KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Chabarovsk - 14. října 2017   13:00

OMSK
Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Minejev, Lisov, Berezin, Martynov, Ahnelöv, Nazarkin – Fisenko, Chochrjakov, Kugryšev – I. Michejev, Pjanov, Košelev – A. Petersson, K. Semjonov, Pěrežogin (A) – Everberg, Stas, A. Galimov – Manukjan.

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 36:14 (10:6, 13:4, 13:4)
Zblokované střely – 6:15
Vyhraná vhazování – 30:31
Trestné minuty – 6:8
Hity – 2:10
Hokejisté Amuru Chabarovsk se radují! Od druhé třetiny se v Omsku jen bránili, ale přesto v místní hokejové aréně vítězí 1:0. Pod jediným gólem zápasu je podepsán i Tomáš Zohorna, který ho připravil pro Olega Li. Domácí poté do defenzivy soupeře bušili a bušili, ale vynikající Juha Metsola v brance Amuru za brankovou čáru žádný puk nepustil.
60:00'
Nebylo, hostující gólman tedy zmařil i poslední naděje Omsku na vyrovnání. Amur vítězí!
60:00'
Ještě se bude telefonovat! Juha Metsola ve svém brankovišti zalehl puk a rozhodčí se chtějí přesvědčit, zda už to nebylo za brankovou čárou.
59:50'
Kugryšev nacpal puk před branku, kde se po šermované hostujících obránců s útočníky soupeře odrazil mimo.
59:41'
Time-out si následně vyžádali i hosté.
59:41'
Oddechový čas pro domácí. Amur dělí 19 sekund od vítězství.
59:05'
Domácí branka je prázdná!
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny. Avangard má obrovský tlak!
58:35'
Bogdan Potěchin teď dokonce vyrazil dopředu, bekhendem ale netrefil branku.
58:19'
Hosté dostali puk alespoň do středního pásma.
57:20'
Hosté jsou v těžké defenzivě! Pjotr Chochrjakov z levého kruhu těsně přestřelil!
56:45'
Chochrjakov zpoza branky hrnul puk do brankoviště. Metsola ho v pádu odpálil hokejkou.
56:32'
Petersson přenesl hru na Alexandra Pěrežogina, který byl volný na pravém kruhu. Metsola si stačil povyjet a opět dokázal zakročit.
56:05'
Tomáš Zohorna nyní šetří cenný čas pro Amur. Puk drží za brankou Omsku.
55:32'
Nabídku Michejeva nedokázal jeho spoluhráč tečovat tak, aby puk zamířil za Metsolu.
54:46'
Domácí jsou nadále ve velkém náporu, ale není jim přáno! Metsola už ležel, ale puk, který dorážel do branky Kugryšev, ještě dokázal vychýlit mimo tyče nataženou lapačkou!
53:35'
Domácí měli obrovský tlak, ale žádná ze střel neprošla až do sítě soupeře. Hosté jsou již kompletní!
53:05'
Nahození Medveděva tečoval Semjon Košelev, ale puk se odrazil vedle hostující klece!
52:14'
Střela Jevgenije Medveděva neprošla až na Metsolu. Hostující obrana stále odolává.
51:31'
Dmitrij Klopov obdržel trest za vysokou hůl. Domácí budou hrát přesilovku.
51:14'
Od modré čáry střílel Kirill Semjonov. Ten netrefil branku.
50:40'
Ilja Michejev objel branku a po jeho akci zůstal kotouč stát u brankoviště. Košelev se však nestačil včas zorientovat.
49:29'
Další střela Kirilla Semjonova, kterou pokryl Metsola. Ten následně stačil zalehnout puk před dotírajícím Andrém Peterssonem.
49:02'
Medveděv předkládal kotouč před branku Peterssonovi, ale do přihrávky vložil hůl Klopov!
48:37'
Z levého kruhu pálil opět Kirill Semjonov. Metsola má puk na hrudi.
48:25'
Kirill Semjonov projel po levém křídle až do zakončení, jeho střela však byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
47:58'
Domácí oslabení přestáli, jsou v plném počtu.
47:20'
Střela Alexandra Frolova byla sražena nad branku Avangardu. Hosté drží útočné pásmo.
46:29'
Ansel Galimov vyhazuje.
45:57'
Amur si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení pro Jevgenije Medveděva.
44:45'
Arťom Manukjan u mantinelu zboural Jana Kováře. Rozhodčí raději přerušili hru, ale český obránce Amuru je zřejmě v pořádku. Vylučovat se nebude.
44:15'
Střelu Medveděva od modré čáry udržel Metsola na své výstroji. Domácí tak nemohli dorážet.
43:58'
