KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Chabarovsk - 5. února 2021   15:00

Chabarovsk
02:20' Rasskazov  (Mašín, Zaseda) • 19:47' Golubev  (Polunin)
Čeljabinsk
Birin, Vasiljev – Zacharov, Antonov
Ledová aréna Traktor
4 117 diváků
Chabarovsk

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Československá stopa v utkání

Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:37
Tomáš Hyka (CLJ) 0+1, 1 střela, čas na ledě 23:36
Dominik Mašín (CHA) 0+1, 4 střely, čas na ledě 22:21
Michal Jordán (CHA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 21:40
Hynek Zohorna (CHA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 21:10
V samostatných nájezdech byl úspěšnější domácí Čeljabinsk, který tak dokonal parádní obrat, když v jednu chvíli prohrával dvoubrankovým rozdílem. Jako první se přitom prosadil Valentin Pjanov, který ve druhé sérii vystřelil zápěstím do levého horního rohu. Za Traktor ovšem vyrovnal ve třetím nájezdem Vitalij Kravcov, jenž skóroval střelou mezi betony. O vítězi rozhodla poslední pátá série. Zatímco Lukáš Sedlák po úspěšné forhendové kličce prostřelil Alikina rovněž pokusem mezi betony, tak Golubev neuspěl, jeho forhendový blafák totiž Fedotov přečetl a levým betonem zasáhl.

Čeljabinsk se díky vítězství udržel v tabulce Východní konference na šesté pozici. Chabarovsk zůstává desátý.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Traktor Čeljabinsk.
Autorem vítězné branky je LUKÁŠ SEDLÁK.
Denis Golubev nedal, Čeljabinsk vítězí! Podobně jako soupeř před malou chvílí šel do forhendu, jenže Fedotov ho vybruslil a zvednutým levým betonem zabránil kotouči v cestě do sítě.
Parádní nájezd v podání Lukáše Sedláka! Český útočník si položil gólmana forhendovou blafákem, načež mu poslal touš mezi betony.
Drama vrcholí, do poslední série půjdou oba týmy za vyrovnaného stavu. Vítězství mohl Chabarovsku přiblížit Vladimir Michasjonok, forhendová klička nebyla dobrým řešením.
Příležitost se ukázat dostal běloruský obránce Nick Bailen. Podle očekávání střílel bez pokusu o kličku, tvrdou střelu Alikin udržel před brankovou čárou.
Matvej Zaseda udělal až do zakončení všechno správně. Útočník Amuru naznačil rameny blafák do forhendu, ale šel do bekhendu, jenže místo prázdné brány zamířil do tyčky.
Je vyrovnáno! Kličky jsme se nedočkali ani v podání Vitalije Kravcova, což ale zejména domácím fanouškům určitě nevadilo, neboť Alikina prostřelil mezi betony.
Vladimir Butuzov nabral velkou rychlost, s kterou už ani nemohl jít do kličky. Ve sprintu napálil touš do lapačky brankáře.
Tomáš Hyka nezařídil vyrovnání. Rozjel se, vypálil tvrdě švihem, ale kotouč poslal vysoko nad bránu.
Valentin Pjanov byl o poznání přesnější. Ani on nešel do žádné kličky, ale vypálil zápěstím do levé šibenice.
Jako první se rozjel domácí útočník Alexej Byvalcev. Nic zajímavého nevymyslel, před gólmanem pak trefil pouze jeho vyrážečku.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, na řadu tak přijdou samostatné nájezdy! Nastavený pětiminutový čas přinesl šance především na straně Chabarovsku, což bylo zapříčiněno týmovým trestem Čeljabinsku za příliš mnoho hráčů na ledě. Ale Fedotov podržel, třetí puk za záda nepustil.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:37'
Pěknou kombinaci začal Dominik Mašín s Dmtrijem Luginem, zakončoval Hynez Zohorna. Střelu příklepem dostal brankář nad horní tyčku.
64:18'
Ivan Fedotov přikryl kotouč po střele Bdorova, načež jej Golubev sekl přes lapačku. Gólmanovi se okamžitě omluvil, trestat se nebude.
