KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Jaroslavl - 14. listopadu 2018   17:30

Soči
Soči
23:10' Polunin (O'Dell, J. Alexandrov) • 59:05' Bočarov (R. Rosén, Jokipakka) • 63:47' Bočarov (R. Rosén, O'Dell)
3:2
(0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Jaroslavl
Jaroslavl
4:53' Nakládal  (Kajumov) • 24:30' Apalkov  (Averin)
Soči
Barulin (Šikin) – K. Vorobjov, Ščitov, J. Alexandrov, Jokipakka, Rykov, D. Alexandrov, Zborovskij, D. Musin – Rachimullin, R. Rosén, O'Dell – Kaletnik, Šmeljov, Polunin – Altybarmakjan, Točickij, Bočarov – Chlopotov, Tomilin, Beljajev.
Naumov, Rogačov – Šišlov, Šalagin
Ledový palác Bolšoj
3686 diváků
Jaroslavl
Konovalov (Salák) – Nakládal, Rafikov, Kronwall, Jelesin, Čerepanov, M. Osipov, Averin – Loktionov, Kontiola, Kozun – Averin, Iljenko, Sannikov – Alexejev, Jurtajkin, Kartajev – Denisenko, Ivanov, Kajumov – Apalkov.

Česká stopa
Jakub Nakládal (JAR) 1+0, 4 střely, čas na ledě 21:56
Alexander Salák (JAR) nenastoupil
Statistiky zápasu:
Střely na bránu 29:16. Vhazování 32:19. Hity 15:10. Čas v útoku 14:16 – 10:24. Vyloučení 4:6, navíc Děnisenko 5 minut a do konce utkání, Osipov (oba J) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0.
V dějišti minulé zimní olympiády sledovali hokejoví fanoušci velmi pohledný, útočně vedený zápas. Hosté v první třetině vyslali jen dvě střely na bránu, jedna z nich ovšem byla gólová a jejím autorem byl český reprezentační obránce Nakládal. Po přestávce se Soči podařilo v oslabení vyrovnat, jenže ještě v téže početní výhodě Jaroslavl podruhé udeřila. Právě nedisciplinovanost nakonec Lokomotiv stála vítězství – když se hosté nechali v závěru zcela zbytečnými fauly poslat do tří, podařilo se domácím v power-play 6 na 3 vyrovnat a v prodloužení potrestal další, spíše smolný trest, znovu Stanislav Bočarov.
Pro dnešek je to vše, děkuji za pozornost a hezký večer.
63:47'
Soči právě vstřelilo branku!
STANISLAV BOČAROV zařídil dnes jak vyrovnání, tak i vítězný gól, a v obou případech hrál soupeř ve třech. Tentokrát využívá přesnou střelou švihem Rosénovu perfektní přihrávku z rohu kluziště.
Asistence: Robert Rosén a Eric O'Dell.
63:30'
"Šajbu!", skanduje hlediště v olympijském městě. Domácí mají proti bránícímu triu drtivý tlak.
62:35'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Jelesin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
61:45'
Na led skáče i O´Dell, krátkou přesilovku Lokomotiv nevyužívá.
61:05'
Hosté hrají po 6 a půl minutách zase v plném počtu, přesně řečeno ve čtyřech proti třem.
60:50'
Loktionov obkroužil celé útočné pásmo a zakončil bekhendem po ledě, domácí brankář byl pozorný.
60:01'
Začalo prodloužení.
Statistiky po 3. třetině:
Střely na bránu 28:14, vhazování 31:17, hity 15:10, čas v útoku 13:05 – 9:05, vyloučení 4:5, navíc Děnisenko 5 minut a do konce utkání, Osipov (oba J) 10 minut, využití 1:1, v oslabení 1:0.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:45'
Vyloučení v týmu HK Soči (Eric O'Dell – 2 min., sekání). Tři vteřiny po návratu čtvrtého hráče Lokomotivu na led se nechává vyloučit kanadský útočník domácích. Pokud nepadne gól, zahrají si po vypršení Jelesinova trestu 40 vteřin přesilovku hosté.
59:05'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Jelesin – 2 min., hákování). Další nesmyslný faul po odpískání a tak bude přesilovka 5 na 3 pokračovat ještě 37 vteřin.
59:05'
Domácí byli v útočném pásmu v šesti proti trojici bílo-červených a explozi nadšení v hale vyvolal přesnou trefou po ledě z prostoru mezi kruhy STANISLAV BOČAROV.
Asistence: Robert Rosén a Jyrki Jokipakka.
