KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : Astana - 21. ledna 2021   17:30

Dynamo Moskva
0:2
(0:2, 0:0, 0:0)
Astana
Astana
15:09' Blacker  (Varone, Paňukov) • 18:08' Akolzin  (Blacker)
Andris Anson, Konstantin Olenin – Jevgenij Strelcov, Dmitrij Šadrin
VTB Arena, Moskva
Astana

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Československá stopa v utkání

Dmitrij Jaškin (DMS) 0+0, 4 střely, čas na ledě 21:50
Michal Čajkovský (DMS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 21:16
Barys Nur-Sultan vynuloval ofenzivní hvězdy moskevského Dynama, na jehož ledě zvítězil zásluhou dvou gólů v první třetině. Svěřenci kouče Michajlise se ujali vedení v 16. minutě, kdy se po bekhendové přihrávce Varona prosadil obránce Jesse Blacker. Na beka navázal o tři minuty později Pavel Akolzin, který forhendovou střelou zápěstím přistihl v nedbalkách gólmana Jerjomenka. Domácí hokejisté byli prakticky po celou dobu střetnutí aktivnějším týmem, ale skvěle chytající, již sedmatřicetiletý, gólman Henrik Karlsson za svá záda nepustil jediný puk. Naopak hosté skórovali ještě dvakrát, ale zásah Starčenka nebyl uznán kvůli klepnutí do brankářova betonu a "gól" Michajlise byl rovněž odvolán, protože puk proletěl do brány dírou v síti.

Dynamo Moskva zůstává i přes porážku v Západní konferenci na čtvrtém místě, Barys se na Východě přiblížil sedmému Nižnému Novgorodu na jediný bod.
59:46'
Brankář Karlsson chtěl korunovat fantastický výkon vstřeleným gólem. Nahození Kagarlického rychle vyklepal a vyrážečkou zkusil trefit prázdnou svatyni. Pokus odvážný, avšak chyběla mu razance i přesnost.
59:28'
Po vyhraném buly nabil obránce Andrej Sergejev do levého kruhu Kagarlickému. Střela mu ovšem vůbec nesedla a skončila za bránou. Dietz následně střílel přes celé kluziště do odkryté brány. Minul ale výrazně.
59:09'
Sedmatřicetiletý Henrik Karlsson je všude. Kazašský reprezentant se skvěle přesunul proti střele Jefremova, kterou udržel mezi betony. Hra je přerušena a trenér Krikunov si bere oddechový čas.
59:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
58:35'
Domácí hráči získali útočné pásmo a to je signál pro Jerjomenko, který sprintuje na střídačku. Dynamo Moskva zkouší poweplay!
58:19'
Dmitrij Jaškin střílel zápěstím z vrcholku pravého kruhu a Karlsson chvíli nevěděl, kde je kotouč. Včas zjistil, že ho vyrazil za bránu.
57:40'
Kapitán a obránce Darren Dietz neváhal a pod tlakem vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Alexandr Jerjomenko zatím zůstává v bráně.
57:18'
Gólman Nur-Sultanu Henrik Karlsson neměl žádné potíže s pokusem Igumnova od levého mantinelu. Puk opět přidržel ve výstroji, čímž dostáhl dalšího přerušení.
56:56'
Andrej An. Mironov tvrdým nástřelem ze středního pásma pozdravil Karlssona, jenž udržel touš ve výstroji. Kouč Krikunov by možná mohl pomalu začít uvažovat o poweplay.
56:14'
Alexandr Jerjomenko vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Vyjel za brankou a bekhendem vyhodil kotouč po mantinelu na hokejku Pribylského.
55:35'
Semjon Pankratov sice byl na buly úspěšný, jenže kvůli pomalé reakci Zajceva se puku chopil Jakob Lilja. Dlouho jej v držení neměl, neboť si jej posunul až příliš před sebe a novým majitelem černé gumy se stal Ivan Vereščagin.
55:20'
Na útočné modré čáře Dynama došlo k souboji mezi Volkovem a Valkem, kotouč nakonec skončil na střídačce Barysu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
54:55'
Sérii nahrávek přerušil až Dmitrij Kagarlickij střelou z levého kruhu. Henrik Karlsson chvilku nevěděl, kde je puk, ve finále ho našel pod pravým betonem.
