KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Novosibirsk - 26. listopadu 2018   10:30

Chabarovsk
Chabarovsk
06:56' A. Lazarev (Žuravljov) • 57:30' J. Kolář (Ruděnkov)
2:3
(1:2, 0:1, 1:0)
Novosibirsk
Novosibirsk
13:44' Prince  (Romancev, Ignatovič) • 14:27' Sajustov  (Michajlov) • 26:39' Demidov  (Brulé)
Chabarovsk
Bukin, Vasiljev – Ivanov, Černyšjov
Platinum Arena
6242 diváků
Novosibirsk

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jan Kolář (CHA): 1+0, 5 střel, čas na ledě 23:49
Michal Jordán (CHA): 0+0, 4 střely, čas na ledě 20:21
Tomáš Zohorna (CHA): 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:39
Je dobojováno. Dvě a půl minuty před koncem se sice Janu Kolářovi podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, hubený náskok už si ale Novosibirští pohlídali. Díky trefám Princeho, Sajustova a Demidova tak Sibir vítězí 3:2.
59:26'
Alexej Murygin je na střídačce, domácí to zkouší v šesti!
59:04'
Tomáš Zohorna nabil na vrchol kruhů Ruděnkovovi, jeho rána ale byla zblokována. To už se rozběhla poslední minuta třetí třetiny!
58:19'
Michal Jordán ujel po levém křídle, jeho následná střela z ostrého úhlu ale postrádala přesnost.
57:30'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Tuto přesilovku už domácí dokázali využít, drama je na světě! JAN KOLÁŘ několik sekund držel puk na útočné modré, než nakonec vystřelil – a jeho rána skončila až v síti. Asistence: Igor Ruděnkov.
56:46'
Pavel Dědunov se k dorážce nahození z pravé strany nedostal, Alexej Krasikov přerušil hru včas.
55:54'
Domácí si zahrají další přesilovku, Alexandr Šarov (SIB) si v souboji s Žuravljovem pomohl vysokou holí.
54:37'
Sibir hraje v plném počtu.
54:12'
Vladislav Ušenin si nedokázal zpracovat prudký pas od Vorobjova, kotouč opět letí směrem k Muryginovi.
53:29'
Novosibirští hokejisté se osvobozují, ani tato přesilovka zatím domácím nevychází.
52:37'
Po komerční přestávce si Amur zahraje přesilovku, Brulé (SIB) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.
51:19'
Novosibirští hokejisté dostali puk do útočné třetiny, vzápětí o něj ale zase přišli a na opačnou stranu už se vydává Anton Lazarev.
50:25'
Alexandr Gorškov našel v předbrankovém prostoru Vladislava Ušenina, ten ale nedokázal prudce letící kotouč trefit podle představ!
49:47'
Hosté vyhodili kotouč až k Muryginovi, přesilovka domácího celku se pomalu chýlí ke konci.
49:04'
Chabarovští sice kombinují v útočném pásmu, zatím se ale nedostali k jediné střele, pokud nepočítáme nahození Jana Koláře ze středního pásma.
48:11'
Domácí si ovšem zahrají v početní převaze, brankář Krasikov (SIB) totiž vyfasoval dvě minuty za posunutí své branky.
48:11'
Gól neplatí!
48:11'
Alexandr Gorškov už se radoval z gólu, Krasikovova svatyně ale byla ve stejný moment vychýlena ze své pozice. Sudí se jdou poradit s videem.
47:21'
Domácím zbývá na vstřelení minimálně dvou gólů už jen něco přes dvanáct minut, na žádný závěrečný obrat to ale zatím nevypadá...
46:26'
Savčenkovo nahození do útočného pásma skončilo u obránců Amuru, ani jim se ale posléze nepodařilo rozehrát podle představ.
45:29'
Alexandr Gorškov si zpracoval Jordánovu přihrávku až v útočném pásmu, Amuru tak byl odpískán ofsajd.
44:35'
Gleb Zyrjanov v útočném pásmu obral o kotouč Zohornu a poté ho nahodil do předbrankového prostoru, tam ale nebyl nikdo v bílém dresu.
43:40'
Domácí už potřebovali vystřídat, a tak jen vyhodili puk do středního pásma, kde má nyní Maxim Ignatovič spoustu času na založení protiakce.
42:49'
Na začátku třetí třetiny se hra neustále přelévá ze strany na stranu, Murygin i Krasikov jsou však prakticky bez práce.
41:53'
Hokejisté Sibiru se dostali do útočného pásma, Nikita Michajlov a Alexandr Loginov si ale nerozuměli při kombinaci a záhy o puk přišli.
40:57'
