KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : OMSK - 15. září 2019   16:00

Novgorod
Novgorod
12:22' Q. Howden (Urakov, Varnakov) • 26:28' Bočarov (Schroeder) • 30:29' Žafjarov (Schroeder, Ch. Genoway)
3:0
(1:0, 2:0, 0:0)
OMSK
OMSK
Novgorod
Lindbäck (46.–46. Tichomirov) – Barancev (C), Orlov, Ch. Genoway, Mišarin, Volčenkov, Aljajev, Zborovskij – Schroeder, Varfolomejev, Žafjarov – Šenfeld (A), Bočarov, Belevič – Q. Howden (A), Varnakov, Urakov – Szczechura, Gončaruk, Smolin.
Kulakov, Ovčinnikov – Zacharenkov, Ponamarenko
Nagorny Arena
5 240 diváků
OMSK
Bobkov (28. Sudnicin) – Bondarev, Pokka, Vojnov, Pivcakin, Martynov, Čudinov (C) – Širokov, Andrighetto, K. Semjonov – Pjanov (A), Beck, Šumakov – Košelev, Stas (A), A. Potapov – Ščerbak, Kovaljov, Jaremčuk – Gračjov.

Překvapivým výsledkem skončilo utkání mezi Nižným Novgorodem a úřadujícím vicemistrem z Omsku. Kádr kanadského kouče Boba Hartleyho nenašel na Anderse Lindbäcka recept a naopak sám třikrát inkasoval. V příštím zápase měl v Jekatěrinburgu bojovat o první místo Východní konference, jenže po této porážce je všechno jinak a čtyřbodový rozdíl v jediném utkání určitě nedožene.
59:05'
Domácí své soupeře do ničeho nepouštějí a naopak sami útočí. Navýšit už tak výrazný náskok ještě zkusil Aljajev, ale jeden z obránců byl proti.
58:29'
Sudnicin (Omsk) znovu v akci. Tentokrát si Varnakovem nechal provětrat lapačku.
57:16'
A tak mohl zaútočit domácí. Jmenovitě Varfolomejev, který svou ránou trefil Sudnicina do výstroje.
55:39'
Aljajev (Nižnij Novgorod) se vrátil na led.
55:03'
Pochvalu od spoluhráčů si švédský brankář vysloužil i za zákrok, kterým se prezentoval proti střele Vojnova. Domácí tým přesto musí stále urputně bránit.
54:39'
Jeden z domácích hráčů zlomil hůl a toho využil Šumakov. Proti jeho ráně se Lindbäck stihl přemístit.
53:39'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Arťom Aljajev – 2 min., podrážení).
53:19'
Lindbäck (Nižnij Novgorod) podržel svůj tým proti zblízka zakončujícímu Pjanovovi!
51:51'
Hra se zase obrátila. Přes modrou čáru projel Ščerbak (Omsk), ale při hledání najíždějících spoluhráčů chyboval, když nepřesně přihrál.
50:45'
Ne, buly vyhráli domácí a okamžitě vyvezli puk do bezpečí. Navíc teď operují v útočném pásmu.
50:34'
Šanci snížit cítí hosté po zakázaném uvolnění soupeřova týmu. Povede se jim to konečně?
50:00'
Hokejistům Avangardu Omsk se začíná krátit čas, do konce základní hrací doby zbývá deset minut.
48:34'
Jeden na jednoho zkusil proklouznout do šance Varnakov (Nižnij Novgorod). Proti sobě však měl robustního obránce, který mu uštědřil tvrdý hit.
47:00'
Třetí třetina má zatím vyrovnaný průběh.
45:36'
Rošáda v brankovišti týmu Torpedo Nižnij Novgorod: Anders Lindbäck se vrací mezi tři tyče.
45:20'
Střídání brankářů v týmu Torpedo Nižnij Novgorod: Anders Lindbäck opouští brankoviště a pouští do něj Andreje Tichomirova.
45:20'
Rozhodčí foukli do píšťalky až po zákroku Sudnicina, na něhož po Howdenově nabídce zamířil Urakov. Domácí tým díky tomu získal území.
45:00'
Dlouho se hraje bez přerušení.
43:50'
Ke kotouči se dostal Beck (Omsk) a okamžitě poté ho z neutrální zóny nahodil na Lindbäcka.
42:57'
Hosté teď raději vyhodili puk na zakázané uvolnění.
41:35'
