KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : OMSK - 2. září 2018   16:30

0:4
(0:0, 0:3, 0:1)
OMSK
OMSK
26:06' Talbot  (Desharnais, K. Petrov) • 35:10' Širokov  (I. Michejev, J. Medveděv) • 36:41' Fisenko  (A. Galimov, Martynov) • 59:36' Zernov  (I. Michejev)
Jaroslavl
Gusev, Ščeňjov
Arena 2000
OMSK

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Československá stopa v utkání:

Alexander SALÁK (JAR) 24 zák., 4 góly, 85,7%
Od prvních minut utkání bylo patrné, že Avangard je na tom mnohem lépe. Hosté lépe bruslili, ale hlavně velmi dobře bránili. To se vůbec nedalo říci o Lokomotivu, který dokázal s vypětím všech sil ještě držet krok se soupeřem v první třetině. Ve druhé třetině hosté zápas třemi góly rozhodli, třetí třetina byla v podání domácích doslova tragická, bez nasazení, domácí nebruslili a mohou být rádi, že ani hosté se příliš do útočení nehnali, náskok jim stačil. Tragikomedie domácích vrcholila v poslední minutě zápasu, před a při čtvrtém gólu Avangardu. Salákovi v brance Lokomotivu dnes nelze nic vyčíst, spoustě gólů český gólman ještě zabránil.
59:36'
Avangard právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné, český gólman Alexander Salák hrál nějakých 20 sekund bez hokejky, která se válela jen kousek od brankoviště. Nikdo z bránících hráčů Lokomotivu mu hokejku nepřihrál, nepodal... tak přišel čtvrtý gól v domácí síti. Navíc po neskutečně lajdáckém přístupu domácích, kteří stáli před Salákem jako panáci. Michejev přihrál z levé strany na DENISE ZERNOVA, který nikým nebráněn poslal puk do branky. Asistence: Ilja Michejev.
59:26'
Pozor, Alexander Salák (Jaroslavl) je bez hokejky, hosté v útočném pásmu.
59:00'
Poslední minuta tohoto utkání, vypadá to, že Igor Bobkov (Omsk) v ligové premiéře udrží čisté konto!
58:28'
Michail Fisenko (Omsk) se nyní sráží ve středním pásmu s domácím Kutuzovem, vše bylo čisté, nevylučuje se.
57:35'
Igor Bobkov (Omsk) si poradil i s další střelou domácích, tentokrát pálil Grigorij Denisenko.
56:10'
Andrej Loktionov (Jaroslavl) zkoušel rychlou střelou překvapit Bobkova v brance Omsku, ani on ale neuspěl, hra přerušena.
55:18'
Je tu posledních pět minut, hra Lokomotivu je již spíše chaotická, domácím se nedaří rozehrávka, ani útočná fáze, docela chaos ve hře Lokomotivu.
54:30'
Oddechový čas pro hosty.
54:10'
Puk míří za branku Bobkova, jenže nikdo v červeném se za ním zrovna nežene, tak hosté v klidu rozehrají.
52:58'
Vhazování po pravici Saláka, domácím se podařilo vyhrát a dostávají se ze třetiny.
51:58'
Stěpan Sannikov (Jaroslavl) se nyní ještě dostal v mezikruží k puku, ale při otočce zavrávoral a puk odehrál obránce.
51:20'
Z vlastní třetiny domácí rozjíždí útočnou akci, volí nahození puku... který vzápětí získává soupeř.
50:05'
Probíhá poslední desetiminutovka třetí třetiny, zatím to vypadá, že i celého zápasu, Jaroslavl dnes v útoku vůbec není nebezpečná.
49:46'
Domácí nyní pouze prodlužují puk do třetiny a střídají, z hlediště se ozývá pískot.
48:30'
Nikita Čerepanov (Jaroslavl) v závěru přesilové hry netrefil od modré branku soupeře, puk se poté dostal až za branku Saláka.
48:19'
47:40'
Nedaří se, přesilová hra se chýlí ke svému konci, Jaroslav ještě branku Omsku neohrozila...
47:00'
Až do té doby, než nabral puk Maxim Berezin (Omsk), který ho poslal až za branku Saláka.
46:45'
Lokomotiv se snaží udržet útočné pásmo, to se nyní daří.
46:19'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Širokov – 2 min., držení).
44:26'
Andrej Loktionov (Jaroslavl) místo střely z levé strany znovu zkoušel přihrát, ale to se nepovedlo a domácí přišli o útočné pásmo.
43:57'
43:30'
Stěpan Sannikov (Jaroslavl) se dostal po levé straně dopředu, už ale neměl tolik sil, tak prostě vystřelil, jenže branku Avangardu minul.
42:47'
Sergej Širokov (Omsk) dvakrát vypálil z levé strany, ani jednou ale branku Saláka netrefil.
42:25'
Domácím se podařilo dostat puk ze třetiny.
41:57'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2 min., krosček).
41:36'
Zakázané uvolnění Avangardu, hra se tak vrátí před Bobkova.
40:47'
S dělovkou Jakuba Nakládala si Igor Bobkov poradil, hra přerušena.
40:20'
Alexander Salák (Jaroslavl) zůstal v brance i ve třetí třetině, mezitím sledujeme aktivní hru domácích v samém úvodu třetí dvacetiminutovky.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:17.
