KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Novgorod - 24. prosince 2018   17:30

Soči
Soči
05:14' Chomickij (Kaletnik) • 09:52' Altybarmakjan (Akmaldinov) • 34:44' O'Dell (R. Rosén, Rykov) • 45:03' O'Dell (Bočarov, R. Rosén) • 50:31' Bakoš (Šmeljov, Collins)
5:2
(2:1, 1:0, 2:1)
Novgorod
Novgorod
04:22' Paršin  (Ogijenko, Žafjarov) • 57:31' Žafjarov
Soči
Soin, Sergejev – Zacharenkov, Sivov (všichni RUS)
Ledový palác Bolšoj, Soči, Rusko
3 216 diváků
Novgorod

Dnešní utkání sledovalo 3 216 diváků.
Československá stopa v utkání:
Martin Bakoš (SOC) 1+0, 5 střel, čas na ledě 14:57
Utkání mezi Soči a Nižným Novgorodem je za námi. Nabídlo nám celkem sedm gólů, Novgorod sice otevřel účet zápasu, do konce první třetiny se ale povedlo Soči obrátit vývoj zápasu a od té doby vedl pouze domácí tým. Ve druhé třetině navýšil vedení na tři branky po zásahu O´Della. Třetí třetina byla plně v režii Soči, které přidalo další dvě trefy v poslední desetiminutovce, Torpedo snížilo pouze z trestného střílení. Poslední třetina nám také nabídla dvě klasické bitky 1 na 1 a první gól Martina Bakoše v dresu Soči.