Ilja Michejev našel před brankovištěm volného Semjona Košeleva, který nepřekonal brankáře Metsolu! Ten stále drží čisté konto.
43:19'
Dobré střídání první hostující formace, která se drží v útočném pásmu.
42:27'
Volný puk přikryl Furch. Buly po jeho levici.
42:10'
Třetí část se rozjíždí pomaleji, zatím jsme neviděli žádnou šanci.
41:21'
Jan Kolář před útočnou modrou zbrzdil Košeleva a domácí se tak vystavili do ofsajdu.
Hity – 1:7
Většina druhé třetiny se hrála pod taktovkou Avangardu. Domácí měli tlak i zajímavé příležitosti, ale nedokázali překonat brankáře Metsolu. Ve 29. minutě se naopak z ojedinělého brejku prosadili hokejisté Amuru, když po Zohornově přihrávce otevřel skóre Oleg Li. Hráči Omsku tak mají v kabinách o čem přemýšlet.
40:00'
39:40'
Domácí v postavení mimo hru.
39:01'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:34'
Hosté se snaží dohrát druhou část co nejdále od své branky. Furch nyní musel přerušit hru.
37:43'
Mohlo to být dokonce 0:2! Alexandr Gorškov našel před brankou Vladislava Ušenina, který se snažil zakončovat do protipohybu Dominika Furcha, ale český gólman Avangard zachránil.
37:24'
V závěru třetiny se hra začíná hodně kouskovat. Domácí nyní zahráli na zakázané uvolnění.
37:05'
Postavením mimo hru se teď provinili také domácí hokejisté.
36:47'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Omsk vede v této třetině na střely 13:3, přesto se gólově prosadili jen hosté.
36:14'
Střelu Ilji Michejeva z levého kruhu má v lapačce Metsola. Hosté jsou už v plném počtu.
35:56'
Hosté posílají puk až za Furcha. Přesilovka Omsku se chýlí ke konci.
35:25'
Hosté vyhazují.
34:38'
To už není možné! Jegor Martynov dorážel z kruhu do odkryté branky, ale kotouč se tam nějakým záhadným způsobem nedostal. Zřejmě ho srazil mimo obránce.
34:10'
Bogdan Potěchin vyhodil kotouč do hlediště a to znamená vyloučení za zdržování hry. Další přesilovka pro domácí Avangard.
34:05'
Po vhazování pálil od modré čáry Jevgenij Medveděv. Jeho střela však byla zablokována.
33:45'
Amur je většinu prostřední periody pod tlakem, ale přesto se po jednom rychlém brejku dostal do vedení. Avangard se zatím střelecky trápí.
32:42'
Dennis Everberg šikovně tečoval nahození od modré čáry. Metsola ale vyráží puk.
32:09'
Domácím zatím není přáno. Šanci Ansela Galimova zastavil betonem Metsola. Útočník Omsku už to přitom měl do téměř odkryté klece, ale finský gólman se bleskově přesunul!
31:46'
31:03'
Jordán vyhodil až za Furchovu branku.
30:52'
Přihrávku Košeleva na Michejeva srazil do ochranné sítě Vitalij Aťušov. Vhazuje se v útočném pásmu Omsku.
29:45'
Domácí si zahrají přesilovku. Vladislav Ušenin je vyloučen za hákování.
28:30'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení! Amuru skvěle vyšel rychlý brejk, do kterého se zapojilo celé elitní útočné trio mužstva. Byvalcev nahrál Zohornovi, který v útočném pásmu vysunul rozjetého OLEGA LI a ten bekhendem zasunul puk mezi Furchovy betony. Asistence: Alexej Byvalcev a Tomáš Zohorna.
27:58'
Z první se opřel do kotouče Jegor Martynov, branku Amuru však minul.
27:43'
Zakázané uvolnění Chabarovsku.
27:15'
Jordánův pas Vjačeslav Ušenin jen protečoval do útočné třetiny. Tam se kotouče ujímají domácí.
26:26'
Snad poprvé zahrozili ve druhé třetině hosté. Oleg Li našel zpoza branky Tomáše Zohornu, ale Dominik Furch měl lapačku na správném místě! Následuje reklamní přestávka.
26:15'
Zakázané uvolnění Amuru. Hosté jsou ve druhé třetině pod velkým tlakem, ale stále drží bezgólový stav.
25:47'
25:31'
Z levého kruhu střílel Dmitrij Kugryšev, Juha Metsola zasáhl levým betonem.
25:10'
Teď už hosté zase vyhazují.
24:49'
Od modré pálil Ahnelöv, puk skončil na zadním mantinelu.
24:26'
Hosté dokázali vyhodit.
23:46'
Až teď přichází přerušení hry a úleva pro hosty. Ta je však jen relativní, protože za hákování je poslán na trestnou lavici Denis Kuzmin.
22:55'
