KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : CSKA Moskva - 6. dubna 2018   18:30

Petrohrad
Koskinen (54. Šesťorkin) – Vojnov, Gavrikov, Chafizullin, Hersley, Zub, Zubarev, Rykov – Kovalčuk, Šipačov, P. Thoresen – N. Gusev, Dacjuk, Karpov – Koskiranta, S. Plotnikov, Širokov – Barabanov, Kablukov, Ketov.
Jeřábek, Naumov – Šalagin, Šišlo
Ledovyj dvorec, Petrohrad
12 362 diváků
CSKA Moskva
L. Johansson (I. Sorokin) – Kiselevič, M. Robinson, Nestěrov, Marčenko, Naumenkov, Pašnin, Ar. Sergejev – Scott, Andronov, Ničuškin – Grigorenko, Al. Popov, Kaprizov – Šumakov, K. Petrov, Šalunov – Kuzmenko, Světlakov, Okulov.

Statistiky třetí třetiny (celkem):
Střely na bránu 5:10 (29:20)
Vhazování 8:9 (24:27)
Vyloučení 3:0 (4:5), bez využití.
Jediný gól tedy rozhodl o vítězství CSKA Moskva, které dobylo petrohradský Ledový palác a na vlastním kluzišti bude mít pozítří možnost proměnit postupový mečbol.
První třetina dnešního zápasu přinesla hodně opatrný hokej s minimem šancí, ve druhé vyvinuli drtivý tlak petrohradští hokejisté, kteří hráli čtyři přesilovky, ale výborného Johanssona nepřekonali. V závěrečné části se zase obrázek hry změnil, vylučováni byli jen domácí a Moskvanům se podařilo vlastně z jediného déle trvajícího tlaku necelých sedm minut před koncem rozhodnout.
59:56'
CSKA vyhrálo vhazování, domácí se ze středního pásma dokázali rychle vrátit přes modrou čáru a Gusev střílel z mezikruží po ledě. Johansson se položil na záda a kotouč zalehl.
59:37'
Hosté vyhráli buly, Scott přes celé hřiště jen těsně minul prázdnou bránu. Je to tedy další zakázané uvolnění.
59:32'
Ani tentokrát žádná ze střel domácích hráčů neprošla houštinou těl a Moskvané raději znovu vyhazují, vhazovat se bude zase v jejich obranném pásmu.
59:10'
Obrovský nápor SKA. Hosté se zmocnili uvízlého kotouče a vyhazují za cenu zakázaného uvolnění.
58:30'
Koskinen je na střídačce, Petrohrad má na ledě 6 bruslařů!
58:05'
Hosté ujeli dva na jednoho, Popov ale o kotouč přišel.
57:01'
Úplně volný Kaprizov dostal skvělou přihrávku do jízdy a měl na holi druhý gól, jeho zakončení vytěsnil Koskinen hranou vyrážečky.
56:42'
Dacjuk nádherně objel tři hráče a v pádu se pokoušel zakončit zblízka mezi Johanssonovy betony, švédský brankář je secvaknul včas.
55:16'
Dnešní utkání sleduje 12 362 diváků.
54:53'
Šesťorkinův záskok je u konce, do brány Petrohradu se vrací Mikko Koskinen.
54:20'
Šesťorkina přivítal v bráně ranou z pravého kruhu Ničuškin, domácí se zmocnili vyraženého puku a vrhají se na zteč.
53:54'
SKA Petrohrad střídá brankáře: Mikko Koskinen míří na střídačku, do brány se postaví Igor Šesťorkin. Jde ale jen o závadu na výstroji, Fin se zřejmě brzy vrátí.
53:54'
Sudí ještě prozkoumali situaci na videu, ale to byl spíše zoufalý tah Olega Znaroka, vše bylo v pořádku a gól platí.
53:54'
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté šokují petrohradský Ledový palác! V útočném pásmu vyvinuli velký tlak. Nejprve pálil na rameno brankáře Marčenko, pak se povyjetému Koskinenovi nepodařilo kotouč zasednout po Kaprizovově střele, puk se vrátil na modrou čáru a odtud konečně prostřelil finského brankáře KIRILL KAPRIZOV.
Asistence: Nikita Něstěrov.
53:14'
Scottova střela končí v ochranné síti za Koskinenem. Základní hrací doba se chýlí ke konci a na gól stále čekáme marně.
51:53'
Petrohrad je v pěti a Kovalčuk nepřesně pálil zápěstím přes obránce z mezikruží.
51:25'
Kiselevič netrefil bránu, domácí vyhazují.
51:00'
V přesilovce se zatím Moskvanům nedaří rozvinout kombinaci.
49:38'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Maxim Karpov – 2 min., sekání).
V útočném pásmu zbytečně fauloval Kiseleviče. Ve druhé třetině byli trestáni pouze hosté, po změně stran si předplatili trestnou lavici petrohradští hokejisté.
49:28'
Ofsajd odpískán hokejistům CSKA.
48:45'
Slovy Roberta Záruby dentistická obrana Petrohradu Zub – Zubarev rozehrává opět za vlastní bránou, domácí se nemohou vrátit do tempa.
47:25'
Rychlý kontr Moskvanů, Scottovo nahození končí v Koskinenově lapačce. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
47:10'
Už v plném počtu rozehrávají zpoza vlastní brány domácí, zatímco se hromadně střídá.
46:14'
Ani Popov finského gólmana nepropálil. Tuhle přesilovku hrají hosté hodně aktivně.
45:43'
