KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Dynamo Moskva - 22. ledna 2018   17:30

Petrohrad
Petrohrad
04:17' Šipačov (S. Plotnikov, N. Gusev) • 26:41' Kalinin (Kovalčuk, Vojnov)
2:3
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Dynamo Moskva
12:20' Karsums  (Varnakov, A. Těreščenko) • 34:27' Jefremov  (Markovin) • 62:39' A. Těreščenko  (I. Nikulin, Varnakov)
Petrohrad
Naumov, Fraňo – Dědulja, Sivov
Ice Palace

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Je dobojováno! Domácí dvakrát vedli, ale stačilo to pouze na jediný bod. Hned v úvodu otevřel skóre Kalinin, ovšem na jeho branku zareagoval Karsums. Ve druhé dvacetiminutovce Petrohrad zase vedl zásluhou Kalinina, jenže Jefremov srovnal. Obě branky potvrzovalo až video, stejně jako třetí gól Dynama v prodloužení, o který se postaral Těreščenko. Hosté tak berou nesmírně důležité dva body v boji o play-off!
62:39'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Neskutečné! Nikulin přenechal Varnakovovi, který puk poslal před branku. Ten se od brusle ALEXEJE TĚREŠČENKA dostal až za záda domácího brankáře, hosté berou bod navíc! Dnes už potřetí o regulérnosti branky rozhodovalo video! Asistence: Ilja Nikulin a Michail Varnakov.
61:23'
Obrovské příležitosti na obou stranách! Na té domácí se za obranu soupeře dostal Gusev, jenže tomu nevyšla klička. I hosté se dostali do přečíslení, ani nadvakrát nedokázali překonat Šesťorkina!
60:30'
Teď si domácí vůbec nerozuměli, puk se dostal přes všechny čáry až za bránu Bočarova, rozhodčí pískají zakázané uvolnění.
60:01'
Opatrná třetí část nám branku nepřinesla, Dynamo tak získává důležitý bod v boji o play-off. Ještě jeden může získat v prodloužení, které začne za malou chvíli.
60:00'
59:52'
Zakázané uvolnění Dynama, nejspíše poslední příležitost pro domácí na skórování, do konce zbývá osm vteřin.
59:41'
Jedna za posledních akcí, spoustu prostoru dostal Gusev, ovšem ani on nevyzrál na hostujícího gólmana, který podržel puk ve své lapačce.
59:01'
Začala závěrečná minuta třetí části, Petrohrad drží puk za Šesťorkinem a nadechuje se k nejspíše poslední útočné akci v zápase.
58:35'
Další útočné snažení hostů zastavuje rozhodčí, který signalizuje ofsajd. Podle sudího šlo o úmysl, vhazovat se bude před Bočarovem.
57:43'
Vypadalo to na zakázané uvolnění hostů, rozhodčí však upažili, hra pokračuje. Závěr třetí dvacetiminutovky se blíží.
56:52'
Na obou týmech je evidentní, že nechtějí v samotném závěru inkasovat. Oba celky totiž vycházejí především z obrany.
56:14'
Přes bránícího hráče střílel Zubarev. Bočarov toho příliš neviděl, přesto si připsal dobrý zákrok a puk vyrazil do bezpečí!
55:12'
Širokov podržel puk v útočném pásmu, vzápětí hledal spoluhráče. Domácí však o třetinu přišli a musí se rychle vracet.
54:41'
Petrohrad je kompletní, za malou chvíli se rozběhne závěrečná pětiminutovka třetí třetiny, u puku momentálně hosté.
53:31'
Domácí už hrají ve čtyřech. Navíc to vůbec nevypadá, že Dynamo hraje přesilovku, hosté se nemohou dostat do útočného pásma.
52:54'
Šesťorkin drží puk, domácí příznivci tleskají. Ještě tři vteřiny bude hrát Petrohrad ve třech, poté se z trestné lavice vrátí Kovalčuk.
52:41'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nikolaj Prochorkin – 2 min., nedovolené bránění).