64:00'
Probíhá poslední minuta prodloužení.
63:37'
Michal Jordán si vyměnil kotouč s Butuzovem, načež střílel z levého kruhu. Do střely ještě vložil hokejku Byvalcev, Fedotov měl s pomalu letícím kotoučem o to snazší práci.
63:08'
Domácí mužstvo udělalo velkou chybu při střídání, na led poslalo čtyři hokejisty. Rozhodčí si této skutečnosti všimli a Traktor trestají. Týmový prohřešek jde odsedět Iljin.
62:52'
Český útočník vzápětí nastartoval po pravém mantinelu Rasskazova. Autor prvního gólu Amuru rozhodující branku nevstřelil, z plné rychlosti mířil vysoko nad.
62:21'
Karlin dlouho kroužil na pravém mantinelu, aby posléze rozehrál na modrou, kde číhal Pilut. Jeho slabou střelu zblokoval Zohorna.
61:36'
Golubev je při chuti. Teď vyzkoušel vypálit z vrcholku levého kruhu, ovšem Fedotov byl opět připraven, touš vytěsnil pravým betonem a přikryl jej lapačkou.
61:17'
Do brejku se hnal Denis Golubev. Těm si odstavil Manuchova, jenže zakončoval bekhendem z jedné ruky. Fedotov puk do sítě mezi betony nepustil.
60:41'
Alexandr Kuzněcov forčekinkem málem dohnal Bailena k zaváhání. Běloruský obránce si poradil, po mantinelu nahrál Karlinovi.
60:10'
Prodloužení se už nějakou tu dobu hraje ve třech na obou stranách a my se tak můžeme těšit na velké množství zajímavých situací na obou stranách.
60:01'
Základní hrací doby o vítězi nerozhodla. Amur Chabarovsk si dlouho drřel těsný jednobrankový náskok, ale v posledním možném okamžiku o něj přišel. Dvě vteřiny před koncem těsně za modrou natáhl ke střele obránce Lawrence Pilut a puk poslal neomylně do levého horního rohu. Trenér Chabarovsku Světlov ještě zkusil coach challenge, ale ani po konzultaci u videa rozhodčí neměli důvod branku neuznat.
60:00'
59:58'
Porada byla krátká a domácí fanoušky dostala znovu do varu. Gól zůstává v platnosti.
59:58'
Hostující trenér si ještě zkusil vzít coach challenge, zda-li gólové akci nepředcházel ofsajd. Rozhodčí se momentálně radí u videa.
59:58'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Zápas půjde do prodloužení! LAWRENCE PILUT musel střílet a bránící hráči to moc dobře věděli, přesto nedokázali zabránit svižné střele zápěstím, která skončila v levé šibenici. Asistence: Tomáš Hyka a Vitalij Kravcov.
59:27'
Velmi důležitý zákrok Jevgenije Alikina. Šestadvacetiletý ruský brankář si povyjel proti zakončení Karlina, jež udržel mezi betony.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:48'
Hráči v černých dresech pokračují v kombinaci v útočné třetině. Domácí stratég Gatijatulin dává Fedotovovi pokyn, domácí hrají v šesti!
58:10'
Kouč Gatijatulin si vzal oddechový čas, ale Fedotov zatím v bráně zůstává. Sedlák vyhrál buly na Bailena, jenž pálil bez přípravy do vyrážečky Alikina.
57:59'
Amur dlouho v plném počtu nepobyl! Kolegu z obrany Mašína nahrazuje na lavici hanby Jurije Sergijenka, ten je pro změnu poslán ze hry za nedovolené bránění.
57:15'
Dominik Mašín je zpět, jeho trest nebyl po zásluze potrestán. Chabarovsk je zase o krok blíže vítězství, domácí trenér určitě již zvažuje powerplay.
56:55'
Příkladnou bojovnost ukázal Kirill Rasskazov. Tak dlouho obtěžoval Pulita, až ho nakonec přinutil k chybě. Nahrávku poslal za modrou čáru mimo dosah Manuchova.