Dámy a pánové, z mé strany je to dnes vše. Doufám, že i přes trable v úvodu zápasu jsem vám dokázal dobře přenést toto utkání. Těm, co ještě nemají za sebou večeři a předávání dárků, vám přeji bohatého Ježíška. Přeji vám úspěšný nový rok a budu se příště těšit u KHL zase napočtenou!
59:36'
Torpedo dohrává zápas v útočném pásmu, na gól to však nevypadá. Zvláště, když střelu Baranceva od modré zlikvidoval Šikin.
59:28'
Z hranice brankoviště střílel Šmeljov, Tichomirov proti němu vyjel a jeho pokus zneškodnil.
59:06'
Zřejmě poslední vyloučení v dnešním zápase. Domácí Tomilin si jde odpočinout za hákování.
57:31'
Torpedo právě vstřelilo branku!
DAMIR ŽAFJAROV se z trestného střílení prosazuje se štěstím, Šikina si sice položil, trefil ale jeho lapačku. Od ní se puk však odrazil do branky a hostující #88 snižuje na 2:5.
57:31'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jyrki Jokipakka – trestné střílení, sekání).
57:19'
To jsou mi věci v závěru zápasu! Žafjarov ujel v oslabení do samostatného úniku, Jokipakka ho fauloval a je nařízeno trestné střílení!
56:57'
Tresty jsou následovné: oba dostávají po pěti minutách za bitku, Urakov pak navíc dvě minuty za krosček. Přesilovka pro Soči.
56:48'
Další bitka! Opět klasická a férová 1 na 1. Do sebe po signalizovaném vyloučení během souboje v rohu kluziště šli Akmaldinov a Urakov. Tady si neodvážím soudit, kdo vyhrál, čekáme na tresty.
56:31'
Přechod do útoku se domácímu Archipovi nevyvedl, během vedení puku zaškobrtl o nějakou rýhu v ledě a upadl, pískán je ofsajd.
55:24'
Ani Torpedo se už nikam nežene. Spíše se snaží o dlouhé nahrávky a nahození do útočného pásma.
54:44'
Další dlouhá přihrávka od obrany, tentokrát na Varnakova. Ten ji sice zachytil, ale v ofsajdovém postavení.
54:06'
Obránce Orlov se pokusil dlouhou přihrávkou vyzvat v útoku Paršina, pas byl ale strašně dlouhý a pískán je icing.
53:39'
Menší chybu v rozehrávce udělal nyní gólman Šikin, který se nepohodl s obránci a na puk šli hned tři. Domácí brankář podklouzl, naštěstí pro domácí se nestalo nic zásadního.
53:17'
Tichomirov se nyní vytáhl proti tvrdé střele Bakoše lapačkou a svým zákrokem zahájil poslední komerční přestávku dnešního utkání.
52:30'
O zápase je rozhodnuto. Soči má nyní přesilovou hru, tu hraje ale spíše na pohodu a nikam se netlačí. Nyní se teda dotlačil ke střele O´Dell, ale Tichomirov chytá.
51:21'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andrew Calof – 2 min., krosček).
50:31'
Soči právě vstřelilo branku!
Soči přidává pátý gól, rozhoduje o zápase a opět po chybě hostujících hráčů, paradoxně v jejich útočném pásmu! Po vyhraném buly hostujícími plejery se puk jejich spoluhráčům mezi kruhy zamotal pod brusle a Collins toho využil. V brejku 3 na 2 nahrál napravo na Šmeljova, domácí #93 parádně přenesla hru na MARTINA BAKOŠE, pro kterého se jedná o první zásah v dresu Soči! Asistence: Sergej Šmeljov, Sean Collins.
50:13'
Přihrávku přesně na útočnou modrou dostal hostující Sjomin, chvíli pokračoval ještě v jízdě a po zhruba pěti metrech vypálil. Šikin ale viděl přes něj až na střídačku a jednoduše zasáhl.
49:37'
Soči se zatáhlo do svého pásma, nyní je to Novgorod, který drží kotouč n holi a vymýšlí, co dále.
48:55'
Torpedo se ale ještě nepokládá. Nyní mělo nadějný brejk 3 na 2, přihrávka přes pásmo ale byla na Urakova moc prudká.
48:08'
Podruhé to zkusil Calof, tentokrát z levé strany, avšak Šikin likviduje i jeho druhý pokus. Komerční přestávka.
47:41'
Ščitov naskakuje zpět do hry, domácí se ubránili v oslabení bez problémů a směřují za dvěma body z tohoto zápasu.
46:34'
Přesilová hra Torpeda je opět špatná. Soči se v klidu brání, ba co více, dokonce hraje ve svém útočném pásmu.
45:38'
Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Ščitov – 2 min., hákování).
45:03'
Na trestné může být lépe Vorobjovovi, který může slavit čtvrtý gól Soči! Rosén z obranného pásma dal na levém křídle prostor Bočarovovi, který zanechal v útočném pásmu za sebe pro ERICA O´DELLA, kanadský útočník z úhlu zametl puk na delší tyč! Asistence: Stanislav Bočarov, Robert Rosén.
44:02'
Oba hráči dostávají pět minut za bitku, navrch pak ještě dvě minuty za sekání. Hraje se 5 na 5 a oba budou celkem sedm minut na trestné.
43:28'
A pozor! Máme tady klasickou bitku 1 na 1! Mimo hru se dohodli Vorobjov s Mielem a šli natvrdo do sebe. Lépe dopadl Miele, který v postoji zasypal Vorobjova více ranami a na body vyhrál. Oba jedou na trestnou.
43:11'