Kaprizov rozehrál kotouč pod sebe Robinsonovi, ten z dobré pozice neprostřelil brankáře Koskinena.
44:24'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vjačeslav Vojnov – 2 min., hákování).
Za tenhle zákrok by se domácí nemohli divit ani trestnému střílení.
44:24'
Bezkonkurenčně největší šance Moskvanů v dnešním zápase! Šumakov ujel obraně domácích do samostatného nájezdu, byl přitom zezadu obtěžován Vojnovem a zakončil jen do betonu brankáře Koskinena.
43:46'
Hokejisté CSKA ještě zůstali v útočném pásmu, ale tam jsou zatím velice neefektivní.
43:05'
Až v samém závěru přesilovky pálil z téměř nulového úhlu Okulov do lapačky Mikko Koskinena.
42:20'
Přesilovka zatím hostům vůbec nevychází, nedokáží se dostat s pukem do útočného pásma.
41:07'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
Oleg Znarok si verdikt vyříkával s oběma hlavními sudími a nezdá se být s jejich rozhodnutím srozuměn.
40:43'
Dacjuk ideálně přihrál volnému Ketovovi, ten nedokázal kotouč zpracovat a přesilovka Petrohradu končí.
40:01'
Statistiky druhé části:
Střely na bránu 15:8 (celkem 24:10)
Vhazování 7:7 (celkem 16:18)
Vyloučení 0:4 (celkem 1:5)
Ani druhá třetina nepřinesla gól. Přestože byli hosté pod obrovským tlakem a domácí hráli čtyřikrát přesilovku, Lars Johansson zatím drží za přetíženou obranou CSKA stejně jako jeho finský kolega na druhé straně čisté konto.
I třetí část začne moskevský celek v oslabení, které potrvá ještě 43 vteřin.
40:00'
39:41'
Chafizullin přihrál Kovalčukovi, jeho dělovku těsně nad ledem Johansson spolehlivě chytá do lapačky.
39:16'
Domácí nezachytili puk na modré čáře a ztrácejí pásmo.
38:43'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexej Marčenko – 2 min., držení).
Průnik Jevgenije Ketova podél mantinelu zastavil hostující obránce zápasnickým chvatem.
37:52'
Veliký závar před moskevskou bránou, nikdo z domácích nedokázal kotouč dorazit.
36:59'
Něstěrov vybízel Petrova k teči, kotouč napoprvé zablokoval Hersley, ale Kirill Petrov ho dokázal přímo ze vzduchu bekhendem mezi nohama kanadského beka sklepnout směrem na Koskinena. Ten nemohl nic vidět, ale byl dobře postaven a vyráží.
36:01'
Úmyslné postavení mimo hru je odpískáno domácímu mužstvu, provinil se zlatý olympionik Arťom Zub.
35:15'
Podle očekávání Denis Naumov rozpažuje a vyhlašuje, že kotouč brankovou čáru nepřešel.
35:15'
Koskiranta dovezl kotouč před bránu a střelou z úhlu pod výstroj překvapil Johanssona, který sám zacouval do brány. Sudí přezkoumávají video, z žádného záběru kamery však není vidět, zda při tom přešel brankovou čáru také puk.
34:41'
V obtížné pozici na jedné brusli netrefil bránu CSKA bekhendem Barabanov.
34:11'
Hersleyho střela, tečovaná do ochranné sítě, znamená po delší době přerušení hry a komerční přestávku.
33:15'
Nikita Něstěrov dostal sekeru do rukou, odhodil rukavice na led a spěchá na střídačku k ošetření. Hra plyne dál.
32:07'
Gusev vysunul Kovalčuka, který v plné rychlosti obkroužil moskevskou svatyni a švihem vypálil do postoje připraveného Johanssona.
30:46'
Hosté jsou znovu v plném počtu. Hru v pěti si v prostřední části zatím moc neužili.
30:10'
Moskvané vyhazují přes všechny čáry.
29:37'
Johansson vyrazil Chafizullinovu bombu do strany, z úhlu dorážel do odkryté brány Šipačov a čisté konto zachránil CSKA místo překonaného brankáře obětavým pádem Mat Robinson!
28:46'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Kuzmenko – 2 min., vysoká hůl).
28:19'
Hraje se dlouho bez přerušení, domácí Barabanov objel bránu a vypálil překvapivě z otočky, střela z ostrého úhlu minula vzdálenější šibenici.
27:30'
Armejci se usadili na chvíli v útočném pásmu, Marčenko po Něstěrovově přihrávce přinutil žabičkou Koskinena k zákroku.
26:16'
CSKA hraje v plném počtu.
26:06'
Domácí dlouho svírali soupeře v útočném pásmu, až teď Moskvané vyhazují.
24:53'
Někteří domácí fanoušci už předčasně jásali. Johansson rozklekem na brankové čáře likviduje vyloženou šanci Vjačeslava Vojnova.
24:16'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Světlakov – 2 min., nedovolené bránění).
Světlakov zastavil v mezikruží pronikajícího Plotnikova v rozporu s pravidly.
23:17'
Nápor Petrohradu pokračuje i v plném počtu na obou stranách. Nikita Gusev byl při svém průniku odzbrojen až na hranici brankoviště, z druhé vlny nepropálil moskevskou hradbu před Johanssonem Vojnov.
22:52'
