KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Novosibirsk - 24. prosince 2018   17:30

OMSK
OMSK
33:33' Šumakov (Desharnais, K. Petrov) • 36:37' A. Galimov (Stas, Pokka) • 59:43' K. Semjonov
Novosibirsk

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 3 401 diváků.
Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Omsk: 34

Novosibirsk: 14.
Avangard slaví cenné vítězství nad lepšícím se Sibirem Novosibirsk. Ten na ledě Omsku dlouho předváděl marnou útočnou snahu, naproti tomu domácí se dokázali nabudit svými dvěma góly. Po snížení na 1:2 ze svého pohledu se hosté přece jenom zvedli, ale vyrovnat již nedokázali a výhru Omsku 3:1 pečetil Kirill Semjonov trefou do prázdné branky.
59:43'
Avangard právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, po hrubé chybě v rozehrávce Sibiru se puk dostal ke KIRILLU SEMJONOVI, který trefuje prázdnou branku Sibiru. Bez asistence.
59:36'
Jenže hosté se dostávají zpět do vlastní třetiny, kde jsou pod tlakem při rozehrávce.
59:15'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny, Sibir v útočném pásmu.
58:56'
Až teprve nyní se Danny Taylor (Novosibirsk) dostává ven z branky a hosté to zkouší v šesti.
58:20'
Sibir se stále nemůže dostat k hře bez brankáře, dobrá práce Omsku!
57:59'
Omsk se drží v útočném pásmu, to není pro Sibir dobrá zpráva.
57:33'
Ivan Nalimov (Omsk) neudržel střelu z pravé strany, ale zaskočili obránci, kteří puk odehráli pryč.
56:49'
Navíc se Omsk drží v útočném pásmu a po střele od modré musí dokonce Danny Taylor (Novosibirsk) zasahovat.
56:30'
Je jasné, že dřív nebo později to Novosibirsk zkusí s hrou bez brankáře, zatím je ale ještě čas.
56:00'
Omsk stále diktuje tempo hry, a to i v závěru třetí třetiny, kdy Sibir potřebuje vstřelit ještě jeden gól k vyrovnání.
55:10'
Jevgenij Medveděv (Omsk) vyhazuje puk ze třetiny, Sibir tak znovu neuspěl v útočném pásmu.
54:19'
Andrej Stas (Omsk) se dostal do úniku, ale těsně před Taylorem již nedokázal puk zvednout!
53:35'
Nepřesná rozehrávka Omsku, puk míří na zakázané uvolnění, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve třetině domácích.
53:05'
O puk se bojuje v rohu třetiny Sibiru, domácí úspěšnější.
52:43'
Danny Taylor (Novosibirsk) vyráží střelu z pravé strany, dobrý zákrok hostujícího gólmana.
52:01'
Ale zdá se, že tlak Sibiru poněkud polevil, Omsku nyní patří střední pásmo.
51:27'
Omsk šetří čas ve vlastní třetině, Sibir se ale vydává napadat rozehrávku soupeře.
50:21'
Poslední desetiminutovka třetí třetiny, hosté získali vítr do plachet snižujícím gólem, dokáží ještě alespoň vyrovnat?
49:10'
Omsk dostává puk ze třetiny a to nyní domácím stačí.
48:18'
Sibir zachycuje rozehrávku soupeře a hosté útočí po levé straně.
47:19'
46:51'
Závar před brankou Omsku, Maxim Ignatovič (Novosibirsk) se pokoušel propasírovat puk pod Nalimovem, ten ale chytá a přerušuje hru.
46:32'
Sibir se usazuje v útočném pásmu.
45:50'
Domácí odpalují puk z vlastní třetiny.
45:19'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., sekání).
44:28'
Alexander Loginov (Novosibirsk) vypálil nepřesně z pravé strany, nakonec domácí rozehráli, ale pouze na zakázané uvolnění.
44:03'
Puk za brankou Omsku, hosté bojují a dostávají domácí pod tlak.
43:14'
Sibir právě vstřelil branku!
Kontaktní gól Sibiru! Po vyhraném vhazování prostřelil Nalimova, střelou z mezikruží, ALEXANDER LOGINOV, který se trefil parádně, nad levé rameno gólmana. Asistence: Jordan Caron.
42:46'
Sibir v útoku, Dmitrij Sajustov (Novosibirsk) se ale nedostal ke střele, o puk přišel.
42:06'
41:33'
Sibir se i nadále úspěšně brání, to bude pro hosty důležité, přečkat toto oslabení.
40:30'
Vyloučený Alexander Šarov (Novosibirsk) je již na ledě, hosté jsou tak ve čtyřech.
40:06'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Alexander Loginov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:14.
Je za námi i druhá třetina, která byla dlouho neskutečně nudná. Oba týmy na ledě sice bruslily, ale to bylo tak asi všechno, akce končily u mantinelů, gólmani byli bez práce. Až zhruba v poslední pětiminutovce se konečně začalo na ledě něco dít a díky dvěma gólům se Omsk dostal před třetí třetinou do velké výhody.
40:00'
39:16'
Sibir dostává puk ze třetiny, hosté střídají.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny, puk ve středním pásmu.
38:30'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Alexander Šarov – 2 min., vysoká hůl).
38:20'
Hosté dostávají puk alespoň do středního pásma.
37:35'
Sibir je pod obrovským tlakem, hosté potřebují dohrát třetinu a dostat se co nejrychleji z ledu...
36:37'
Andrej Stas (Omsk) zavezl po pravé straně puk do útočného pásma, našel v mezikruží Pokku, který vypálil z první. Taylor jeho střelu vyrazil, ale přímo před ANSELA GALIMOVA, který pohotově dorazil puk do branky. Asistence: Andrej Stas a Ville Pokka.
