KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : Minsk - 4. září 2019   18:30

Dynamo Moskva
23:11' Šipačov  • 23:37' Mojsejev (Mironov, V. Kuljomin) • 40:32' V. Kuljomin
3:2
(0:1, 2:0, 1:1)
Minsk
Minsk
17:22' Pulkkinen   • 50:42' A. Kosticyn  (Elliott, Paré)
Kočetov, Judakov – Kanifadin, Kuprjanov
Megasport Arena
4671 diváků
Minsk
Enroth (Osipkov) – Elliott, Denisov, Děrjabin, Gragnani, Gotovec, Jevenko, Djukov – Paré, Stefanovič, A. Kosticyn – Pulkkinen, Martynov, Shore – An. Stěpanov, Kovyršin, Pavlenko – Pavlovič, Kitarov, Drozdov – Feoktistov.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!

Československá stopa

Michal Čajkovský – 0+0, 4 střely na bránu, čas na ledě – 17:10.

Dmitrij Jaškin – 0+0, 1 střela na bránu, čas na ledě – 17:28, 2 trestné minuty, 5 hitů.
Je konec! Ve třetí třetině jsme viděli ještě dvě branky. Nejprve se po 32 vteřinách trefil Vjačeslav Kuljomin, jenž se nádhernou ranou prosadil do vzdálenější šibenice. Hosté toho zase tolik nepředvedli, přesto se dočkali v 51. minutě snížení na rozdíl jedné branky. Andrej Kosticyn totiž v přesilové hře napřáhl až ke stropu a jeho parádní rána skončila za zády Bočarova. Minsk se poté celkem sympaticky snažil, ale tlak si v útočné třetině vytvořit nedokázal. Proto dnes padl 2:3 a domů se vrací s prázdnou.
59:14'
Jhonas Enroth se po oddechovém čase bude muset do své svatyně ale vrátit a Minsku ubíhá drahocenný čas. Zahrál však pod tlakem jen na zakázané uvolnění.
59:14'
Oddechový čas pro hosty.
59:00'
Minuta do konce zápasu! Dinamo už navíc několik vteřin hraje bez gólmana, ale nemůže se dostat do útočného pásma.
58:28'
Pokud přijde v blízké době nějaké přerušení dá se očekávat, že si kouč hostů vezme oddechový čas a Minsk to zkusí se šesti bruslaři v poli.
58:13'
Dmitri Děrjabin je na ledě!
57:40'
A nakonec mělo celkem velký tlak. Michal Čajkovský nakonec pálil z první, jenže jeho ránu Jhonas Enroth a udržel ji ve své lapačce. Jaškin neměl šanci dorážet.
57:08'
Je za námi necelá minuta početní výhody Moskvy, ve které jsme toho zatím moc neviděli. Dynamo je však usazené v útočném pásmu, kde kombinuje.
56:26'
To je celkem velká rána pro hosty, kteří by potřebovali útočit. Zatím však začali své oslabení dobře a vyhodili puk přes všechny čáry za Bočarova.
56:13'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitri Děrjabin – 2 min., vysoká hůl).
55:48'
Nakonec přišla i střela, jenže ta se znovu nevešla mezi tři tyče, to je zatím největší problém hostů. Ti se navíc musí znovu vystěhovat z útočné třetiny.
55:17'
Na druhé straně přišlo nahození do útočného pásma, které bylo pro Minsk úspěšné. Vybojovali totiž kotouč v rohu hřiště a mohou kombinovat.
54:48'
Michal Čajkovský mohl pálit od modré, ale se střelou chvilku počkal. Poté clonil Dmitrij Jaškin před Enrothem, jenže gólman hostí si připsal úspěšný zákrok.
53:47'
Hokejisté v bílém se drží v útočném pásmu, ale zatím tomu chybí nějaký moment překvapení. Navíc se znovu vyhnali z pásma až za svého brankáře.
53:10'
Jenže nepřesná přihrávka domácích vrací hru znovu před Bočarova. Dmitrij Mojsejev se snažil dojet kotouč jako první, ale měl k němu oproti soupeřům daleko.
52:40'
Nyní se hosté sami vyhnali z útočného pásma. Nikita Feoktistov proto sebral kotouč za útočnou modrou a poslal ho obránci, načež vystřídal.
52:23'
Přesto se Jaškin dostal k zakončení! Dostal přihrávku, ale byl blízko Jhonase Enrotha a nedokázal puk zvednout. Následuje komerční pauza.
52:04'
Dmitrij Mojsejev poslal puk na Dmitrije Jaškina. Ten si to však namířil k mantinelu, kde v současné době probíhá o kotouč mela mezi několika hráči.
51:40'
Pro hosty by tento gól mohla být velká vzpruha. Znovu teď sice prohráli buly v útočném pásmu, jenže domácí zahráli jen na zakázané uvolnění.
