KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Jokerit - 29. října 2019   17:30

Spartak Moskva
08:18' Kotljarevskij (Hersley) • 08:56' Chochlačov (Kutějkin) • 26:05' Hersley (Kokarev, Kotljarevskij) • 59:52' Karsums (R. Hanzl)
Jokerit

S konstatováním, že Spartak Moskva dokázal vyhrát na domácí půdě nad Jokeritem Helsinky 4:2 a uskočil svému soupeři v tabulce na rozdíl tří bodů, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Vyhraná buly: 27-24.
Zápas je u konce. Do první třetiny vstoupili lépe domácí, kteří se v deváté minutě během 38 sekund ujali dvoubrankového vedení. Nejprve se trefil Michail Kotljarevskij a nedlouho po něm skóroval Alexandr Chochlačov. Jenže v čase 16:24 Jokerit snížil trefou Ahti Oksanena a devět sekund před koncem vyrovnal při oslabení tří proti pěti Marko Anttila. Zápas nakonec rozhodla situace ze 27. minuty, kdy bek Patrik Hersley dostal dobrou přihrávku od Kokareva a střelou z první trefil pravou šibenici. Jokerit se ve třetí třetině tlačil za vyrovnáním a několikrát doslova uzamkl soupeře řed jeho brankou, ale doplatil na koncovku. Naopak 7,3 sekundy před koncem trefil prázdnou klec Martinš Karsums a pečetil výhru Spartaku 4:2.
59:52'
Spartak právě vstřelil branku!
7,3 sekundy do konce a Spartak dává pojistku na své dva body. Hosté sice ve středním pásmu vyhráli buly, ovšem Mikko Lehtonen nedokázal kotouč zpracovat. Robin Hanzl posunul kotouč na MARTINŠE KARSUMSE, který neměl problém přejet modrou čáru a trefit volnou klec. Asistence: Martin Hanzl.
59:39'
Jeden z beků Spartaku zkoušel velký oblouček směrem do prázdné branky, ale Mikko Lehtonen ve středním pásmu při stažení puku sevřel kotouč. Bude se vhazovat u obranné modré Jokeritu a o vítězi zápasu je, dá se říct, rozhodnuto. Niemi se vrací do kasy.
59:34'
Důležité buly vyhrávají domácí.
59:34'
Samozřejmě hosté stále budou hrát v šesti bez gólmana!
59:34'
Zakázané uvolnění Spartaku – do konce základní hrací doby zbývá 25,8 sekundy a Jokerit si bere time-out.
59:11'
Ansel Galimov mohl trefit prázdnou klec, ale na pravém kruhu mu na poslední chvilku puk uskočil od hokejky. Ale získal zase tak patnáct vteřin, než hosté dokázali v tlačenici u mantinelu vybojovat kotouč.
58:49'
Tak až nyní při útočné akci opouští Antti Niemi branku, ale puk je znovu v obranném pásmu Jokeritu.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a Jokerit se stále nemůže dostat ke hře bez gólmana.
57:59'
Naprosto zkušeně to nyní udělal Maxim Cypljakov. Viděl, že na levém kruhu přes soupeře neprojde, jelikož neměl rychlost. Zabrzdil a přistrčil puk dojíždějícímu spoluhráči.
57:21'
Kutějkin dostal u druhé vlny dobrou přihrávku na levý kruh, tvrdou střelou však Niemiho nepřekonal, ale opět udržel svému týmu nějaký ten čas, kdy Jokerit nemohl útočit.
56:48'
Jenže to by hosté museli alespoň udržet puk před brankou Hudáčka, což se nyní neděje.
56:12'
Domácí ušetřili opět nějaký ten čas v pásmu soupeře. Nyní už to vypadá, že se zanedlouho dočkáme hry bez brankáře v podání Jokeritu.
55:46'
Július Hudáček nyní ukázal dobrou práci s holí a nezalekl se ani napadajícího protihráče. Dobře rozehrál doprava na svého obránce.
