KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : CSKA Moskva - 19. března 2019   17:30

CSKA Moskva
44:04' Okulov   • 59:35' M. Robinson  (Vey, Grigorenko)
Gašilov, Olenin – Sadovnikov, Zacharenkov
Megasport Arena
10 119 diváků
CSKA Moskva

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný večer.
Československá stopa v utkání
Michal Čajkovský (DMS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:27.
Zápas se nakonec prodlužovat nebude, CSKA vítězí ještě v základní hrací době díky gólu v poslední minutě. Dynamo si sice utkání velmi dobře rozehrálo a například celé druhé dějství bylo lepší, ale nakonec nezvládlo třetí třetiny. Hosté se v ní prosadilo dvakrát, což rozhodlo o tom, že CSKA Moskva získáv důležitý mečbol.
59:35'
Oddechový čas pro domácí.
59:35'
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté dokonávají obrat a dnes vítězí! CSKA už se spíše jen tlačilo do branky. Po nahození Veye však našel puk MAT ROBINSON, který překonal Jerjomenka střelou k levé tyči. Asistence: Linden Vey a Michail Grigorenko.
59:08'
Dynamo šlo ještě do útoku, ale hra je přerušena kvůli ofsajdu.
58:40'
Hosté podnikali nadějný útok, ale ten nakonec skončil kvůli nepřesné přihrávce.
58:07'
Po vyhození domácího celku už jsou zpět v útoku. Tam donutili soupeře k dalšímu zakázanému uvolnění.
57:24'
CSKA je na závěr třetí části velmi aktivní a Dynamo už doufá v prodloužení.
56:33'
Následný útok hostů skončil střelou, kterou musel likvidovat Jerjomenko. Do útoku se poté vydali také domácí, kteří už tentokrát na Sorokina vystřelili.
55:43'
Po dlouhé době se do útoku dostalo Dynamo, které ale ani jednou neprověřilo pozornost Sorokina.
55:14'
Další zakázané uvolnění se píská proti domácímu týmu.
55:04'
Hosté po vhazování nahazovali na branku, takže domácí brankář musel opět zasahovat.
54:54'
Následovat bude vhazování před Jerjomenkem, protože nepřesná rozehra domácích končí až na zakázaném uvolnění.
54:35'
Dynamo přesilovku nevyužije. Hosté už jsou v plném počtu, navíc se domácí proviňují dalším ofsajdem.
54:13'
Hosté opět posílají kotouč až k Jerjomenkovi, který rozehrává co nejrychleji.
53:48'
CSKA zatím obranu celkem v klidu zvládá a podruhé v krátké chvíli se osvobozuje.
53:20'
Domácí prohráli buly a píská se tak ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.
53:02'
Domácí se okamžitě dostávají do šance, ale Sorokina žádnou chybu nepřipouští a jistě zasahuje.
52:35'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Andronov – 2 min., nedovolené bránění).
51:54'
Po zákroku domácího gólmana se Dynama osvobozuje a okamžitě se vydává na střídačku.
51:33'
CSKA je pevně usazeno v útoku a odstřeluje Jerjomenka jednou střelou za druhou.
50:56'
Hosté se už opět tlačí do útoku. Obrana domácího celku ale také funguje dobře.
50:05'
Domácí se přece jen do útoku na chvíli dostali, ale žádnou střelu směrem na Sorokina to nepřineslo.
49:17'
Dynama se po úspěšné defenzivě vydává do protiútoku. Ten však končí neúspěchem a hosté jen prokazují, jak je jejich obrana efektivní.
48:48'
CSKA je nyní jasně aktivnějším celkem. Hosté se snaží rozhodnout zápas ještě v základní hrací době.
48:09'
Hru nakonec přerušuje další zákrok domácího gólmana. Bude se tak vhazovat před brankou Dynama.
47:43'
Do útoku se nakonec žene CSKA. To se dostalo do nadějného zakončení, které jen tak tak vychytal Jerjomenko.
47:10'
Ve hře čtyři na čtyři se toho moc neděje, nikdo nechce nic riskovat.
45:54'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Světlakov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Ilja Nikulin – 2 min., nedovolené bránění).
45:48'
Následný útok hostů přinesl další nebezpečí směrem na domácí branku. Střela však byla nepřesná.
45:12'
Do přečíslení se ale nyní dostali domácí. Ti si nakonec špatně přihráli a tak se nedostali k zakončení.
44:46'
Hosté jsou po vstřelené brance velmi aktivní a pokousí se o dokonání obratu.
Dnešní utkání sleduje 10 119 diváků.
44:04'
Je vyrovnáno! Dynamo chybuje při rozehře, čehož využívá KONSTANTIN OKULOV, který se z mezikruží trefil do pravého horního rohu domácí branky.
43:19'
Nakonec sólovou akci podnikl domácí hráč Kagarlickij. Ten zakončoval bekhendem, ale Sorokina nedokázal překonat.
42:38'
Domácí mají poprvé ve třetí třetině kotouč pod pevnou kontrolou. Rozehra jim ale moc nevyšla, protože kotouč ihned ztratila.
41:58'