50:42'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Hosté využívají první přesilovou hru v zápase a zadělávají na drama v poslední deseti minutách! ANDREJ KOSTICYN znovu napřáhl ihned po buly, jenže tentokrát je jeho rána gólová! To byla solidní pumelice, po které se Ivan Bočarov jen ohlédl. Asistence: Stefan Elliott a Francis Paré.
50:39'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Ivan Bočarov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
50:01'
Jenže ten znovu vyhráli domácí, kteří si s útočením tolik starostí nyní nedělají. Proto jen poslali do útočného pásma a všichni mohli na střídačku.
49:38'
A znovu musí začít hostující hokejisté až od svého gólmana. Znovu to bylo přes dlouhý pas, o který vznikl v útočném pásmu tuhý souboj.
49:02'
Dinamo by potřebovalo dostat svého soupeře pod tlak, jenže zatím se mu to nedaří. Moskva se bez problémů brání a hrozí z rychlých protiakcí.
48:29'
André Petersson je na ledě!
48:08'
Až nyní se dostali hosté do útočného pásma. Přišla solidní rána, jenže Ivan Bočarov nakonec nemusel zasahovat, jelikož střela zaduněla o mantinel.
47:24'
Dvě dobré šance pro domácí! Vadim Šipačov jel nejprve sám na gólmana, ale hostující obránce ho stihl dojet. Poté vznikl přečíslení, ale křižnou přihrávku Vladislav Jefremov vůbec netrefil.
46:45'
Dinamo má sice mnohem lepší statistiku vyhraných buly, jenže vhazování v útočném pásmu při začátku přesilové hry nevyhrálo ještě ani jednou.
46:29'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (André Petersson – 2 min., sekání).
46:14'
Minsk drží kotouč na svých hokejkách. Jeden z jeho hráčů nejprve čekal, než vystřídá celá pětka a vydal se s kotoučem do útočného pásma.
45:52'
Střely na branku: 18 – 18
45:30'
Ivan Bočarov sice dnes předvedl jednu velkou minelu, ovšem jinak chytá velmi spolehlivě. Marc-Andre Gragnani to zkoušel nad beton, ale Bočarov chytil.
45:00'
V posledních vteřinách už se skoro nepřerušuje. Na druhou stranu zápas už je celkem hodně prodloužen kvůli zkoumáním videí, to dnes bylo třikrát.
44:23'
Andrej An. Mironov byl tvrdě sražený u mantinelu a jeho protihráč se dostal k puku. Ani ten však nebyl ušetřen a také schytal souboj u mantinelu.
44:00'
Maxim Afinogenov se snažil aktivně napadat v útočném pásmu a nechybělo mu moc, aby se ke kotouči dostal. Takto si hosté jen nepřesně přihráli.
43:20'
Jhonas Enroth pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Dojel si ke kotouči jako první, načež ho poslal mimo dva napadající soupeře.
42:45'
Drew Shore to zkusil individuálně. Dostal se do pásma, i když situace hraničila s ofsajdem. Jeho rána se ovšem nevešla mezi tři tyče.
42:05'
Francis Paré zachytil nepřesnou přihrávku domácích, jenže puk mu nakonec odskočil od hokejky. Ani Moskva se u puku dlouho neudržela.
41:48'
A je to tak! Branka nakonec není uznána, takže rozhodčí svůj původní verdikt nezměnil. Důvodů by navíc mohlo být hned několik. Neprůkazný záběr puku za čárou, nedovolené bránění gólmanovi či vysoká hůl.
41:48'
A před brankou domácího brankáře vznikl velký závar! Nikita Feoktistov už zvedal ruce nad hlavu a radoval se z branky svého spoluhráče. Rozhodčí hned rozpažil, ale bude se kontrolovat video!
41:24'
Hosty ale obdržená branka zatím nepoložila, i když kombinace není úplně nejpřesnější. Nyní se však Minsk drží v útočném pásmu.
40:32'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Domácí střílí branku po třiceti vteřinách hry ve třetí periodě a dělají velký krok k zisku tří bodů! VJAČESLAV KULJOMIN se dostal k odraženému puku a nádhernou ranou se trefil do šibenice. Jhonas Enroth byl bez šance. Bez asistence.
40:11'
A před námi je poslední třetina dnešního utkání. Dmitrij Jaškin se hned připomněl hitem na svého soupeře. Domácí ale jinak zahráli na zakázané uvolnění.

