KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Riga - 22. října 2018   17:30

Jokerit
Jokerit
09:24' Nicklas Jensen (Manninen) • 37:33' A. Grant (Anttila) • 39:23' Manninen (Lepistö, O. Lauridsen) • 48:58' Norman (H. Ikonen, Manninen) • 52:11' Nicklas Jensen (Lepistö) • 58:17' Anttila  • 59:47' Manninen (Nicklas Jensen, Lepistö)
7:3
(1:1, 2:1, 4:1)
Riga
Riga
07:08' Meija  (Videll, Aljajev) • 34:55' Pavlovs  (Maione) • 53:20' Darzinš  (M. Redlihs)
Jokerit
Zapolski – Kivistö, Lepistö (C), Stollery, A. Grant, O. Lauridsen, Lööv – Joensuu (A), O'Neill (A), Norman – Platt, Jormakka, Nicklas Jensen – Moses, H. Ikonen, Manninen – Anttila, Niemi, Pihlström.
Y. Tsyplakov, A. Kuljov – D. Šadrin, N. Šalagin
Hartwall Arena
Riga
Gudlevskis (Biljalov) – Kalkis, Aljajev, Šulenin, Gimajev, Maione, Ališauskas, Sotnieks (A) – Pavlovs, Lipsbergs, Skvorcovs – Džerinš, Gillies, Clark – Myttynen, Videll, Darzinš – M. Redlihs (A), Batna, Gegeris – Meija (C).

A jak si vedl náš sledovaný hráč Nicklas Jensen?
Opět dobře a tento zápas se mu povedl nad míru. V zápase získal tři body za dva vstřelené góly a jednu asistenci. Jensen otevřel gólový účet svého celku z přesilovky v první třetině a následně se trefil i v přesilovce ve třetí třetině!
V dnešním utkání nebodoval Brian O'Neill a Jensen se posunul místo něj na druhé místo v tabulce, týkající se nejproduktivnějších hráčů týmu. Na prvním zůstává i nadále Sakari Manninen.
Třetí třetina byla taky hodně zajímavá a viděli jsme v ní dohromady pět branek. Riga nakonec poznala, že z Hartwall arény se body vozí hodně těžko. Nicméně byla Jokeritu více než zdatným soupeřem a bojovala do posledního konce. Jokerit však ukázal, že je v ofenzívě hodně silný!

Bodově se výrazně prosadil Nicklas Jensen (2+1), Sakari Manninen (2+2) či Sami Lepistö (0+4)!

V dalším utkání přivítá Jokerit na svém ledě Spartak Moskva, Riga se vrátí do své arény, kde se utká s dalším silným soupeřem a to s Petrohradem!
59:47'
Jokerit právě vstřelil branku!
No, a domácí ještě využívají tuto přesilovku, kdy si rozebrali obranu svého soupeře, který již působil odevzdaným dojmem a další bod do svých statistik přidává SAKARI MANNINEN. Asistence: Nicklas Jensen a Sami Lepistö.
59:21'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., podkopnutí).
58:17'
MARKO ANTTILA získal puk u mantinelu a přesně jej posílá ze svého pásma do prázdné branky. A touto brankou stvrzuje další vítězství svého týmu. Bez asistence.
58:07'
Riga v pásmu soupeře bez brankáře v brance!
57:28'
Oddechový čas pro hosty.
57:28'
Náznak útoku Rigy dvou proti třem, ale dobře to nyní udělal hráč Jokeritu, který přišpendlil protihráče k mantinelu a zbrzdil tak celou akci.
56:56'
Signalizovaný ofsajd a Kevin Clark nemůže do pásma a taky tak učinil a stáhl se zpět do středního pásma.
56:14'
Domácím se nějaký čas dařilo držet soupeře v jeho pásmu. I když bez puku, ale to jim v tuto chvíli vůbec nevadilo.
55:37'
Ofsajd Rigy, do kterého se dostal Mikelis Redlihs a bude se vhazovat ve středním pásmu.
55:00'
Riga má na dramatizování zápasu rovných pět minut a uvidíme, jestli ještě dokáže dát další branku.