52:04'
Nikulin pálil od modré, Šesťorkin si připisuje zákrok vyrážečkou, od které se kotouč dostal až do ochranné sítě, vhazovat se bude v útočném pásmu Dynama.
51:34'
Vypadalo to, že se Petrohrad osvobodí. Hosté však kotouč zachytili před modrou čarou a i nadále pokračují v kombinaci.
50:57'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kovalčuk – 2 min., vysoká hůl).
50:17'
Rychlá přihrávka mezi kruhy, Plotnikov si připravil puk, vzápětí rychle střílel. Bočarov si připisuje další důležitý zákrok!
49:35'
Petrohrad se usadil v útočné třetině, hosté však spolehlivě brání a svého soupeře k ničemu nepouštějí, téměř minuta přesilové hry už u konce.
48:45'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Alexej Těreščenko – 2 min., faul kolenem).
48:05'
Bočarov si bez problémů poradil se střelou od modré čáry. Následuje kratší pauza, po které se bude vhazovat před bránou Dynama.
47:33'
V závěru přesilové hry před Bočarovem vznikl závar. Hosté se nakonec osvobodili a už zase hrají v plném počtu.
46:34'
Domácí teď kotouč neudrželi v útočné třetině, Oleg Znarok poté jen nevěřícně zakroutil hlavou.
45:57'
Puk končí v ochranné síti, bylo to však s tečí jednoho z hostujících hokejistů, vhazovat se tedy bude v útočném pásmu Petrohradu.
45:24'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Alexej Těreščenko – 2 min., podražení).
45:03'
Tentokráte se ke střele dostal Kablukov, který se prezentoval individuální akcí. Jeho pokus směřoval doprostřed brány, Bočarov bez větších problémů.
44:36'
Pokus od modré čáry, Šesťorkin měl dobrý výhled a připsal si snadnější zákrok. Opět se však bude vhazovat v jeho blízkosti.
43:53'
Další zákrok domácího brankáře, který se teď dočkal hlasitého potlesku. Vhazovat se za malou chvíli bude po jeho pravé ruce.
43:13'
Obrovská šance pro hosty! Rykov ztratil puk a Dynamo šlo do přečíslení, Šesťorkin předvedl parádní zákrok lapačkou proti Ignatuškinovi!
42:34'
Rykov nahazoval před branku, ovšem nikdo z jeho spoluhráčů kotouč nedokázal tečovat, hokejisté Petrohradu však udrželi pásmo.
41:56'
Stále se hraje v obranném pásmu Dynama, které se téměř nedostává do hry. Příznivci Petrohradu v posledních minutách ožili.
41:26'
Domácí začali aktivně, Širokov se nyní pokoušel dorážet před brankou, u kotouče byl jako první hostující brankář Bočarov.
40:18'
Nahození do útočného pásma, k puku se jako první dostal Volkov, který rozehrál svým spoluhráčům.
40:01'
Je za námi druhá třetina, která nabídla velmi zajímavý a aktivní hokej z obou stran. Domácí měli i v tomto případě navrch po brance Kalinina, jenže za hosty srovnal Jefremov. Obě branky muselo potvrdit video. Před třetí částí, která začne zhruba v 19:18, zůstává vše otevřené.
40:00'
39:56'
Dynamo nedokázalo puk udržet v útočné třetině, víc už se ve druhé dvacetiminutovce nestane.
39:01'
Rozběhla se závěrečná minuta druhé části, na puku hosté, kteří jsou v závěru této třetiny aktivnějším týmem. Sledujeme výborný hokej, který se nestrannému divákovi musí líbit!
38:14'
Vypadalo to na podražení, rozhodčí však vyloučení nesignalizují a hra pokračuje, snadný zákrok si nyní připsal brankář Šesťorkin.
37:42'
Do obrovské šance se dostali také domácí! Prochorkin nedokázal z bezprostřední blízkosti dostat puk až za záda Bočarova!
36:44'
Nahození na Bočarova, který puk pokryl v lapačce. Následuje kratší přestávka, závěr druhé dvacetiminutovky se blíží.
36:15'
Úplně volný před Šesťorkinem zůstal Těreščenko, ovšem ten pouze minul branku! Vzápětí další zakázané uvolnění Petrohradu.
