KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : Čerepovec - 10. března 2021   17:30

Dynamo Moskva
10:22' Hietanen (O. Lindberg) • 20:35' Jaškin  • 25:13' O. Lindberg (Čajkovský, An. Sergejev) • 30:22' V. Kuljomin (Muranov, J. Zajcev)
4:3
(1:0, 3:1, 0:2)
Stav série: (4:1)
Čerepovec
Čerepovec
33:33' Abdul  (Liška) • 46:03' Kudako  (Liška, J. Morozov) • 56:50' Kudako  (Mojsejev, Abdul)
Romasko, Naumov – Kučava, Sivov.
VTB Arena, Moskva
4 095 diváků
Čerepovec
Podjapolskij (31. Šugajev) – Vittasmäki, M. Chabarov, Makejev, M. Tichonov, Lalonde (A), Adamčuk, Kudako – Liška, A. Alexejev, J. Morozov – Kodola, Vovčenko, Petunin – Kapustin, Geraskin (A), Guslistov – Vicharev (C), Abdul, Mojsejev – Kazakov.

To je ode mne pro dnešek všechno, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště!
Putování hostů letošním ročníkem tak končí, rozhodně se ale nemají za co stydět. Po nepovedené první části, ve které je parta kolem Vadima Šipačova a Dmitrije Jaškina velmi výrazně přestřílela, se po přestávce vzchopili a nechali na ledě všechno. Jejich výkon tedy sice na prodloužení osmifinálové série nestačil, na dovolenou ale mohou jít se vztyčenou hlavou.
Páté a poslední utkání série mezi Dynamem a Čerepovcem je u konce, z takřka rozhodnutého střetnutí se nakonec vyklubalo pořádné drama! Severstal bojoval až morku kostí a skoro se mu podařilo smazat tříbrankové manko, se kterým vstupoval do třetí část, ale domácí celek v závěrečných sekundách zachránila nastřelená tyčka. Moskva tak postupuje dál.
60:00'
Rozhodčí ještě po závěrečné siréně dodatečně rozdali tresty hlavním aktérům kočkované před domácí klecí. Oscar Lindberg, Andrej Mironov (oba DMS) a Shawn Lalonde (CER) dostali dvě minuty za hrubost, přičemž druhý jmenovaný si k tomu ještě přičte "osobák" do "konce" utkání. Hostující Jegor Morozov (CER) zase obdržel za stejný prohřešek hned dva menší tresty.
Hosté teď ještě drze projeli kolem domácích, kteří se chystali na děkovačku. Moskevští borci ale zachovali chladné hlavy a další straknice jsme už neviděli.
Mironova a Lalonda od sebe museli dělit hned tři sudí, tihle dva borci si asi ruce nepodají! Moskevský bek po protihráči vystartoval hodně agresivně, nakonec na něj ale skoro ani nesáhl.
60:00'
Ojojoj! V Moskvě už zazněla siréna, konec utkání ale ještě okořenila hodně agresivní kočkovaná před domácím brankovištěm!
59:55'
Teď, nebo nikdy! Jegor Zajcev (DMS) je pět sekund před koncem vykázán za podrážení.
59:53'
To je závěr! Dynamo zachránila tyčka, od vyrovnávací branky nás dělily pouhé milimetry!
59:38'
Je to tady, hosté se usazují v útočné třetině a Šugajev míří z brankoviště na střídačku!
59:09'
Severstal se snaží založit útočnou akci ze své části hrací plochy, defenzíva Moskvy je ale neprostupná.
58:40'
Domácí forčekují a nedovolují svému soupeři přenést hru ven z jeho vlastního obranného pásma.
58:18'
Igumnov kličkuje v rohu s kotoučem na holi a snaží se ho uchránit před dravými hráči Čerepovce.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:54'
Šugajev podržel svůj celek a zlikvidoval střelu Pääjärviho z pravého kruhu pro vhazování. Přerušuje se.
57:26'
Jaškin poslal kotouč do soupeřova pásma, Dynamo se snaží držet hru daleko od svého brankoviště.
56:50'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Tak pozor, tohle možná ještě bude pořádné drama! Severstalu se aktivní hra vyplácí a tři minuty a deset sekund před koncem je kýžený kontaktní gól na světě! Podruhé se na střeleckou listinu utkání zapisuje VADIM KUDAKO, který Jerjomenka znovu překonal rychlým zakončením do pravého horního rohu – 4:3! Asistence: Dmitrij Mojsejev, Jindřich Abdul.
56:25'
Sledujeme bitvu o kotouč za Šugajevem, Dynamo krájí cenné vteřiny ze zbývající hrací doby.
55:57'
Hraje se hlavně ve středním pásmu, ani jednomu týmu se nedaří proniknout za modrou čáru soupeře.
55:52'
Už skoro tři minuty vkuse se hraje bez přerušení, aktivnějším celkem na ledě jsou momentálně hosté.
55:27'
Střely na branku: 35 – 26.
54:57'
Severstal je v plném počtu, na vyrovnání už mu zbývá jen něco málo přes pět minut hrací doby.
54:32'