53:20'
Riga právě vstřelila branku!
Avšak v zápětí je tu branka soupeře, Redlish vybojoval puk u mantinelu, který se dostal na levou stranu, odkud vystřelil LAURIS DARZINŠ a puk skončil v brance. Tak trochu nyní podcenil situaci brankář Jokeritu a puk jej přeskočil. Asistence: Mikelis Redlihs.
52:11'
A o osudu zápasu je nejspíše rozhodnuto. Jokerit využívá přesilovku a NICKLAS JENSEN přidává svou pěknou střelou pod horní tyčku svou druhou branku v dnešním utkání. Asistence: Sami Lepistö.
51:45'
Roberts Lipsbergs na trestné za příliš mnoho hráčů na ledě. Stejně jako Jokerit v první třetině, tak i Riga se provinila tímto přestupkem. Jokerit tehdy potrestal, dokáže to i Riga?
51:26'
Po komerční pauze nám začala poslední část zápasu. Jokerit si zatím v poklidu drží své vedení. Snahu Rigy však nelze upřít.
50:41'
Riga na puku a snaží se kontaktní branku. Jokeritu nyní stačí dobře bránit a kontrolovat své dvou brankové vedení.
48:58'
Velká chyba hostujícího brankáře, který nestačil rychle rozehrát. Jeho rozehrávku dojel Manninen, který přihrál před branku na Ikonena a ten to vše vyšperkoval přihrávkou na pravou stranu a JOHN NORMAN již neměl problém zamést puk do branky. Asistence: Henri Ikonen a Sakari Manninen.
48:10'
Andris Džerinš byl nyní ubráněn na pravé straně a Riga ztrácí útočné pásmo.
47:40'
Hra se nám nyní změnila a sledujeme hru nahoru a dolů bez výraznějšího ohrožení jedné či druhé branky.
47:02'
Matias Myttynen nedokázal přes obránce poslat puk před branku a Riga následně ztrácí puk a musí se pokusit o nový útok.
46:07'
Domácím se daří trochu otupit snahu soupeře a čím dál častěji přesouvá své akce do středního pásma s útočnými výpady před branku Rigy.
44:00'
Riga je stále aktivnějším celkem a snaží se o srovnání stavu zápasu. Jokerit nyní jen brání a do útoku se dostává hodně sporadicky.
43:33'
Nicméně k šanci se nedostala a Jokeritu se podařilo dostat puk ze své třetiny.
42:58'
Riga prohrála souboj za brankou, i přesto se jí podařilo ještě udržet útočné pásmo.
41:39'
Colton Gillies vystřelil z pravé strany, Zapolski úspěšně vyrazil puk betonem do rohu kluziště. Riga začala hodně aktivně.
40:56'
Linus Videll vyslal svou dobrou přihrávkou spoluhráče do šance, ten selhal na nepřesném zakončení.
40:01'
Tahle třetina musela diváky bavit. Zejména její druhá polovina. V ní totiž opět začaly padat branky. První se prosadili hosté zásluhou Pavlovse. Avšak následně předvedli svůj koncert domácí, kteří vyrovnali pěknou střelou A. Granta a v poslední minutě pak skóroval nejproduktivnější hráč celku, Sakari Manninen! Závěrečná třetina nám slibuje ještě hodně dobrou podívanou, protože Riga ví, že soupeř není neprůstřelný.
40:00'
39:23'
No a Jokerit se dostává poprvé v zápase do vedení! SAKARI MANNINEN se rozjel s pukem a vystřelil. Puk tečoval obránce Rigy, změnil směr a nakonec skončil u levé tyče. Asistence: Sami Lepistö a Oliver Lauridsen.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny a stále sledujeme hodně rychlou hru, která se přelévá z jedné strany na druhou.
37:33'
Tak tohle byla výstavní rána v podání obránce ALEXE GRANTA, který dostal přihrávku od Antilly a ze střední vzdálenosti se napřáhl a zavěsil puk pod horní tyčku. Kristers Gudlevskis proti této střele neměl nárok. Pro Granta je to čtvrtá branka v sezóně. Asistence: Marko Anttila.
