KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Dynamo Moskva - 9. září 2019   18:30

Vitaz
Vitaz
02:58' Mons (Petrakov) • 10:01' Makejev (P. Černov, A. Sjomin) • 32:49' Grebenščikov (Jo. Nättinen) • 44:26' Makejev (P. Černov, A. Sjomin)
4:1
(2:0, 1:1, 1:0)
Dynamo Moskva
23:02' Hietanen  (A. Petersson, Šipačov)
Vitaz
Samonov (I. Ježov) – Jevsejenkov (A), Katičev, Golovkov, V. Lajunen, Šinkevič, Voronkov, Pylenkov – Makejev, P. Černov, A. Sjomin (C) – Jo. Nättinen, M. Aaltonen, Grebenščikov – Mons, Petrakov, Vyglazov (A) – A. Ševčenko, Mojsejev, Laričev – Gončarov.
Olenin, Sidorenko – Biljugin, Savenkov
Viťaz Ice Palace
Bočarov (45. Jerjomenko) – Hietanen, Čajkovský, Mironov (A), Volkov, Ljamin, Grigorjev, Bojkov – Jaškin, Šipačov (C), Tarasov – V. Kuljomin (A), Jefremov, Mojsejev – Indrašis, Polygalov, A. Petersson – Afinogenov, Igumnov, Muranov – Kruglov.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

