KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Jekatěrinburg - 12. listopadu 2018   17:30

Petrohrad
Petrohrad
04:11' Jakupov (Koskiranta, S. Plotnikov) • 36:57' Karpov (A. Bělov, N. Gusev) • 39:27' Kručinin (O. Li, Kablukov) • 39:38' Karpov (Rukavišnikov, Tokranov) • 49:17' Karpov (Dacjuk, N. Gusev)
5:2
(1:0, 3:0, 1:2)
Jekatěrinburg
57:28' Sexton  (Mamkin, S. Da Costa) • 58:47' Dawes
Petrohrad
Šesťorkin (Hellberg) – Hersley, Gavrikov, A. Bělov (A), Tokranov, Rukavišnikov, Chafizullin, Rundblad – Karpov, Dacjuk (C), N. Gusev – Barabanov, Byvalcev, Kuzmenko – S. Plotnikov (A), Koskiranta, Jakupov – O. Li, Kablukov, Kručinin – Podkolzin.
Denis Naumov, Konstantin Olenin – Dmitry Sivov, Dmitry Shishlo
Ice Palace, Petrohrad

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Bodyčeky: 24:17
Je konec. Petrohrad v dnešním veledůležitém zápase vyhrál jasně 5:2.
Už v 5. minutě se dostali do vedení domácí, když byl před bránou aktivní Nail Jakupov a jeho dorážka skončila za zády hostujícího gólmana. Posléze získala obě mužstva přesilovou hru, ale gólu jsme se už nedočkali.
V první polovině druhé dvacetiminutovky byly k vidění nějaké šance, ale gól nepadl. Ovšem ve 37. minutě získali domácí přesilovku 5 na 3, kterou využil Karpov a Petrohrad šel do dvoubrankového vedení. Třicet tři vteřin před koncem se trefil Kručinin a o jedenáct sekund posléze poslal domácí mužstvo do čtyřbrankového vedení Karpov.
V 50. minutě se Karpov dočkal hattricku, když se prosadil v přesilové hře. Posléze už tempo opadlo, ale v 58. minutě se trefil hostující hráč Sexton a o minutu později také Dawes. Šesťorkin tak přišel o čisté konto ke konci utkání.

59:42'
Petrohrad se dostal dopředu, ale nic velkého z toho nakonec nebylo.
58:47'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Hosté dávají i druhou branku, ovšem rozehráli se příliš pozdě a vítěz se už nezmění. Střela hostujícího hráče prošla Šesťorkinovi za něj a následně volný kotouč dorazil do prázdné brány NIGEL DAWES.
58:32'
Opět jsou u kotouče hosté, kteří se snaží vstřelit ještě alespoň jeden gól.
57:28'
Nakonec se hosté přece jen dočkali a dávají gól, čímž Igor Šesťorkin přichází o čisté konto. Stéphane Da Costa vypálil z pravé strany, s tím si ještě domácí brankář poradil, ale na dorážku DANA SEXTONA už nedosáhl. Asistence: Michail Mamkin a Stéphane Da Costa.
57:09'
Igor Šesťorkin si parádním zákrokem zachoval čisté konto.
56:04'
Petrohrad si lehce poradil s oslabením a pomalu může slavit.
55:25'
55:09'
Nyní se Avtomobilist dostal dopředu po pravé straně, ale následně stále nepřišlo zakončení.
54:28'
Jekatěrinburg může něco vymyslet v přesilové hře, ovšem zápas se už spíše dohrává.
53:25'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nail Jakupov – 2 min., krosček).
52:46'
Mladíček Podkolzin se snažil projít po pravé straně a také nakonec vystřelil bekhendem, ovšem s jeho pokusem si lehce poradil Vladimir Sochackij.
51:42'
Petrohrad se dopustil jen zakázaného uvolnění, ale to jim náladu nijak moc nezkazí.
50:10'
Jekatěrinburg se snaží něco vymyslet ve třetině Petrohradu, ale dnešní předvedená hra ze strany Avtomobilistu není dobrá.
49:17'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Na led létají čepice, jelikož domácí dávají další gól v přesilovce, ale hlavním důvodem je hattrick MAXIMA KARPOVA! Pavel Dacjuk se dostal k puku za bránou soupeře a posléze poslal parádní přihrávku před ní, kde byl Karpov a ten prostřelil hostujícího gólmana. Asistence: Pavel Dacjuk a Nikita Gusev.
48:32'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Bodrov – 2 min., krosček).
47:59'
Hostující hráč se dopustil pouze vysoké holi a následuje vhazování ve středním pásmu.
46:50'
Domácí fanoušci jsou ve velmi dobré náladě a vyprodaný Ice Palace vidí vedení a pravděpodobně vítězství domácího celku.
45:42'
Igor Šesťorkin byl připraven na střelu soupeře a stále drží čisté konto.
44:36'
Opět se hraje v pásmu Avtomobilistu a u kotouče jsou stále domácí hráči.
43:36'
Jekatěrinburg dnes nepředvádí dobrou hru a domácí si dnes zaslouží vyhrát.
42:53'
Hosté jen odevzdali kotouč domácím hráčům a Petrohrad tak může jít opět dopředu.
42:06'
Avtomobilist se vydal dopředu po pravé straně, ale následná střela nic nepřinesla.
41:21'
Nyní se Jekatěrinburg provinil zakázaným uvolněním a následuje tak vhazování před bránou Vladimira Sochackijho.
40:55'
Petrohrad se posléze dostal dopředu po levé straně, ale nic velkého z toho nebylo.
40:13'
Krátce po začátku třetí třetiny se dostal do zakončení hostující útočník Nigel Dawes, ovšem s jeho pokuse si věděl tady brankář Igor Šesťorkin.

