KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Dynamo Moskva - 5. ledna 2020   15:30

Spartak Moskva
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Dynamo Moskva
08:28' A. Petersson  (Jaškin, Čajkovský) • 20:09' A. Petersson  (Jaškin, Šipačov) • 59:54' Jaškin  (Šipačov)

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Česko-slovenská stopa v utkání
Julius Hudáček (SPM) 24 zák, 3 góly, 92,31 %
Robin Hanzl (SPM) 0+0, 4 střely, čas na ledě 19:54
Dmitrij Jaškin (DMS) 1+2, 6 střel, čas na ledě 19:12
Michal Čajkovský (DMS) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:30
Dynamo zvládlo moskevské derby proti Spartaku a vyhrálo 3:0 i za přispění českého útočníka Dmitrije Jaškina a slovenského obránce Michala Čajkovského. Domácí měli několikrát v utkání tlak, ale nedokázali z něj nic získat. Skvělým výkonem se prezentoval hostující brankář Bočarov.
59:54'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté nakonec ještě střílí gól do prázdné branky! Na útočné modré přijal přihrávku DMITRIJ JAŠKIN, který po přejetí před levý kruh zakončil útok Dynama. Asistence: Vadim Šipačov.
59:19'
Spartak se sám vyhnal z útočného pásma nepřesnou přihrávkou. Ale rychle se vrací.
59:13'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Michal Čajkovský – 2 min., držení).
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ilja Zubov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
58:54'
Několik šancí domácích, všechny ovšem byly ubráněny Bočarovem, který dnes prožívá výborný zápas.
58:00'
Spartak odvolal brankáře, hraje tedy 5 na 4!
57:30'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Ivan Igumnov – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min. – příliš mnoho hráčů).
57:20'
Dynamo se dopustilo postavení mimo hru. To ho ovšem mrzet nemusí, drží puk daleko od své klece.
56:55'
Do konce zápasu zbývají už jen tři minuty. Vhazuje se v obranném pásmu Spartaku.
56:10'
Tarasov se prodral mezi kruhy, chtěl střílet pod horní tyčku, ale těsně minul!
55:00'
Další přerušení hry, tentokrát v obranném pásmu hostů. Spartak vjel do postavení mimo hru.
54:46'
Hietanen od modré čáry přinutil Hudáčka přerušit hru.
53:45'
Domácí se v útočné fázi stále nemohou prosadit, čas se jim bleskově krátí.
53:20'
Komerční přestávka.
52:29'
Kotouč byl vystřelen na střídačku domácích.
51:41'
Karsums se prodral s pukem až před Bočarovovu branku, ale trefil jen rameno hostujícího brankáře, od kterého se kotouč odrazil do ochranné sítě.
50:49'
Mojsejev si vynutil zákrok Hudáčka, který ramenem vyrazil puk do ochranné sítě.
49:51'
Zakázané uvolnění Spartaku.
49:20'
Jaškin si přehodil puk do bekhendu, ale minul branku Hudáčka.
48:22'
Bočarov si připisuje další zákrok, drží nadále čisté konto.
47:43'
Kotljarevskij se před brankovištěm dostal k puku, přehodil si jej do bekhendu, ale nepovedlo se mu přehodit Bočarova.
46:57'
Juňkov před brankovištěm nepříjemně dorážel na Bočarova, který ale stihl přikrýt puk lapačkou. Komerční pauza.
46:30'
Další odvrácený útok domácích. Dynamo poctivě brání své pásmo.
45:55'
Třetí třetina má zatím hodně rychlý spád. Spartak se sice dostal do dvou zajímavých pozic, ale jinak nic nenasvědčuje tomu, že by mohl s výsledkem něco udělat.
44:48'
Rychlý návrat Galimova do útoku, puk byl sražen do ochranné sítě.
44:28'
Galimov se vymotal do střelecké pozice z levé strany branky, Bočarov byl připraven a vyráží.
43:50'
Domácí se natlačili do útočného pásma, puk ale zatím posílají jen po mantinelu.
42:50'
Dynamo je na začátku třetí třetiny mírně aktivnější, Spartak přitom potřebuje prolomit svou střeleckou smůlu a udělat něco s výsledkem.
42:03'
Nikoncev z pravého kruhu prudce vypálil zápěstím, hostující Bočarov udržel puk pod svou paží.
41:17'
40:30'
Pokračující přesilovka Dynama se zatím nevyvíjí podle představ, hostům se nedaří usadit v útočném pásmu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:15.
Dynamo Moskva vede po dvou třetinách zápasu nad Spartakem Moskvou 2:0, když ve druhé třetině skórovalo už po devíti vteřinách. Spartak sice několikrát na své soupeře zatlačil, ale skvělým výkonem se prezentuje brankář Bočarov.
40:00'
39:54'
A ještě jedno vyhození.
39:36'
Ač Dynamo předvedlo velmi rychlý návrat do útoku, Spartak znovu vyhazuje.
39:22'
Domácí vyhazují puk podél mantinelu.
39:17'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Cyplakov – 2 min., podrážení).
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:47'
Hudáčkova lapačka musela zastavit prudkou ránu Jegora Zajceva zpoza kruhů. Domácí gólman si se situací poradil.
37:10'
Kotouč opustil ledovou plochu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
