KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Jekatěrinburg - 20. března 2019   15:00

Ufa
Ufa
05:04' A. Semjonov (Kugryšev, Burmistrov) • 06:07' Gimatov (Kadějkin, Soloduchin) • 16:21' Larsen (Omark, Hartikainen) • 35:08' Kemppainen
4:2
(3:1, 1:0, 0:1)
Stav série: (3:1)
Jekatěrinburg
09:19' Paré  (Litovčenko, Sexton) • 58:04' D. Bodrov
Ufa
Metsola (Karejev) – Larsen, Ar. Sergejev, Koledov, Arzamascev, A. Semjonov, S. Garejev, Jelizarov – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Kugryšev, Tkačov, Burmistrov – Soloduchin, V. Žarkov, Kadějkin – Gimatov, Lukin, Chochrjakov – Skorikov.
Oskirko, Romasko – Lazarev, Palej.
Ufa-Arena, Ufa
8 070 diváků
Jakub Kovář (41. Fomin) – I. Višněvskij, Alexej Vasilevskij, Gurkin, Trjamkin, Ljamin, D. Bodrov, Valitov – Golyšev, A. Garejev, S. Da Costa – Sexton, Paré, Litovčenko – Česalin, Gračjov, Denis Kazionov – Torčeňuk, Chripunov, Obidin – Rassejkin.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Na počtenou příště!
Ufa i podruhé přetavila výhodu domácího ledu ve vítězství, a ujímá se tak dvoubodového vedení v sérii, kterou může už v pátek na půdě Jekatěrinburgu ukončit. Hostům dnes uštědřila pořádnou lekci z produktivity, na kterou Avto bude muset velmi rychle zapomenout, pokud chce sérii ještě zdramatizovat.
59:55'
Jekatěrinburg v posledních vteřinách pobývá v útoku, ale o vítězi je rozhodnuto. Ufa na půdu soupeře pojede s mečbolem v kapse!
59:35'
Hosté byli blízko zdramatizování duelu, ovšem jeden z hráčů mířil pouze do brankáře, kterému se povedlo udržet puk před čarou. Hráči Avta se už radovali.
58:04'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Hosté ještě dvě minuty před koncem dramatizují závěr utkání brankou DENISE BODROVA. Uvidíme, jestli se jim podaří za Metsolu poslat ještě další kotouč, nebo zda-li je tato trefa posledním zápisem na střeleckou listinu střetnutí. Bez asistence.
Technické problémy nám nyní neumožňují vám poskytnout plný komentář, moc se omlouváme a děkujeme za pochopení.
55:23'
Čtyři a půl minuty do konce základní hrací doby. Dovolím si říct, že už je rozhodnuto, Avtomobilist v útočném pásmu působí naprosto bezzubě.
54:27'
Avtomobilist vyhrál buly před Metsolou, jen pár sekund na to se ale Trjamkin dostal do ofsajdu. Tentokrát se tak bude vhazovat u modré čáry.
53:58'
Jeden z hostujících hráčů zkusil štěstí z modré čáry, nemířil ovšem vůbec přesně. Jeho pokus soupeřovu branku úplně minul, Metsola tak nemusel zasahovat.
52:53'
Metsola musí být konstantně ve střehu, Avto je pevně usazeno před jeho klecí. Domácí obrana ale odvádí skvělou práci a nepouští ho do vyložených šancí.
51:48'
Kazionov ve středním pásmu dost tvrdě sestřelil Burmistrova, který zůstal chvíli ležet na ledě. Snad bude v pořádku, vylučovat se nebude.
50:58'
Ljaminova lehká střela z modré čáry spadla přímo do náručí finského gólmana, který se následně rozhodl hru pozastavit. Čeká nás další krátká pauza.
49:58'
Avtomobilist se drží před soupeřovou brankou, pořád je to ale stále ta samá písnička. Všechny hostující akce jsou předvídatelné, Metsola je má přečtené.
48:41'
Larsen zpoza branky poslal kotouč podél mantinelu Burmistrovi, který o něj nyní bojuje o modré čáry s protihráčem. Tahle pasáž hry je z těch slabších.
