34:00' A. Kosticyn  (Paré) • 35:26' Spooner  (Prince)
Minsk

Československá stopa v zápase
Alexander Salák (RIG) 1 gól, 44 zákroků
Marek Ďaloga (RIG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:34
HC Dinamo Minsk bylo v tomto zápase lepší, zaslouženě bere body za výhru 2:1. Domácí tým hrál sice v závěru třetiny bez brankáře, ale vyrovnat nedokázal. Ze zápasu odchází s prázdnou.
59:45'
Už se pravděpodobně nic nestane.
59:22'
Oddechový čas pro domácí.
59:22'
Danny Taylor kryje kotouč, buly před jeho brankou. Necelých 40 sekund před koncem třetí třetiny.
59:08'
Ryan Spooner ani jeho kolega Ivan Drozdov netrefili odkrytou branku. Domácí mají šanci.
58:45'
Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.
58:00'
Dvě minuty třetí třetiny oznámil zdejší hlasatel.
57:53'
Domácí hráči se nyní hodně diví, ale podle všeho správně sudí odpískali zakázané uvolnění.
57:16'
Dinamo Riga nyní vhazuje v útočném pásmu, Oskars Batna prohrál souboj o puk, a tak se směr hry otáčí.
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:17'
Riga právě vstřelila branku!
Domácí celek i s trochou štěstí proměnil přesilovku, a tak necelé čtyři minuty před koncem snižuje na rozdíl jediné branky, od modré čáry uspěl UVIS BALINSKIS. Asistence: Andris Džerinš.
55:41'
Domácí celek má nyní možnost přesilové hry, buly v útočném pásmu sice vyhrál, ale pak o třetinu přišel.
55:31'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kitarov – 2 min., podrážení).
55:16'
Danny Taylor (Minsk) nyní své spoluhráče dokázal podržet, do velké šance se dostal jeden z domácích hráčů, ale neuspěl. Trefil jen výstroj brankáře.
54:56'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Minsku.
54:23'
Mikelis Redlihs (Riga) měl před sebou v době, kdy končilo oslabení, odkrytou část branky, ale kotouč netrefil.
Dnešní utkání sleduje 4773 diváků.
54:00'
Lehce přes dvacet vteřin zbývá z přesilovky Minsku. Ten se pak dostal do postavení mimo hru.
53:30'
Dinamo Riga znovu vyhazuje přes všechny čáry, hokejisté v bílém musí rozehrávat od své branky.
52:58'
Přesilovku hrají hosté, ti se nastěhovali do útočného pásma, ale prosadit se nedokázali. Riga vyhodila.
52:23'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Lauris Darzinš.
52:10'
Andris Džerinš (Riga) rychle rozehrával zpoza své branky, jeho vyhození zachytili hosté.
51:44'
Benjamin Marshall (Riga) obkroužil útočné pásmo, jeho pokus o střelu bych rychle zblokovaný.
51:00'
Kristofer Berglund rozehrává od své branky a nikam se nežene. Mnoho šancí momentálně k vidění není. Mikelis Redlihs byl sice před bránou, ale puk promáchl.
49:52'
Oskars Batna (Riga) to zkoušel individuálně, s kotoučem na holi se sice dostal do útočného pásma, ale jeho klička do předbrankového prostoru už byla moc, a tak puk získali beci.
48:51'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se zejména v neutrální zóně.
47:27'
Ivan Drozdov byl blízko třetí branky svého celku, ale ležícího gólmana Rigy překonal nedokázal. Kotouč se mu nepodařilo zvednout.
46:35'
Alexandr Kitarov se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
46:05'
Hostující celek vede o dvě branky, má dál územní převahu, domácí hráči se jen těžko prosazují ve třetině soupeře.
44:49'
Na druhé straně domácí celek postupoval v situaci dva na jednoho, rána však končí vedle branky.
44:24'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale střelecký pokus Denisova byl nepřesný.
44:00'
Minuta hry čtyři na čtyři už je pryč, na výraznější šanci v této herní situaci čekáme.
43:30'
Lauris Darzinš byl v útočném pásmu zcela volný, ale spoluhráč mu nepřihrál a vzal to na sebe. Rána končila mimo branku.
43:09'
Sledujeme hru čtyři na čtyři, ani jeden celek se nikam nežene.
42:56'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Carter Ashton – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Děmkov – 2 min., hrubost).
42:22'
Alexandr Protapovič (Riga) vybojoval v útočném pásmu kotouč, obral o něj obránce. Následně se hráč Rigy dostal do zakončení, ale prosadit se nedokázal.
