KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Vladivostok - 30. října 2019   17:30

Kazaň
Kazaň
32:06' Cormier  • 59:26' Osnovin (Biljalov, Galijev)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 28:26 (10:9, 14:7, 4:10)
Zblokované střely – 8:15
Vyhraná vhazování – 38:19
Trestné minuty – 4:6
Hity – 8:10
Kazaň proti Vladivostoku splnila roli favorita, když zvítězila 2:0. Jednoduché to dnes ale lídr tabulky Východní konference rozhodně neměl. Skóre zápasu otevřel až ve 33. minutě Patrice Cormier. Definitivně pak domácí uklidnil až 34 sekund před koncem trefou do prázdné branky Vjačeslav Osnovin. Důležitou postavou byl brankář Kazaně Timur Biljalov, který udržel čisté konto a ještě si zapsal asistenci u druhého gólu.
59:26'
Kazaň vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Skvělou práci odvedl brankář Timur Biljalov, který si připíše asistenci. Domácí gólman vyhodil puk z obranné třetiny a navíc to udělal tak, že ho Stanislav Galijev v útočném pásmu dobruslil. Ten elegantně obehrál protihráče a gentlemansky nechal skórovat VJAČESLAVA OSNOVINA – 2:0. Asistence: Timur Biljalov a Stanislav Galijev.
58:53'
Hosté se konečně usadili v útočném pásmu a jejich brankář opět zamířil na střídačku.
58:21'
Vhazuje se ve středním pásmu. Krasotkin se tak alespoň na chvíli vrací do branky.
58:21'
Oddechový čas Vladivostoku.
58:09'
Cormier střílel od modré čáry na opuštěnou branku soupeře! Hosty zachránil obránce Osipov!
57:47'
Branka Admiralu je už prázdná!
57:46'
Zakázané uvolnění domácích.
56:48'
Po chybě hostí v rozehrávce mohlo být hotovo! Puk dostal před brankoviště Danis Zaripov, proti jehož zakončení zachránila Krasotkina tyčka!
55:55'
Hosté v dalším ofsajdu. Na vyrovnaní už mají jen čtyři minuty.
55:27'
Vjačeslav Osnovin se na levé straně protáhl až do zakončení. Mířil na vzdálenější tyčku, ovšem lapačka Krasotkina byla dostatečně hbitá.
54:28'
Postavení mimo hru, které bylo odpískáno hráčům Vladivostoku.
54:04'
Domácí jsou v plném počtu. Admiral nevyužil šanci na srovnání skóre.
54:02'
Ožiganov opět poslal puk daleko od branky Kazaně.
53:33'
Domácí se v oslabení dobře brání. Nyní vyhazují.
52:54'
Hosté v postavení mimo hru.
52:13'
Hosté budou hrát přesilovku. Za podrážení je vyloučen Nikita Ljamkin.
51:37'
Domácí Frattin protečoval puk až na tribunu. Vhazuje se ve středním pásmu.
50:54'
Domácí se už soustředí především na bránění výsledku a spoléhají hlavně na brejky.
49:47'
Další rána Jurije Kozlovského už mezi tyče směřovala. Biljalov si však puk našel a schoval ho do lapačky.
49:38'
Miščenko nahrál na modré Kozlovskému. Ten branku minul.
49:09'
Vladimir Butuzov vyslal z levého kruhu na domácí branku hodně jedovatou střelu. Ta by zapadla pod břevno, ale Biljalov stačil trhnout levým ramenem a vytěsnil s ním kotouč mimo svou klec!
48:10'
Cormier operoval s pukem za brankou hostí, nedokázal ho však vytáhnout před brankoviště. V tom mu zabránila položená brankářská hůl Krasotkina.
47:39'
Nahození Almqvista podržel v rukavici domácí brankář Biljalov. Následuje reklamní přestávka.
46:21'
Domácí kombinovali v útočném pásmu. Frattin ale poslal nepřesnou přihrávku na Olega Li a puk tak vylétl do střední třetiny hřiště.
44:38'
Ivan Lisin vymyslel za brankou krásnou přihrávku, kterou našel Vladimira Butuzova. Jeho zakončení lízlo bližší tyčku domácí svatyně!
43:34'
43:16'
Domácí zatím nedokázali využít svou přesilovku. Bylo tam několik zajímavých střel, které si nenašly cestu do branky.
41:33'
Bude se ale vylučovat! Za držení hole je potrestán Konstantin Glazačev.
41:33'
Hostující obraně unikl Danis Zaripov! Jeho střela prošla za záda brankáře Krasikova, ale o jeho výstroj se puk přeci jen vychýlil vedle branky!
40:57'
A domácí jsou v plném počtu.
40:48'
Hosté ještě dohrávají zbytek přesilovky. Kazani se teď ale podařilo vyhodit.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:14.
