KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Čeljabinsk - 23. ledna 2020   15:00

Jekatěrinburg
12:56' Macek (Dawes, Holland) • 19:04' Macek (Holland) • 57:52' Alexej Vasilevskij (Dacjuk, Bělousov) • 58:23' Platt (Batyršin)
Čeljabinsk
Fedotov (21. S. Galimov) – Sergijenko, Bailen, Karpuchin, Kalinin (C), Menšikov (A), Borodkin, Kirpičnikov, Isajev – Thomas, Sedlák (A), Hyka – Kosov, Karlin, Avcin – Osnovin, Bobyljov, Tridčikov – Zajcev, Šarov, N. Komarov.

Vhazování – 23:17.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Jekatěrinburgu, který svého soupeře porazil výsledkem 4:1. Poslední perioda opravdu nepřinesla zrovna atraktivní podívanou, domácí se totiž snažili neudělat žádnou chybu, díky čemuž nepouštěli soupeře do vyložených šancí. Traktor tak nedokázal smazat jednobrankové manko, naopak v závěru utkání ještě dvakrát inkasoval.
59:00'
Probíhá poslední minuta tohoto utkání.
58:23'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Hostujícímu celku se hra bez brankáře vůbec nepovedla! K odraženému puku se jako první dostal GEOFF PLATT, kterému se povedlo uspět v rychlostním souboji, což vedlo k poklidnému zakončení do prázdné branky.
Asistence: Rafael Batyršin.
58:10'
Hosté to zkoušejí bez brankáře!
57:52'
O vítězi tohoto zápasu se zdá být rozhodnuto! Až příliš času a prostoru měl u modré čáry urostlý obránce ALEXEJ VASILEVSKIJ, který to zkoušel tvrdou střelou přímo na branku. Galimov zřejmě vůbec nic neviděl, hrací předmět totiž skončil až v jeho svatyni.
Asistence: Pavel Dacjuk, Georgij Bělousov.
57:14'
Menší rozruch před hostující brankou přinesl domácím určitý tlak, ze kterého se pokusil svůj celek osvobodit Sergijenko, jehož rychlé založení útoku přineslo icing.
56:13'
Ani druhá formace Traktoru se nedostal k ničemu zajímavějšímu, tyto slova se tak pokusí vyvrátit třetí úderná pětice. Nyní ale sledujeme drzý výpad domácího Mozera.
55:10'
U pravého hrazení bojoval o puk hostující Kosov, který ho sice proti dvojici protihráčů dokázal vydolovat, jenomže poté zakročil čistým způsobem domácí zadák Mamkin.
54:32'
Jekatěrinburg se nikam bezhlavě nežene, naopak se snaží neudělat žádnou fatální chybu, což se zatím celkem daří. Kovářov čeká na nějaký výraznější zákrok.
53:04'
Borodkin poté pouze nahazoval podél hrazení, nicméně jeho celek musel vyklidit pásmo. To vedlo k rychlému přechodu domácích, po kterém pálil Garejev.
52:23'
Kapitán Kalinin čekal na příchod kompletní druhé lajny, která se poté snažila zaútočit přes levou stranu. Z levého kruhu nakonec zakončoval Karlin, avšak minul vzdálenější tyč.
51:06'
Kousek od středového kruhu zastavil nahrávku hostující Borodkin, který se poté nedostal přes modrou. Je z toho ofsajd, navíc přichází komerční přestávka.
50:00'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen deset minut. Jekatěrinburg i nadále vede o jednu branku, v posledních minutách ale aktivněji působí celek z Čeljabinsku.
49:11'
Čtvrtá formace Čeljabinsku se dostala na delší časový úsek do pásma, jenomže nic nebezpečného z toho nebylo. Isajevovo nahození totiž neprošlo na branku.
48:05'
Dawes to před malým momentem nevyřešil zrovna nejlépe, obhození protihráče mu totiž hrubě nevyšlo. Posléze neměl daleko k nahrávce ani kolega Holland.
47:02'
Z druhé vlny se k volnému kotouči dostal hostující Avcin, který se dostal k dělovce, kterou trefil obětavého protihráče. Následuje další komerční přestávka.
46:01'
Další důrazný souboj ani tentokráte nepřinesl vyloučení, domácímu celku se ale povedlo nasbírat cenné vteřinky. Už celkem dlouho dobu čekáme na výraznější šanci.
45:06'
Puk proti hokejce měl domácí Mamkin, který přesto trefil pouze protihráče před sebou. Následně nepříjemně pálil Litovčenko, jenž mířil do ramena Galimova.
44:05'
Na rozehrávce zpoza vlastní branky si dal Karpuchin hodně záležet, avšak to mu spíše uškodilo. Jeho nahrávka nenašla Isajeva, je z toho zakázané uvolnění.
43:13'
Domácí Holland neměl síly na další akci, proto přenechal kotouč za sebe na Trjamkina. Jekatěrinburg odjel na střídačku, posléze se podobně prezentoval i soupeř.
42:05'
V krátkém časovém sledu to pro změnu nahozením na domácí branku zkoušel Bobyljov, který našel rukavici Kováře. Český brankář pro jistotu přerušil hru.
41:11'