Na přihrávku Chochrjakova si sjížděl Everberg, ale nedokázal kotouč tečovat za záda Metsoly. Domácí postupně prostřídávají a neskutečně dusí unavenou pětici soupeře!
22:26'
Domácí začali druhou třetinu náporem, soupeře nepouštějí z jeho obranného pásma.
21:52'
Po zmatcích v hostující rozehrávce sklepl Petersson puk před branku na Kirilla Semjonova. Ten sám před Metsolou bekhendem vysoko přestřelil!
20:57'
Opět pozorný Metsola. Puk se od zadního mantinelu odrazil na hůl Valentina Pjanova, ovšem hostující brankář se stačil proti střelci přemístit.
20:49'
Metsola zalehl volný puk ve svém brankovišti. Nařízeno buly v útočném pásmu Omsku.
Další třetina začne přibližně ve 13:54.
V první třetině jsme gól neviděli. Hrál se vyrovnaný hokej s minimem vyložených brankových příležitostí a většinou se zakončovalo spíše ze střední vzdálenosti. Uvidíme, zda se po přestávce hra více otevře.
20:00'
19:53'
Kugryšev nabral ve středním pásmu rychlost, ale poté nedokázal přesně nahrát najíždějícímu Fisenkovi. V první třetině gól zřejmě nepadne.
19:16'
19:01'
Je tu už poslední minuta první části zápasu.
18:45'
Potěchin v útočném pásmu přenechal puk Kirillu Rasskazovovi, který netrefil domácí klec.
17:51'
Na druhé straně pálil přes obránce Dmitrij Kugryšev. Dorážet se pak ještě snažil Michail Fisenko, ovšem Metsola si se vším poradil.
17:35'
Dlouhou přihrávku nestačil Tomáš Zohorna zpracovat, ale alespoň puk tečoval a tak se nepíská zakázané uvolnění.
17:03'
Zápěstím pálil Dmitrij Klopov. Jeho střela prosvištěla nad domácí brankou.
16:05'
Domácí odehráli oslabení velmi dobře. Už jsou kompletní.
15:27'
V oslabení dokonce zahrozil Pjotr Chochrjakov. Jeho střelu musel vyrážet Metsola.
14:40'
Domácím se podařilo vyhodit.
14:04'
Bude se ale vylučovat. Domácí Dennis Everberg je potrestán za podražení.
14:03'
Rychlý protiútok Amuru zakončoval Tomáš Zohorna. Český reprezentační útočník minul branku.
13:14'
Domácí obránce holí tečoval puk do hlediště. Bude se vhazovat před Furchovou brankou.
12:20'
Domácí obránce Jonas Ahnelöv se pustil do hodně odvážného průniku. Jednoho protihráče si dokázal obhodit, druhý ho už zastavil.
11:55'
Střela Alexeje Byvalceva končí ve Furchově lapačce. Hosté získali buly v útočném pásmu.
11:03'
Velký tlak Omsku! Z levé strany se natlačil do zakončení Everberg, poté pálil z druhé strany Berezin, ale Metsola stačil obě střely pokrýt!
10:21'
Do střely Dennise Everberga vložil hůl obránce Kondratěv. Puk se odrazil za hostující branku.
09:37'
Opět Martynov, který nahazoval puk na branku od pravého mantinelu. Metsola zakročil lapačkou.
08:29'
Od modré čáry pálil Jegor Martynov. Metsola jeho pokus vyrazil.
08:02'
Berezin zachytil hostující vyhození na modré čáře a nahrál před branku Dmitriji Kugryševovi. Metsona si střelu k bližší tyčce pohlídal.
07:32'
Domácí jsou v útočném pásmu, ale puk honí po rozích. Metsola tak může být zatím v klidu.
06:21'
Následuje reklamní přestávka.
06:21'
Kirill Rasskazov zachytil špatnou rozehrávku Avangardu. Jeho střelu schoval do lapačky Dominik Furch.
06:07'
Oleg Li to zkoušel z poměrně ostrého úhlu. Furch zakročil levým betonem.
05:35'
Sehrávku první domácí formace zakončoval střelou z levé strany Dmitrij Kugryšev. Metsola má kotouč na hrudi.
04:45'
Dopředu se hnal Ansel Galimov. Brankář Metsola si však dobře vyjel a odehrál puk před domácím útočníkem.
04:15'
Petersson se dostal do útočného pásma až v momentě, kdy mu modrou čáru již přejel Pěrežogin. Pískáno postavení mimo hru.
03:51'
Puk byl sražen mimo hrací plochu. Vhazuje se před Furchem.
02:31'
Domácí jsou už v plném počtu.
01:49'
Hosty dělily od vedoucího gólu centimetry! Z pravého kruhu pálil Alexej Byvalcev, který orazítkoval tyčku Furchovy branky!
01:28'
Domácí zatím odolávají. Ustáli polovinu z oslabení.
00:30'
Dvě minuty za podražení obdržel Jevgenij Medveděv. Hosté si tak hned v úvodu zápasu zahrají přesilovku.
00:01'

