KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Soči - 13. února 2020   13:30

Novosibirsk
Novosibirsk
03:37' Sajustov (Milovzorov, Timašov) • 12:45' J. Peltola (Děmidov, Milovzorov)
2:3
(2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)

2:3 (SN)

Soči
Soči
47:19' Mosaljov  (Točickij, Ellis) • 55:32' Bertilsson  (Strömwall) • 65:00' Strömwall
Novosibirsk
Raming, Sergejev – Lazarev, Šišlo
Ledovyj dvorec sporta, Sibir
4650 diváků
Soči

Je konec! Dnešní utkání nakonec skončilo vítězstvím Soči, které svého soupeře porazilo po samostatných nájezdech 3:2. Dlouho to vypadalo, že si Sibir dvoubrankové vedení pohlídá, nicméně pět minut před koncem třetí třetiny přišlo vyrovnání. Utkání nejprve dospělo do prodloužení, načež jsme sledovali také nájezdy, ve kterých byl úspěšnější hostující celek.

65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Soči.
Autorem vítězné branky je MALTE STRÖMWALL.
Hostující Strömwall to zkoušel pomalým rozjezdem, načež propálil domácího brankáře.
Za domácí celek se tak opět rozjel Ruohomaa, jenž trefil pouze položený beton.
Nůž na krku tak měl hostující Točickij, který v tomto případě uspěl s kličkou alá Peter Forsberg.
Domácí tak opět vyslali Puustinena, jenž fantastickým způsobem našel místečko pod brankářem.
Rozhodnout tak mohl Milovzorov, který rovněž netrefil ani branku.
Na opačné straně to Kaletnik zkoušel střelou nad lapačku, avšak puk poslal vedle branky.
Domácím mohl vrátit vedení Ruohomaa, jenž manévrem na forhend trefil přesouvajícího se Nalimova.
Altybarmakjan je hrdinou svého celku, celkem v poklidu totiž vyzrál na Krasikova.
Sibir tak poslal na další nájezd Romanceva, jehož bekhendová klička skončila v lapačce.
Za hostující celek se rozjel Šmeljov, jenž pro změnu trefil pouze pravý beton Krasikova.
O první přesný zásah se tak pokoušel Peltola, který si přehodil puk na bekhend a poté překvapil Nalimova.
O slovo se tak přihlásil hostující Strömwall, jenž trefil pouze připraveného brankáře.
Na opačné straně se představil Puustinen, který rovněž neuspěl s manévrem do bekhendu.
Jako první se k nájezdu rozjel hostující kapitán Lugin, který neuspěl s bekhendovou kličkou.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:17'
Prodloužení nám sice nabídlo několik šancí, avšak ani tentokráte jsme se nedočkali rozhodující branky. Zcela určitě se tak dočkáme samostatných nájezdů.
63:10'
Nejprve se do samostatného úniku dostal hostující Collins, který ovšem neuspěl. Na opačné straně pro změnu zahrozil Milovzorov, jenž trefil pouze beton.
62:07'
Šmeljov celkem dlouho kroužil v útočné třetině, jenomže ani nadvakrát neuspěl na brankáře Krasikova. Na opačné straně se pro změnu dostal k touši Peltola.
61:02'
První útočnou snahu předvedlo také Soči, který se bleskově dostalo na druhou stranu. Strömwall to zkoušel manévrem mezi dva protihráče, kteří ho za sebe nepustili.
60:10'
Úvodní vhazování prodloužení dopadlo lépe pro domácí celek, který se ihned dostal do pásma soupeře. Ruohomaa udržel kotouč, zakončení však nepřišlo.
60:01'
Je za námi také třetí třetina, která nám o osudu tohoto zápasu nerozhodla. To znamená, že přijde na řadu pětiminutové prodloužení.
60:00'
59:22'
Ono to skutečně vypadá, že nám tento duel nabídne prodloužení. Domácí se před malým momentem dožadovali faulu, avšak sudí už vylučovat nehodlají.
57:31'
Do zajímavé pozice si před malým momentem sjel domácí Sajustov, který to zkoušel střelou ke vzdálenější konstrukci. Puk však směřoval kousek vedle branky.
56:20'
Domácí fanoušci se již radovali ze třetí branky svého celku, jenomže sudí rozpažil. Střela od modré čáry totiž skončila pouze na boční síti.
55:32'