41:55'
Alexander Salák přerušuje hru po střele Děmkova. Vhazovat se bude před brankou Rigy.
41:17'
Alexandr Protapovič to zkoušel individuálně, ale Andrej Kosticyn byl pozorný a nenechal soupeře vypálit.
41:00'
Hostující celek pokračuje v aktivní hře i z kraje třetí třetiny.
40:01'
Andrej Kosticyn a Ryan Spooner poslali ve druhé třetině hostující celek do dvoubrankového vedení. Domácí celek na svou výraznější šanci čeká. 7:17, tak vypadá statistika střel.
40:00'
39:30'
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:31'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se spíše ve středním pásmu.
38:11'
Alexandr Protapovič bekhendovou přihrávkou vyslal do šance spoluhráče, Colton Gillies však pálil nepřesně.
37:50'
Po zakázaném uvolnění se hra bude vracet před branku českého brankáře.
37:26'
37:08'
Ryan Spooner pálil z dobré pozice mezi kruhy, jeho tvrdou ránu Alexander Salák vyrazil před sebe, a pak obrana vyhodila.
36:31'
Hostující celek hraje nyní přesilovku, pokoušel se dostat do útočného pásma, ale obrana Rigy dokázala vyhodit.
35:26'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva).
35:26'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Hostující celek se dostává do dvoubrankového vedení, střelou z bezprostřední blízkosti se prosaztuje RYAN SPOONER. Jeho ránu do vlastní branky srazil obránce. Asistence: Shane Prince.
34:59'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Benjamin Marshall – 2 min., držení).
34:00'
Po dlouhé pasáži hry bez výraznějších šancí se prosazuje hostující celek. Ujala se na první pohled nenápadná rána, spíše nahození, jehož autorem je ANDREJ KOSTICYN. Asistence: Francis Paré.
30:44'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Michail Stefanovič – 2 min., vražení na hrazení).
29:47'
Alexander Salák (Riga) rozehrává od své branky, jeho spoluhráči následně dostali kotouč do útočného pásma. Carter Ashton (Riga) to zkoušel proti přesile obránců, ale neprosadil se.
29:02'
Vhazovalo se v útočném pásmu Minsku, hostující celek se však v útočné třetině prosadit nedokázal.
28:25'
Riga se usadila v útočném pásmu, Robert Mamčics (Riga) pálil od modré čáry, jeho ránu vyrazil Danny Taylor před sebe, obrana pak dorážky nedovolila.
27:21'
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Na výraznější šanci v tomto mači čekáme zatím.
26:08'
Komerční přestávka.
25:15'
Kristofer Berglund nejprve zblokoval střelecký pokus soupeře od modré čáry, a pak sám zkoušel rozehrát. To se mu nepodařilo.
24:58'
24:48'
Marc-Andre Gragnani (Minsk) hledal kolegu obránce na druhé straně útočného pásma, ale přihrávka byla nepřesná.
23:44'
Přesilovku hrají hosté, Alexandr Pavlovič (Minsk) se sice dostal do útočného pásma, ale puk vybojovali domácí, kteří rychle vyhodili.
22:58'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Roberts Lipsbergs – 2 min., podrážení).
22:14'
Francis Paré (Minsk) se objevil z ničeho nic před brankou zcela volný. Zakončoval co nejrychleji mohl, dokud měl odkrytou část branky, ale puk byl zblokovaný.
21:48'
Hra je nyní přerušena, Mikelis Redlihs se totiž dostal do postavení mimo hru.
21:27'
Vyloučený hráč se vrátil do hry, a tak sledujeme oba týmy v pěti.
20:10'
Do druhé třetiny vstupuje hostující celek v početní výhodě.
20:01'
Mnoho šancí jsme v první třetině neviděli. Na výraznější šanci stále čekáme. Oba celky vystřelily na branku pětkrát.
20:00'
19:32'
Přesilovku hraje hostující celek, který se snaží něco vymyslet před brankou soupeře.
19:00'
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:53'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Oskars Batna – 2 min., držení).
18:43'
17:35'
Mikelis Redlihs a Oleg Jevenko bojovali před brankou Minsku o kotouč, puk vybojovali hosté. Ale rána byla zblokovaná.
17:16'
Riga to nyní zkoušela dlouhou přihrávkou středem, ale pas byl nepřesný.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
15:43'
Hosté se usadili v útočné třetině, Ryan Spooner zkoušel křížnou přihrávkou najít spoluhráče, jenže kotouče se zmocnili domácí.
14:40'
Francis Paré vedl akci Minsku, dostal se mezi kruhy, ale jeho střelecký pokus zblokovala obrana soupeře.