Šenfeld z otočky našel mezi kruhy volného Galuzina, který ale na puk těsně nedosáhl a Leopardi šli do útoku, jenže byli v pozici 2 na 3, pouze tedy nahodili a odjeli střídat.
42:18'
Znovu Bakoš. Tentokrát se probíjel z ostrého úhlu k brance a zkusil překvapit Tichomirova, ten ale pokus viděl a odklidil holí za branku.
41:51'
Tvrdou střelu z levého kruhu poslal na Tichomirovu branku Bakoš, hostující gólman udržel kotouč v náručí.
41:24'
Přesilová hra Soči ale není nijak závratná, Novgorod bez potíží vyhodil přes všechny čáry.
40:18'
Žafjarov otevírá třetinu vyloučením za podrážení. Nutno ale říci, že Collins skočil do vzduchu opravdu vysoko a i on si koledoval o menší trest za filmování.
40:01'
I druhá třetina utkání je minulost. Z ní jsme viděli podstatně větší část hry, celých dvacet minut. Utkání bylo v této pasáži vyrovnané a v rychlém tempu, s dohromady třemi šancemi na obou stranách a jedním gólem. Za Novgorod neproměnil tutovou šanci Galuzin a ani střela Holma do branky nedoskákala. Skóre se měnilo na domácí straně, když se prosadil v 35. minutě Erik O´Dell. Soči jde tak do poslední třetiny s dvoubrankovým vedením 3:1. Zpět se vrátíme za 15 minut.
40:00'
39:49'
Novgorod se pokoušel o rychlý útok v samotném závěru třetiny, ten byl ale pokryt.
39:22'
Současně s koncem trestu střílel od modré opět Pajgin, Tichomirov toho moc neviděl, přesto zasáhl a přerušil hru.
39:02'
Jsme v poslední minutě třetiny, přihrávka na Pajgina byla špatně provedená, domácímu obránci projel puk pod holí a Torpedo bude zanedlouho v plném počtu.
38:25'
Collins si v rohu udělal prostor a přihrával před branku, tam ale stáli hostující hráči, kteří nedělají problémy a posílají kotouč na druhou stranu hřiště.
37:58'
Torpedo se po chvíli pod tlakem zmocňuje puku a posílá ho až na druhou stranu.
37:23'
Prakticky do konce třetiny bude mít Soči možnost hrát v početní přesile. Orlov si v souboji s Archipovem u mantinelu počínal nešikovně a je vyloučen za nedovolené bránění.
36:34'
Rosén pláchl na levém křídle a z blízkosti na hranici kruhu pálil Tichomirovi na lapačku, hostující gólman si tento prostor ale pohlídal!
35:41'
Do jízdy dostal puk Paršin, jenže byl zastaven prvním obráncem před sebou.
35:17'
Aljajev zpoza branky zkusil překvapit domácí obranu, ta se ale z rytmu rozhodit nenechala a kotouč pokryla. Nařízena komerční přestávka.
34:44'
Chyba hostující obrany a Soči jde na dvě branky náskoku! Rykov zpoza branky nahrál Rosénovi, švédský šikula si všiml mezi kruhy volného ERICA O´DELLA a poslal mu od mantinelu přihrávku. Tu by klasicky zastavil i ten, co na bruslích stojí poprvé, jenže oba obránci Torpéda tento puk nezachytili, O´Dell se mezi kruhy otočil a z první přidává třetí gól Soči! Asistence. Robert Rosén, Jegor Rykov.
32:42'
Šmeljov udržel pro Torpedo pásmo a přehrál na Holma, který střelou spustil šílenství v domácím brankovišti. Puk putoval po celém „půlobdélníkokruhu“, do branky ale nedoskákal!
31:56'
Tichomirov se po delší době dostal k zákroku. Obrana na levém křídle nepohlídala zpětnou přihrávku od Akmaldinova na Tomilina, domácí útočník pálil z vrcholku levého kruhu, Tichomirov vykryl.
31:37'
Zakázané uvolnění Torpeda, které způsobil Žafjarov.
31:04'
Rodionyčev dojel vyhozený kotouč a těsně před branku nahrával pro Šenfelda. Ten však nezvládl otočku s pukem na zpětnou nahrávku a zbytek si domácí obrana pohlídala.
30:17'
Calof vedl přečíslení Torpeda 3 na 2, které chtěl řešit přihrávkou doprava, obránce ale záměr přečetl rychleji než povinnou četbu do školy a otočil hru.
29:49'
Před hostující střídačkou zůstal ležet Ščitov po poměrně kuriózním zranění. V souboji s Holmem byl Ščitov ten, který poslal hostujícího obránce na zem, ten však bruslí v pádu trefil Ščitova přímo mezi nohy. Domácí hráč se zvedá a odjíždí v bolestech na střídačku.
29:23'
Nepříjemnou střelu Holma od modré čáry zklidnil Šikin ve své lapačce. Vypadalo to na rozehru, nakonec byla hra přerušena a na řadě je vhazování.
29:11'
Dlouhá přihrávka na Altybarmakjana našla všechno, jenom ne zmíněného hráče. Přichází tak zakázané uvolnění Soči.
28:29'
Miele udělal klasickou kličku na modré čáře. Díky kličce na modré selhal přechod do útočného pásma a odpískaný ofsajd je správný.
28:01'
Domácí v plném počtu. Tentokrát se početní nevýhodě ubránili bez potíží.
27:16'
Žafjarov zavezl puk do útočného pásma, jenže narazil na připraveného Collinse, který zase vyvezl a našetřil cenný čas pro domácí celek.
26:38'
Torpedo má k dispozici přesilovou hru, kterou ale nehraje nijak závratně. Spíše je to přesilovka bez pohybu.
26:01'