Až teď se Dynamo osvobodilo, ale je to jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se tak bude před Jerjomenkem.
41:17'
CSKA poté pokračuje v tlaku, ale stále se nemůže dostat do nebezpečného zakončení.
40:46'
Třetí dějství začínají aktivněji hosté a Jerjomenko už musel jednou zasahovat.
40:01'
Druhá třetina jen potvrdila, jak je toto utkání vyrovnané. Ve druhém dějství branka nepadla a tak Dynamo stále vede o jednu branku. Nutnu podoknout, že toto vedení je naprosto zasloužené, protože domácí jednoznačně hosty přestříleli. Uvidíme tedy, co nám přinese třetí a závěrečná část.
Další třetina začne přibližně v 19:05.
40:00'
39:39'
Do útoku se dostali také domácí, kteří vymysleli zakončení. To však nemělo dostatečnou razanci a Sorokin si tak připisuje snadný zákrok.
39:08'
Hosté se ještě na závěr třetiny vydávají dopředu, ale přes obranu soupeře se ke střele nedostali.
38:40'
CSKA dostává kotouč do středního pásma, což znamená, že tato přesilovky zůstane nevyužita.
38:16'
CSKA se na malou chvíli osvobodilo. Domácí už jsou totiž zpět v útočném pásmu.
37:35'
Po krátkém přerušení hry se Dynamo opět usazuje v útočném pásmu, kde zatím vymyslelo nepřesnou střelu, která skončila mimo branku.
37:05'
Domácí se ihned dostávají do nebezpečné šance, kterou musel hasit Sorokin vleže.
36:43'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mat Robinson – 2 min., hákování).
36:18'
Celá přesilovka se sice odehrála v obraně Dynama, ale CSKA nevymyslela nic nebezpečného.
35:47'
Tlak stále pokračuje, ale hosté se zatím nedostali k ničemu nebezpečnému.
35:10'
Hosté se však stále nedostali k ničemu nebezpečnému, přišlo pouze několik nepřesných střel.
34:49'
CSKA chce v této přesilovce vyrovnat a ihned se proto usazuje v útočném pásmu.
34:10'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Kagarlickij – 2 min., faul loktem).
33:29'
Po dlouhé době se hraje také v obranném pásmu Dynama. Tam ale stále nepřichází větší nebezpečí směrem na Jerjomenka.
33:00'
CSKA je po dlouhé době v klidu. Drží totiž kotouč ve své třetině a oba týmy tak střídají.
32:08'
Hosté se nakonec osvobodili, ale bylo to jen na chvíli. O několik sekund později už je Dynamo zpět v útoku.
31:36'
Dynamo je velmi aktivní a jasně nyní udává tempo hry. CSKA se naopak nemůže vymanit ze sevření soupeře.
30:08'
Domácí však stále pokračují v tlaku a chtějí si pojistit své vedení. Opět tak přichází zakázané uvolnění hostů.
29:39'
Nyní už se hosté osvobodili dovoleně a vyřízená pětice může po dlouhé době střídat.
29:20'
CSKA je teď pod obrovským tlakem. Hosté se nakonec osvobodili, ale je to jen za cenu zakázaného uvolnění.
28:33'
Dynamo se rychle vrátilo do útoku, ale ani tentokrát na Sorokina nepřiletěla ani jedna střela.
28:00'
Domácí se následně přesouvají do útoku, kde se snaží usadit. Hosté toto nedovulují a dostávají puk do středního pásma.
27:29'
Po zakázaném uvolnění domácíh se CSKA dostalo k rychlému zakončení, ale domácí gólman si připisuje bezproblémový zákrok.
27:09'
Dynamo aktivně forčekuje, ale hosté jsou s rozehrou velmi opatrní a puk tak neztrácejí.
26:29'
Domácí se poté osvobozují a oba týmy střídají. Kotouč zůstává v držení hostů.
26:04'
Do útoku se jako první dostali hosté, kteří ale opět nemohou prověřit Jerjomenka.
25:28'
Hodně času se nyní hraje ve středním pásmu, kde se oba celky střídájí v držení kotouče.
24:46'
Dahlbeck nedokázal zpracovat přihrávku na modrou a domácí tak mohli jít dopředu. Tam přišla pouze nepřesná střela.
24:19'
CSKA se snad poprvé dostalo do útočné třetiny, ale tam nevymyslelo vůbec nic nebezpečného.
23:53'
Hosté se nakonec museli osvobodit pomocí vyhození. Zakázané uvolnění to však nebude a Dynamo musí hrát.
23:14'
Dynamo je na úvod druhé části jasně aktivnější. CSKA se prakticky nedostalo ze svého pásmo a pořád se jen brání.
22:50'
Hostům se vůbec nedaří přejít střední třetiny. Nyní se sice puk do útočného pásma dostal, ale tam ho bez problémů získali domácí hokejisté.
22:16'
CSKA sice buly vyhrálo, ale následnou obranu zvládlo a mohlo tak jít do útoku.
21:44'
Domácí soupeři nedovolili přechod ani přes útočnou modrou. Navíc vybojovali v útoku vhazování, protože Sorokin musel kotouč podržet.
21:04'
Hosté uklidňují hru. Domácí sice aktivně napadali, ale CSKA nakonec rozehru úspěšně zvládlo.
20:25'
Dynamo začíná druhé dějství aktivněji. Ihned se usazuje v útočném pásmu, ale nakonec zakončení nevymyslelo. Nakonec alespoň získalo zakázané uvolnění soupeře.
