Je dobojováno! Jaroslavl se může po vítězství radovat z postupu do čtvrtfinále, pro Minsk naopak tímto zápasem sezona skončila. Slavit může i český reprezentant Jakub Nakládal, který dnes stál na straně Lokomotivu, jenž zvládl bezchybně třetí třetinu a nedovolil Dinamu, aby zdramatizovalo průběh zápasu.
59:24
Jaroslavl právě vstřelila branku!
A je definitivně rozhodnuto! MAXIME TALBOT poslal ze středního pásma puk nekompromisně do prázdné branky, čímž zpečetil postup svého mužstva do čtvrtfinále play off.
59:19
Domácí opět nicméně dokázali lehce vyhodit.
59:03
Teď už ale opět útočí Minsk.
58:50
Jaroslavl posílá puk do středního pásma.
58:35
Koledov zkoušel přes celé hřiště trefit prázdnou klec, je z toho jen zakázané uvolnění.
58:30
Nikita Komarov vypálil jen do jednoho ze clonících obránců Jaroslavle.
58:03
Minsk vyhrál vhazování v útočném pásmu a pouští se do obléhání.
57:57
Nechybělo mnoho a mohlo být rozhodnuto, puk se nacházel v těsné blízkosti opuštěné klece, ale hostující obránci nakonec vše se štěstím zvládli přečkat.
57:35
Minsk to zkouší bez brankáře v šesti!
57:01
Nahození Pavela Koledova bylo pro Scrivense pouhou lahůdkou, vhazovat se přesto bude po jeho levici.
56:37
Kotouč je ve středním pásmu. Minsk to bude mít už hodně těžké.
55:48
Dinamo se ještě snaží bojovat, ale domácí obrana působí zatím skálopevně.
54:43
Puk se drží převážně v pásmu Minsku, domácí zvládají poslední fáze zápasu zatím na jedničku.
53:44
Jen těžce se Minsk probíjí přes zhuštěné střední pásmo.
52:29
Dinamo působí hodně opařeně, zatímco domácí třetí vstřelená branka evidentně uklidnila.
52:01
Obrana Dinamu tentokrát dokázala dobře zastavit rychlou akci Jaroslavle vedenou Poluninem.
50:38
Lokomotiv využívá přesilovou hru a výrazně se posunul k postupu do čtvrtfinále! BRANDON KOZUN dostal na pravé straně kotouč, trochu si popojel směrem k brance a poté rychlou střelou zápěstím překonal gólmana Scrivense.
50:28
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Nikita Komarov – 2 min., sekání).
50:06
Rychlou akci Jaroslavle hostující defenzíva zastavila s vypětím všech sil, neobejde se to ale bez trestu v podobě vyloučení.
49:05
Petri Kontiola se prodral po levém křídle, ale nakonec se k zakončení neprodral, když h němu dobře přistoupil jeden z obránců.
48:43
Jaroslavl znovu vyhodila kotouč přes všechny čáry a její trenér si raději vyžádal oddechový čas, aby si jeho hráči mohli vydechnout.
48:16
Zakázané uvolnění Lokomotivu přesouvá hru před jeho branku.
47:07
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Kovyršin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Kraskovskij – 2 min., hrubost).
47:07
46:50
Lokomotiv přimáčkl hosty u jejich branky, ale ti nakonec uchránili svojí svatyni, když ani Scrivens nemusel ani jednou zasahovat.
46:11
Domácí zkoušeli hned dvakrát nachytat gólmana Scrivense na hruškách, ten ovšem vždy byl u své tyče včas.
45:47
Jaroslavl drží již nějakou chvíli kotouč v útočné třetině.
44:50
Artur Gavrus vjel rychle do pásma, kde jeho svižnou střelu zápěstím srazil svým tělem jeden z beků mimo led.
43:59
Maxime Talbot vedl další rychlý protiútok domácích, který tentokrát skončil sraženou střelou kanadského útočníka do ochranné sítě.
43:18
Dmitrij Lugin dostal zpětnou přihrávku a přichystal si kotouč na střelu, brankář Scrivens ale dobře viděl dráhu střely a bez problémů jí zachytil.
42:47
Lokomotiv rychle ztratil kotouč a upíná se znovu k bránění středního pásma.
42:01
Minsk nesehrál svojí akci vůbec špatně, nicméně zakončení Stase bylo příliš slabé na to, aby překvapilo pozorného Murygina.
41:48
Minsk se snaží být aktivní a zatím drží Lokomotiv v mírných kleštích.
40:47
Jaroslavl zvládla v poklidu odehrát zbytek oslabení a je již kompletní.