Jegor Žuravljov to dnes už poněkolikáté zkusil od modré, i s tímto jeho projektilem si ale Alexej Krasikov poradil.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 12:21.
Po druhé třetině má Sibir k vítězství ještě o něco blíže a z tribun Platinum Areny se ozývá pískot. Alexej Murygin ve 27. minutě inkasoval laciný gól, když si srazil za svá záda nenápadné nahození Nikolaje Demidova. Od té doby se stav neměnil, Novosibirsk tak vede 3:1.
40:00'
39:15'
Dělovku Romana Savčenka od modré Murygin vyrazil, krátce poté Ruděnkov vyhodil kotouč až k brance Novosibirsku.
38:26'
Loginov už se chystal ke střele z levého kruhu, kotouč jej ale neposlechl a Jan Kolář už zakládá protiakci Chabarovsku.
37:34'
Alexej Murygin pro jistotu přerušil hru po nahození Ilji Morozova, v posledních minutách se na ledě nic převratného neděje.
36:39'
Dnešní utkání sleduje 6242 diváků.
35:47'
Rozehrávka na Vjačeslava Ušenina byla příliš prudká, u vyhozeného puku byl nejrychleji Lukin – zakázané uvolnění.
34:58'
Ilja Morozov to vzal na sebe od modré, jeho projektil ale doletěl přímo do náruče domácího brankáře, který pro jistotu přerušil hru.
34:02'
Shane Prince vyslal na zteč Brulého, ten byl ale vytlačen mimo střelecký úhel, a Murygin tak mohl zůstat v klidu.
33:05'
Z hromadné bitvy o kotouč ve středním pásmu nakonec vyšel jako vítěz Michal Jordán, následná akce Amuru ale neměla dlouhého trvání.
32:13'
Dmitrij Sajustov nabil na modrou Alexandrovi Loginovovi, po jeho následném nahození Alexej Murygin radši přerušil hru.
31:28'
Jan Kolář přišpendlil Peltolu na mantinel, hraniční zákrok mu ale prošel.
30:55'
Po závaru před vlastním brankovištěm Alexej Krasikov pro jistotu zalehl neposedný puk, hokejisté Sibiru tak mohou konečně vystřídat.
30:01'
Chabarovští hokejisté mají více ze hry. Teď to od modré zkusil Vitalij Aťušov, i s jeho střelou si ale Krasikov dokázal poradit.
29:02'
Igor Ruděnkov dostal nabito mezi kruhy, střela z první mu ale nesedla a Krasikov si bez potíží poradil.
28:22'
Projektil Jegora Žuravljova od modré byl zblokován, domácí zatím buší na branku Novosibirsku marně.
27:35'
Arťom Železkov to zkusil z mezikruží, jeho projektil si ale Alexej Krasikov pohlídal a přerušil hru.
26:39'
Sibir právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš, místo vyrovnaného stavu je tady dvougólový náskok pro Novosibirsk! Gilbert Brulé našel na levém křídle rozjetého NIKOLAJE DEMIDOVA, který se dostal až za Muryginovu svatyni, odkud nahodil puk do předbrankového prostoru, brankář Amuru si ale smolně srazil kotouč za vlastní záda. Asistence: Gilbert Brulé.
25:48'
Igor Ruděnkov měl na hokejce vyrovnání, jeho bekhendový pokus z mezikruží ale orazítkoval pravou tyč!
24:55'
Alexandr Gorškov uvízl v ofsajdu, následovat bude vhazování ve středním pásmu.
24:09'
Na začátku druhé třetiny se hra neustále přelévá ze strany na stranu, ani jednomu týmu se nedaří dostat se k souvislé kombinaci.
23:16'
Rána Vladislava Ušenina z levého kruhu trefila Krasikova do masky, načež rozhodčí pro jistotu přerušili hru – Krasikov vypadal poněkud otřeseně.
22:41'
Alexandr Gorškov vybojoval kotouč v rohu kluziště, následně ale ztratil rovnováhu a hrát může hostující Romancev.
21:49'
Vladimir Pešechonov měl po Šarovově přihrávce na hokejce třetí novosibirský gól, střela z bezprostřední blízkosti mu ale nesedla!
20:52'
Druhá dvacetiminutovka začala souvislým tlakem Sibiru, Igor Ruděnkov ale nakonec dokázal vyvézt puk ze třetiny. Oba týmy mohou vystřídat.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 11:23.
Do první třetiny lépe vstoupili domácí hokejisté, kteří se po necelých sedmi minutách hry dostali do vedení zásluhou Antona Lazareva. Radost jim ale nevydržela dlouho, Sibir totiž dokázal skórovat dvakrát v rozmezí pouhých 43 sekund: nejprve se prosadil Shane Prince a poté v přesilovce Dmitrij Sajustov.
