To je z dnešního utkání již vše. Druhý zápas série je na pragramu hned zítra od 16:00. Přeji hezký zbytek pátečního večera!
Donbass Doněck nakonec poráží Rigu 5:2 a v sérii se ujímá vedení 1:0 na zápasy. Domácí vítězství je zasloužené, od druhé třetiny byl Donbass lepším mužstvem a od chvíle, kdy se mu podařilo otočit skóre, se už hráči Dinama moc do hry nedostali. Do třetí třetiny se nastupovalo za stavu 2:1 pro domácí. Hned v jejím úvodu zvýšil v přesilovce na rozdíl dvou branek Laine a taktický výkon Donbassu, který hosty nepouštěl do žádného tlaku, podtrhl čtyři minuty před koncem čtvrtým gólem Dadonov. Dinamo ještě zásluhou Darzinše rychle snížilo, ovšem poslední slovo si vzali Ukrajinci a 5 sekund před koncem dovezl kotouč do prázdné branky Rigy Teemu Laine.

Střely na branku ve 3. třetině – 14:10, celkem – 38:24
60:00
59:55
Doněck právě vstřelil branku!
Vítězství Donbassu potvrzuje asi nejlepší hráč dnešního duelu TEEMU LAINE, který pohodlně dovezl kotouč do prázdné branky hostí – 5:2. Bez asistence.
59:22
Hra je přerušena, vhazovat se bude před Leightonem.
59:01
Hosté to zkouší bez brankáře!
58:57
Oddechový čas pro hosty.
Wilson donutil Tellqvista k zákrokua vybojoval pro domácí buly v útočném pásmu.
56:41
Riga právě vstřelila branku!
Hosté rychle snižují. Po přihrávce Szczechury zblízka dotlačil puk do branky LAURIS DARZINŠ a ještě pro Dinamo vykřesal jiskřičku naděje – 4:2. Asistence: Paul Szczechura.
56:01
S největší pravděpodobností je hotovo! Do samostatného úniku se dostal JEVGENIJ DADONOV a bekhendovým blafákem překonal Tellqvista. Bez asistence.
55:10
Do konce už zbývá pouze pět minut. Hosté se stále nemohou nadechnout k žádnému náporu.
54:28
Varlamov hledal před brankou Kašpara, ten těžkou přihrávku ze vzduchu netrefil.
53:30
Hosté marně hledají cestičky, kudy se dostat do útočného pásma. Ukrajinci výborně brání.
52:57
Průnik Laineho skončil nepřesnou střelou.
51:42
Jakucenja prověřil Tellqvista, který svým zákrokem přerušil hru.
51:27
Dinamu se pomalu krátí čas na případný zvrat. Domácí teď drží hru daleko od své branky.
51:05
Zakázané uvolnění hostí.
50:21
Domácí jsou v plném počtu.
49:38
Od modré pálil K. Redlihs, ale netrefil branku.
48:34
V souboji 1 na 1 se Laine dostal až před Tellqvista, který jeho sólo dokázal zastavit.
48:20
Varlamov fauloval Darzinše, který se snažil protáhnout před brankoviště a Riga bude mít výhodu další přesilovky.
48:02
Varlamov se ocitl v postavení mimo hru.
47:32
Redlihsovi puk na modré přeskočil hůl a hosté tak přišli o útočné pásmo.
47:02
Razinův průnik skončil v lapačce pozorného Tellqvista. Následuje komerční přestávka.
46:21
Domácí kompletní.
46:01
Leighton nyní zalehl volný kotouč a dopřál svým spoluhráčům chvíli oddechu.
45:23
Robinson si sjel až před branku, kde ho domácí na poslední chvíli odstavili od puku.
44:20
Genadij Razin je vyloučen za držení a Dinamo si zahraje přesilovku.
43:39
Domácí jsou při chuti a soupeři moc nepůjčují kotouč.
42:42
Hráči lotyšského celku budou muset přidat, pokud chtějí s utkáním ještě něco udělat.
41:17
A je to 3:1 pro domácí! TEEMU LAINE napřáhl z pravého kruhu a Tellqvistovi, který měl zakrytý výhled, kotouč prošel mezi tělem a rukou, v níž drží lapačku. Asistence: Oleg Piganovič a Dmitrij Kagarlitskij.
40:29
Tellqvist zlikvidoval střelu od modré a alespoň na chvíli tak přerušil tlak Donbassu.
40:07
Domácí pokračují v přesilové hře ze závěru druhé třetiny.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:44.
Ve druhé třetině hráči Donbassu přidali a zaslouženě otočili skóre z 0:1 na 2:1. Ve 33. minutě využil přesilovou hru Wirtanen a o chvíli později se dokonce ve vlastním oslabení trefil Wilson, kterému v situaci 2 na 1 parádně nahrával Lukáš Kašpar.