55:30'
Útok Jokeritu nebyl povedený a končí zakázaným uvolněním.
54:44'
Antti Niemi raději podržel ve své výstroji střelu Kasparse Daugavinše od modré. Přece jen, na puk toliko neviděl.
54:08'
Jenže hosté si nejsou schopní přes dobrou defenzívu Spartaku pořádně nahrát a svěřenci kouče Marjamäkiho opět vozí kotouč po prknech.
53:50'
To už se úplně nepodařilo, opět se hraje na druhé straně.
53:24'
Spartak vyváží puk ze svého obranného pásma, což je činnost, která se domácím fanouškům samozřejmě líbí. Teď se ještě udržet déle před branou Niemiho...
53:01'
Bez sekundy sedm minut před koncem je zde komerční přestávka. Povede se Spartaku udržet vítězství nebo Jokerit srovná? Uvidíme v následujících 419 sekundách.
52:40'
Zdá se mi, že obranná činnost Spartaku v posledních dvou třech minutách doznala jistého zlepšení. Július Hudáček už nemá tolik práce.
51:26'
Galimov byl první u puku za branou a fantastickou zadovkou poslal kotouč před branku, kde ve vyložené brankové pozici přestřelil tři tyče Anatolij Nikoncev. Mohlo být možná definitivně rozhodnuto.
50:17'
Brian O'Neill nabral ve středním pásmu rychlost a po pravé straně se nejenže prosmýkl do útočného pásma, ale i lehce obkroužil branku. Možná mohl zkusit ihned zasunout puk do sítě a nikoliv volit přihrávku na spoluhráče, který byl nakonec obsazen.
49:45'
Lauridsen přenechal na pravé straně útočného pásma puk pro Savinainena, ale také jeho nahození – nikoliv střela, protože byl v tísni – nekončí tam, kde by si finský hráč přál.
48:30'
Obrázek posledních desítek sekund se nemění. Jokerit stále marně tlačí na soupeře ve snaze o vyrovnání.
46:50'
A když už, tak střela Veli-Matti Savinainena nezapluje mezi tři tyče, nýbrž je zblokována do ochranné sítě nad brankou.
46:34'
A drží i za cenu dobrého napadání. Jokerit sice má puk v útočném pásmu, ale jeho hráči často volí nahrávky po prknech.
46:03'
Je to tedy pořádná tlačenka, kterou aplikují hráči Jokeritu na soupeře. Smyčka se utahuje, ale Spartak zatím jednobrankové vedení drží.
45:24'
Tady by asi lapačka Hudáčka byla pozdě, jenže celý Spartak měl nyní kus paní Štěstěny při sobě, neboť střela Niemiho šla kousek nad branku. A že to byl tedy parádní průnik a ještě hezčí bekhend z hole Miky Niemiho.
44:46'
A že z toho vznikl pořádný závar. Což způsobilo zejména to, že nahozený puk se od zadního mantinelu odrazil před branku. Ale Július Hudáček si byl jistý a měl puk i přes mačkanici ve výstroji.
44:36'
Zakázané uvolnění to nebude, Alex Grant za brankou rychle sbírá puk a jede vstříc brance Hudáčka.
44:16'
Hosté rozjížděli další útočnou akci, jenže po chybě v rozehrávce musí začínat znovu.
43:48'
Hosté se pochopitelně tlačí do útoku, ale zatím jim není přáno. Spartak se pozorně zaměřuje na defenzívu.
41:53'
Na konci přesilovky už byli hosté blízko, jelikož zavřeli svého soupeře před brankou, ale dorážka jednoho z hráčů Jokeritu prošla jen těsně vedle levé tyčky.
41:22'
Další pokus, tentokrát v podání Lehtonena, jenže Mikko opět nevměstnal puk mezi tři tyče.
41:13'
Dvě rány od modré, obě neúspěšné. I po nich ale zůstali hráči finského celku u puku.
40:06'
Hosté vyhráli buly a hned se snažili získat útočné pásmo, ale bez úspěchu. To už je Robin Hanzl zpět na ledě.
