Jiří Sekáč (KZN) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:29
Střely na branku – 28:25 (6:8, 16:4, 6:13)
Zblokované střely – 11:17
Vyhraná vhazování – 25:16
Trestné minuty – 4:6
Hity – 13:10
Ve třetí třetině se už skóre nezměnilo a Kazaň tak vítězí nad Dinamem Minsk 2:0. Hosté sice ještě mohli v závěru utkání zdramatizovat, ale jejich gól nebyl po poradě sudích u videa nakonec uznán pro postavení hráče v brankovišti. Držitelé Gagarinova poháru tak odčinili vysokou porážku s Petrohradem a připisují si první vítězství v novém ročníku. Dinamo zůstává na jednom bodu.
59:33'
Hosté nemohou sáhnout k power-play, protože jim hráči Kazaně nepůjčují puk. Je asi rozhodnuto.
58:56'
Domácí teď hrají výborně takticky a drží puk v útočné třetině.
58:01'
Máme tu už poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:04'
Gól neplatí! Gólovou střelu Lisovce tečoval Alexandr Pavlovič, který stál v brankovišti a rozhodčí po prostudování situace u videa rozpažují.
57:04'
Hosté se radovali z gólu, ale ještě tu máme challenge trenéra Kazaně! Ten reklamuje zřejmě postavení Pavlovičev brankovišti!
56:51'
Hosté se nadechují k závěrečnému náporu, brzy bychom se mohli dočkat i odvolání brankáře.
55:48'
Nahození Gotovece se odrazilo od zadního mantinelu zpět před domácí brankoviště. Dorážející Teemu Pulkkinen však nepřekonal Šaryčenkova.
55:02'
Před námi je závěrečných pět minut třetí části zápasu. Kazaň je blízko první výhře v sezóně.
54:50'
Arťom Michejev nahodil puk před branku, kde operoval Vladislav Kara. Puk zalehl po dorážce domácího útočníka brankář Enroth. Následuje reklamní přestávka.
53:39'
Vladimir Tkačov střílí z pravého kruhu nad branku.
52:56'
Arťom Lukojanov nahodil puk za hostující branku. Tam se o něj nyní bojuje a Kazaň zase šetří cenné sekundy.
52:11'
Jiří Sekáč už mohl v podstatě rozhodnout. Jeho samostatný únik ale pokryl Enroth!
51:47'
Čas ubíhá a domácí drží dvougólový náskok.
50:48'
Kovyršin hledal na osu hřiště najíždějícího Maxima Parfejevece. Ten ale zakončoval z těžké pozice a netrefil branku.
49:52'
Jarullin nahazoval puk na branku téměř od červené čáry. Enroth vyráží do rohu.
49:41'
Máme tu reklamní přestávku. Hostům zbývá zhruba deset minut na to, aby s utkáním něco udělali.
48:59'
Tentokrát mohli hosté těžit z dobrého forčekinku, ale následně se sami vyhodili z útočného pásma.
47:40'
Teď se hosté dostali do šance! Po přihrávce zpoza branky zakončoval z bezprostřední blízkosti Kovyršin, ale Šaryčenkov zůstal nepřekonán!
46:53'
Domácí se snaží hájit náskok aktivní hrou. Teď soupeře donutili k odehrání puku přes všechny čáry.
45:33'
Po nahrávce Burmistrova zakončoval Arťom Lukojanov. Z pravé strany na Enrotha nevyzrál.
44:12'
Beau Bennett se zkusil prosadit individuálně. Trefil však brusle protihráče a dojíždějící Pulkkinen puk zametl pod Šaryčenkova.
42:41'
Mohlo být sníženo! Alexandr Kitarov rozezvučel z levého kruhu brankovou konstrukci!
42:20'
Ohrozit domácí branku se snažil Jevgenij Kovyršin. Tne střílel pouze do nohou bránícího Tkačova.
41:41'
Střelu Nikity Ljamkina hosté zablokovali. Puk je v rohu kluziště.
40:21'
Zakázané uvolnění Kazaně.