Vyhraná vhazování: 6-8
Je dobojováno! Domácí doslova vletěli na svého soupeře a brzy vstřelili dvě branky. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, dokonce to bylo Dynamo, které mělo navrch a po zásluze snížilo. Jenže po pěkné akci se Viťaz opět dostal do dvoubrankového vedení, které v poslední části hry ještě navýšil!
59:34'
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu, Lajunen hledal Makejeva, jenže ten s jeho přihrávkou vůbec nepočítal.
58:47'
O kotouč teď v útočném pásmu bojoval Muranov. Chyběla mu větší podpora od spoluhráčů, proto o puk nakonec přišel.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty dnešního zápasu.
57:41'
Grigorjev nahazoval od modré čáry na brankáře Samonova. Ten toho moc neviděl, přesto puk dokázal podržet ve své lapačce.
57:02'
Do samostatného úniku se dostal Makejev, ovšem tomu dnes hattrick není přán! Domácí útočník při zakončení minul branku.
56:28'
Dva snadné zákroky brankáře Samonova během krátké chvíle. Domácí gólman puk vyrážel pouze do rohu kluziště.
55:36'
Zakázanému uvolnění následovalo vhazování před Jerjomenkem. Ten si o pár vteřin později připsal úspěšný zákrok proti střele Lajunena od modré čáry!
55:19'
Po zákroku Jerjomenka došlo k menší potyčce na brankovišti. Laričev s Ševčenkem si nic nenechali líbit, vylučovat se ale nebude.
54:55'
Mironov teď ze středního pásma nahazoval na Samonova, který pro jistotu přerušil hru. Je tady dnes poslední reklamní pauza.
54:03'
První útočná formace domácích je k nezastavení, dnes poněkolikáté se dostala do přečíslení tři na dva. Sjomin si vyměnil kotouč s Černovem, první jmenovaný pak hledal Makejeva, kterého od hattricku dělily jen centimetry!
53:20'
Zakázané uvolnění domácího týmu se k překvapení hostujících hráčů nepíská. Dynamo tak musí pro puk až k vlastní brance.
52:29'
Na nějaký zvrat to zatím nevypadá. Aktivnější jsou po pauze domácí. Aaltonen hledal Nättinea, ovšem spolupráce finských hráčů nevyšla.
51:35'
Kotouč se dostal do hlediště mezi diváky, vhazovat se bude ve středním pásmu. To ale až po kratší reklamní přestávce.
50:44'
V dobré střelecké pozici Jaškin. Na poslední chvíli přišel výborný obranný zákrok od jednoho z domácích hokejistů.
50:18'
Byl to Šipačov, který se snažil svým pohybem zmást obranu soupeře. Nepodařilo se mu to, ale Dynamu zůstává u kotouče.
49:22'
Stále se nepřerušuje. Sledujeme spíše boje u mantinelu, za malou chvíli se rozeběhne závěrečná desetiminutovka třetí třetiny.
48:32'
Nepřesnosti na obou stranách. Další útočnou akci bude Dynamo začínat až od Jerjomenka, oba týmy střídají.
47:49'
Dlouho se hraje bez přerušení. Viťaz už rozhodně nikam nepospíchá, domácí se soustředí spíše na defenzivu.
47:01'
Naopak to byli domácí, kteří šli do rychlého brejku. Parádní návrat předvedl Mironov, který zabránil dost možná před další inkasovanou brankou.
46:26'
46:11'
A vypadá to, že ani nedostane. Přesilovka totiž schyluje ke svému konci, hokejisté v červených dresech se znovu osvobozují.
45:30'
Domácí hokejisté zatím skvěle brání modrou čáru. Dynamo se ještě nedostalo do klasické kombinace v útočném pásmu.
44:38'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Joonas Nättinen – 2 min., podrážení).
44:26'
Střídání v týmu Dynamo Moskva: ze hřiště odchází Ivan Bočarov, přichází Alexandr Jerjomenko.
44:26'
Viťaz právě vstřelil branku!
Nádherně vyřešená situace tři na dva. Sjomin puk nahazoval na branku, Černov poté bruslí našel najíždějícího ALEXEJE MAKEJEVA. Ten zakončoval do odkryté svatyně soupeře! Asistence: Pavel Černov a Alexandr Sjomin.
43:30'
Šipačov udržel kotouč v útočném pásmu, z čehož těžil Mironov. Jeho nahození od modré čáry letělo mezi tři tyče, Samonov puk vyrážel!
42:21'
Přesilovka sice skončila, ovšem domácí drží svého protivníka v jeho třetině. Mají větší tlak, než v předchozí početní výhodě.
41:44'
40:38'
Domácí pokračují v přesilové hře. Zatím se jim nedaří se usadit v útočném pásmu, soupeř bez problému vyhazuje.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 20:12.
Statistiky druhé třetiny:
Střely na branku: 12-7
Zblokované střely: 3-1
Vyhraná vhazování: 13-6
Víc už se ve druhé třetině nestalo. Prostřední část hry nám nabídla také dvě branky. Nejprve se prosadilo Dynamo, ovšem poslední slovo patřilo Viťazu. Domácí hokejisté si před závěrečnou dvacetiminutovkou drží poměrně slušný náskok.
40:00'
39:44'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Sergej Bojkov – 2 min., hrubost).
39:44'
Domácí Makejev je na nohou, ale míří do kabin. Drží se za nos, na trestnou lavicí si usedá hostující obránce Bojkov.
39:44'
Na ledě zůstal ležet Makejev, poté se strhla pořádná mela. Hlavní rozhodčí má pravou ruku nahoře, určitě se bude vylučovat!
39:00'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
38:39'
V závěru druhé části sledujeme hodně opatrný hokej z obou stran. Je evidentní, že nikdo nechce inkasovat těsně před odchodem do kabin.
37:59'
Domácím se předchozí přesilovka vůbec nevyvedla. Největší šanci v ní měli hosté, blíží se závěr druhé dvacetiminutovky.
37:26'
36:32'
Do zajímavého kontru se dostával Igumnov, který byl sice v lehkém úhlu, ale střílel. Samonov si s jeho pokusem poradil!
35:57'
Hodně tvrdý souboj ve střední třetině. Jefremov se zvedá z ledu a bude v pořádku, domácí už spěchají dopředu.
35:26'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., vysoká hůl).
34:12'
Od modré čáry pálil Golovkov. Po jeho ráně musel zasahovat Bočarov. Pro hosty bylo důležité, že jejich brankář podržel kotouč ve výstroji!
33:33'
Závar před Bočarovem! Mojsejev puk nedokázal dotlačit za hostujícího brankáře, v útočné snaze pokračuje Ševčenko.
32:49'
Nättinen prokázal obrovský přehled ve hře! Finský hokejista si to namířil za branku, odkud našel úplně volného SVJATOSLAVA GREBENŠČIKOVA. Domácí hokejista se neunáhlil a počkal si na pohyb Bočarova, kterého později překonal přesnou střelou k tyči! Asistence: Joonas Nättinen.
32:18'
Až teď se přerušuje! Samonov pochopil, že jsou jeho spoluhráči pod tlakem a přerušil hru. Je tu další reklamní pauza.
31:53'
Ve velké šanci byl Afinogenova! S jeho zakončením, které směřovalo do horní části branky, si ramenem poradil Samonov!
31:13'
Obrovský tlak Dynama! Na ledě je první útočná formace hostujícího celku, domácím se nedaří vyhodit kotouč do bezpečí nebo přerušit hru.
30:49'
Hra je po zákroku Samonova přerušena. Oba týmy míří ke střídačkám, je tady kratší reklamní přestávka. Teprve první ve druhé dvacetiminutovce.