Zblokované střely: 7-5.
Ve druhé třetině brankové hody polevily, padla pouze jedna branka. O rozdílovou trefu se zasloužil ve 27. minutě obránce Patrik Hersley, jenž dostal ideální přihrávku od Kokareva a golfákem trefil pravou šibenici. Do třetí části půjdou s výhodou šestisekundové přesilovky pět na tři a hlavně s celou dvouminutovou přesilovkou hosté, jelikož si Joensuu těsně před odchodem do šaten vybojoval faul. To je tedy hned na začátek třetího dějství pro Spartak komplikace, aby uhájil vedení 3:2.
40:00'
Jakov Rylov je nakonec ten hráč, který první dvě minuty třetí třetiny uvidí na trestné lavici. A bude jistě rád, pokud to budou celé dvě minuty.
40:00'
39:59'
Tak pozor, pár sekund před koncem ještě hosté zkusili poslední útok a vybojovali si alespoň další přesikovou hru, když Jesse Joensuu byl nejprve málem zastaven podrážením Galimova a poté natvrdo skolen Zubovem. Do závěrečné periody půjdou hosté s přesilovkou.
39:41'
Domácí v pohodě vyvážejí kotouč do středního pásma a oslabení zvládnou na jedničku.
39:00'
Místo dorážky puk přeskočil Kontiolovi hokejku a jeho spoluhráč na modré už kotouč v tísni nedokázal udržet v útočném pásmu.
38:45'
75 sekund před koncem periody ale už drží Jokerit útočné pásmo.
38:26'
Domácí hráči hned po buly vyhazují puk až na druhou stranu kluziště.
38:06'
Stejně jako na konci první třetiny, také nyní přichází v závěru periody vyloučení. Už víme, proč Haapala hrál bez helmy – Robin Hanzl mu jí totiž sundal zákrokem u mantinelu a dostává dvě minuty za hrubost.
37:43'
Henrik Haapala hrál se staženou helmou a musel hodně rychle spěchat na střídačku, aby nedostal dvě minuty za nedovolenou výstroj.
36:57'
Fantastický zákrok Júla Hudáčka, tady se mohl lámat chleba dnešního zápasu. Hosté jeli do situace tři na dva. Marko Anttila z pravé strany výborně nahrál mezi kruhy na Alexe Granta, jehož střela měla gólové parametry, šla k tyčce těsně nad ledem. Ale tam byl i beton slovenského brankáře!
36:18'
Mikko Lehtonen vypálil od modré a před brankou se snažil puk tečovat do sítě Henri Ikonen, ovšem na Hudáčka si nepřišel. Ten byl pozorný.
36:03'
Hosté udrželi přihrávkami po prknech útočné pásmo.
35:35'
Zajímavé také je, že hosté dnes ještě nehráli přesilovou hru. Ta by se Jokeritu určitě v jednobrankovém deficitu hodila.
34:20'
Gólový pytel roztrhnutý v první třetině zatím ve druhé části lehce umínil, ale Spartaku to nemusí vadit. Jediná branka prostřední periody totiž znamená vedení Moskvanů.
33:59'
Při útoku Miky Niemiho si jeho spoluhráči nepohlídali přechod přes modrou a je pískán ofsajd. Což je příhodná doba ke komerční přestávce.
32:39'
Tohle nebyla vůbec špatná střela, kterou vyslal na branku Teemu Eronen. Bek Jokeritu si totiž všiml toho, že Hudáček skoro nic nevidí. Nyní mohl slovenský gólman čekat, kdy ho puk trefí, a to se k jeho štěstí také stalo.
32:32'
Mikko Lehtonen se ani nemusel výrazněji snažit, aby vyhrál bruslařský souboj. Udělal dva rychlé kroky a následně bylo pískáno zakázané uvolnění.
32:11'
Spartak se snaží udržet kotouč před Niemiho svatyní, ale to se mu daří jen na okamžik.