54:22'
Hokejisté v tmavě modrých dresech tlačí na pilu víc a víc, vědomi si faktu, že čas hraje proti nim. na ledě znovu elitní formace, která kombinuje v útočné třetině.
53:49'
Karlsson si netroufl odjet za bránu, aby vypomohl s rozehrávkou. Situaci nechal na Dietzovi, na něhož tvrdě dotíral Kagarlickij. Hostující bek si poraidl.
53:17'
Na hokejky Dynama se vkrádá nervozita. Jedna nepřesnost střídá druhou a toho Barys využívá k rychlým brejkům Jeden takový zakončil Pavel Akolzin střelou zápěstím těsně nad.
52:40'
Alex Lintuniemi si teď počínal skvěle. Nejprve pošetřil cenné vteřinky jízdou za vlastní svatyni, aby posléze vyhodil takovým způsobem, že rozhodčí nemohlo zapískat zakázané uvolnění.
52:27'
Andrej Alexejev si dokázal stáhnout ze vzduchu vysoký pas od Volkova. Následně podstoupil souboj s Valkem, z nějž vyvázl, ale bez kotouče.
51:57'
Svěřenci kouče Krikunova se provinili zakázaným uvolněním a výraz ruského stratéga domácích rozhodně není pozitivní.
51:29'
První lajna Dynama způsobila velký rozruch v útočném pásmo. Hlavní roli hrál opět Jaškin, jenž žabičkou hledal Kagarlického. Ruský útočník neposedný kotouč minul.
50:51'
Dmitrij Kagarlickij přihrál za branku Jaškinovi. Nejlepší střelec letošního ročníku KHL tělem odmítl Blackera, jenže směrem k bráně se natočit nedokázal.
50:02'
Darrenu Dietzovi se pověsil na záda Magnus Pääjärvi, jenž si prodloužil střídání. Kazach si Švéda odstavil pravou rukou a mezi soupeřovými bruslemi puk vyhodil pryč z obranné třetiny.
49:43'
Karlsson působí neprůstřelným dojmem. Výborně si sáhl lapačkou pro nahození Magnuse Pääjärviho o pravého mantinelu, Kruglovovi nedal šanci na teč.
49:27'
Za vlastní branku ujel před forčekujícím Igumnovem obránce Darren Dietz.Kapitán Barysu zkontroloval dění na ledě a před vystřídáním nahrál na pravé křídlo Michajlisovi.
48:50'
Na druhé straně střílel Videll. Jeho pokus dokázal tečovat Lilja, ale jenom mimo bránu, Alexandr Jerjomenko nemusel zasahovat.
48:18'
Tentokráte měl Henrik Karlsson situaci plně pod kontrolou. Nepříliš prudké nahození Čajkovského nikdo nedokázal tečovat, kazašský strážce svatyně přerušil hru zákrokem lapačkou.
47:58'
Dmitrij Jaškin naznačil obtočení brány, načež zadovkou hledal Kagarlického. Ruský forward se k puku dostal, ke své smůle ovšem střílel do výstroje dezorientovaného gólmana.
47:22'
Další neúspěšný útok moskevského celku. Darren Dietz si zkušeně počkal, co Jaškin vymyslí, při kličce mu pak puk vypíchl z pod bruslí.
46:43'
Semjon Pankratov přihrával zpoza brány Daniilovi Tarasovovi. Toho výborně pokryl Gajtamirov, pravé křídlo se ke střele nedostalo.
46:18'
Domácím nelze upřít snaha, avšak chybí moment překvapení. Šance sice přicházejí, jenže Henrik Karlsson na většinu pokusů dobře viděl a měl dost času na reakci.
45:47'
Dmitrij Kagarlickij tvrdě dohrál u mantinelu Dillona Heatheringtona, ten ovšem ještě před nárazem dokázal přihrát Blackerovi. Dvoubodový bek obloučkem přenesl hru do střední třetiny.
45:16'
Arťom Volkov se dokázal protlačit po mantinelu kolem Akolzina. Obránce ukázal, že techniku zvládá skvěle, otočce kolem brány chybělo k úspěchu málo, Karlsson vytěsnil zakončení koncem levé brusle.
