KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : OMSK - 18. září 2018   15:30

Astana
Astana
34:33' A. Petersson (Blacker) • 39:46' Bochenski (Dietz, Valk) • 50:50' R. Starčenko (Makljukov, Cormier)
3:4
(0:3, 2:0, 1:0 - 0:0)

2:3 (SN)

OMSK
OMSK
03:09' I. Michejev  (Širokov, Zernov) • 12:03' J. Medveděv  (Fisenko, Martynov) • 18:58' Širokov   • ' Versteeg
Astana
Hrachovina (19. Kudrjavcev) – Blacker, Dallman, Dietz, Makljukov, M. Semjonov, Lipin, Polochov – Valk, Bochenski, Frattin – Cormier, A. Petersson, R. Starčenko – Michajlis, Akolzin, Grenc – Gurkov, Sagadejev, Ševčenko.
OMSK

Po promarněném vedení 3:0 se Avangard Omsk může radovat z vyhraného utkání, které na samostatné nájezdy rozhodl Kris Versteeg.

Český stop uktání

Dominik Hrachovina (AST); 81.25% (13/16), 18:58
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.
Autorem vítězné branky je KRIS VERSTEEG.
Peterssonovi sjel kotouč z čepele hole.
Pohotovou střelou na levou tyč Versteeg dává vedení Omsku.
Starčenko měl Bobkova už položeného, ale jeho beton nepřehodil.
Širokov brankáře Barysu nezaskočil.
Zernov prodlužuje sérii trefou mezi betony.
Frattin mohl rozhodnout, ale jeho střelu zastavil vyrážečkou Bobkov.
Kirill SEMJONOV neproměňuje.
Valk rovněž trefuje pouze lapačku Bobkova.
Versteeg nenašel mezírku a Kudrjavcev jeho střelu lapačkou vyráží.
Roman STARČENKO proměňuje.
Talbot jel příliš pomalu a Kudrjavcev jeho kličku zastavil holí.
Nikita MICHAJLIS neproměňuje.
Sergej Širokov do protipohybu Kudrjavceva vyrovnává.
André Petersson mířil na pravou tyč a přes škrtnutí ramenem Bobkova proměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:35'
Ze šermovačky před domácí brankou nic nevzniklo a s končícím trestem Starčenka Barys vyhazuje.
64:03'
Versteeg se napřáhl na vrcholku pravého kruhu, ale branku netrefil.
64:00'
Poslední minuta do konce prodloužení.
62:47'
Vyhozený kotouč si přebral Franson, který se pokusil zavést hru do útočné třetiny. Barys jej ale zastavil a znova vyhazuje.
62:35'
Oddechový čas Avangard Omsk.
62:35'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Starčenko – 2 min., vysoká hůl).
62:31'
Před pravou tyč se podařilo prokličkovat Michejevovi, ale jeho blafák Kudrjavcev přečetl.
62:22'
Přesilovou hru si zahrají i hosté.
62:00'
Medveděv je vyhnán až za svou branku, kde se mu podařilo zbavit svého nápadníka a nyní může přes pravé křídlo rozjet útočnou akci.
61:31'
Vyloučený Jemelin je zpět na ledě a do přerušení se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
61:09'
Bochenski si od hrazení sjel na střed levého kruhu, ale i jeho střelu dokázal Bobkov zastavit.
60:33'
Střelu Peterssona vyrazil Bobkov před sebe, kde asi dvě vteřiny stál na spodní části vnitřku levého kruhu Dietz! Ten po přípravě přestřelil pravou spojnici.
60:16'
Tvrdou střelu Dietze kryje v brance zakleknutý Bobkov.
60:05'
Domácí jdou okamžitě po úvodní buly do útoku.
60:01'
Základní hrací doba nám neprozradila, kdo si vezme dva cenné body. O ty se Barys s Avangardem poperou v nastaveném čase.
60:00'
59:29'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Jemelin – 2 min., podrážení).
58:27'
Makljukov zkusil skrýt svou střelu před projíždějícím spoluhráčem, ale kotouč do středu branky zachytil Bobkov.
57:26'
Před brankovištěm Barysu se prohnal Fisenko, který si díky své rychlosti položil Kudrjavceva, ale svůj bekhendový pokus už nedokázal nasměrovat za jeho záda.
56:16'
Nyní se dokázal uvolnit a náhle nabrat dobrou rychlost Valk, který po přejetí mezi kruhy zkusil svůj bekhend.
55:52'
Po řadě osobních soubojů se domácím přeci jen povedlo vyvést hru ven z obranné třetiny, ale Omsk opět vyráží dopředu.
55:24'
Vysoké vyhození Astany zachytil těsně za modrou čarou Medveděv. Odpískáno postavení mimo hru.
54:59'
Icing Barysu. Vhazovat se bude před Kudrjavcevem.
54:15'
Oba celky se začínají soustředit pouze na obranu.
53:26'
Na vnitřní okraj levého kruhu dostal přihrávku zpoza branky Talbot, který po zpracování nastřelil pouze včas přesunutého Kudrjavceva.
50:50'
Astana právě vstřelila branku!
Tříbranková ztráta je minulostí! Po vhazování v útočné třetině se ROMAN STARČENKO po výměně kotouče opřel zápěstím do svižné střely, který propadla za Bobkova záda. Asistence: Alexej Makljukov a Patrick Cormier.