37:12'
36:24'
Jokerit se dostal do rychlé útočné protiakce a nyní naprosto selhal Antti Pihlström, který zakončoval z levé strany, ale netrefil puk. Jasná branková příležitost!
35:54'
Riga má možnost se dostat ke zvýšení skóre, ale její přesilovka se nevyvíjí zrovna v nejlepším světle.
35:12'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
34:55'
A jako první na otevřenou obranu dopustil domácí celek. Maione skvěle vysunul na modré čáře VITALIJSE PAVLOVSKEHO, který ujížděl sám na brankáře a byl úspěšný se svou střelou pod horní tyčku. Asistence: Mathew Maione.
34:50'
Hra je nyní hodně otevřená a oba celky se snaží neustále útočit.
33:58'
Nyní šance na druhé straně, nyní se opravdu hraje v rychlém tempu!
33:23'
Mathew Maione se rozjel a vyslal pěknou dělovku na Zapolského a ten možná ani sám nevěděl jak puk vyrazil!
32:26'
32:08'
Sami Lepistö se už na to nemohl asi dívat a zkusil vystřelit, jeho pokus neslavil úspěch a jeho střela byla blokována.
31:24'
První minuta přesilovky nepřinesla nic zajímavého. Jokerit se drží v pásmu, ale není nebezpečný.
30:26'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Oskars Batna – 2 min., držení).
29:32'
Riga nedokázala ohrozit nyní Zapolského při svém delším pobytu v třetině soupeře a soupeři se po špatné přihrávce daří vyvézt puk do bezpečnějších vod.
28:31'
Nicklas Jensen byl hodně aktivní za brankou, ale nepodařilo se mu nyní vyslat puk před branku. Tak nakonec se puk dostal k modré čáře a následně z pravé strany střílí Grant a jeho střele vystavil svou lapačkou stopku Kristers Gudlevskis.
28:04'
Rize se nyní nepodařil přechod do útoku a provinili se ofsajdem. Vhazování ve středním pásmu.
27:05'
A první velká šance Jokeritu ve druhé třetině, kdy po přihrávce z levé strany před hráčem domácích zívala prázdná branka, ale hráč Jokeritu minul puk!
26:32'
Z rychlého útoku Jokeritu přišla střela, která nakonec minula branku a následuje komerční přestávka.
26:00'
Ryan Zapolski kryje útok soupeře, kdy se na něj řítili dva hráči Rigy proti jednomu obránci Jokeritu. První velká šance hostí ve druhé třetině.
24:55'
Brian O'Neill byl ten, který posílal hodně zajímavou pobídku před brankáře hostí.
24:55'
Norman dobře přihrál na spoluhráče, který si najížděl z druhé vlny a měl dobrou rychlost. Dostal následně puk před branku, ale tam nikdo nedokázal dorazit puk za záda brankáře Rigy.
23:55'
Snaha o přihrávku zpoza branky se nevydařila a obrana Rigy vyváží rychle puk ze svého pásma. Jejich postup byl však zastaven ihned ve středním pásmu.
23:21'
Linus Videll dostal nepřesnou přihrávku podél modré čáry. Nakonec se k puku dostal a vyzkoušel lehčí střelou pozornost Zapolskeho.
22:31'
Čekáme na nějakou povedenou útočnou akci, která by ohrozila jednu či druhou branku. Oba celky se střídají na puku bez šancí.
21:10'
Šance přišla později, kdy se dva hráči hostí snažili dorazit puk, kterému Zapolskému vypadl z výstroje. Brankář Jokeritu se ale rychle zorientoval a dokázal opětovně získat puk pod svou kontrolu.
21:00'
Domácí v plném počtu. V té druhé půl minutě se soupeř dostal do pásma, ale nedokázal vystřelit.
20:27'
První půl minuty ubránili domácí bez problémů.
20:07'
Riga pokračuje ve své druhé polovině své přesilové hry...
20:01'
Nakonec už toho příliš moc nestihla a půlku přesilovky odehraje ve druhé třetině.
