KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Vladivostok - 27. září 2017   18:30

Riga
Riga
57:33' Stollery (M. Redlihs) • 58:02' Indrašis (Lipsbergs, Stollery)
2:5
(0:2, 0:1, 2:2)
Vladivostok
Vladivostok
04:18' Krasnoslobodcev  (Zemčonok) • 11:40' Sabolič  (Blum) • 37:17' V. Butuzov  (Wright) • 52:20' Tkačov  (Krasnoslobodcev, Alexandrov) • 59:06' Žafjarov
Riga
Peters (41. Kalninš) – Stollery, Pujacs, K. Redlihs, Ališauskas, Zile, Wrenn, Karkls – M. Redlihs, Pavlovs, Meija – Gillies, Jevpalovs, Indrašis – Kristo, McMillan, Lipsbergs – Lessio, Bičevskis, Gegeris.
Vladivostok

Zápas nabídnul celkem sedm branek. Hostující celek byl od začátku lepším týmem a dostavál soupeře pod tlak. Vladivostok se v tabulce posouvá na jedenáctou pozici. První třetina patřila jednoznačně hostujícímu celku. Vladivostok v úvodní třetině diktoval tempo a dostal se do několika nebezpečných situací. Druhá třetina byla plná zmatku a nepřesností. Závěrečná třetina opět patřila hostům. Vladivostok si výhru jednoznačně zasloužil a odváží si domů tři body.
59:06'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Hosté na závěr zápasu vstřelili ještě jednu branku. DAMIR ŽAFJAROV vypíchl uprostřed hrací plochy puk soupeři a poslal puk do odkryté branky. Hosté už si definitivně pojistili vítězství v dnešním zápase. Bez asistence.
58:02'
Riga právě vstřelila branku!
Domácí tým hned na to přidává druhou branku a možna se ještě dočkáma zdramatizování. Libsbergs našel přesnou nahrávkou hokejku MIKSE INDRAŠISE a jeho střela doletěla za záda brankáře. Asistence: Roberts Lipsbergs, Karl Stollery.
57:33'
Domácí tým se přecejen dočkal branky. Redlihs vystřelil z modré čáry a před brankou se povedlo KARLU STOLLERYMU tečovat puk a změnit směr do branky. Asistence: Mikelis Redlihs.
56:20'
Hosté už nikam nespěchají a snaží se držet puk na svých hokejkách.
55:00'
Souboj o puk uprostřed hrací plochy.
53:48'
Domácí tým už neví, jak se dostat do gólové příležitosti a zkouší střílet z každé pozice.
52:20'
Hosté potvrzují roli favorita a přidávají čtvrtou branku v utkání. Po přihrávce se do samostatného nájezdu vydal VLADIMÍR TKAČOV a svou ránu umístil do levé strany branky. Je to jeho druhá branka v utkání. Asistence: Vadim Krasnoslobodcev, Viktor Alexandrov.
50:30'
DOmácí se dostali do útočného pásma ale o puk v zápěti přišli.
49:38'
Vladivostok se ujal puku u své branky a vyváí ho ze svého obranného pásma.
48:25'
Vhazování v obranném pásmu hostujícího celku.
47:20'
Domácí hráči se dokázali vyvázat z oslabení a zakláda útočnou akci.
46:43'
46:00'
Hostující celke sice hraje přesilovku, ale nedokáže se dostat do útočného pásma.
45:20'
Bude se vhazovat v obranném pásmu domácího týmu.
44:43'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Miks Indrašis – 2 min., vysoká hůl).
43:40'
Ani jeden z týmu se nedokáže udržet v útočném pásmu.
42:30'
Mirrisonn vybojoval puk u své branky a čeká až jeho spoluhráči dostřídají.
41:45'
Domácí hráči se zmocnili puku za svou brankou. Bartulis se ujmul puku a vydáva se do útoku.
41:34'
40:50'
Pavlovs se dostal do skvělé střelecké příležitosti. Jeho rána zápěstím letěla do pravého horního rohu. Brankář Bobkov předvádí úžasný zákrok lapačkou.
40:26'
40:01'
Střídání v týmu Dinamo Riga: ze hřiště odchází Justin Peters, přichází Janis Kalninš.
40:01'
Druhá třetina nabídla pouze jednu branku. Ani jeden z týmu nedokázal dominovat a druhá třetina byla plná nepřesností. Jediná branka padla ve druhé minutě. Vladimír Butuzov se ujal puku u své branky a dostal se s ním až k brance. Jeho rána zápěstím letěla přesně do pravého horního rohu branky.
40:00'
38:30'
Domácí hráči vyvíjí tlak na soupeře, ale finální přihrávka jim nevyšla a ztratili útočnou třetinu.
37:17'
Hostující celek přidává třeti branku. VLADIMÍR BUTUZOV se ujal puku u své branky a dostal se s ním až k brance. Jeho rána zápěstím letěla přesně do pravého horního rohu branky. Asistence: James Wright.
