To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a někdy se u hokejových onlajnů opět těším na viděnou!
Československá stopa v utkání
Roman Červenka (PET) 2+0, 6 střel, čas na ledě 18:15
Alexander Salák (PET) 37 zák., 5 gólů, 88,0%
Dnešní utkání sledovalo 12401 diváků.
Prodloužení rozhodl v čase 70:39 hostující Kartajev a Jaroslavl tak vítězí v Petrohradu 4:5 a srovnává stav série na 1:1. Další dvě pokračování tohoto vyrovnaného souboje se odehrají na půdě Jaroslavle. Pro Petrohrad to je hodně hořká porážka. Vždyť domácí vedli po dvou třetinách 4:2, ale v závěrečné desetiminutovce třetí části o tento náskok přišli.

Střely na branku v prodloužení – 9:5, celkem – 43:42
70:39
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Co je domácím platné, že byli v prodloužení střelecky mnohem aktivnější! Odražený kotouč po střele Kronwalla, který zůstal ležet před Salákem, totiž dojel VLADISLAV KARTAJEV, jehož první dorážka ještě skončila na betonu domácího gólmana, ale napodruhé už hostující útočník dokázal puk zvednout! Jaroslavl tak v prodloužení vítězí! Asistence: Staffan Kronwall.
69:38
Sanford si připisuje další úspěšný zákrok, domácí jsou nadále aktivnějším týmem prodloužení.
68:48
Martensson u mantinelu vybojoval puk pro Thoresena, jeho střela končí na vyrážečce Sanforda.
68:34
Sanford přikryl volný kotouč, vhazovat se bude po jeho pravici.
68:26
Ofsajd domácích.
67:11
Z levé strany pálil Redlihs, Salák vyráží.
66:48
Ke střele po vhazování se dostal Jakovlev, Salák puk drží.
66:30
Domácí zahráli na icing, hra se stěhuje před jejich branku.
66:10
Sražená střela Plotnikova končí v ochranné síti za brankou Saláka.
65:58
Tentokrát už Sanford zakročil po střele Kovalčuka jistě.
65:28
Čudinov chytře tečoval Červenkův pas a Sanford možná ani nevěděl, jak zasáhl!
64:44
Platt v útočném pásmu nemohl hrát, postavení mimo hru.
64:13
Zakázané uvolnění hostí.
63:15
Thoresenova nabídka prošla brankovištěm, ale Martensson u tyčky skákající kotouč netrefil!
62:51
Domácí v úvodu prodloužení aktivnějším týmem.
61:22
Po vhazování se objevil v dobré příležitosti Ponikarovskij, jeho střelu však vyrazil Sanford.
61:09
Nyní to zkoušeli hráči Lokomotivu, ale nedostali se daleko.
60:43
Domácí rozjíždějí útok zpoza vlastní branky.
60:01
Začalo prodloužení.
Vše se již chystá k zahájení prodloužení. Domácí již krouží na ledě, čeká se na nástup Jaroslavle.
Prodloužení začne přibližně v 18:56.
Ve třetí třetině se dlouho zdálo, že Petrohrad svůj dvoubrankový náskok v klidu ubrání, ale v 53. minutě snížil Kronwall, což hosty nastartovalo. Závěrečný nápor Jaroslavle navíc přiživil svým vyloučením Roman Červenka. Hosté odvolali brankáře a při hře 6 na 4 nakonec srovnali, když se přesně minutu před koncem – a 3 sekundy před Červenkovým návratem na led, trefil Apalkov. Rozhodnout tak musí až prodloužení!

Střely na branku ve 3. třetině – 14:11, celkem – 34:37
60:00
Třetí třetina skončila.
59:00
3 sekundy před návratem vyloučeného Červenky na led hosté srovnávají! Plotnikov nahrál od zadního mantinelu před branku DANIILOVI APALKOVOVI, na kterého obrana domácích úplně zapomněla a útočník Jaroslavle procpal kotouč mezi betony Saláka. Do konce třetí třetiny chybí přesně minuta! Asistence: Staffan Kronwall a Sergej Plotnikov.
58:41
Domácí vyhodili!
58:24
Šestice hráčů Lokomotivu usazena v útočném pásmu.