První třetina nám přinesla dobrou hru od obou týmů. Domácí jsou aktivnější, ale Riga v době, kdy se dostane do útoku, umí taky dobře zahrozit. Oba týmy využily po jedné přesilovce. Za Jokerit se prosadil Nicklas Jensen, který jen potvrdil, že se mu v posledních zápasech daří. Za hostující celek se prosadil Gints Meija.
20:00'
19:30'
Riga v pásmu, dokáže se prosadit?
19:00'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., podrážení).
18:40'
Mikelis Redlihs se snažil středem hřiště dostat do šance, ale byl podražen a Riga má nyní výhodu, kterou pokud nevyužije, tak bude hrát přesilovku.
18:00'
Rize se konečně daří dostat puk pod kontrolu a dostat se z menšího tlaku svého soka.
17:06'
Hosté v plném počtu. Avšak Jokerit je v pásmu a dostává soupeře pod tlak. Do další velké šance se dostal Moses, ale nedává další branku svého celku.
16:38'
Steve Moses se dostal ke střele, ale před brankářem nikdo nedorážel a Kristers Gudlevskis bez obtíží vyrazil betonem puk do rohu kluziště.
15:49'
Jokeritu se nepodařilo udržet puk a Riga naopak vyváží puk a dokázala zaměstnat na malou chvíli obranu soupeře.
15:06'
Jeden z nejproduktivnějších hráčů soutěže bude nyní pykat za krosček, kterého se dopustil před brankou Zapolského. Jeho snaha dorážet puk byla až příliš a dopustil se nedovoleného zákroku.
14:42'
A to se jim nakonec podařilo a Zapolski vyráží pokus z levé strany. Jokerit následně dostává puk pod svou kontrolu a snaží se o útok.
14:09'
Nepřesné nahození od modré čáry umožňuje hostům se dostat z pásma a ohrozit potenciálně branku soupeře.
13:00'
Norman měl v předešlém závaru před brankou poměrně slušnou šanci ke skórování, ale puk mu na čepeli nesedl, tak jak by si sám přál.
12:12'
Sledujeme momentálně svižnou hru bez přerušení, kdy se hra přelévá z jedné strany na druhou.
11:13'
Domácí jsou na koni a Kristers Gudlevskis měl nyní pořádně horko před svým brankovištěm, ale nyní odolal pokusům soupeře.
09:24'
A Jokerit nakonec využívá přesilovku v době, kdy se vyloučený Gimajev chystal opustit trestnou lavici. Sakari Manninen vystřelil dobrou střelu z pravé strany, která skončila na pravé tyčce. Od ní se puk odrazil na levou stranu, kde dorazil puk do branky NICKLAS JENSEN. Asistence: Sakari Manninen.
08:16'
Jokerit v pásmu a Riga se brání kombinaci soupeře. Střely Jokeritu jsou zatím nepřesné a puky končí mimo branku.
07:40'
Jokerit započal přesilovku povedenou střelou od modré čáry, kterou kryje Kristers Gudlevskis.
07:22'
Nyní si přesilovku zahraje i Jokerit, za podražení jde na trestnou lavici Sergej Gimajev.
07:08'
Riga nakonec využívá svou první přesilovku a po pěkné přihrávce Vidella doráží puk u pravé tyčky GINTS MEIJA. Asistence: Linus Videll a Arťom Aljajev.
06:55'
Avšak nyní Jokerit skvěle bránil střední pásmo a znemožnil soupeři přejít do útoku.
06:23'
Riga není zatím nebezpečná se svou první přesilovou hru, i když se po většinu času drží v pásmu soupeře.
05:47'
Dlouho rozhodčí diskutoval s domácím trenérem a vysvětloval mu, že jeho celek špatně střídal. Domácí trenér nakonec s pokorou přijal verdikt.
05:14'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. – příliš mnoho hráčů).
04:26'
Hosté se dostali do zakončení a Zapolski v akci. Obraně Jokeritu se dlouho nedařilo dostat puk pod svou kontrolu.
03:55'
Jokerti sice vyhrál buly v pásmu soupeře, ale neudržel tentokrát pásmo a Riga má možnost také něco vytvořit směrem dopředu.
03:10'
Ryan Zapolski musel ale nyní reagovat na skrytou střelu Meijy. Brankář domácích viděl puk na poslední chvíli a dokázal dobře zareagovat.
