KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Chabarovsk - 30. října 2019   17:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
24:33' Enlund (Berglund) • 52:50' Šiksatdarov (Bryncev) • 58:47' Berglund (An. Sergejev) • ' Šiksatdarov
4:3
(0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)

2:1 (SN)

Chabarovsk
Chabarovsk
00:41' Gorškov  (Vl. Ušenin) • 10:29' Ruděnkov   • 38:08' T. Zohorna  (H. Zohorna, Jordán)

Marek Langhamer (AMR) 0 minut, 0 zákroků, 00,0%
Statistiky: Střely: 78-57; Střely na bránu: 49-31; Góly: 3-3; Vhazování: 26-39; Zablokované střely: 9-15; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.
Chabarovsk na ledě Nižněkamsku dvakrát vedl o dvě branky, jenže svůj slibný náskok nedokázal udržet a od druhé třetiny výrazně lepšímu soupeři podlehl po samostatných nájezdech. Domácí vyhráli posedmé v řadě a prodloužili svou fantastickou sérii. Konečné skóre. Neftěchimik Nižněkamsk 4 Amur Chabarovsk 3.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Neftěchimik Nižněkamsk.
Autorem vítězné branky je ILDAR ŠIKSATDAROV.
Samostatné nájezdy začínají.
Pětašedesát minut o osudu zápasu nerozhodlo, a tak přijdou na řadu nájezdy. Skóre po prodloužení tohoto duelu. Neftěchimik Nižněkamsk 3 Amur Chabarovsk 3.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
62:48'
V prodloužení jsme byli svědky pouze dvou střel na bránu a postarali se o ně hokejisté hostujícího Amuru.
61:31'
Vyloučený Pavel Kulikov je zpět na ledové ploše a hokejisté Nižněkamsku jsou tedy z nejhoršího venku.
60:01'
Chabarovsk vstupuje do prodloužení v početní výhodě a má obrovskou šanci rozhodnout o svém vítězství.
60:01'
Jacob Berglund vyrovnal při hře bez brankáře a poslal dnešní zápas do prodloužení. Domácí do něj ovšem budou vstupovat v oslabení. Skóre po třetí třetině duelu. Neftěchimik Nižněkamsk 3 Amur Chabarovsk 3.
60:00'
59:31'
Pavel Kulikov byl vyloučen za nedovolené bránění a Chabarovsk může rozhodnout v početní výhodě.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:47'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
JACOB BERGLUND dokázal vyrovnat při hře bez brankáře a s největší pravděpodobností posílá dnešní utkání do prodloužení! Stav zápasu je vyrovnaný 3:3! Asistence: Andrej Sergejev.
56:09'
Jevgenij Alikin už čelil 44 střelám domácího týmu a za svá záda pustil pouze dvě, což je fantastický počin.
55:58'
Neftěchimik je výrazně lepším týmem, což platí od začátku druhé třetiny, jenže stále prohrává. Jevgenij Alikin chytá v bráně Chabarovsku báječně a drží tým.
55:00'
Hokejisté Nižněkamsku nabrali druhý dech a snaží se poprvé v zápase vyrovnat, zatím ovšem bez úspěchu.
52:50'
ILDAR ŠIKSATDAROV dokázal prostřelit výborně chytajícího brankáře hostí a Nižněkamsk opět prohrává pouze o gól! Dokáží domácí hokejisté ještě vyrovnat? Asistence: Alexandr Bryncev.
51:49'
Jevgenij Alikin dnes čelil v bráně Chabarovsku 41 střelám a za svá záda pustil jednu jedinou!
51:01'
Hokejisté Nižněkamsku jsou stejně jako ve druhé třetině utkání mnohem nebezpečnější, jenže je jim to k ničemu. Hosté hájí dvoubrankové vedení a vedou.
49:36'
Pavel Porjadin a Jonas Enlund už mají na kontě pět střel, jenže přesilovou hru využít nedokázali. Stále 1:3.
47:36'
Maxim Ignatovič dostal dvě minuty za podrážení a Nižněkamsk si zahraje třetí přesilovou hru v zápase.
45:00'
A proč mohou být čeští fanoušci spokojeni? V sestavě Chabarovsku se totiž nachází hned pětice českých hokejistů. Tomáš Zohorna, Hynek Zohorna, Ondřej Vitásek, Michal Jordán a brankář Marek Langhamer.
43:55'
Hra je ve třetí třetiny utkání hodně vyrovnaná a čeští fanoušci mohou být spokojeni. Chabarovsk vede 3:1.
41:37'
Nižněkamsk vstoupil do závěrečné třetiny duelu opět mnohem aktivněji a Jevgenij Alikin třikrát zasahoval.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely: 49-31; Střely na bránu: 29-19; Vhazování: 14-27; Zablokované střely: 3-9; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné min.: 0-4.
Třetí třetina začne přibližně v 18:49.
Tomáš Zohorna odpověděl krátce před přestávkou na kontaktní branku Jonase Enlunda z úvodu druhé třetiny a hosté budou vstupovat do závěrečné části s dvoubrankovým vedením. Skóre po druhé třetině zní jasně. Neftěchimik Nižněkamsk 1 Amur Chabarovsk 3.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:08'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
TOMÁŠ ZOHORNA vrátil Chabarovsk v závěru druhé třetiny do dvoubrankového vedení a pod třetí branku hostů se podepsala česká stopa – 1:3! Asistence: Hynek Zohorna a Michal Jordán.
37:02'
V hostujícím dresu odvádí fantastickou práci Maxim Ignatovič, který už zablokoval tři střely domácích.
36:18'
Závěrečné minuty druhé třetiny utkání jsou z obou stran bezzubé a oba brankáři jsou prakticky bez práce.
35:00'