Ve druhé třetině se také dlouho hrálo za bezbrankového stavu, ve 27 minutě šli hosté do vedení a pak se ještě v závěru dokázali dvakrát prosadit. Hosté tak efektivně potrestali nedůslednost svého soupeře. Jestli se něco ve druhé třetině domácím nedařilo, byla to defenziva. Útočníci se v podstatě nechtějí zapojovat do bránění, zůstávají často vpředu a hosté se dostávali do vyložených šancí. Tři góly rozhodně nejsou vinou Saláka, ale špatné defenzivní hry celého mužstva.
40:00'
39:25'
Avangard s pukem ve vlastní třetině, hosté již chtějí tuto část zápasu v poklidu dohrát.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny, která vyzněla jednoznačně ve prospěch Avangardu.
38:53'
Georgij Ivanov (Jaroslavl) se nyní snažil přelstít Bobkova, ale ten jeho úmysl přečetl.
38:22'
Igor Bobkov (Omsk) má v brance soupeře o mnohem méně práce, než na opačné straně český gólman Salák.
37:24'
Salák zatím zůstává v brance Lokomotivu, zatím to rozhodně není o jeho chybách, spíš o chybách celého domácího týmu a nedůsledně obraně.
36:45'
Oddechový čas pro domácí.
36:41'
Nyní se to příliš nepovedlo elitní obranné dvojici Avangardu, která nechala poměrně dost prostoru v nebezpečném prostoru před brankou, hosté se z pravého rohu krátkými přihrávkami dostali před branku, kde zakončil přesnou střelou MICHAIL FISENKO. Asistence: Ansel Galimov a Jegor Martynov.
35:10'
Domácí propadli při střídání, do brejku se dostali hosté ve třech, kdy se po ose Medveděv, Michejev a SERGEJ ŠIROKOV dostal puk až do branky. Střelec Širokov měl na levé straně odkrytou branku, Salák se nestihl přemístit. Asistence: Ilja Michejev a Jevgenij Medveděv.
34:41'
Další dobrý zákrok Bobkova, který kryje střelu Petri Kontioly z levé strany.
33:55'
33:45'
Dělovka Zijata Pajgina (Jaroslavl) míří vedle branky, následně se v šanci ocitl Daniil Apalkov (Jaroslavl), který ale Bobkova neprostřelil.
33:08'
Znovu, Jegor Korškov (Jaroslavl) místo střely ještě přihrává, navíc špatně, domácí málem ztratili útočné pásmo.
32:43'
Při vlastním oslabení se nyní hosté dokázali udržet v útočném pásmu, až nyní se Lokomotiv dostal k puku.
31:55'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., držení).
31:54'
Dvojice Pavel Kraskovskij a Georgij Ivanov se nyní snažili přelstít Bobkova v prostoru před brankou Omsku, gólman hostů si ale skryl puk do své lapačky a přerušil hru.
31:25'
Domácí málo střílejí, těžko se totiž dostávají do střeleckých pozic, pokud už se dostanou, pak stále volí jiný způsob řešení.
30:52'
Jakub Nakládal (Jaroslavl) nyní napřáhl ke střele z pravé strany, jeho dělovka ale míří vedle branky Omsku.
30:15'
Jsme ve druhé polovině utkání, zatím je to zápas na góly skoupý, ovšem hraje se pohledný hokej nahoru dolů, bez zbytečného přerušování.
29:13'
Zajímavou nabídku dostal nyní do mezikruží Arťom Iljenko (Jaroslavl), kterému ale střela vůbec nesedla.
28:29'
Ansel Galimov (Omsk) zkouší z pravé strany překonat Saláka, ten si prostor u své levé tyčky dokázal pohlídat.
27:41'
Nyní to domácí překombinovali, také se dostali do útoku ve třech, místo přihrávky měl ale Grigorij Denisenko z levé strany střílet...
26:48'
Velmi nebezpečný útok Avangardu, hosté šli ve třech na branku Lokomotivu, ale nakonec vše sami pokazili špatnou přihrávkou, Sergej Širokov pak jen lehce plácl do puku, Salák vyráží.
26:20'
Zakázané uvolnění Avangardu, hra se vrací před Bobkova.
26:06'
Skákající puk nedokázali obránci Lokomotivu odehrát, naopak David Desharnais ho dokázal sklepnout před MAXIME TALBOTA, který pohotovou střelou do růžku nedal Salákovi šanci. Asistence: David Desharnais a Kirill Petrov.
25:47'
Nepřesná rozehrávka Avangardu, který se ale i přesto dostává do třetiny Lokomotivu.
25:02'
Jevgenij Medveděv (Omsk) na levé straně, v útočném pásmu, odstaven od puku, dobrá práce Čerepanova.
24:10'
Domácí se nyní osvobozují výhozem puku ze třetiny, není to icing, pokračuje se ve hře.
23:20'
Brandon Kozun (Jaroslavl) nyní velmi efektně pronikl do třetiny Avangardu, do zakončení se ale nedostal, díky dobré práci obránce Omsku.
22:49'
Vzápětí Daniil Apalkov (Jaroslavl) proniká z levé strany před branku Bobkova, ten jeho pokus vyráží.
22:20'
Denis Alexejev (Jaroslavl) na opačné straně netrefuje z pravé strany branku Avangardu, v hledišti to jen zahučelo.