40:10'
Hned tu máme zákrok hostujícího Enrotha, který vyrážel střelu ze středního pásma.
Hity – 11:7
Také ve druhé třetině padl jediný gól a vstřelili ho opět domácí. Ve 29. minutě se o to postaral Justin Azevedo, který tečoval nahození Markova. Kazaň tak vede po 40 minutách nad Dinamem Minsk 2:0.
40:00'
39:47'
Domácí dohrávají třetinu v útočném pásmu.
39:02'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
38:53'
Hosté hrají v plném počtu.
38:26'
Domácím teď utekl kotouč do středního pásma. Přesilovka se pomalu chýlí ke konci.
37:33'
Sekáčovo nahození bylo nabídkou na teč. Puk si ale našel Enroth, jenž svým zákrokem přerušil hru.
37:09'
Hezky to domácí sehráli! Proti střele Azeveda z levého kruhu se však stačil přemístit Enroth!
36:52'
Domácí přesilovka bude rozehrána po reklamní přestávce.
36:52'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Denis Osipov – 2 min., podrážení).
36:28'
Změnit se to snažil Kara, který z pravé strany přihrával před branku. Puk nikdo netrefil, ale Kara byl před tím faulován a Kazaň má tak výhodu.
35:35'
Teď sledujeme takovou poklidnější pasáž. Hra sice nepostrádá tempo, ale odehrává se bez brankových příležitostí.
34:51'
Domácí se poměrně dlouho drželi v útočném pásmu, teď už ale kotouč vylétl do střední třetiny.
33:40'
Navrátilec z trestné lavice Lander zavezl puk do útočného pásma po pravém křídle. Pak ale nedokázal přesně přihrát.
33:21'
32:38'
Kazani se znovu podařilo vyhodit.
32:18'
Domácí se osvobodili. Polovinu oslabení mají za sebou.
31:35'
Quinton Howden se dostal ke střele z vnitřního okraje levého kruhu. Šaryčenkov si sáhl pro puk lapačkou.
31:20'
Bude se ale vylučovat. Domácí Anton Lander dostává dvě minuty za krosček.
30:54'
Hosté se dopustili postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
30:11'
Ilja Litvinov s pukem rychle objel branku a u tyčky se snažil zasunout puk za brankovou čáru. Šaryčenkov tam měl levý beton.
29:38'
Ilja Chochlov se sice dostal s pukem přes útočnou modrou, ale u mantinelu byl zastaven. Dopředu míří opět hokejisté Kazaně.
28:57'
Zákrok Enrotha, který vyrazil střelu Alexandra Burmistrova.
28:36'
Domácí jsou při chuti a pokračují ve svém tlaku. Dinamo je teď dole.
28:08'
Kazaň vstřelila branku!
Domácí teď defenzivu soupeře doslova uvařili soustavným náporem! Nakonec se prosadil JUSTIN AZEVEDO, který před brankou pohotově tečoval Markovovo nahození od modré čáry a puk zapadl nad lapačkou Enrotha do sítě – 2:0. Asistence: Anton Lander a Andrej Markov.
27:35'
Domácí teď soupeře zatlačili. Střela Ljamkina od modré čáry se mezi tyče nevešla.
27:03'
Střelu Arťoma Michejeva z levého kruhu srazil bránící hráč za branku Dinama.
26:08'
Alexandr Burmistrov se prezentoval jedovatým bekhendovým pokusem, který vyrazil Enroth hřbetem lapačky.
25:32'
Hosté jsou v plném počtu. Enroth opět přerušil hru.
25:20'
Domácí kombinaci zakončoval střelou z levého kruhu Stanislav Galijev. Jhonas Enroth má puk ve výstroji.
25:02'
Tlak domácích pokračuje, tahle přesilovka je ze strany Kazaně rozhodně povedená.
24:21'
Rob Klinkhammer předložil kotouč před prakticky odkrytou branku Justinovi Azevedovi. Tomu ale překazil radost brankář Enroth, který dokázal ve skluzu zabránit téměř jistému gólu!