40:01
Druhá část vyšla lépe Jaroslavli, která byla aktivnějším týmem na ledě a nakonec to potvrdila gólově, když se dostala do vedení. Minsk má proto nyní pouze jednu třetinu na to, aby vyrovnal a případně otočil skóre. Jinak pro něj sezona skončí.
Další třetina začne přibližně v 18:51.
40:00
39:51
Rob Klinkhammer to zkoušel z velkého úhlu, Murygina ovšem nepřekvapil.
39:24
Hosté se drží v útočné třetině a ještě se pokusí do konce druhé části srovnat nepříznivý stav.
38:47
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Vladislav Gavrikov – 2 min., podražení).
38:35
Gólman Scrivens neměl žádné potíže s tvrdou střelou ze středního pásma, přesto nakonec musel přidržet puk, jelikož k jeho brance mířili hned dva domácí útočníci.
36:55
Averin se dostal do dobré střelecké pozice, z níž ovšem jeho tvrdou ránu zblokoval srdnatě jeden z obránců mimo hrací plochu.
35:59
Domácí tým vstřelené branka značně nabudila a jsou nadále aktivnějším celkem na ledě.
35:14
Nyní se Lokomotiv dočkal druhé branky! Domácí znovu prakticky rozebrali defenzívu Minsku a vypadalo to již na to, že opět nedojde k zakončení. Nakonec ale ještě Lugin dokázal zpoza branky na druhý pokus poslat kotouč na zcela volného PAVELA KOLEDOVA, jenž z prostoru mezikruží uklidil puk za rozhozeného Scrivense. Asistence: Dmitrij Lugin, Andrej Loktionov
34:04
Už to vypadalo na to, že trojice domácích útočníků rozebere obranu Minsku, ale na poslední chvíli stihl ještě celou akci přerušit jeden z vracejících se obránců hostů.
33:37
Icing v podání domácí Jaroslavle.
33:01
Opět potyčky, tentokrát v brankovišti Minsku, nekončí udělením trestů. Sudí jsou dnes hodně benevolentní a nechtějí do zápasu příliš zasahovat.
32:13
Mosaljov využil nabídnutý prostor a vytočil se zpoza brány, gólman Scrivens ale dobře ucpal prostor u své tyče a nedovolil, aby tamtudy prošel kotouč.
31:15
Další menší rozmíška na ledě. Rozhodčí ovšem nadále nechtějí zbytečně rozdávat trestné minuty.
30:30
Lokomotiv má v posledních minutách větší chuť po útočení a zaměstnává obranu protivníka.
29:15
Daniil Apalkov dobře hledal zpoza branky najíždějícího Mosaljova, jemuž na poslední chvilku zablokoval hůl jeden z obránců.
27:55
Petri Kontiola to vzal na sebe a středem prosvištěl přes tři obránce až před gólmana Scrivense, který výborně lapil střelu zápěstím domácího útočníka a ochránil tak svůj tým od pohromy!
27:29
V houštině těl před svoji brankou se nejlépe zorientoval brankář Murygin, jenž skončil po volném kotouči a chytil ho.
26:40
Rušan Rafikov nyní bránil svého gólmana a strhla se zajímavá mela u svatyně Jaroslavle, vše se ale opět nejspíše obejde bez trestů.
25:57
Brankář Murygin znovu lehce lapil kotouč, když dobře viděl střelu hostujícího Pavloviče.
24:40
Obrany obou týmů fungují teď na jedničku a dobře brání svá obranná pásma.
23:39
I gólman Murygin hladce vyrazil pokus od levého mantinelu.
22:25
Brankář Scrivens byl pozorný a hladce si poradil se střelou mířící do jeho výstroje.
21:51
Hraje se již dlouhou dobu bez přerušení pod taktovkou domácích hokejistů.
20:59
Jaroslav je usazena v útočné třetině již nějakou, prozatím ovšem neohrozila hostující klec.
20:01
První třetina nabídla spíše opatrnou bitvu z obou stran. Ani jedno z mužstev nechce udělat osudovou chybu. Začátek duelu patřil spíše Jaroslavly, která ovšem jako první inkasovala. Následně ale ještě před koncem první části vypálil tvrdě Kronwall, a zařídil vyrovnání.
Další třetina začne přibližně v 17:56.
20:00
19:23
Menší závar před svojí klecí vyřešila obrana Minsku odpálením kotouče přes všechny čáry.
18:59
Hra ve čtyřech na obou stranách se zatím odehrává převážně ve středním pásmu.
17:43
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxime Talbot – 2 min., sekání).
17:28
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Korobov – 2 min., hrubost).
17:08
Jedna dobře sehraná akce a je vyrovnáno! STAFFAN KRONWALL dostal zpoza branky nabito do prostoru mezikruží, odkud nekompromisní střelou překonal bezmocného Scrivense, který toho příliš neviděl. Asistence: Brandon Kozun, Petri Kontiola.