20:00'
19:42'
Přesilovka Amuru je u konce, Lukin už je zpět na ledě.
19:11'
Krasikov po nahození od modré pro jistotu přerušil hru, Arťom Železkov už se k dorážce nedostal.
18:26'
Jan Kolář dostal nabito na pravý kruh, jeho ránu z první ale Alexej Krasikov bez potíží vyrazil, načež se hosté osvobodili.
17:36'
Amur si zahraje přesilovku, Dmitrij Lukin (SIB) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.
16:14'
Po dvou inkasovaných gólech chabarovští hokejisté opět převzali iniaciativu, Fajzullinova formace se teď usadila v útočném pásmu.
15:19'
Jukka Peltola neměl komu přihrát, a tak jen nahodil puk do útočné třetiny, kde se ho ujal domácí obránce Jan Kolář.
14:27'
Hokejisté Sibiru přesilovou hru okamžitě využívají a bleskově otáčejí skóre! Střelu Šarova domácí brankář pouze vyrazil, načež Nikita Michajlov přenechal kotouč nehlídanému DMITRIJI SAJUSTOVOVI, který Murygina překonal bekhendem. Asistence: Nikita Michajlov.
14:20'
Chabarovsk navíc bude hrát v oslabení, Vjačeslav Ušenin (CHA) půjde pykat za vysokou hůl v souboji s Princem.
13:44'
A je vyrovnáno! Ve svém debutu za Novosibirsk se o to postaral kanadský útočník SHANE PRINCE, který si v mezikruží převzal pas od Romanceva a chladnokrevně poslal puk nad Muryginovu lapačku. Asistence: Danil Romancev a Maxim Ignatovič.
13:35'
Tomáš Zohorna zavezl kotouč zpět do útočné třetiny, nakonec z této akce Amuru ale pramenila jen zblokovaná střela Vorobjova.
12:45'
Kirill Rasskazov nabil na modrou Kolářovi, jeho následné nahození ale bylo sraženo na zadní mantinel, načež se hostům podařilo vyhodit puk do bezpečí.
11:56'
Střela Pavla Dědunova z vrcholu levého kruhu postrádala gólové parametry, Alexej Krasikov snadno přerušil hru. Následovat bude komerční přestávka.
11:11'
Tlak Sibiru ale neměl dlouhého trvání, Nikolaj Demidov se nyní musí vracet pro puk až do vlastního pásma.
10:19'
Denis Kuzmin si na rozehrávku netroufl a místo toho vrátil puk za vlastní svatyni, což ale Vjačeslav Ušenin vůbec nečekal, načež Chabarovští o kotouč zbytečně přišli.
09:26'
Valentin Pjanov se na levém kruhu dostal k odraženému kotouči, už se mu ale nepodařilo zakončit podle představ.
08:43'
Dmitrij Sajustov zastavil akci Vjačeslava Ušenina a sám se poté vydal do protiútoku, ten ale neměl dlouhého trvání.
07:50'
Hosté se pokusili o rychlou odpověď. Shane Prince ujel po pravém křídle a poté poslal puk do předbrankového prostoru, kde číhal Jukka Peltola, kapitán Sibiru ale nedokázal usměrnit puk za Muryginova záda!
06:56'
Domácí se po souvislém tlaku přeci jen ujímají vedení! Jegor Žuravljov vypálil od modré a jeho střelu ještě dokázal tečovat ANTON LAZAREV. Krasikov vůbec nestihl zareagovat. Asistence: Jegor Žuravljov.
06:26'
Lazarov nabil na levý kruh Jordánovi, ten ale z ostrého úhlu nemířil přesně. Hokejisté Amuru ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
05:32'
Se střelou Jordana Carona z mezikruží si Murygin zkušeně poradil a opět radši přerušil hru.
04:27'
Pas na rozjetého Vladislava Ušenina byl příliš prudký, Amuru byl odpískán další icing.
03:45'
Tentokrát si při rozehrávce nerozuměli domácí, kotouč skončil na zakázaném uvolnění a vhazovat se bude před Alexejem Muryginem.
03:05'
Igor Ruděnkov dostal nabito na vrchol pravého kruhu, po jeho střele brankář Novosibirsku pro jistotu přerušil hru.
02:06'
Po bitvě o puk poblíž hostující střídačky se kotouče ujal Michajlov a vyzval k zakončení Maxima Kazakova, ten ale svou střelu usměrnil přímo do Muryginovy vyrážečky.
01:26'
Alexandr Gorškov si narazil kotouč s Vladislavem Ušeninem a poté z levého kruhu vypálil, Alexej Krasikov byl ale připraven a bez potíží zasáhl.
00:42'
Nepovedená rozehrávka Sibiru končí na zakázaném uvolnění, domácí obránce Dmitrij Vorobjov byl u puku jako první.
00:01'