Na řadu přišla přetahovaná o kotouč u střídačky domácích. Čeljabinsk poté nebezpečně nahazoval na branku, následnou dorážku trestuhodně promáchl Avcin.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se sice vydal do pásma, avšak poté se Jekatěrinburg dostal k protiútoku, po kterém mířil vedle Macek.
40:01'
Máme za sebou také druhou třetinu, která tak trochu navázala na tu první. Více ze hry měl domácí Jekatěrinburg, jenž několikrát pořádně protáhl brankáře Galimova, který zatím ani jednou neinkasoval. Traktor se směrem dopředu i nadále trápí, avšak i přesto se mu povedlo skórovat, což vedlo ke kontaktní brance.
40:00'
39:20'
Hyka se Sedlákem jeli proti jedinému obránci, prvně jmenovaný ale mířil o kousek vedle.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:53'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ilja Karpuchin – 2 min., držení).
37:15'
Bailen se při rozehrávce dostal do menších problémů, nakonec mu ale na pomoc přispěchal jeho obranný kolega Sergijenko, který odehrál kotouč do bezpečí.
36:31'
Nepříjemným nahozením to od modré čáry zkoušel hostující Borodkin, který mířil pouze doprostřed branky. Kovář jeho střelu celou dobu viděl a včas zakročil.
35:20'
S dalším přerušením přichází na řadu druhá komerční přestávka prostřední třetiny. Ihned po ní se bude opět vhazovat před ruským brankářem Galimovem.
34:46'
Bodrov pouze nahazoval na druhou stranu, načež se jeho celek rozhodl vystřídat. Jekatěrinburg se přesto rychle dostal zpět k puku, který nastřelil vedle branky.
33:17'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Při hře čtyři na čtyři se prosazuje hostující celek! Famózní nahrávku vyprodukoval Tomáš Hyka, který si všiml volného NICKA BAILENA, jenž se chytrým manévrem dostal až před Kováře, který se vydal k opačné konstrukci. Před běloruským obráncem číhala prázdná svatyně.
Asistence: Tomáš Hyka, Lukáš Sedlák.
33:13'
Batyršin se dostal do velkého úhlu, proto raději nestřílel. Místo toho ještě prodlužoval podél levého hrazení, avšak za hostující brankou se k puku dostal Karpuchin.
32:02'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Vjačeslav Litovčenko – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vladimir Bobyljov – 2 min., hrubost).
32:02'
Jeden z hostů zkoušel natlačit puk k tyči domácí branky, nicméně Kovář udržel touš před brankovou čárou. Traktor šťoural do puku, což se hodně nelíbilo Litovčenkovovi.
31:12'
Po delší době se k puku dostal také Sedlák, který ho pouze prodlužoval za domácí branku. Poté jsme sledovali přetahovanou u levého hrazení, která vyzněla pro domácí.
30:00'
Polovina utkání utekla hodně rychle, druhá třetina je zatím jednoznačně v režii hráčů Jekatěrinburg, kteří neustále ostřelují nového muže v hostující brance.
29:03'
Galimov tentokráte vyrážel pouze před sebe, jenomže domácím se nepovedlo doklepnout puk do branky. Poté ještě zakončoval Batyršin, avšak výrazně vedle.
28:18'
Bodrov bekhendovou nahrával do moci kolegy Bělousova, který ještě další chytrou nahrávkou oslovil volného Batyršina, jenž opět zaměstnal ruského brankáře Traktoru.
27:08'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí Mozer, který se hodně těžce zvedal z ledové plochy. Dle sudích v tom nebyl faul, mohlo se tak pokračovat ve hře.
26:01'
Hezkým manévrem se dokázal uvolnit k zakončení Mozer, který to poté zkoušel ke vzdálenější konstrukci branky, avšak také jeho rána směřovala do betonu.
25:06'
Jekatěrinburg rovněž celkem dlouho operoval v opačné třetině, odkud to nahozením z vrcholku pravého kruhu zkoušel Obidin, jenomže trefil pouze Galimova.
24:15'
Středem hrací plochy si to namířil vpřed hostující Isajev, který si hodil puk daleko od své hokejky. Toho využil pozorný Trjamkin, jenž založil rychlou protiakci.
23:08'
Hosté pořádně zatlačili svého soupeře k jeho vlastní brance, jenomže tomu stále chybí finální fáze. Nahrávka mezi kruhy totiž byla opět velice nepovedená.
22:03'
S těžkou nahrávkou si poradil Platt, který udělal tři rychlé kroky, což stačilo na rychlostní překonání obrany. Následnou ránu švihem dokázal Galimov pokrýt.
21:06'
Vasilevskij dokázal dobrým manévrem oklamat protihráče, jenomže poté ho obral další hráč soupeře. Čeljabinsk se přesto nedostal k ohrožení branky domácích.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro hostující celek, který se jako první podíval do vlastního pásma, odkud nahazoval na druhou stranu Bailen.