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Minejev, Lisov, Berezin, Martynov, Ahnelöv, Nazarkin – Fisenko, Chochrjakov, Kugryšev – I. Michejev, Pjanov, Košelev – A. Petersson, K. Semjonov, Pěrežogin (A) – Everberg, Stas, Fajzullin – Manukjan.

Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – Kondratěv, Kuzmin, J. Kolář (A), Jordán, Aťušov (C), Averin, Karmaškov – T. Zohorna, Byvalcev, O. Li – Potěchin, Rasskazov, Frolov (A) – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Gorškov – Dědunov, Kacuba, Klopov – Jurtajkin.

Rozhodčí: Cyplakov, Ibatulin – Antonov, Ponomarjov.
Avangard Omsk:
Hokejisté Omsku mají na kontě 38 bodů a jsou druhým nejlepším týmem Východní konference. Sibiřský celek spoléhá především na pevnou defenzivu v čele s Dominikem Furchem, jenž patří k nejlepším gólmanům soutěže. V úterý se hráči Avangardu trochu zadrhli, když na domácím ledě prohráli 3:4 s Barysem Astana. Ve čtvrtek si však své fanoušky udobřili výhrou 3:0 nad Kunlunem.

Nejproduktivnější hráči:
André Petersson a Dmitrij Kugryšev – 14b (6+8)
Ilja Michejev – 13b (4+9)

Brankář:
Dominik Furch – 18 zápasů, průměr 1,62, úspěšnost 94,2 %
Amur Chabarovsk:
Hokejisté Chabarovsku nasbírali ve 20 zápasech 22 bodů a v tabulce Východní konference jim patří jedenáctá pozice. Na osmé místo, které zaručuje postup do play off, ztrácejí už 9 bodů. Formu ale Amur chytil v poslední době slušnou. Z posledních pěti zápasů totiž prohrál jediný. Naposledy zdolali hráči tohoto klubu 5:4 v prodloužení silný Magnitogorsk.

Alexej Byvalcev – 17b (6+11)
Oleg Li – 14b (3+11)
Vjačeslav Ušenin a Vladislav Ušenin – 10b (5+5)

Brankář:
Juha Metsona – 19 zápasů, průměr 2,61, úspěšnost 91,1 %
Vítám tu všechny příznivce dobrého hokeje! Součástí sobotního programu Kontinentální hokejové ligy je také utkání mezi Avangardem Omsk a Amurem Chabarovsk. Domácí jsou favoritem zápasu, vždyť patří ke špičkovým týmům soutěže. To Amur se nachází mimo pozice, které zaručují účast v play off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.