58:24'
Oddechový čas pro hosty, které čeká minuta a 18 vteřin v dvojnásobném oslabení. A uvidíme dokonce nejvyšší možnou hokejovou přesilu 6 na 3, Barulin zůstává na střídačce.
58:24'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Andrej Loktionov – 2 min., hození hole nebo předmětu).
56:45'
Soči se stále nedokázalo usadit za útočnou modrou, Jaroslavl ve čtyřech skvěle brání a teď se domácí provinili ofsajdem.
55:30'
Skoro až do konce třetiny bude hrát Soči přesilovku po nesmyslném faulu Děnisenka v útočném pásmu. Konovalov vyráží Ščitovovu dělovku a hosté vyhazují.
54:42'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Grigorij Denisenko – 5 min. + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).
54:34'
Výborná sólojízda Artura Kajumova přes celé kluziště nenašla u spoluhráčů pochopení, hra uvízla v soubojích o puk v rohu.
53:48'
Delší pasáž bez zvuků rozhodcovské píšťalky přerušuje opět icing Jaroslavle.
53:15'
Ani další formace se neprosadila a Jegor Rykov vyčkává za bránou s pukem na holi na čerstvé spoluhráče.
52:35'
Damir Rachimullin zavezl kotouč do útočného pásma, za bránou ho však ztratil a domácí musejí znovu začínat od píky zpoza vlastní klece.
51:21'
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
50:52'
Hraje se bez přerušování, v tempu nahoru dolů. Hosté teď zamotali hlavu domácí pětici a na konci rychlé kombinace byl zase Nakládal, který si najel do pravého kruhu pro vhazování a zápěstím marně hledal skulinku mezi Barulinovým postojem a tyčkou.
50:00'
Dnešní utkání sleduje 3686 diváků.
48:40'
Konovalov vyrážel pravým betonem pokus Vladislava Kaletnika do strany, kde byl nepokrytý Jyrki Jokipakka, finskému bekovi se puk nepodařilo zpracovat.
47:59'
Dnes nevýrazný Loktionov skončil po souboji v rohu kluziště na ledě, rozhodčí rozpažuje.
47:18'
Ilja Konovalov přikryl na ledě nahozený puk a po komerční přestávce se bude vhazovat v jeho blízkosti.
46:06'
Chlopotov z úhlu posílá puk Konovalovovi do lapačky a po chvilce hosté tlak Soči brzdí vyhozením na zakázané uvolnění.
45:18'
Krásná akce domácího obránce Rykova! Ten udržel kotouč na modré čáře, kličkami obehrál tři protihráče a už za koncovou čarou zkusil zadovkou odrazit puk o dojíždějícího soupeře do brány. Konovalov měl prostor dobře pokrytý a oddechl si.
43:36'
Další střelecký pokus českého reprezentanta Nakládala. Mezi kruhy zůstal zcela sám, jenže Barulin měl perfektní výhled a kotouč s jistotou kryje.
42:57'
Alexejev křížnou přihrávkou našel číhajícího Kozuna, který pálil z pokleku bez přípravy. Barulin se stačil na čáře přesunout a vyrazit.
42:30'
Po změně stran se hraje podle stejných not, obě mužstva se často střídají v přechodech do útoku, ale zatím jsme neviděli vyloženou šanci a tak domácí obránce Rykov vyčkává za bránou, než skončí hromadné střídání.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:08.
Statistiky po dvou třetinách:
Střely na bránu 21:10, vhazování 19:14, hity 12:8, čas v útoku 7:58 – 7:32, vyloučení 3:3, navíc Osipov (J) 10 minut, využití 0:1, v oslabení 1:0.
Domácím hokejistům se v prostřední části podařilo ve vlastním oslabení snížit, ale ještě v téže přesilovce vstřelil prozatím rozdílový gól Jaroslavle dorážkou Apaľkov. V dalším průběhu byl k vidění vcelku svižný, útočný a vyrovnaný hokej, oba brankáři už jsou ale od 25. minuty neprůstřelní.
40:00'
39:03'
Alexejev se proháčkoval středním pásmem a za útočnou modrou nabil Kartajevovi. Domácí brankář si poradil.
37:25'
37:09'
Jaroslavl v oslabení špatně vystřídala a domácí měli rázem situaci tři na jednoho. O´Dellovi ještě při stahovačce kotouč uvízl na holi, až pak musel Konovalov zasahovat betonem proti Rosénově střele po ledě z mezikruží.
36:30'
První minutu oslabení hosté přežili a vyhazují přes celé kluziště.
35:25'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Grigorij Denisenko – 2 min., hození hole nebo předmětu).