Soči právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom tu máme vyrovnávací branku! Soči opět těžilo díky své aktivitě, tentokráte si jeden z hráčů sjel do dobré střelecké pozice, odkud spíše nahazoval. Několik tečí nakonec hrálo ve prospěch SIMONA BERTILSSONA, jenž zřejmě trefil brusli protihráče, od které se puk odrazil do branky.
Asistence: Malte Strömwall.
55:10'
Hostující celek si naprosto zbytečně zkomplikoval rozehrávku, což Sibiru rozhodně prospělo. Domácí nasbíraly cenné vteřinky, soupeř navíc vyhodil za cenu icingu.
54:25'
Na druhé straně se Luginovi povedlo propasírovat nahrávku na Starkova, který ustál souboj s protihráčem. Soči se tak dostalo k náporu, avšak domácí velmi dobře brání.
53:02'
Puustinen servíroval nahrávku k opačnému kruhu, kde se nacházel Šarov. Do nahrávky však vložil hokejku jeden z protihráčů, který tak zabránil slibné příležitosti.
52:07'
Soči se toto oslabení zatím daří na jedničku, svého protivníka zatím nepustilo k ničemu nebezpečnému. Nalimov si přesto připsal zákrok, a sice proti Ruohomoovi.
51:13'
U středového kruhu se k puku dostal domácí Sajustov, který na nic nečekal a okamžitě ho poslal do pásma. Novosibirsk přidal na aktivitě, jedině tak může pomýšlet nad vítězstvím.
50:34'
Vyloučení v týmu HK Soči (Andrej Altybarmakjan – 2 min., hákování).
50:00'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen deset minutek. Puustinen chtěl svému celku vrátit dvoubrankové vedení, nicméně jeho projektil dokázal Nalimov zneškodnit.
49:12'
Soči je i po kontaktní brance výrazně aktivnější, jeden z mála útoků předvedlo také domácí komando, které však prohrálo souboj a o puk a poté se muselo vracet zpět.
48:04'
Mosaljov dlouho hledal vhodného adresáta, nakonec se mu ke spolupráci nabídl útočný kolega Šmeljov, který svým nahozením trefil pouze prvního z protihráčů.
47:19'
Tak ono to bude ještě hodně zajímavé! Sibir Novosibirsk se sice na malý moment vymanil z tlaku, avšak následující útok soupeře končí v síti. U pravého kruhu měl příliš prostoru Točickij, kterému se velice přesně povedlo najít DENISE MOSALJOVA, jenž pouze nastavil hokejku.
Asistence: Nikita Točickij, Morgan Ellis.
46:04'
Hra je i nadále hodně často přerušovaná, stejně tak tomu bylo po tvrdé střele z hole Ellise. Krasikov prokázal připravenost, díky které i nadále drží čisté konto.
45:08'
Collins si sjel na pravou stranu, kde se ještě rozhodl spolupracovat s kolegou Stromwallem. Ten prohrál souboj o kotouč, Soči se přesto drží v útočném pásmu.
44:12'
Hostujícímu celku se povedlo načasovat přejetí modré čáry, načež to nahozením na domácí svatyni zkoušel Kaletnik, jehož pokus byl sražen do ochranné sítě.
43:05'
Novosibirsk opět pouze odevzdal puk až na druhou stranu, kde se ho v poklidu ujal nikým neatakovaný obránce Ellis. Sibir se soustředí na maximálně pevnou obranu.
42:11'
Krasikov zřejmě inkasoval pukem do masky, proto byla hra opět přerušena. Jednalo se o nebezpečné zakončení, pár vteřinek se tak rozhodně hrát nebude.
41:04'
Poté jsme sledovali nahození až za domácí branku, kam ovšem jako první přispěchal pozorný Loginov. Puk se přesto dostal mimo hrací plochu, bude se opět vhazovat.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se opět jako první vydal do vlastního pásma, načež se k zajímavé střele dostal Stromwall.
40:01'
Máme za sebou také druhou třetinu, která nám pro změnu nepřinesla žádnou branku. Sledovali jsme celkem vyrovnanou partii, jenž nenabídla zrovna hodně vyložených šancí, spíše ba naopak. Sibir přesto hraje maximálně zodpovědně, svého soupeře drží daleko od své branky, což je klíčem k úspěchu.
40:00'
39:13'
Již nám probíhá poslední minuta druhé třetiny, na další změnu skóre to zatím příliš nevypadá. Za zmínku stojí prudká rána Rundblada, jenž orazítkovala mantinel.