Adam Liška ve vlastním oslabení projel až na levý kruh, odkud poslal puk do Jerjomenkova betonu.
53:57'
Domácí drží hru v soupeřově pásmu a kombinují, Šugajevovu klec ohrožují jen poskrovnu.
53:10'
Před čerepoveckou klecí byl k vidění slušný chaos, jeden z hostů ale nakonec zvládl kotouč vyšťouchnout mimo brankoviště!
52:53'
Komplikace pro hostující celek, dvě minuty za hrubost od rozhodčích obdržel Jegor Morozov (CER).
52:45'
Brjukvin prokličkoval kolem dvou protihráčů, ten třetí už ho ale zneškodnil a nedovolil mu zakončit.
52:20'
Sledujeme hodně svižnou a vyrovnanou podívanou, Čerepovec na ledě nechává úplně všechno.
51:46'
Kodola ani na dva pokusy Jerjomenka nepřekonal. Poprvé ho gólman vychytal, podruhé klec přestřelil.
51:25'
Jerjomenko zastavil nahození z neutrální zóny a kotouč následně přenechal jednomu ze svých spoluhráčů.
Střely na branku: 32 – 24.
50:47'
Tichonov operuje s kotoučem u své branky, oba celky využívají klidnější pasáže hry a střídají lajny.
50:20'
Kapustin chtěl vyvézt kotouč ven z pásma, těsně před modrou čárou mu ho ale sok vypíchl z hokejky.
49:49'
Prudká moskevská dělovka z prostoru mezi modrou a pravým kruhem byla zblokována protihráčem.
49:20'
Lindberg si rozuměl s Pääjärvim, jehož zakončení z mezikruží přeletělo Šugajevovu svatyni.
48:43'
Severstal oslabení zvládá, už potřetí se mu podařilo vyhodit puk přes všechny čáry až za Jerjomenka.
48:16'
Čajkovský zásah pukem do nohy rozdýchal a už je zpět na ledě, z modré čáry diriguje přesilovku Dynama.
47:41'
Hrací plochu na dvě minuty opouští Kirill Adamčuk (CER), který je trestán za hrubost.
47:25'
Dynamo má ponechanou výhodu, Jerjomenko už dávno opustil své brankoviště a zmizel na střídačku.
46:52'
Před chvíli včas zakročil Jerjomenko, nyní rychlý výpad soupeře zneškodnil zase Šugajev. Přerušuje se.
46:03'
Upřímně netuším, co se na brance Severstalu rozhodčímu nezdálo. Trefa VADIMA KUDAKA platí, hostující obránce z kruhu pro vhazování vymetl vzdálenější horní růžek soupeřovy branky – 4:2! Asistence: Adam Liška, Jegor Morozov.
46:03'
Vadim Kudako z levého kruhu poslal puk do vzdálenějšího horního rohu moskevské svatyně, sudí ale okamžitě rozpažil! Platnost zásahu bude ještě konzultovat s mužem u videa!
45:55'
Kotouč po prudké ráně z pravé strany chvíli nebezpečně poskakoval v domácím brankovišti!
45:24'
Shawn Lalonde zakládá další výpad hostů zpoza vlastní klece, Severstal se ještě nehodlá vzdát.
Střely na branku: 29 – 18.
44:55'
Kotouč po zakončení z dílny Adama Lišky končí v rukavici hbitého domácího strážce svatyně.
44:28'
Abdul operuje s kotoučem u své branky a přemýšlí, kudy by se s ním mohl přesunout do útočného pásma.
43:57'
Rychlá souhra Dynama vedla ke střele z modré čáry, se kterou si hostující gólman hravě poradil.
43:29'
Nepřesná rozehrávka domácího hráče skončila na icing, po krátké pauze tak uvidíme buly u Jerjomenka.
42:43'
Čajkovský jen krátce po vysvobození z trestné zblokoval projektil jednoho z hostů, který ho trefil přesně do kotníku. Bek Dynama se teď ve viditelných bolestech přesouvá do kabiny. Doufejme, že bude v pořádku.
42:08'
Vicharev vybídl ke střele Lalonda, jehož zakončení z modré se od Jerjomenka odrazilo za brankoviště.
41:40'
Moskvané vyhazují kotouč daleko od své klece a rychle střídají, hosté se stáhli za modrou čáru.
41:06'
Severstal drží hru před Jerjomenkem, kvalitně bránící domácí tým ho ale nepouští do zakončení.
40:27'
Dynamo si hru v pěti moc dlouho neužilo, slovenský obránce Michal Čajkovský (DMS) se i přes protesty nakonec přesouvá na trestnou za držení.
40:01'
Poslední dějství je tu. Připomínáme, že Čerepovec do něj vstupuje velmi krátkou přesilovou hrou.
40:01'
Dynamo od postupu do dalšího kola play-off dělí jen dvacet minut, po dvou třetinách nad znatelně slabším Čerepovcem vede o tři branky. Snaha se hostujícímu celku rozhodně nedá upřít a je vidět, že jeho hráči na ledě nechávají vše, ale na papírového favorita jejich výkon prostě a jednoduše nestačí.
Statistické okénko
Střely na branku: 28 – 15.
Zblokované střely: 10 – 7.
Vhazování: 32 – 9.
Trestné minuty: 8 – 10.
Využití přesilovek: 1/5 – 0/3*.