Velice nepříjemný faul předvedl nyní kapitán Soči, Nikita Ščitov. V obranném pásmu, během souboje o puk, kolenem ošklivě vyvrátil nohu Šenfeldovi, který se těžko zvedal. Nakonec jsou z toho dvě minuty a Ščitov může být rád.
25:30'
Velkou šanci měl hostující Galuzin, když byl na pravém kruhu volný a Šenfeld tam přenesl i hru. Na hostující #10 zívala prázdná branka, Galuzin ale trefil pouze přesunujícího se Šikina!
25:22'
Souboj za Šikinovou brankou vyhrál hostující Šenfeld, který vrátil puk mezi kruhy na Holma. Ten si objel padajícího obránce a vystřelil, domácí gólman polovysokou střelu chytá.
24:58'
Bakoš vybojoval u trestné lavice puk a podél mantinelu se protáhl pomalým tempem až do střelecké pozice z křídla, hostující gólman povyjel a střelu zneškodnil.
24:48'
Urakov vypíchl puk na obranné modré a v první chvíli šel sám na branku, rychlost měl ale menší než jeho obránci a byl dojet. Přesto se dostal ke střele z pravého kruhu, Šikin přerušuje.
24:06'
Připomenutí útočné síly Torpeda obstaral asistent kapitána Barantsev, který po křížném pasu zaklekl a z první pálil, Šikin nastalou situaci vyřešil přerušením hry.
23:21'
Tomilin si umotal protihráče v kličce a ihned prozkoušel Tichomirova, který si na nedostatek práce stěžovat nemůže.
22:35'
Archipov vybojoval v útočném pásmu kotouč a předložil ho na Mosaljova, který měl prostor na levém kruhu, Tichomirov vyráží.
21:54'
Závar před vlastní brankou vyřešil Bakoš, který otočil hru dopředu na Collinse, puk se ale k útočníkovi druhé formace nedostal. Torpedo však vyhazuje na icing.
21:09'
Barancev si udělal prostor na modré čáře a vypálil, jeho odraženou střelu zkusil dorazit Rodionyčev, nicméně bez úspěchu.
20:33'
Soči zahájilo druhou třetinu v tlaku a drží pásmo. O´Dell z pravého kruhu mohl střílet, raději nahrál nalevo na Roséna, ten ale střelou do protipohybu trefuje beton Tichomirova.
20:01'
Za námi je první třetina, ze které jsme obrazem všehovšudy viděli asi sedm minut. Neviděli jsme pořádně ani jeden gól, musí vám tedy stačit telegrafický výsledek. Soči – Novgorod 2:1, zpět se vrátíme za 17 minut.
20:00'
19:56'
Buly vyhrálo Torpedo a nic zásadního se už dít nebude.
19:54'
Icing hostí dává šest sekund před koncem Soči možnost na dvougólový náskok.
19:15'
Domácí tým drží kotouč na holi v posledních sekundách třetiny a nemá zájem o útok.
18:25'
Jdeme pomalu do závěru třetiny, Soči mohlo jít na dvě branky náskoku, střela jednoho z hráčů od modré byla ještě před Tichomirovem tečována a cinkla o tyč!
17:43'
Alexandrov potáhl puk za vlastní branku a rozehrál na Kaletnika, který ve snaze rychle útočit vjel do ofsajdové pozice. Když se tak podíváme na tribuny, tak Soči nebude moc hokejovým městem...
16:43'
Aljajev podél mantinelu protáhl puk a snažil se někoho najít na druhé straně. Našel však pouze Altybarmakjana, který to vzal za své, dostal se do útočného pásma a střílel. Tichomirov vykryl.
16:09'
Bočarov za brankou drží puk a čeká na dostřídání domácí pětice.
15:21'
Collins dostal prostor na levém křídle a těsně před dohráním zkoušel nahrát na střed Bakošovi, ten byl však dobře pokryt a nedostal se ke střele.
14:42'
Ogijenko udržel pásmo pro hostující tým, který se ještě chvíli snažil operovat v pásmu, avšak Rykov osvobodil domácí.
14:04'
Soči vyhrálo buly ve vlastním pásmu, vyhodilo a dokonce mělo šanci z mezikruží, Kaletnik však při střele ztratil hůl a Torpedo je opět v pásmu.
13:29'
Z levého křídla to zkoušel Čechům známý Robert Sabolič, Šikin měl čistý výhled a kryje.
13:10'
Vypadá to, že u Černého moře začal fungovat signál a obrazově se dostáváme na toto utkání. Momentálně má Torpedo přesilovku a bylo v tlaku, dorážku Žafjarova zkrotil Šikin.
12:49'
Vyloučení v týmu HK Soči (Damir Rachimullin – 2 min., nedovolené bránění).
09:52'
Soči otáčí vývoj zápasu, střelcem je ANDREJ ALTYBARMAKJAN! Asistence: Alexander Akmaldinov.
09:00'
Aljajev se napřáhl v tlaku od modré čáry, puk letěl nedaleko Šikina, ale mimo branku.
05:14'
Soči se však bleskově dotahuje zásluhou VADIMA CHOMICKIJHO. Asistence: Vladislav Kaletnik
04:22'
Torpedo přežilo své vlastní oslabení a ve hře v plném počtu jde do vedení! Prosadil se DENIS PARŠIN. Asistence: Jegor Ogijenko, Damir Žafjarov.
03:09'
Od modré v přesilovce vystřelil Pajgin, jeho pokus lapil s námahou Tichomirov.
02:20'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Michail Orlov – 2 min., hákování).
Dámy a pánové, zápas sice opravdu začal, z technických důvodů vám však budeme přinášet zatím pouze kusé informace z utkání.
00:01'
-19:00'