A náhradní gólman Avangardu má stále plné ruce práce. Zaměstnali ho i Žafjarov s Varnakovem.
40:37'
Do třetí části vstoupili lépe domácí. Byl to Schroeder, kdo ohrozil Sudnicina střelou švihem.
40:01'
Tohle zřejmě nikdo nečekal. Nižnij Novgorod má po dvou třetinách slibně nakročeno za vítězstvím, nad finalistou loňského ročníku vede už 3:0! Po Howdenovi, který otevřel skóre v první třetině, se prosadili Bočarov se Žafjarovem. I když však bylo uplynulé dějství ze strany Torpeda parádní, nesmíme zapomínat na sílu omského kádru, v jehož schopnostech a dovednostech určitě je i tento hrozivě vypadající stav otočit. Zda si s tím družina Boba Hartleyho poradí, budeme sledovat už za okamžik.
40:00'
39:06'
Hosté v početní výhodě nicmoc nevymysleli a do kabin odejdou s výrazně sklopenějšíma hlavama, než tomu bylo na začátku první přestávky.
37:19'
Vypadá to, že ne. Domácí se totiž dostali do přečíslení a jen chybou Vojnova ho nedokázali dotáhnout do úspěšného konce!
37:06'
Hosté mají jedinečnou příležitost snížit pro ně hrozivě vypadající skóre. Podaří se jim to?
37:06'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Michail Orlov – 2 min., držení).
36:35'
Není divu, že hosté už raději uklidňují hru.
35:49'
Vstříc brance se rozjel i Šenfeld (Nižnij Novgorod), toho obránce dokázal včas odzbrojit.
34:04'
Pak šlápli na plyn zase domácí. Pořádný vítr před brankovštěm udělal Žafjarov, ale ani on ani žádný z jeho spoluhráčů v nepřehledné situaci puk do sítě nepropasírovali.
32:45'
Celý Nižnij Novgorod měl hromadu štěstí, protože za Lindbäckem zazvonila tyč!
32:00'
Střela z úhlu na hostujícího gólmana neprošla.
30:29'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Domácí udělali třetí krok k vítězství! Schroeder zleva objel bránu a nabil DAMIRU ŽAFJAROVOVI, který zamířil nechytatelně k levé tyči. S Avangardem už je to kritické. Asistence: Jordan Schroeder a Charles Genoway.
29:36'
Andrighetto (Omsk) tušil, že by další přihrávka mohla směřovat do předbrankového prostoru. Proto si tam najel, ale na dlouhý kotouč nedosáhl.
28:18'
O návrat svého týmu do zápasu usilující Čudinov (Omsk) si přízemní střelou vyprodukovanou u pravého mantinelu na Lindbäcka nepřišel.
27:23'
Střídání brankářů v týmu Avangard Omsk: ze hřiště odchází Igor Bobkov, přichází Alexandr Sudnicin.
26:28'
Početní výhodu Torpedo přeci jen využívá! Po levém křídle rozjetý Schroeder našel na ose hřiště STANISLAVA BOČAROVA, ten si po zpracování najel mezi kruhy a se štěstím zvýšil na 2:0. Asistence: Jordan Schroeder.
25:26'
Povedlo se a na modré čáře napřáhl ke střele Genoway (Nižnij Novgorod), ta neprošla.
24:40'
Svou první akci domácí překombinovali a to je vyhnalo na vlastní území. Začít tak musejí od píky.
23:58'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ville Pokka – 2+2 min, vysoká hůl).
23:58'
První přesilovku si zahrají domácí.
23:12'
Vysokého tempa využil k zakončení Gončaruk (Nižnij Novgorod). Na Bobkova to zkusil z levého kruhu, ale ruský gólman se podruhé překonat nenechal.
22:00'
Momentálně se hraje z jedné strany na druhou.
20:35'
Verdikt: gól neplatí!
20:35'
Rozhodování je to zřejmě složité, sudí si opakují záznam už dobrých pět minut. V tuto chvíli lze těžko říct, jak celou situaci vyhodnotí.