Oba týmy hrají poměrně čistě a zatím se vylučovalo pouze dvakrát, a to na straně týmu Amur Chabarovsk.
33:36'
Chabarovsk se dostal během druhé části pouze ke čtyřem střelám a je tak permanentně pod tlakem.
32:52'
Pavel Porjadin a Jonas Enlund už mají na svém kontě tři střely a jsou tedy nejpilnějšími střelci Nižněkamsku.
30:24'
Polovina ze druhé třetiny je minulostí a Nižněkamsk se i přes velkou střeleckou převahu snaží marně vyrovnat.
29:54'
Jevgenij Alikin během přesilové hry domácího týmu neměl žádnou práci a jeho tým hraje v plném počtu.
28:58'
Hra se po kontaktním gólu Nižněkamsku vyrovnala a hokejisté hostujícího Chabarovsku začínají opět zlobit.
27:54'
Jevgenij Alikin dostal dvouminutový trest za podrážení a domácí si zahrají druhou přesilovou hru v zápase.
27:09'
Hynek Zohorna a Vladislav Ušenin konečně předvedli něco kloudného. Konstantin Barulin obě střely vyrazil.
26:11'
Nižněkamsk si v úvod druhé třetiny vytvořil obrovský tlak a naprosto zaslouženě se mu tedy podařilo snížit.
24:33'
Finskošvédská spolupráce domácím hokejistům vyšla dokonale a útočník JONAS ENLUND vrací Nizněkamsk zpět do zápasu! Nutno dodat, že naprosto zaslouženě. Asistence: Jacob Berglund.
23:47'
Chabarovsk přečkal krušný vstup do druhé třetiny a stále vede na domácím Nižněkamskem o dvě branky.
22:01'
Neftěchimik vstoupil do prostřední části utkání pořádně zostra, když v rychlém sledu pálil hned dvakrát Pavel Padakin a po jedné střele poté Pavel Kulikov, Zack Mitchell a Jonas Enlund, Jevgenij Alikin ale všech pět střel pochytal a nadále drží v bráně Chabarovsku čisté konto!
21:19'
Na úvodní vhazování druhé třetiny se postavil Tomáš Zohorna a prohrál ho, úspěšnost má ovšem 83,4%.
20:01'
Nižněkamsk v závěru první třetiny nevyužil přesilovou hru, a tak do druhé části vstupujeme za stavu 0:2.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely: 22-17; Střely na bránu: 10-11; Vhazování: 5-13; Zablokované střely: 1-4; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 17:56.
Chabarovsk prožil fantastický vstup do zápasu, když se po pouhých 41 sekundách prosadil útočník Alexandr Gorškov a v polovině první třetiny poté na jeho gól navázal Igor Ruděnkov. Skóre po první třetině duelu zní. Neftěchimik Nižněkamsk 0 Amur Chabarovsk 2.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:39'
Zack Mitchell, Matt White a Ryan Murphy na ledě strávili nejvíce času z celého týmu, ale neskórovali.
17:43'
Počet střel na bránu je zásluhou přesilové hry téměř vyrovnaný, jenže hosté stále vedou o dvě branky.
16:39'
Pavel Turbin dostal dvě minuty za držení a Neftěchimik si zahraje v závěru první třetiny první přesilovou hru.
16:32'
Nižněkamsk se nyní snaží v závěru první třetiny vstřelit kontaktní gól, Jevgenij Alikin ale zatím chytá výborně.
15:09'
Ryan Murphy,Marat Chajrullin a Timur Šarifjanov dostali hosty pod obrovský tlak a všichni tři mířili mezi tři tyče, jenže Jevgenij Alikin jejich pokusy úspěšně zneškodnil.
14:51'
Anton Lazarev, Pavel Turbin a Alexandr Gorškov patří k nejlepším hráčům na ledě a mají na kontě dvě střely.
13:06'
Chabarovsk už vyslal na bránu soupeře dvanáct střel, zatímco domácí hokejisté se dostali k pouhých třem.
11:44'
Druhý gól Chabarovsku pramenil z obrovského tlaku, když se v rychlém sledu dostali do zakončení Ondřej Vitásek, Michal Jordán a hodně aktivní Igor Ruděnkov.
10:31'
Nižněkamsk na nepříznivý vývoj střetnutí okamžitě zareagoval a domácí střídačka si vzala oddechový čas.
10:29'
IGOR RUDĚNKOV musel poměrně dlouho čekat, jeho gól byl ale nakonec uznán a Chabarovsk vede na ledě Nižněkamsku 2:0! Bez asistence.
09:15'
Andrej Sergejev vypálil z pozice obránce a brankář Jevgenij Alikin si připsal první zákrok v dnešním zápase.
08:49'
Z první třetiny uběhla téměř polovina času a domácí hokejisté Nižněkamsku se ještě nedostali ke střele.
06:14'
Pavel Turbin a Anton Lazarev mohli v rychlém sledu skórovat, jenže Konstantin Barulin oba borce vychytal.
04:33'
Na opačné straně ledové plochy se pokusil skórovat Matt White, jenže jeho střela zamířila mimo bránu.
03:07'
Pavel Turbin se pokusil zdvojnásobit vedení hostujícího týmu, Konstantin Barulin ale jeho pokus dobře kryl.
01:50'
Chaborovsk úvodní a velice rychlý gól hodně nakopl a od úvodních sekund duelu na ledové ploše dominuje.
00:41'
ALEXANDR GORŠKOV se prosazuje hned z první střely na bránu v celém zápase a Chabarovsk vede po pouhých 41 sekundách 1:0! Parádní začátek zápasu. Asistence: Vladislav Ušenin.
00:26'
Utkání bylo před pár okamžiky zahájeno a jako první se mohli vydat směrem vpřed hokejisté Chabarovsku.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Pajgin, R. Murphy (A), Bryncev, Šaripzjanov, An. Sergejev (A), S. Zacharčuk (C), Volgin, Aťušov – White, Z. Mitchell, Porjadin – Denis Kazionov, P. Kulikov, Chajrullin – Padakin, Berglund, Enlund – Šiksatdarov, Šarifjanov, Černikov.