56:21'
Hokejisté Traktoru předvedli další pěknou kombinaci, avšak ne s gólovou tečkou. Osnovin pálil z mezirkuží z voleje vysoko nad břevno.
55:59'
Tomáš Hyka naznačil střelu, aby posléze zrušil nápřah a přihrál do levého kruhu Sedlákovi. Těsně před ním změnil směr letu puku Pjanov.
55:15'
Teď, nebo nikdy! Čeljabinsk má velkou šanci na vyrovnání. Dominik Mašín ve vlastním obranném pásmu podrazil Vitalije Kravcova a bez dohadů odjíždí na trestnou lavici.
54:51'
Velkou rychlost nabral po levé lajně Marsel Šolochov. Na konci pěkné akce volil nahození před bránu z velkého úhlu, před číhajícím Hykou vyjel Alikin a z hranice brankoviště schoval černou gumu do lapačky.
54:16'
Alexej Byvalcev se efektivní a odvážnou otočkou v obranné třetině zbavil dotírajícího Butuzova. Čas hraje proti domácím, Traktor musí přidat.
53:30'
A další icing. Trenér Světlov se zlobí, avšak není mu to nic platné. Matvej Zaseda skutečně nástřel Vasiljeva z obranné třetiny netečoval.
53:05'
Dominik Mašín vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Dmitrij Lugin ještě zabojoval, avšak Bailen měl přeci jen kotouči o něco blíž.
52:40'
Po zákroku Alikina proti střele Iljina se v před brankovém prostoru strhla drobná potyčka mezi Karlinem a Archipovem. Rozhodčí obě horké hlavy zklidnili, pokračuje se bez vyloučení.
52:04'
Člen první domácí obranné řady Lawrence Pilut nahrával naslepo bekhendem po ose modré čáry. Jenže Manuchov se raději stáhl do středního pásma a tak se puku chopil protihráč.
51:44'
Hráči Amuru měli opět náznak přečíslení. Jenže Hynek Zohorna těsně před modrou ztratil rychlost, načež ho dobruslil a čistým způsobem obral Jasinskij.
51:18'
Ve středu vstřelil dva góly, dnes Jaroslav Kosov tolik vidět není. Oblouček přes Sergijenka mu nevyšel, obránce rukavicí hodil touš na vlastní střídačku.
50:33'
Kirill Rasskazov ujel spolu se Zasedou do přečíslení dvou na jednoho. Roman Manuchov dobře odhadl, že první jmenovaný bude nahrávat a vpádu kotouč zalehl. Rozhodčí po chvilce hru přerušil.
50:12'
Hostující strážce svatyně působí velmi jistým dojmem. Výborně si povyjel proti střele Avcina od pravého mantinelu, čímž znemožnil protihráčům pokusy o teč.
49:41'
V defenzivě dobře zafungovali i domácí. Z levého křídla najížděl na Fedotova Golubev, ale Isajev jej vytlačil za bránu.
49:09'
Vjačeslav Osnovin se zkusil proháčkovat sám proti dvěma obráncům. Úspěšně mezi nimi proskočil, avšak černou gumu nechal za sebou.
48:31'
Jevgenij Alikin měl velkou porci štěstí. Levým betonem vykopl Sedlákovu střelu k Hykovi, avšak český útočník s takovým odrazem kotouče nepočítal a hůl dal k ledu pozdě.
48:07'
Hosté nemají tolik příležitostí, ale jejich průniky jsou daleko nebezpečnější než ledabylé pokusy domácího mužstva. Polunin švihem vypálil těsně nad břevno.
47:38'
Střely Traktoru nepřicházejí z nebezpečných pozic. Buď jsou od modré čáry, nebo na ně Alikin dobře vidí. Nyní platila první možnost, střelu Bodrova ukryl brankář v rukavici.
47:08'
Z domácích tribun je slyšet pískot. U mantinelu totiž Matvej Zaseda tvrdě dohrál Šolochova. Avšak o faulu nemohlo být sporu, hostující útočník naopak předvedl ukázkový hit.