50:41'
Poměrně dlouhá pasáž bez přerušení. Hra se přelévala ze strany na stranu ale nikdo se do zakončení nehnal. Hru přerušil až Bobkov, jenž eliminoval střelu Frattina z modré čáry.
47:52'
Kudrjavcev musel čelit střele z těsné blízkosti! Před levou tyč totiž dostal namazáno Fisenko, který z první mířil do prostoru u tyče.
47:02'
Po špatné přihrávce musí Frattin zpět do obranné třetiny.
46:14'
Omsk pod tlakem vyhodil puk pouze na zakázané uvolnění a čárový tak vracejí hru před Bobkova.
45:17'
Brankář Avangardu vyjetím před branku zmenšil střelecký úhel a střelu z pravé strany srazil do rohu hrací plochy.
44:41'
Mezi kruhy dobře zasáhl Berezin, který do zakončení nepustil Dietze.
44:09'
Blacker zpoza vlastní branky poslal puk přes hrazení až na útočnou modrou, kde se Akolzin možná trochu unáhlil a příliš rychle se zbavil kotouče.
43:27'
Nahození z pravého křídla srazil Kudrjavcev svými betony.
43:03'
Barys se nedokázal vymanit od levého hrazení a hostům se opět daří vyvést hru ven z obranné třetiny.
42:19'
Průniková přihrávka na Gurkova byla příliš dlouhá a Bobkov raději přerušuje hru.
41:47'
Domácí vstoupili do třetí části s velkým elánem. Avangard náporu zatím odolává.
40:01'
40:00'
39:46'
Kontaktní branka domácího Barysu! Zpoza branky Valk pobídl ke střele sjíždějícího Darrena Dietze mezi kruhy. Jeho střelu dokázal Bobkov srazit, ale od betonů se kotouč vymrštil na levou tyč, kde si puk ze vzduchu pohotově zpracoval BRANDON BOCHENSKI. Asistence: Darren Dietz a Curtis Valk.
39:26'
Dietz se opřel vší silou do kotouče, ale Bobkov vyráží.
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
37:55'
Po střele od modré kotouč proskákal až na pravou tyč, kde ale přeskočil také čepel Frattinovy hole! Ten pouze promáchl do odkryté části branky.
37:42'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., držení).
37:00'
Barys teď působí trochu osvěženě, ale přecházet přes pevnou obranu Avangardu je stále obtížné.
34:33'
Hlavní sudí ještě něco řešil se střídačkou Avangardu. Chvíli to vypadalo, že bude coach challenge.
34:33'
Domácí ochozy mají konečně důvod k radosti! ANDRÉ PETERSSON vybruslil z obranné třetiny a poklidným tempem se dostal až do předbrankového prostoru! Tam se uvolnil po rychlé kličce a senzačním bekhendem poslal kotouč do levé spojnice! Asistence: Jesse Blacker.
33:29'
Starčenko už možná mohl střílet ze středu pravého kruhu, ale místo střely zvolil přihrávku mezi kruhy na obsazeného Peterssona.
32:36'
V útočném rohu se Michejevovi nepodařilo vybojovat kotouč a dopředu tak může jít domácí Astana.
32:00'
Pro diváky to není zrovna střelecká třetina. Na konci 32. minuty jsou střely na branku ve druhé třetině 4:3.
31:23'
Petrov se snažil natlačit do brankového prostoru, ale na hrazení ho vytlačil důrazný Semjonov.
30:03'
V dobré rychlosti se dostal před pravou tyč Dietz, ale kotouč se mu těsně před zakončením postavil na hranu a puk tak nasměroval pouze vedle levé tyče.
29:14'
Tentokrát zasahuje lapačka Kudrjavceva, který zneškodnil střelu Manukjana.
27:13'
Na útočný výlet se vydal Michejev, který naznačil zajetí za branku. Záhy ale vyjel na bližší tyči a kotouč po jeho snaze zakončit projel skrz brankoviště.
26:49'
Frattin po zavezení hry do útočné třetiny neměl komu přihrát a tak pouze z pravého kruhu nastřelil kotouč do hrudi Bobkova.
25:00'
Pět minut je z druhé třetiny pryč a zatím žádný z brankářů nemusel zasahovat.
22:49'
Semjonov nyní čelil velkým problémům, protože útočníci Avangardu opravdu rychle přistupovali.
22:00'
Krátce po vhazování to zkusil Berezin, ale jeho nahození pouze prosvištělo kolem branky.
21:42'
Talbot ve skrumáži zastavil kotouč mezi kruhy a připravil jej tak pro napraženého Versteega. Po puku se sápaly také hole domácích a po sražení skončil kotouč pouze v rohu.
21:03'
Obrana Omsku jde opravdu jen ztěžka prostřelit. Nyní se o tom přesvědčil Blacker, který pálil po přejetí modré čáry.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Avangard Omsk nedal vůbec žádnou šanci Barysu, který do druhé třetiny nastoupí s tříbrankovou ztrátou.