57:51
Oddechový čas hostí. Lokomotiv to zkusí bez brankáře!
57:51
Salák teď SKA zachránil! Nejprve vyrazil Plattovu ránu z pravého kruhu a poté dokázal zastavit dorážku Konkova!
57:30
Domácí vyhazují.
57:03
A pozor! Bude se vylučovat! Roman Červenka sekl Spruktse a oslabuje SKA. Lokomotiv má velkou šanci vyrovnat!
56:51
Ofsajd hostí. Tři minuty před koncem třetí třetiny.
55:34
Kartajev se mezi kruhy dostal k odraženému kotouči a dokázal i vystřelit. Salák vykopl levým betonem.
54:40
Domácí se teď spokojili i s tím, že Martensson vyvezl kotouč do útočného pásma. Jeho ostatní spoluhráči raději zůstali vzadu.
53:27
Hosté najednou ožili a Petrohradu zle zatápí.
52:17
Z ničeho nic je sníženo! STAFFAN KRONWALL před brankou zpracoval nastřelený kotouč a vyjel si s ním až mezi kruhy, odkud vypálil pod horní tyč Salákovy branky – 4:3. Asistence: Emil Galimov.
51:44
Šipačjov v útočném pásmu nahrál Makarovovi, který střílel z pravého kruhu. Sanford nadvakrát přikryl kotouč.
51:16
Makarov se pokusil dostat až před Sanforda, mezi dvěma beky nakonec neprojel.
50:30
Hosté už mají na vyrovnání jen necelých deset minut.
49:48
Hráči Jaroslavle marně hledají cestičky do obranného pásma soupeře, Petrohrad to hraje takticky velmi dobře.
48:14
Ale nyní měl dobrou příležitost Tichonov, který se dostal až před Sanforda a pokusil se u tyčky zasunout kotouč za čáru. Skóre se však nemění.
47:54
V posledních minutách se hraje bez šancí, brankáři jsou bez práce.
46:49
Hosté se zatím nemohou dostat do nějakého většího tlaku, Petrohrad dobře brání střední pásmo.
45:44
Od pravého mantinelu pálil Martensson, Sanford vyráží.
44:02
Domácí se ve třetí třetině soustředí hlavně na pozornou defenzivu, útočit musí Lokomotiv.
42:04
Na druhé straně vyzkoušel Sanforda Tichonov, hostující brankář vyráží.
40:51
Redlihsova střela zápěstím za zády Saláka nekončí.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:09.
Po dvou třetinách jsou na tom mnohem lépe hráči SKA, kteří jdou do šaten s vedením 4:2. Do druhé části se nastupovalo za nerozhodného stavu 1:1, který zlomil už po minutě Kablukov. Hosté ještě dokázali reagovat, když se v přesilovce prosadil podruhé v utkání Konkov, ovšem ve 27. minutě strhl vedení zpět na stranu SKA Kovalčuk a krátce po polovině utkání přidal svůj druhý gól v zápase nejproduktivnější hráč Petrohradu v play-off, Roman Červenka. V závěru třetiny se hráči Lokomotivu pokusili s nepříznivým vývojem něco udělat, ale všechny jejich pokusy pochytal Salák.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:13, celkem – 20:26
40:00
39:47
Redlihsův průnik skončil pouze zblokovanou střelou.
39:15
Hosté se snaží s nepříznivým stavem ještě do přestávky něco udělat. Střela Višněvského však končí v lapačce Saláka.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:16
37:47
Až před branku si sjel na nahrávku od zadního mantinelu Jakovlev. Ani on Saláka zblízka nepřenonal. Puk je pod betony českého gólmana SKA.
34:09
Výborně Salák! Redlihs na něho najížděl z pravé strany, ale Salák jeho střelu vytěsnil vyrážečkou!
36:11
Průnikem podél pravého mantinelu se prezentoval Thoresen, jeho rána na vzdálenější tyčku gólem neskončila.
35:23
Domácí se po čtvrtém gólu trochu zatáhli a soustředí se na obranu středního pásma.
34:28
Jakovlev si z modré čáry o dva kroky popojel a vystřelil. Trefil však pouze bránícího protihráče.