46:41'
Hynek Zohorna za brankou našel Golubeva. Centr třetí lajny si ještě na třetí zásah bude muset počkat, obtočení brány nevyšlo podle představ.
46:13'
Ale nyní jsou hokejisté v bílých dresech pod tlakem. Ten alespoň na chvíli utlumil Jevgenij Alikin. Strážce svatyně si lapačkou sáhl pro vysoké nahození Karpuchina míří za bránu.
45:49'
Akce střídá akci. Chabarovsk rozhodně nehraje jenom do defenzivy, ale snaží se i útočit a stvrdit vítězství třetí brankou.
45:26'
Český forward Hyka si prodloužil pobyt na ledové ploše. Puk se k němu odrazil od mantinelu, následovala nepovedená střela po ledě. Brankář měl snadnou práci.
44:44'
Alikin se hlásil o zakázané uvolnění, ale rozhodčí mu nevyhověli. Místo toho se Traktor usadil v útočné třetině do té doby, než nahrávku Hyky vystihl Lugin.
44:02'
Domácí gólman Ivan Fedotov měl velké problémy s dělovkou Vasiljeva. Původně si myslel, že puk drží ve výstroji, ale ten vypadl a projel těsně vedle levé tyčky.
43:47'
Vjačeslav Osnovin zlostně rozhodil rukama. Z mezikruží si sjel do levého kruhu, avšak ani z tohoto prostoru nenašel recept na Alikina, který zakročil pravým ramenem.
43:15'
Zakázané uvolnění zavinil Artur Gizdatullin. Obloučku další přílišnou razanci, načež Pjanov v rychlostním souboji nedohnal Bailena.
42:45'
Lukáš Sedlák si neporadil se zpracováním těžké nahrávky Tělegina. Kotouč protečoval za bránu Alikina a raději odjel na střídačku.
42:33'
Důležité dvě minuty ve čtyřech hokeji sté Traktoru přestáli bez obdrženého gólu. Nyní tak mohou zase soustředit síly do ofenzivy.
41:51'
Hosté se stále drží v útočné třetině. Trpělivou kombinací se puk dostal až k volnému Butuzovovi, ten z levého kruhu těsně přestřelil.
41:17'
První nepříjemnost v oslabení Ivan Fedotov zvládl. S nahozením Turbina si poradil bez komplikací, touš podržel v rukavici.
40:27'
Komplikace pro Čeljabinsk. V útočném pásmu fauloval Alexej Byvalcev, který zahákoval Zohornu, snažícího se ujet do brejku.
40:10'
Traktor se hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovce vydal do útočení. Lukáš Sedlák obtočil bránu a zkoušel zasunout k bližší tyči. Neuspěl.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:36.
Třetí třetina slibuje dramatickou podívanou. Favorizovaný Čeljabinsk se dotáhl na kontakt, stále však zůstává ve ztrátě jednoho gólu. Čisté konto Alikinovi přerušil Vjačeslav Osnovin, který se trefil v přesilové hře střelou k bližší tyči. Domácí hokejisté hráli ve druhé třetině lépe než soupeř, ale na kýženého vyrovnání se, zatím, nedočkali.
40:00'
39:42'
Potrestaný Golubev je zpět, jeho oslabení trvalo plánované dvě minuty. Přesilovka Čeljabinsku nebyla špatná, chyběl jen větší klid v koncovce.
39:17'
Vjačelav Osnovin si počkal a v ideální moment nahrál z levého kruhu do pravého Byvalcevovi. Tomu pokus nesedl, minul bránu.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:36'
Okamžitě po buly pálil pro změnu z vrcholku levého kruhu Tomáš Hyka. I teď byl úspěšnější gólman, levým betonem kotouč vykopl do rohu kluziště.
38:28'
Jistý Pavel Alikin přerušuje hru. Dobře si našel prostor mezi podél clonícího Lukina a střelu zápěstím Bailena od modré skryl v rukavici.