21:35'
Hraje se ve středním pásmu, hosté se dostávají k puku a zároveň i do útočné třetiny.
20:55'
Nakonec Lokomotivu odpískáno zakázané uvolnění po nepřesné rozehrávce, hra se vrací před Saláka.
20:35'
Lokomotiv v útočném pásmu, souboj v pravém rohu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:26.
Je za námi první třetina, která gól nenabídla. Nicméně bylo na co se koukat, zejména hosté se často pouštěli do útočení, ale v brance domácího Lokomotivu podává výtečný a spolehlivý výkon. Naproti tomu Bobkova v brance Avangardu domácí zatím tolik neprověřili, hosté byli v této fázi zápasu lepší, byť se Lokomotivu podařilo ve druhé desetiminutovce hru přece jenom opticky vyrovnat.
20:00'
19:36'
Střela Michejeva (Omsk) sražena vysoko nad branku Lokomotivu, hra přerušena, vhazovat se bude před Salákem.
19:00'
Poslední minuta první třetiny, domácí s pukem ve vlastní třetině.
18:26'
Do této chvíle se hraje stále bez vyloučení, hokej je to svižný, byť chybí góly, je na co se dívat!
18:01'
Avangard se po pravé straně opět tlačí do útočné třetiny, David Desharnais (Omsk) bojuje v rohu.
17:18'
Ilja Michejev (Omsk) nyní řádně prověřil Saláka, měl na pravém křídle dost času a prostoru na střelu, český gólman ale jeho pokus ukryl v lapačce!
16:25'
Stěpan Sannikov (Jaroslavl) nyní zkouší vystřelit z levé strany, jeho pokus je sražen do rohu.
15:57'
Dlouhý pas na levou stranu, kam si najíždí Grigorij Denisenko (Jaroslavl), ten ale neuspěl v souboji s obráncem Avangardu.
15:14'
Arťom Manukjan (Omsk) byl příliš rychlý při přechodu do útočného pásma, je pískán ofsajd, vhazování ve středním pásmu.
14:32'
Zblokovanou střelu Nakládala gólmana Avangardu v poklidu odklidil mimo branku.
14:15'
Igor Bobkov (Omsk) má puk ve své lapačce a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
13:43'
Alexander Salák (Jaroslavl) se v brance rozhodně zatím nenudí...
13:08'
Domácí odevzdávají puk a odchází střídat, střídají i hosté.
12:36'
Stěpan Sannikov (Jaroslavl) ztrácí puk u levého mantinelu, ve třetině Avangardu a musí se rychle vracet.
11:43'
Staffan Kronwall (Jaroslavl) nahazuje puk z levé strany na branku Avangardu, tam ale nikdo netečuje.
10:50'
Nahozený puk do třetiny Jaroslavle, sudí ale píská zakázané uvolnění a vykazuje hru do třetiny Omsku.
10:20'
Stěpan Sannikov (Jaroslavl) se nyní snažil nadvakrát zakončit před Bobkovem, ale dvojice obránců mu to nedovolila.
10:00'
Je za námi prvních deset minut, které zatím jednoznačně patřily Omsku, hostům se daří kombinovat, což se tak nedá říci o domácích.
09:08'
Alexander Salák (Jaroslavl) zasahuje proti střele z pravé strany, puk sráží vedle branky.
08:47'
Igor Bobkov (Omsk) pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
08:10'
Ve hře Lokomotivu zatím hodně chyb, domácím se nedaří přejít přes střední pásmo.
07:34'
Zijat Pajgin (Jaroslavl) je první u puku za vlastní brankou, ale domácí znovu nedokázali založit útočnou akci.
06:41'
Domácí znovu jen vyhazují puk ze třetiny, Avangard to zkouší znovu po pravé straně.
06:15'
Puk míří ze třetiny Lokomotivu, hraje ale opět Avangard.
05:20'
Hosté nemohli hrát v útočném pásmu, ale domácí se nedokázali dostat k puku, Avangard se tak dostal do třetiny.
04:35'
Závar před Bobkovem (Avangard), nakonec hosté vyhazují puk za zakázané uvolnění.
04:24'
Pravděpodobně zásah jedné ze střídaček, rozhodčí přerušují hru.
04:15'
Alexej Murygin (Omsk) má puk ve své lapačce, hra přerušena, vhazovat se bude ve třetině Avangardu.
03:42'
Lokomotiv se osvobodil vyhozením puku, oba týmy střídají.
03:17'
Jaroslavl se nyní brání ve své třetině, Avangard je zatím aktivnější.
02:18'
Vhazování ve středním pásmu, domácí získávají puk, ale nedokázali se dostat do třetiny soupeře.
01:45'
Rušan Rafikov (Jaroslavl) se již dostal ke střele, ale jeho pokus byl zblokován a puk skončil v rohu třetiny Avangardu.
01:10'
Domácí za brankou Bobkova, ale vystřelit nedokázali.
00:46'
Sergej Širokov (Omsk) se dostal ke střele, Salák ale jeho pokus lapil, vhazování po pravici domácího gólmana.
00:17'
Ville Pokka (Omsk) ještě udržel útočné pásmo, první útočná akce hostů tak může pokračovat.
00:01'
Před úvodním buly ještě slavností proslovy, nejprve prezidenta Lokomotivu, poté gubernátora oblasti.
Hokejisté Lokomotivu na ledě, za okamžik nastoupí i soupeř.

