KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : CSKA Moskva - 23. března 2021   17:30

Jaroslavl
Jaroslavl
35:29' Iljenko (Barancev, Beljajev) • 36:38' Pulkkinen (Barancev, A. Petersson) • 59:24' Korškov (Ohtamaa)
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
Stav série: (2:2)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
Jaroslavl
Pasquale (Konovalov) – A. Marčenko (A), Rafikov, M. Osipov, Barancev, Čerepanov, Ohtamaa, Malyšev – Alexejev, Kraskovskij, Kovalenko – A. Petersson, V. A. Tkačov (C), Korškov – Kajumov, Lander (A), Pulkkinen – Beljajev, Ivanov, Iljenko.
R. Gofman, R. Odins – N. Viljugin, J. Ivanov
Arena 2000, Jaroslavl
CSKA Moskva
Lars Johansson (Šaryčenkov) – Ar. Sergejev, Dahlbeck, Gilmour, Kiselevič (A), M. Robinson (A), Blažijevskij, Rykov – P. Karnauchov, Andronov (C), Sošnikov – Okulov, Šalunov, Mamin – Leipsic, Loktionov, Slepyšev – Sorkin, Světlakov, Tělegin.

Střely na branku ve třetí třetině: 4:10!
Střely celkem v zápase: 28:20!
Domácí dnes zvládli zápas velmi dobře. Výrazně přestříleli svého soka (zvláště ve druhé třetině) a dokráčeli si pro vítězství a vyrovnání stavu v sérii na 2:2! Tato série nám ještě slibuje pořádné drama. CSKA dnes nenašla recept na defenzívu Jaroslavle.
Možná, kdyby Tělegin za stavu 0:0, proměnil svou velkou šanci, zápas by se odvíjel jiným směrem.
59:24'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Autorem branky je JEGOR KORŠKOV, který z vlastního pásma nasměřoval puk do odkryté branky a dává svou třetí branku v této sérii. Asistence: Atte Ohtamaa.
59:10'
Navíc domácí hrají velmi šikovně a daří se jim držet hru bez přerušení. CSKA už to zkouší bez svého brankáře.
58:42'
Domácí celek má perfektní pohyb a vůbec nepouští svého rivala k nějakému tlaku.
58:11'
Necelé dvě minuty zbývají hostům, kteří i nadále ztrácí dvě trefy!
57:19'
Jaroslavl už jen vyhazuje puk tak, aby nedošlo k zakázanému uvolnění a CSKA provádí útok za útokem, ale bez zakončovacího procesu.
56:49'
Puk se dostal před branku, kde měl menší problémy obránce jej dostat pryč. Nakonec se mu to podařilo.
56:15'
Arťom Blažijevskij neprošel mezi tři bránící hráče, kteří jej vyšachovali do rohu kluziště.
55:35'
Hosté mají puk ve své moci, ovšem opět se Lokomotiv dokázal osvobodit a soupeř musí zakládat další útok.
54:38'
Poslední dobou se často přerušuje a tato kouskovaná hra moc neprospívá hostům, kteří by se potřebovali dostat do nějakého souvislejšího tlaku.
54:26'
Ani Maxim Šalunov si nyní nepřišel na brankáře Lokomotivu. Své zakončení poslal mimo branku.
53:25'
Hostům se výrazně krátí čas, zatímco Jaroslavl neustále dokáže aktivně útočit.
52:50'
Jegor Korškov se dostal ke střele zpoza bránícího hráče a poslal puk mimo tři tyče branky CSKA.
51:48'
Krátký tlak se domácím podařilo vyřešit a otáčí hru na druhou stranu, kde si musel dávat pozor Johansson.
51:17'
Moskevský celek se dostal do pásma a pokouší se najít cestu k brance Lokomotivu. Ten však výborně přistupuje ke svému soupeři.
50:00'
Polovina třetí třetiny je minulostí a hostí stále ztrácí dvě branky. Navíc se domácí nyní houževnatě snaží něco vymyslet v útoku.
48:47'
Georgij Ivanov poslal puk na Beljajeva a ten se pokusil bekhendem poslat puk na branku. To se podařilo a před ní ještě dorážel jeho spoluhráč. Brankář CSKA si taky připsal důležitý zákrok.