30:02'
Jeden z domácích plejerů si nyní sjel před branku, kde málem tečoval puk mezi tři tyče. Těsně ale minul prostor, který hájí Antti Niemi.
29:02'
Michail Kotljarevskij dnes hraje pořádně dobrá zápas. Kokarev si to namířil obloukem na branku, ale puk do sítě nezasunul. Oproti dvěma hráčům Jokeritu byl u kotouče nejblíže právě první jmenovaný, jenž dnes vstřelil svůj první gól v sezoně, ale Niemi se po puku vrhl jako lev.
28:17'
Mika Niemi dostal pas na pravou stranu, popojel si blíže k brance a hned vystřelil. Hudáček jeho střelu zblokoval a poradil si i s nepříjemným Ahti Oksanenem, který se také snažil vyšťourat puk. Vzápětí Ilja Zubov svým spoluhráčům říkal, že takhle tedy bránit nebudou. A ač to mám do Moskvy drahnou dálku, myslím si, že hlas tedy zvýšil pořádně.
27:42'
Tohle utkání zkrátka baví. Před Hudáčkovou brankou vznikl obrovský závar, kde snad ani hlavní chvilku neviděli, kde je puk a tomu odpovídá i jejich současné gesto, kdy si jeden ze sudích pořádně oddechl. Nejvíce aktivní ve snaze dostat kotouč za čáru byl Marko Anttila, ale ani tento finský gólem Hudáčka nepřetlačil.
27:18'
A nyní je zase rázem v tlaku Spartak. Antti Niemi se musí opět ohánět, aby udržel ztrátu pouze na jedné brance.
26:15'
Komerční přestávka.
26:05'
PATRIK HERSLEY mohl na konci první třetiny jen smutně sledovat, jak přihrávku mířící na něj vypíchl Anttila a v oslabení tři na pět srovnal. Nyní ale jde díky bekovi Spartaku domácí tým znovu do vedení. Hersley totiž dostal na modré parádní přihrávku od Kokareva, z první se opřel do puku a trefil přesně pravý vingl, kam puk lehce tečoval i jeden z bránících hráčů Jokeritu. To ale na střelu nemělo vliv, puk by i tak skončil v brance. Asistence: Denis Kokarev, Michail Kotljarevskij.
26:02'
Už se ale hraje zase na druhé straně.
25:42'
Hosté rozjíždí od vlastní branky další útočnou akci. Dlouhý pas sice na adresáta nepřišel, ale zakázané uvolnění se nepíská.
25:09'
Viktor Lööv dostal ideální puk na modrou, kde pálil z první, ovšem ošemetnou ránu si Hudáček dokázal pohlídat a puk vyrazil.
24:43'
Niemi se snažil za brankou ztlumit puk, ale příliš dobře to neudělal. Nicméně jeho spoluhráči nakonec dokázali dostat kotouč na hůl.
24:27'
Jeden z hráčů Jokeritu se snažil vykoledovat faul, ale nakonec může být rád, že z toho nebyly dvě minutky za filmování.
23:13'
Jokerit je zatím ve druhé třetině – při hře pět na pět – aktivnější, ale stejně tomu bylo i zkraje třetiny první a pak přišly dva slepené góly Spartaku.
21:03'
Domácí nevyužili přesilovku pět na tři ani následnou klasickou, naopak při dvojnásobné početní výhodě hosté srovnali a stav je tak stále 2:2.
21:01'
Nejprve vyslal velice tvrdou a celkem i přesnou střelu na Niemiho Nikoncev, jenže jeho pokus pod horní tyč finský gólman lapil. Posléze si poradil i s ránou Zubova z kruhů.
Zblokované střely: 3-3.