44:31'
Druhý neuznaný "gól" by mohl pošramotit sebevědomí Barysu. Avšak hosté vedou a tak lze očekávat, že to s nimi zase tolik nezamává.
44:09'
To je neuvěřitelné! Domácí gólman, jak ukázaly opakované záběry, naopak situaci plně kontroloval. Puk proletěl do sítě dírou, která se nachází u pravé tyčky. Gól pochopitelně neplatí.
44:09'
Alexandr Jerjomenko dnes rozhodně není v nejlepší kůži. Lehké nahození Nikity Michajlise si nepohlídal a mezi betonem a vyrážečkou ho pustil do sítě.
43:39'
Jesse Blacker ukázal velký přehlede ve hře, zadovkou podél Igumnova předal černou gumu Liljovi. Švédský útočník viděl volný prostor po pravé lajně, který ale včas vyplnil Ivan Vereščagin.
43:10'
Henrik Karlsson se z nepříjemného momentu dokázal rychle oklepat. Znovu byla v hlavní roli maska, kterou vyrazil dělovku Čajkovského. Tentokráte sudí raději hru zastavili.
42:45'
Oleg Zajcev se od pravého mantinelu zkusil natlačit až před bránu. To se podařilo, ale z bezprostřední blízkosti Karlssona neprostřelil. Gólmana vzápětí kopl bruslí do masky spoluhráč Blacker, ale rozhodčí nechávají hru plynout dál.
42:17'
Matt Frattin přiťukl puk Varonemu, ten nabil na modrou Dietzovi. Kapitán Barysu vypálil, avšak trefil prvního blokujícího hráče Kuljomina.
41:31'
Curtis Valk kvedlal s kotoučem u pravého mantinelu, jenže pak zničehonic upadl. Oleg Zajcev se chopil volného kotouče a zakládá další útok domácích.
41:06'
Postavení mimo hru zastavilo další útočné snahy Dynama. Dmitrij Kagarlickij udělal těsně před modrou kličku navíc, do ofsajdu jej následně vystavil příliš rychlý Jaškin.
40:43'
Ne na dlouho. Dmitrij Jaškin zachytil pas Dietze a proskočil mezi dvěma protivníky. Za nimi ovšem číhal ještě Dillon Heatherington, který zabránil hrozícímu nebezpečí.
40:10'
Hlavní rozhodčí vhodil puk mezi centry, třetí třetina může začít! Phil Varone přetlačil Igumnova a puk na hokejkách tak mají josté.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:13.
Skóre se ve druhé třetině nezměnilo a tak nadále platí, že Barys-Nur Sultan vede na ledě Dynama Moskva dvougólovým rozdílem. Domácí byli v prostředním dějstvím lepším týmem, ale recept na nestárnoucího Karlssona doposud nenašli. Naopak hosté se ve 30. minutě pár minut radovali ze třetího gólu po zásahu Starčenka, avšak trenér Krikunov si vzal coach challenge, která byla úspěšná, gól neplatil. Favorit musí ve třetí části zabrat, ale bude to mít velmi těžké, neboť lze očekávat, že soupeř bude hrát hodně z obrany.
40:00'
39:22'
Domácí, hrající již v plném počtu, ujeli do přečíslení tří proti dvěma. Andrej Alexejev nesobecky nahrával mezi kruhy Kagarlickému, přihrávku na jeho osobu úspěšně vypíchl Dietz.
39:05'
Jeden gól byl Starčenkovi odebrán a tak chtěl zkušený kazašský útočník vstřelit další. Po vyražené střelce Vidella byl u puku jako první, jenže se mu nepovedlo přehodit Jerjomenkův natažený pravý beton.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhá třetiny.
38:45'
Jesse Blackerovi na modré přeskočil puk přes čepel hole. Barys tak vlastní nepozorností přišel o pásmu a unavená čtyřka domácích může vystřídat.
38:12'
Hráči Nur-Sultanu jsou usazeni v útočném pásmu. Zatím si přihrávají, nepřichází žádná střela. Beci Dynama dobře vykrývají prostor.