Dnešní utkání sleduje 8 070 diváků, je vyprodáno!
47:41'
Trjamkin vyslal dopředu Goliševa, který následně v útočném pásmu velmi rychle přišel o kotouč. Jeden z domácích pryž následně poslal do hlediště.
46:36'
Sledujeme rychlou a vyrovnanou podívanou, hraje se nahoru dolu. Ani jednomu celku se nyní nedaří na soupeřovu klec vyslat nebezpečnější pokus.
44:53'
Hartikainen se obtočil kolem branky a chtěl pryž uklidit do branky, Bobrov mu ale nedovolil Fominovu svatyni vážněji ohrozit a puk mu včas sebral.
43:49'
Francis Paré zakončoval z kruhu, přihrávka mu ale úplně nesedla a jeho projektil z první Metsolovu klec těsně minul. Gimatov se vrátí na led za pár sekund.
43:08'
Hra se nyní přesunula do pásma hostujícího celku, Ufa oslabení zvládá na jedničku a soupeře drží daleko od klece. Metsola je úplně bez práce.
42:17'
Eduard Gimatov (UFA) naprosto zbytečně podrazil Višněvského, což bystrému oku sudího neuniklo. Avtomobilist si zahraje další přesilovku.
41:28'
Do mezikruží se nyní protlačil Kugryšev a i přes dva dotěrné protihráče zakončil, Fomin si na své konto připsal první úspěšný zákrok.
40:38'
Fomin na první střelu stále čeká, hra se totiž pohybuje převážně v domácím pásmu. Avto do třetí třetiny vstoupilo aktivně a snaží se rychle prosadit.
40:01'
Zajímavý tah! Jakub Kovář (JEK) před startem třetí třetiny odstupuje z utkání, zbytek střetnutí za něj dochytá jeho náhradník Leonid Fomin!
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:56
Čtyřicet minut je za námi! Ufa nad vítězem Východní konference vede o tři branky, a vše zatím tak nasvědčuje tomu, že se do Jekatěrinburgu v pátek přesune s mečbolem v kapse. Hosté sice dnes nad svým soupeřem mají dost výraznou střeleckou převahu, drtivá většina jejich pokusů je ale neškodná.
39:45'
Přesně nemířil ani Garejev, Metsola tak opět nebyl nucen zasahovat. Moc zajímavého se toho asi už nestane, Ufa půjde do kabin s pohodlným náskokem.
38:59'
Do konce druhé třetiny zbývá už jen něco málo přes minutu, hra se v závěru přesouvá ze strany na stranu. Ani jednomu celku se nedaří zkrotit kotouč.
Kemppainen se stal už čtvrtým střelcem Ufy v utkání. To znamená, že domácí v dnešním střetnutí Kováře prostřelili víckrát než za celý zbytek série dohromady.
37:56'
Denis Bodrov pálil z modré čáry, svatyni Ufy o pár centimetrů přestřelil. Avto se konstantně drží před Metsolou, působí ovšem stále naprosto bezradně.
36:46'
Momentálně se hraje zase před Metsolou, hosté se snaží aspoň nějak zkorigovat stav utkání. Soupeři je ale vůbec k ničemu nepouští, vše mají plně pod kontrolou.
35:08'
Ufa právě vstřelila branku!
Tak tuhle situaci si bude Dan Sexton v hlavě přehrávat ještě dlouho! Hostující útočník za brankou zastavil Hartikainena a obratem se rozhodl rozehrát pryž dopředu. Přihrávku ale namířil přesně na hůl JOONASE KEMPPAINENA, který střelou z mezikruží posílá Ufu do tříbrankového trháku! Bez asistence.
34:23'
Tkačov si vyjel na kruh a nahrál za sebe Kugryševovi, který poslal kotouč do připraveného Jakuba Kováře. Přerušuje se, buly proběhne před bránou Avta.
33:37'
Kovář si se střelou z pravého kruhu poradil betonem, k odraženému kotouči se následně dostali hosté a vrátili se do útočného pásma. Uvidíme, co vymyslí.