37:07'
37:00'
Riga ztrácí útočné pásmo a zakláda novou útočnou akci.
36:07'
36:00'
Lessio vyváží puk od své branky a hrne se do útoku.
35:07'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (James Wright – 2 min., podražení).
34:47'
Domácí tým vyhazuje puk ze svého pásma.
34:07'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min. + 10 min. osobní trest, zdržování hry / zašlapování puku).
33:58'
Souboj o puk uprostřed hrací plochy. Pavlovs si puk zpracoval a vyráží do útoku.
32:40'
Wright vybojoval puk v branky Peterse a dokázal se obtočil kolem branky. Jeho nahávka ale nenašla žádného ze spoluhráčů.
31:20'
Vhazování v obranném pásmu domácího týmu.
30:30'
Riga ztrácí útočné pásmo a zakláda novou akci.
30:10'
Bobkov předvádí skvělý zákrok lapačkou a bude se vhazovat.
29:57'
28:40'
Domácí tým kombinuje u své branky. Salmela čeká až jeho spouhráči dostřídají.
27:57'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Oskars Bartulis – 2 min., podražení).
27:20'
Indrasisova střela letěla pouze do ochranné síťe. Bude se vhazovat v obranném pásmu hostujícího celku.
26:30'
Vladivostok vybojoval puk u své branky a přechází do útočné třetiny.
26:00'
25:20'
Hostům se nedaří dostat ke střele a ztrací útočnou třetinu.
24:00'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., vysoká hůl).
23:30'
Domácí vyhazují puk ze svého obranného pásma a vymanuje se z tlaku.
22:59'
Blum poslal ránu na branku a domácí brankář předvádí skvělý zákrok lapačkou.
22:32'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lucas Lessio – 2 min., vysoká hůl).
22:30'
Lessio se dokázal uvolnit a našel si ideální střeleckou příležitost. Jeho rána ovšem neletěla mezi tři tyče.
21:30'
Kristo vybojoval puk uprostřed hrací plochy a nahazuje ho na branku soupeře.
Vladivostok se sice dostal do útočného pásma, ale o puk hned přišel.
20:10'
Úvodní vhazování vyhrál hostující celek a zakláda útočnou akci.
20:01'
První třetina patřila jednoznačně hostujícímu celku. Vladivostok v úvodní třetině diktoval tempo a dostal se do několika nebezpečných situací. První branku tým vstřelil hned po čtyřech minutách hry. Druhý gó přidal v osmé minutě, když se tým dokázal prosadit v přesilové hře. Po nahrávce Bluma se puk dostal přesně na hokejku Roberta Saboliče, který svou střelu namířil přesně pod horní tyčku.
20:00'
19:00'
Běží poslední minuta úvodní třetiny.
17:40'
Riga přišla o puk uprostřed hrací plochy a hosté se vrhají do protiútoku.
17:00'
Ani jeden z týmu si nedokáže udržet útočné pásmo a poslední minuty jsou plné nepřesností.
15:40'
Hosté se ujímají puku ve vlastní třetině a snaží se dostat do útočného pásma.
14:59'
13:10'
Hosté odpalují puk daleko od své branky a RIga se musí znova pokoušet vybojovat útočné pásmo.
12:59'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vadim Krasnoslobodcev – 2 min., držení protihráče).
12:45'
Souboj o puk před brankou Bobkova.
12:45'
Riga vybojovala útočné pásmo a snaží se ohrozit branku soupeře.
12:25'
11:40'
Hosté rychle přidávají i druhou branku. V přesilové hře se dostali ke střelecké příležitosti. Po nahrávce Bluma se puk dostal přesně na hokejku ROBERTA SABOLIČE, který svou střelu namířil přesně pod horní tyčku. Asistence: Jonathon Blum.
11:32'
Vhazování v obranném pásmu domácího celku.
10:25'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Roberts Lipsbergs – 2 min., hákování).
08:00'
Domácí tým se i přes početní výhodu nedokázal dostat do nebezpečného zakončení.
07:33'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vladimir Tkačov – 2 min., hákování).
04:18'
Hostující celek se po pěti minutách hry ujímá vedení. VLADIMÍR TKACHEV poslal střelu od modré čáry, která skončila až v brance. Brankář Peters se za střelou jenom ohlédl. Asistence: Zemčonok.
00:01'

