KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Dynamo Moskva - 17. února 2020   17:30

Jokerit
Jokerit
11:45' Mäenalanen (Lehtonen, Haapala) • 19:56' Haapala (Nicklas Jensen) • 26:03' Joensuu (Regin, Savinainen) • 30:50' Nicklas Jensen (Pihlström, Lehtonen) • 32:46' Lehtonen (Haapala)
10 346 diváků
Bočarov (31. Jerjomenko) – Ogurcov, Ljamin, J. Zajcev, Grigorjev, Mironov (A), Volkov, Čajkovský, Hietanen – Michajlov, Muranov, Apalkov – V. Kuljomin (A), Brjukvin, Igumnov – Tarasov, Polygalov, Pulkkinen – Šipačov (C), Jaškin, A. Petersson.

Československá stopa v utkání
Jokerit
David Sklenička – 2 střely na branku; čas na ledě: 16:40

Michal Čajkovský – 1 střela na branku; čas na ledě: 12:46
Dmitrij Jaškin – 1 střela na branku; 1 hit; čas na ledě: 11:45; vyloučení ve druhé třetině (10+2 za nesportovní chování a podrážení)

Počet diváků: 10 346
Helsinský celek zvládl tohle utkání velmi dobře. Na sto procent pracoval od začátku do konce zápasu. I díky dobře sehraným přesilovkám vítězí nad Dynamem Moskva 5:0 a upevňuje si svou třetí pozici v tabulce. Moskva měla ve třetí třetí třetině možnost dát aspoň čestnou branku, ale ani pěti minutovou přesilovku nedokázali využít a Niemi se může navíc radovat z čistého konta.
59:55'
Niemi ještě v samotném závěru musel čelit nebezpečné střele z pravé strany, puk má ve své výstroji a dnes si připíše čisté konto!
58:14'
Až v samotném závěru se jim podařilo nebezpečně vystřeli, Niemi drží čisté konto!
58:00'
Poslední dvě minuty a Dynamo se v této přesilovce doslova trápí.
56:45'
Dokáže Dynamo využít další šanci? Zatím se jim nedaří dostat do pásma soupeře a usadit se v něm.
56:18'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., hákování).
54:45'
I Dynamo hraje v plném počtu a Jokerit krátkou přesilovku nevyužil v další branku. Nicméně je to moc mrzet nemusí, neboť si dnes připíší dva bod ydo tabulky.
53:36'
Domácí jsou v plném počtu a Niemi stále drží nulu v zádech.
52:13'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (André Petersson – 2 min., hákování).
51:10'
Dynamo se již přes tři minuty snaží překonat Niemiho, ale k dalšímu tlaku se nedostávají a domácí celek se úspěšně osvobozuje.
49:40'
Dynamo má velkou šanci ke skórování a dosažení své první branky. A snaží se o to, neboť kombinací si vytváří tlak.
48:35'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 5 min., sekání + 10 min. osobní trest, sekání).
47:57'
Viktor Lööv se dostal ke střele, ale Jerjomenko dobře viděl jeho pokus a kryje.
46:51'
Třetí třetina zatím probíhá v poklidu, hosté jsou nejspíše smíření s tím, že dnes na body nedosáhnou.
44:15'
Regin se dostal do dobré střely, brankář hostů kryje.
43:32'
Teemu Pulkkinen se pokoušel dorážet puk, ale Niemi jej nepustil ze své výstroje.
42:54'
Domácí v pásmu soupeře a v poklidu si předávají puk. Hodně svižně začala závěrečná perioda.
41:17'
Úvod třetí třetiny začali domácí s pukem na svých hokejkách a jde na nich vidět, že v této třetině nebudou rozhodně nikam spěchat.
40:01'
Druhá třetina nám přinesla hromadu vyloučení. Hosté postupně, jak dostávali další branky, tak hodně těžce nesli, jak se pro ně zápas vyvíjí. Jokerit dnes hlavně dominuje ve svých přesilových hrách,kdy si dokáže vytvořit velký tlak na branku soupeře. Pokud domácí udrží svou hru i ve třetí třetině, nic by jim nemělo zabránit k dnešnímu vítězství. Dynamo zatím hraje za očekávání.
40:00'
Jeden z rozhodčích dostal pukem do brusle a nyní si musel na chvíli zaledovat bolavé místo.
38:31'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (André Petersson – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Halme (Jokerit) souběžně dostává dvě minuty za sekání.
37:33'
Obrana domácích nyní pozičně zastavila rodící se útok soupeře, který vypadal slibně.
36:44'
Daniil Apalkov byl nyní blízko k úvodní brance! Mířil pod pravou ruku Niemiho, ten dokázal udržet puk ve své výstroji!
36:10'
Střela z pravého úhlu šla hodně mimo. Dynamo následně dostává puk jen do středního pásma.
35:39'