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – Jordán, Vitásek, Korjagin, Ignatovič, Turbin, Kamalov, Alexandrov – Ruděnkov (A), H. Zohorna, T. Zohorna (C) – Vl. Ušenin, Gorškov, Vj. Ušenin (A) – Rasskazov, A. Lazarev, Golubev – Veličkin, Jazkov, Kacuba.

Rozhodčí: Vladimir Bukin, Jevgenij Romasko. Čároví: Maxim Kuprijanov, Jaroslav Parikov.

Hynek Zohorna (AMR) 23 zápasů, 3+7, +/- +1
Tomáš Zohorna (AMR) 23 zápasů, 5+5, +/- -1
Michal Jordán (AMR) 23 zápasů, 1+6, +/- -1
Ondřej Vitásek (AMR) 18 zápasů, 2+2, +/- -7
Marek Langhamer (AMR) 14 zápasů, 352 zák., 28 gólů, 92,6%
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly dvakrát na začátku loňské sezóny a vždy se radoval z vítězství domácí tým. Na konci září Nižněkamsk, který doma vyhrál těsně 2:1, a 24. října poté Chabarovsk, který před svými diváky vyhrál 5:3.
Amur Chabarovsk

Amur Chabarovsk vyhrál pět z posledních sedmi zápasů a obrovskou zásluhu na tom mají čeští hráči. Útočník Hynek Zohorna a český obránce Michal Jordán mají fantastickou formu, když oba dva během posledních pěti zápasů zaznamenali čtyři kanadské body za gól a tři asistence a v týmu hostí není nikdo s lepší formou.
Neftěchimik Nižněkamsk

Nižněkamsk vyhrál šest střetnutí v řadě poté, co jich předtím šest v řadě prohrál, a fantastickou formu se bude snažit potvrdit proti Amuru Chabarovsk, jehož hokejisté velice dobře vědí, jaké je to mít tragickou formu. Domácí tým táhne Matt White, který během posledních pěti zápasů zaznamenal sedm kanadských bodů za tři góly a čtyři asistence. Rozšíří svou sbírku?
Neftěchimik Nižněkamsk prožil velice špatný vstup do letošní sezóny KHL, během posledních dnů na něj dal ovšem zapomenout a v současné chvíli se nachází ve fantastické formě, kterou se bude snažit ve středu odpoledne potvrdit proti Amuru Chabarovsk. Hokejisté Amuru vědí, jaké je to vstoupit do sezóny špatně, když v úvodu sezóny prohráli devět zápasů v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.