KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : CSKA Moskva - 27. srpna 2017   16:00

CSKA Moskva
54:37' Ničuškin  (Světlakov) • 63:44' Světlakov  (M. Robinson)
Minsk
Bondar, Gofman – Sazonov, Černyšjov
Minsk Arena
CSKA Moskva

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou.

Československá stopa v utkání

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Právě skončilo utkání mezi HC Dinamem Minsk a CSKA Moskvou. V něm domácí v polovině duelu vstřelil vedoucí gól zásluhou Justina Fontainea a toto vedení si udrželi až do 55. minuty. Valerij Ničuškin se poté prosadil střelou z pravého kruhu a poslal utkání do prodloužení. V něm si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru, ale pouze CSKA ji dokázalo využít. Po přihrávce Mata Robinsona propálil Enrotha Andrej Světlakov, který rozhodl o tom, že si jeho tým připíše o jeden bod navíc za výhru 2:1 v prodloužení.
63:44'
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté otáčejí stav a vítězí v tomto duelu! Mat Robinson naznačil na ose hřiště střelu a poté poslal přihrávku na pravý kruh, kde stál připravený ANDREJ SVĚTLAKOV. Jeho rána z první na přední tyč prošla přesunujícímu se Enrothovi až do sítě. Asistence: Mat Robinson.
63:06'
Dinamo se dokázalo osvobodit a jeho hráči upalují na střídačku ze všech sil.
62:44'
Jeden z hostů zlomil při střele z pravého kruhu hokejku, ale CSKA i přesto zůstává na kotouči.
62:03'
Jevgenij Lisovec musel hasit vznikající požár ve středním pásmu a podrazil svého soupeře, za což obdržel menší trest.
61:23'
Hosté hrají v plném počtu.
61:02'
Škoda pro domácí, že Matěruchin dostal přihrávku mezi brusle! Nebyl tak v ideální pozici pro zakončení, a tak bránu z dobré pozice minul.
60:35'
Domácí hrají v plném počtu.
60:12'
Prozatím se sice hraje za vyrovnaného počtu hráčů, ale za malou chvíli začne početní výhoda domácího týmu.
60:01'
Třetí perioda je rovněž za námi. V ní Dinamo nevyužilo několik šanci a poté navíc neuhájilo jednobrankový náskok. V 55.minutě prostřelil Enrotha Valerij Ničuškin, který poslal utkání do prodloužení.
60:00'
59:44'
Puk je ve středním pásmu a vypadá to, že se dočkáme prodloužení.
59:23'
A je po přesilovce. Maxim Šalunov při snaze nadzvednout hokejku soupeři trefil domácího hráče do obličeje a půjde na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí části.
58:49'
Dinamu se podařilo vyhodit a CSKA se musí vracet pro puk až za Sorokina.
58:35'
Hostující trenér na to reaguje a vybírá si oddechový čas.
58:35'
Velká šance pro CSKA. Dmitrij Korobov zastavil ve středním pásmu svého soupeře a dostává dvě minuty za podražení.
57:05'
Gragnani mohl strhnout opět vedení na stranu Dinama. Zadák Minsku si sjel od modré čáry mezi kruhy, kam mu naservíroval přihrávku zpoza brány jeden z jeho kolegů. Jeho rána ovšem gólem neskončila.
55:49'
Domácí se s touto situací vyrovnávají velmi dobře a snaží se dostat znovu do vedení. zatím vez výsledku.
54:37'
Tak přeci jen se hosté dočkali vyrovnání! Ve středním pásmu předal kotouč do jízdy tísněný Andrej Světlakov VALERIJMU NIČUŠKINOVI, který po levé straně přejel do pásma a z prostoru levého kruhu prostřelil Enrotha, jemuž puk prošel mezi chrániči a došoural se za brankovou čáru. Asistence: Andrej Světlakov.
53:55'
Alexandr Matěruchin pálil z prostoru mezi kruhy, avšak Sorokin jeho střelu dobře viděl a neměl problém jí pokrýt.
53:16'
Stěpanov spěchal po levé straně do pásma, ale jeho spoluhráči byli před bránou dobře pokrytí.
52:35'
Oba týmy hrají v plném počtu.
52:01'
Necelých 8 minut zbývá do konce a Dinamo stále vede nejtěsnějším možným rozdílem. Povede se mu vedení uhájit nebo do hry promluví hosté z Moskvy?
51:22'
Alexandr Matěruchin uháněl do přečíslení dvou proti jednomu a rozhodl se vzít situaci na sebe a z prostoru levého kruhu pořádně vyprášil lapačku Ilji Sorokina.
50:35'
Poté se před hostujícím brankářem strhla mela, po které se bude vylučovat. Michajl Naumenkov a Alexandr Pavlovič si odpykají menší trest za hrubost.
