KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Lada : Soči - 1. března 2018   16:00

01:40' Kapustin (Ch. Genoway) • 30:42' Harper (Něstěrov)
2:3
(1:2, 1:1, 0:0)
Soči
Soči
02:06' Morozov  (Akmaldinov) • 17:22' O'Dell  (Tomilin, Barulin) • 39:25' Tomilin  (Blum)
Lada
Lazušin (21. Krasotkin) – Sotnieks, Ch. Genoway, Ďjakov, Aljajev, Maleňkich, Gurkin – Harper, Soin, Něstěrov – Mastrjukov, Skorochodov, Kapustin – Zernov, Ashton, Bělousov – V. Strelcov, A. Strelcov, Bočarov.
Ansons, Kislov – Meitak, Sirotkin
Lada Arena
Soči

Tak a je konec tohoto utkání. Soči dokázalo udržet své vedení, i přesto, že hostující hráči byli hodně nedisciplinovaní. V úvodu třetí třetiny přišly hned tři přesilovky, z toho jedna v dvojnásobné početní výhodě! Brankář Barulin ale udržel vedení svého týmu a převedl několik opravdu ukázkových zákroků. Do velké šance se osm minut před koncem dostal hodně aktivní Eric O'Dell , ale nedokázal svou střelou zvýšit vedení a závěr zápasu byl ještě hodně zajímavý. Lada se ale hodně dlouho nedokázal dostat do nějaké nebezpečné střelecké situace a hosté drželi kotouč na svých hokejkách. Domácím se tedy nepovedlo vyrovnat skóre a tento zápas prohráli. Soči v tabulce zůstává na šestém místě a ztrácí jeden bod na pátou příčku. Tabulkou se nepohla ani Lada, která ve Východní konferenci rovněž zůstává na předposledním místě. To je z dnešního přenosu vše, přeji příjemný podvečer.
59:57'
Vyloučení v týmu HK Soči (Sean Collins – 2 min., podražení).
59:23'
Oddechový čas pro domácí.
59:10'
Tak a máme tady závěrečné sekundy utkání. Po zakázaném uvolnění se bude ještě vhazovat před Barulinem.
58:26'
Sean Collins si dobře zpracoval kotouč, ale nepovedlo se mu vystřelit.
58:00'
Lada se rozhodla hrát bez brankáře!
57:55'
Bude se znovu vhazovat před Barulinem, který bude muset zřejmě předvést ještě pár pohledných zákroků.
57:55'
Lada si vytváří závěrečný tlak, ale zatím z toho nebyla žádná tzv. tutovka.
56:27'
Zakázané uvolnění hostů.
55:43'
Hráči podstupují souboje o kotouč uprostřed hrací plochy.
55:06'
Ivan Laričev tvrdě poslal svého soupeře na zem, bylo to hodně na hraně pravidel, ale rozhodčí zůstal klidný a hra dál pokračuje.
54:39'
Vhazování v útočném pásmu hostujícího týmu. Kotouč ale vybojovala Lada a přechází do útoku, už ji moc minut nezbývá.
54:11'
Vladimir Maleňkich podstoupil jeden souboj a nakonec kotouč také získál. Poté se snažil zrychlit hru, ale jeho finální přihrávka byla hodně nepřesná.
53:15'
Zakázané uvolnění Soči, bude se vhazovat před Barulinem.
52:38'
Znovu se hra přerušila poté, co kotouč skončil na střídačce hostujícího celku. Jyrki Jokipakka poté vybojoval kotouč pro svůj tým.
51:57'
Ofsajd hráčů v bílých dresech, tedy hostů.
51:32'
Anton Krasotkin se pořádně protáhl a velice dobře zasáhl svou lapačkou! Eric O'Dell na něho byl krátký, bude se vhazovat v útočném pásmu Soči.
49:51'
Sean Collins chtěl kotouč vyslat před brankáře, ale jeho pokus byl zblokovaný a jeho celek tedy přišel i o útočné pásmo.
49:26'
Moc dlouho se nehrálo a je opět přerušeno. Kotouč skončil mimo hrací plochu, bude se vhazovat uprostřed plochy.
49:18'
Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Vasilij Strelcov – 2 min., držení).
47:59'
Soči přežilo přesilovou hru 5 na 3 a rychle se hrne do útoku.
47:59'
47:35'
A do třetice Barulin, strážce hostující branky se opravdu dobře rozchytal a předvádí hodně pohledné zákroky.
47:08'
Teď to zkoušel Arťom Aljajev od modré čáry. Hostující brankář měl ideální výhled a zasáhl betonem, poté hru přerušil a bude se opět vhazovat.
46:34'
A znovu Konstantin Barulin! Tento brankář bude mít hodně perné časy v následujících minutách, tentokrát se mu znovu povedlo zakročit.
46:10'
Denis Zernov se s ničím nepáral a vyslal ránu z pravé strany! Konstantin Barulin ale už hodně zkušený brankář a dokázal se přesunout, poté zasáhl lapačkou, bude se vhazovat.
45:59'
Lada bude hrát přesilovku 5 na 3!
45:59'
Vyloučení v týmu HK Soči (Adam Polášek – 2 min., podražení).
Vyloučení v týmu HK Soči (Arťom Čmychov – 2 min., krosček).
44:30'
Další přesilová hra pro domácí tým. Ale ani tato početní převaha zatím moc daleko nevede.
44:03'
Vyloučení v týmu HK Soči (Alexej Cvetkov – 2 min., sekání).
43:50'
Anton Krasotkin převedl velice pohledný zákrok betonem, poté ale vůbec netušil, kde se kotouč vlastně nachází. Naštěstí pro něj skončil pod jeho výstrojí, bude se vhazovat.
42:51'
42:05'
Soči znovu v poklidu vyhazuje, z této přesilové hry už zřejmě nic nebude.