20:01'
Střídání v týmu Traktor Čeljabinsk: ze hřiště odchází Ivan Fedotov, přichází Stanislav Galimov.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám přinesla celkem plynulou podívanou, avšak s minimem vyložených šancí. Nakonec jsme se dočkali hned dvou zásahů, o oba se postaral domácí kanonýr Brooks Macek. Traktor se směrem dopředu hodně trápil, do druhé periody půjde s dvoubrankovým mankem.
20:00'
19:04'
Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Hostující obránce Borodkin chyboval za brankou, kde se ujal kotouče Holland, jenž v mezikruží našel naprosto volného BROOKSE MACKA, jehož rána bez přípravy směřovala mimo dosah brankáře Fedotova.
Asistence: Peter Holland.
17:40'
Nahození na Kovářovu branku skončilo v rukavici českého brankáře, který dokázal před limitem rozehrát. Domácí se nedostali ani ke středovému kruhu.
16:02'
U středového kruhu převzal nahrávku hostující Hyka, který se poté šikovným manévrem dostal až za modrou čáru, jenomže mnohem rychlejší byl Thomas – ofsajd.
15:20'
Do zajímavé pozice v mezikruží si sjížděl domácí Bělousov, který byl na poslední chvíli čistě odzbrojen. Jekatěrinburg je aktivnější, soupeři nedává moc šancí.
14:08'
Čeljabinsk se pokoušel o rychlou odpověď, avšak ani jeden ze dvou střeleckých pokusů nesměřoval na Kováře. Další útočná akce tak začíná až od branky Fedotova.
13:04'
Hra je v krátkém časovém sledu opět přerušena, na řadu tak přijde druhá komerční přestávka, po které se hra opět vrátí před ruského brankáře Fedotova.
12:56'
Domácí se jako první dostávají do vedení! Traktor se sice dostal do pásma soupeře, kde jeden z hráčů nepřesně nahrával. Najednou jsme sledovali rychlý protiútok po levém křídle, který táhl kapitán Dawes. Jeho velice přesná nahrávka našla u druhé tyče BROOKSE MACKA, který trefil odkrytou branku.
Asistence: Nigel Dawes, Peter Holland.
12:09'
Podél pravého hrazení se prodíral do útočného pásma hostující Karlin, který se nedostal přes prvního protihráče. Na opačné straně pro změnu neuspěl Litovčenko.
11:16'
U zadního hrazení si celkem důrazným způsobem počínal Dawes, který ramenem zbořil soupeře k ledové ploše. Jednalo se o čistý hit, poprvé se tak vylučovat nebude.
10:00'
Je za námi úvodní desetiminutovka tohoto zápasu, která nám zatím nepřinesla žádnou branku. Před malým momentem se v největší šanci zjevil domácí Holland, který trefil pouze Fedotova.
09:07'
Jekatěrinburg se opět nastěhoval blízko branky soupeře, jenomže brankář Fedotov nemusel řešit nic složitého. Traktor navíc vyhodil kotouč do volného prostoru.
08:12'
Bailen celkem pohodlně zavezl puk na druhou stranu, kde nahrával do rohu hrací plochy. Tam česká dvojice Sedlák – Hyka neuspěla, domácí zkoušejí založit protiakci.
07:04'
Na dlouhou hůl to měl hostující Osnovin, kterému se povedlo uspět v souboji jeden na jednoho. Mezitím se včas vrátila smečka domácích, která včas zasáhla.
06:08'
U zadního hrazení bojoval o kotouč domácí Gurkin, který ho dokázal přeposlat k modré čáře, odkud Batyršin místo střeleckého pokusu zkoušel ještě nahrát vpřed.
05:11'
Až po pěti minutách je hra poprvé přerušena, což se moc často nestává. Čeljabinsk se opět dostal do třetiny, avšak Osnovinovi utekl puk daleko od hokejky.
04:05'
Ani při další útočné snaze domácích se Fedotov nedotkl puku, nahození z velké vzdálenosti totiž úplně minulo branku. Na ledovou plochu se dostaly čtvrté formace.
03:07'
Garejevovi se povedlo udržet kotouč před modrou čárou, avšak nahrávku poslal mimo dosah spoluhráčů. Na opačné straně se daleko nedostal Tridčikov.
02:04'
Isajev místo střely pouze přeposílal podél mantinelu na Bobyljova, který se dostal do nepříjemného nátlaku. Jekatěrinburg nakonec odehrál puk do bezpečí.
01:07'
Na opačné straně jsme sledovali nahození z hole Sergijenka, který však o pořádný kus minul branku Kováře. Traktor se po chvíli opět dostal až do pásma.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první dostal do vlastního pásma, odkud se o rozehrávku pokoušel Trjamkin.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin, Mamkin, D. Bodrov (A), Gurkin, Batyršin, Valitov – Macek, Holland, Dawes (C) – Platt, Litovčenko, Obidin – A. Garejev, Dacjuk (A), Bělousov – Rassejkin, V. Popov, Mozer – Ovčinnikov.