32:14'
Do konce početní výhody zbývá pouhopouhých pár sekund, Metsola snad v oslabení dosud nemusel ani jednou zasahovat. Hosté tuto přesilovku nezvládají.
31:27'
Avtomobilist už má přesilovku a stěhuje se do útočného pásma. Zatím se mu ovšem nedaří se pořádně rozestavit kolem branky, protihráči aktivně brání.
30:26'
Juha Metsola (UFA) si krom úspěšných zákroků do statistik připíše i dvě trestné minuty, Golyševa totiž zahákoval. Poměr sil na ledě se vyrovná.
30:26'
Anatolij Golyšev se ve vlastním oslabení dostal až před Metsolu a trefil beton domácího brankáře! Tohle pro Ufu nebyla dobrá vizitka.
29:39'
Avto se rychle dostalo ke kotouči a bez váhání vyhodilo, Ufa na Kováře v přesilovce poslala jen jednu střelu. Hosté zatím oslabení zvládají bez větších obtíží.
29:02'
Na lavici hanby míří další hráč, tentokrát se budou dvě minuty bránit zase hosté. Andrej Obidin (JEK) dostává menší trest za nedovolené bránění.
28:39'
Oslabení sice už před nějakou chvílí skončilo, domácím se ovšem stále nedaří pořádně prokousat ven z vlastního obranného pásma. Avto má více ze hry.
27:29'
Finský brankář si poradil s další střelou, která na něj tentokrát letěla od modré čáry. V dnešním představení Salavatu hraje naprosto klíčovou roli.
26:56'
Golyšev se dostal až na hranici brankoviště a zakončil, Metsola si na své konto připsal další zákrok. Domácím se nedaří soupeře odstavit od kotouče.
26:35'
Na konci dlouhé kombinace hostujícího celku stál Dan Sexton, který chtěl Metsolu překvapit střelou z kruhu. Gólman Ufy byl však na svém místě i tentokrát.
25:32'
Alexander Burmistrov (UFA) je vykázán za držení, Jekatěrinburg si poprvé v zápase vyzkouší přesilovou hru. Uvidíme kontaktní branku?
24:17'
Da Costa se dostal do skvělé šance, nicméně Sergejev obětavě padl na led a zakončení z velké části zhatil. Metsola pak neměl problém odražený kotouč chytit.
23:29'
Za Kovářovou klecí probíhá tahanice o kotouč, do které je zapojeno hned několik hráčů z obou celků. Uvidíme, kdo si nakonec pryž z hloučku odveze.
22:31'
Dopředu se nyní zase nastěhovali domácí, kterým se povedlo rozbít jekatěrinburgský nápor. Kovář ránu od modré čáry zastavil pravým betonem.
21:32'
Gračov ze sebe setřásl dotěrného protihráče a z rohu hledal někoho na kruhu, přihrávka ale hokejku původně zamýšleného adresáta úplně minula.
20:47'
Odpískáno další zakázané uvolnění, dopouští se jej hokejisté Ufy. Ti jsou v úvodu periody pod mírným tlakem, Avto chce co nejrychleji vstřelit kontaktní gól.
20:30'
Jako první Metsolu ve druhé třetině proklepl Jevgenij Gračov, jehož projektil z prostoru mezi kruhem a modrou čárou Metsola chytil do rukavice.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:01.
Máme za sebou první třetinu, která nám nabídla více branek než úvodní dvě utkání série dohromady. Po většinu periody měl více ze hry Jekatěrinburg, který ale výborného Metsolu překonal jen jednou. Naopak Jakubu Kovářovi dnes zatím do zpěvu moc býti nemůže, jelikož z pouhých čtyř střel na branku inkasoval hned třikrát, navíc vždy z naprosto stejné pozice. Uvidíme, jak se střetnutí bude vyvíjet dál.
19:39'
Domácí ještě pár sekund před koncem kombinovali před Kovářem, po rychlém vypíchnutí jednoho z protihráčů se však musí stáhnout zpět za modrou čáru.
18:33'
Kirill Ljamin chtěl pryž rozehrát dopředu, místo toho ale jen kotouč omylem nabídnul jednomu z protihráčů. Hostům se teď nic nedaří, Ufa má hru pod kontrolou.