48:01'
Po vyhraném vhazování se dostali hosté do prvního většího tlaku! Po střele nedokázal Edward Pasquale udržet puk. Následovala nebezpečná dorážka, kterou brankář Jaroslavle zastavil svým betonem. Tak tohle byl velmi důležitý zákrok!
46:40'
Jaroslavl však zatím bezpečně sbírá nahozené puky ze strany hostí, kteří zatím nemohou najít recept na defenzívu soupeře.
46:15'
Hostující celek i nadále může živit naději na úspěch. Ovšem k tomu potřebuje kontaktní branku.
45:10'
Hlavní sudí nakonec rozhodl, že branka neplatí!
45:10'
A jak to v Rusku většinou bývá, rozhodování branky u videa není zrovna krátkou záležitostí. Stále čekáme na verdikt.
45:10'
Lokomotiv dostal puk potřetí za záda brankáře. Ten byl na branku nasměřován z levé strany a přesně v době, kdy Kovalenko po souboji zůstal ležet v brankovišti a puk se od něj odrazil do branky. Rozhodčí nyní řeší s videem danou situaci. Nutno říci, že Kovalenko byl zcela mimo dění a sám ani nevěděl, že se od něj puk odrazil. Byl totiž v dané situaci zády a z jeho strany snaha tečovat puk, nebyla žádná.
44:05'
Brankář Lokomotivu chytá bezpečně puk a ten dnes působí v brankovišti velmi jistě, i když na něj zatím moc střel nešlo.
43:29'
Lokomotiv dobře napadal soupeře za jeho branku, puk nakonec nedokázal vybojovat.
41:51'
Lokomotiv začal třetí třetinu dobře a zatím se CSKA nedostává k žádné útočné hře. Naopak se nyní museli bránit útočnému výpadu soupeře.
41:00'
Jaroslavl ve druhé třetině výrazně soupeře přestřílel a uvidíme, kolik dovolí soupeři v závěrečné části.
40:25'
V začátku třetí periody se dohrávalo ve čtyřech na obou stranách, nyní už jsou oba celky kompletní.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině: 14:4!
Ve druhé třetině jsme se konečně dočkali brankové radosti a to rovnou dvakrát. Poté co Tělegin sám před brankářem neuspěl, tak se dvakrát prosadil jejich soupeř, jednou z přesilové hry. Pokud chce Jaroslavl pořádně dramatizovat sérii, měl by si náskok v závěrečné části pohlídal.
40:00'
39:39'
Lokomotiv je aktivnější, ovšem nedostává se nyní do střeleckých pozic.
38:47'
Poprvé v zápase vidíme hru čtyři na čtyři a uvidíme, kterému celku bude více prostoru na hřišti vyhovovat.
38:19'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Artur Kajumov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (John Gilmour – 2 min., hrubost).
38:19'
Po zakončení hostí se za brankou Jaroslavle strhla menší mela a emoce jsou rázem vidět!
36:38'
Lokomotiv nyní zažívá velmi dobrou pasáž hry. Jejich další přesilovka je velmi brzy využita a opět to byla rána od modré čáry, kterou brankář neudržel a TEEMU PULKKINEN si sjel před branku a poslal puk do odkryté branky. Asistence: Denis Barancev a André Petersson.
36:25'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min., nedovolené bránění).
35:29'
Pravidlo nedáš, dostaneš se nyní potvrdilo bezezbytku! Barancev vyslal tvrdou ránu od modré čáry, kterou Johansson neudržel ve své výstroji a ARŤOM ILJENKO pohotově dorazil puk do sítě. Asistence: Denis Barancev a Michail Beljajev.
34:48'
Lokomotiv udělal chybu na modré útočné čáře a po vyhraném souboji se puk dostal na Tělegina, který se ocitl sám před brankářem. Puk si postavil na bekhend a chtěl jej posla po horní tyčku, ale nedokázal puk dostatečně zvednout!
34:07'
Hráč Lokomotivu musí přerušit svůj postup, neboť přebíral puk v době ofsajdu. Vhazování ve středním pásmu.
33:34'
Zatím však oba celky hrají precizně v defenzívě a uvidíme, kterému celku spíše dojdou síly jako první.