33:51
Kotouč po nahození Vasiljeva opustil hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
32:37
Icing Jaroslavle. Hra se stěhuje před Sanforda.
32:08
Platt při snaze natlačit se do brankoviště zalehl Saláka a hra je přerušena. Český brankář SKA naštěstí neutrpěl újmu na zdraví.
31:50
Petrohrad to dnes má hodně dobře rozehrané. Domácí hráči vedou už o dvě branky.
30:20
Petrohrad právě vstřelil branku!
Domácí vedou už 4:2! ROMAN ČERVENKA dostal přihrávku na pravý kruh a střelou na vzdálenější tyčku překonal Sanforda počtvrté. Asistence: Dinar Chafizullin a Patrick Thoresen.
29:14
Střílenou přihrávku Jakovleva tečoval Sprukts. Salák kotouč drží. Následná strkanice se obešla bez vyloučení.
27:42
Dnešní utkání píše úplně jiný příběh, než to včerejší, které rozhodla jediná branka. Druhý zápas série už přinesl pět přesných tref.
26:37
Ale teď už se ILJA KOVALČUK prosazuje! Kapitán SKA vyřešil přečíslení 2 na 1 střelou na lapačku hostujícího brankáře. Ten na kotouč nedosáhl. Asistence: Kevin Dallman a Ilja Kablukov.
26:13
Ilja Kovalčuk se již řítil sám proti Sanfordovi, ale na poslední chvíli mu stačil vypíchnout kotouč vracející se Gorochov.
24:30
Je vyrovnáno! Od modré vypálil Gorochov a jeho střelu ještě před brankou tečoval SERGEJ KONKOV. Salák nemohl na změnu směru letu kotouče reagovat. Asistence: Geoff Platt a Ilja Gorochov.
23:57
Hosté v ofsajdu.
23:09
Domácích bylo na ledě šest a rozhodčím to neuniklo. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Sigarjov.
22:45
Domácí ožili. Šipačjov před brankovištěm zametal kotouč směrem na branku. Další gól z toho ale není.
21:01
Domácí hned v úvodu druhé části otáčí skóre zápasu! Ponikarovskij v útočném pásmu přenechal kotouč ILJOVI KABLOKOVOVI, který z levé strany trefil vzdálenější horní růžek hostující branky. Sanford máchl lapačkou jen do prázdna. Asistence: Alexej Ponikarovskij a Ilja Kovalčuk.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:19.
Už po první třetině je jasné, že dnešní utkání bude na góly bohatší než to včerejší. Skóre otevřel už po dvou minutách hry hostující Konkov. Jaroslavl pak byla hodně nebezpečná, Plotnikov dokonce trefil břevno, ale v závěru první části udeřili hráči SKA, když na konci krásné kombinace stál Roman Červenka, jenž tak vyrovnal na 1:1.

Střely na branku v 1. třetině – 10:13
20:00
19:13
Nádherná akce první domácí formace přinesla vyrovnání! Thoresen nejprve v útočném pásmu roztáhl hru doprava na Martenssona, který našel krásnou křížnou nahrávkou ROMANA ČERVENKU a ten zblízka zamířil do odkryté části branky, kam se Sanford nestačil přesunout – 1:1. Asistence: Tony Martensson a Patrick Thoresen.
19:01
Poslední minuta první třetiny.
18:15
V situaci 3 na 2 se Apalkov pokusil nahrát lépe postavenému spoluhráči. Přihrávku sice stačil zblokovat jeden z bránících hráčů, ale udělal to tak nešikovně, že se kotouč odrazil přímo na branku a Salák se musel pořádně natahovat, aby špičkou betonu zabránil druhému gólu ve své síti.
17:38
V útočném pásmu zakroužil Petrov a nakonec i vystřelil. Vše je ale zbytečné, hostům bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
16:52
Další zákrok Saláka. Hosté Petrohrad hodně trápí.
16:05
Před branku se natlačil Kartajev, ale zametl kotouč pouze pod Saláka.
15:12
Thoresen v postavení mimo hru.
14:51
Máme tu komerční přestávku. Jaroslavl drží vedení, které ji už ve 2. minutě trefil Konkov.