20:35'
Avangard vstřelil branku, jejíž platnost se zkoumá u videa! Řeší se, zda skórující hráč zasáhl puk vysokou holí, či nikoliv.
20:01'
Nečekaný průběh měla úvodní třetina zápasu mezi Nižným Novgorem a Avangardem Omsk. Úřadující vicemistr v ní zůstal gólově impotentní a naopak sám inkasoval. Stalo se tak ve 13. minutě z hole Quintona Howdena. Sedmadvacetiletý Kanaďan se v probíhající sezoně trefil poprvé a tento gól přišel v pravou chvíli, protože domácím hokejistům zvedl sebevědomí.
20:00'
19:58'
Hosté se zkusili proplést do šance, ale Širokovova nepřesná přihrávka veškeré úsilí zkazila.
19:28'
Půl minuty před přestávkou Torpedo vypustilo puk přes všechny možné čáry a ještě se bude bránit.
19:00'
Domácí vyhodili kotouč ze svého pásma a Ščerbak ho zpátky dovnitř nedovezl.
17:52'
Hra se obrátila, nicméně Širokov (Omsk) si s brejkovou situací příliš nepotykal.
17:19'
Domácí teď krouží kolem soupeřovy brány ve snaze zdvojnásobit svůj náskok.
16:00'
Podstatně lépe mířil Martynov (Omsk), a sice mezi Lindbäckovy betony. Švédský brankář zůstal pozorný a svoje nohy stihl přisunout k sobě.
14:19'
S nepříznivým stavem se nehodlal smířit Andrighetto (Omsk) a brankáře Lindbäcka vystrašil střelou z bezprostřední blízkosti. Dorážející Pokka pak minul.
12:22'
Domácí se úřadujícího vicemistra nezalekli a jdou do vedení! Po zadovce zpoza brány našel u přední tyče malou skulinku QUINTON HOWDEN. Asistence: Kirill Urakov a Michail Varnakov.
11:20'
Lindbäck (Nižnij Novgorod) vyjel z brankoviště, aby svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.
10:33'
Nahození Pokky přes domácí hradbu těl neprošlo.
09:13'
Hosté přidávají na obratkách. Do palebné pozice se dostal Ščerbak a proti jeho střele musel Lindbäck použít lapačku. Vhazovat se bude zase před ním.
08:21'
Bezprostředně po vhazování poslal puk směrem na Lindbäcka také Vojnov (Omsk).
08:17'
Lindbäck (Nižnij Novgorod) znovu v akci. Tentokrát dobře zasáhl proti pohotové ráně Čudinova, jemuž Širokov nečitelně přihrával zpoza brány.
07:24'
Zasahovat musel také Lindbäck (Omsk). Stalo se tak po rychlém brejku vedeném po pravém křídle.
06:49'
Teď už to bylo lepší. Bočarov (Nižnij Novgorod) se rozjel podél pravého mantinelu a přízemní střelou donutil Bobkova schovat kotouč mezi betony.
06:36'
Domácím se tentokrát nepovedlo protečovat puk středním pásmem a je z toho icing.
05:00'
Sám mezi dvěma obránci se snažil protáhnout Genoway (Nižnij Novgorod), dvojnásobná přesila však byla nad jeho síly.
03:39'
Další střelu vyslal Šenfeld (Nižnij Novgorod) a po přizvednutí obránce získal pro svůj tým území.
02:14'
Domácí se konečně osmělili. Varnakov otestoval pozornost Bobkova pokusem z levé strany.
01:35'
A je tomu opravdu tak. Na brankáře domácího týmu letěly během krátkého úseku další dvě střely. Vyprodukovala je dvojice Šumakov – Čudinov.
00:50'
Lindbäck (Nižnij Novgorod) si v úvodní minutě připsal druhý zákrok, tentokrát proti Bondarevovi. Dá se očekávat, že dnes bude mít spoustu práce.
00:15'
Brankáře Lindbäcka prověřil Stas (Omsk), který střílel bekhendem z levého kruhu pro vhazování.
00:01'
Útočit jako první budou hosté.
00:01'
Hokejisté oficiálně nastoupili na led, poslechli si ruskou hymnu a konečně mohou začít hrát!

Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Barancev (C), Orlov, Ch. Genoway, Mišarin, Volčenkov, Aljajev, Zborovskij – Schroeder, Varfolomejev, Žafjarov – Šenfeld (A), Bočarov, Belevič – Q. Howden (A), Varnakov, Urakov – Szczechura, Gončaruk, Smolin.

Avangard Omsk: Bobkov (Sudnicin) – Bondarev, Pokka, Vojnov, Pivcakin, Martynov, Čudinov – Širokov (C), Andrighetto, K. Semjonov – Pjanov, Beck (A), Šumakov – Košelev, Stas, A. Potapov (A) – Ščerbak, Kovaljov, Jaremčuk – Gračjov.

Rozhodčí: Kulakov, Ovčinnikov – Zacharenkov, Ponamarenko.
V Nagorny Areně probíhá rozbruslení. V dalším příspěvku se dočtete, kteří hráči ho absolvují.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textové reportáže z utkání KHL mezi Nižným Novgorodem a Avangardem Omsk.
Česko-slovenská stopa

Utkání se odehraje bez české i slovenské účasti.
První vzájemný zápas v sezoně

8. září 2019
Omsk – Nižnij Novgorod 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Góly a asistence:
15. Beck (Čudinov), 34. K. Semjonov (Pokka, Širokov), 38. Šumakov (Andrighetto, Martynov), 44. Širokov (K. Semjonov, Bondarev) – 20. Schroeder (Szczechura), 27. Bočarov (Aljajev, Varnakov).
Průběh: 1:0, 1:2, 4:2.
Kanadské bodování

Nižnij Novgorod:
(19.) Damir Žafjarov (RUS) – 5 bodů (3+2)
(27.) Michail Varnakov (RUS) – 5 bodů (1+4)
(42.) Arťom Aljaev (RUS) – 4 body (2+2)
(42.) Stanislav Bočarov (RUS) – 4 body (2+2)
(62.) Quinton Howden (CAN) – 4 body (0+4)

Omsk:
(23.) Taylor Beck (CAN) – 5 bodů (2+3)
(53.) Sven Andrighetto (SUI) – 4 body (1+3)
(53.) Sergej Širokov (RUS) – 4 body (1+3)
(66.) Cody Franson (CAN) – 3 body (3+0)
(70.) Kirill Semjonov (RUS) – 3 body (2+1)

Avangard Omsk

Je to tak, Avangard skončil v minulé sezoně těsně pod vrcholem a nejvyšší cíle si klade i letos. Své ambice zatím živí velmi dobře, neboť je s osmi body a bilancí 3-1-0-1 na druhé příčce Východní konference. A to hned za rozjetým Jekatěrinburgem, proti němuž se postaví už v následujícím kole. Zda v přímém souboji o čelo tabulky, rozhodne dnešní duel.

Torpedo Nižnij Novgorod

Loňský osmifinalista má znovu v plánu postoupit do play-off. Prozatím balancuje na jeho hraně a to se ziskem šesti bodů s bilancí 1-2-0-3. Obě výhry v prodloužení Nižnij Novgorod zaznamenal v posledních dvou kolech a před svými fanoušky se chce vytáhnout i dotřetice. Proti úřadujícímu vicemistrovi to však nebude mít vůbec snadné.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeji hezký den! KHL má na programu další zápasy a jeden z nich obstará dvojice Nižnij Novgorod – Avangard Omsk. V Nagorny Areně se začne hrát od 16 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.