Amur Chabarovsk: Murygin (Alikin) – J. Kolář, Kuzmin, D. Vorobjov, Korjagin, Aťušov, Jordán, Žuravljov – A. Lazarev, Pjanov, Fajzullin – Rasskazov, Ruděnkov, T. Zohorna – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Železkov, Dědunov, Popugajev.

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – K. Alexejev, Loginov, Morozov, Ignatovič, D. Lukin, Demidov, Savčenko – Brulé, Prince, J. Peltola – Kazakov, Sajustov, Michajlov – Caron, Pešechonov, Šarov – Pervušin, Zyrjanov, Romancev – A. Jakovlev.

Rozhodčí: Bukin, Vasiljev – Ivanov, Černyšjov.
HK SIBIR NOVOSIBIRSK

Také Sibir se v poslední době zvedá, vinou špatného vstupu do sezóny je ale play-off celku se sněhovou vločkou ve znaku na hony vzdáleno. Novosibirští jsou ve Východní konferenci předposlední s tříbodovou ztrátou na svého dnešního soupeře, dnes se však po vítězstvích nad Dynamem Moskva a Ufou pokusí získat třetí výhru v řadě.

Československá stopa:
-
AMUR CHABAROVSK

Chabarovským hokejistům se postup do vyřazovacích bojů začíná vzdalovat. Ze třiceti odehraných duelů zvítězili jen devětkrát a na postupové příčky ztrácejí už osm bodů. Amur však ještě nic nevzdává, dnes se pokusí bodovat popáté v řadě. Navážou svěřenci Miškata Fachrutdinova na hubené vítězství 1:0 nad Spartakem Moskva?

Marek Langhamer, dosud nenastoupil
Michal Jordán, 5 bodů (1+4)
Jan Kolář, 7 bodů (1+6)
Tomáš Zohorna, 8 bodů (3+5)
Srdečně vítám všechny hokejové příznivce u sledování textového přenosu z duelu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém Amur Chabarovsk od 10:30 přivítá HK Sibir Novosibirsk. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.