Hity: 11 – 3
Už jsou za námi dvě třetiny dnešního utkání a ve druhé periodě jsme viděli otočení stavu ve prospěch domácího celku. Ten totiž vstřelil dvě branky během dvaceti šesti vteřin. Nejprve byla připsána branka Vadimu Šipačovi, když si obránce hostí srazil puk hokejkou do sítě. Následně se ještě střelou na zadní tyč prosadil Dmitrij Mojsejev. Ke konci třetiny viděli fanoušci alespoň nějaké vzrušení v podobě bitky, kterou však jejich miláček prohrál. Jinak se ale pěkný hokej už moc ve druhé třetině nehrál.
40:00'
39:49'
Domácí ještě mají šanci připsat si alespoň střelu na branku. Dlouhá přihrávka Minsku totiž 11 vteřin před koncem skončila jen na zakázaném uvolnění.
39:00'
Minuta do konce druhé třetiny!
38:50'
Mohlo být srovnáno! Andrej Kosticyn vypálil ránu chvilku po buly. Tu Ivan Bočarov s vypětím všech sil vyrazil ramenem nad sebe. Následně puk ještě poskakoval na čáře, ale za ní se nedostal.
38:46'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Mojsejev – 5 min., bitka).

Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Roman Djukov – 5 min., bitka).
38:46'
Roman Djukov se pustil do bitky s Dmitrijem Mojsejevem. Dá se říct, že vítězně z toho vyšel hráči hostí, který alespoň přetáhl dres soupeři přes helmu.
38:10'
Nyní se je v útoku Moskva, ale žádnou kombinaci nevidíme. Navíc Minsk se zrovna dobře brání a nepouští svého soupeře do zakončení ze slotu.
37:25'
Dmitri Děrjabin nyní prováhal možnost střely. Nechal si soupeře přijet moc blízko, načež svou střelu nasměroval jen do jeho brusle.
36:46'
Dmitrij Jaškin znovu v akci. Nyní chtěl poslat žabičkou dopředu Vadima Šipačova, jenže až k němu se přihrávka nedostala. Poté se k puku dostali hosté.
36:12'
Český útočník se ihned zapojil do hry. V útočném pásmu vybojoval v souboji kotouč, ale jeho tým toho nevyužil a nedostal se ani ke střele.
35:58'
Dmitrij Jaškin je na ledě!
35:10'
Nyní navíc přišla nepřesná přihrávka na modré čáře a Dinamo se musí vystěhovat z útočného pásma. Dynamo se zatím brání bez problémů.
34:42'
Nyní se už hosté dostali do útočného pásma. Michail Stefanovič to zkusil od modré, ale jeho pokus nepřešel přes hradbu těl, jež byla před ním.
34:05'
Minsku znovu nevyšlo buly v útočném pásmu. Dynamo Moskva se tedy dostala k puku, vyvezla ho do středního pásma a poslala za branku Enrotha.
33:58'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Jaškin – 2 min., vražení na hrazení).
33:34'
Nyní jsme viděli jen další ze série ofsajdových postavení. Následuje tedy druhá komerční přestávka.
33:18'
Ne, diváci se v posledních minutách v aréně moc nebaví. Ani jeden z týmů se nemlže dostat do tlaku, naopak spíše vidíme nepřesné nahrávky a ztráty puku.
32:40'
Nyní se mělo pískat zakázané uvolnění, ale nestalo se tak. Domácí totiž vyprodukovali velmi nepřesný dlouhý pas, u kterého byli rychleji hosté.
32:19'
Dmitrij Mojsejev je na ledě!
32:01'
Nyní už to vypadalo přece jen trochu zajímavě! Stefan Elliott poslal puk před branku, kde byl Francis Paré, jenže ten nadvakrát nedokázal překonat Bočarova.
31:41'
Nyní přišla alespoň střela. Jeden z obránců si sjel do výhodnější pozice, ale jeho rána na zadní tyč nebyla přesná. Poté puk vylétl z útočného pásma.
31:09'
Je za námi necelá minuta přesilové hry hostů, kteří zatím nepředvedli vůbec nic. Nemohou se dostat do útočného pásma, natož do nějaké šance.
30:34'
Minsku se však začátek početní výhody ani trochu nedaří. Prohrál buly, Dynamo chvíli podrželo kotouč, načež poslalo puk až za branku soupeře.
30:19'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Mojsejev – 2 min., nedovolené bránění).
30:10'