17:23'
Do konce první třetiny chybí už jen něco málo přes dvě a půl minuty, Avtomobilist třetí branka položila na lopatky. Nedaří se mu dostat ven z vlastní třetiny.
16:21'
Třetí prudká střela z levého kruhu, třetí gól! Salavat našel slabinu českého brankáře a opět ji využívá, přičemž pod tuto branku se podepisuje PHILIP LARSEN. Ten zachytil nabídku Omarka a okamžitě vypálil – 3:1! Asistence: Linus Omark, Teemu Hartikainen.
15:58'
Z hranice útočného pásma pálil Andrej Obidin, hbitý Metsola letícímu kotouči nastavil do cesty rukavici. Po pauze se bude vhazovat před brankou Ufy.
15:30'
Ljamin našel Gračjova, který zavezl kotouč za modrou čáru. Pobyt Jekatěrinburgu před Metsolou ale tentokrát netrval dlouho, hosté si ani nevystřelili.
14:11'
Avto sází na střely z kruhu, teď štěstí zkoušel Dan Sexton. Jeho projektil zmizel kdesi ve výstroji připraveného finského strážce domácí svatyně.
13:11'
Domácí se snažili usadit před Kovářem, protihráči je ale velmi rychle vyštípali zpět za modrou čáru. Český gólman tak nakonec ani nebyl nucen zasahovat.
12:05'
Nikita Trjamkin napřáhl z modré čáry, o chvilku později pak domácí gólman musel zasahovat proti pokusu z hranice kruhu. Hosté začínají mít převahu.
11:50'
Finský strážce domácí svatyně lapil slabší střelu z kruhu a následně se rozhodl kotouč podržet. Hra je přerušena, jdeme do první komerční přestávky dnešního duelu.
10:58'
Hraje se nahoru dolu, ani jeden celek momentálně nemá na ledě jasnou převahu. Častěji jsou na kotouči hosté, které ale obrana Ufy nepouští před Metsolu.
09:19'
Po třech těsných, na góly skromných duelech dnes v Ufa Areně vidíme dost nečekanou přestřelku! Tentokrát musí ze své klece lovit kotouč Juha Metsola, který nezvládl zastavit přesnou teč FRANCISE PARÉHO z bezprostřední blízkosti brankoviště – 2:1! Asistence: Vjačeslav Litovčenko, Dan Sexton.
08:20'
Odpískáno první zakázané uvolnění dnešního utkání, vhazovat se bude před Metsolou. Avtomobilist se po dvou inkasovaných gólech začíná oklepávat.
07:33'
Trjamkin ukořistil kotouč na svou hůl a bez delšího otálení jej zpoza Kovářovy klece rozehrál dopředu. Výlet hostů dopředu ale neměl dlouhého trvání.
06:07'
Salavat, zdá se, konečně našel recept na Kováře, minutu po úvodní brance se z takřka identické akce prosazuje podruhé! Kadějkin nabil na pravý kruh EDUARDU GIMATOVOVI, který prostřelil českého gólmana z naprosto stejné pozice jako Semjonov – 2:0! Asistence: Alexander Kadějkin, Vjačeslav Soloduchin.
Viděli jsme nejrychlejší úvodní gól celé série! Semjonov se prosadil už po pěti minutách hry a překonal tak trefu Bělousova z desáté minuty druhého utkání.
05:04'
Domácí početní výhodu přetavují v první branku, a v šesté minutě se tak ujímají vedení! Dmitrij Kugryšev si najel do prostoru pro vhazování a rychle nahrál na opačný kruh rozjetému ALEXEJI SEMJONOVI, který ranou z první rozvlnil síť Kovářovy branky – 1:0! Asistence: Dmitrij Kugryšev, Alexander Burmistrov.
04:36'
Uvidíme první přesilovku, které se ujmou hokejisté Salavatu. Francis Paré (JEK) je po faulu před Kovářem na dvě minuty vykázán za vysokou hůl.
03:58'
Domácí defenzíva teď na chvilku úplně vypustila a hned z toho mohl být gól! Sextonův únik zákrokem likvidoval až Metsola.