37:46'
Mizerný start přesilovky v podání domácího mužstva. Lukáš Sedlák vyhrál buly, jenže puk poslal za sebe takovým způsobem, že projel přesně mezi Bailenem a Těleginem do středního pásma.
37:42'
Výsledkem drtivého tlaku je vyloučení Denise Golubeva. Autor druhého gólu Amuru si může odpočinout, ale na trestné lavici. Dvě minuty za podrážení.
36:40'
Svěřenci kouče Gatijatulina si jdou tvrdě za vyrovnáním! Pořád nepustili již pořádně unavenou třetí formaci soupeře na střídačku, tvrdou střelu Pjanova vytěsnil Alikin nad bránu koncem lapačky.
36:08'
Dlouho se hraje bez přerušení. Tlak převzali do své moci zase hráči Traktoru, kteří se usadili v útočném pásmu.
35:58'
Přerušení hry způsobil blokující obránce Denis Bodrov. Puk skončil v ochranné sítě poté, co zalehl do střely Butuzova po ledě.
35:16'
Hosté si teď vybírají světlejší chvilku. Jsou jasně lepším týmem a usilují o třetí vstřelený gól. Fedotov však ve druhé části zůstává stoprocentní i po zakončení Lugina.
34:50'
O poznání větší příležitost si vybojoval Hynek Zohorna. Stahovačkou se nejprve zbavil Osnovina, načež pálil přes obránce Bailena. Zasáhl oblouk brány.
34:13'
Nikita Kamalov protečoval kotouč do středního pásma na Vladimira Michasjonoka. Levé křídlo první formace následně ztroskotalo proti dobře rozestavené obranné dvojici Manuchov, Pilut.
33:40'
Rána Dominika Mašína se od zadního mantinelu nebezpečně odrazila před bránu. Fedotov ovšem rychle zareagoval a touš přikryl lapačkou.
33:24'
Amur ve druhé dvacetiminutovce spoléhá především na rychlé brejky. Jeden takový podnikl Kirill Rasskazov, jeho pouť skončila za brankou po hitu Baielna.
32:45'
Pavel Alikin má velmi zajímavý styl chytání. Dnes již poněkolikáté zůstal napřímený a čekal do poslední chvíle, co zakončovatel předvede. Jaroslav Kosov trefil brankáře do masky.
32:22'
Za branku soupeře se Jurije Sergijenka vydal napadat Vitalij Kravcov. Bek se sokem nenechal rozhodit a pasem o mantinel přenesl hru na osamoceného Jordána.
31:54'
Čeljabinsk má náznaky šance, ale po kontaktním gólu si žádnou gólovku ještě nevypracoval. Vjačeslav Osnovin pálil od levého mantinelu mimo.
31:17'
A další postavení mimo hru. Tentokráte třetí formace Traktoru. Vysoký oblouček Tělegina totiž rukavicí pomalil Vasiljev a Kravcov již nedokázal dostatečně zpomalit.
30:57'
Ofsajd byl odpískán mužstvu v černých dresech. Lukáš Sedlák udělal před modrou jednu kličku navíc, s čímž nepočítal krajan Tomáš Hyka.
30:13'
Iljin se vrátil na ledovou plochu a čekal za defenzivní linií na přihrávku Karpuchina, nicméně se nedočkal. Bek volil rozehrávku na jistotu.
29:41'
Světlovova družina se v početní převaze trápí. Fedotov může být ledově klidným, nejspíše ho během zbytku Iljinova trestu žádné nebezpečí nečeká.
29:17'
Výbornou práci odvedl obránce Bodrov. Skvěle vybruslil společně s Rasskazovem, jehož ve finále obral a Traktor osvobodil.
28:58'
Hráči Amuu se drží v útočné třetině, ale chybí zakončení. Přihrávky putují zleva doprava, ale prostor ke střele zatím nebyl.
28:11'
První přesilovka čeká na Chabarovsk. Vyloučeným hokejistou na domácí straně je Daniil Iljin, i v tomto případě se jednalo o přečin podrážení.