23:34'
Z pravého kruhu střílel z první Jiří Sekáč. Branku soupeře nedokázal trefit.
23:26'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Sergej Kosticyn – 2 min., podrážení).
22:54'
Sergej Kosticyn podrazil rozehrávajícího obránce Kazaně. Běží výhoda domácího týmu.
22:31'
Zakázané uvolnění Kazaně. Hra se vrací do útočného pásma Dinama.
21:42'
Nahozený kotouč rozehrál brankář Šaryčenkov na Ljamkina. Rozehrávat teď budou domácí.
21:03'
Do druhé třetiny vstoupilo aktivněji Dinamo, které obléhá obranné pásmo Kazaně.
Hity – 7:3
První třetina vyšla o něco lépe Kazani, která si do šaten odnáší vedení 1:0. Domácí měli od začátku více ze hry a hned v 6. minutě je poslal do vedení střelou od modré čáry Paul Postma. Postupně se osmělili i hosté, kteří navíc hrají v útočném pásmu jednodušší hokej, než kombinačně smýšlející Kazaň a tak soupeře za první část dokonce přestříleli.
20:00'
19:47'
Puk zavezl po levé straně do útočného pásma Burmistrov. Jeho přihrávka byla sražena za branku.
19:36'
Domácí se ujímají kotouče za vlastní brankou a rozjíždějí asi jednu z posledních akcí první části hry.
19:06'
Poté, co byla ohlášena poslední minuta první třetiny, hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
18:35'
Jeden z hostujících hráčů rychle obkroužil branku Kazaně, svým pokusem ale Šaryčenkova nezaskočil.
18:02'
Nepříjemné nahození Lisovce se snažil dotlačit za Šaryčenkova záda Alexandr Kitarov. Puk je pod betony domácího gólmana.
17:26'
Dopředu mířil rozjetý Jiří Sekáč. Ten zvolil dlouhou kličku do levé strany a nakonec vystřelil do hostujícího obránce.
17:06'
Nahození od modré čáry skončilo v lapačce Šaryčenkova, který tedy přerušil hru.
16:49'
Azevedo byl v útočném pásmu dříve než puk. Domácím tak bylo odpískáno postavení mimo hru.
16:23'
Přihrávku na levý kruh dostal Beau Bennett. Americkému útočníkovi hostí však střela nesedla.
15:40'
Hosté nahodili puk za branku soupeře. Tam ho sebral Batyršin, který může založit protiakci Kazaně.
14:51'
Celek Ak Bars je v tlaku, hosté se musejí především bránit.
13:22'
Domácí odehráli dobré oslabení, už jsou kompletní. Sekáč teď hledal mezi kruhy Azeveda, který se ale do puku netrefil.
12:50'
Hráči Kazaně nyní vyhodili.
12:21'
Před hostující branku se v oslabení natlačil Burmistrov. Po něm to ještě zkoušel Lukojanov, ale Enroth odolal.
11:18'
Za krosček je vyloučen domácí Stanislav Galijev. Přesilová hra pro Dinamo.
10:49'
Opět to hosté zkoušeli nahozením z rohu do brankoviště. Tentokrát kotouč proklouzl, aniž by ho někdo zasáhl.
09:31'
Hráči Kazaně okamžitě kontrovali akcí své třetí formace. Arťom Lukojanov však před brankou nedosáhl na puk.
08:44'
Naopak to byl na druhé straně Ilja Chochlov, který přidělal práci domácímu brankáři Šaryčenkovi. Obránce DInama podpořil na levém křídle útočnou akci a nahodil kotouč z úhlu do brankoviště. Šaryčenkov pak musel čelit i dorážkám hostujících útočníků, ale puk končí pod ním.
07:59'
Domácí mají velkou územní převahu. Trochu ji ale scházejí střelecké pokusy, které by prošly až na branku.
07:17'
Domácí si rychle vyměnili kotouč a mladíček Vladislav Kara zakončoval z první z pozice mezi kruhy. Do puku se však netrefil dobře a neohrozil gólmana Enrotha.