Bodyčeky: 8:6
Druhá perioda je u konce a Petrohrad vede vysoce 4:0. V první polovině této dvacetiminutovky byly k vidění nějaké šance, ale gól nepadl. Ovšem ve 37. minutě získali domácí přesilovku 5 na 3, kterou využil Karpov a Petrohrad šel do dvoubrankového vedení. Třicet tři vteřin před koncem se trefil Kručinin a o jedenáct sekund posléze poslal domácí mužstvo do čtyřbrankového vedení Karpov.
40:00'
39:38'
Tak tohle je na ručník, jelikož domácí dávají další gól a od toho posledního uběhlo pouhých jedenáct vteřin! Rukavišnikov vyslal dopředu po pravé straně MAXIMA KARPOVA, který si s tímto nájezdem skvěle poradil a překonal Sochackijho. Asistence: Roman Rukavišnikov a Vasilij Tokranov.
39:27'
Domácí jdou už do tříbrankového vedení! Oleg Li si parádně objel bránu a posléze posunul puk na volného ALEXEJE KRUČININA, který zakončoval do odkryté brány soupeře. Asistence: Oleg Li a Ilja Kablukov.
38:37'
38:06'
Stále Petrohrad drží soupeře pod velkým tlakem.
37:41'
Petrohrad má dál přesilovou hru, ale už 5 na 4.
36:57'
Domácí využívají přesilovou hru 5 na 3 a jdou do dvoubrankového vedení! Gusev vypálil tvrdou ránu od modré, která se odrazila od mantinelu ke Guesovovi, ten kotouč skvěle posunul na MAXIMA KARPOVA, jenž zakončil do poloprázdné brány Jekatěrinburgu. Asistence: Anton Bělov a Nikita Gusev.
36:37'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Anatolij Golyšev – 2 min., vysoká hůl).
36:37'
Domácí budou mít přesilovku 5 na 3!
36:19'
Opět jsou domácí s kotoučem v útočné třetině, ale následné zakončení bekhendem skončilo pouze vedle brány.
35:44'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Bodrov – 2 min., držení).
35:32'
Domácí mužstvo nyní sevřelo soupeře a drží jej pod tlakem.
34:53'
Petrohrad se snažil něco vymyslet po levé straně, ale zatím jsou to pouze přihrávky.
33:19'
Až po neuvěřitelných šesti minutách se hra přerušila, když se Jekatěrinburg dopustil zakázaného uvolnění.
32:23'
Domácí se dopustili velké chyby v defenzívě a dopředu se tak vydal hostující útočník, ovšem ten svůj nájezd neproměnil, když bekhendem zamířil těsně vedle pravé tyče!
31:42'
Nyní jsou u kotouče opět hosté, kteří v držení puku sice vedou, ale na branky pořád prohrávají.
30:58'
Následně se Petrohrad dostal do velké šance, ale nedokázal využít přečíslení 2 na 1!
29:37'
Hosté se sice dostali s kotoučem ze svého pásma, ale tempo je velmi pomalé.
28:55'
Nyní se už Jekatěrinburg nastěhoval do pásma soupeře, ale bojuje se především u mantinelu.
27:58'
Opět se hra pouze přelévá z jedné strany na druhou.
26:26'
Domácí hráč vyprodukoval velice tvrdou střelu, kterou Vladimir Sochackij neudržel, ale následná dorážka skončila jen v boční síti.
25:53'
Alexej Byvalcev bojoval o puk po pravé straně, ale nic vážnějšího z toho nebylo.
25:07'
Georgij Bělousov se dostal přes domácího hráče až do zakončení, ale Igor Šesťorkin chytil kotouč do své moci.
24:33'
Maxim Karpov se dostal do zakončení z dorážky, ale Sochackij tentokrát nepustil kotouč za svá záda.
23:09'
Avtomobilist pouze odevzdal kotouč, ke kterému se tak dostal domácí hráč a ten vypálil z pravé strany, ale Vladimir Sochackij jeho pokus vyrazil.
22:32'
22:00'
Jekatěrinburg se až nyní dostal k nějaké střele ve své druhé přesilové hře, ovšem Igor Šesťorkin byl opět připraven a chytil kotouč do své moci.
20:32'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jarno Koskiranta – 2 min., podrážení).