41:35'
Arťom Aljajev se nikam nehrne a trpělivě kombinuje, poté ale zvolil ránu od modré čáry, ta byla sražená. Hostující obránci poté odpálil kotouč pryč.
41:10'
Lada ztratila útočné pásmo a hosté si mohou na chvíli odpočinout.
40:51'
Vyloučení v týmu HK Soči (Michail Mamkin – 2 min., podražení).
40:20'
Stanislav Bočarov rozehrává úvodní akci, poté se ale hra přerušila a bude se vylučovat.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:46.
Tak a je konec i druhého dějství. Lada dokázala zareagovat na nepříznivý stav a povedlo se jí vyrovnat. Soči sice bylo aktivnější v úvodu druhé třetiny, ale ani jedna střela neskončila v brance, Lada toho dokonale využila, v půlce utkání se prosadil Shane Harper, jeho rána z prostředka ledové plochy zapadla přesně mezi betony branky. Do velké šance se poté dostal nejproduktivnější hráč Soči Eric O'Dell, jeho nájezd ale skončil ukázkovým zákrokem brankáře. Lada poté měla výhodu přesilové hry, ale nedokázala vedení urvat na svou stranu. Necelých třicet sekund před koncem se Soči dostalo do vedení díky pohledné brance Arťoma Tomilina. Vice se už v druhé třetině nestalo. Uvidíme, co nám nabídne poslední část zápasu.
40:00'
39:25'
Soči právě vstřelilo branku!
A je tam! Soči dokázalo pár sekund před koncem urvat vedení na svou stranu! Ukázkovou individuální akci předvedl ARŤOM TOMILIN, který se zbavil všech obránců a poté z pravé strany poslal kotouč mezi betony brankáře, ten nedokázal včas zareagovat. Soči tak půjde do kabin v rozhodně lepší náladě. Asitence: Jonathon Blum.
38:30'
Eric O'Dell vymyslel hodně zajímavou akci na závěr druhé třetiny, jeho spoluhráč ale přihrávku moc nepředvídal a celou akci tak pokazil.
37:55'
V posledních sekundách hry se už toho moc neděje, ani jeden tým se svou rozehrávkou nikam nehrne a kombinace jsou plné nepřesností.
37:05'
36:30'
Soči vyhodilo a domácím se moc nedaří přejít zpět do útočného pásma.
35:49'
Konstantin Barulin drží remízový stav! Georgij Bělousov nahodil kotouč na branku a tam se ke střele dostal Igor Skorochodov, ale Barulin převedl dobrý zákrok.
35:05'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jevgenij Lapenkov – 2 min., hákování).
34:25'
Eric O'Dell je hodně při chuti a znovu se dostal do zakončení. Anton Krasotkin se před ním položil na zem a kotouč schoval pod své tělo, bude se vhazovat.
33:48'
Tak tohle byla obrovská šance na hostující straně! Eric O'Dell se dostal do naprosto samostatného nájezdu z levé strany. Kotouč chtěl poslat do pravého horního rohu, ale tento záměr brankář očekávál a výborně zasáhl!
33:10'
Vhazování v útočném pásmu Lady. Vladimir Maleňkich se dostal ihned po rozehrávce ke střele, ale Barulin byl připravený a znovu hru přerušil.
32:31'
Konstantin Barulin vyjel ze své branky a rozehrál do levé strany.
32:20'
Anton Krasotkin předvedl obstojný zákrok lapačkou a následně se mu povedlo přerušit hru, bude se vhazovat v domácím obranném pásmu.
31:40'
Vladimir Maleňkich ztratil kotouč na levé straně a jeho tým tedy nemohl pokračovat v útočné akci.
30:42'
Lada právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! První velká šance domácího týmu a hned je využitá! Lada tedy dokázala navázat a průběh utkání bude ještě hodně zajímavý. Alexandr Něstěrov se prezentoval hodně zajímavým únikem a naservíroval kotouč SHANU HARPEROVI, který už neměl problém dostat kotouč do odkryté branky, brankář se sice přemístil, ale nepovedlo se mu včas zasáhnout. Asistence: Alexandr Něstěrov.
30:00'
Tak a máme za sebou první půlku utkání. Soči je zatím jednoznačně lepší na puku a dominuje, ale nebyla z toho žádná nebezpečná akce.
29:30'
Arťom Aljajev a jeho únik. Z pravé strany zkoušel vyslat pumelici od modré čáry, ale jeho rána byla hned několikrát zblokovaná.
29:05'
Kombinace hráčů v bílých dresech.
27:20'
Jegor Morozov vypíchl rozehrávku obrany a z pravé strany vylsla ránu na branku, jeho pokus bekhendem skončil nad horní tyčkou branky.
26:35'
Stanislav Bočarov se uvolnil na levé straně ledové plochy a poslal kotouč na branku, brankář si ale ránu pohlídal a neměl nejmenší problém.
26:17'
A další ztráta kotouče.
25:49'
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
25:15'
Jegor Morozov se snažil překvapit brankáře střelou z otočky, strážce domácí svatyně ale byl připravený a zasáhl svým betonem.
24:40'
Hra je v posledních minutách velice nepřesná a žádna kombinace takřka nikam nevede. Jako poslední se něco vymyslet pokoušel Nikita Točickij, ale i on se moc daleko nedostal.