35:32'
Sibir v tuto chvíli jen vyhazuje kotouče ze třetiny.
34:35'
Omsk v útočném pásmu, domácí vstřelený gól viditelně nabudil.
34:10'
Vhazování po pravici Nalimova, domácí získávají puk.
33:33'
Konečně gól! David Desharnais našel na levé straně volného SERGEJE ŠUMAKOVA, který vypálil z voleje, dal si na střele záležet a vyplatilo se, puk končí v brance Sibiru. Asistence: David Desharnais a Kirill Petrov.
32:27'
Podle toho, co nyní obě mužstva předvádí na ledě, se nezdá, že bychom se brzy dočkali gólu.
31:45'
Sibir to zkouší ve třech, ale Dmitrij Sajustov se dostal k mantinelu, kde o puk přišel.
31:02'
Nepřesná rozehrávka domácích a diváci již pískají.
30:16'
Jsme ve druhé polovině dnešního utkání, které je stále bezbrankové.
28:40'
Puk ve středním pásmu, diváci sice ženou Avangard do útoku, ale domácím se tolik nedaří, jako v třetině první.
27:38'
Nahozený puk Konstantina Alexejeva (Novosibirsk), ale je z toho icing, hra se stěhuje před Taylora.
26:58'
Hokej má sice velký náboj a hodně se bruslí, ale to je zatím asi tak všechno.
26:23'
Stále čekáme na první gól, ale i na nějaké vážnější šance, kterých bylo zatím opravdu velmi málo.
25:05'
Ilja Michejev (Omsk) neuspěl na pravém křídle, na modré byl zastaven obráncem Sibiru, který získal puk.
24:05'
Když už se kombinačně dostanou domácí před branku, tak místo střely volí ještě další přihrávku.
23:38'
Omsk se sice dostává do útočného pásma, ale domácí hrají hlavně u mantinelu.
23:16'
Hraje se ve střední třetině, kde hosté vystavili bílou hráz.
21:56'
Omsk v útočném pásmu, ale znovu je to velmi dobrá defenziva, která ničí jeden útok domácích za druhým.
20:44'
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:24.
Ne, v první třetině gól nepadl, ale diváci se rozhodně nenudili. K vidění byl totiž špičkový hokej, to vše díky oběma mužstvům. Sibir odvádí velmi dobrý výkon v defenzivě, naopak Omsk do toho jde opravdu razantně, nicméně gól nepadl, počkejme si do dalších třetin.
20:00'
19:27'
Vhazování po levici Taylora, domácí vyhrávají buly a zůstávají v útočném pásmu.
19:00'
Sibir vyhazuje puk ze třetiny, to vše minutu před koncem první třetiny.
18:44'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vladislav Naumov – 2 min., faul kolenem).
18:40'
Vhazování po pravici Nalimova, puk získávají domácí, kteří jsou ale okamžitě pod tlakem.
18:22'
Puk ve středním pásmu, Sibir se vrací až do vlastní třetiny a poté pomalu rozehrává.
18:08'
Ansel Galimov (Omsk) vyzkoušel pozornost Taylora střelou z levé strany, gólman Sibiru opět v pohodě chytá.
17:00'
Omsk se snaží, domácí jsou stále o něco aktivnější, ale Sibir hraje opravdu velmi dobře ve vlastní třetině.
16:25'
Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější domácí.
16:05'
Hosté přečkali vlastní oslabení a nyní se již opět ženou do útoku.
15:13'
14:35'
Dvě střely Cody Fransona (Omsk) z pravé strany, z voleje a obě zamířily pouze vedle branky Sibiru.
14:10'
Omsk opět udržel útočné pásmo, dobrá přesilová hra domácích.
13:38'
Omsk se nyní snaží usadit v útočném pásmu, při první přesilové hře zápasu a je úspěšný.
13:13'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jordan Caron – 2 min., hrubost).
11:51'
Denis Zernov (Omsk) projel mezi obránci a dostal se do zakončení, nicméně Taylor ho vychytal.
10:45'
Ofsajd domácích na útočné modré, Jevgenij Medveděv byl dříve v pásmu, než puk.
10:10'
Stejně tak i nyní střelu z pravé strany, také od modré, puk skončil v rohu domácí třetiny.
09:55'
Nobosibirsk v útočném pásmu, střela od modré, Nalimov vyráží.
09:15'
Puk za brankou Sibiru, který ale zatím nenechává příliš prostoru domácím.
08:25'
Kirill Semjonov (Omsk) se prodral do zakončení, ale Taylor jeho bekhendový pokus zneškodnil.
07:48'
Sibir ale také nehraje vůbec špatně, hosté vysoko napadají rozehrávku soupeře.
07:26'
Vhazování po pravici Nalimova, domácí vyhrávají buly a dostávají puk ze třetiny.
06:21'
Hrál tak Sibir, jenže ani hostům rozehrávka nevyšla...
06:10'
Ville Pokka (Omsk) rozehrává, jeho pas ale spoluhráč ve středním pásmu nezachytil.
05:45'
Puk ve třetině Omsku, který má ale celou situaci v tuto chvíli pod kontrolou.
05:15'
Omsk je v úvodu zápasu aktivnější, další střela na Taylora, tentokrát od Čudinova, gólman Sibiru chytá a přerušuje hru.
04:55'
Semjon Košelev (Omsk) pálí z levé strany, od modré, ale Danny Taylor chytá a přerušuje hru.
03:53'
Hraje se dlouho bez přerušení, hosté nahazují puk za branku Omsku a střídají.
02:23'
Od začátku se hraje svižný hokej, nyní domácí rozehrávají z vlastní třetiny.
01:47'
Vhazování ve středním pásmu, domácí úspěšnější.
00:23'
Avangard v první útočné akci, střela od modré míří vedle branky Sibiru.
00:01'
Dohrála ruská hymna, utkání za malý okamžik začne.