30:18'
Rozeběhla se druhá polovina dnešního zápasu. Tempo hry trochu opadlo, domácí teď dobře brání vlastní třetinu.
29:22'
Ševčenko svým pohybem dělá hostující obraně obrovské problémy. Vypadalo to, že se Dynamo ubránilo za cenu faulu, hra ale pokračuje.
28:28'
Kotouč se v tuto chvíli dostal mezi diváky. Vhazovat se za pár vteřin bude po levé ruce domácího gólmana Samonova.
27:43'
Dobrá šance pro domácí tým! Nättinen se mezi kruhy dostal k odraženému puku. Jeho následná střela proletěla těsně vedle tyče!
27:00'
26:33'
Zatímco v první třetině byl Samonov prakticky bez práce, v té druhé si na nedostatek starostí stěžovat nemůže.
25:53'
Na pravé straně zůstal úplně volný Šipačov, který byl adresátem přihrávky. Už se chystal zakončovat do odkryté branky, jenže v klíčovém momentu podklouzl!
25:11'
Dynamo dostalo další možnost přesilové hry. Viťaz uspěl na vhazování, poté vyhodil přes všechny čáry. To se líbí domácím příznivcům.
25:00'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikita Vyglazov – 2 min., hákování).
24:26'
23:44'
Výbornou přihrávku před branku dostal Jaškin, kterému puk na poslední chvíli odskočil, domácí vyhazují do bezpečí.
23:02'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté se přeci jen ve dvojnásobné přesilovce prosazují a snižují! Tři domácí hráči byli hodně nízko, nabito dostal JUUSO HIETANEN, který z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: André Petersson a Vadim Šipačov.
22:26'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexej Makejev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
22:26'
Porada mezi rozhodčími. Makejev puk poslal mezi diváky a bylo to bez teče. Klub z hlavního města si zahraje poměrně dlouhou dvojnásobnou přesilovku!
21:49'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ilja Šinkevič – 2 min., držení).
21:38'
Petersson se pokoušel obtočit s pukem kolem branky. To se mu nepovedlo, přesto dokázal ještě posunout na svého spoluhráče.
21:21'
Kuljomin vypíchl kotouč Grebenščikovovi, ovšem ve sprintérském souboji následně prohrál. U puku jsou domácí hokejisté.
20:41'
Z těžkého úhlu to v úvodu druhé části hry zkoušel Aaltonen. Brankář Bočarov si pohlídal bližší tyčku a přerušil hru.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 19:18.
Statistiky první třetiny:
Střely na branku: 8-12
Zblokované střely: 4-2
Vyhraná vhazování: 9-6
Je to tak, úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Domácí hráči do ní vstoupili daleko lépe a brzy se dostali do dvoubrankového vedení. Poté se hra vyrovnala, ovšem hostům se zatím skórovat nepodařilo, Samonov zatím moc práce neměl.
20:00'
19:44'
Dlouhý boj o puk u mantinelu. Ujal se ho Jefremov, kterému se nakonec zakončit nepodařilo. Víc už se nejspíše nestane.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:55'
Vhazovat se bude díky Indrašisovi po pravé ruce brankáře Samonova, který dnes čeká na nějaký vážnější zákrok.
18:03'
Individuálně to zkoušel Afinogenov. Proti domácí přesile neměl šanci na úspěch, přesto hosté zůstávají u puku.
17:26'
17:02'
Až teď se Šipačov dostal do pásma soupeře. Jevsejenkov ale získal kotouč a poslal jej přes všechny čáry až k Bočarovovi.
16:20'
Téměř polovina hostující přesilovky je za námi. Dynamo se zatím vůbec k ničemu nedostalo, hraje se především ve střední třetině.
15:26'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Maxim Afinogenov – 2 min., podrážení).
15:26'
Hra je přerušena pro další reklamní break. Navíc to vypadá, že se po kratší pauze bude vylučovat. Pravděpodobně opět na hostující straně.
14:54'
Indrašis nahodil do útočného pásma. Chyběla mu větší podpora od spoluhráčů. Lotyšský hokejista tak zamířil na střídačku.
14:09'
Od modré čáry pálil Volkov, domácí gólman puk vyrazil před sebe. U kotouče byl jako první Polygalov, kterému se nepodařilo z bezprostřední blízkosti skórovat!
13:39'
12:59'
Přesilová hra se blíží ke svému konci, až teď se hosté osvobodili. Oba celky střídají, Sjominovi se na střídačku moc nechce.
12:22'
To byla stoprocentní příležitost pro Viťaz! Ševčenko dostal skvělou přihrávku od svého spoluhráče mezi kruhy a vypadalo to, že trefí prázdnou branku. Ke smůle domácích ale těsně přestřelil!
11:39'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Daniil Tarasov – 2 min., podrážení).
10:38'
O rychlou odpověď se pokusil Mojsejev. S jeho zblokovanou střelou si poradil Samonov, který po dlouhé době musel zasahovat.
10:01'
Domácí šli do situace dva na jednoho. Makajev posouval na druhou stranu, kde si sjížděl úplně volný ALEXEJ MAKEJEV. Ten bez větších problémů překonal přesouvajícího se Bočarova! Asistence: Pavel Černov a Alexandr Sjomin.
09:10'
Tlak domácích je obrovský a celek z hlavního města se v úvodních devíti minutách v podstatě jen brání. U puku už zase Ševčenko.
08:24'
Nepřehledná situace před Bočarovem! Nejaktivnější byl Mons, po jehož zakončení kotouč letěl do odkryté svatyně. Bočarov zasáhl hokejkou na brankové čáře!
07:40'
Další přečíslení domácích! Do složitého úhlu se dostal s desítkou hrající Ševčenko, ale Bočarov si pohlídal bližší tyčku!
06:59'
Tlak domácích pokračuje! Úplně volný se před brankou soupeře ocitl Grebenščikov, který nakonec nedokázal vůbec zakončit!
06:18'
Bočarov si musel poradit s nepříjemnou střelou od Aaltonena z levého kruhu! Týmy míří ke střídačkám, je tu reklamní přestávka.
05:33'
Domácí šli do přečíslení tři na dva. Přihrávka směřovala na střed, ovšem Černov ji nedokázal zpracovat podle svých představ.
04:20'
Závěr před Samonovem, domácí obránci vše řešili výhozem puku do středního pásma, oba celky v tuto chvíli střídají.
03:32'
Hra se po úvodní brance hodně otevřela. Jedna útočná akce střídá tu druhou, na tahu jsou v tuto chvíli hosté.
02:58'
Kotouč se u mantinelu zmocnil JEVGENIJ MONS, který si to namířil do branky, z bezprostřední blízkosti pak dostal puk za brankáře Bočarova. Domácí hokejisté jdou po necelých třech minutách do vedení! Asistence: Ivan Petrakov.
02:11'
Domácí jsou v úvodních vteřinách aktivnějším týmem a hraje se především před Bočarovem, který musí být na pozoru.
01:32'
Nakonec jej vybojoval Nättinen, který okamžitě hledal své spoluhráče před brankou. Bočarov byl pozorný a podržel kotouč.
01:02'
Golovkov puk nahazoval do útočné třetiny a vydal se za ním. Sledujeme sérii soubojů u mantinelu za hostující brankou.
00:22'
Slušná příležitost pro hosty v samotném úvodu! Před brankou se ocitl Šipačov. Na poslední chvíli přišel parádní zákrok Samonova holí.
00:01'

