KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Astana - 22. prosince 2019   15:30

Spartak Moskva
08:08' Zubov (Cyplakov) • 24:35' Fjodorov (Rylov) • 59:45' Chochlačov (Daugavinš, Rylov)
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Astana
Astana
26:52' Šesťakov
Astana

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Česko-slovenská stopa v utkání
Robin Hanzl (SPM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:47
Julius Hudáček (SPM) 24 zák., 96%
Hokejisté Spartaku porazili na svém ledě Barys Nur-Sultan 3:1 a prodloužili svou vítěznou sérii na tři zápasy. Na druhé straně Barys o svou šňůru výher přišel. Spartak se výhrou přiblížil ve své konferenci ke čtvrtému Jokeritu na rozdíl jediného bodu.
59:45'
Spartak právě vstřelil branku!
Domácí rozhodují gólem do prázdné branky! Autorem je zpoza levého kruhu ALEXANDR CHOCHLAČOV. Asistence: Kaspars Daugavinš, Jakov Rylov.
59:22'
I v oslabení zkouší hosté hru bez brankáře!
59:04'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Atte Ohtamaa – 2 min., držení).
59:04'
Střela přes celé kluziště těsně minula branku hostů. Bude se ale vylučovat!
58:42'
Ohtamaa byl už ve středním pásmu a dopustil se postavení mimo hru.
58:26'
Domácí hned po buly vyrazili do útoku, ze středního pásma ale branku netrefili!
58:16'
Ano, Pasquale zůstává na střídačce.
58:16'
Boyd se uvolnil před brankovištěm, v dobré pozici ovšem trefil jen nohu obětavého Višněvského, který mu skočil do střely! Hosté si berou oddechový čas, nejspíš zkusí hru bez brankáře.
57:13'
Chochlačov se dostal mezi kruhy, přízemní střelou však minul branku Pasquala.
56:32'
A času je ještě méně poté, co domácí dokázali odvrátit dva útoky a nyní skvěle napadají rozehrávku soupeře.
55:50'
Hra je přerušena v obranném pásmu Spartaku. Hostům už nezbývá moc času.
55:25'
Nepříjemná střela přiletěla na Hudáčka z levé strany, jen to v ochozech zahučelo.
55:07'
Chochlačov se už téměř dostal do úniku, ale nepovedlo se mu obejít posledního obránce, který mu puk srazil k mantinelu.
53:40'
Zápas se rychle dostává do své koncovky. Barys zatím ve třetí třetině nevytvořil tolik kýžený tlak a Spartak dobře brání své území. Na střely je vyrovnáno 24-24.
52:11'
Gól nepadl, rozhodčí rozpažil!
52:11'
Puk se dokonce odrazil od tyče zpět mezi Hudáčkovy betony, který puk zachytil sklapnutím nohou zezadu. Otázkou je, jestli puk mohl přejet brankovou čáru spolu s pravým betonem.
52:11'
Rozhodčí ještě jde k videu.
52:11'
Přesto se hostům povedlo dostat puk do prostoru a vystřelit od modré na Hudáčka, který s velkým štěstím udržel puk před brankovou čárou! Komerční pauza.
51:53'
Barys zkouší taktiku s nahazovanými puky, jenže na to je Spartak připraven.
50:45'
Spartak drží puk daleko od svého pásma. Potřeboval by pojistku v podobě branky, ale nedaří se mu ohrozit Pasquala.
49:54'
49:10'
Barys je usazen v útočném pásmu, Hudáčka ale příliš neohrožuje.
48:28'
Počet sil na ledě se nezměnil, jedná se tedy o osobní trest. A je pro Fjodorova. Zpětný trest.
Bude se znovu vylučovat a zdá se, že Spartak půjde do tří!
48:17'
Spartak se osvobodil tentokrát mnohem rychleji.
47:54'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Fjodorov – 2 min., podrážení).
47:54'
Komerční pauza.
47:28'
47:13'
Domácí vyhazují až k brankáři Pasqualemu.
46:59'
Barys zastavilo postavení mimo hru. Z přesilovky zbývá už jen 29 sekund.