(* Přesilovka hostů bude po pauze pokračovat.)
Další třetina začne přibližně v 19:15.
40:00'
39:57'
Pozor, Šugajev mizí na posledních pár sekund druhé části na střídačku! Hosté v šesti!
39:57'
Jerjomenko vyzrál i na dorážku Adama Lišky, které do cesty nastavil levý beton. Následně hru přerušil.
39:46'
Hra se v závěru pohybuje výhradně v domácím pásmu, Severstal tlačí. Jeho hlad po gólu je evidentní.
39:19'
Zkušený domácí gólman akrobatickým zákrokem udržel kotouč za brankovou čárou!
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:53'
Severstal rychle vylovil vyhozený kotouč zpoza vlastní klece a přenesl hru zpět před Jerjomenka.
38:18'
Na trestnou lavici v závěru třetiny míří Vladislav Jefremov (DMS), který je trestán za držení.
37:57'
Z prostoru pro vhazování napřáhl Dmitrij Mojsejev, jehož projektil moskevský veterán vyrazil.
37:40'
Paže jednoho z rozhodčích opět vystřelila nahoru, hosté mají ponechanou výhodu a rozjíždí kombinaci.
36:58'
Prudký výpad Čerepovce k větší šanci nevedl, střela z pravé strany totiž nebyla vůbec přesná.
36:31'
Na Hietanena zíval obrovský prázdný prostoru v hostující brance, jeden z protihráčů mu ale na poslední chvíli vyklepl pryž z hokejky!
35:34'
Domácí sice drží hru v útočném pásmu, v přesilovce se jim ale nedaří ohrozit soupeřovu klec.
35:09'
Čajkovský udržel kotouč před modrou čárou a následně jej rozehrál zpět za Šugajevovu svatyni.
34:42'
Nikita Makejev (CER) je nyní trestán za podrážení, Dynamo po komerční pauze čeká přesilovka.
34:29'
Hra se nyní přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, kotouč velmi často mění majitele.
33:57'
Po Abdulově gólu se hra o něco málo vyrovnala, Moskva má ale stále na ledě mírnou převahu.
33:33'
Hosté žijí a díky československé spolupráci stahují rozdíl na tři branky! Na střeleckou listinu se zapisuje JINDŘICH ABDUL, který se po převzetí Liškovy přihrávky z modré čáry zleva proplížil až k brankovišti a následně zakončil mezi vzdálenější tyč a beton brankáře – 4:1! Asistence: Adam Liška.
32:57'
Abdul poslal puk na modrou Makejevovi, jehož následné zakončení šlo vysoko nad domácí klec.
32:16'
Severstal znovu vyváží kotouč ven z vlastního obranného pásma, Dynamo má hru pod kontrolou.
31:58'
V mezikruží se nyní uvolnil Oscar Lindberg, jehož následnou střelu Šugajev vyrazil pravým betonem.
31:38'
Liška se ze sebe snaží setřást jednoho z protihráčů, hosté ještě nehodlají hodit flintu do žita a útočí.
30:22'
Vladislav Podjapolskij po čtyřech brankách rezignuje a do brankoviště pouští Dmitrije Šugajeva.
30:22'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Rozměrný kotel hostujících fanoušků stojí nehybně v rohu arény, Dynamo v polovině utkání přidává další branku a nad Čerepovcem vede už o čtyři zásahy! Na kruhu se kotouče chopil VJAČELSAV KULJOMIN, jenž se následně vydal před branku a přesným zakončením vyhnal Podjapolského z brankoviště – 4:0! Asistence: Ivan Muranov, Jegor Zajcev.
29:50'
Jefremova mezi střídačkami na mantinel přišpendlil Adamčuk, Dynamo tak rychle znovu přišlo o puk.