První perioda je u konce a že se tedy bylo na co dívat. Hosté byli v úvodu aktivnější, jenže hodně dolů je srazili dva rychlé góly z deváté minuty. Nejprve se pohotovou ránou z kruhů trefil Michail Kotljarevskij a zaznamenal svůj první gól v sezoně. O 38 sekund později na něj navázal dorážkou Alexandr Chochlačov a s Jokeritem to vypadalo hodně špatně. Jenže finský tým přestál oslabení a v čase 16:24 snížil šťastnou trefou Ahti Oksanena, kterou určitě mohl Hudáček chytat. Dvě minuty před koncem první třetiny hráli domácí přesilovku, která byla 57 sekund před koncem umocněna výhodou dvou mužů v poli. Jenže místo zvýšení náskoku na dvě branky Spartak inkasoval, když Marko Anttila vystihl přihrávku na Hersleyho, jel sám na branku a umístěnou střelou nedal Hudáčkovi žádnou šanci – 2:2.
20:00'
19:51'
Jokerit právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné. Spartak se hnal za znovuodskočením na rozdíl dvou branek, ale přesilovku pět na tři vyřešil prachbídně. Přihrávka Cyplakova z pravé strany na Hersleyho, jenž měl připraveno golfákem na střelu, byla jednoduše úděsná. MARKO ANTTILA vypíchl puk, rozkmital svojí obrovitánskou postavu, jak to dobře známe z MS 2019 a jel sám na brankáře Hudáčka. Tomu nedal šanci krásnou střelou nad beton k pravé tyči a Jokerit při oslabení tří proti pěti srovnává stav na 2:2. Bez asistence.
19:03'
Zcela jasný a zbytečný trest. Maxim Cyplakov zavážel puk do útočného pásma, když jej podrazil Saku Mäenalanen a jde si sednout na dvě minuty. Ačkoliv trenér Jokeritu Lauri Marjamäki ukazuje, že šlo o filmování, sudí se nenechávají přesvědčit a dávají finskému hráči dvě minuty. A je tu přesilovka Spartaku pět na tři.
19:00'
Finský celek se brání svědomitě a znovu vyhazuje kotouč až na druhou stranu k Hudáčkovi.
18:06'
Ejhle, spletl jsem se. Sekání nakonec nebylo hlavními sudími postřehnuto, ale hned sedmička hráčů Jokeritu na ledě ano – dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
17:58'
Domácí celek mohl zakombinovat na útočné modré, ale ztratil kotouč a navíc si půjde jeden z jeho hráčů ještě sednout za sekání.
16:54'
Hudáček si ihned spravil chuť, když i přes napadání finského hráče vyjel za branku a dokázal rozehrát na své spoluhráče.
16:24'
Tak nám to zatím vypadá na slušnou kanonádu a nyní se pod branou musí Júlo Hudáček asi trošku červenat. Druhá branka v sezoně v podání AHTI OKSANENA totiž byla poměrně snadná. Finský bek se dostal ve středním pásmu k odraženému puku, přejel červenou a přes obránce po ledě vystřelil. Než stačil slovenský brankář sklapnout betony, zapadl puk po ledě přesně k levé straně jeho branky. Bez asistence.
O komerční pauze se můžeme opět kochat na krásy ruských roztleskávaček, přičemž jedna z nich má na zádech napsáno ANGEL. To odpovídá, vizuálně totiž skutečně jde o andílka.
15:29'
Před koncem první třetiny zde máme ještě jednu komerční přestávku.
14:55'
Nyní už to bylo ze strany Jokeritu slibnější. Aktivní Lööv si nabruslil mezi kruhy a vystřelil, ovšem nedokázal gólmana překvapit. Odražený puk se dostal na Halmeho, jenž se snažil propasírovat zblízka kotouč do sítě, ovšem ani on nebyl úspěšný. Ale konečně přišel pořádný tlak Helsinek.
14:28'
Po delším času si brankář domácího celku připsal také zákrok, ale dlužno říct, že pokus Lööva ho nemohl překvapit.
13:35'
Spartak je samozřejmě po dvou vstřelených gólech pořádně na koni a Július Hudáček se nyní musí ve své svatyni řádně nudit.
11:30'
To už hrají hosté zhruba deset sekund v plném počtu.