02:07'
Jokerit dle předpokladů drží puk na svých čepelích a úvod zápasu se odehrává dle jejich not.
01:00'
O další střelu se zasloužil Pekka Jormakka, který tentokrát minul branku Gudlevskiskeho.
00:40'
Zato Jokerit se svým útokem donutil brankáře hostů k prvnímu zákroku a to vše po střele Normana!
00:23'
Jako první se do útočné třetiny dostal celek Rigy, ale neohrozil branku.
00:01'
Představení hráče Nicklas Jensen
Dnes si představíme hráče, kterému se v posledních zápasech daří. Narodil se 6.3.1993 v Herningu. A právě v tamním městě, kde se narodil začal svou hokejovou kariéru a hrál za klub Herning Blue Fox. Následně vyzkoušel kanadskou OHL za Oshawu Generals. Následně zamířil na farmu Chicaga (AHL). V sezóně 2012/2013 hrál švédskou nejvyšší hokejovou ligu za Allmänu, kde odehrál 50 zápasů, ve kterých dosáhl 23 bodů (17+6). V téže sezoně pak odešel zpět do Ameriky a v NHL za Vancouver odehrál dvě utkání, aby zamířil zpět do AHL (Chicago Wolves). V sezóně 2013/2014 si jej zpět vytáhli do týmu Vancouver, za který odehrál nyní 17 zápasů, ve kterých si připsal šest bodů (3+3). Následně opět hrál na farmě a podobná situace následovala i v další sezóně. Změna nastala v sezóně 2016/2017 kdy se upsal týmu New York Rangers, kde v sedmi zápasech nebodoval a nakonec skončil opět v AHL za tým Hartford Wolf Pack, kde v 70 zápasech nasbíral 55 bodů (32+23)!
Do Jokeritu přišel minulou sezónu, ve které nasbíral po 54 zápasech slušných 37 bodů (19+18) a očividně se mu daří i v aktuálně probíhající sezóně, kdy má na svém kontě už 15 bodů!
Jokerit Helsinky
Jokerit má za sebou poměrně úspěšný tří zápasový venkovní trip. A jak si vedl?
Nižněkamsk vs. Jokerit – 2:1 po prodloužení
Kazaň vs. Jokerit – 2:3
Nižnij Novgorod vs. Jokerit – 4:5 po prodloužení

V daných utkáních nejvíce bodovali N. Jensen, B. O´Neill či G. Platt, který bodoval v každém ze tří utkání.

Jokerit si stále drží třetí příčku Západní konference s dosavadním ziskem 29 bodů. Na svém domácím ledě prohráli pouze dvakrát (Petrohrad, Jekatěrinburg). Jinak ve zbylých osmi zápasech slavili vítězství a to svědčí o tom, že z tamní Hartwall arény se body odváží opravdu těžko.
Nejlepší hráči týmu
S. Manninen po delší době v minulém zápase bodoval a připsal si rovnou dva body za dvě asistence, nyní má na svém kontě 16 bodů (7+9).
B. O´Neill – taktéž bodoval v posledním zápase a dohromady má stejně bodů jako Manninen, tedy 16 (4+12).
N. Jensen - na tripu se mu dařilo a díky tomu se dostal do první trojice nejlepších hráčů týmu. Nyní má 15 bodů (4+11). Počtem asistencí se blíží svému parťákovi O´Neillovi.
Dinamo Riga
Dinamo Riga odehraje své třetí utkání na tripu a zatím se jí daří náramně. Nejdříve porazila Spartak Moskva (3:2) a následně slavila vítězství nad Viťazem (1:2). Riga se drží na posledním osmém místě, které zaručuje play off s dosavadním ziskem 19 bodů. V případě výhry si může tabulkově polepšit, neboť od pátého místa dělí Rigu jen dva body.
M. Maione – 6+18 = 24 bodů. Tento Kanaďan je zároveň nejlepším hráčem celé KHL v kanadském bodování!
L. Videll – 11+11 = 22 bodů. Šikovný Švéd, který je na čtvrtém místě v celé KHL!