37:11'
Moskevské Dynamo pyká za špatné střídání. Rozhodčí dobře postřehli, že v jednom okamžiku bylo na ledě šest hráčů v tmavě modrém dresu. Trest odpyká Jegor Bryzgalov.
37:01'
Dillona Heatheringtona se vydali pronásledovat dva hokejisté, avšak pětadvacetiletý kanadský bek si poradil na výbornou. Bekhendovým pasem našel pro změnu úplně volného Blackera.
36:18'
Matt Frattin získal pozici v útočném pásmu. Žádný ze spoluhráčů se mu nenabízel a tak to od levého mantinelu vzal za sebe. Alexandr Jerjomenko zakročil levým ramenem.
36:04'
Za nahozeným kotoučem Bryzgalova dojel nejrychleji Alex Lintuniemi. Fin se stihl rozhlédnou a na levém křídle našel volného Frattina.
35:41'
Hráči Barysu šikovně šetří cenné vteřinky. Arkadij Šestakov dokonce vystartoval na Alexejeva takovým způsobem, že se domácí forward zalekl a vyhodil na icing.
35:09'
Souboj za vlastní brankou dvojice beků Dynama zvládla. Pavel Akolzin byl bez šance, jeden bek jej přitlačil na mantinel a druhý se chopil puku.
34:35'
Andrej Pribylskij dosáhl přesně toho, čeho chtěl. Nahození ze středního pásma Karlsson zachytil a netroufl si rozehrát. Vhazování proběhne po jeho levici.
34:02'
Alex Lintuniemi stál v cestě pasu Jaškina na Kagarlického. Kotouč dostal na brusle, avšak finský obránce si dokázal poradit i nohama, levačkou touš poslal pryč z obranné třetiny.
33:48'
Alexandr Jerjomenko dobře odhadl, že Kirill Paňukov bude zkoušet otočku kolem brány. Zakročil betonem a puk přikryl lapačkou, načež se v před brankovém prostoru strhla rozmíška, kterou rozhodčí rychle vyřešili.
33:16'
Ivan Muranov dokázal udržet puk na holi i proti dvěma protihráčům. Posléze přihrával napříč pásmem Igumnovovi, který příklepem vysoko přestřelil.
32:59'
V permanenci musel být rovněž Henrik Karlsson. Sedmatřicetiletý strážce svatyně si lapačkou sáhl pro vysoké nahození Andreje Sergejeva.
32:15'
Ivan Vereščagin chyboval v rozehrávce a do brejku se vydal Curtis Valk. Byl sám, takže musel střílet z levého kruhu, střelu na bližší tyči si Jerjomenko pohlídal.
31:48'
Dynamo pokračuje ve vyvíjení tlaku. První lajna za běhu pustila na ledovou plochu druhou, aniž by domácí přišli o pásmo. Pokračuje trpělivá kombinace.
31:03'
Dmitrij Jaškin už zvedal ruce v domnění, že pokus Zajceva od modré skončil v síti. Jenže touš proletěl o pár centimetrů vedle pravé tyče.
30:30'
Zápas tedy pokračuje za stavu 0:2 z domácího pohledu. Tento okamžik by domácí mohl nabudit, protože se pomalu smiřovali s tím, že prohrávají o tři branky, ale není tomu tak.
29:57'
Tak pozor, všechno je jinak! Domácí trenér si vzal coach challenge, která byla úspěšná! S největší pravděpodobností se řešilo, že Jerjomenko měl puk pod kontrolou a černá guma přešla přes brankovou čáru až poté, co Starčenko klepl brankáři do betonu.
29:57'
Domácí jsou aktivnější, jenže střílí jenom hosté! ROMAN STARČENKO dostal nahrávku od Vidella, načež šel do bekhendové kličky. Jerjomenko sice puk nejprve zpomalil levým betonem, jenže posléze levou nohou dojel za brankovou čáru, společně s kotoučem! Asistence: Linus Videll.
29:28'
Karlsson si netroufl dojet pro puk za bránu, nechal raději hrát Paňukova. Útočník si v netradiční situaci poradil, bekhendem vyhodil puk s odrazem plexiskla do ochranné sítě.
28:55'
Hokejisté Barysu hrají v defenzivě na jedničku. Dillon Heatherington vystál kličkujícího Igumnova, jehož nakonec přišpendlil na mantinel.
