného pásma, odkud začnou s další akcí. Při té ale přišla nepřesná přihrávka a ztráta kotouče.
14:43'
Celkem nezáživná první třetina nám nadále pokračuje a hra se v posledních několika minutách odehrává hlavně ve středním pásmu, bez převahy nějakého celku.
13:57'
Arťom Železkov se dnes už poněkolikáté dostal do pásma. Nakonec předal puk na Danila Fajzullina, avšak jeho pokus gólman domácích udržel ve výstroji.
13:18'
To byla snad první větší šance v zápasu a měli ji domácí hokejisté! Nail Jakupov dostal přihrávku do otevřené obrany, až se dostal do samostatného úniku. Jeho zakončení ale ztroskotalo na betonu brankáře hostí.
12:44'
Jenže Petrohrad se ještě držel v útočné třetině, z čehož nakonec rezultovala střela. Kirill Marčenko se o ní postaral, ale jeh pokus nebyl přesný.
12:16'
Domácí předvedli rychlou protiakci, jenže hostující obránci se nakonec stihli vrátit a vytlačit hráče, který celou akci vedl, mimo dobrou pozici až k mantinelu.
11:57'
Ondřej Vitásek je v první periodě zatím hodně aktivní, tak si udělal i útočný výlet. Alexandr Samonov si ale bližší ty pohlídal, takže má kotouč ve výstroji.
11:40'
Nyní jsme viděli nahození od modré, které se ještě před gólmanem pokoušel tečovat Maxim Karpov. Tomu se ale kotouč nakonec nepodařilo trefit.
11:03'
Ivan Morozov a jeho lajna bojovala v útočném pásmu o kotouče, který se jim nakonec podařilo získat. O několik sekund jsme se ale byli svědky dalších soubojů.
10:25'
Tak se o ojedinělou akci pokusili hostující hokejisté, ale ty v jejich rozletu zastavilo písknutí. Čárový rozhodčí si totiž dobře všiml ofsajdového postavení.
10:06'
Už je za námi první polovina první periody, jenže branku jsme stále neviděli. Aktivněji působí hráči Petrohradu, ale zatím jim to k ničemu většímu není.
09:36'
Hostujícímu celku se znovu nepovedla rozehrávka, a tak kotouč skončil znovu na zakázaném uvolnění. Buly následuje po levici Jevgenije Kiseljova.
09:05'
Avšak nyní jsme viděli alespoň střelecký pokus v podání Chabarovsku. Arťom Železkov se dostal až ke gólmanovi, ale Alexandr Samonov zasáhl betonem.
08:44'
Igor Ožiganov dobře zasáhl na své obranné modré, díky čemuž nepustil soupeře do přečíslení. Na nějakou větší šanci v zápase zatím nadále čekáme.
08:06'
Ilja Kablukov dostal přihrávku ve svém obranném pásmu, kdy následně poslal pas dalšímu spoluhráčovi. Zatím ale nevidíme ani trochu ofenzivní podívanou.
07:44'
Jeden z hráčů Petrohradu se z ničeho nic dostal ke kotouči ve velmi zajímavé pozici, ale místo střely jen poslal kotouč zpět na útočnou modrou.
07:05'
Hokejisté v modrém si museli dojet pro kotouč do svého obranného pásma, avšak během několika vteřin se zase dostali do útočného, zatím jsou aktivnější.
06:28'
Hosté hrají v plném počtu!
06:11'
Amur se navíc dostal s pukem až do útočného pásma! Sice zde nic velkého nevymyslel, ale ušetřil ze svého oslabení několik velmi cenných vteřinek.
05:43'
Vladimir E. Tkačjov dostal přihrávku do strany, ovšem jeho následný pas už tak přesný nebyl. Následně se navíc hostujícímu týmu podařilo puk vyhodit.
05:09'
Domácí tak mají k dispozici první přesilovou hru v tomto zápase, kdy se jim vcelku brzy podařilo usadit v pásmu. Zatím to k nějaké větší šanci ale nevedlo.
04:28'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexandr Gorškov – 2 min., sekání).
Jevgenij Kiseljov si musel připsat jeden z vůbec prvních zákroků utkání! Jeden z domácích totiž mířil na zadní tyč, ale gólman hostí stihl zasáhnout betonem.
03:17'
Maxim Ignatovič si sjel nejrychleji pro vyhozený kotouč do svého obranného pásma, který poslal jen do toho středního. Následně se ke kotouči zase dostali domácí.
02:32'
Ondřej Vitásek sice odstavil svého soupeře od kotouče, který byl u mantinelu, ale domácí se k němu ještě dostali. Nic většího se jim nepodařilo vymyslet.
01:49'
Hosté se snaží ze začátku utkání aktivně napadat, ale Petrohrad s tím zatím nemá žádné problémy. Proto se Chabarovsk nakonec rozhodl pro vystřídání.
01:25'
Nyní se však hostujícímu týmu nepovedla rozehrávka, takže se hra vrátí před brankáře Amuru. Jeho spoluhráči totiž zahráli puk jen na zakázané uvolnění.
00:58'
Zatím se vlastně vůbec nic, co by stálo za nějakou zmínku, nestalo. Chabarovsk totiž většinu první minuty držel kotouč jen za svou brankou.
00:12'
A s menší prodlevou po slavnostním ceremoniálu už nám duel odstartoval! Domácí favorit dnes nastupuje v modrých dresech, u hostů dnes převažuje bílá.
00:01'