29:14'
Čerepovec se i po konci přesilovky častěji na kotouči, domácí ho ale vůbec nepouští ke střele.
28:36'
Z hranice brankoviště zakončoval Kapustin, který ale kvůli dotěrnému protihráči nezvládl Jerjomenka pořádně ohrozit. Jeden z domácích pak puk poslal za klec.
28:09'
Přesilovka hostů se chýlí ke konci, Moskva početní nevýhodu zvládla ubránit bez větších obtíží.
27:43'
Kodolov přihrávku na Geraskina nenamířil ideálně, i přes to jí ale jeho spoluhráč nakonec zachytil.
27:11'
Dynamu se poprvé v oslabení podařilo vyhodit puk ven z pásma, pro pryž se dozadu vrací Chabarov.
26:50'
Prudká střela z mezikruží trefila plexisklo za domácí brankou, hosté se i nadále drží v útočném pásmu.
26:18'
Severstal má šanci snížit, rozhodčí nyní za držení menší trest udělují obránci Jegoru Alanovovi (DMS).
25:57'
Hosté se ale ještě nevzdávají a snad poprvé ve třetí třetině pronikají před Jerjomenkovu branku.
Střely na branku: 25 – 6.
25:13'
Moskvané obrovský nápor přetavují ve třetí zásah, Čerepovec je zralý na ručník! Čajkovský dlouhou přihrávkou našel u vzdálenější tyče nikým nehlídaného OSCARA LINDBERGA, na jehož následné rychlé zakončení k bližší tyči Podjapolskij nedosáhl – 3:0! Asistence: Michal Čajovský, Andrej Sergejev.
24:29'
Až nyní se Sevestalu podařilo vyhodit puk ven z pásma, tresty jeho hráčů za malou chvíli vyprší.
23:58'
Kombinace Moskvy stále nemá konce, domácí svého soka pevně zavřeli v jeho obranném pásmu.
23:18'
Sergejev najel na kruh a vystřelil, jeho střelu následně zblokoval jeden z bránících borců Čerepovce.
22:41'
Hosté mají obrovskou smůlu, opět jdou na téměř celé dvě minuty do tří! Za vyhození puku mimo plochu je nyní trestán Kirill Adamčuk (CER).
22:37'
Michail Tichonov (CER) se odebírá na trestnou za vysokou hůl, Dynamo čeká další přesilovka.
22:14'
Makejev poslal puk na kruh Mojsejevovi, na kterého se okamžitě poté pověsil jeden z protihráčů.
21:56'
Zkušený domácí veterán nyní přikryl volný puk svou rukavicí, hra je na moment přerušena.
21:35'
Severstal zavřel soupeře do jeho pásma, stále se mu ale nedaří pořádně ohrozit Jerjomenkovu branku.
20:35'
Rychlý protiútok Moskvanů končí další brankou, DMITRIJ JAŠKIN ve vlastním oslabení zvyšuje na rozdíl dvou gólů! Český útočník se po křídle prodral do pásma a následně najel na kruh, odkud umístil kotouč ke vzdálenější tyči hostující svatyně – 2:0! Bez asistence.
20:15'
Abdul poslal puk dozadu na modrou Lalondeovi, jehož následný projektil přeletěl domácí klec.
20:01'
Při pohledu na krátký statistický přehled o příspěvek níže je nejspíše nadmíru jasné, kdo měl na ledě v průběhu první třetiny převahu. Dynamo kontrolovalo hru a po celých dvacet minut drželo svého soka na hodně krátké uzdě, svou aktivitu nicméně nedokázalo přetavit ve více než jeden zásah. Nutno ovšem podotknout, že Severstal se prezentoval hodně dravým a obětavým výkonem a ač za svým soupeřem zaostával, předčasně ho odepisovat by se vůbec nemuselo vyplatit.