14:15'
Alexandr Protapovič (Riga) to zkoušel individuálně, ale proti dvěma obráncům se prosadit nedokázal.
13:40'
Sledujeme klidný hokej, který se zbytečně nepřerušuje, zároveň ale mnoho šancí k vidění není. Diváci mnoho zajímavých šancí neviděli.
10:51'
Danny Taylor (Minsk) kryje kotouč, viděl na střelu, kterou vyslal Uvis Balinskis od modré čáry.
10:18'
Carter Ashton (Riga) se probojoval do útočného pásma, Andris Džerinš udržel útočnou třetinu. Hráči ve tmavém tedy kombinují.
09:53'
Dinamo Riga se vůbec nemůže dostat do útočného pásma, hosté hrají velmi aktivně a napadají rozehrávku soupeře.
09:34'
Další vyhození přes všechny čáry.
09:11'
Domácí celek hraje přesilovou hru, ale buly v útočném pásmu prohrál, a tak bránící se celek vyhodil.
09:07'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Oleg Jevenko – 2 min., kopnutí).
08:12'
Hra se otáčí ze strany na stranu, Janis Švanenbergs to zkoušel individuálně. V souboji na kruhu s obráncem přišel kotouč.
07:40'
Dmitri Děrjabin a jeho kolega rozehrávají od své branky, následně se Francis Paré propracoval do útočného pásma, ale domácí jim nedali mnoho prostoru ke kombinaci.
07:04'
Domácí rozehrávají od své branky, Andris Džerinš hledal spoluhráče, ale neuspěl. Hrát tak budou hosté.
06:46'
Nyní k vidění mnoho šancí k vidění není. Nudnější pasáž zápasu přerušuje komerční přestávka.
05:47'
Na druhé straně musel zasahovat český brankář. Alexander Salák si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Arťom Děmkov.
05:09'
Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Minsku.
03:50'
Vypadalo to, že se bude po jednom ze soubojů vylučovat, ale sudí nechávají hru pět na pět.
03:32'
Domácí rozehrávají od své branky, Uvis Balinskis vedl akci svého celku, jeho kolega protečoval kotouč až k bráně soupeře.
03:09'
Na výraznější šanci v tomto zápase čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
02:13'
Ivan Drozdov (Minsk) to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se dostat hostující hráč nedokázal.
01:25'
Gints Meija (Riga) se zaparkoval před brankou, ale prosadit se nedokázal. Spoluhráči k němu přihrávku nedostali.
00:49'
Vhazovat se nyní bude před brankou domácích. Mikelis Redlihs vyhrál souboj o puk, tak může hrát jeho kolega Alexandr Protapovič.
00:01'
Utkání začalo, sledujeme klidnější úvod utkání.
00:01'

Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Berglund, Sotnieks, Mamčics, Marshall, Ališauskas, Balinskis, Ďaloga – Ashton, Darzinš, M. Redlihs – Džerinš, Pavlovs, Lipsbergs – Gegeris, Meija, Batna – Protapovič, Švanenbergs, Gillies – Lejnieks.

HC Dinamo Minsk: D. Taylor (M. Karnauchov) – Jevenko, Znacharenko, Gotovec, Morrow, Jerjomenko, Gragnani, Děrjabin, Denisov – Stefanovič, A. Kosticyn, Kovyršin – Děmkov, Spooner, Drozdov – Paré, Kogaljov, Prince – Pavlovič, Dadonov, Kitarov.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Ivanov, Černyšov.
Českoslovesnká stopa v zápase
Alexander Salák (Riga)
Marek Ďaloga (Riga)
Poslední vzájemný zápas se odehrál 30. prosince a Riga vyhrála 2:0. Trefili se Mamcics a Ashton.
Dinamo Minsk na tom není o moc lépe, ani ono neprožívá dobrou sezonu. Ostatně, v tabulce Západní konference je s 35 body na předposledním místě tabulky, má náskok bod právě nad Minskem. Z posledních pěti zápasů tým získal čtyři body. 21. ledna porazil Spartak Moskvu 4:3 a v prodloužení nestačil na Jekatěrinburg 5:6.
HC Dinamo Minsk neprožívá povedenou sezonu, v tabulce Západní konference je s bodovou ztrátou na poslední pozici. Z posledních pěti zápasů z patnácti možných bodů získalo pouze jeden jediný bod. 25. ledna za remízu 1:1 v základní hrací době s Vladivostokem. Riga prohrála na nájezdy.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Dinamo Riga a HC Dinamo Minsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.