To je ode mne vše, přeji příjemný večer a u dalších hokejových přenosů nashledanou.
Máme za sebou velmi zajímavé utkání. Hostující celek začal lépe a šel velmi brzo do vedení. Domácí však ještě do konce 1. třetiny zápas otočili a do kabin se šlo za stavu 2:1. Ve druhé třetině byl Nižněkamsk herně lepší a zaslouženě tak vyrovnal na 2:2. Ve 3. třetině jsme gól neviděli, ale blíže k němu mělo Dinamo. Utkání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, kde excelovali zejména brankáři obou týmů. Rozhodla až 6. série nájezdů, konkrétně F.Toluzakov, který určil vítěze tohoto utkání. Dinamo Riga tak porazilo Neftěchimik Nežněkamsk 3:2 po samostatných nájezdech.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Dinamo Riga. Autorem rozhodujícího nájezdu je FILIPP TOLUZAKOV.
FILIPP TOLUZAKOV rozhoduje toto utkání střelou mezi betony!
S.Koňkov pouze vyprášil betony brankáře.
M.Indrašis ztroskotal na dobrém zákroku gólmana.
Ani tento nájezd gólem nekončí, gólman dobře zasáhl hokejkou.
M.Bičevskis nepředvedl moc hezký nájezd a v podstatě vůbec neohrozil hostujícího gólmana.
R.Gynge přestřeluje branku.
S.koňkov si položil brankáře domácích, ten však stihl betonem zachránit své mužstvo.
F.Toluzakov zkusil kličku do bekendu, brankář hostů však jeho záměr vystihl.
G.Brulé nepředvedl vůbec nic. Puk se mu postavil na hranu a tím jeho nájezd skončil.
M.Indrašis si položil gólmana a forhendem pohodlně zasunul puk za jeho záda.
R.Gynge zvolil také střelu mezi betony a byl úspěšný!
Jako první se rozjel domácí kapitán Meija Gints, střelu mezi betony si však gólman pohlídal.
Samostatné nájezdy začínají.
Na samostatné nájezdy se nemění brankáři ani v jednom z týmů. bude tedy chytat J.Kalnins (RIG) a A.Karejev (NIZ).
Budeme svědky samostatných nájezdů!
65:00
Prodloužení skončilo.
64:20
P.Zdunov (NIZ) jel sám na Kalninse, klička do bekendu mu však nevyšla a puk odklouzal pryč, aniž by byla ohrožena domácí branka.
63:15
R.Lipsbergs (RIG) mohl rozhodnout. Objevil se sám před brankářem, ale střelou na lapačku ho nepřekonal.
61:23
Domácí jeli 2 na 1, což v prodloužení není až tak divné. M.Indrasis (RIG) však nedokázal střelou překonat hostujícího brankáře.
60:48
První střelecký pokus v prodloužení má na svědomí G.brule (NIZ). Gólman střelu bez problémů likviduje.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:30
Utkání spěje do prodloužení. Ani jeden z týmů už nechce udělat chybu a třetí třetina se dohrává v poklidném tempu.
57:52
57:20
Přesilovka domácích je taková nemastná neslaná. Drží se sice v útočném pásmu, gól se jim ale vstřelit nedaří.
55:52
Domácí si zahrají přesilovou hru. K.Fazylzjanov (NIZ) je vyloučen za zdržování hry, vyhodil totiž puk mimo hrací plochu.
55:05
Ozývá se pískot domácích diváků. V posledních desítkách vteřin Nižněkamsk doslova zamkl Rigu v jejich třetině, gólu jsme se ale nedočkali.
53:07
I.Shiksatdarov (NIZ) mohl poslat svůj tým do vedení. Jeho prudká střela z mezikruží však míří těsně na břevno branky domácích.
52:20
L.Darzins (RIG) míří do kabin. Střela ho netrefila do spodní poloviny těla, nýbrž do ruky, kterou má ovázanou.
52:05
Ani jeden z celků nemá v posledních minutách v kombinaci štěstí. Hra se většinou odehrává ve středním pásmu, nikdo se nežene za skórováním.
38:45
Na střídačku teď v předklonu odjížděl Lauris Darzins (RIG), kterého tvrdou ranou trefil vlastní spoluhráč někam do spodní poloviny těla.
38:36
Brule Gilbert (NIZ), který je v tomto utkání hodně vidět, se prokličkoval až před domácího gólmana. těsně před zakončením mu ale jeden z obránců vypíchl puk.
47:12
S pukem u mantinelu kouzlil Kvartalnov (NIZ), následně však nepřesně přihrál a akce tak končí.
46:06
Zakázané uvolnění hostů, kteří začátek třetí třetiny jakoby zaspali. Domácí Riga je jasně lepším týmem.
44:02
Jak to umí s pukem nám nyní ukázal Meija Gints (RIG). Pohrál si hned s 2 obránci, následnou střelu však zamířil doprostřed branky, kde byl připravený Karejev (NIZ).