Ve druhé třetině už byla Kazaň výrazně aktivnější. Na gól však diváci v Tatněfť Areně čekali až do 33. minuty, kdy zápěstím vymetl horní růžek nad Krasotkinovou lapačkou Patrice Cormier. Hosté mohli v závěru prostřední části srovnat v přesilové hře, ovšem jejich příležitosti pochytal brankář Biljalov.
39:42'
Zatím výborná přesilovka Admiralu! Alexandr Konnov nejprve nedokázal uklidit za brankovou čáru puk, který poskakoval v brankovišti. Poté střílel z mezikruží Almqvist, který našel brankáře Biljalova, jenž si proti němu stačil dobře povyjet.
39:19'
Adam Almqvist měl na holi vyrovnání! Mířil o poloodkryté klece, ale Biljalov se tam stačil natáhnout a zasáhl vyrážečkou!
38:56'
Andrej Pedan podrazil Ivana Lisina. Hosté mají k dispozici první přesilovku v zápase.
38:04'
Judin našel krásnou přihrávkou kolegu z obrany Igora Ožiganova, který byl na levém kruhu zcela sám. Zápěstím však přestřelil!
36:48'
Dobrá příležitost hostí! Před brankou číhal Alexandr Mereskin a puk tam z rohu skutečně přilétl. Obránce Admiralu ho však nedotlačil za záda Biljalova.
35:58'
Ve druhé části jsou domácí střelecky výrazně aktivnější. Na branku soupeře vyslali už 12 ran, sami čelili jen třem.
35:15'
Rána Fisenka byla sražena do rohu kluziště. Následně se puk odrazil před branku, kde ho přikryl Krasotkin.
33:39'
Michail Gluchov si sjel před branku na přihrávku z rohu a z bezprostřední blízkosti nepřekonal Krasotkina! Poté zahrozili i hosté. Martin Bakoš se zleva dostal až k zakončení, se střelou k bližší tyčce si Biljalov poradil.
32:49'
Přihrávku na levou stranu dostal obránce Judin. Popojel si dopředu a střelou z kruhu pro vhazování donutil Krasotkina k dobrému zákroku.
32:18'
Zakázané uvolnění hostí.
32:06'
Domácí se ujímají vedení! Mezi kruhy se dostal ke kotouči PATRICE CORMIER, který ho zápěstím pověsil nad lapačku brankáře Krasotkina. Tohle byla parádní střela. Bez asistence.
31:46'
Matt Frattin objel branku a natlačil se až před Krasotkina. Puk se odrazil od pravého betonu hostujícího gólmana do bezpečí.
30:45'
Danis Zaripov se zapomněl v útočném pásmu a domácí se tak vystavili do postavení mimo hru.
29:27'
Stanislav Galijev objel hostující klec a pokusil se puk zasunout za Krasokina. Ten byl u své tyčky připraven a následně kotouč přikryl.
29:16'
Po sražení puku mimo hřiště tu máme reklamní přestávku.
28:56'
Miščenko vyzkoušel domácího brankáře ranou od červené čáry. Biljalov ale dával pozor.
27:56'
Hostující tým je v plném počtu.
27:28'
Hostům se podařilo vyhodit.
27:07'
Arťom Galimov pouštěl puk do útočného pásma na Frattina, ale ten tam byl o chvilku dříve! Domácí tak o velkou šanci připravilo postavení mimo hru.
27:00'
Hosté vyhazují.
26:32'
Ke střele ze střední vzdálenosti se dostal Patrice Cormier. Krasotkin nalezl puk ve výstroji.
25:55'
Hosté si nepohlídali střídání a dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě!
25:55'
Patrice Cormier už puk na brankáře Krasotkina poslal. Strážce hostující svatyně byl pozorný a přerušil hru.
25:25'
Střela Judina byla zablokovaná. K odraženému kotouči se dostal Michail Fisenko, ale ani jeho rána neprošla až na Krasotkina.
24:58'
Z pravé strany se natlačil až do šance Oleg Li. Mířil k bližší tyčce, kterou ale těsně minul!
24:37'
Hra se uklidnila. Sledujeme pasáž, která se odehrává hlavně ve středním pásmu.
22:48'
Hráči čtvrté domácí formace rozpoutali před brankou Admiralu solidní závar. Nikdo však nedokázal uklidit puk na místo určení.
21:51'
Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivněji. Uvidíme, zda to bude trvalejší jev.
20:58'
Obránce Pedan si vybruslil z rohu hřiště až do střelecké pozice. Jeho pokus skončil v klíně Krasotkina.
Hity – 3:5
První třetina gól nepřinesla. Favorizovaná Kazaň zatím nedokáže svého soupeře přehrávat. Admiral totiž drží krok a je aktivní. Vyložených šancí jsme ale ani na jedné straně moc neviděli.