Bodyčeky: 11:6
První třetina je u konce a Petrohrad zatím vede 1:0. Už v 5. minutě se dostali do vedení domácí, když byl před bránou aktivní Nail Jakupov a jeho dorážka skončila za zády hostujícího gólmana. Posléze získala obě mužstva přesilovou hru, ale gólu jsme se už nedočkali a uvidíme, co nám přinese druhá třetina.
20:00'
19:28'
Pokus Nigela Dawese byl zblokován mimo hrací plochu.
18:41'
Ilja Krikunov se dostal do zakončení z mezikruží, ale Igor Šesťorkin předvedl skvělé dva zákroky!
18:09'
Až na pár momentů není utkání nijak moc atraktivní a obě mužstva spíše pouze nahazují kotouče do útočných třetin.
17:33'
Hosté se dostali k puku, ale po pravé straně nepřešli.
16:12'
Domácí nahodili kotouč do útočné třetiny, kde jej po boji získali.
15:49'
15:20'
Nyní už se ovšem Jekatěrinburg rozpohyboval a brankář Vladislav Gavrikov měl hodně práce, ale zatím si se vším poradil a jednou mu pomohla také horní tyč!
14:41'
Ne, hosté v první třetině zatím nepředvedli vůbec nic a ani v této přesilovce to není moc podívaná.
13:49'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Alexandr Barabanov – 2 min., podrážení).
13:23'
Jekatěrinburg pouze nahodil puk do pásma soupeře, ale tam si následně nedokázal nic vymyslet.
12:02'
Opět se hra přerušila a následuje tak komerční přestávka.
11:22'
Petrohrad je zatím jasně lepším týmem, ale tentokrát přes modrou čáru neprošel do útočného pásma.
10:23'
10:08'
Dinar Chafizullin to zkoušel z levé strany, ale jeho pokus letěl mimo hostující svatyni.
09:46'
Hostům se podařilo vyhodit kotouč a mohou tak vystřídat.
09:13'
Petrohrad drží kotouč v útočné třetině, ale následná střela Pavla Dacjuka skončila jen sražená v ochranné síti.
08:23'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Georgij Bělousov – 2 min., podrážení).
08:16'
Posléze vystřelil Jefim Gurkin, kterého ovšem vychytal solidním zákrokem Igor Šesťorkin.
07:27'
Domácí tým Petrohradu se nyní dostal do velké šance, jelikož puk se po střele na Vladimira Sochackijého dostal za jeho záda, ale nakonec jej dokázal včas odpálit do bezpečí.
06:51'
Nyní se hra přerušila a následuje komerční přestávka.
06:25'
Opět jsou u kotouče domácí hráči, ale zatím hra není příliš pohledá a až na gól jsme se nedočkali takřka ničeho.
05:29'
Avtomobilist se sice dostal do útočné třetiny, ale tam nepřišla nějaké střela, či ohrožení domácí svatyně.
04:11'
Je to gól a domácí jdou do vedení! Jarno Koskiranta to zkusil z levé strany z velkého úhlu, s tím si brankář Sochackij sice poradil, ale na dorážku NAILA JAKUPOVA už nestačil. Asistence: Jarno Koskiranta, Sergej Plotnikov.
03:12'
Jekatěrinburg si poradil s pokusem domácího hráče z pravé strany a nenechal jej vystřelit.
02:26'
Zatím se hra jen přelévá z jedné strany na druhou bez nějakých střel.
01:25'
Nigel Dawes se dostal k dorážce, ovšem s tou si poradil Igor Šesťorkin.
00:51'
Hosté jen nahodili kotouč do třetiny domácího týmu.
00:01'