36:49'
36:23'
Vyhrané buly domácích, Cyplakov dostal puk do útočného pásma a okamžitě střílel na Bočarova, který puk krotí na svých betonech a přerušuje hru.
36:17'
Pro změnu postavení mimo hru Spartaku.
36:00'
A další vyhození puku do bezpečí.
35:36'
Až nyní se Spartak krátce objevil před brankou Bočarova, ale Dynamo rychle vyhazuje.
35:20'
Hosté drží soupeře zkrátka a nepouští jej ke své brance.
34:49'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Ogurcov – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).
34:05'
Domácí se tlačí do útočného pásma, Hanzl operuje na modré čáře, ale přihrávka k němu nepřichází.
32:56'
Brjukvin se snažil hned po přejetí před kruhy vystřelit, puk byl ovšem sražen do ochranné sítě.
32:49'
Postavení mimo hru zastavilo rodící se útok Dynama.
31:16'
Oba týmy jsou v plném počtu.
30:36'
Bočarov musel zasahovat proti střele zpoza levého kruhu, poradil si ale na jedničku. Bude se vhazovat po jeho pravici.
30:00'
Utkání se dostalo přesně do své poloviny. Poměr střel je zcela vyrovnaný 16-16.
29:16'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
29:16'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Cyplakov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Alexejev – 2 min., nedovolené bránění).
27:37'
Hra je přerušena a přichází řada na komerční přestávku.
27:15'
26:10'
Početní výhoda zatím nepřináší Spartaku kýžený úspěch, je to spíš marné dobývání území.
25:15'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., podrážení).
24:38'
Stále útočnější se zdají být hokejisté Spartaku, ale naráží buď na Bočarova, nebo mají trochu smůlu a netrefí těsně branku Dynama.
22:35'
Cyplakov prověřil připravenost brankáře Bočarova, který jeho střelu vykryl.
21:20'
Domácí se snaží s nepříznivýn vývojem skóre něco uělat, ale střelecky je to z jejich strany zatím hodně slabé.
20:09'
ANDRE PETERSSON vsítil rychlý gól na začátku druhé třetiny a zvýšil na 2:0 pro Dynamo. Asistence: Dmitrij Jaškin, Vadim Šipačov.
20:01'
20:00'
16:37'
Dmitrij Jaškin neproměnil trestné střílení!
16:37'
Višněvskij se dopustil držení a bude z toho trestné střílení!
15:15'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Alexejev – 2 min., držení).
15:02'
13:45'
Zatím akce Dynama nevypadají na to, že se jedná o přesilovou hru.
13:02'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Robin Hanzl – 2 min., nedovolené bránění).
12:30'
Brjukvin parádně pronikl až před branku soupeře, klička do pravé strany s následným zakončením však už tak úspěšná nebyla.
11:54'
Delší pasáž bez větších šancí nebo povedených akcí. Komerční přestávka.
10:00'
Hosté vedou na střely 6-2.
08:28'
Hosté využívají přesilovou hru! Střílenou přihrávku od modré protečoval za záda domácího brankáře ANDRE PETERSSON. Asistence: Dmitrij Jaškin, Michal Čajkovský.
07:10'
Hosté hrají v plném počtu.
06:56'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Gončarov – 2 min., vysoká hůl).
06:15'
Spartaku se nedaří usadit v útočném pásmu, a tím méně ohrozit brankáře Dynama.
05:21'
Hosté poslali puk až za branku Spartaku, který tak musí hledat cestu do útočného pásma.
05:10'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Ogurcov – 2 min., krosček).
03:43'
Hietanen z pravého kruhu přinutil Hudáčka k zákroku a přerušení hry. Kotouč zkrotil v lapačce.
03:20'
Hudáček si musel pohlídat prostor u pravé tyčky, střela soupeře zamířila ovšem mimo.
01:45'
Hraje se delší úsek bez přerušení, stále nebyla k vidění střela na branku.
00:40'
Oba celky předvedly své první útoky, brankáři prozatím mohli zůstat v klidu.
00:01'

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – D. Musin, Hersley, Rylov, D. Višněvskij, Kulik, Gončarov, Trišin – A. Galimov, Karsums, R. Hanzl – Nikoncev, Daugavinš, Zubov – Arkalov, Kokarev, Chochlačov – Šablovskij, Cyplakov, Kotljarevskij – Juňkov.

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, Mironov, Volkov, J. Zajcev, Ljamin, Ogurcov, Grigorjev – Jaškin, A. Petersson, Šipačov – Alexejev, Pulkkinen, Igumnov – Tarasov, Apalkov, Brjukvin – Pankratov, Mojsejev, Muranov..
Spartaku se po pěti výhrách v řadě přestalo trochu dařit a připsal si v posledních dvou zápasech porážky. Dynamo se naopak radovalo v pěti z posledních šesti střetnutí.
To se ostatně už v září během prvního utkání mezi těmito týmy stalo. Tehdy až po konci základní hrací doby vyhrálo Dynamo 3:2.
Moskevské derby mezi Spartakem a Dynamem okoření nedělní program v KHL. Papírově se jedná o zcela vyrovnaný a otevřený zápas, který klidně může dospět i do prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.