28:24'
Hodně velké sousto chtěl ukousnout Matt Frattin. Sám se zkusil prosadit proti trojici protihráčů, podle očekávání o černou gumu přišel.
27:55'
Dmitrij Jaškin přišel o kotouč na úkor Blackera. Dvoubodový bek si dal před českého útočníka tělo a po mantinelu přihrál kolegovi z defenzivy, Dillonu Heatheringtonovi.
27:14'
Henrik Karlsson vykopl střelu Čajkovského levým betonem jenom ke Kagarlickému. Ruský útočník rychle zareagoval střílel s hokejkou hodně pod nohama těsně vedle!
26:52'
Velkou rychlost po levé lajně nabral Magnus Pääjärvi. nestihl však včas zabrzdit a švédský forward se vlastní vinou dostal z ideální palebné pozice.
26:19'
Zákrok s pořadovým číslem dvanáct pro Henrika Karlssona. Sedmatřicetiletý borec si povyjel proti střele Jaškina, kterou lapil do rukavice.
25:56'
Temirlan Gajtamirov ve vlastním pásmu zklidnil hru. Nakonec ale musel rychle reagovat, když se k němu blížil Alexejev. O jeho kalhoty puk poslal na střídačku domácích.
25:18'
Ilja Kruglov se krásnou kličkou zbavil Heatheringtona a spolu s Muranovem ujížděli dva na jednoho. Pravé křídlo vzalo akci na sebe, mezeru mezi betony gólmana nenašlo!
24:51'
Hraje se ve velkém tempu, přerušuje se jen minimálně. Tlak Dynama přetrvává, ale Henrik Karlsson stále drží čistý štít.
24:10'
Semjon Pankratov vyhrál buly na Andreje Pribylského, jenž pálil od modré. Karlsson spatřil touš na poslední chvíli a jen s úlevou sledoval, jak míjí pravou tyčku.
23:46'
Curtis Valk nedosáhl na přihrávku Lilji. Ještě zkusil smazat ztrátu na Kruglova, avšak v rychlostním souboji byl tím pomalejším. Zakázané uvolnění.
23:06'
Magnus Pääjärvi tělem odmítl Blackera a pokračoval směr brána. Karlssona střelou z velkého úhlu nezaskočil, gólman vytrčil pravé rameno a připsal další úspěšný zákrok.
22:31'
Až ve třetí minutě druhé části se Barys dokázal probojovat do útočné třetiny. Alexandr Jerjomenko však zasahovat nemusel, svižný pokus Akolzina proletěl těsně nad.
22:13'
Henrik Karlsson udržel v lapačce nahození Čajkovského, což bylo klíčové. Na dorážku čekali hned dva hladoví vlci, Oleg Zajcev a Dmitrij Kagarlickij.
21:41'
Za soupeřovu svatyni se dostal Vladislav Jefremov. Následně si najel k levému mantinelu, odkud nahazoval na teč, Magnus Pääjärvi touš ze vzduchu minul.
21:15'
Domácí hokejisté zahájili druhou třetinu s velkou vervou. Proti střele Zajceva už Karlsson zasahovat musel, zvládl i dorážku Kruglova.
20:42'
Henrik Karlsson zasahovat nemusel. Ivan Igumnov sice střílel, avšak tvrdá rána pouze rozezvučela plexisklo za jeho brankou.
20:10'
Ivan Igumnov byl, stejně jako ve druhé třetině, na buly úspěšnější. Puk poslal na Dmitrije Jaškina, který bleskově vnikl do útočného pásma.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:20.
Zápas mezi Dynamem Moskva a Barysem Nur-Sultan se vyvíjí nečekaným způsobem. Hosté, kteří do utkání rozhodně nevstupovali v roli favorita totiž vedou o dvě branky a na ledě působí živějším dojmem. První gól vstřelilo mužstvo z Kazachstánu v 16. minutě, kdy Varone bekhendovou nahrávkou našel Jesse Blackera, který vypálil z první neomylně pod břevno. Druhý zásah přidalo levý křídlo čtvrté formace, Pavel Akolzin projel s pukem do útočného pásma a střelou zápěstím dokonale zaskočil Jerjomenka, který si nepohlídal prostor u pravé tyčky.