43:01
Hosté v plném počtu. Domácím se v přesilovce vůbec nedařilo, Nižněkamsk výborně bránil.
41:46
Domácí v plném počtu a hraje nyní přesilovku.
41:01
Za sekání je vyloučen Dan Sexton (NIZ).
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:50.
Vše rozhodne až 3. třetina! V té druhé se hostujícímu celku povedlo vyrovnat zásluhou Richarda Gyngeho a stav je tedy nerozhodný 2:2. Dinamo Riga začne třetí třetinu v oslabení, pro Nižněkamsk je to ideální šance ke vstřelení rychlého gólu.
40:00
39:53
A.Sergejev (NIZ) nepříjemně vypálil od modré čáry, gólman domácích zasahuje vyrážečkou.
39:45
Za faul kolenem je vyloučen hráč domácího celku G.Skvorcovs.
39:05
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v útečné třetině domácích. Riga tak má šanci ještě před koncem 2. třetiny strhnout vedení na svou stranu.
37:30
Čas rychle utíká, hra nebyla již dlouho přerušena, nic zajímavého se však neděje. Ani jeden z celků není schopen ohrozit protivníkovo gólmana.
35:48
Hosté se řítili dopředu ve třech proti 2 obráncům domácích. Nepřesná přihrávka však zkazila slibně se rozvíjející akci.
35:28
Pasáž plnou nepřesností ukončuje zakázané uvolnění domácích.
33:45
Dlaší zákrok si připisuje Kalnins (RIG). Nyní ho prověřil tvrdou ranou z levé strany Kvartalnov (NIZ).
31:45
Krásnou individuální akci předvedl P.Poryjadin (NIZ). Prokličkoval mezi obránci, dostal se za branku a velmi rychle se pokusil vyjet na druhé straně a kotouč zasunout za gólmana. Ten byl však rychlejší a puk chytil.
31:20
Nižněkamsk po vstřelené brance ožil. Hostujících hráčů je plné hřiště a poslední desítky vteřin nepustili domácí k puku.
29:42
M.Bicevskis (RIG) mohl svůj tým dostat opět do vedení. Jeho sražená střela přeplachtila brankáře a málem skončila za jeho zády v bráně. Scházelo pár centimetrů.
29:04
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Po vhazování se puk dostal za branku, tam si sjel RICHARD GYNGE, udělal rychlý oblouček před branku a bekendem srovnává skóre na 2:2. Asistence: Gilbert Brulé, Dan Sexton
28:51
R.Gynge (NIZ) měl dobrou příležitost ke skórování, domácí brankář však v posledních okamžicích drží svůj tým a s nepříjemnou střelou si poradil.
28:37
Hosté si zahrají přesilovou hru. Za hákování je vyloučen A.Jerofejevs (RIG).
28:16
Poryjadin (NIZ) nyní prokličkoval mezi obránci domácích a vyslal nepříjemnou střelu. Kalnins byl připraven a střelu vyrazil.
27:12
Obrany obou týmů teď zažívají horké chvíle. Domácím se podařil rychlý protiútok, zakončení však postrádalo přesnost.
26:53
G.Brule (NIZ) prověřil pozornost brankáře Kalninse a ranou z pravé strany nechal vyniknout jeho lapačku.
25:23
Velkou šanci mělo Dinamo Riga. Miks Indrasis obdržel přesnou přihrávku a z první pálil z mezikruží těsně vedle pravé tyče branky hostů.
24:03
Hned po vhazování měl dobrou šanci I.Shiksatdarov (NIZ), gólman domácích se však vyznamenal a střelu vyrazil.
22:27
Oba týmy jsou v plném počtu.
20:50
Hraje se tedy ve 4 na obou stranách. Ve druhé třetině si zatím lépe vedou hosté, gól se jim zatím vstřelit nepodařilo.
20:27
Vyloučení na obou stranách po postrkování a oplácení u mantinelu. Vyloučen je G.Skvorcovs (RIG) a G.Kinrade (NIZ).
20:27
00:01
Hostující celek střídá své gólmany. Ivan Kasutin dochytal, nahrazuje ho Andrei Karejev
20:01
Další třetina začne přibližně v 16:56.
V úvodní třetině jsme se dočkali 3 gólů a domácí mohou odcházet do kabin spokojenější. Sóre sice otevřel hostující P.Porjadin, domácí však dokázali skóre otočit, když se postupně prosadili L.Darziniš a 2 minuty před první sirénou G.Galvinš. Věřím tedy, že druhá třetina přinese minimálně stejně zajímavý hokej jako ta první.
20:00
18:13
Riga právě vstřelila branku!
Dinamo Riga otáčí vývoj utkání a může za to GUNTIS GALVINŠ. Galvinš obdržel přihrávku mezi kruhy, potáhl si puk a krásnou střelou nad betony brankáře Kasutina dává druhý gól svého týmu. Skóre je tak 2:1. Asistence: Miks Indrašis
17:57
Po dlouhé době se hra přerušuje po zakázaném uvolnění domácích. Bude se tak vhazovat v jejich obranném pásmu.