Střely na branku ve 2. třetině – 14:6, celkem – 24:14
40:00
39:36
Sandis Ozolinš obdržel trest na 2 + 10 minut a bude tak svému týmu chybět i v podstatné části třetí třetiny.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:27
Stále se hraje ve velkém tempu, hra se přelévá ze strany na stranu.
36:48
Hosté mohli rychle srovnat, ale jejich protiútok zastavil výborným zákrokem Leighton. Z mezikruží na něj pálil Meija, ale gólman Donbassu drží.
36:13
Hráči Doněcka jsou v plném počtu.
35:59
Pasáž, kdy se hrálo nahoru – dolů, přetavili domácí v gól ve vlastním oslabení! Situaci 2 na 1 vyřešil Kašpar nahrávkou na CLAYE WILSONA a ten se trefil nad lapačku přesouvajícího se Tellqvista – 2:1 Asistence: Sergej Varlamov a Lukáš Kašpar.
34:47
34:12
Tentokrát trest pro domácí. Teemu Laine – dvě minuty držení.
32:46
Hostující Redlihs dostává dvě minuty za hákování.
32:25
Je vyrovnáno! PETTERI WIRTANEN využívá přesilovou hru po přihrávce krajana Laineho. Asistence: Teemu Laine a Clay Wilson.
31:50
Vyloučení na hostující straně za příliš mnoho hráčů na ledě.
28:17
Hostující obraně ujel po levém křídle Varlamov, nedokázal ale trefit branku.
27:41
Domácí se snaží o vyrovnání, Tellqvistovi tak naskakují zákroky.
25:32
Další útok domácího celku brzdí ofsajd. Hokejisté Donbassu jsou aktivnější a více ohrožují soupeřova brankáře.
23:08
Střela Skvorcovse z pravého křídla, domácí brankář na místě.
21:49
Domácí pokračují v útočných rejdech i po konci přesilové hry, hosté se však pozorně brání.
21:00
20:44
Na modré čáře napřáhl obránce Wilson, jeho pumelenice končí v náruči připraveného Tellqvista.
20:01
Střely na bránu v první třetině: 10 – 8.
První třetina je za námi, viděli jsme v ní jednu branku. O tu se postarali hosté, kteří v přesilové hře využili svoji momentální herní převahu. Hosté byli v první části obecně o trošku lepším týmem a jejich jednobrankové vedení je tak zcela zasloužené.