22:13'
Gusev ze své dirigentské pozice v rohu našel najíždějícího Chafizullina, který zblízka napálil jen Johanssonovu hruď.
21:46'
Šipačov objel bránu a prudkou přihrávkou podél brankoviště hledal Guseva, který puk promáchl.
21:14'
Gusev vyčkával v rohu kluziště, pak nabil Kovalčukovi, jeho golfák se rozbil o mantinel.
20:52'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Kirill Petrov – 2 min., podražení).
20:48'
Ilja Kovalčuk střílel z dálky bekhendem, puk před bránu neprošel, ale domácí se dočkají stejně jako v první třetině rychlé přesilovky, rozhodčí má ruku nad hlavou.
20:21'
Nedobrovolně skončil na ledě po srážce s jedním z hokejistů v modrém český rozhodčí Antonín Jeřábek.
Vyloučení 1:1
V úvodní části jsme neviděli gól, ani žádný mimořádný hokej. Po velice opatrném začátku hru trochu rozhýbaly přesilovky. Domácí postupně získávali územní převahu, ale žádnou vyloženou šanci si nevytvořili.
20:00'
19:40'
Petrohradští šturmují, rádi by dali gól do šatny.
18:20'
Vadim Šipačov se rozjel odvážně proti přesile, stahovačkou si připravil pozici ke střele, která končí v Johanssonově výstroji.
17:26'
Armejci se dostávají pod stále silnější tlak a pomáhají si znovu zakázaným uvolněním.
15:41'
Gusev dostal krásný pas křížem od Rykova, pokusil se objet bránu a zasunout, Rykov ještě došťouchával zalehnutý kotouč, ale ten brzy přikryl lapačkou na ledě Johansson.
14:28'
Opatrnou pasáž ukončil forčekující Thoresen, který vystihl rozehrávku hostů na útočné modré, střelu zápěstím však mezi tyče nenasměroval.
12:37'
Johansson měl dobrý výhled a chytá do lapačky střelu Arťoma Zuba, kterému mezi dvěma protihráči zpoza brány ideálně přihrál Širokov.
12:19'
Karpov se zmocnil volného kotouče a z levého kruhu pálil na vyrážečku Larse Johanssona. Po jeho zákroku následuje komerční přestávka.
11:50'
Individuálně se zkoušel prosadit hostující Sergej Šumakov, jeden na jednoho však před bránu neprošel.
11:22'
Rychlá výměna puku v útočném pásmu Petrohradu, moskevští obránci před Rykovem couvali, ten si povyjel blíže k bráně, ale jeho pumelice byla sražena.
10:27'
Koskiranta dorážel zblízka na brankáře CSKA, ale puk za jeho záda nedotlačil.
10:02'
Šumakov střílel po ledě z rohu útočného pásma, jeho pobídku tečoval Petrov nad břevno. Pak vznikla hromadná strkanice před Koskinenovou brankou, finský brankář Petrohradu má kotouč bezpečně ve své moci.
9:16'
Hráči CSKA se usadili v útočném pásmu, domácím se však daří držet puk jen kolem mantinelů.
7:57'
Domácí v plném počtu. Současně s vypršením trestu přežili náznak šance Kaprizova, který dostal diagonální přihrávku a zakončoval zblízka vedle brány.
7:30'
Petrohrad zvládá oslabení bez potíží a nedovoluje hostům přejít útočnou modrou.
6:42'
Kotouč v ochranné síti, vhazuje se znovu před Koskinenem.
5:57'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kablukov – 2 min., sekání).
Domácí útočník doslova urazil Šumakovovi hůl z rukou.
5:32'
0:0 na střely, zato páté zakázané uvolnění za poslední minutu a půl...
5:16'
Greg Scott dosprintoval pro nahozený kotouč dříve, takže se zakázané uvolnění nepíská. Byl pak tvrdě, leč čistě naražen na hrazení Chafizullinem a vzápětí pro změnu vyhazují přes všechny čáry proti pravidlům domácí hokejisté.
4:49'
Petrohrad pouze nahodil kotouč za bránu, o rozehrávku se pokoušel hostující Robinson, ale výsledkem je opět icing.
4:05'
Začátek zápasu je hodně opatrný, ještě ani jeden z brankářů nemusel zasahovat. Zakázané uvolnění CSKA vrací hru před Johanssona. Ten dnes dostává příležitost teprve potřetí v play-off.
2:25'
Hosté v plném počtu, vhazuje se ve středním pásmu.
1:58'
Domácí až v závěru přesilovky roztočili přesilovkový kolotoč, v útočném pásmu to ale překombinovali a ke střele se nedostali.
1:02'
Vjačeslav Vojnov vyčkává za vlastní bránou, až mu spoluhráči vystřídají.
0:25'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Sergejev – 2 min., podražení).
Domácí získávají záhy výhodu početní převahy, Sergejev zezadu zbytečně zajel do Širokova.
00:01'
Vyprodaná hala aplaudovala čestnému buly a za chvilku se půjde na to opravdové.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Vojnov, Gavrikov, Chafizullin, Hersley, Zub, Zubarev, Rykov – Kovalčuk, Šipačov, Thoresen – Dacjuk, Karpov, Gusev – Koskiranta, Plotnikov, Širokov – Kablukov, Ketov, Barabanov.