Minsk se dostal do menšího tlaku v útočné třetině. Přišla rána jako z děla od modré, ovšem ta jen zaduněla o mantinel za brankou Ivana Bočarova.
29:19'
Ilja Kruglov stihl odehrát puk před hráčem Minsku a už to vypadalo, že se jeho tým dostane do rychlého protiútoku. Dinamo nakonec situaci zvládlo.
28:47'
Stefan Elliott musel být hodně rychlý, aby odpálil puk před svým soupeřem. To se mu sice povedlo, jenže ho poslal jen na zakázané uvolnění.
28:13'
Minsk neprošel ani útočnou modrou, jelikož mu je pískáno ofsajdové postavení. Před námi je tedy první komerční přestávka v této periodě.
27:46'
V posledních desítkách vteřin se nehraje moc pohledný hokej. Hosté jsou evidentně opaření dvěma rychlými inkasovanými góly, zatímco domácí se netlačí dopředu.
27:00'
Vladislav Jefremov měl velmi složitou pozici, když bojoval proti soupeři, zatímco seděl na ledě. Přesto poslal puk alespoň za obrannou modrou.
26:28'
Andrej Stěpanov vybojoval puk ve svém obranném pásmu a hned se vydal do toho útočného. Chtěl vypálit, ale jeho pokus byl jen sražen mimo tři tyče.
25:58'
A znovu. Tentokrát se Ivan Muranov vystavil do ofsajdu sám, když dělal kličku na modré do strany, jenže brusle pokračovaly v pohybu do útočného pásma.
25:27'
Domácí se snažili dostat do útoku, ale nebyli úspěšní. Dmitrij Jaškin táhl celou akci, ovšem jeden ze spoluhráčů byl nedočkavý, a tak se odpískal ofsajd.
24:48'
Nikita Feoktistov se nakonec odhodlal ke střele. Jeho rána Ivan Bočarov ovšem viděl, a přestože už padal, stihl vytáhnout důležitý zákrok lapačkou.
24:38'
Hosté jsou posledními vteřinami poněkud opaření, přesto se nyní drží v útočném pásmu. Zatím se však nemohou dostat k nebezpečné střele.
23:37'
Neskutečné, domácí během dvaceti šesti vteřin otáčejí skóre a jdou poprvé v utkání do vedení! Celou akci si odtáhl DMITRIJ MOJSEJEV, jenž dostal puk do útočného pásma. Najel si do lepší pozice a prosadil se střelou na zadní tyč! To mohl a možná měl Enroth chytit. Asistence: Andrej An. Mironov a Vjačeslav Kuljomin.
23:11'
Branka je uznána!
23:11'
Branka se ovšem ještě řeší na videu. Nejspíše se řeší, jestli Vadim Šipačov nedostal puk za čáru bruslí. Tou se sice dotkl, ale poté byla ve hře ještě hokejka obránce, gól by měl platit.
23:11'
Domácí využívají svou přesilovou hru a srovnávají stav utkání, jedeme nanovo! André Petersson dostal se štěstím puk k tyčce. Následně našel pasem VADIMA ŠIPAČOVA, jenž nejprve trefil tyčku, ovšem poté se puk dotkl obránce hostí, jenž dostal puk do sítě!
22:48'
Moskva se ale velmi rychle dostala zpět do útočného pásma. Michal Čajkovský pálil od modré, ovšem Jhonas Enroth vyrazil puk vyrážečkou.
22:22'
Běloruský tým začal své oslabení velmi dobře. Ihned po buly se dostal ke kotouči a poslal ho přes všechny čáry až k betonu Bočarova.
22:17'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Pavel Denisov – 2 min., podrážení).
21:55'
A k Bočarovi se hra znovu rychle vrátí. Pokus o dlouhou přihrávku totiž skončil jen na zakázaném uvolnění. Následuje buly po pravici domácího brankáře.
21:46'
Jenže Dinamo toho nijak nevyužilo. O kotouč totiž přišlo v útočném pásmu. Dynamo se rozhodlo pro střídání, a tak se puk nachází za Bočarovo brankou.
21:09'
Kirill Gotovec si nyní splnil své obranné povinnosti na jedničku. Nadzvedl svému soupeři hůl, díky čemuž získal puk do své moci.
20:38'
Minsk vyhrál následné vhazování v útočném pásmu. Dmitri Děrjabin posunul puk na Teemua Pulkkinena, ale jeho pokus byl sražen do rohu útočného pásma.
20:20'
První zákrok v druhé třetině si musel připsat Ivan Bočarov už po dvaceti vteřinách. Ránu ovšem vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě.