03:20'
Žarkov byl pod náporem dvou protihráčů nucen se rychle vzdát kotouče, přičemž jeho nepřesná nahrávka našla hůl jednoho z hostujících hráčů.
02:03'
Hra se nyní přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhou. Obě obrany v úvodu pracují na sto deset procent a nenechávají soupeře se usadit v útoku.
01:16'
Sergejev se stáhl za vlastní branku a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají. Domácí jsou stále na kotouči, hokejisté Avtomobilistu si na něj snad ještě nesáhli.
00:25'
Ufa vstoupila do čtvrtého čtvrtfinále aktivněji a okamžitě se nastěhovala před Jakuba Kováře. Reflexy českého brankáře ale zatím střelou neprověřila.
00:01'
Sudí už svolává první lajny do středového kruhu, jdeme na věc! Na úvodním buly poměří domácí Joonas Kemppainen síly se Stéphanem Da Costou.
Hokejisté obou týmů se už seřadili na modrých čarách, na malou chvíli uslyšíme ruskou národní hymnu. Od startu nás dělí už jen desítky sekund.
Ještě jednou vám přeji příjemné odpoledne, čtvrtý duel série začne za pouhopouhých pár minut. Ufa Arena je ještě zahalena ve tmě, oba celky jsou v kabinách.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Sergejev, Koledov, Arzamascev, Semjonov, S. Garejev, Jelizarov – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Kugryšev, Tkačov, Burmistrov – Soloduchin, Žarkov, Kadějkin – Gimatov, Lukin, Chochrjakov – Skorikov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin) – Višněvskij, Vasilevskij, Gurkin, Trjamkin, Ljamin, Bodrov, Valitov – Golyšev, A. Garejev, Da Costa – Sexton, Paré, Litovčenko – Česalin, Gračjov, Kazionov – Torčeňuk, Chripunov, Obidin – Rassejkin.

Rozhodčí: Oskirko, Romasko – Lazarev, Palej.
SESTAVY Z POSLEDNÍHO DUELU

Ufa: Metsola – Larsen, Sergejev, Koledov, Arzamacev, Semenov, Garejev, Jelizarov – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Kugryšev, Tkačov, Burmistrov – Soloduchin, Žarkov, Kadějkin – Gimatov, Lukin, Chochrjakov – Skorikov.

Jekatěrinburg: Kovář – Višněvskij, Vasilevskij, Gurkin, Trjamkin, Mamkin, Bodrov, Valitov – Dawes, Golyšev, Da Costa – Sexton, Paré, Garejev – Bělousov, Kučerjavenko, Obidin – Česalin, Gračjov, Litovčenko.
STAV SÉRIE: UFA – JEK 2:1

Pokud máte rádi přestřelky, pak vás asi série mezi Ufou a Jekatěrinburgem zatím moc nenadchla. V prvních třech duelech padlo jen šest gólů, přičemž ani jednomu výběru se dosud nepovedlo v jednom zápase soupeřova gólmana překonat více než dvakrát. Podle všeho nás tedy dnes čeká vyrovnaná a napínavá bitva, ve které může o úspěchu jednoho či onoho celku rozhodnout sebemenší zaváhání.

1 – 14. 3.: Jekatěrinburg – Ufa 0:1
Branky a nahrávky:
23. Kemppainen (Larsen, Omark).

2 – 16. 3.: Jekatěrinburg – Ufa 2:0
10. Bělousov (Kučerjavenko, Litovčenko), 27. Da Costa (Golyšev).

3 – 18. 2.: Ufa – Jekatěrinburg 2:1 po prodl.
30. Tkačov, 72. Kemppainen (Tkačov, Omark) – 45. Kučerjavenko (Trjamkin).
Krásné odpoledne! Napínavá série mezi Ufou a Jekatěrinburgem dnes napíše svou čtvrtou kapitolu, přičemž domácí jsou po pondělním střetnutí o kousíček blíže postup do semifinále. Vybojují si mečbol, nebo tentokrát budou pod Uralem slavit hosté?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.