24:17'
24:08'
Vhazování v útočném pásmu hostujícího celku. Kotouč ale vybojovala Lada a přechází do útoku.
23:40'
Sergej Šmeljov se snažil individuální akci probojovat cestu až do útočného pásma, ale klička mu vůbec nevyšla a přišel zcela lacině o kotouč.
22:45'
Soči pomalu přebírá iniciativu a dostává se poměrně snadno do útočného pásma.
22:17'
Vyloučení v týmu Lada Toljatti (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Shane Harper.
21:20'
Andrej Ivanov se už napřahoval, ale na poslední chvíli do jeho rány skočil jeden z obránců.
20:40'
Denis Zernov se snažil zrychlit hru, ale jeho průniková přihrávka nebyla vůbec přesná a domácí tak ztrácí útočné pásmo.
20:01'
Střídání v týmu Lada Toljatti: ze hřiště odchází Alexandr Lazušin, přichází Anton Krasotkin.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:54.
Tak a máme konec úvodního dějství. Domácí celek nehraje vůbec zle a překvapivě si místy vytváří i tlak. Soči ale nadělilo lekci produktivity a z několika šancí přišlo potrestání. Úvodní gól padl na domácí straně, když se po necelých dvou minutách prosadil Kiril Kapustin, hosté ale dokázali reagovat. Rozhodující se staly poslední tři minuty utkání, Soči vstřelilo dva góly. Jako první se prosadil Jegor Moorozov a poté přidal branku nejproduktivnější hráče, který nedávno reprezentovatl Kanadu, a to Eric O'Dell. Uvidíme, zda se domácím ještě povede reagovat.
20:00'
19:26'
Ještě jedna střela z pravé strany, ta ale bránu hostí neohrozila.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:12'
Soči se podařilo i přes nepříliš dobrý výkon otočit průběh utkání a vypadá to, že si jednobrankový náskok odnesou i do další třetiny.
17:22'
ERIC O´DEAL to udělal nádherně, když se ladně obtočil kolem svých protihráčů a nevybíravým způsobem celou akci zakončil. Asistence: Tomilin, Barulin
16:42'
Pokus o kombinaci v útočném pásmu hostům nevyšel, a tak se musí rychle vrátit do obranného postavení a čelit dalšímu útoku domácích.
16:00'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před bránou Soči.
15:45'
14:10'
Po delší době si zachytal i domácí brankář, který ale s přehledem polapil střelu jednoho z hráčů v bílém dresu.
13:15'
Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Lisov – 2 min., vysoká hůl).
12:39'
Do obrovské šance se dostal Skorokhodov, jehož kličku na poslední chvíli zastavil dobře mířeným vystrčením hokejky Barulin a zabránil tak katastrofě v podobě navýšení na rozdíl dvou branek.
12:01'
Přečíslení tři na dva zakončil Morozov střelou, která byla ovšem zblokována.
11:20'
Hráči Soči se zdá se dostávají do hry. Jejich výkon se v posledních minutách zlepšil, jenže zatím to ovoce nepřineslo.
09:29'
I nahození Tomilina brankou nekončí, a tak bude následovat vhazování před bránou domácího týmu.
08:59'
Jednoznačně lepším celkem jsou nyní domácí hráči, kteří si dokázali v krátkém časovém rozmezí vytvořit hned několik zajímavých příležitostí.
08:20'
Soin jen o centimetry nedobruslil volný kotouč, pro který si došel hostující brankář.
07:43'
Do zajímavé příležitosti se dostal Bocharov, jeho zakončení na bližší tyč ale Barulin vystihl.
07:20'
06:49'
Přesilová hra zatím neznamená pro domácí větší výhodu, jenže i tak několikrát zahrozili povedenými brejky, které ale vychytal brankář hostí.
05:40'
Vyloučení v týmu HK Soči (Adam Polášek – 2 min., sekání).
05:39'
Oba celky hrají v plném počtu.
04:00'
Hra čtyři na čtyři se momentálně odehrává ve středním pásmu, jelikož se ani jednomu z týmů nedaří vyvarovat chyb v rozehře.
03:39'
Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Kirill Ďjakov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Lugin – 2 min., hrubost).
02:06'
Netrvalo dlouho a je srovnáno! JEGOR MOROZOV překonal domácího brankáře, který na jeho střelu z otočky neměl nárok. Asistence: Akmaldinov
01:40'
A je tu první branka utkání! KIRIL KAPUSTIN to udělal nádherně, když prošel hostující obranou jako nůž máslem a skvělou kličkou dostal puk za Barulina. Asistence: Genoway
00:59'
Kombinace domácích v útočném pásmu netrvala dlouho a puku se zmocnil bránící celek, který se s ničím nepáral a poslal puk ven ze třetiny.
00:42'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jevgenij Lapenkov – 2 min.).
00:30'
A po chvíli hráči Soči prověřili pozornost domácího brankáře, avšak střela od modré čáry neměla dostatečnou razanci.
00:01'
Výhru v úvodním vhazování si připisuje hostující tým, který nastupuje v bílých dresech
00:01'