27:40'
Hynek Zohorna se společně s Golubevem vydali proti obranné dvojici soupeře. Druhý jmenovaný obdržel nahrávku, načež vypálil do chrániče Karpuchina.
27:06'
Pavel Alikin neviděl při střele Tomáše Hyky vůbec nic. Valerij Vasiljev, bránící brankáři ve výhledu, však střelu srazil nad bránu.
26:30'
Michal Jordán je na ledové ploše, Amur hraje v plném počtu. Traktor si i ve druhé početní převaze vytvořil několik zajímavých příležitostí, které ovšem v branku nepřetavil.
26:08'
K pravému mantinelu dostal nabito Nick Bailen. Bělorus nakonec střílel až po zpracování touše, křižný projektil Alikin vykopl pravým betonem.
25:27'
Rychlý přechod do útočného pásma vyvrcholil nahrávkou Osnovina mezi ruhy, kam si najel Kalinin. Pokusem zápěstím prověřil Alikinovu lapačku.
25:01'
Paradoxně to byl Chabarovsk, jenž zaútočil při vlastním oslabení. Hynka Zohornu stíhal Pilut s vypětím všech sil, ve finále před něj natlačil tělo a zabránil tak hrozbě obdrženého gólu.
24:18'
Domácí hráči budou mít k dispozici další početní převahu, povedou si tak dobře jako v prvním případě? Michal Jordán nezachytil pohyb Kravcova, jehož zastavil jen za cenu podrážení.
24:05'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Konstantin Lukin sprintoval za obranu, avšak nahrávka Bodrova přišla pozdě. Postavení mimo hru.
23:36'
Za Chabarovsk zaútočil Pavel Turbin. Jako obránce nahazoval na teč a Zasedovi chyběl kousek, Fedotov před něj dokázal dát vyrážečku a nebezpečí zažehnal.
23:22'
Probudili se také domácí fanoušci, kteří hlasitým skandováním ženou své oblíbence za vyrovnáním. Sedlák vystřelil nad.
22:33'
Přesilovka využita, Traktor je na kontakt! Byvalcev našel přihrávkou napříč pásmem v pravém kruhu volného VJAČESLAVA OSNOVINA, který z voleje prostřelil pozdě se přesunujícího Alikina. Asistence: Alexej Byvalcev.
21:30'
Úvod početní převahy Traktoru vůbec nevyšel. Manuchov totiž vystřelil pouze do blokujícího Sergijenka, načež kolega z obrany Mašín Amur osvobodil.
21:03'
První přesilovou hru utkání si zahrají domácí hokejisté. Na trestnou lavici putuje Alexandr Polunin, který se provinil hákováním.
20:29'
První útok druhé části táhl po pravé lajně Hynek Zohorna. Český útočník naslepo nahazoval před bránu, v tomto prostoru však neměl spoluhráče.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu! Hokejisté Čeljabinsku v ní mají rozhodně, co zlepšovat. V první třetině byli ve stínu Chabarovsku, který je tabulkově postavený výrazně níže.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:49.
Po první třetině zápasu mezi Čeljabinskem a Chabarovskem je zaděláno na překvapivý výsledek. Hostující Amur totiž vede dvoubrankovým rozdílem, soupeři zatím dává pořádnou lekci z efektivity. Do vedení poslal svěřenci kouče Světlova ve třetí minutě Kirill Rasskazov, jenž vyjel před bránu a bekhendem poslal puk do sítě. Druhý gól hosté nachystali soupeři do šatny, třináct sekund před koncem úvodního dějství skóroval střelou zápěstím Denis Golubev.
20:00'
19:47'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Amur v závěru úvodní dvacetiminutovky dává gól do šatny! Polunin z levého kruhu nahrál bekhendem před branku DENISU GOLUBEVOVI a ten zápěstím vypálil nechytatelně k pravé tyči. Asistence: Alexandr Polunin.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:58'
Pavel Alikin chvíli nevěděl, kam vyrazil nástřel Manuchova. Měl štěstí, že vyrážečkou poslal černou gumu na hokejku spoluhráče Sergijenka.
