KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Kazaň - 25. prosince 2019   17:00

Kazaň
08:59' Rukavišnikov  (E. Galimov, O. Li)
Nižněkamsk
Kazaň

Hokejisté Nižněkamsku dokázali udolat Kazaň 2:1 po nájezdech, když se až v šesté sérii prosadil Matt White. Hosty ovšem porážka moc mrzet nebude, dál hájí vedení ve své divizi.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Neftěchimik Nižněkamsk.
Autorem vítězné branky je MATT WHITE.
White se trefil mezi betony a rozhodl o vítězství Nižněkamsku!
Galimov jel podruhé, nepropálil Barulina.
Ani Kara nebyl úspěšný.
Berglund se z bekhendu mezi betony netrefil.
Azevedo chtěl vymíchat brankáře Barulina, ale ani pomalý nájezd neslaví úspěch.
Chisamutdinov branku rovněž nevsítil.
Ani E. Galimov neprostřelil brankáře.
Mitchell po blafáku do bekhendu neusměrnil puk do sítě.
Divoký nájezd Galimova, který po kličce přepadl přes brankáře.
White poslal střelu do zadního mantinelu. Pomohl mu k tomu beton Reideborna.
Tichonov poslal puk do lapačky Barulina.
Nájezdy otevřel Šiksatdarov, ale překonat Reideborna nedokázal.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
63:55'
Pomalu se blíží i konec prodloužení, vypadá to, že rozhodovat budou muset nájezdy.
62:45'
Beglund pronikl mezi kruhy, jeho střelu vyráží Reideborn betonem mimo.
62:10'
Galimov zkusil vystřelit zpoza kruhů, Barulin přerušuje hru.
61:25'
Hra je přerušena v obranném pásmu Kazaně kvůli postavení mimo hru.
61:10'
Šance i na druhé straně, Barulin nakonec zasahovat nemusel.
60:40'
Enlund předvedl rychlý průjezd před brankoviště Reideborna, byl ale tísněn obráncem a neprosadil se.
60:01'
60:00'
59:45'
Ještě šance hostů, Barulin střelu z levého kruhu vytěsnil na zadní mantinel.
58:45'
Za brankou Kazaně dochází ke strkanici Paicina s Ljamkinem. Rozhodčí vylučovat nebudou.
58:22'
Základní hrací doba se blíží ke svému konci. Utkání směřuje pomalu, ale jistě, do prodloužení.
57:53'
Útok Nižněkamsku je přerušen pro postavení mimo hru.
57:30'
Oba týmy se střídají ve vedení puku, hraje se ze strany na stranu.
56:34'
56:08'
Nižněkamsk znovu vyhodil puk ze svého pásma.
55:24'
Zblokovaná střela od modré, Kazaň vyhazuje puk.
55:16'
Domácí jsou sice usazeni v útočném pásmu, ale stále nevystřelili na branku.
54:34'
Pokračování hry se trochu zdržuje. Rozhodčí nařídili menší úpravu ledu a odklizení nahrnutého sněhu.
54:34'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., krosček).
54:34'
Hra musí být přerušena, Sergejev zůstal ležet před brankovištěm. Odchází sice po svých, ale rovnou do kabiny.
53:40'
Kazaň je natlačena znovu před Barulinem a kombinuje, hledá střeleckou pozici. Rozhodně mají hosté více ze hry.
52:31'
Postavení mimo hru hostí. Komerční pauza.
52:30'
Stále více jsou hosté natlačeni v útočném pásmu, jejich střelba trochu ustala.
51:20'
Kazaň otáčí poměr střel, tlačí se před Barulina a chce rozhodnout zápas před případným prodloužením.
49:06'
Vhazuje se před brankou domácího mužstva. Barulin musel znovu zasahovat proti prudké střele z pravé strany.
48:03'
Komerční pauza.
47:25'
Hraje se rychle ze strany na stranu. Kratší pasáž bez střel a šancí.
46:30'
Domácí vedou na střely 17-16, oba brankáři zatím ve třetí třetině, kdy se střílí mnohem více než ve zbytku zápasu, své týmy drží.
45:55'
Před brankou Barulina se uvolnil Kara, který sklepl puk směrem na domácího brankáře. Ten hru dokázal přerušit při těžkém zákroku vlastním tělem.
45:14'
Další šance Mitchella, který obkroužil branku a zakončoval k pravé tyči! Reideborn jen s velkým vypětím sil zastavil puk nataženou rukou.
44:30'
Mitchell vypálil na Reideborna, ten vyráží puk.
43:45'
Nižněkamsk dobře vstoupil do třetí třetiny, dělá velké problémy obraně svých soupeřů.
42:22'
Další zákrok hostujícího brankáře, který tentokrát přerušuje hru.
41:40'
Šiksatdarov se vymotal z obležení a z mezikruží vystřelil na Reideborna, který nestihl jít ani k ledu. Ale puk ho trefil do betonu.
41:10'
Otevřený zápas mezi oběma týmy zatím příliš ofenzivní smršť nepřinesl. Favorizovaná Kazaň zatím hraje hodně vyrovnanou partii se soupeřem, který měla porazit.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:43.
40:00'
39:41'
Druhá třetina pomalu končí, domácí v útočném pásmu ztratili kotouč.
38:59'
Barulin přerušuje hru při nájezdu soupeře, který byl zablokován obranou.
38:42'
Dlouhé zápolení u zadního hrazení končí ztrátou puku a útočného pásma. Bez ohrožení Reideborna...
38:20'
Trochu to připomíná přesilovku domácích, kteří se ale teď dostali k mantinelu a nemohou se vymanit ven.
37:35'
Asi nejdelší usazení domácích v útočném pásmu, snaží se vykombinovat střeleckou pozici.
36:10'
Barulin pokryl střelu z levého kruhu Tichonova. Na střely je vyrovnáno 12-12.
34:59'