Dominik Hrachovina čelil celkem šestnácti střelám s úspěšností 81.25% (13/16).

Útok Astany Igora Bobkova prověřil jen třikrát lehčími střelami.
20:00'
18:58'
Střídání v týmu Barys Astana: ze hřiště odchází Dominik Hrachovina, přichází Sergej Kudrjavcev.
18:58'
Avangard právě vstřelil branku!
A z dalšího tlaku Omsk opět těží a vyhání z branky českého brankáře. Po vytažení na modrou čáru pálil SERGEJ ŠIROKOV přesně do miniaturní uličky. Hrachovina měl ve výhledu hned šest hráčů a proti Širokovově střele nemohl nic dělat.
18:02'
Střela Frattina z rychlého protiútoku na Bobkova neprošla. Kotouč srazil do pravého rohu bránící Martynov.
16:58'
Avangard je opět nastěhovaný v obranném pásmu Barysu.
15:38'
Bochenski skvěle zachytil laxní přihrávku na modré čáře a domácí se tak dostali do přečíslení dva na jednoho. Na levém křídle se Bochenskimu nabízel Frattin, ale Bochenski to vzal na sebe a zkusil překonat Bobkova střelou mezi betony.
14:43'
Z trestné lavice se na hrací plochu vrací Frattin.
14:34'
Versteeg svou dělovkou od modré orazítkoval pouze brankovou konstrukci! Od tyče se kotouč odrazil do středu brankoviště, kde si Hrachovina nechtěně nasměroval puk za brankovou čáru. Před ní na poslední chvíli zasáhl jeden z hráčů Barysu! Astana vyhazuje.
13:54'
Nahození Petrova přistálo přímo u Dallmana, který přes osu hřiště posílá kotouč až na Bobkova.
12:43'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Matt Frattin – 2 min., nedovolené bránění).
12:03'
Oddechový čas pro Barys Astana.
12:03'
Hosté navyšují své vedení na rozdíl dvou branek! Po Fisenkově střele se kotouč svezl po betonech Hrachoviny přímo před levou tyč, kam si sjel nepohlídaný JEVGENIJ MEDVEDĚV. Ten pouze doklepl kotouč do odkryté části branky. Asistence: Michail Fisenko a Jegor Martynov.
11:17'
První zákrok na účtě Bobkova. Po dvou rychlých přihrávkách dostal na puk rozjetý Michajlis na levém křídle. Do jeho střely ovšem sáhl bránící hráč a Bobkov měl už jen lehkou práci s přikrytím kotouče.
10:00'
Pokus o dlouhou rozehrávku domácích skončil protečován až za Bobkovem, kde si přebírá kotouč Pokka.
08:59'
Po zavezení hry za modrou čáru zkoušel Manukjan zakončit přes bránícího Dallmana. Ten ale jeho střelecký pokus srazil mimo branku.
08:32'
Proti Dallmanově střele ze středové čáry nemusel Bobkov zasahovat a Avangard může založit další útočnou akci.
07:50'
Na levé křídlo dostal přihrávku Cormier, ale tomu po zpracování odskočil kotouč až do rohu kluziště.
07:10'