18:32'
Odvážnou akcí se prezentoval Artur Gizdatullin. Přes dva hokejisty získal útočnou třetinu, jenže v ní byl sám a slabé nahození Fedotovovi starosti nenadělalo.
17:31'
Čeljabinsk neví kudy. Nick Bailen vzdal snahu o založení rychlého brejku, místo toho se vrátil za bránu. Zde přenechal kotouč Těleginovi a šel střídat.
17:07'
Teď už rozhodčí musel přerušit hru. Totéž co Sedlákovi se nepodařilo Karpuchinovi, který přebíral nahrávku Bodrova až za modrou.
16:47'
Na hranici ofsajdu se pohyboval Lukáš Sedlák. Situaci si pohlídal, do útočného pásma se probil povoleným způsobem. Ke střele jej však nepustil Vasiljev, hraje Amur.
16:19'
Zakázané uvolnění posílá hru před Fedotova. Sergej Tělegin se špatně zorientoval a nahodil za soupeřovu klec ještě před přejetím středové čáry.
15:38'
Hráči v černých dresech se snaží, avšak Alikinova svatyně odolává. Neuspěl ani Vjačeslav Osnovin, jenž vystřelil příklepem vysoko nad bránu.
15:28'
Lukáš Sedlák se zbavil osobního strážce a dojel za bránu Alikina. Zpoza ní nahrával krajanu Hykovi, jemuž zblokoval hokejku Jordán, ke střele nedošlo.
14:50'
Další akce Traktoru začala od Fedotova, gólman z lapačky vyklepal touš pro Karlina. Ten se pokusil dlouhým pasem vyslat d úniku Osnovina, proti byl Zimin.
14:11'
Za vlastní svatyní udělal Lawrence Pilut ještě jednu zbytečnou kličku navíc. Málem toho využil Dmitrij Lugin, jenž ale nezvládl trefit vzduchem letící puk.
13:57'
Z pravého křídla si nebezpečně najížděl před Alikina Alexandr Avcin. Až k zakončení se však nedostal, neboť jej z palebné pozice vytlačil vracející se Valerij Vasiljev.
13:12'
Igor Isajev si hravě poradil s dotírajícím Avcinem. Pod jeho hokejkou puk propasíroval na Jasinského, jenž hru uklidnil nahozením do střední třetiny.
12:48'
První třetina je plná osobních soubojů. Jeden takový jsme teď měli možnost sledovat mezi Karlinem a Gizdatullinem, úspěšnější byl hostující forward.
12:04'
Po vyhraném buly Sedláka pálil od modré do přehuštěného prostoru Nick Bailen. Běloruský obránce trefil chrániče Zimina, od nichž se kotouč odrazil do ochranné sítě.
11:51'
Zatím největší příležitost Traktoru měl Sergej Kalinin. jenže těsně před zakončením mu do hokejky klepl Sergijenko a touš se tak pomalu došoural k Alikinovi, jenž zapsal snadný zákrok.
11:15'
Po delší době navštívil útočné pásmo Amuru Matvej Zaseda. Dlouho se v něm však neohřál, neboť k němu přispěchal Manuchov a vytlačil ho zpátky za modrou.
10:56'
Odvážnou kličku si ve středním pásmu dovolil Lawrence Pilut proti Butuzovovi. Vyšla, překvapený útočník jen zavrtěl hlavou.
10:38'
Před forčekujícím Tomášem Hykou ujel krajan Dominik Mašín za vlastní svatyni. Odtud měl více času na rozehrávku, přihrál Rasskazovovi.
09:59'
Tentokráte zahrozil Alexandr Avcin. Člen čtvrté útočné formaci si odvážně najel mezi tři protivníky a ještě stihl vystřelit, švihem do lapačky brankáře.
09:27'
Amur drží těsné jednobrankové vedení i po průniku Vitalije Kravcova. Ten se natlačil až před bránu, avšak mezeru v postoji Alikina nenašel.