35:07'
Robert Rosén objel bránu a zkoušel vyzrát na Konovalova, který nenechal u tyče skulinku.
34:04'
Po reklamní přestávce se bude vhazovat před brankou Lokomotivu Jaroslavl.
33:16'
Hra se teď svižně přelévá ze strany na stranu a gólmani jsou v neustálé pohotovosti. Zasahovat musel hostující Konovalov, vyrážečkou likviduje pokus Jurije Alexandrova.
32:30'
Alexejev zavezl puk do rohu kluziště, udržel ho proti přesile a přiťukl za sebe na Osipova, který tvrdou střelu opřel jen o zadní mantinel.
31:39'
Domácí brankář Konstantin Barulin vyráží Jelesinovu dobře mířenou ránu.
29:31'
Vadim Chlopotov dostal výbornou přihrávku mezi kruhy, trefuje jen Konovalovovu lapačku.
28:28'
Bočarov ztratil puk za vlastní bránou a Kajumovovi se ho podařilo posunout na najíždějícího Ivanova, který si však zblízka nedokázal srovnat kotouč na bekhend.
26:45'
Projektil hostujícího obránce Čerepanova proletěl těsně vedle tyčky.
26:00'
Modří jsou po druhém gólu jako opaření a jen se brání tlaku Lokomotivu. Staffan Kronwall se od levého mantinelu neprosadil.
24:30'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Domácí už byli ve čtyřech, když hosté udeřili. Střelu Jegora Averina dorazil za Barulinova záda bekhendem zblízka DANIIL APAĽKOV.
Asistence: Jegor Averin.
23:55'
V dvojnásobné přesilovce si navedl puk do palebné pozice Brandon Kozun, jehož střelu přes obránce chytá pozorný Barulin do lapačky.
23:33'
Vyloučení v týmu HK Soči (Sergej Zborovskij – 2 min., hození hole nebo předmětu). Domácí se budou muset 43 vteřin bránit ve třech.
23:10'
Co se nepovedlo v dlouhé přesilovce, vyšlo domácím ve vlastním oslabení. Z rychlého brejku ve spolupráci s O´Dellem si vychutnal soupeřovu obranu ALEXANDR POLUNIN a parádně zakončuje na zadní tyč.
Asistence: Erik O´Dell, Jurij Alexandrov.
22:33'
Nakládal pálí od modré čáry do připraveného Barulina a v této chvíli má na svém kontě dvě třetiny všech střeleckých pokusů Jaroslavle.
22:16'
Vyloučení v týmu HK Soči (Stanislav Bočarov – 2 min., hákování).
22:12'
Z brejku se do velké šance dostali hosté. Obrana Soči zapomněla na Kajumova, který zůstal úplně sám před brankou. Netroufl si zblízka zakončit a přihrával ještě najíždějícímu Ivanovovi, jemuž však puk projel mezi bruslemi.
21:47'
Soči pokračuje v tlaku, Jokipakkovu střelu po ledě vyřešil Ilja Konovalov rozklekem.
21:15'
Prudkou přihrávku na pravé křídlo nevyužil osamocený Šmeljov, kotouč mu odskočil od hole a domácí křídelník musel spěchat zpátky.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:22.
Statistiky první třetiny:
Střely na bránu 11:2, vhazování 11:6, hity 8:4, čas v útoku 3:55 – 3:30, vyloučení 1:2, navíc Osipov (J) 10 minut, bez využití.
Hokejisté Jaroslavle zatím přijeli do Soči školit produktivitu, z pouhých dvou střel na bránu skóroval po chybě domácí obrany český obránce Jakub Nakládal a jeho trefa hostům stačí k průběžnému vedení. Domácí hráli bez tří vteřin 4 minuty v kuse přesilovku, ale z několika šancí se neprosadili.
20:00'
19:55'
Ještě jedno vhazování před Konovalovem.
18:58'
Hostující Alexejev dostal přihrávku do jízdy do volného prostoru na pravém křídle, při pokusu o kličku do středu mu však kotouč vypíchl Bočarov.
18:29'
Lokomotiv má stále jen dvě přímé střely. Chudou statistiku nevylepšil ani Jelesin, který se vřítil za modrou čáru a vypálil nad břevno.
17:37'
Konovalov podržel hostující mužstvo proti tvrdé střele Denise Alexandrova od modré čáry.
17:14'
Domácí se střílet nerozpakují, Stanislav Bočarov dostal nabito a jeho nebezpečná rána byla holí jednoho z obránců Lokomotivu přizvednuta do ochranné sítě.