SKA Petrohrad: Samonov (Hellberg) – Bengtsson, A. Bělov, Tokranov, Ožiganov, Zub, Chafizullin, Galeňuk – Tkačjov, Kemppainen, Barabanov – Ketov, Karpov, Kukštel – Koskiranta, Jakupov, Kuzmenko – Kablukov, Ivan Morozov, K. Marčenko – Podkolzin.

Amur Chabarovsk: Kiseljov (Jevgrafov) – Jordán, Vitásek, Ignatovič, V. Vasiljev, Korjagin, Turbin, Alexandrov – Golubev, H. Zohorna, T. Zohorna – Ruděnkov, Rasskazov, Fajzullin – Vl. Ušenin, Gorškov, Vj. Ušenin – Železkov, A. Lazarev, A. Kuzněcov.

Rozhodčí: Gamalej, Morozov – Slavikovskij, Stroganov.

Chabarovsk – Petrohrad 1:3

Branky a nahrávky: 18. Gorškov (Vj. Ušenin, Kamalov) – 40. Galeňuk, 45. Zub, 50. Marčenko (Kemppainen, Zubarev).

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – Jordán, Vitásek, Korjagin, Ignatovič, Turbin, Kamalov, Alexandrov – Golubev, T. Zohorna, H. Zohorna – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Gorškov – Jazkov, Rasskazov, Ruděnkov – Veličkin, Kacuba, A. Lazarev.

SKA Petrohrad: Samonov (Hellberg) – A. Bělov, Zub, Galeňuk, Zemčonok, Zubarev, Ožiganov, Chafizullin – Karpov, Kemppainen, S. Plotnikov – Tkačjov, Koskiranta, Barabanov – Kuzmenko, Švec-Rogovoj, Burdasov – Jakupov, Kablukov, Ketov – Marčenko.
Amur Chabarovsk

To Chabarovsk jistotu vyřazovacích bojů ještě rozhodně nemá, navíc se bude muset spoléhat na zaváhání ostatních. V padesáti čtyřech utkáních totiž získal dvaapadesát bodů, které v současné době stačí jen na desátou pozici Východní konference. Na osmé místo ale ztrácí jen pět bodů, navíc Kunlun už odehrál o tři utkání více. Amur sráží především ofenziva, jelikož 108 vstřelených branek je druhá nejnižší hodnota v KHL. Na druhou stranu jich inkasoval 121, což je takový průměr. Z posledních pěti zápasů bral Chabarovsk rovnou čtyři vítězství. Nejprve padl na ledě Kunlunu, jenže poté přišly výhry s Ufou (dvakrát), CSKA a Vladivostokem.

Nejproduktivnější hráči:
Hynek Zohorna – 30 bodů (11+19)
Vladislav Ušenin – 29 bodů (12+17)
Vjačeslav Ušenin – 26 bodů (6+20)
SKA Petrohrad

Petrohrad už má nějakou tu dobu zajištěný postup do play-off, takže se může opravdu soustředit jen na sebe. V pětapadesáti zápasech získal sedmdesát devět bodů, což mu v současné době stačí na druhou pozici v rámci Západní konference o pět bodů za CSKA. SKA bylo vždycky bráno jako mašina na góly, ale těch letos tolik nestřílí. Na svém kontě jich má 149, což není ani vzdáleně nejlepší číslo. Na druhou stranu inkasovalo branek, což je jedno z těch nejlepších čísel. Z posledních pěti zápasu bral Petrohrad pět výher, když postupně porazil Nur-Sultan, Nižnij Novgorod, Minsk, Omsk a Spartak. Hned dvakrát stačila na výhru jediná branka.