Dinamo Riga: Peters (Kalninš) – Stollery, Pujacs, K. Redlihs, Ališauskas, Zile, Wrenn, Karkls – M. Redlihs, Pavlovs, Meija – Gillies, Jevpalovs, Indrašis – Kristo, McMillan, Lipsbergs – Lessio, Bičevskis, Gegeris.

Admiral Vladivostok: Bobkov (Treťjak) – Bartulis, Blum, Morrisonn, Miščenko, Mnacjan, Zemčonok, Kurašov – Sabolič, Wright, Glazačev – Alexandrov, Krasnoslobodcev, Tkačov – Žafjarov, Makarenko, Kazakov – Manukjan, Machanovskij, V. Butuzov..
Československá stopa

Ani Riga, ani Vladivostok nemají v sestavě žádného českého nebo slovenského hokejistu.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se tyto dva týmy z opačných konferencí utkaly jen dvakrát. Obě utkání zvládla lépe Riga, doma i venku. Riga drží sérii pěti vítězných zápasů nad Vladivostokem.

Poslední vzájemné utkání: Vladivostok 1:3 Riga
Poslední vzájemné utkání na ledě Rigy: Riga 3:2 Vladivostok
Admiral Vladivostok

Vladivostok je na tom v tabulce sice o něco lépe než jeho dnešní soupeř, ale ani on nemůže být spokojen. Má pouhých dvanáct bodů a nachází se na 12. místě Východní konference. Poslední čtyři utkání prohrál, z toho třikrát bral ale bod za remízu v základní hrací době.

Na venkovním ledě má Vladivostok z deseti utkání nepříznivou bilanci 1-0-2-7. Pět posledních utkání na ledě soupeře prohrál. Po dnešním utkání s Rigou čeká Vladivostok série pěti domácích utkání, při které si bude chtít zvednout bodové konto.

Poslední zápas: Novgorod 3:0 Vladivostok
Dinamo Riga

Dinamo Riga je úplně nejhorší tým dosavadního ročníku KHL. Lotyšský klub kráčí od porážky k porážce, za patnáct zápasů nasbíral zatím jen titěrných pět bodů a je ze ztrátou sedmi bodů poslední v Západní konferenci. Posledních jedenáct utkání Riga prohrála a nebrala z nich ani bod.

Na domácím ledě je to pro Rigu také naprostá katastrofa, všech šest utkání před vlastním publikem prohrála se skóre 5:21. Riga je jediným týmem celé KHL, který doma ještě nebodoval. Po dnešním domácím zápase proti Vladivostoku bude lotyšský klub čekat pět utkání v řadě na kluzištích soupeřů.

Poslední zápas: Riga 1:2 Kunlun
Zdravím a vítám všechny hokejové příznivce u sledování on-line přenosu utkání KHL mezi týmy Dinamo Riga a Admiral Vladivostok. Zápasem vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.