33:07'
V krátko době je tu další přerušení. Již máme za sebou polovinu zápasu a o jeho osudu bude rozhodovat chyba jednoho či druhého soupeře.
32:08'
Artur Kajumov se pokoušel s pukem nabruslit před branku, obránce hostí mu to znemožnil a odsunul jej za svou branku.
31:44'
Jaroslavl rázem přidala a nyní operuje v pásmu CSKA!
31:04'
Jegor Korškov se na modré čáře elegantní kličkou zbavil soupeře, ale následně jen posunul puk podél mantinelu.
30:40'
Edward Pasquale natáhl svou lapačku a zachytil lehčí střelu od hráče CSKA. Nyní už se soustředí na vhazování před jeho brankou.
29:35'
Domácí celek zatím vede na střelecké pokusy o polovinu, konkrétně 14:7!
29:02'
Nyní se Lokomotiv mohl dostat do slibné šance, ale finální přihrávka neprošla. Jaroslavl brzy nato vybojovala puk a před branku se pokoušel zakončit Anton Lander – neúspěšně.
28:28'
Zakázané uvolnění hostí a hra se stěhuje zpět před Johanssona. Ve druhé třetině jsme zatím velké šance neviděli. Ani žádné vyloučení.
27:41'
Souboj o puk v pásmu moskevského celku neměl jednoznačného vítěze. Nakonec přece jen hosté dokázali vyvézt puk ze svého pásma.
27:04'
Andrej Světlakov poslal z levé strany puk na brankáře Lomomotivu, ten byl přišpendlený u své tyčky a nedovolil soupeři radost z branky.
26:06'
Opět jsme mohli vidět dobrý nástup obou týmů do třetiny, kdy došlo k nějakým střelám na branku, ale postupem času se hra opět dostává do podoby, kterou jsme sledovali ve větší části první třetiny.
25:42'
Puk se pohybuje z jedné strany na druhou, ale ani jeden z brankářů nemusel nikterak zasahovat.
24:34'
CSKA se nepodařilo založit útok a po chybě ve středním pásmu se Lokomotiv dostal do útoku, kterému chybělo jen lepší a nebezpečnější zakončení.
23:33'
Na druhé straně si jednodušší zákrok připsal Johansson a ten zachytil puk do své výstroje.
23:09'
Dlouhý pas za obranu je recept na každého dobře bránícího soupeře, ovšem udělat to tak, aby nedošlo k ofsajdu, vyžaduje naprostou přesnost.
22:44'
Maxim Šalunov si najel za obranu a dostal puk do jízdy. V té době byl odpískán ofsajd a ve stejnou dobu Šalunov poslal puk do branky. Ovšem tato branka určitě nebude platit pro ofsajdové postavení Šaluna.
21:57'
Domácí si dobře pohlídali modrou čáru a hráč hostí neměl šanci na úspěch. Sledujeme hru, která je defenzivně založená od obou stran.
20:50'
Až nyní ke střele napřáhl Denis Barancev a Lars Johansson si pohlídal prostor u své levé tyčky!
20:35'
Lokomotiv se ujal kombinace v pásmu CSKA, zatím však vozí puky podél mantinelu.
20:01'
Střely na branku: 10:6!
První osm minut první třetiny jsme mohli vidět hru nahoru a dolů a taky dvě přesilové hry. Avšak jako mávnutí kouzelného proutku se hra uklidnila, ubylo osobních soubojů a také šancí. Dle předpokladů však sledujeme vyrovnanou hru od obou týmů a i v tomto zápase bude nejspíše rozhodovat první trefa v zápase.
20:00'
19:39'
Lokomotiv se pokouší vybojovat puk v rohu kluziště a ještě vyslat puk na Johanssona, což se jim zatím nedaří.
19:00'
Na časomíře běží poslední minuta první třetiny a vypadá to, že se v ní první branky nejspíše nedočkáme.
17:40'
Dobrý návrat domácího hráče, který dokázal překazit útok soupeře a ještě založit útočnou akci, ze které však nedošlo k ohrožení branky CSKA.
16:39'
Po další komerční pauze tu máme závar před brankou CSKA. Lars Johansson měl nyní co dělat, aby puk stačil rychle zalehnout a nedovolil soupeři dorážku!
14:46'
Oproti začátku třetiny taky ubylo množství dohraných soubojů.