35:33'
Po delší době se Petrohrad dokázal vymanit z tlaku, puk vyhodil z obraného pásmu a poté vystřídal, hosté už zase pomýšlejí na útočení.
34:54'
Hosté se usídlili v útočném pásmu soupeře a domácí teď nestíhají. Šesťorkin musí být ve střehu, lítá na něj jedna střela za druhou.
34:27'
K odraženému puku se dostal Markovin, který přihrával před branku. VLADISLAV JEFREMOV doslova protlačil kotouč až do sítě! Téměř pět minut se nehrálo, video však poté prokázalo, že je gól regulérní, Dynamo srovnává! Asistence: Dmitrij Markovin.
33:30'
Puk znovu letí přes všechny čáry, tentokráte sudí upažil, zakázané uvolnění to nebude, hosté začínají až od Bočarova.
33:01'
Výbornou přihrávku dostal na pravou stranu Plotnikov, který ihned pálil. Někteří diváci se už radovali, skóre se však nemění!
32:34'
Domácí si nyní nerozuměli, což vyústilo v zakázané uvolnění, bude se vhazovat po pravé ruce brankáře Šesťorkina.
31:05'
Rychlý výpad lídra soutěže, Bočarov si připsal dva zákroky, tím posledním puk vyrazil do rohu, oba týmy teď střídají.
30:33'
Další přerušení hry, vhazovat se bude ve středním pásmu. Příliš práce ve druhé dvacetiminutovce zatím Šesťorkin nemá.
29:52'
Polovina hry se blíží ke svému konci, Petrohrad vede tím nejtěsnějším možným rozdílem, u puku však momentálně hosté.
29:13'
Oba týmy teď hrají na hranici obrovského rizika a vznikají přečíslení. Domácí však tyto situace v dosavadním průběhu neřeší příliš šťastně.
28:16'
Snad dvacet vteřin se nyní hrálo u mantinelu, kde vznikla nepřehledná situace. Rozhodčí však viděl puk a hru nepřerušoval.
27:32'
Rozhodčí přerušují hru, následuje kratší pauza. Petrohrad je v posledních minutách jasně lepším týmem, soupeř se pouze brání.
27:08'
Domácí se dostali do dalšího přečíslení ve dvou proti jednomu obránci. Celou situaci však nevyřešili nejlépe a o kotouč přišli.
26:41'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Kovalčuk na nic nečekal a střílel z první! Kotouč trefil nohu SERGEJE KALININA, od které se odrazil do sítě! Regulérnost branky následně potvrdili i rozhodčí u videa! Asistence: Ilja Kovalčuk a Vjačeslav Vojnov.
26:12'
Ne ledě teď zůstal ležet Gusev, který se dlouho nezvedal. Domácí hráč už je znovu na nohou a vypadá, že bude moci pokračovat.
25:39'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Nikita Komarov – 2 min., vysoká hůl).
24:45'
Neskutečné, více než minutu už hrají domácí v šesti, soupeř už sotva stojí na nohou, naopak hokejisté Petrohradu teď prostřídali téměř všechny své hráče.
23:34'
Rozhodčí signalizují trest pro hostujícího hokejistu, hra sice pokračuje, ovšem Petrohrad hraje v šesti a kombinuje v útočném pásmu soupeře.
23:12'
Neskutečné, co nyní neproměnil Ketov! Na něj zívala úplně prázdná branka, domácí hráč však nepochopitelně minul a drží se za hlavu!
22:18'
Gusev si kotouč dával na bekhend, poté se pokoušel o zakončení na bližší tyčku. Snadný zákrok si však připsal hostující brankář.
21:35'
Dynamo i v tomto případě volí dlouhý výhoz přes všechny čáry, hra se teď kouskuje a opět se stěhuje před gólmana Bočarova.
21:02'
Puk znovu za bránu Šesťorkina, tentokráte hra pokračuje. Petrohrad svého soupeře ve druhé třetině zatím nepustil do hry.