19:40'
Jen krátce poté protihráče u mantinelu zbytečně sestřelil Vladimir Brjukvin (DMS), za což dostává menší trest.
19:26'
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, přičemž lehkou teč rozjetého Šipačova hbitý Podjapolskij vykryl svým hrudníkem!
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:45'
Moc dlouho kotouč v útočném pásmu neudržel ani Jaškin, Čerepovec hodně zpevnil svou obranu.
18:21'
Hietanen poslal krátkou přihrávkou do útoku Kučerjavenka, který byl následně v rohu odzbrojen.
17:59'
Do bezprostřední blízkosti brankoviště pronikl Kuljomin, na jehož zakončení Podjapolskij vyzrál.
17:29'
První třetina se chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát jen něco málo přes dvě a půl minuty.
16:53'
Jefremov na sebe stáhl dva soky a následně puk poslal za branku Igumnovi, kombinace Dynama pokračuje.
Střely na branku: 15 – 3.
16:24'
Nahození Adamčuka branku domácích neohrozilo, puk totiž proletěl těsně kolem pravé tyče.
15:44'
Sergejev už byl v momentě převzetí nabídky za modrou čárou, hra je tak pozastavena kvůli ofsajdu domácích.
15:17'
Kučerjavenko zachytil nepřesnou přihrávku jednoho z hostů a bez váhání puk přenesl do útočného pásma.
14:43'
Pääjärvi se u mantinelu neúspěšně pokusil obrat protihráče o kotouč, Severstal má nyní více ze hry.
14:20'
Tarasovova střela z vysokého úhlu zmizela ve výstroji připraveného strážce hostující svatyně.
13:50'
Igumnov byl jen těsně za středovou čárou odzbrojen, jeden z hostů následně vrátil puk před Jerjomenka.
13:18'
Hra má spád, sledujeme hodně rychlou, akcí naplněnou a především vesměs vyrovnanou podívanou.
12:48'
Alexejev zvládl před obránce jen nahodit puk za brankoviště, ke kotouči se vrací Dynamo.
Střely na branku: 8 – 3.
12:13'
Shawn Lalonde prudkou dělovkou z modré čáry zasáhl jen mantinel za brankovištěm Alexandera Jerjomenka.
11:43'
Čerepovec se snaží na zásah odpovědět a rozjel dlouhou kombinaci před domácí svatyní.
10:22'
Neplánovaná přestávka ale Severstalu nepomohla, domácí nakonec přesilovku využívají a v polovině jedenácté minuty otevírají skóre! Oscar Lindberg poslal od mantinelu kotouč na vzdálenější kruh, kde byl připravený JUUSO HIETANEN. Ten následně laserovou střelou z voleje rozvlnil síť hostující svatyně. Podjapolskij se zvládl za kotoučem jen ohlédnout – 1:0! Asistence: Oscar Lindberg.
10:14'
Ve VTB Areně se už dobré tři minuty nehraje, sudí u boxu řeší nějaký problém s časoměřiči. Hosté tak mají další příležitost trochu načerpat síly.
10:14'
Po krátké kombinaci zkusil štěstí z kruhu Kagarlickij, jehož střelu z voleje gólman hravě zastavil.
09:45'
Severstalu se podařilo poslat puk za modrou čáru, hosté si tak mohou aspoň na pár sekund oddechnout.
09:19'
Čerepovecká klec je nyní pod hodně velkým tlakem, Podjapolskij musí být konstantně ve střehu.
08:37'
Hosté jdou na dlouhou dobu do tří! Za držení jede Alexejevovi dělat společnost Makar Chabarov (CER).
08:23'
Za hákování je trestán Andrej Alexejev (CER), přesilovky se tak nyní ujmou zase domácí hráči.
08:16'
Přímo před brankoviště nyní proklouzl Igumnov, který byl faulován protihráčem! Čerepovec se nyní jen těsně vyhnul trestnému střílení!
07:43'
Muranov vymrštil puk ven z pásma a odjel střídat, Dynamo má oslabení plně pod kontrolou.
07:17'
Ve vlastním oslabení se do kvalitní střelecké pozice dostal Jefremov, jehož lehké zakončení z kruhu Podjapolskij chytil. Na malou chvíli se přerušuje.
06:45'