Lada Toljatti: Lazušin (Krasotkin) – Sotnieks, Ch. Genoway, Ďjakov, Aljajev, Maleňkich, Gurkin – Harper, Soin, Něstěrov – Mastrjukov, Skorochodov, Kapustin – Zernov, Ashton, Bělousov – V. Strelcov, A. Strelcov, Bočarov.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Jokipakka, A. Malcev, Polášek, Blum, Ščitov, Mamkin, Lisov, Čmychov – Šmeljov, Collins, O'Dell – Cvetkov, Lapenkov, A. Ivanov – Laričev, Tomilin, Lugin – Morozov, Točickij, Akmaldinov.

Rozhodčí: Ansons, Kislov – Meitak, Sirotkin.

HK Soči

Dnešní soupeř je naprosto jiná pohádka, hráči se momentálně pohybují na šestém místě tabulky a vyřazovací část už mají zcela jistou. V přátelském utkání dokonce tým změřil síly s Kometou Brno nebo Zlínem. První zápas nedopadl úplně šťastně a nastoupila hodně provizórní sestava. Proti Beranům už to ale byla znatelně lepší a přišla jasná výhra 5:0, svým výkonem se hlavně blýskl brankář Barulin, který pochytal všechny střely. Včera Soči odcestovalo do Ufy, kde se utkalo s tamním týmem. Zápas nabídl celkem čtyři branky, z toho tři na domácí straně. Uvidíme, zda se Soči spraví repituci v dnešním duelu, očekává se jasná výhra. Nejproduktivnějším hráčem je Eric O'Dell, který reprezentoval Kanadu na olympijským hrách. V KHL má tento útočník 32 bodů.

Lada Toljatti
Od dnešního domácího celku se od začátků sezony vlastně vůbec nic neočekávalo, a tak tomu skutečně je, celek je na předposledním místě a prakticky už vůbec o nic nehraje. Z 55 zápasů přišlo dvanáct výher v základní hrací době a hned 33 porážek. Z posledních pěti utkání Lada zvítězila dvakrát( jednou v prodloužení) a třikrát zažila hořkost porážky. V posledním duelue tým změřil síly s Nžněkamskem a byla z toho překvapivá výhra, a to hned o čtyři branky! Řinil se hlavně Chay Genoway, který byl u dvou branek. Nejproduktivnějším hráčem je rus Gregorij Belousov, který je kanadském bodování na padesáté příčce s 31 body.

Nižněkamsk 0:4 Lada
Jekatěrinburg 3:4 pp Lada
Lada 5:2 Jugra
Sp.Moskva 3:2 Lada
Novosibirsk 2:0 Lada
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.