20:00'
19:59'
Po nahození Pedana letící kotouč dobře tečoval Justin Azevedo. Mezi tyče ho ale neusměrnil!
19:01'
Poslední minuta první třetiny.
18:55'
Danis Zaripov si počkal na najíždějícího obránce Ožiganova, kterému adresoval přihrávku. Po jeho střele zůstal puk ležet u brankoviště, ovšem právě Zaripov ho nedokázal poslat přes Krasotkina do sítě!
17:02'
Matt Frattin vyrazil dopředu po levé straně. Střílel přes obránce, ale puk si cestu za záda Krasotkina nenašel.
15:30'
Od modré čáry pálil Pedan. Puk ale neprošel až na branku Admiralu.
14:10'
Hosté pokračují v sympatické hře. Z levé strany to zkusil Vasilij Strelcov a Biljalov vyrážel puk do rohu.
13:57'
O puk se bojovalo v rohu za brankou Kazaně. Hrací předmět nakonec vypadl do hlediště, kde se stal kořistí jedné z pohledných ruských fanynek.
13:04'
Zakázané uvolnění Vladivostoku. Hra se stěhuje před branku, kterou hájí Anton Krasotkin.
12:16'
Pěknou střelou ze střední vzdálenosti se prezentoval Dmitrij Judin. Anton Krasotkin však puk dobře viděl a stačil pro něj sáhnout lapačkou. Reklamní přestávka.
11:57'
Teď se puk pohybuje hlavně ve středním pásmu. Oba celky mají problém tuto oblast při přechodu do útoku překonat.
11:17'
Lídr tabulky Východní konference z Kazaně zatím nějak nedominuje. Hosté nechtějí jen bránit.
09:41'
Hosté opět vyhodili a teď už jsou v plném počtu.
08:53'
07:58'
Puk se odrazil ke Kirillovi Petrovovi, který z pravého kruhu minul branku! Petrov už měl přitom před sebou rozhozeného gólmana Admiralu.
07:40'
Za držení je vyloučen hostující Kirill Ďjakov. Kazaň si tedy poprvé v utkání zahraje přesilovku.
07:02'
Hra je nyní přerušena a tak tu máme reklamní přestávku.
06:53'
Velká šance hostí! Po střele od modré vyrazil Biljalov puk jen před sebe. K dorážce se dostal Alexandr Konnov, jenž však bekhendem kotouč za brankovou čáru neprotlačil!
05:41'
Dlouhá přihrávka našla Vladimira Butuzova, která číhal na útočné modré. Hostující útočník ale nedokázal ujet obráncům a tak jen nahodil puk za branku. Tam ho získali hráči Kazaně.
04:49'
Z pravého kruhu střílel Vladislav Kara. Krasotkin byl připraven a svým zákrokem hru přerušil.
04:27'
Se střelou z větší vzdálenosti si poradil domácí brankář Timur Biljalov. Ten přerušil hru.
03:27'
Domácí se poprvé výrazněji připomněli. V útočném pásmu sehráli rychlou kombinaci, kterou zakončoval Danil Vojevodin po Avezedově přihrávce do betonů brankáře Krasotkina.
02:50'
Puk vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:27'
Na druhé straně dopadl velice podobně Oleg Li.
01:49'
Stále hrají především hosté. Z levé strany si hledal prostor k zakončení Vasilij Strelcov, který trefil obránce.
00:45'
Hosté začali zápas aktivně. Kazaň se zatím musí hlavně bránit.
00:01'
Zazněly hymny Ruské federace a Tatarstánu, který reprezentují hokejisté Kazaně. Teď už se můžeme jít věnovat samotnému utkání.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Ljamkin, Wikstrand, Ožiganov, Judin, Chenkel, Pedan, Žuravljov – Azevedo (A), Cormier, K. Petrov – Zaripov (C), A. Galimov, Galijev – Frattin, Osnovin, O. Li – Kara, Fisenko, M. Gluchov – Vojevodin.

Admiral Vladivostok: Krasotkin (Olkinuora) – Almqvist, A. Osipov, Bobrjašov, Ďjakov (A), Kozlovskij, Miščenko, Ibatullin – Bakoš, Vicharev, Konnov – Glazačev (C), Mereskin, K. Voronin – A. Strelcov, V. Strelcov, Lomako – Lisin, J. Petrov (A), Dělnov – V. Butuzov.

Rozhodčí: Kuljov, Ščeňov – I. Galimov, Černyšjov.

Martin Bakoš (VLA) – 21 zápasů, 15 bodů (6+9)

Ak Bars Kazaň:
Hokejisté Kazaně prožívají výborný ročník. Z 22 zápasů uhráli parádních 35 bodů a jsou nejlepším týme na Východě. Z posledních čtyř zápasů hráči Ak Bars tři vyhráli a na půdě Magnitogorsku padli 0:1 v prodloužení. Naposledy doma přehráli 3:1 Chabarovsk. Kazaň disponuje velkou ofenzivní silou. Více gólů v celé soutěži nastřílelo jen moskevské CSKA.