50:34'
Nahození od modré čáry minulo svatyni Sorokina, ale poté se k dorážce dostal Šarangovič, jenž z úhlu nepropálil Sorokina.
49:52'
Kovyršin opustil trestnou lavici a hraje se znovu v pěti proti pěti.
49:35'
Domácí však znovu vyhazují přes všechny čáry a přesilovka CSKA pomalu končí.
48:33'
Dinamo však dostalo puk až do obranné třetiny Moskvy, kam za pukem spěchal jeden z hráčů Minsku. Hosté však situaci zvládli a mohou znovu útočit.
47:52'
Jegor Kovyršin komplikuje situaci svému týmu. Domácí hokejista totiž sevřel kotouč v rukavici v obranném pásmu a je za svůj prohřešek vyloučen na dvě minuty.
46:22'
Naumenkov ještě udržel kotouč v útočném pásmu, ale vzápětí o něj jeho spoluhráči přišli a Dinamo dostává hru do neutrální zóny.
45:19'
Domácí ale pokračovali v útočení a po přiťuknutí pálil od modré čáry jeden ze zadáků Minsku. Jeho pumelici ale Sorokin dobře viděl a puk za svá záda nepustil.
44:53'
43:51'
Matěruchin s Pavlovičem nyní řádně zaměstnali Sorokina. Nejprve druhý jmenovaný tečoval puk těsně vedle brány CSKA a poté Matěruchin napálil jen přesunujícího se Sorokina.
43:22'
Sorokin s lehkými obtížemi udržel střelu z pravé strany ve svých chráničích a nepouští tak zatím soupeře do většího rozdílu.
42:53'
Michajl Pašnin je dnes podruhé vyloučen. Nyní putuje za katr na dvě minuty za hrubost.
41:50'
41:44'
Nyní už ale musel Enroth zasahovat! Domácí gólman vyrazil střelu z pravé strany jen před sebe a celý Minsk měl štěstí, že skákající puk před prázdnou bránou netrefil z voleje Sergej Šumakov.
41:33'
A i tentokrát se dobře ubránili a posílají puk ven ze svého pásma.
41:12'
Po větším závaru v mezikruží nemusel Enroth zasahovat a domácím se následně povedlo osvobodit.
40:31'
Ze souboje v rohu kluziště vyšli lépe hostující hokejisté, kteří se tak díky tomu mohou usadit v pásmu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:40.
I druhá část je minulostí a v ní jsme se dočkali o poznání pohlednějšího hokeje. Nejprve zahrozili domácí, ale Pavlovič se v přesilovce prosadit nedokázal. Poté to zkoušel i Sergej Šumakov, ale rovněž on si vylámal zuby na brankáři soupeře. Ve 30. minutě jsme se však již branky dočkali. Při vlastním oslabení, špatné přihrávce Burdasova a následném pasu Gragnaniho se dostal do úniku Justin Fontaine a bekhendem překonal Sorokina. Když se v závěru třetiny neprosadil Šarangovič, odnáší si Dinamo vedení 1:0. Poslední dvacetiminutovku však bude začínat v početní nevýhodě.
40:00'
39:50'
V závěru prostředního dějství je vyloučen Alexandr Pavlovič, který fauloval soupeře za svou bránou a dostává menší trest za vražení na hrazení.
39:00'
Byla ohlášena poslední minuta druhé části.
38:44'
A znovu útok z pravé strany! Tentokrát se domácí forvard rozhodl pro tvrdou ránu příklepem, která jen těsně minula vzdálenější tyč hostující klece.
37:58'
Další pokus domácích letí těsně vedl pravé tyče Sorokinovy brány, což ocenilo publikum v Minsk Areně velkým potleskem.
36:00'
Nyní měli hosté velké štěstí! Další špatná přihrávka znamenala protiútok, po kterém se Šarangovič ocitl tváří v tvář Sorokinovi. jeho bekhendový blafák ale gólman Moskvy přečetl a následně puk vytěsnil mimo tři tyče.
35:44'
35:05'
Hostům se ani tato výhoda nedaří, což potvrdila i přihrávka na modrou čáru, která vycestovala až do neutrální zóny.
34:26'
Domácí asi ale zatím dobře brání a nyní dokonce dostali puk až do obranného pásma soupeře.
33:44'
A je zde další početní výhoda pro Moskvu. Domácí totiž hráli v šesti a jsou potrestání dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě.
33:22'
Následuje komerční přestávka, díky které mají hráči chvíli oddechu navíc. Po ní se bude vhazovat v obranném pásmu Dinama.