Severstal se protlačil zpět do útočného pásma, ani tentokrát se ale před Jerjomenkem dlouho neudržel.
06:27'
První pokus Dynama o vyhození kotouče na druhý konec ledové plochy končí na jeho vlastní střídačce, hra se tak z moskevského pásma jen tak nepohne.
06:22'
Po konci komerční pauzy uvidíme první přesilovku, za vysokou hůl je trestán Michal Čajkovský (DMS).
06:10'
Čerepovec se nyní pokusil kotouč za položeného Jerjomenka doslova procpat, domácí veterán si ale nakonec s celou situací poradil!
Střely na branku: 2 – 2.
05:47'
Kuljomin chtěl poslat jednoho ze spoluhráčů dopředu krátkou přihrávkou, kterou ale nenamířil přesně.
05:21'
Abdul nahodil puk za domácí svatyni, kde si jej na svou hůl vzal Zajcev. Oba výběry mezitím střídají.
04:46'
Sledujeme relativně vyrovnanou podívanou bez větších šancí, prim na ledě hrají obrany obou celků.
04:20'
Bruslařský souboj Hietanena a Kapustina vyhrál první jmenovaný, jenž se za vlastní brankou dostává k puku.
03:34'
Dynamo kombinuje před Podjalpolským, série přihrávek zatím ve střelu na branku nevyústila.
03:10'
Jaškin zavezl kotouč za modrou čáru, jen krátce poté o něj ale po souboji s protihráčem přišel.
02:44'
Více ze hry nyní začínají mít domácí Moskvané, Čerepovec pomalu ztrácí se svým sokem krok.
02:13'
Kučerjavenko poslal z modré čáry puk podél mantinelu za branku, kde se o něj nyní urputně bojuje.
01:52'
Sergejev zaváží kotouč za svou branku a čeká, až se na led dostane nová lajna hráčů Dynama.
01:19'
Hra se přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, aktivnější je zatím hostující Sevestal.
00:49'
Pod první ránu utkání se podepsal Dmitrij Jaškin, který zakončením z kruhu Podjapolského nepřekvapil.
00:27'
Výpad hostů do útočného pásma ke střele nevedl, Dynamo akci soupeře velmi rychle rozebralo.
00:02'
Utkání bylo s mírným zpožděním zahájeno, jako první si puk na své hole berou hráči Čerepovce.
00:01'
Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!
Oba celky už jsou na ledě, před startem utkání ještě v moskevské VTB Areně zazní ruská národní hymna.
Dnešní pátý duel série mezi Dynamem a Čerepovcem budou řídit Denis Naumov a Jevgenij Romasko, kterým na čarách pomůžou Tornike Kučava a Dmitrij Sivov.
Třetí start v sérii si na své konto připíše čtyřicetiletý veterán Alexander Jerjomenko, jehož úspěšnost zákroků činí přesně 90,0%. Na druhém konci ledové plochy se do brankoviště vrátí Vladislav Podjapolskij, který v prvních třech utkáních zastavil 95,5% střel Dynama.
Československou stopu dnes budou utvářet čtyři hráči. Za domácí nastoupí Dmitrij Jaškin a Michal Čajkovský, barvy hostů zase hájí Adam Liška a Jindřich Abdul.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné středeční odpoledne, duel mezi Dynamem a Čerepovcem začne přibližně za tři čtvrtě hodiny! Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní zahajovací sestavy obou celků.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, Čajkovský, Volkov, Mironov (A), J. Zajcev, An. Sergejev, Alanov – Kagarlickij, Jaškin, Šipačov (C) – O. Lindberg, Pääjärvi, Tarasov (A) – Igumnov, Jefremov, Brjukvin – Kučerjavenko, O. Zajcev, Muranov – V. Kuljomin.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Vittasmäki, M. Chabarov, Makejev, M. Tichonov, Lalonde (A), Adamčuk, Kudako – Liška, A. Alexejev, J. Morozov – Kodola, Vovčenko, Petunin – Kapustin, Geraskin (A), Guslistov – Vicharev (C), Abdul, Mojsejev – Kazakov.