CSKA Moskva: Johansson (Sorokin) – Kiselevič, Robinson, Nestěrov, Marčenko, Naumenkov, Pašnin, Sergejev – Scott, Andronov, Ničuškin – Popov, Grigorenko, Kaprizov – Šumakov, Petrov, Šalunov – Okulov, Popugajev, Světlakov – Kuzmenko.

Rozhodčí: Jeřábek, Naumov – Šalagin, Šišlo.
CSKA MOSKVA

Moskevská rudá mašina byla jediným vážnějším konkurentem Petrohradu v základní části KHL a také její postup do finále konference se všeobecně očekával. Na úvod bojů o Gagarinův pohár zvládli hráči CSKA v suchém triku derby-sérii se Spartakem, kterému povolili ve čtyřech duelech jen jediný gól!
Následující série s posledním neruským účastníkem play-off Jokeritem Helsinki vstoupila do dějin hlavně nekonečným pátým utkáním, trvajícím 142 minut a 9 vteřin čistého času. CSKA ho prohrál v 5. prodloužení, ale sérii pak urval poměrem 4:2.

Brankář Ilja Sorokin drží v play-off skvělou úspěšnost zákroků 94,0%, nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem Moskvanů je zatím Michail Grigorenko (7+3). V nahrávkách drží prim Kirill Kaprizov (1+8) a mezi obránci má nejlepší bilanci Michail Naumenkov (1+3), což ukazuje, že velkou podporou ofenzivních beků zatím "armejci" nedisponují.
SKA PETROHRAD

Obhájce Gagarinova poháru loni zvládl play-off naprosto suverénně, když ve čtyřech sériích ztratil pouhé dva zápasy. Letos byl Petrohrad nejlepším celkem základní části a do začátku série s CSKA prohrál v play-off také jen jednou. Severstal Čerepovec vyřídil v nejkratší možné době 4:0, i když zápasy to tak jednoznačné nebyly a dvakrát rozhodovalo až prodloužení. Lokomotivu Jaroslavl se podařilo v Petrohradě vyhrát druhé utkání, celkově ale vyzněla série jasně 4:1, když SKA inkasoval v pěti zápasech pouhé čtyři branky.

V bráně spoléhá Petrohrad na Mikko Koskinena, který zatím nechyběl ani minutu a jeho úspěšnost činí 93,8%. Nejlepším obráncem je Vjačeslav Vojnov (3+3), kanadské bodování vedou Nikita Gusev (6+5) a Vadim Šipačov (4+7), těsně za nimi jsou největší hvězdy Ilja Kovalčuk (5+4) a Pavel Dacjuk (4+3).
Finálová série Západní konference NHL se vrací do baltského přístavu na Něvě za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy.
Před týdnem zde moskevský CSKA v přestřelce plné zvratů na úvod zvítězil 4:5 po prodloužení, což mu domácí oplatili v mnohem opatrnějším druhém duelu výhrou 2:0. Petrohrad pak dobyl led armádního klubu poměrem 2:5, ale v zatím posledním zápase srovnal stav série pro změnu CSKA, který doma uspěl poměrem 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.