HC Viťaz Moskevská oblast: Samonov (I. Ježov) – Jevsejenkov (A), Katičev, Golovkov, V. Lajunen, Šinkevič, Voronkov, Pylenkov – Makejev, P. Černov, A. Sjomin (C) – Jo. Nättinen, M. Aaltonen, Grebenščikov – Mons, Petrakov, Vyglazov (A) – A. Ševčenko, Mojsejev, Laričev.

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Hietanen, Čajkovský, Mironov (A), Volkov, Ljamin, Grigorjev, Bojkov, Igumnov – Jaškin, Šipačov (C), Tarasov – V. Kuljomin (A), Mojsejev, Indrašis – Polygalov, A. Petersson, Afinogenov – Muranov, Kruglov.

Rozhodčí: Olenin, Sidorenko – Biljugin, Savenkov.
Těžko hledat favorita, i kurzy sázkových kanceláří jsou vyrovnané. Jak zápas nakonec dopadne? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!

Jakub Jeřábek (Viťaz)

Tým z hlavního města je na tom ještě lépe. Moskevský celek naopak hrál třikrát doma. Poradil si s Novgorodem (3:2), s Dynamem Minsk (3:2) a také s rivalem ze Spartaku (3:2 po prodloužení). Vadim Šipačov má čtyři kanadské body za dva góly a dvě asistence.
HC Viťaz Moskevská oblast

Domácí celek do nového ročníku nevstoupil vůbec špatně. Zatím odehrál tři zápasy, všechny venku. Nejprve zvítězil v Čeljabinsku (4:2), poté nestačil na Jekatěrinburg (2:3) a naposledy zvítězil nad Magnitogorskem (2:0). Co se týče kanadského bodování, tak dva hráči jsou na třech bodech. Alexander Sjomin je má za tři góly!
Hezký den. Před pár dny se rozjel nový ročník Kontinentální hokejové ligy a v pondělí je na programu pět zápasů. V jednom z nich na sebe narazí HK Soči a Ak Bars Kazaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.