46:24'
Juňkov dokázal vyhodit přes všechny čáry a osvobodit Spartak z obležení.
45:59'
To šance Michajlise z pravé strany už byla nadějnější. Hudáček puk odrazil mimo brankoviště.
45:42'
Šesťákov se snažil z mezikruží vystřelit, ale minul branku Hudáčka.
45:28'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Fjodorov – 2 min., hákování).
45:28'
Hosté se snaží vytvořit tlak na branku soupeře. Vynutili si alespoň faul a budou hrát přesilovku.
44:34'
Jak zahodit šanci ukázali hráči Barysu. Ve třech se vrhli do přečíslení, ale střela z hranice levého kruhu přímo do brankáře Hudáčka jejich příležitost překazila.
43:45'
Třetí třetina zatím plyne rychle, na druhou stranu bez šancí.
42:55'
Hra je přerušena před brankou Hudáčka, kde se bude vhazovat po jeho levici.
41:40'
Zakázané uvolnění hostů.
41:05'
Barys se do třetí třetině sice vrhnul aktivně, ale usadit se v útočném pásmu se mu ani nadvakrát nepovedlo.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:55.
Spartak ve 25. minutě zvýšil zásluhou Fjodorova na 2:1, ale hosté dokázali o dvě a půl minuty později snížit po rychlém protiútoku Šesťakova. Utkání je tak před závěrečnou třetinou zcela otevřené.
40:00'
40:00'
Po samotném konci se do sebe ještě pustili hostující Blacker a domácí Cyplakov. Rozhodčí ale jejich rozmíšku roztrhali.
39:45'
Domácí druhou třetinu dohrávají, mají puk ve vlastním pásmu a nikam nespěchají.
38:40'
Barys se po delší odmlce dostal do útoku. Hudáček přerušuje hru. Na střely nyní vede Spartak 22-20.
37:49'
Nahození Spartaku zpět do útoku, Pasquale raději přerušuje hru.
37:29'
Velkou šanci měli domácí v mezikruží. Chochlačov ale střelu z první poslal do ramene brankáře Pasquala.
37:16'
Spartak je stále v útoku, navíc dostal puk do pohybu v prostoru kolem kruhů.
36:45'
Domácí bojují o puk podél mantinelu v útočném pásmu. Barys se marně snaží vytlačit hru ze svého pásma.
35:30'
Domácí se tlačili do brankoviště Pasquala. Ten zastavil jak střelu z mezikruží, tak dorážku Fjodorova a přerušil hru.
34:06'
Domácí byli zastaveni postavením mimo hru.
33:16'
Až teď Stoljarov s Kokarevem zamotali hostující obraně hlavu. Puk ovšem po střele z pravého kruhu končí až v ochranné síti. Komerční pauza.
32:25'
Po předchozích trochu divokých minutách nastalo menší herní ticho. Puk sice létá ze strany na stranu, ale žádný úspěšný útok, který by byl zakončený alespoň střelou, k vidění není.
31:01'
30:59'
Dietz je zraněný. Po přerušení hry, o které se postaral Hudáček, odjíždí s hostující hráč s bolavou grimasou do kabiny. Schytal ránu pukem do ruky.
30:34'
Dlouhé setrvání Nur-Sultanu v útočné třetině nakonec nic nepřineslo. Domácí vytěsnili puk mimo své pásmo.
29:39'
Moskva vyhazuje puk přes všechny čáry.
29:01'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Andrej Kutějkin – 2 min., podrážení).
28:43'
Bude se vhazovat v obranném pásmu Barysu.
28:15'
Domácí se snaží rychle najít odpověď, nahazují do útočného pásma jeden puk za druhým. Hosté se brání.
26:52'
Barys právě vstřelil branku!
Po krátké pauze stačila jedna chyba na útočné modré čáře Spartaku, který pustil ARKADIJE ŠESŤAKOVA do úniku po pravém křídle. Hostující útočník po najetí do pravého kruhu svůj protiútok také proměnil a snížil na 1:2. Bez asistence.