11:27'
Další povedená rána! Z kruhů pálil Dmitrij Višněvsij, ale Niemi nechává zapomenout na dvě inkasované branky v krátkém časovém sledu.
11:05'
Smyčka před brankou Jokeritu se povážlivě utahuje, ale hosté zatím nejsou schopní přesilovku využít. Daugavinš se před brankou krásně zbavil obránce, ale Niemiho neprostřelil a naprosto stejně si vedl s dorážkou z kruhů i Fjodorov.
09:27'
Jokerit dokázal vyhodit puk přes všechny čáry až k Hudáčkovi.
09:23'
Pro hosty bude ještě hůře, neboť Oliver Lauridsen si jde sednout na dvě minuty za vysokou hůl.
08:56'
Za půlminutu vedou domácí o dvě branky. Kutějkin se na pravém kruhu dostal ke střele, kterou ještě Niemi kryl. Skákavý puk potom prošel brankovištěm, když ALEXANDR CHOCHLAČOV obkroužil branku, našel si kotouč a přes natahujícího se gólmana poslal puk do sítě. Asistence: Andrej Kutějkin.
08:18'
Domácí tým jde do vedení. Savinainen neměl poté tolik síly, aby se dokázal s útočícím hráčem Spartaku vrátit. Nicméně alespoň Kotljarevskému zamezil v pořádné střele na branku a puk se dostal za branku. Odtud putoval na modrou, kde ho Kokarev o mantinel poslal na Hersleyho. Ten vystřelil, jeho zblokovaná rána se odrazila do prostoru mezi kruhy a MICHAIL KOTLJAREVSKIJ, jenž celou akci započal, jí i zakončil – svým prvním gólem v sezoně! Asistence: Patrik Hersley.
07:48'
Po buly získávají kotouč hosté a už si to zase šinou před branku Spartaku. Jenže Veli-Matti Savinainen nedokázal udržet kotouč na modré.
07:33'
Po komerční přestávce se zahřeje také Antti Niemi, jenž letos dělá dvojku za zatím lepším Janisem Kalninsem.
06:51'
Řekl bych, že Spartaku určitě přijde komerční přestávka vhod.
06:07'
Petri Kontiola byl v první velké šanci dnešního utkání, když si nabruslil z pravé strany až před branku, nicméně Július Hudáček ukazuje, proč patří mezi statisticky nejlepší gólmany celé soutěže. Pokus finského hráče totiž dokázal perfektně pokrýt a u levé tyče se překvapit nenechal!
05:42'
Sami Lepistö zaváží kotouč za vlastní klec a uklidňuje poměrně rozháranou část hry, kdy ani jeden z týmů nedokáže udržet puk výrazněji na svých holích.
05:14'
První útok ještě Denisi Kokarevovi nevyšel, proto na modré hodil zpátečku a zkusil útok druhý. Ani tentokrát ale nebyl lepší.
04:28'
Hosté bezpečně vyčkávají s pukem za svojí svatyní na příhodnou možnost k založení útoku.
04:14'
A jaké je to mít kotouč v lapačce, to si okusil také Antti Niemi. Jenže do něj zbytečně šťouchl Anatolij Nikoncev a hned z toho byla menší strkanice za brankou, do které se zapojil také Michail Juňkov a za hosty beci Kivistö s Eronenem. Na trestnou ale neusedá nikdo.
03:53'
Začátek zápasu ale mají hosté jednoznačně aktivnější, o tom nemůže být žádného sporu.
03:43'
Další střelu na branku vyslal Ikonen, který se dostal mezi kruhy po nepřehledné situaci k puku, nicméně ani tentokrát nebyl Hudáček překvapen.
03:08'
Marko Anttila věren své velké postavě bojoval za brankou o puk jako finský lev, což měl ostatně na letošním mistrovství světa ve zvyku, ovšem proti přesile nemohla kotouč udržet ani vozba jeho formátu.