Hity: 5 – 2
Je za námi první třetina, po kterém v Moskvě vede běloruský tým 1:0. Dynamo mohlo jít do vedení ve třetí minutě, když měl velkou šanci André Petersson, jenže ten svůj únik v gól nepřetavil. Následně měl dobrou šanci Vadim Šipačov v oslabení, ale ani on na Enrotha nevyzrál. Tak se dvě a půl minuty před koncem trefil Minsk. Teemu Pulkkinen využil velké chyby Ivana Bočarova, který mu poslal puk z rozehrávky za brankou a hostující útočník neměl problém zacílit do prázdné. Hosté tedy vedou o gól a Dynamo bude muset přidat.

Další třetina začne přibližně v 19:24.
20:00'
19:22'
Teemu Pulkkinen je po vstřelené brance hodně při chuti. Nyní vypálil tvrdou ránu od mantinelu a Ivan Bočarov puk nejistým zákrokem vyrazil do ochranné sítě.
19:00'
Minuta do konce první třetiny!
18:35'
Vjačeslav Kuljomin svedl bruslařský souboj se svým protihráčem, ale nebyl úspěšný. Obránce hostí byl u puku o něco dříve a zamezil tak šanci Moskvy.
18:00'
Pro domácí to může být šok, jelikož byli o něco lepším týmem na ledě. Zahodili dvě velmi dobré šance, zatímco Minsku stačila šance jediná.
17:22'
Hosté se z ojedinělé šance prosazují a jdou jako první do vedení! Ivan Bočarov vyrobil obrovskou chybu, když rozehrával za brankou. Puk totiž poslal přesně na hůl TEEMUA PULKKINENA, který ranou z první od mantinelu trefil prázdnou branku. Bez asistence.
17:03'
Dmitri Děrjabin schytal hodně tvrdý úder od Dmitrije Jaškina u mantinelu. Po svých dojel na střídačku, kde už je v péči lékařů svého týmu a chladí se mu zátylek.
16:55'
Teemu Pulkkinen je na ledě!
16:34'
Nyní ale budou moci vystřídat. Od modré pálil Michal Čajkovský, ovšem jeho rána byla sražena do ochranné sítě. Buly po pravici Johnase Enrotha.
16:11'
Domácí se už usadili v útočném pásmu, kde kombinují. Hosté už jsou celkem unavení a bruslí ve čtverci nedaleko svého gólmana.
15:38'
Alexandr Kitarov si najížděl s pukem do dobré střelecké pozice na středu útočného pásma. Vypálil, ale jeho rána byla jen sražena do rohu hřiště.
15:06'
Vjačeslav Kuljomin je znovu na ledě a Dynamo má k dispozici skoro kompletní přesilovou hru pět na čtyři!
14:55'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Teemu Pulkkinen.
14:24'
Moskva mohla prohrávat a Minsk vést! Francis Paré si totiž sjel k brance, kam také dostával přihrávku. Vlastně stačilo jen trefit puk do prázdné, ale Paré ho netrefil.
14:07'
Stefan Elliott je na ledě!
13:25'
Hraje se tedy čtyři na čtyři poté, co se nechal Kuljomin naprosto zbytečně vyloučit. Dynamo se dlouho drželo na puku, jenže Minsk ho nakonec získal.
13:06'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vjačeslav Kuljomin – 2 min., hrubost).
12:47'
Vladislav Jefremov měl před sebou hodně prostoru na střelu, přesto raději přihrál na modrou. Následná střela se ale mezi tři tyče nevešla.
12:14'
Dynamo vyhrálo buly v útočném pásmu a už je rozestavěné. Hosté se snaží hodně aktivně napadat, ale Moskva to zatím zvládá bez nejmenších potíží.
12:07'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Stefan Elliott – 2 min., držení).
11:46'
Juuso Hietanen vyslal parádní ránu z modré, poté, co mu nabil spoluhráč. Jeho ránu však Jhonas Enroth vyrazil, přestože toho moc neviděl.
11:40'
Andrej Alexejev je na ledě!
11:05'
Hokejisté v bílém se nadále drželi v pásmu, ale byla to spíše taková naháněná. Domácí se nakonec dostali ke kotouči a vyhodili ho přes všechny čáry.
10:49'
Teď už se tam však rozestavěli a vyslali první střelu v přesilovce. Teemu Pulkkinen vypálil ránu z první, jenže ta byla sražena jen do hlediště.