08:48'
Rozhodčí odpískali zakázané uvolnění Chabarovsku, ale okamžitě se omluvil, neboť verdikt byl chybný, Zohorna tečoval pas Trubina. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
08:20'
Denis Bodrov si dal s rozehrávkou pořádně záležet. Přesto ve finále Traktor dosáhl jen postavení mimo hru, do kterého Byvalceva vystavil Sedlák.
07:49'
Domácí fanoušci se dožadovali odpískání faulu po střetu mezi Karpuchinem a Kamalovem. Hit od hostujícího beka byl sice tvrdý, ale v rámci pravidel.
07:21'
Gatijatulinova družina se znovu probojoval do útočného pásma. Iljin toho ovšem v rohu moc neudělal, o puk jej připravil Lugin.
06:57'
Zatímco Ivan Fedotov musel být v pozoru proti střele Archipova. R8na od pravého mantinelu ovšem postrádala na razanci, ruský brankář si připsal jeden z těch snazších zákroků.
06:27'
Čeljabinsk se jasně lepším týmem, protivníka mačká v jeho vlastním obranném pásmu. Jenže šance nepřicházejí, Alikin moc práce neměl.
05:58'
Svěřenci trenéra Světlova neotálí a jakmile jsou pod větším tlakem, nebojí se vyhodit kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. To nyní potvrdil i Kuznětsov.
05:14'
Daniil Iljin počkal na prostřídání lajn, až poté rozjel útočnou akci. Tu vzal na sebe, což nebylo nejlepší řešení, ztroskotal proti dvojici protihráčů.
04:40'
Souboj o mantinelu skončil přerušením hry. Bodrovovo nahození se totiž otřelo o kalhoty Zohorny a puk následně vyletěl na domácí střídačku.
04:19'
Hosté naopak zaútočili na navýšení náskoku. Mezi kruhy pálil příklepem Vladimir Butuzov těsně vedle pravé části brankové konstrukce.
03:53'
Avšak Amur jejich snahy úspěšně brání. Kapitán Chabarovsku Michal Jordán vystál Byvalceva, jehož nepustil za svá záda.
03:22'
Hodně studená sprcha pro domácí borce, kteří inkasovali gól z první pořádné šance soupeře. Traktor bojuje o bleskové vyrovnání.
02:20'
Hosté se ujímají brzkého vedení už ve třetí minutě! Nahození Dominika Mašína vykopl Fedotov pravým betonem jen na hůl KIRILLA RASSKAZOVA, jenž před brankářem udělal kličku do bekhendu a následně puk pověsil pod horní tyč. Asistence: Dominik Mašín a Matvej Zaseda.
01:48'
Do defenzivy výborně zapracoval Sergej Kalinin. Kapitán Traktoru dobruslil Matveje Zasedu a v pádu mu dokázal kotouč vypíchnout do středního pásma.
01:17'
Na druhý pokus se již hokejisté v černých dresech v pásmu udrželi. Od modré nahazoval Lawrence Pilut a Ruslan Karlin tečoval těsně nad břevno.
00:57'
Až do středního pásma se ale neprobojoval. Místo toho došlo k nedohodě mezi Bailenem a Osnovinem, výsledkem je zakázané uvolnění.
00:10'
Zápas začal! Za Čeljabinsk zahajuje formace i s dvěma českými útočníky. Lukáš Sedlák byl úspěšný na buly a útočit může Čeljabinsk.
00:01'

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Will) – Manuchov, Pilut, Bailen (A), Tělegin, Karpuchin, D. Bodrov, Jasinskij, Isajev – Osnovin, Byvalcev, Kalinin (C) – Hyka, Sedlák (A), Kravcov – Šolochov, D. Iljin, Lukin – Kosov, Karlin, Avcin.

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – Sergijenko, Mašín, V. Vasiljev, Jordán (C), Turbin (A), Kamalov, Zimin – Zaseda, Rasskazov, Michasjonok – V. Butuzov, Pjanov (A), Lugin – H. Zohorna, Golubev, Polunin – Archipov, A. Kuzněcov, Gizdatullin.

Rozhodčí: Birin, Vasiljev – Zacharov, Antonov.