20:01'
První třetina byla velmi vyrovnaná. O vedení domácího Dynama zatím rozhodla jediná přesilovka. Domácí sice přesilovou hru nevyužili, ale krátkce potom skórovali a dostali se tak do vedení. CSKA má však stále dost času na vyrovnání a utkání tak bude ještě velmi zajímavé.
Další třetina začne přibližně v 18:20.
20:00'
19:46'
Hosté se nakonec k puku dostali, ale vymysleli pouze nedůzarné zakončení, které Jerjomenko v klidu pokryl.
19:26'
Dynamo je stále ve svém pásmu. CSKA sice aktivně napadá, ale kotouč stále nezískává.
18:43'
Domácí už chtějí dohrát třetinu v klidu a proto zatím pouze kombinují ve vlastním pásmu.
18:08'
CSKA se ihned pokouší o vyrovnání, ale hosté se zatím nedostali ani do útočné třetiny.
17:06'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Domácí vymysleli velký tlak až po konci přesilovky, který nakonec proměnili v úvodní branku zápasu! Šipačov chytře naznačil střelu, ale místo toho přihrál na úplně volného JUUSA HIETANENA, který bez problémů poslal puk do odkryté sítě. Asistence: Ilja Nikulin a Vadim Šipačov.
16:48'
Po konci přesilovky se do zakončení dostal kapitán Dynama Nikulin, ale Sorokin opět zasahuje.
16:08'
Domácí se do útoku celkem rychle vrátili. Zatím v útočné třetině pouze kombinují a hledají ideální pozici k zakončení.
15:35'
Nakonec střela přece jen přišla. Sorokin měl dobrý výhled a po delší době si připisuje další zákrok.
15:07'
Dynamo se usazuje v útoku až teď. Stále se ale nedostává do zakončení.
14:40'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
14:20'
CSKA se do útoku celkem rychle vrátilo, ale ani tentokrát neprověřili pozornost Jerjomenka.
13:48'
Hosté sice zachytili rozehru soupeře a mohli tak jít do útoku, ale jejich ofenziva skončila ihned za útočnou modrou čárou.
13:17'
Dynamo se dostává do útoku pomocí nahození, ale po něm opět následuje jen zblokovaná střela.
12:49'
Domácí se po neúspěšném útok stáhli do svého pásma, kde počkají na střídání.
12:10'
Většinu času se hraje v obraně Dynamo. Domácí se ale zatím velmi dobře brání a soupeři nedovolili jedinou větší šanci.
11:33'
Dynamo se vydala dopředu, ale tam nemohlo Sorokina ohrozit. Do útoku tak opět může jít CSKA.
10:46'
CSKA vyhrálo buly ve středním pásmo a mohlo se tak dostat do útoku. Obranu domácích si to tentokrát pohlídala a nedovolila zakončení.
10:16'
Domácí nepřesně přihráli na útočnou modrou, ale následný útok hostů zastavil hvizd rozhodčího, který signalizuje ofsajd.
09:34'
Hosté se tlačí za úvodní brankou, ale obrana Dynama zatím funguje dobře a s rozehrou je velmi opatrná.
08:52'
Hra se vrátí přes Sorokina, hosté opět vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění.
08:08'
Nikulin trefil první hráče hostů, takže se CSKA dostalo do přečíslení. Opět se tak musel předvádět Jerjomenko, který si připisuje další důležitý zákrok.
07:27'
CSKA se poté přesouvá do útoku, kde se pomocí kombinace snaží dostat do zakončení. Jerjomenko tak musel opět zasahovat.
06:42'
Po zakázaném uvolnění CSKA následovalo vhazování před Sorokinem. To vyhrálo Dynamo, které ihned střílelo, ale brankář hostů je pozorný.
06:00'
Domácí měli první větší šanci utkání, protože se dostali do přečíslení. Sorokin tak musel vytahovat první výborný zákrok v zápase.
05:37'
Hosté se nakonec dostali do zakončení. Jerjomenko však bez problémů zasahuje a bude následovat buly před ním.
04:48'
Domácí špatně rozehrávají, takže je tu možnost pro hosty. Ti se snažili dostat do zakončení, ale Dynamo žádnou střelu nedovolilo.
04:09'
CSKA sice aktivně napadalo, ale domácí se nakonec dostali do útočného pásmo pomocí nahození. Tam ale už zasáhla obrana hostů.
03:33'
Dynamo se po dlouhé době osvobozuje, ale s pukem se zatím dostalo pouze do střední třetiny.
03:03'
Hosté se po buly dostali k zakončení, ale domácí gólman v klidu zasahuje svou lapačkou.
02:44'
Píská se první zakázané uvolnění a to proti domácímu týmu. Vhazovat se tak bude před Jerjomenkem.
02:13'
Hosté se poté ještě chvíli drželi v útoku, ale nakonec je hra přerušena kvůli ofsajdu CSKA.
01:37'
CSKA se poprvé usazuje v útočném pásmu. Nakonec přišlo pouze nahození od modré, které pokryli domácí obránci.
01:00'
Sorokin už musel poprvé zasahovat, ale nebyla to pro něj moc těžká práce.
00:28'
Utkání začíná aktivněji Dynamo, které se po vyhraném vhazování dostává do útoku pomocí nahození.
00:01'