Pokkaovo lehké nahození od modré pouze prosvištělo skrz brankoviště. Omsk se stále drží v útočné třetině.
06:53'
Další střela, kterou Hrachovina likviduje. Čtyřiadvacetiletý brankář čelil už šesti střelám, zatímco Bobkov na straně Avangardu ani jedné.
05:59'
Manukjan ještě před zajetím za branku prostrčil kotouč na hranici brankoviště, kde se tlačil do zakončení Pěrežogin.
03:09'
Necelé dvě vteřiny před návratem Dietze hosté využívají přesilovou hru. Střelu Širokova ze středu pravého kruhu dokázal Hrachovina vytěsnit, ale kotouč vyražený mezi kruhy promáchla dvojice jeho spoluhráčů a do dobré pozice se tak dostal ILJA MICHEJEV, který svižnou střelou překonal českého brankáře. Asistence: Sergej Širokov a Denis Zernov.
02:11'
Před pravou tyčí se hnal do zakončení proti pohybu Hrachoviny Petrov, ale ten svou střelou minul branku.
01:19'
Versteegův pokus z vrchu pravého kruhu neprošel přes hromadu těl a hned na to se daří obranné čtyřce Astany osvobodit.
01:11'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., podrážení).
00:54'
První útočná akce Barysu selhala na dobře bráněné modré čáře.
00:19'
Hosté se po nahození dokázali vymanit z levého rohu a mohou dále kombinovat kolem Hrachoviny.
00:01'

Barys Astana: Hrachovina (Kudrjavcev) – Blacker, Dallman, Dietz, Makljukov, M. Semjonov, Lipin, Polochov – Valk, Bochenski, Frattin – Cormier, A. Petersson, R. Starčenko – Michajlis, Akolzin, Grenc – Gurkov, Sagadejev, Ševčenko.

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – J. Medveděv, Pokka, Pivcakin, Jemelin, Berezin, Franson, Martynov – Širokov, Zernov, I. Michejev – Pěrežogin, Manukjan, K. Semjonov – Stas, Fisenko, A. Galimov – Talbot, Versteeg, K. Petrov – Jaremčuk.
Avangard Omsk

Hostujícím celkem je Omsk, kterému patří první místo v počtu obdržených branek – jedna inkasovaná branka na zápas. S deseti body ze šesti zápasů je Avangard na pohodlném druhém místě hned za Jekatěrinburgem. Po pěti výhrách v řadě přišla stopka v podobě těsné prohry 0:1 nad Magnitogorskem. Navrátí se Omsk na předešlou formu?

Nejlepším střelcem je s pěti góly Sergej Širokov.
Barys Astana

Astana má po šesti odehraných utkáních celkem osm bodů a s brankovou bilancí 26:20 je na sedmém místě. Sérii tří porážek v řadě, z toho poslední dvě v nastaveném čase dokázala Astana ukončit domácí výhrou 4:1 nad Novgorodem. Potvrzení následně přišlo i proti Kazani, kterou Astana skolila až na samostatné nájezdy. Barys je druhý nejproduktivnější tým co se branek týče.

Nejlepší střelcem je se šesti brankami Roman Starčenko.