HK Soči: Šikin (Achmetov) – Jokipakka, Chomickij, K. Vorobjov, Ščitov, J. Alexandrov, Pajgin, Rykov – O'Dell, Bočarov, R. Rosén – Bakoš, Collins, Šmeljov – Archipov, Kaletnik, Mosaljov – Tomilin, Altybarmakjan, Akmaldinov – Rachimullin.

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (D. Kostin) – Orlov, Holm, Ogijenko, Barancev, Korobov, Aljajev, P. Medveděv, Rodionyčev – Paršin, Miele, Žafjarov – Šenfeld, Galuzin, Varnakov – Sabolič, D. Sjomin, Calof – Urakov, D. Iljin, Verjajev.

Rozhodčí: Soin, Sergejev – Zacharenkov, Sivov (všichni RUS).
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V ZÁPASE

HK Soči

Martin Bakoš 1 zápas, bilance 0+1.

TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD

žádný Čech ani Slovák v týmu nepůsobí
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

11. října 2018, Nagorny Arena, Nižnij Novgorod, Torpedo Nižnij Novgorod – HK Soči 2:3 OT

Branky a nahrávky: 17. Sabolič (Miele, Setdikov), 43. Žafjarov – 37. R. Rosén (Archipov), 40. Kapustin, 63. R. Rosén (Auvitu, O'Dell)

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (D. Kostin) – Orlov, Barancev (A), Holm, Sergijenko, Korobov, Volčenkov, Rodionyčev – Varnakov (C), Galuzin (A), Paršin – Miele, Sabolič, Setdikov – Šenfeld, Makarenko, Žafjarov – Verjajev, D. Iljin, Urakov.

HK Soči: Šikin (Barulin) – Ščitov (C), Jokipakka, D. Musin, Auvitu, K. Vorobjov, Rykov, Alexandrov – Archipov, R. Rosén, O'Dell – Šmeljov, Collins (A), Polunin – Bočarov, Chlopotov, Mosaljov (A) – Starkov, Točickij, Kapustin.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Týmy v historii spolu odehrály dohromady 15 zápasů, bodově lépe je na tom v poměru 25:20 Torpedo. To také vyhrálo celkem šestkrát v základní hrací době, jednou v prodloužení a jednou v nájezdech, tam ale za svým soupeřem zaostává. V nájezdech totiž Soči vyhrálo o zápas více. Skóre z celkových zápasů je 32:33, trestné minuty pak 213:208, vše bráno z pohledu domácího týmu, tedy Soči.
HK SOČI
Západní konference: 8. místo, 42 bodů, skóre 94:108, bilance 11-7-6-17
Tarasovova divize: 4. místo