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – I. Nikulin (C), Volkov, Hietanen, Menšikov, Čajkovský, Mironov, Pepeljajev, J. Zajcev – I. Makarov, Brjukvin, Šipačov (A) – Kagarlickij, Zackrisson, Indrašis – Mojsejev, Mozer (A), Muranov – Rajsov, Igumnov, Pankratov.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Treťjak) – Blažijevskij, Nestěrov (A), Dahlbeck, M. Robinson, Naumenkov, Marčenko – Hansen, Vey, Grigorenko – Andronov (C), Kalinin, Scott (A) – Al. Popov, Okulov, Šalunov – Tělegin, Slepyšev, Světlakov.

Rozhodčí: Gašilov, Olenin – Sadovnikov, Zacharenkov.
Michal Čajkovský (DMS)
Průběh série – 1:2 na zápasy:
Série se zatím odehrává podle očekávání. Kromě jedné těsné prohry CSKA v všech ostatních zápasech Dynamo rozdrtilo, nejprve 4:1 a pak 4:0. Domácí Dynamo získalo vyrovnaní díky výhře 1:0 v prodloužení, ale CSKA si vedení v sérii vzalo rychle zpět. Hosté dnes navíc hrají o mečbol a tak se pokusí navázat na předchozí venkovní výhru dalším jistým výkonem. Domácí se naopak budou pokoušet o další vyrovnání.

1. zápas: CSKA vs. Dynamo 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
4. Kaprizov (M. Robinson, Blažijevskij), 19. Grigorenko, 30. Vey (Okulov, Nestěrov), 42. Nestěrov (Okulov, Šalunov) – 22. Čajkovský (Zackrisson, Indrašis).

2. zápas: CSKA vs. Dynamo – 0:1pp (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)
61. Brjukvin.

3. zápas: Dynamo vs. CSKA – 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
5. Slepyšev (Grigorenko, Kaprizov), 34. Okulov (M. Robinson), 37. Okulov (Al. Popov), 60. Šalunov (Vey).
Zdravím všechny fanoušky ruské KHL. Ve čtvrtfinálových sériích začíná jít pomalu do tuhého, dnes mohou některé týmy získat mečbol. Zrovna v dnešním zápase ho může získat CSKA Moskva, které se představí na ledě Dynama Moskva. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.