10:21'
Na druhou stranu pádil Minsk do útočného pásma, jenže dostal se jen do ofsajdu. Dinamo se zatím nemlže za žádnou cenu dostat do útočného pásma.
10:00'
Hosté sice hrají přesilovou hru, ale velkou šanci na skórování měli domácí! Dmitrij Jaškin šikovným pasem našel Vadima Šipačova, jenže ten už byl moc blízko Enrotha, kterého nedokázal překonat.
09:40'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Alexejev – 2 min., nedovolené bránění).
08:39'
domácí obránce chtěl nyní vyšperkovat celou akci, a to byla možná chyba§ Místo střely totiž hledal ještě Peterssona, jenže k němu se kotouč už nedostal.
08:29'
Na druhé straně se musel mít na pozoru po delší době také Jhonas Enroth. Se střelou z dálky ale problémy neměl. Následuje první komerční pauza.
08:07'
Michail Stefanovič a Marc-Andre Gragnani nyní napadali v útočném pásmu a nechybělo jim moc, aby získali kotouč. Moskva z toho nakonec vybruslila.
07:30'
Dmitrij Ogurcov nyní zboural svého soupeře, ale puk stejně nezískal. Ten se totiž odrazil za branku, kde byli jen hráči v bílém, kteří puk v pohodě zastavili.
06:58'
Zatím se přerušuje opravdu minimálně a hra má díky tomu rychlý spád. Ani jeden z týmů ovšem nemá na hřišti převahu, že by si vytvořil nějaký tlak v útoku.
06:24'
Dokonce to vypadalo, že se dostane do rychlého přečíslení. Hostující obránce ale napravil svou chybu a stihl se vrátit, čímž dobré šanci zamezil.
06:00'
Přesto se znovu dostalo ke kotouči a nyní kombinuje v útočném pásmu. Obránci hostí nakonec puk přeskočil hokejku a Moskva se osvobodila.
05:25'
Michail Stefanovič kombinoval se svým spoluhráčem za brankou, ovšem puk ztratili. Dinamo sice ještě puk vybojovalo, jenže k následné střele se nedostalo.
04:55'
Ivan Bočarov musel být nyní pozorný. Přišla totiž rána ze středního pásma, ale mířila mezi tři tyče. Domácí brankář byl ale připravený a puk chytil.
04:01'
Minsk se snažil prosadit rychlým přechodem do útoku, avšak byl rychlý až moc. Jeden z hráčů totiž neudržel brusli na modré a píská se ofsajdové postavení.
03:51'
Zatím sledujeme celkem rychlý hokej, kde se jen minimálně přerušuje, což je rozhodně pozitivem. Viděli jsme však zatím jen dvě střely na bránu.
03:15'
Po následném vhazování v útočném pásmu žádné nebezpečí pro Dinamo nevzniklo. Moskva se však po chvíli dostala k puku a je znovu v útoku.
02:42'
André Petersson mohl poslat svůj tým do vedení! Dostal se totiž s pukem za obranu a jel sám na gólmana. Zkusil to střelou do protipohybu, ale Jhonas Enroth předvedl zákrok ramenem! To byl ostrý start pro gólmana hostů.
02:31'
A máme tady první přerušení dnešního zápasu a hlavně první zákrok! Francis Paré to zkusil od mantinelu, ale Ivan Bočarov byl připravený.
02:04'
Pavel Denisov ustál souboj s protihráčem a nahodil puk do útočného pásma. K dalšímu souboji došlo v rohu, a ten vyhrál hráč Moskvy.
01:36'
Andrej Alexejev předvedl to samé na druhé straně. Vyhl se díky tomu případnému střetu a Minsk musí začít s útočnou akcí od svého gólmana.
01:05'
Následně se dostali i domácí do útočného pásma, ovšem obrana hostů zapracovala na jedničku. Navíc vyhodila tak, že mohla celá pětka vystřídat.
00:36'
U puku se ze začátku drželi více hosté. Marc-Andre Gragnani hledal nějakého spoluhráče před brankou, ovšem jeho pas jen pásmem prolétl.
00:10'
A dnešní utkání mezi Dynamem a Dinamem začalo! Domácí hokejisté dnes nastupují v modrých dresech, zatímco ti hostující pro dnešek zvolili bílé vršky.
00:01'

Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Hietanen, Čajkovský, Grigorjev, J. Zajcev, Volkov, Mironov, Ogurcov – A. Petersson, Jaškin, Šipačov – Alexejev, Igumnov, Afinogenov – Mojsejev, Jefremov, V. Kuljomin – Petunin, Kruglov, Muranov – Tarasov.

HC Dinamo Minsk: Enroth (Osipkov) – Elliott, Denisov, Děrjabin, Gragnani, Djkuov, Gotovec, Jevenko – Paré, Stefanovič, A. Kosticyn – Pulkkinen, Martynov, Shore – An. Stěpanov, Kovyršin, Pavlenko – Pavlovič, Kitarov, Drozdov – Feoktistov.

Rozhodčí: Kočetov, Judakov – Kanifadin, Kuprjanov.
Česká stopa na soupiskách

Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva)
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se tyto dva týmy utkaly dvakrát v základní části. Není velkým překvapením, že úspěšnější z nich bylo moskevské Dynamo. To vyhrálo nejprve doma 5:2 a následně na ledě Dinama 3:1. Tato dvě mužstva se utkala i v přípravě na tuto sezonu a Dynamo vyhrálo 4:1. Zajímavostí ovšem je, že když ještě před zmiňovanými výhrami Dynama Moskva z poslední sezony mělo Dinamo Minsk sérii čtyř výher ve vzájemných zápasech. Dynamo Moskva porazilo Dinamo Minsk doma jen jednou z posledních tří utkání.
HC Dinamo Minsk

Dinamo Minsk patří naopak mezi ty vůbec nejslabší týmy ligy a jeho postup do play-off by byl velkým zázrakem. Vůbec se nepočítá, že by se jediný běloruský tým KHL měl procpat mezi nejlepší osmičku Západní konference. V minulé sezoně bylo Dinamo na západě předposlední, horší už byl pouze Slovan Bratislava, který v nové sezoně už KHL nehraje. Na play-off Minsk ztrácel propastných jednadvacet bodů. Dinamo před sezonou odehrálo dokonce třináct přípravných utkání a ani v nich se mu příliš nevedlo. tři z nich vyhrálo, desetkrát bylo poraženo. Novou sezonu začal Minsk porážkou 2:4 od Nižněkamsku na domácím ledě.

Dynamo patří mezi přední týmy Kontinentální hokejové ligy a stejně jako každý rok je pro něj i letos minimálním cílem účast v play-off. I v něm by pak Dynamo nemělo hrát nepodstatnou roli. V minulé sezoně do něj postoupilo z pátého místa a následně přes Jokerit (4:2 na zápasy) do 2. kola, kde podlehlo 1:4 na zápasy silnému CSKA Moskva. Před novou sezonou odehrálo Dynamo Moskva slušnou porci jedenácti přípravných utkání s bilancí šesti výher a pěti porážek. V prvním zápase sezony Dynamo porazilo na svém ledě Nižnyj Novgorod 3:2.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části KHL mezi týmy Dynamo Moskva a HC Dinamo Minsk. Zápas se odehraje ve VTB Areně v Moskvě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.