Helsinský celek hraje s chutí a operuje před Jerjomenkem.
34:36'
Pokračujeme v závěru druhé třetiny, nyní se již hraje v plném počtu na obou stranách.
33:46'
Jesse Joensuu a Michail Grigorjev byli nejvíce aktivní v této mele a odsedí si dvě minuty. Za Grigorjeva odsedí trest Muranov, neboť Grigorjev obdržel nějaký šrám a musí být ošetřen.
33:46'
Jerjomenko ukryl puk a následně se před ním strhla mela. Hosté jsou hodně rozčarování z průběhu tohoto zápasu, zejména druhé třetiny!
32:46'
Jokerit právě vstřelil branku!
A Jokerit využívá dvojnásobnou přesilovku bezezbytku. Haapala přihrál zpoza branky na střed, kde z první vypálil MIKKO LEHTONEN. Asistence: Henrik Haapala.
32:02'
A pro hosty může být ještě hůř. Jaškin se dopustil ve středním pásmu podražení a nyní se hosté budou bránit pouze ve třech hráčích. Vypadá to, že Jaškin neunesl tohle vyloučení a dostal i osobní trest na deset minut.
31:42'
Nicméně nyní se hosté budou muset opět bránit. Jokerit má dnes velmi dobré přesilovky, dokáže vsítit i třetí branku v početní převaze?
31:19'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vjačeslav Kuljomin – 2 min., hákování).
30:50'
Dynamo potřebuje rychle něco změnit a impuls by jim mohla dát výměna na brankářském postu. Tak uvidíme!
30:50'
Střídání v týmu Dynamo Moskva: ze hřiště odchází Ivan Bočarov, přichází Alexandr Jerjomenko.
30:50'
Autorem branky je NICKLAS JENSEN, který donutil Bočarova vybruslit z branky a za brankou podél pravé tyčky dokázal puk procpat do prázdné branky. Asistence: Antti Pihlström a Mikko Lehtonen.
29:47'
Oba celky již hrají v plném počtu. Sledujeme pasáž hry, kdy oba celky hodně bruslí, ale ani jeden z nich nedokáže podržet puk na delší dobu a založit útok.
28:47'
Při hře čtyři na čtyři zatím neevidujeme šance na jednu či druhou branku.
28:11'
Moskva v pásmu soupeře a snaží se o svou první branku v zápase.
27:34'
Andrej An. Mironov se po přerušení vrhl na Halmeho, který dojížděl k brance, poté co už měl Bočarov puk ve své moci. Nakonec oba hráči budou vyloučení. Nicméně Halme neměl žádný kontakt s brankářem a ani nejevil známky, že by se chtěl prát.
27:27'
Jokerit podnikl rychlý protiútok, který zhatila nepřesná přihrávka.
27:08'
Nyní je tu prostor pro power break. Jokerit pokračuje ve své dobré hře i v průběhu druhé třetiny.
26:03'
Tato branka sice nebude počítána jako přesilová, neboť již padla v době, kdy byl Hirvonen na ledě. Jokerit však pokračoval ve svém drtivém tlaku. JESSE JOENSUU vystřelil a puk se před brankou nešťastně odrazil od nohou Volkova a skončil za Bočarovem. Asistence: Peter Regin a Veli-Matti Savinainen.
25:42'
Dynamo pod tlakem a nyní Bočarov čelil dalším dvěma střelám, které šly mimo jeho tři tyče!
25:23'
Další dobré nahození na Bočarova a puk byl odražen k mantinelu.
24:47'
Puk Bočarov jen vyrazil před sebe a Nicklas Jensen se snažil dorážet. Nakonec jeden z hráčů odpálil puk až na Niemiho.
24:29'
Domácí již usazeni v pásmu a uvidíme, co se jim podaří vymyslet.
24:03'
Domácí mají tedy další možnost přesilovky. Nicméně musí začít od své branky, neboť prohráli vhazování.
23:56'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Konsta Hirvonen – 2 min., nedovolené bránění).
23:32'
Až nyní se k němu dostal puk, který bez větších problémů kryje.
23:06'
Domácí bojují o puk v útočném pásmu, ale zatím se jim nedaří přímo ohrozit Bočarova.
21:39'
Opět Jokerit nevyvezl puk zrovna ukázkově, ale hosté nedokázali jejich chybu potrestat.
21:02'
Jokerit nyní laxně vyhazoval puk ze svého pásma, nakonec se Dynamo dostalo do zakončení, které však v poklidu pohlídal Niemi.
20:31'
Jako první zaútočili domácí, Bočarov nyní nemusel zasahovat.
20:01'
Je za námi první třetina. Jokerit zaslouženě vede o dvě branky, neboť byl po celou první třetinu lepším týmem. Dynamo dokázalo sice taktéž vsítit branku, ale video následně objevilo, že brance předcházel ofsajd hostů. V závěru měli domácí přesilovku a nakonec se čtyři vteřiny před koncem dokázali podruhé prosadit.
20:00'
19:56'