32:49'
Tato situace zaváněla ofsajdem, ale podle názoru sudích bylo vše v pořádku. Ani tak se domácí ke střele nedostali a u puku je opět CSKA.
31:33'
Prudká rána Šumakova přeletěla bránu Enrotha a domácí brankář tak nemusel vůbec zasahovat.
30:41'
29:53'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Minsk Arena bouří, protože jejich celek se ujímá vedení při svém oslabení! Špatnou přihrávku Burdasova napříč středním pásmem zachytil Gragnani , který vyslal do samostatného úniku JUSTINA FONTAINEA, jenž bekhendovým blafákem s trochou štěstí překonává Ilju Sorokina. Asistence: Marc-Andre Gragnani.
29:05'
Moskvě se ovšem zatím přesilovka příliš nedaří. Dobré napadání domácích jí dělá velké starosti.
28:41'
Dmitrij Bujnickij jde za svůj zákrok na Grega Scotta na dvě mintuy na trestnou lavici, kde bude doufat, že si zde svůj trest odpyká celý.
28:39'
Greg Scott se za bránou Minsku uvolnil a poté vyjel až před ní a snažil se zakončit. Při svém pokusu však byl faulován a je z toho první přesilovka pro CSKA.
27:44'
Stěpanov na vrcholu levého kruhu jedovatě vypálil a Sorokin měl plné ruce práce s tím, aby jeho střelu vyrazil. Poté ještě Kulakov stáhl puk ze vzduchu a snažil se ho procpat do brány. Sorokin i tentokrát odolal.
26:49'
Sergej Šumakov se po levé straně dokázal natlačit až před bránu, odkud sice dokázal zakončit, ale Enroth předvedl jistý zákrok a drží stále nerozhodný stav.
26:23'
25:59'
Tak až teď z toho byla větší šance! Pavlovič dostal přihrávku na levé straně brankoviště, obtočil se s pukem, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal Sorokina propálit.
25:33'
Dinamo sice drží puk v pásmu, ale k většímu ohrožení branky se zatím nepropracovalo.
24:55'
Na modré čáře měl napřaženo domácí bek, ale jeho rána brankou neskončila. Minsk ovšem pokračuje v kombinaci.
24:23'
Michajl Pašnin srazil bez puku protihráče ve středním pásmu a odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.
23:59'
Nyní se ke střele už hosté dostali, ale tentokrát ne jejich rána nevešla mezi tři tyče.
23:10'
Z trestné lavice se Okulov zapojil rovnou do brejku, který ovšem ztroskotal na nepřesné přihrávce před bránu. To byla velká škoda pro hosty, kteří by se tak ocitli v jasné gólové šanci.
23:03'
22:49'
Nahození od modré čáry Sorokin bez větších obtíží vyrazil a přesilovka Dinama pomalu končí.
22:05'
Nyní se navíc CSKA osvobozuje a čtveřice v bílém prchá na střídačku.
21:35'
Domácí se drží v útočném pásmu a kombinují. Ke střele se však zatím nedostali.
21:03'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Konstantin Okulov – 2 min., vysoká hůl).
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:52.
Máme za sebou úvodní třetinu duelu. V ní byl k vidění poměrně bojovný hokej s minimem šancí. Tu největší si vypracovali domácí, kteří ve 13. minutě nastřelili tyč domácí brány. Oba brankáři si prozatím počínají velmi jistě, a tak je stav po první periodě nerozhodný 0:0.
20:00'
19:55'
Kulakov se dokázal protlačit do pásma a poté z jeho aktivity těžil Kovyršin, který ovšem bránu Sorokina netrefil.
19:12'
Velká škoda pro domácí. V rychlém brejku zapomněl jeden z jejich hráčů kotouč na modré čáře a Moskva již poté situaci zvládla.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:22'
Hosté se i přes velkou snahu nedokázali dostat k ohrožení Enrotha. Následně je domácí zadáci vytlačili ze svého pásma.
16:59'
Oba celky hrají v plném počtu.
16:36'
Sorokin musel předvést nepříliš těžký zákrok lapačkou, kterým přerušil hru. Vhazovat se bude v obranném pásmu Moskvy.
15:42'
Více prostoru na hřišti mohli k vedoucí brance využít hosté. To by však musel jeden z nich v přečíslení dvou proti jednomu přesněji přihrát.
14:59'
Máme zde první vyloučení zápasu a jde o trest vzájemný. Na straně hostů je potrestán menším trestem Greg Scott za nedovolené bránění a za domácí je to Jegor Šarangovič, který si odpyká dvě minuty za sekání.
14:35'
Pavlovič prohrál souboj tělo na tělo ve středním pásmu a u kotouče zůstává CSKA Moskva.
14:05'
Minsk se nyní snažil zatlačit svého soupeře, ale na víc než na kombinaci podél mantinelu se nezmohl. Po ztrátě puku oba celky střídají.