20:31'
Domácí dlouho kombinovali v útočném pásmu, poté přišlo dlouhé vyhození hostů přes všechny čáry, rozhodčí pískají zakázané uvolnění.
20:01'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka hry. Domácí hokejisté do ní vstoupili výborně a už v páté minutě se prosadil Šipačov. Poté však Dynamo srovnalo tempo hry, vzápětí i skóre. Po pěkné akci se trefil Karsums. Skóre zůstává vyrovnané. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která začne zhruba v 18:19.
20:00'
19:41'
V samotném závěru hodně nepřehledná situace před domácí brankou! Kotouč tam teď zůstal někde na brankovišti poté, co zavadil o tyčku, rozhodčí poté upažil!
18:24'
Rozběhly se poslední dvě minuty první části, Jakovlev nahodil do útočného pásma. Domácí však třetinu neudrželi a o kotouč přišli.
17:45'
Další vhazování po levé ruce Bočarova, který nyní nešel do riskantní rozehrávky a puk raději zalehl.
17:14'
Bělov se nakonec nikam nevydal, podržel puk za vlastní brankou, oba týmy teď střídají, úvodní dvacetiminutovka hry spěje ke svému konci.
16:38'
Puk teď letěl přes všechny čáry, čárový píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Bočarovem, který je v posledních minutách bez práce.
15:32'
Už dlouho se hraje bez přerušení, hosté se dostali až k bráně Šesťorkina, jenže vystřelit nedokázali, poté o kotouč přišli.
14:46'
V útočném pásmu nyní upadl Kazionov, který se dožadoval faulu. Vypadalo to jako podražení, rozhodčí však zůstávají klidní a hra pokračuje.
14:02'
Domácí teď nedokázali udržet puk v útočném pásmu, začínají tak znovu až z vlastní třetiny, hosté výborně brání.
13:27'
Šesťorkin drží puk ve své lapačce, následovat bude kratší pauza, do konce první třetiny zbývá necelých sedm minut, máme srovnáno.
12:54'
Hosty srovnávací branka nakopla a jsou to oni, kteří teď kombinují v útočném pásmu. Uvidíme, jak zareagují domácí hokejisté.
12:20'
Těreščenko vyvezl puk do útočného pásma, Varnakov ihned přihrával do pravé strany, MARTINŠ KARSUMS poté dokázal dostat kotouč do prázdné brány, Šesťorkin se nestačil přesunout! Asistence: Michail Varnakov a Alexej Těreščenko.
11:39'
Oba celky už zase v plném počtu, u puku nyní hosté, kteří se snaží něco vymyslet, Šesťorkin však příliš práce zatím neměl.
10:46'
Nahození Igumnova si v tuto chvíli našel domácí brankář, který zklidňuje hru a drží kotouč ve své lapačce.
10:03'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, na ledě je víc místa. Oba týmy se nyní dostaly do přečíslení, brankáři však zasahovat nemuseli.
09:39'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vladislav Gavrikov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Martinš Karsums – 2 min., krosček).
09:11'
Puk končí mimo hrací plochu, dobrá šance pro oba celky na střídání, bude se vhazovat po levé ruce brankáře Bočarova.
08:29'
Šesťorkin musel hodně ven z branky. Zvládl to však na jedničku, nakonec ještě dokázal rozehrát svým spoluhráčům.
07:56'
Hra se teď poměrně dost kouskuje, ofsajd odpískán také na druhé straně, bude se znovu vhazovat ve středním pásmu.
07:38'
Podle očekávání jsou domácí zatím jasně aktivnějším týmem, v tuto chvíli je však zastavil čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd.
06:48'
Hosté hrají v plném počtu, Komarov je zpět ve hře. Do té se rychle zapojil, puk nakonec končí u Šesťorkina, následuje kratší pauza.
06:21'
Šipačov teď hledal Guseva, který puk pouze tečoval. Hostující brankář měl obrovské problémy, Petrohrad byl blízko druhé branky!
05:14'
Domácí se usadili v útočném pásmu, rychle si přihrávají. Nahození teď zachytil Bočarov, který puk znovu raději podržel.