02:58'
Julo Hudáček má puk bezpečně ve své moci. Z pravé straně střílel z nulového úhlu Alex Grant a tyhle střely nejsou pro gólmany nikdy příjemné. Ale gólman Spartaku se překvapit nenechal.
02:35'
Po levé straně si do útočného pásma najel Eronen, ale mezi tři tyče tento finský bek zamířit nedokázal.
01:55'
První útok Jokeritu neskončil nějak výrazným ohrožením branky Hudáčka, který dnes dostává přednost před Bespalovem. A statistiky tomu tak napovídají, má nejlepší čísla z celého Spartaku a jedny z nejlepších čísel celé KHL.
00:41'
Po opakovaném buly bojují o puk Lööv a Savinainen, kteří jsou za brankou úspěšnější než hráči v červeném.
00:17'
A hned z prvního útoku je zde vhazování před brankou Antti Niemiho, přesněji po jeho pravici.
00:02'
Po slavnostním buly již bylo vhozeno buly klasické, které vyhrál domácí tým.
00:01'
Oba týmy jsou již nastoupení na modré a stadionem zní finská a ruská hymna.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Hersley, Rylov (A), Kutějkin, D. Višněvskij, Pedan, Gončarov, Trišin – Daugavinš, Zubov (A), Fjodorov – Karsums, R. Hanzl, Chochlačov – A. Galimov, Nikoncev (C), Juňkov – Cyplakov, Kokarev, Kotljarevskij – Arkalov.

Jokerit Helsinky: A. Niemi (Kalninš) – Lehtonen, A. Grant, Lepistö (A), Lööv, O. Lauridsen, Eronen, Kivistö – Joensuu, Anttila (A), Kontiola – O'Neill, H. Ikonen, Mäenalanen – Savinainen, Haapala, Regin (C) – Oksanen, M. Niemi, Halme.

Rozhodčí: Birin, Kulakov – Antonov, Stroganov.
Československá stopa v utkání:
Julius Hudáček (SPM): 12 zápasů, 6 výher, 93,3% úspěšnost zásahů, 1,99 průměr inkasovaných gólů
Robin Hanzl (SPM): 23 zápasů, 11 bodů (4+7).
Jokerit Helsinky:
Podobná bilance je i u týmu z finského hlavního města. Jokerit ale doposud odehrál o tři zápasy méně, ve kterých získal jedenáct vítězství (sedm v základní hrací době) a naopak devětkrát odcházel z ledu poražen – z toho třikrát za bod. Dohromady to dává 25 bodů, což stačí na aktuálně sedmé místo v konferenci a čtvrté místo v divizi. Právě ona lehce pozitivní bilance se také odráží na skóre, které je pro finský mančaft o tři branky "plusové" – 56:53. V posledních dvou zápasech zastavily Helsinky negativní bilanci porážek a aktuálně tedy vyhrály dvakrát v řadě.

Spartak Moskva:
Domácí hokejisté mají odehráno zatím 23 zápasů, ve kterých je jejich bilance lehoučce negativní. Přippsali si totiž zatím 11 vítězství (z toho osm v základní hrací době) a dvanáct porážek, při kterých brali čtyři body za prohru v nájezdech nebo v prodloužení. Tomu odpovídá i skóre, které je také těsně negativní – 57:59. V tabulce je Spartak na pátém místě s náskokem šesti bodů na devátý Čerepovec, jenž je zatím na prvním nepostupovém místě v rámci celé konference. Momentálně jsou domácí v hodně velké formě, vyhráli totiž poslední čtyři zápasy.

Poslední zápasy Spartaku:
Spartak – Dinamo Riga 3:2
Nižnij Novgorod – Spartak 1:3
Petrohrad – Spartak 2:3
Spartak – Novosibirsk 1:2.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se proti sobě utkají dva týmy z hlavních měst. Což není jejich jediná podobnost. Spartak Moskva a Jokerit Helsinky si totiž zatím vedou hodně podobně a v tabulce mají domácí náskok před hosty pouhý jeden bod. Utkání startuje úderem 17:30 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.