16:45'
Jaroslavl hraje v útočném pásmu bago, což je hezké na efekt, ale bez střelby se těžko může prosadit.
14:18'
13:00'
Hokejistům v bílo-červeném se daří narušovat rozehrávku domácích ve středním pásmu.
12:21'
Hosté vyhráli důležité buly a vyhazují přes všechny čáry, třívteřinové oslabení 3 na 5 přežili a pokračovat bude klasická přesilovka Soči.
12:18'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Vladislav Kartajev – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
11:59'
Ani Jokipakka nenašel bombou od modré skulinku v postoji Ilji Konovalova.
11:33'
Nápor Soči pokračuje, z mezikruží zakončoval přes obránce švihem Rykov a brankář Lokomotivu chytá, přestože měl zakrytý výhled.
11:15'
Rosén rozděloval v přesilovce kotouče z rohu kluziště, prudkou přihrávkou oslovil Rachimullina a ten v jasné šanci nedokázal překonat přesouvajícího se brankáře Konovalova.
10:21'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxim Osipov – 2 min. + osobní trest 10 min., zásah do oblasti hlavy nebo krku).
9:39'
Domácí mají avizovanou výhodu a v útočném pásmu kombinují v šesti.
9:20'
8:21'
Nakládal přihrával doleva Kozunovi, ani jeho golfák se mezi tyče nevešel a hokejisté Soči vyhazují za modrou čáru.
7:45'
Po rychlé výměně puku s Loktionovem si Nakládal povyjel od modré čáry blíže do palebné pozice a prudkou rámu opřel jen o zadní hrazení.
7:20'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jyrki Jokipakka – 2 min., vysoká hůl).
6:30'
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale útoky se na obou stranách rozbíjejí.
4:53'
Brzy tu máme český zápis. Domácí získali puk v rohu obranného pásma, jenže Rykov rozehrál nepřesně a po zmatcích v obraně Soči přiťukl Kajumov JAKUBU NAKLÁDALOVI, který skóruje zápěstím o tyč.
Asistence: Artur Kajumov.
1:27'
Domácí jsou v úvodu utkání častěji na puku a Šmeljov jako první přinutil brankáře Lokomotivu zasahovat.
00:01'

HK Soči: Barulin (Šikin) – Vorobjov, Ščitov, J. Alexandrov, Jokipakka, Rykov, D. Alexandrov, Zborovskij, Musin – Rachimullin, Rosén, O'Dell – Kaletnik, Šmeljov, Polunin – Altybarmakjan, Točickij, Bočarov – Chlopotov, Tomilin, Beljajev.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Salák) – Nakládal, Rafikov, Kronwall, Jelesin, Čerepanov, Osipov, N. Averin – Loktionov, Kontiola, Kozun – J. Averin, Iljenko, Sannikov – Alexejev, Jurtajkin, Kartajev – Denisenko, Ivanov, Kajumov – Apalkov.

Rozhodčí: Naumov, Rogačov – Šišlov, Šalagin.
Vzájemná utkání
Souboje těchto dvou mužstev jsou velmi vyrovnané, poslední čtyři dopadly vždy rozdílem jednoho gólu či remízou. V letošní sezóně obralo Soči Lokomotiv na jeho ledě o oba body výhrou 1:2 (6. Nakládal – 26. Šmeljov, 41. Rykov).
Lokomotiv Jaroslavl
Také hosté jsou zatím na tripu střídavě úspěšní, ze čtyř venkovních zápasů v řadě dvakrát zvítězili a dvakrát opustili ledovou plochu bez bodu. Minule se jim vydařil zápas v Podolsku, kde porazili domácí Viťaz 4:2.
Celkově má Jaroslavl 36 bodů, výrazně kladné skóre 72:50 a bezpečně drží čtvrtou příčku v Západní konferenci.
Český brankář Alexander Salák zatím plní roli týmové dvojky, nastoupil do 12 utkání s výbornou úspěšností 93,2%.
Nejproduktivnějším obráncem klubu je jeho reprezentační spoluhráč Jakub Nakládal (5+6), kanadské bodování pak vede Andrej Loktionov (7+17).
HK Soči
Domácí celek získal v 27 utkáních 27 bodů při skóre 61:73, což v tabulce Západní konference stačí na postupové 6. místo. V poslední době má ale značně nevyrovnané výsledky. Na výhru 4:2 z Čeljabinsku navázal domácí porážkou 1:2 s Dinamem Minsk.
V kádru Soči nejsou žádní čeští ani slovenští hokejisté, nejproduktivnějším hráčem mužstva je Švéd Robert Rosen (8+11).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.