04:33'
04:17'
Obrovská chyba v hostující rozehrávce! Gusev získal kotouč za brankou, Plotnikov poté před Bočarovem našel úplně volného VADIMA ŠIPAČOVA, který střelou mezi betony otevřel skóre tohoto utkání! Asistence: Sergej Plotnikov a Nikita Gusev.
04:08'
Výborná práce Plotnikova před brankou, Bočarov raději pokryl bude, bude se vhazovat po jeho levé ruce.
03:23'
Hraje se především ve středním pásmu. Je evidentní, že nikdo nechce v samotném úvodu chybovat, na puku hokejisté v modrých dresech.
02:33'
Moskevské Dynamo se osvobodilo jen za cenu dlouhého výhozu, rozhodčí však upažují, tohle podle nich zakázané uvolnění nebude.
01:57'
Petrohrad je aktivnější, domácí hokejisté drží puk za brankou soupeře, ovšem do zakončení se v těchto chvílích nedostávají.
01:01'
Gusev teď z mezikruží vypálil na vzdálenější tyčku, hostující brankář si připisuje úvodní zákrok, kotouč vyrazil do rohu kluziště!
00:24'
Hosté se dostali do útočné třetiny. Poté však přišli o puk, oba celky velmi rychle střídají, Petrohrad začíná až od Šesťorkina.
00:01'

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Koskinen) – Vojnov, Zubarev, A. Bělov, Zub, Gavrikov, J. Jakovlev, Rykov – Kalinin, Dacjuk (C), Kovalčuk (A) – S. Plotnikov, Šipačov, N. Gusev – Karpov, Prochorkin, Širokov (A) – Ketov, Kablukov, Tichonov.

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – I. Nikulin (C), Volkov, Solovjov, Korjagin, Rylov (A), D. Višněvskij, J. Zajcev – A. Těreščenko (A), Varnakov, Karsums – Tarasov, Ignatuškin, Petunin – Igumnov, Dm. Kazionov, Brjukvin – N. Komarov, Jefremov, Markovin – Sopin.

Rozhodčí: Naumov, Fraňo – Dědulja, Sivov.
Favoritem je jednoznačně domácí tým, ovšem pokud hosté pomýšlejí na play-off, což určitě pomýšlejí, potřebují nutně bodovat! Úvodní zápas této sezóny skončil výsledkem 5:1 pro Petrohrad. Jak dopadne nyní? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!
Na druhé straně Dynamo Moskva. Pro hosty to bude nesmírně důležitý zápas! Jsou sice na posledním postupujícím místě, ovšem mají o dvě utkání více, než Spartak. O jedno poté, než Čerepovec. Dynamo má na svém kontě momentálně 78 bodů, přičemž bilanci výher a proher má naprosto vyrovnanou. Zajímavý fakt je ten, že daleko úspěšnější jsou právě na venkovních kluzištích, než doma.

Posledních pět utkání:
Dynamo Moskva – Vladivostok 4:0
Dynamo Moskva – Spartak Moskva 4:5
Dynamo Moskva – Kunlun 5:2
Jaroslavl – Dynamo Moskva 2:1
Toljatti – Dynamo Moskva 3:1
SKA Petrohrad je momentálním lídrem celé soutěže, má 135 bodů a před sebou poslední tři zápasy základní části. Domácí hokejisté letos odehráli třiapadesát utkání a pouze sedmkrát odešli poraženi, to jsou neskutečná čísla, stejně jako počet nastřílených branek, který je momentálně 221. Zajímavý duel to bude především z pohledu domácího kouče, Oleg Znarok totiž moskevské Dynamo trénoval, během čtyř sezón dokázal s týmem získat dvakrát Gagarinův pohár!

Petrohrad – Chabarovsk 5:0
Petrohrad – Vladivostok 7:2
Petrohrad – Spartak Moskva 4:1
Petrohrad – Jaroslavl 1:0
Petrohrad – Kunlun 4:2
Pěkné odpoledne přeji všem hokejovým příznivcům. KHL má na programu další zápasy, jedním z nich bude souboj, ve kterém SKA Petrohrad na domácím ledě přivítá Dynamo Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.