16:50
Menší výměna názorů mezi hokejisty obou týmů nakonec skončila bez udělením trestů.
16:22
16:06
Tato přesilovka je v podání hráčů Minsku opravdu nepovedená. Jaroslavl bude navíc již brzy kompletní.
15:45
A opět domácí lehce vyhazují kotouč.
15:16
Dinamo se zatím není schopno usadit v početní výhodě u soupeřovy branky.
14:22
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Dmitrij Lugin – 2 min., nedovolené bránění).
14:18
Hezká akce Dinamo skončila bez zakončení, když Klinkhammer v pádu zboural domácí branku.
13:52
Minsk v posledních minutách přidal a podařilo se mu vyrovnat dění na hřišti, kde se již i hosté zapojují to útočení.
11:47
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Dinamo se nečekaně ujímá vedení! ROB KLINKHAMMER se zpoza branky dostal až před klec Jaroslavle, odkud bekhendem podebral puk tak šikovně, že ho poslal do pravého horního rohu Muryginovy klece. Asistence: Dmitrij Korobov.
11:22
Po zakázaném uvolnění se puk vrátil před gólmana Murygina, jehož beci ovšem rychle vyhodili kotouč pryč.
10:53
Minsk se dostal do útočné třetině, ale ani jeden z jeho hráčů nakonec nedokázal z celé akce zakončit.
10:12
Trenér Woodcroft kreslil svým svěřencům, jak by si představoval, aby sehráli určitou situaci. Prozatím je to opravdu hodně taktická chyba bez šancí na obou stranách.
09:35
Další postavení mimo hru v podání hokejistů Lokomotivu.
08:53
Apalkov dostal nabito do zajímavé pozice, z níž ovšem nedokázal trefit prostor tří tyčí.
08:12
08:06
Další akci Jaroslavle zastavil odpískaný ofsajd. Přesilovka domácích je prakticky u konce.
07:30
Bělorusové dvakrát lehce vyhodili kotouč a zatím se dobře brání v oslabení.
06:39
Domácí tým to zatím zkoušel v přesilovce dvakrát, jedna ze střel šla do zadního mantinelu, druhá skončila po teči v ochranné síti.
06:12
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Roman Graborenko – 2 min., nedovolené bránění).
06:01
Brankář Scrivens si pohlídal svojí tyčku a nedovolil, aby ho tudy překvapil útočník soupeře.
05:25
Pavlovič si vybruslil od pravého mantinelu na střed, odkud slabou střelou pouze našel připravenou Muryginovu lapačku.
04:44
Běloruský celek nakonec dokázal přečkat těžké chvilky ve vlastním pásmu a po vyhození do středního pásma může jít unavená pětice hráčů vystřídat.
03:56
Druhá řada domácích uzamkla hosty v jejich třetině, gólman Scrivens je zatím přesto bez práce.
02:44
Gólman Murygin byl na svém místě a raději podržel přijíždějící touš pod svojí rukavicí.
01:55
Minsk sice dostal kotouč ze své třetině, ale znovu bude na tahu Lokomotiv, jehož obránci jsou u puku.
01:29
Ljubuškin nedokázal dle čárového udržet kotouč v útočné třetině a je proto odpískán ofsajd.
00:50
První lajna Jaroslavle začala hodně aktivně a hned přimáčkla soupeře v jeho třetině.
00:01

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Nakládal, Kronwall, Ljubuškin, Rafikov, Pašnin, Gavrikov, Koledov – Talbot, Kontiola, Kozun – Polunin, Kraskovskij, Korškov – Kadějkin, Apalkov, Mosaljov – Averin, Loktionov, Lugin – E. Galimov.

HC Dinamo Minsk: Scrivens (Lalande) – Gragnani, Korobov, Chenkel, Šinkevič, Lisovec, Gotovec, Graborenko – Klinkhammer, Ellison, S. Kosticyn – Pavlovič, Kovyršin, Gavrus – N. Komarov, Kulakov, An. Stěpanov – Drozd, Karaban, Stas.

Rozhodčí: Gashilov, Ravodin.
Lokomotiv měl již v posledním zápase našlápnuto k postupu do čtvrtfinále, když vedl v sérii už 3:0 na zápasy. Minsk ovšem ve druhém zápase na vlastním ledě zabral a po vítězství 4:2 rozhodl o tom, že se série bude ještě stěhovat zpátky do Jaroslavle, kde dostane domácí tým možnost přidat potřebné čtvrté vítězství.
Vítejte u Kontinentální hokejové ligy! V rámci pátého zápasu osmifinále play off změří mezi sebou ve středu odpoledne znovu své síly Lokomotiv Jaroslavl a HC Dinamo Minsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.