Domácí to ještě stihli. Jensen vyslal střelu od modré, pul se od Bočarova odrazil na pravou stranu, kde pohotově dorážel HENRIK HAAPALA. Asistence: Nicklas Jensen.
19:36'
Oliver Lauridsen nahazoval puk od modré a ten skončil za brankou, domácí stále v pásmu.
19:01'
Jokerit s pukem ve svém pásmu a uvidíme, jestli se ještě v této třetině k něčemu dostane ve své přesilové hře.
18:44'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Arťom Volkov – 2 min., hákování).
18:31'
Hráč Dynama se dopustil faulu za svou brankou a Jokerit má nyní signalizovanou výhodu.
17:55'
Domácí stratég velmi dobře viděl celou situaci a rozhodčí neuznává po poradě s videorozhodčím tuto branku! Jaškin skutečně byl v pásmu dříve než puk a tím pádem se provinil ofsajdem.
17:55'
No, podle záběrů by branka neměla platit, uvidíme jak rozhodnou muži v pruhovaném.
17:55'
Dynamo dokázalo uzavřít Jokerit v pásmu a i když domácí již byli v pěti, nedařilo se jim dostat k puku. Nakonec puk končí v síti. Nicméně domácí kouč si bere challenge, neboť se domnívá, že Dmitrij Jaškin byl v útočném pásmu dříve než puk.
17:30'
Dynamo je v plném počtu a zahrají si velmi krátkou přesilovku. Puk se však nachází před jejich brankou.
17:03'
Nyní operuje v útočném pásmu Dynamo, avšak spíše bojují o puk podél mantinelů.
16:08'
Dobrá útočná akce domácích, před Bočarovem mohl zakončovat jeden z hráčů, který nedokázal zpracovat lépe puk po přihrávce.
15:53'
Jokeritu přesilovka dlouho nevydržela, v rohu kluziště se sekáním provinil Regin.
15:30'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Ogurcov – 2 min., hrubost).
14:31'
Niemi neudržel puk a byla z toho skrumáž. Chvíli nikdo nevěděl kde je puk, nakonec vyplaval do volného prostoru, kde se nacházel jeden z hráčů a ten odehrál puk do bezpečí.
13:35'
Následně se do protiútoku dostával jeden z hráčů domácích, obránce jej nepustil do zakončení a zahnal jej i s pukem do rohu kluziště.
13:19'
Nyní dobrý forčekink ze strany Dynama, ale nedostali se do zakončení.
12:57'
Dmitrij Jaškin přebíral puk na modré a podle čárového rozhodčí se ocitl v ofsajdu.
12:33'
Vhazovalo se před Nieminem a ten bezprostředně po buly musel dávat pozor na dobrou ránu.
11:45'
A je tu první branka domácího celku! Lehtonen výborně vystřelil od modré čáry a SAKU MÄENALANEN si sjel před branku a hbitě sklepl puk za Bočarova. Asistence: Mikko Lehtonen a Henrik Haapala.
11:09'
Oba celky se střídají na puku. Stále platí, že domácí jsou o něco aktivnější. Nicméně brankové šance zatím moc nevidíme.
09:02'
André Petersson zaútočil a téměř prošel přes posledního hráče Jokeritu a dostal se do zakončení. Nakonec mu závěrečná klička nevyšla.
07:24'
Žolíci jsou hladovější po úvodní brance a často operují před Bočarovem. Ten však stále drží remízový stav.
06:31'
Regin zakládal útok, ale provinil se ofsajdem. Hned tři hráči se nacházeli v útočné třetině dříve, než se puk dostal přes modrou.
05:58'
Po buly došlo k tvrdé ráně od modré čáry a puk zamířil mimo branku Bočarova.
05:55'
Bočarov zakryl puk svou lapačkou po nahození soupeře. Nicklas Jensen se pokoušel aktivně dojet puk, ale Bočarov jej udržel pod svou lapačkou.
05:28'
Zakázané uvolnění hostů a po hodně dlouhé době se hra přerušuje.
04:39'
Domácí nyní na chvíli zamkli soupeře v jeho pásmu a Teemu Eronen nebezpečně nahazoval na Bočarova. Hráč Jokeritu nedokázal před ním usměrnit puk za jeho záda!
03:38'
Dobré zakončení Dynama z levé strany, nakonec se puk odrazil mimo a Jokerit může zaútočit.
03:11'
Sledujeme svižný začátek úvodu zápasu bez nějakých přerušení.
02:12'
Dynamo si nyní dobře pohlídalo modrou čáru a nepustili tentokrát Jokerit do útočné akce.
01:15'
Igor Polygalov byl lepší v souboji se svým soupeře a dokázal udržet puk v útočném pásmu. Před branku se mu však přesně nepodařilo přihrát. Nakonec se hosté udrželi v pásmu, ale nevystřelili na Niemiho.
00:45'
Na druhé straně poprvé prověřil Bočarova se svou střelou Halme.
00:15'
Vadim Šipačov jako první vyslal střelu na Niemiho, ten puk srazil na zadní mantinel.
00:01'