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Hersley, Gavrikov, A. Bělov (A), Tokranov, Rukavišnikov, Chafizullin, Rundblad – Karpov, Dacjuk (C), N. Gusev – Barabanov, Byvalcev, Kuzmenko – S. Plotnikov (A), Koskiranta, Jakupov – O. Li, Kablukov, Kručinin.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochackij (Gross) – Gurkin, I. Višněvskij, Mamkin, D. Bodrov (A), Jegoršev, Ljamin, Mišarin, Pereljajev – Golyšev, S. Da Costa, Dawes (C) – Sexton, Paré (A), Bělousov – Milovzorov, Litovčenko, Krikunov – Rassejkin, V. Popov, Česalin.

Rozhodčí: Denis Naumov, Konstantin Olenin – Dmitry Sivov, Dmitry Shishlo.

Avtomobilist Jekatěrinburg:

Jekatěrinburg jasně vede Východní konferenci s padesáti body a skóre 90:36 a má před druhým Omskem náskok už deseti bodů. Už šest výher v řadě si připsal Avtomobilist a v dalším utkání přivítal na svém ledě Novosibirsk. První třetinu ovšem ovládl hostující tým, ale stav po druhé periodě už byl 3:2 pro domácí a Jekatěrinburg nakonec zvítězil 4:2. Nejproduktivnějším hráčem je s třiceti třemi body Dawes, ale nejlepším střelcem je se dvanácti góly Da Costa.

SKA Petrohrad:

Petrohrad je momentálně v Západní konferenci na druhém místě s třiceti devíti body a skóre 80:36. Po čtyřech zápasech zavítal na led CSKA. Tam se sice dostal do vedení, když se prosadil Khafizullin, ale posléze už to byli jenom domácí, kteří vstřelili góly a CSKA vyhrála 3:1. Nejproduktivnějším hráčem je s třiceti body Gusev, ovšem nejlepším střelcem je s jedenácti góly Hersley.
V dalším zápase KHL tady máme šlágr mezi týmy SKA Petrohrad a Avtomobilist Jekatěrinburg. Naposled se spolu tato mužstva utkala před jedenácti měsíci na ledě Jekatěrinburgu, kde před 5 570 diváky vyhrálo domácí mužstvo 4:3. Dnes se ovšem bude hrát v Ice Palace v Petrohradu. Tato hala nabídne kapacitu pro 12 500 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.