37:22'
Domácí hráči pokračují ve své snažení, navíc svého soupeře nepouštějí k ničemu vážnějšímu. Nalimov sice dlouhou dobu čeká na zákrok, avšak ani Krasikov nemá zrovna moc práce.
36:01'
Bertilssonovi se ještě povedlo udržet touš před modrou čárou, místo zakončení však pouze přeposílal podél hrazení. Soči má převahu, avšak bez kýženého úspěchu.
35:07'
Následovala druhá komerční přestávka prostřední třetiny. Po ní se vhazovalo opět ve středním pásmu. Sibiru se povedlo uspět, načež domácí obsadili útočné pásmo.
34:22'
Na dlouhou hokejku to měl Šarov, který přeci jenom procedil kotouč na kolegu Šaškova, jenž ho nechal za sebou. Jeho útočnou snahu navíc dokonale eliminoval soupeř.
33:09'
S rozehrávkou musel vypomoct také hostující brankář Nalimov, který pouze přeposílal podél mantinelu. Následně se Soči dostalo do protiakce, která ovšem nic nepřinesla.
32:19'
V těchto momentech utkání nesledujeme zrovna pohledné akce. Naopak byla k vidění přetahovaná u střídačky Novosibirsku, ve které byl nejúspěšnější domácí Loginov.
31:33'
Za volným pukem se pokusil dojet domácí Puustinen, který ho ovšem nepředal kvalitně pod sebe. Soči si poradilo s tímto pokusem o útok, samo potom vyrazilo dopředu.
30:12'
Přes modrou čáru se chtěl vydat hostující Collins, avšak jeden z jeho spoluhráčů to zvládl rychleji. Logicky se jednalo o další ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
29:30'
Nalimov si o necelou minutu později připsal další celkem těžký zákrok, při kterém inkasoval pukem do své masky. Sudí přerušil hru, na nic vážnějšího to nevypadá.
28:11'
Před malým momentem to směrem dopředu zkoušel domácí Milovzorov, který se navíc dostal do slibného přečíslení, nicméně z dobré pozice trefil pouze brankáře.
27:22'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Mikael Ruohomaa – 2 min., hákování).
26:26'
Vyloučení v týmu HK Soči (Andrej Altybarmakjan – 2 min., podrážení).
26:07'
Ihned po vhazování jsme sledovali prudký střelecký pokus od modré čáry, o který se postaral hostující Ellis. Jeho dělovku ještě lehce tečoval domácí hráč vedle branky.
25:02'
Za volným kotoučem spěchal domácí Děmidov, který poté rozehrál podél levého hrazení. Aby toho nebylo málo, tak si hraničně počínal Lugin, vylučovat se ale nebude.
24:08'
Z vlastního pásma se do toho opačného dostal Petrov, který ovšem se svou snahou o zakončení narazil do brusle protihráče. Krasikov tak nemusel ani zasahovat.
23:12'
Po dalším přerušení jsme sledovali další nabídku do předbrankového prostoru, na kterou tentokráte nedosáhl hostující Točickij. Soči vstoupilo do druhé periody aktivněji.
22:01'
Až poté si domácí brankář Krasikov připsal další zákrok, ukrytou střelou se totiž prezentoval Starkov, který mířil pouze doprostřed branky. Krasikov raději přerušil hru.
21:07'
K levému kruhu se dokázal protlačit Kaletnik, který místo střeleckého pokusu ještě nahrával pod sebe, nicméně jeho předávka kotouče byla celkem dost nepřesná.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se jako první dostal do vlastního pásma, kde se o rozehrávku staral zadák Rundblad.
20:01'
Střely na branku: 9 – 10.
Je za námi první třetina, která nám nakonec nabídla hned dva přesné zásahy. Sibir se celkem bleskově dostal do vedení, následně při signalizované výhodě podruhé v utkání udeřil. Soči se směrem dopředu stále dost hledá, Krasikov si sice připsal několik zákroků, avšak se spíše jednalo o střely od modré čáry.
20:00'
19:12'
Obrannou povinnost si splnil hostující Pogorišnyj, který ke kotouči nepustil protihráče. Naopak se jeho formace dostala vpřed, avšak za modrou čáru se neprodrala.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:08'