Jokerit Helsinky: A. Niemi (Waltteri) – Lehtonen, D. Sklenička, Lepistö (A), Lööv, Kivistö, Eronen, O. Lauridsen – Joensuu, O'Neill, Regin (C) – Haapala, Nicklas Jensen, Mäenalanen – Savinainen, Norman, Halme – Oksanen, Anttila (A), Hirvonen – Pihlström.

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Ogurcov, Ljamin, J. Zajcev, Grigorjev, Mironov (A), Volkov, Čajkovský, Hietanen – Michajlov, Muranov, Apalkov – V. Kuljomin (A), Brjukvin, Igumnov – Tarasov, Polygalov, Pulkkinen – Šipačov (C), Jaškin, A. Petersson.

Rozhodčí: A. Ravodin, J. Hribik – A. Zacharenkov, Y. Ivanov.

Jokerit Helsinky
Finský zástupce si i letos zahraje play off! V závěrečných kolech půjde jen o to, ze kterého místa bude do vyřazovacích bojů vstupovat. Zatím drží třetí příčku s náskokem tří bodů od dnešního soupeře. Tudíž pro upevnění pozice, by měli domácí Dynamo Moskva porazit. Potenciálně může Jokerit ještě zaútočit na druhou pozici, kde se nachází Petrohrad s náskokem pěti bodů. Avšak petrohradští mají velmi slušnou formu a dá se předpokládat, že své druhé místo nepustí.
Jokerit v minulém kole hrál vyrovnanou bitvu s Magnitogorskem, který nutně potřeboval body do tabulky. Nakonec dokázali urvat dva body až po samostatných nájezdech. Základní hrací doba zápasu Jokeritu s Magnitogorskem skončila 3:3!

Dynamo se může pyšnit šesti zápasovou výherní šňůrou! I když v minulém zápase museli o vítězství rozhodnout po prodloužení, kdy 7:6 porazili Dinamo Rigu. Outsider překvapivě zaskočil favorita v tomto utkání. Dynamo již po první třetině prohrávalo 5:2! Ve druhé třetině se jim povedlo srovnat krok se svým soupeře. Ve třetí třetině se dokonce dostaly již do vedení a zdálo se, že vzpoura Rigy je pryč. Nicméně domácí dokázali 22 vteřin před závěrečnou sirénou vyrovnat a vynutit si prodloužení.
I Dynamo Moskva má jistotu letošního play off a taktéž už jen zbývá počkat na to, ze které pozice bude startovat. Pokud si Jokerit uhájí svou třetí pozici, s největší pravděpodobností skončí Dynamo na čtvrtém místě. Na pátý Spartak Moskva (kterého nedávno dokonce porazili na jeho ledě 4:0) mají moskevští náskok pěti bodů.