13:01
To byla obrovská šance! Domácí obrana hrubě chybovala a nechala před Salákem úplně volného Plotnikova. Ten nastřelil břevno svatyně Petrohradu!
11:59
Alexandrov pálil od modré. Sanford asi mnoho neviděl, ale i tak puk vyrazil za branku.
11:08
Na druhé straně zakročil Salák, který si poradil se zakončením Redlihse.
10:56
Malyšev z rohu nahazoval puk na branku, Sanford přerušuje hru.
09:36
Hosté chybovali v rozehrávce a do šance se tak dostal Kovalčuk. Ten objel branku a pokusil se protlačit kotouč k bližší tyčce. Sanford puk někde před čarou zastavil.
08:19
Zakázané uvolnění Jaroslavle.
07:36
Hosté ve středním pásmu rozestavěli svůj pověstný defenzivní val. Hráči Petrohradu to nebudou mít lehké.
06:41
Už v momentě, kdy byli hosté v plném počtu, napřáhl na modré Čudinov. Kotouč drží Sanford.
06:29
Od modré střílel Alexandrov, Sanford viděl a kotouč vyrazil betonem.
06:02
Kovalčuk posílal kotouč před brankoviště, kde byl Tichonov. Vše vyřešil brankář Sanford, který má puk pod sebou.
05:38
Hosté vyhodili.
05:24
Nahození Dallmana až k brance nedoputovalo.
04:38
Kartajev je vyloučen a tým SKA tak bude hrát přesilovku.
03:03
Hráči Lokomotivu utkání výborně odstartovali, uvidíme, s jakou odpovědí přijdou domácí.
01:55
Hosté jdou po necelých dvou minutách do vedení! Galimov z mezikruží posunul puk na hůl SERGEJE KONKOVA, který se trefil k bližší tyči Salákovy klece. Domácí brankář se po kotouči marně natahoval vyrážečkou. Asistence: Emil Galimov a Vladislav Kartajev.
01:31
Kronwall posílal z rohu puk před brankoviště, tam se k němu žádný z jeho spoluhráčů nedostal.
00:50
Nahození Ponikarovského prolétlo kolem hostující klece.
00:01
Po nástupu hráčů na led zazní hymna Ruské federace.

SKA Petrohrad: Salák (Ježov) – Alexandrov, Dallman, Semjonov, Čudinov, Rjasenskij, Chafizullin, Judin – Červenka, Martensson, Thoresen – Ponikarovskij, Kablukov, Kovalčuk – Tichonov, Šipačjov, Makarov – Sigarjov, Kučerjavenko, Malyšev – Barabanov.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Jakovlev, Kronwall, Gorochov, Višněvskij, Vasiljev, Ljubuškin, Pašnin – Plotnikov, Apalkov, Averin – Redlihs, Sprukts, Platt – Konkov, Kartajev, Galimov – Musatov, Petrov, Kapustin – Achmetov.

Rozhodčí: Ravodin, Odinš – Sivov, Šeljanin.
Československá stopa
Roman Červenka (PET) – 5 zápasů, 9 bodů (3+6)
Alexander Salák (PET) – 5 zápasů, průměr 1.15, úspěšnost 96.7%
První zápas série
První utkání této série divákům nabídlo pouze jedinou branku. Tu vstřelil už ve 4. minutě první třetiny Patrick Thoresen, jemuž přihrával Roman Červenka. Od té chvíle již na ledě kralovali oba brankáři, jak petrohradský Salák, tak hostující Sanford, který pochytal 32 střel. Celek SKA tak na úvod série udolal Lokomotiv nejtěsnějším poměrem 1:0.
SKA Petrohrad
Petrohrad každoročně patří k největším favoritům na zisk Gagarinova poháru. Do play-off letos postupoval ze druhého místa tabulky Západní konference, když nestačil pouze na suverénní moskevské Dinamo. Ve čtvrtfinále celek SKA s přehledem vyřadil CSKA Moskva, soupeři nepovolil ani jeden vyhraný zápas. V play-off táhne ofenzivu mužstva zejména Roman Červenka, dobře si počínají také Patrick Thoresen nebo obránce Kevin Dallman. Výbornými čísly se může pochlubit brankář Alexander Salák.