06:07'
Domácí celek je při chuti a opět útočí.
05:06'
Domácí se ujímají vedení! Rafael Batyršin na modré čáře přenesl hru na PAULA POSTMU, který z voleje prostřelil přesouvajícího se Enrotha. Kanadský zadák si připisuje svůj první gól v KHL. Asistence: Danis Zaripov a Rafael Batyršin.
04:59'
Další pokus Tkačova z levého kruhu. Enroth opět na místě.
04:06'
Do dobré příležitosti se dostal Vladimir Tkačov. Domácí útočník střílel z pravého kruhu na vzdálenější tyč, ale Enroth kotouč levou rukou vyrazil.
03:11'
Nikita Ljamkin nahodil od levého mantinelu kotouč na hostující branku. Enroth ho má v lapačce.
02:53'
Zatím čekáme na větší šanci jednoho z týmů. Přetlačovanou v rohu za hostující brankou vyhráli hráči Dinama, kteří vyvážejí puk dopředu.
02:28'
Dinamo je v plném počtu.
02:13'
Wiercioch znovu posílá puk až za branku soupeře.
01:55'
Domácím se tahle přesilovka vůbec nedaří, hosté se opět osvobodili.
01:26'
Hosté vyhazují a první polovinu oslabení mají za sebou.
00:27'
Teemu Pulkkinen zahákoval Markova a navíc to udělal tak nešikovně, že se hokejka svezla až do obličeje domácího obránce. Je z toho dvouminutový trest za vysokou hůl.
00:01'
Zazní hymny Republiky Tatarstán a Ruské federace.

Ak Bars Kazaň: Šaryčenkov (Podjapolskij) – Abrosimov, Ljamkin, Jarullin, Markov (A), Batyršin, Postma – Galijev, Tkačov, Zaripov – Azevedo, Malychin (A), Sekáč – A. Potapov, Burmistrov, Lukojanov – Kara, A. Michejev, Klinkhammer – Lander.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Wiercioch, Gotovec, D. Osipov, Chenkel, Lisovec, Chochlov, Jevenko – Pulkkinen, Q. Howden, Bennett – A. Kosticyn, Pavlovič (C), S. Kosticyn – Kitarov, Kovyršin, Parfejevec – Arťomov, A. Volkov, Litvinov – Drozdov.

Rozhodčí: Gamalej, Bukin – Ponamarenko, Majtak.

Jiří Sekáč (KAZ) 1 zápas, 0 bodů

Ak Bars Kazaň:
Hokejisté Kazaně v loňském ročníku dokráčeli až na vrchol, když ve finálové sérii proti CSKA Moskva vybojovali Gagarinův pohár. Ty nejvyšší cíle mají i letos, ovšem vstup do sezóny jim pořádně zhořkl. V sobotu totiž na domácím ledě podlehli Petrohradu vysoko 1:6. Kádr mužstva však má velkou kvalitu. Za vše hovoří jména jako Jiří Sekáč, Justin Azevedo nebo Danis Zaripov.

HC Dinamo Minsk:
Hokejisté minského Dinama se v loňské sezóně neprobojovali do play-off, což by v té nové rádi napravili. Základ mužstva tvoří hráči běloruské reprezentace, kteří jsou doplněni několika cizinci. Z těch známějších můžeme jmenovat například švédského brankáře Jhonase Enrotha, Teemua Pulkkinena či Američana Beaua Bennetta, který sbíral starty v NHL především za Pittsburgh. Do soutěže Dinamo vstoupilo nadějným výkonem na ledě Jaroslavle. V základní hrací době uhrálo bod za remízu 2:2 a silnému soupeři podlehlo až na nájezdy.
Vítám tu všechny milovníky kvalitního hokeje! O víkendu odstartovala Kontinentální hokejová liga, která má v pondělí na programu svůj třetí hrací den, během něhož se odehraje pět zápasů. Já Vás provedu soubojem mezi Kazaní a Dinamem Minsk.