Lokomotiv Jaroslavl: Salák (Konovalov) – Kronwall, Nakládal, Rafikov, Kutuzov, Pajgin, Jelesin, Čerepanov – Loktionov, Kontiola, Kozun – Korškov, Kraskovskij, Denisenko – Alexejev, Iljenko, Averin – Apalkov, Sannikov, Ivanov – Kartajev.

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – J. Medveděv, Pokka, Martynov, Berezin, Pivcakin, Čudinov, Bondarev – I. Michejev, Širokov, Zernov – K. Semjonov, Pěrežogin, Manukjan – K. Petrov, Talbot, Desharnais – A. Galimov, Stas, Fisenko – Jaremčuk.

Rozhodčí: Gusev, Ščeňjov.
AVANGARD OMSK

Avangard se v minulém ročníku sotva dostal do play-off, hned v prvním kole navíc ambiciózní sibiřský celek vypadl po sedmizápasové bitvě s Ufou. Vedení klubu v létě získalo nového trenéra, mužstvo povede velezkušený Kanaďan Bob Hartley, jenž v NHL naposledy koučoval Calgary a do Omsku přichází od lotyšského národního týmu. Omsk také získal zvučné posily v čele s Krisem Versteegem, Maximem Talbotem, Davidem Desharnaisem, Sergejem Širokovem a Villem Pokkou.
LOKOMOTIV JAROSLAVL

Tým, na jehož soupisku pro nadcházející sezónu přibyl k Jakubu Nakládalovi český brankář Alexandr Salák, bude mít i letos vysoké ambice. Lokomotiv loni obsadil třetí příčku po základní části a došel do druhého kola play-off, kde nestačil poměrem 1:4 na zápasy na hvězdný Petrohrad. Salákovi by měl krýt záda další nový brankář Anton Krasotkin, k dalším zajímavým posilám patří Stěpan Sannikov, Dmitrij Lugin, Nikolaj Averin či David Desharnais.
Vítám všechny příznivce dobrého hokeje u sledování textového přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy, která začíná již tento víkend. My se zde společně zaměříme na atraktivní klání Lokomotiv JaroslavlAvangard Omsk, jehož úvodní buly je naplánováno na 16:30. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.