Avangard Omsk: Nalimov (Bobkov) – Franson, J. Medveděv, Pokka, Jemelin, Berezin, Čudinov, Pivcakin – Zernov, Širokov, I. Michejev – Desharnais, Šumakov, K. Petrov – Košelev, Talbot, K. Semjonov – Manukjan, Fisenko, Stas – A. Galimov.

HK Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – Loginov, K. Alexejev, Demidov, Ignatovič, Savčenko, Naumov, Klimontov, Vorobej – Prince, V. Komarov, J. Peltola – Sajustov, Michajlov, Milovzorov – Pešechonov, Caron, Šarov – Zyrjanov, Pervušin, Romancev.

Rozhodčí: Kuljov, Vasiljev – Kuprijanov, Biťukov.
Avangard vstupuje do utkání z druhé příčky ve Východní konferenci, lepší je pouze Jekatěrinburg, letošní velké překvapení ligy. Z posledních pěti zápasů dokázal Omsk tři vyhrát – venku v Magnitogorsku 3:2, poté doma nad Jokeritem 3:2 po prodl. a pak znovu doma 7:3 nad Čerepovcem. Před touto vítěznou sérií prohrál Omsk 2:3 v Soči a po této sérii prohrál i 0:2 s Jaroslavlí.
Sibir se po katastrofálním úvodu ligy zvedá, aktuálně mu patří jedenácté místo ve Východní konferenci, se ztrátou sedmi bodů na play off. Sibir má za sebou pětizápasovou domácí sérii, z níž vytěžil devět bodů za tři výhry (jedna na nájezdy) a dvě prohry (jedna v prodloužení).
Vítejte u online přenosu hokejového utkání ruské KHL, v němž AVANGARD OMSK přivítá v Balašicha Areně HK SIBIR NOVOSIBIRSK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.