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (S. Galimov) – Sergijenko, Bailen, Karpuchin, Kalinin (C), Menšikov (A), Borodkin, Kirpičnikov, Isajev – Thomas, Sedlák (A), Hyka – Kosov, Karlin, Avcin – Osnovin, Bobyljov, Tridčikov – Zajcev, Šarov, N. Komarov.

Rozhodčí: Frano, Hribik – Bitjukov, Zacharov.
AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG

Jekatěrinburg pobývá ve Východní konferenci na čtvrté příčce. Svěřenci kouče Martemjanova zvítězili ve čtyřech z posledních pěti duelů a na svém kontě momentálně mají 63 bodů po 49 zápasech. Avtomobilist ztrácí na třetí Barys čtyři body a na elitní dvojici Kazaň, Omsk už sedm bodů. Nejproduktivnějším hráčem je Němec Brooks Macek, který nasbíral už 37 kanadských bodů.
TRAKTOR ČELJABINSK

Traktoru se letos příliš nedaří. Tým z Čeljabinsku doposud nasbíral 45 bodů v 51 zápasech a na pozice pro play off už ztrácí 8 bodů. Traktor sice bodoval v šesti zápasech v řadě, ale naposledy nestačil na Novosibirsk poměrem 2:5. Nejproduktivnějším hráčem tohoto celku je český reprezentant Lukáš Sedlák, jenž jako jediný v týmu má více než 30 kanadských bodů.

Jakub Kovář (Jekatěrinburg) 44 zápasů, 93% úspěšnosti zákroků
Lukáš Sedlák (Čeljabinsk) 46 zápasů, 18+13
Tomáš Hyka (Čeljabinsk) 38 zápasů, 14+12.
Přeji příjemné čtvrteční odpoledne. Dnes nás čeká další utkání v rámci KHL, ve kterém se představí celky Avtomobilistu Jekatěrinburg a Traktoru Čeljabinsk. Start zápasu je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.