16:55
G.Brule (NIZ) předvedl krásnou individuální akci, projel mezi 2 obránci, ale zakončení se mu příliš nepovedlo.
15:53
15:38
Domácí měli dobrou příležitost na vstřelení vedoucí branky. R.Freibergs byl hodně aktivní a málem došťouchal puk za záda hostujícího gólmana. Ten si však s ošemetnou situací poradil.
13:53
Vyloučen hráč Andrei Sergejev (NIZ) za podražení.
12:24
A je vyrovnáno. Maris Bicevskis předal na modré čáře puk svému spoluhráři a LAURIS DARZINŠ nechytatelnou střelnou z pravé strany vymetl pavučinky v horním růžku hostující branky. Krásná střela zápěstím! Domácím se tak daří velmi rychle odpovědět na vedoucí branku Nižněkamsku. Asistence: Maris Bičevskis, Aleksanders Jerofejevs
11:23
Domácí se nyní snaží o vyrovnání, zatím si ale nedokázali vytvořit žádnou nebezpečnou příležitost.
09:25
Domácí přežili přesilovou hru, ale pár vteřin po tom, co se jejich hráč vrátil na led, inkasují. PAVEL PORJADIN byl ze všech hráčů před brankou nejdůraznější a dokázal zužitkovat povedenou přihrávku. Brankář Kalnins (RIG) neměl šanci na střelu z blízkosti zareagovat. Asistence: G.Stoljarov, I.Lekomcev
09:21
08:15
Hosté kombinovali v útočném pásmu, puk jim však utekl až k vlastnímu gólmanovi. Riga hraje v oslabení velmi dobře.
07:41
Hosté si zahrají přesilovku. Za vysokou hůl si odpyká trest Edgars Kulda (RIG).
05:56
Vhazování před brankou domácích. V dobré příležitosti však Zdunov (NIZ) promáchl.
04:35
Domácí se po špatném úvodu oklepali a nyní jsou lepším týmem. S ostrou střelo z mezikruží si brankář hostí Kasutin poradil.
Vyloučení na obou stranách za hrubost. Vyloučeni jsou Skvorcovs G. (RIG) a Fazylzjanov K. (NIZ).
03:02
Po střele jednoho z domácích borců strhla bitka před brankou hostujícího gólmana. Rozhodčí toto nemohou nechat bez trestu.
02:08
Registrujeme první střelu na branku domácích. Postaral se o ní Gilbert Brule (NIZ). Gólman domácích s přehledem puk lapil.
01:15
Bikmullin (NIZ) byl v útočném pásmu hodně aktivní, vyhrál hned 3 souboje a vybojoval pro svůj tým první zajímavou příležitost. Stav se však nemění.
00:10
Úvodní buly vyhráli hosté.
00:01
00:-5
Ještě jednou přeji krásné odpoledne všem hokejovým fanouškům! Hráči obou týmů se již objevili na ledové ploše, zápas začne za pár minut!

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – K. Redlihs (A), Cibulskis, Galvinš, Freibergs, Jerofejevs, Zile, J. Redlihs – Indrašis, Bičevskis, Darzinš (C) – Meija, Toluzakov, Gillies (A) – Tim Sestito, Pavlovs, Skvorcovs – Lipsbergs, Golovkovs, E. Kulda.

Neftěchimik Nižněkamsk: Kasutin (Karejev) – Kinrade (A), An. Sergejev, Lekomcev, Ogurcov, Fazylzjanov, Kuzmin – Sexton, Gynge, Brulé – Bikmullin, Porjadin (C), Stoljarov – Zdunov, Jakimov, Šiksatdarov – N. Kvartalnov, Chajrullin, Koňkov – Gimatov..
Dinamo Riga
V této sezóně se domácí celek vyloženě trápí. Žádné zlepšení není vidět ani v poslední době, Dinamo totiž z posledních 5 zápasů vyhrálo pouze jeden a to v prodloužení. Jinak právě prožívají šňůru 3 porážek, kterou by jistě rádi zlomili v dnešním zápase!
Z 58 zápasů získali v letošní sezóně hráči Dinama pouze 54 bodů a jsou na posledním 14. místě Západní konference KHL. Nelichotivé je také jejich skóre 111:155.

Neftěchimik Nižněkamsk
Hostujícímu týmu se poslední dobou nevídaně daří. Z posledních 5 zápasů vyhrál hned čtyři utkání a padnul až v prodloužení v posledním zápase. Pokud bychom tedy měli v dnešním utkání hledat favorita, měl by jím být tým hostů.
Z 58 zápasů v letošní sezóně získali hráči Nižněkamsku 78 bodů. Ve Východní konferenci jim patří 10. místo se skóre 140:150. Pouhé 4 body je dělí od pozic zajišťující účast v play-off.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy a přeji vám příjemné sobotní odpoledne.V dnešním zápase proti sobě nastoupí Dinamo Riga a Neftěchimik Nižněkamsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.