Vhazuje se v obranném pásmu domácích. Stále se hra odvýjí v podobném duchu. Málo střel, hodně nepřesností v útoku.
34:10'
Nahození domácích skončilo v ochranné síti. Vhazuje se ve středovém kruhu.
33:20'
Rychlý průjezd hostujícího Valejeva před brankovištěm zkomplikoval Barulinovi práci, ale k jeho štěstí šla střela zpoza kruhů mimo.
32:52'
Domácí, kteří ve druhé třetině zatím měli jen tři střely, vypadají v útočném pásmu hodně nejistě, vůbec si nedokáží kloudně přihrát. Za to ale může také dobrá obrana hostí.
32:08'
Komerční přestávka. Ve druhé třetině není k vidění moc střel, spíš se hraje nahoru dolů.
30:44'
30:10'
Kazaň musí hledat cestu do útočného pásma, o které přišla.
29:25'
Domácí dobře brání své území, soupeře nepouští do střeleckých pozic.
28:44'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Damir Šaripzjanov – 2 min., podrážení).
28:44'
Postavení mimo hru hostů, komerční přestávka.
27:35'
Reideborn musel na led proti přízemní střele zpoza kruhů. Jeho obrana puk odpálila.
27:15'
Zakázané uvolnění domácích vrací hru před Barulina.
25:40'
Dobrá střela zpoza kruhů od Azeveda. Brankář Reideborn puk vyráží před sebe, kde nebyl nikdo z domácích pro dorážku.
24:47'
Hra je přerušena ve středním pásmu. Kotouč vyletěl mezi střídačky.
23:50'
Druhá třetina zatím plyne mnohem rychleji než ta první. Je to ale bez šancí na obou stranách.
22:20'
Barulin bez větších problémů vyráží střelu zpoza kruhů.
21:15'
Ve druhé třetině jsou zatím aktivnější hosté, kteří se snaží vykombinovat obranu soupeře rychlými přihrávkami. Je to ale bez střelby.
20:20'
Rychlý útok Azeveda po pravém křídle, Barulin puk vyráží. Hra je krátce poté přerušena a bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:56.
20:00'
18:50'
Hra je přerušena před brankářem Barulinem, bude se vhazovat po jeho pravici.
17:35'
První třetina se pomalu chýlí ke svému konci, domácí vedou na střely 9-5.
16:49'
15:57'
V oslabení zaútočil A. Galimov, jehož bekhendové zakončení vyrazil Barulin do ochranné sítě.
15:35'
Hosté vyhodili puk přes všechny čáry a mohou prostřídat.
14:49'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Emil Galimov – 2 min., podrážení).
13:43'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Reideborn se jen ohlíží, jak mu puk propadl do branky po střele MATTA WHITA, který vypálil zpoza kruhů přes obránce k levé tyči. Bez asistence.
13:22'
Taktika nahazovaných puků Kazani tolik štěstí nepřináší.
11:55'
Oba týmy jsou v plném počtu.
11:48'
Šiksatdarov pronikl až před brankoviště Kazaně, jeho výpad zastavil Reideborn.
10:30'
Domácí vedou na střely 5-4.
Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
09:55'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Padakin – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Matt Frattin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
09:55'
Hra je znovu přerušena, tentokrát ve středním pásmu. Bude se vylučovat.
08:59'
Kazaň vstřelila branku!
Hosté otevírají skóre zápasu. Povedl se jim rychlý kontr, který zakončil z pravého křídla ROMAN RUKAVIŠNIKOV. Asistence: Emil Galimov, Oleg Li.
07:20'
Hra se hodně kouskuje, domácí mají puk v útočném pásmu.
06:30'
Komerční přestávka.
05:45'
05:12'
Galijev se mezi kruhy dostal do zajímavé pozice, Barulin jeho pokus vyrazil do vzduchu mimo brankoviště.
04:40'
Domácí vyčistili své pásmo a drží soupeře zkrátka.
04:01'
Začíná zkrácená přesilovka Kazaně, okrácená ale jen o 16 vteřin.
03:45'
03:20'
Kazani se daří vyhodit puk mimo svou zónu.
02:55'
Reideborn si připsal zákrok proti střele z levého kruhu, jeste se snažil dorážet Mitchell.
02:25'
Hosté vyhodili puk ze svého pásma.
02:01'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min. – příliš mnoho hráčů).
00:50'
Oba týmy rozehrály zápas trochu opatrněji, hra byla už dvakrát přerušena.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – R. Murphy, Šaripzjanov, Bryncev, An. Sergejev, S. Zacharčuk, Pajgin, Volgin – Denis Kazionov, Z. Mitchell, Enlund – Šiksatdarov, P. Kulikov, Chajrullin – Padakin, White, Berglund – Černikov, Chisamutdinov, Chafizov – Šarifjanov.

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Ljamkin, Wikstrand, Judin, Rukavišnikov, Jarullin, Chenkel, Adamčuk – Cormier, K. Petrov, Azevedo – Galijev, V. Tichonov, Frattin – Kara, Valejev, A. Galimov – Vojevodin, M. Gluchov, O. Li – E. Galimov..
V této sezoně se odehrály už tři vzájemné zápasy. Kazaň vyhrála dva domácí duely, v listopadu naopak doma triumfoval Neftěchimik.
Nižněkamsk se během prvního svátku vánočního střetne s Kazaní, divizním rivalem a favoritem tohoto střetnutí. Zatímco Kazaň divizi obou týmů vévodí, Nižněkamsk je až předposlední a rozdíl mezi oběma soupeři činí 19 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.