26:38'
Kotouč se odrazil na střídačku Spartaku. Komerční pauza.
25:45'
Nur-Sultan je sice hodně střelecky aktivní, ale nedalo by se říct, že Hudáček čelil nějaké gólové šanci. A to už má na kontě 13 zákroků.
24:35'
Domácí zvyšují své vedení na 2:0! ARŤOM FJODOROV se po buly před brankářem hostů dostal mezi kruhy přes dva obránce k odraženému puku, který ze vzduchu sklepl do zčásti odkryté klece. Asistence: Jakov Rylov.
24:00'
Pasquale si poradil s dělovkou Hersleyho od modré čáry a přerušil hru.
23:05'
Průnik Šesťakova před Hudáčka. V tísni poslal bekhendovou střelu na domácího brankáře, jenž puk vykryl.
22:20'
Domácím se v útočném pásmu nepodařilo na zadním mantinelu uválčit puk, o který bojovali dobrou půl minutku.
21:10'
Zubov střílel z levého kruhu, Pasquale puk vyrazil před sebe a poté ukryl kotouč pod lapačku.
20:45'
Druhá třetina začala z obou stran opatrně. Je patrná snaha obou týmů o pevně uzavřená obranná vrátka.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:03.
V úvodní třetině zápasu padla jedna branka, kterou vsítili hokejisté domácího Spartaku po povedené akci Zubova středem kluziště.
20:00'
19:25'
Přechod Nur-Sultanu do útočného pásma byl zastaven postavením mimo hru.
17:40'
Oba celky odvrací útoky svých soupeřů.
16:56'
Postavení mimo hru hostujícího celku.
16:30'
Hra probíhá převážně ve středním pásmu. Barys vede na střely 8-7.
15:49'
Postavení mimo hru Spartaku.
15:10'
Domácí se usadili v útočném pásmu, ale nevymanili se od mantinelu. Probíhá trochu hlušší pasáž.
14:20'
Prudká rána Blackera končí v Hudáčkově lapačce. Domácí brankář přerušil hru.
13:35'
Spartak zasypal branku Pasquala střelami několika střelami, hostující gólman je vykryl a podržel svůj tým.
12:31'
Hra je přerušena, přichází komerční pauza.
10:15'
Stále se hraje. Na střely je vyrovnáno 4:4.
09:35'
Oba týmy se prohání po celé délce kluziště, hraje se ve vysokém tempu a příliš se nepřerušuje.
08:40'
Rychlý průnik Barysu, Hudáček střelu z levé strany vyrazil.
08:08'
Výborná akce Spartaku! ILJA ZUBOV dostal přihrávku do jízdy, dostal se za obranu a střelou mezi betony otevřel skóre zápasu. Asistence: Maxim Cypalkov.
07:30'
06:25'
Oba týmy se prohání ze strany na stranu, puk pravidelně střídá majitele.
05:35'
Spartak je v tuto chvíli o něco aktivnější, vede na střely 3-2.
04:25'
Hudáček přerušil hru, bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.
03:30'
V dobré šanci v levém kruhu byl Daugavinš, Pasquale jeho střelu ze strany chytil.
00:01'

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – D. Musin, Hersley, Rylov, D. Višněvskij, Trišin, Kutějkin, Nikišin, Kulik – Nikoncev, R. Hanzl, Fjodorov – Cyplakov, Daugavinš, Zubov – Kotljarevskij, Juňkov, Chochlačov – Kokarev, Talalujev, Stoljarov.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Makljukov, Ohtamaa, Dietz, Metalnikov, Blacker, Šalapov, Orechov – Boyd, Akolzin, Ševčenko – Knight, Valk, Videll – R. Starčenko, Michajlis, Šesťakov – Paňukov, Petuchov, Sagadejev – Asetov..
Nur-Sultan, bývalou Astanu, nalezneme s 50 body na třetím místě Východní konference. Spartak je v Západní konferenci pátý se ziskem 47 bodů.
Spartak Moskvu a Barys Astanu čeká v neděli vzájemný duel v rámci dalšího hracího dne základní části KHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.