Hezkou zadovkou to zkoušel Altybarmakjan, avšak jeho řešení nikdo ze spoluhráčů příliš nepochopil. Na opačné straně podpořil své spoluhráče Děmidov, jenž nahozením trefil pouze protihráče.
17:03'
Přes pravou stranu to zkoušel hostující Mosaljov, avšak proti němu číhala smečka hladových protihráčů. Soči se tak daleko nedostalo, nyní to pro změnu zkouší Sajustov.
14:18'
Sledovali jsme hodně tvrdý projektil od modré čáry, kde se napřáhl Petrov. Jeho nepříjemná jedovka trefila obětavého protihráče, Soči nyní sevřelo soupeře.
13:13'
V posledních minutách rozhodně nesledujeme plynulou podívanou, naopak sudí neustále musí pozastavovat hru. Navíc na řadu přichází další komerční přestávka.
13:00'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Šaškov – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Lugin – 2+2 min, hrubost).
12:45'
Sibir právě vstřelil branku!
Domácí se v signalizované výhodě dostávají do dvoubrankového vedení! JUKKA PELTOLA se s pukem dostal přes levý kruh, načež nabízel nahrávku do předbrankového prostoru. Tam ovšem nastavil brusli hostující Bertilsson, který zamířil do vlastní svatyně.
Asistence: Nikolaj Děmidov, Jegor Milovzorov.
12:02'
V krátkém časovém sledu přišel na řadu další icing Soči. Collins se ještě pokoušel zachytit prudkou nahrávku, nakonec se však jako první k puku dostal Loginov.
11:14'
Demidov pouze předával do tandemu na Alexejeva, kterému se rozehrávka zrovna moc nepovedla. Následně se za modrou čáru dostal Peltola, který ovšem nevypálil.
10:01'
Jenomže Soči to směrem dopředu zatím moc nejde. První formace se sice dostala do pásma soupeře, Stromwallova zadovka však byla pro Rundblada nepochopitelně nepřesná.
09:17'
Novosibirsk se dostal k nadějnému tlaku, avšak Nalimov podruhé v tomto duelu neinkasoval. Bertilsson se po svém příchodu z trestné lavice podílel na útočném výpadu.
08:02'
U levého kruhu dostal nahrávku domácí Puustinen, který ihned vyzkoušel pozornost brankáře Nalimova. Ten puk vyrazil betonem, Puustinen poté mířil vedle branky.
07:11'
Domácí Loginov reklamoval faul, jenomže sudí nechali pokračovat ve hře. Sibir tak přišel o kotouč, avšak ani hostující Alexandrov si ho moc dlouho neužil.
06:30'
Vyloučení v týmu HK Soči (Simon Bertilsson – 2 min., krosček).
06:04'
Na opačné straně to objetím branky zkoušel útočník Korotkov, který však u vzdálenější konstrukce narazil na beton brankáře. Nalimov poté zlikvidoval pokus od modré čáry.
05:20'
Vyrovnání měl na hokejce hostující Šmeljov, ke kterému se v mezikruží odrazil puk. Jeho dělovka však byla příliš nepřesná, brankář Krasikov tak nemusel zasahovat.
04:06'
V rychlostním souboji nakonec uspěl hostující Bertilsson, který ihned vracel puk do středního pásma. Tam se nacházel pouze protihráč, jenž pro změnu uklidnil hru.
03:37'
Domácí celek se jako první dostává do vedení! Nahrávka k modré čáře nakonec přinesla nahození na branku, které bylo nepřesné. To paradoxně hrálo do karet DMITRIMU SAJUSTOVOVI, který si našel odražený kotouč, který za pomocí brankáře Nalimova poslal za brankovou čáru.
Asistence: Jegor Milovzorov, Nikolaj Timašov.
03:15'
Novosibirsk se opět nastěhoval do písma soupeře, kde ovšem nedošlo k vážnějšímu ohrožení branky Nalimova. Ani Soči se daleko s pukem nedokázalo dostat.
02:04'
Předávka na domácího Peltolu nebyla vůbec přesná, naopak se jako první ke kotouči dostal hostující obránce Alexandrov, který za brankou počkal na příchod třetí lajny.
01:11'
Podél pravého hrazení to zkoušel hostující Stromwall, který se protáhl kolem protihráče, načež nabízel kotouč před branku. Bertilsson ovšem pálil výrazně vedle.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který se ihned dostal na druhou stranu, kde ovšem prudkou nahrávku zachytil Jokipakka.
00:01'