Rozhodčí: Gamalej, Naumov – Kučava, Sivov.
STAV SÉRIE: DYNAMO – ČEREPOVEC 3:1

O výsledku prvního střetnutí série mezi Moskvou a Čerepovcem rozhodlo jedno jediné přesné zakončení. Brankářský souboj mezi veteránem Jerjomenkem a hostujícím Podjapolským nakonec prohrál druhý jmenovaný, který za svá záda ve třiadvacáté minutě pustil dorážku z hole Dmitrije Jaškina. Strážce opačné svatyně naopak udržel své konto čisté až do samotného konce, a první korálek tak na svou nit brali domácí.

Druhé střetnutí nabídlo gólů o dost více, z čehož ale fanoušci Dynama nejspíše moc radost neměli. Většina z celkem pěti vstřelených branek totiž padla do sítě Moskvanů, a Severstal tak výsledkem 5:2 srovnal stav osmifinále. Trefami výhru zařídili Guslistov, Petunin, Lalonde, Nättinen a Kodola, zatímco z domácích skórovali jen Vadim Šipačov a Dmitrij Kagalickij.

2. 3. | VTB Arena, Moskva
Dynamo Moskva – Severstal Čerepovec 1:0
Branky a nahrávky: 23. Jaškin (Šipačov, Volkov).

4. 3. | VTB Arena, Moskva
Dynamo Moskva – Severstal Čerepovec 2:5
Branky a nahrávky: 25. Šipačov (Kagarlickij, Sergejev), 40. Kagarlickij (Jaškin) – 16. Guslistov (Makejev), 31. Petunin (Lalonde), 36. Lalonde (Kapustin, Guslistov), 44. Nättinen (Liška), 54. Kodola.

První bitva na ledě Čerepovce byla vyrovnaná až do poloviny třetí třetiny, kdy dlouhé střelecké ticho prořízl Berglund. Následně se zdálo, že jeho zásah bude tím vítězným, jenže několik sekund před koncem pak stav srovnal Kagarlickij, a duel se tak přelil do prodloužení. V něm se na rozuzlení čekalo až do poslední minuty, ve které druhou výhru Dynamu zařídil Daniil Tarasov.

Průběh dosud posledního utkání byl podstatně méně napínavý. Moskva se v prvním dějství ujala vedení dvěma zásahy Sergejeva, na které Severstal ještě zvládl odpovědět a po gólech Morozova a Kodoly bylo vyrovnáno. Jenže pak útočník Dynama zkompletoval hattrick a na to už domácí nezareagovali. Zisk mečbolu pak ještě v poslední periodě stvrdili Jaškin a Pääjärvi.

6. 3. | Ledový palác, Čerepovec
Sevestal Čerepovec – Dynamo Moskva 1:2pp.
Branky a nahrávky: 48. Berglund (Morozov, Liška) – 60. Kagarlickij (Jaškin, Sergejev), 80. Tarasov (Lindberg).

8. 3. | Ledový palác, Čerepovec
Severstal Čerepovec – Dynamo Moskva 2:5
Branky a nahrávky: 21. Morozov (Alexejev), 22. Kodola (Lalonde) – 12. Sergejev (Čajkovský, Šipačov), 16. Sergejev, 32. Sergejev (Šipačov, Kagalickij), 59. Jaškin (Šipačov, Sergejev), 60. Pääjärvi (Zajcev).
Příjemnou středu u sledování play-off KHL! Série mezi Dynamem a Čerepovcem se znovu vrací do Moskvy, kde se dnes hosté pokusí odvrátit první mečbol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.