Soči je na tom z posledních pěti zápasů bilančně úplně stejně, ba co více, má i stejný počet bodů jako jeho pondělní soupeř! Dvě výhry, tři prohry, z toho jedna v prodloužení. Akorát na výhru čeká pouze šest dní, naposledy uzemnilo na domácí půdě severskou letku Salavatu výsledkem 5:2. Narozdíl od Torpeda hrálo Soči dva poslední zápasy venku, z předchozí třízápasové domácí série vyšlo bilančně lépe. Nejprve ubojovalo výhru nad nepříjemným Omskem 3:2, následně však padlo s trápícím se Nižněkamskem stejným výsledkem, pouze v opačném gardu. O zápase s Ufou jsme se zmínili, přesto nutno podotknout, že gólů ve hře pět na pět moc nepadlo. Své dva góly vsítila Ufa z přesilovek, Soči taktéž, třetí gól pak dokonce padl v oslabení. Až poslední dva góly zápasu od domácího týmu padly v plném počtu. Venkovní dvojzápas v oblasti Moskvy nevyšel, nejprve Viťaz na své půdě vyhrál 3:2, stejným výsledkem, akorát v prodloužení, zlomil Soči moskevský Spartak. Zajímavostí tak může být, že v posledních pěti utkáních vždy poražený tým v souboji se Soči vsítil dva góly. Dočkáme se toho i na Štědrý den?

Tahounem týmu v útočné fázi je švédský šikula a reprezentant Robert Rosen. Jednak za posledních pět utkání udělal sedm bodů (3+4), ale také je na tom bodově v týmu nejlépe celkově, 32 bodů za 11 gólů a 21 asistencí. O šest bodů méně má pak Kanaďan Eric O´Dell (12+14), zároveň je i nejlepším střelcem týmu. Kde by obrana Soči byla bez Jyrkiho Jorkipakky, to nedokážeme posoudit, nicméně jeho přínos je znatelný. 18 bodů za sedm gólů a 11 asistencí. V brance je nejvíce zvučným jménem Konstantin Barulin, který plní funkci dvojky, navíc ho ale trápí zranění, jedničkou je Dmitrij Šikin, který má procento úspěšnosti 92,6 %.
Východní konference: 7. místo, 47 bodů, skóre 122:122, bilance 16-4-7-14
Charlamovova divize: 4. místo

Torpedo si v posledních zápasech vybírá menší krizi. Z pěti posledních utkání tři prohrálo, navíc hned v řadě. Poslední výhra se datuje do 10. prosince, kdy zápas s Jaroslavlí dopadl pro Novgorod výhrou 4:2. Zítra to tak bude na čtrnáct dní přesně, co naposledy Novgorod slavil výhru. Nutno ale podotknout, že neměl zrovna jednoduchý los, ale zase hrál pět zápasů za sebou doma. Novgorodské doupě vykradla „Magnitka“ pod vedením Josefa Jandače výhrou 3:2, ten samý výsledek, akorát po prodloužení, zapsal taktéž Traktor Čeljabinsk. Proti překvapení a suverénovi celé soutěže z Jekatěrinburgu se body nečekaly a i přes poměrně sympatický výkon Torpeda bral Avtomobilist přesvědčivou výhru 5:1. Zajímavý je pohled na skóre Nižného Novgorodu, který ho má po 41 odehraných zápasech naprosto vyrovnáno, 122:122.

V posledních zápasech září Andy Miele, který za pět utkání stihl čtyři body, třikrát slavil gól, jednou asistenci. Zároveň je tak v posledním období nejlepším střelcem týmu. Patří také k nejproduktivnějším (11+13), před ním jsou pouze Denis Paršin (11+20) a Andrew Kaylof (12+13). V obraně má největší počet bodů Philip Holm, který má na kontě šest přesných zásahů a patnáct nahrávek. Nejvíce zápasů v brance odchytal Stanislav Galimov, který ale do pondělního zápasu nezasáhne, neboť je zraněn. Startovat tak bude buď Denis Kostin nebo Andrej Tichomirov. Zajímavé jsou i pohledy do tabulky trestů. Největším „trestancem“ je Denis Barantsev, 34 TM za pět zápasů dává hrubý průměr třech vyloučení na zápas.
Dobrý předvánoční večer do všech obrazovek! Zatímco se 24. prosince večer bude drtivá většina české a slovenské populace dusit kůstkami z kapra, v Rusku je na programu další zápas Kontinentální hokejové ligy! Od 17:30 budeme moci sledovat souboj týmů z Charlamovovy a Tarasovovy divize. V tabulce divizí se oba celky nachází shodně na čtvrtém místě, bodově je na tom lépe Nižnij Novgorod, který přicestuje k Černému moři do Soči. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.