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Säteri) – Loginov, Jokipakka, Děmidov, K. Alexejev, Timašov, Ilja Morozov, J. Chabarov (A) – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov (C), J. Peltola – Česalin (A), Torčeňuk, Šaškov – Zyrjanov, Romancev, N. Korotkov – Romajev.

HK Soči: Nalimov (A. Achmetov) – Rundblad, Bertilsson, Ellis, Pogorišnyj, J. Alexandrov, A. Petrov (A), Gordějev – Strömwall, Collins (A), Altybarmakjan – Lugin (C), Kaletnik, Starkov – Šmeljov, Točickij, Mosaljov – Archipov, Tomilin, Vyglazov – Makarenko.

Rozhodčí: Raming, Sergejev – Lazarev, Šišlo.
HK Soči

Na opačné straně stojí Soči, které se nachází v tak trochu jiném rozpoložení. Hostující tým tohoto duelu totiž okupuje devátou pozici tabulky, tedy první nepostupovou do play-off. Soči momentálně ztrácí na osmý Novgorod pět bodů, avšak má ještě svůj zápas tohoto kola ještě k dobru. Také hokejisté Soči přišli o sérii výher, v tomto případě se jednalo o dvě výhry v řadě, které však narušila porážka proti Viťazu. Soči z tohoto zápasu vykřesalo alespoň jeden bod, neboť svému soupeři podlehlo až v prodloužení. Soči bude muset zabrat, v tomto duelu by potřebovalo bodovat.
HC Sibir Novosibirsk

Hokejisté Novosibirsku v tomto ligovém ročníku předvádějí velice povedené výkony, které momentálně stačí na průběžnou pátou pozici tabulky. Sibir si však stále nezajistil postup do vyřazovacích bojů, avšak play-off tak trochu už může počítat. Novosibirsk má totiž náskok na devátý Nižněkamsk hned jedenáct bodů, v případě vítězství v tomto duelu se klidně opět může o něco zvětšit. Novosibirsk v minulém kole přišel o třízápasovou sérii výher, tentokráte se mu totiž nepovedlo uspět na domácím ledě proti čínskému Kunlunu, který se radoval z vítězství 3:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi HC Sibir Novosibirsk a HK Soči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.