12:45'
Další útok hostů je znovu zastaven hvizdem sudího. Ten opět píská postavení mimo hru.
12:22'
Nyní poprvé více zahrozili domácí a hned z toho byl rozruch! Jeden z hráčů Minsku nastřelil brankovou konstrukci z mezikruží a po chvíli přišla další střela z hokejky Lisovece, jehož ránu nadvakrát Sorokin přikryl.
11:13'
Další útok CSKA, tentokrát po levé straně. Přihrávka před bránu však našla pouze hokejky domácích borců.
10:08'
Ljubimov ztratil v rohu útočného pásma puk a kupředu spěchali domácí hokejisté. Jejich snaha však k větší šanci nevedla.
09:55'
Sorokin zastavuje nahození zpoza modré čáry za svou bránou a oba celky střídají.
09:19'
Dobré napadání Šumakova přineslo jeho týmu kotouč. Vzápětí se již zmiňovaný hráč snažil přihrávat před bránu, ale jeho nabídku nikdo z jeho spoluhráčů nezasáhl.
08:29'
Na druhé straně se musel činit Ilja Sorokin, který zlikvidoval další dvě střely domácích hráčů, a tak Minsk Arena stále čeká na úvodní branku.
07:36'
Scott pronikl do útočného pásma po pravé straně a z poměrně velkého úhlu prověřil Enrothovu pozornost. Ten ovšem včas sklapl betony a střelu moskevského útočníka vyrazil.
07:16'
Teď navíc Minsk porušil pravidlo o ofsajdu a bude se vhazovat ve střední třetině.
06:55'
Do výhodné střelecké pozice mezi kruhy se tlačil jeden z hostujících hráčů, ale byl dobře odzbrojen zadáky Minsku. Z následného protiútoku domácí vyprodukovali nebezpečnou ránu, která ovšem minula Sorokinovu bránu.
06:32'
Hosté nyní neudrželi útočnou modrou čáru a musejí se pro puk vracet do středního pásma.
06:11'
Po zásahu Enrotha vyletěl puk až za tvrzené sklo. Buly je nařízeno v obranném pásmu Minsku.
05:22'
Kitarov měl sice velkou rychlost, ale bránící bek byl u puku přeci jen rychleji, a tak je u puku znovu Moskva.
04:55'
Hostující brankář nyní zastavil puk za svou bránou a přesnou přihrávkou pomohl svým spoluhráčům.
04:33'
Zakázané uvolnění CSKA. Hra se vrací zpátky před Sorokina.
03:58'
Zpoza brány se nyní domácí snažili překvapit Sorokina, ale ten byl dobře nalepený na své levé tyči a tento prostor tedy uhájil.
03:11'
Sorokin na chvíli podržel pod lapačkou nahození ze středního pásma, ale situaci dobře vyhodnotil a bleskově rozehrál puk na své spoluhráče.
02:15'
Ničuškin posílal před bránu nabídku na teč, ale ke smůle hostujících hráčů nikdo na jeho přihrávku nedosáhl.
01:45'
Nyní musel domácí brankář rychle z brány, ale situaci zvládl. Poté však CSKA operuje s pukem ve třetině soupeře.
01:21'
Enroth si připisuje první zákrok duelu. Lehké nahození letící mimo bránu pro jistotu ukryl ve své lapačce a vhazovat se tedy bude po jeho pravici.
00:55'
Souboj o svou obranou modrou čáru Dinamo vyhrálo a oba celky následně posílají do hry čerstvé hráče.
00:26'
Hosté sice vyhráli úvodní buly, ale Kiselevičova přihrávka směřovala do ofsajdu. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
00:01'
Aktéři dnešního duelu jsou již nastoupeni na modrých čarách a Minsk Arenou zazní ruská a následně i běloruská hymna.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Korobov (A), Lisovec (C), Gragnani, Ďukov, Šinkevič, Chenkel, Znacharenko – Fontaine, Howden (A), Klinkhammer – Matěruchin, Šarangovič, Pavlovič – An. Stěpanov, Kovyršin, Kulakov – Linglet, A. Volkov, Kitarov – Bujnickij.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Kiselevič (C), Naumenkov (A), Nestěrov, Ožiganov, Blažijevskij, Pašnin – K. Petrov, Okulov, Burdasov – Kaprizov, Šalunov, Šumakov – Ničuškin, Světlakov, Tělegin – Ljubimov, Scott (A), Platt.

Rozhodčí: Bondar, Gofman – Sazonov, Černyšjov.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu, ve kterém HC Dinamo Minsk přivítá na svém ledě celek CSKA Moskva. Utkání začíná v 16:00 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou počtenou.