Druhou třetinu však načnou domácí končící přesilovou hrou.
Další třetina začne přibližně v 18:50.
20:00
19:58
Jakucenju brzdí ještě postavení mimo hru. Čeká nás poslední vhazování ve středním pásmu v první třetině.
19:35
Další vyhození hostí. Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu.
19:12
Hosté se dostali na puk a osvobozují se.
18:49
Za nedovolené bránění je vyloučen Johnson (RIG).
18:49
Jakucenja z pravého křídla poslal puk do brankoviště hostí, kde vznikla pořádná mlýnice. Domácím se sice puk za brankovou čáru nepodařilo dotlačit, vysloužili si ale faul hostí.
17:58
Rána Laineho od modré byla zblokována mimo.
17:19
Ofsajd hostujícího týmu, buly ve středním pásmu.
16:31
Darzinšovi chybělo málo, aby na levém křídle přebruslil svého obránce a natlačil se sám před brankáře Leightona.
15:38
Střela Jakucenji z pravého kruhu prošla přes bránící hráče, hostující brankář byl ale na místě.
14:51
Dadonov vyzkoušel zaskočit hostujícího brankáře z pravého křídla, ten si však prostor u své bližší tyče pohlídal.
13:56
Hosté posílení prvním úspěchem pokračují ve své aktivnější hře. Leighton si připisuje další zákrok a znovu přeruší hru.
13:18
Hostující tým využívá přesilovou hru a otevírá brankové skóre dnešního duelu! Po střele Robinsona od modré se k vyraženému puku dostal Szczechura, místo střely ho však posunul na volného GINTSE MEIJU, který si puk stáhl na bekhend a pohotově ho dopravil do volné části domácí brány. Leighton byl bez šance. Asistence: Paul Szczechura, Mat Robinson.
13:09
Slabé nahození Johnsona z levého kruhu končí na připraveném brankáři Leightonovi. Hra je přerušena.
12:53
Domácí se dostali na puk a osvobozují se.
12:40
První přesilovka v zápase, zahrají si ji hosté. Piganovič (DON) je vyloučen za úder do oblasti hlavy a krku.
12:33
Kašparovo nahození z pravého křídla adresáta nenašlo, u puku jsou hosté.
11:03
Štiplavá rána Dadonova z levého křídla, i Tellqvist teď musel vytáhnout jeden z dobrých zákroků.
10:43
Další nahození puku na domácí branku a další přerušení hry Leightonem.
10:17
Střela Robinsona z levého křídla, domácí brankář připraven. Hokejisté Rigy jsou poslední minuty aktivnější, hra se odehrává především před Leightonem.
09:03
Po nahození Pujacse od levého mantinelu vznikl před domácím brankářem pořádný závar, dorážet mohl Skvorcovs, trefil však jen beton bezmocného brankáře Donbassu!
08:51
Puk má ve své moci Leighton a raději přeruší hru. Jeho spoluhráči byli lehce rozlítaní a rozhození.
08:23
Na druhé straně mohl ze stejného prostoru zahrozit Darzinš, ani on ale mezi kruhy nedokázal puk lépe zpracovat.
07:35
Dadonov se mezi kruhy tlačil do zakončení, puk mu však na poslední chvíli dokázal ustřelit hostující obránce.
07:05
Po nahození ze středního pásma tlumí puk ve své náruči hostující brankář. Komerční přestávka.
06:48
Hosté se nedokázali udržet v útočném pásmu, na puku tak jsou znovu domácí.
05:25
Kagarlitskij v první velké šanci zápasu. Po chytrém pasu se zjevil sám před hostujícím brankářem, jeho bekhendový pokus ale hostující brankář zlikvidoval.
04:36
Zatím se hraje opatrně z obou stran, oba týmy zatím spoléhají na své obranné řady.
03:59
Pujacs nahodil tvrdě od modré čáry puk na domácí bránu, Leighton pozorný a vyráží mimo.
03:22
Varlamov se dostal k puku na pravém křídle, jeho pokus se mu ale nevyvedl. Nedokázal zamířit tak, jak by si představoval.
02:34
Bicevskis se snažil zpoza brány najít mezi kruhy jednoho ze svých spoluhráčů, ten byl ale dobře pokryt a na puku jsou znovu domácí.
02:05
Hostujícímu celku se nevydařila rozehrávka – icing.
01:26
Darzinš dobře clonil domácímu brankáři, který nakonec jeho teč dokázal vytěsnit betonem mimo.
00:48
Hosté začínají s pukem na holích, domácí mají ale střední pásmo pod kontrolou.
00:01
V brance domácích Leighton, v té hostující pak Tellqvist. Slovenský a český brankáři zůstávají náhradníky.
Úvodní ceremoniál je za námi, osmifinálová série mezi ukrajinským týmem a lotyšským bude moci začít!
Oba týmy jsou seřazeny na svých modrých čarách, zní hymny. Nejprve lotyšská a pak domácí – ukrajinská.
Hosté nastoupí v bílých dresech, na domácí celek čekají barvy červené.

HC Donbass Doněck: Laco (Leighton) – Kolář, Piganovič, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnitskij – Wirtanen, Blagoi, Laine – Fedotěnko, Jakucenja, Dadonov – Kagarlitskij, Kašpar, Varlamov – Běluchin, Zacharov, Ščegolkov, Torjanik.

Dinamo Riga: Tellqvist (Sedláček) – Ozolinš, J. Redlihs, Robinson, Pujacs, K. Redlihs, Sotnieks – Johnson, Hossa, Meija – Szczechura, Cipulis, Darzinš – Skvorcovs, Haščák, Bicevskis – Begovs, Niživijis, Upitis.

Rozhodčí: Gašilov, Kadjrov – Medvěděv, Birin.
Česká stopa v sérii:

V dresu domácího celku nalezneme pak hned trojici českých hokejistů. jedná se o obránce Jana Koláře a útočníky Lukáše Kašpara s Václavem Nedorostem.

V brance hostí pak může nastoupit český brankář Jakub Sedláček, který v letošním ročníku odchytal 17 zápasů s úspěšností 91 %.
Vzájemné zápasy obou týmů z letošní sezóny:

Donbass – Riga 2:4
Riga – Donbass 0:1
Mírným favoritem celé série by měli být ukrajinští hokejisté, tohle tvrzení je ale velmi odvážné. Donbass totiž v tabulce Západní konference KHL skončil na čtvrtém místě, na svém kontě měl 97 bodů. Jejich protivník – hokejisté z Rigy – měli jen o čtyři body v méně a ve stejné tabulce jim tak náleželo páté místo. Od této série se dá očekávat, že bude tou nejvyrovnanější, klidně se může stát, že se bude rozhodovat až v sedmém zápase. Výhodu domácího prostředí však má ukrajinský celek, který proto začne sérii před vlastními diváky.
Pěkný den u sledování online přenosu z osmifinálového utkání play-off Kontinentální hokejové ligy. V rámci série mezi ukajinským Donbassem Doněck a lotyšským Dinamem Riga nás čeká první vzájemné měření sil obou soupeřů. Úvodní buly, které celou sérii odstartuje, je na plánu v 18:00 SEČ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.