14:06'
Konstantin Okulov přešel modrou čáru a hned hledal najíždějícího spoluhráče na levé straně. Puk dokázal jeden z hráčů Lokomotivu srazit k mantinelu.
12:47'
Anton Lander ihned po přechodu modré čáry vyslal střelu na branku, která zcela minula branku Johanssona.
12:13'
CSKA se v útoku dlouho neohřálo a jejich soupeř je rychle vytlačil z obranného pásma.
11:07'
Lokomotiv je o něco aktivnější směrem dopředu a na střelecké pokusy vede těsně 4:3!
10:36'
Z pravé strany přišla dobrá pobídka na střed, kde puk nedokázal zpracovat hráč Lokomotivu.
09:40'
Hra se na obou stranách značně uklidnila a nyní nesledujeme žádné nebezpečí ani před jednou brankou.
08:39'
Hostům se v posledních minutách nedaří vytvořit souvislou útočnou akci a nyní se dokonce provinili zakázaným uvolněním.
08:18'
Lokomotiv se nyní dostává do útočného pásma poměrně snadno, ale v zakončení nedokáže trefit prostor mezi třemi tyčemi.
07:14'
Úvod první třetiny nám tedy přinesl dvě přesilové hry a celkově jsme mohli vidět hru nahoru a dolů.
06:56'
Vladimir A. Tkačov si najel do pásma, ale v bezprostřední blízkosti branky nedokázal ideálně zakončit! Mířil do horní části branky a puk se otřel o břevno do ochranné sítě.
06:10'
I hosté zvládají své první oslabení, nicméně přesilovka Jaroslavle byla o něco nebezpečnější, než první přesilová hra moskevského celku.
05:26'
Pavel Kraskovskij opět úřadoval před brankou CSKA, ovšem nyní byl obráncem vytlačen k zadnímu mantinelu, kde v souboji přišel o puk.
04:56'
Po dalším zavezení se do zakončení dostával Pavel Kraskovskij, který neotevřel skóre dnešního utkání.
04:30'
Domácí celek zavezl puk a následovala nepřesná rána na branku. Poté už nedokázali udržet útočné pásmo.
04:01'
Arťom Blažijevskij se za brankou Lokomotivu provinil krosčekem a i domácí se dostávají ke své první přesilovce.
02:50'
Nahození na brankáře Pasquela neprošlo a následně se defenzíva Lokomotivu opět osvobozuje a své první oslabení zvládají velmi dobře.
02:15'
A další úspěšně vyhození Jaroslavle, který dokonce na chvíli dokázal udržet puk za brankou soupeře.
01:42'
Přihrávku před branku dokázal sebrat jeden z hráčů Jaroslavle a ten ihned vyvezl puk. Lokomotiv se dokonce snažil o protiútok, který však nedotáhli do konce.
01:23'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Vladimir A. Tkačov – 2 min., vysoká hůl).
00:38'
Hosté ihned v první minutě napadali soupeře v jeho vlastním pásmu. Do své první šance se nedostali.
00:01'
Kdo si vede lépe?
V sérii si zatím po třech zápasech o něco lépe vede moskevský celek, který vede 2:1. CSKA dokázalo vyhrát poslední dva zápasy v sérii. V jednom zápase šlo o vítězství 4:1, ten druhý už byl vyrovnanější a Jaroslavl padla až po prodloužení (v základní hrací době byl výsledek 1:1).
I ve čtvrtém utkání se dá očekávat vyrovnaný průběh. Lokomotiv ví, že musí zvítězit, aby svému soupeři nepovolil první matchball. S největší pravděpodobností se nedá očekávat ani velké množství branek. I vzhledem k tomu, že CSKA Moskva má velmi dobrou defenzívu a taky, že jde o zápas play off, kde se hraje víceméně z obrany.
Produktivita
Za Jaroslavl zatím vede v produktivitě Jegor Korškov, který se prosadil v prvním a ve druhém zápase série. Korškov v základní část nasbíral 34 bodů (17+17).
V týmu CSKA Moskav zatím série nenabídla hráče, který by vstřelil více než jednu branku. Ovšem nejvíce bodů má zatím Maxim Šalunov (1+2). Ten v základní části nasbíral 35 bodů (18+17).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.