20:00'
19:47'
Tlak Krikunovovy družiny ještě pokračoval. Pokus Igmunova vyrazil Karlsson příhodně pro Kagarlického, jenže překvapený forward nedokázal dát hokejku včas k ledu, aby mohl zakončovat do poloodkryté svatyně.
19:24'
Dynamo ještě zkouší korigovat stav. Na ledě dostává hodně prostoru první útočná lajna, pokus Dmitrije Jaškina úspěšně srazil mimo bránu Dillon Heatherington.
19:00'
18:08'
Barys právě vstřelil branku!
těsně před koncem úvodního dějství odskakují svěřenci kouče Michajlise na rozdíl dvou branek. PAVEL AKOLZIN přejel útočnou modrou a z nouze nahodil puk na bránu. Určitě nepočítal s tím, že by mohl vstřelit gól, jenže Jerjomenko zaváhal a střelu po své pravici pustil do sítě. Velká chyba domácího brankáře. Asistence: Jesse Blacker.
17:31'
K zakončení ovšem nedošlo. Andrej Alexejev po návratu na led dostal pod tlak váhajícího Blackera, jehož dokázal rozhodit na tolik, aby hosté přišli o útočnou třetinu.
17:13'
Příležitost dostala i druhá přesilovková formace. Nikita Michajlis si obhodil puk kolem Zajceva a vybojoval pro Nur-Sultan pevnou pozici v útočné třetině.
16:38'
Vzápětí domácí mužstvo osvobodil Michal Čajkovský. Jesse Blacker se ještě snažil puk zachytit v rukavici, což se mu nepodařilo i navzdory výskoku.
16:07'
Po sérii nahrávek pálil od modré čáry Dillon Heatherington. Jerjomenko spatřil touš na poslední chvíli, přesto dokázal zakročit pravým betonem.
15:31'
A Barys bude mít příležitost ještě navýšit skóre a to z přesilové hry. Na lavici hanby putuje za hru vysokou holí Andrej Alexejev.
15:09'
Poprvé se mění skóre, do vedení jdou hosté! Velkou chybu udělal Igumnov, který se vydal nahánět Varoneho za bránu. Centr první formace ale díky tomuto okamžiku dostal možnost najet před bránu z druhé strany, čehož využil a bekhendovou přihrávkou posléze vybídl ke skórování beka JESSE BLACKERA, jenž prostřelil ležícího Jerjomenka střelou do horních pater brány. Asistence: Phil Varone a Kirill Paňukov.
14:55'
Zakázaným uvolněním se provinilo moskevské Dynamo. Jmenovitě Jegor Zajcev, jenž volil sázku na jistotu před forčekujícím Michajlisem.
14:30'
Ani jeden z týmů nechce udělat chybu, která by ho mohla v pozdějším průběhu mrzet. Dillon Heatherington mohl zkusit do brejku vyslat Akolzina, nicméně se rozhodl pro jistější řešení, a sice pas kolegovi z obrany Gajtamirovovi.
13:50'
Jesse Blacker mohl střílet, avšak ještě volil zbytečné nahození za branku. Dmitrij Kagarlickij na zádech udržel Varona a vyvezl černou gumu do střední třetiny.
13:16'
Semjon Pankratov chtěl tvrdým hitem dohrát za brankou Starčenka. Ten však moc dobře věděl, co soupeř plánuje. Zapřel se a na ledě skončil domácí hokejista.
12:39'
Pas na modrou čáru postrádal razanci. Vladislav Jefremov v nápřahu čekal na kotouč marně, před obličejem mu ho šikovně vypíchl Matt Frattin.
12:10'
Alexandr Jerjomenko se za vlastní branku vydal pomoci spoluhráčům s rozehrávkou. Dotírajícím Valkem se nenechal rozhodit a po mantinelu nahrál Igumnovovi.
11:37'
Ze středního pásma zkusil Henrika Karlssona překvapit Ilja Kruglov. Tvrdou dělovku ukryl zkušený Kazach v rukavici. Následuje komerční přestávka.
11:13'
Vyhození Nikity Michajlise dokázal zastavit Oleg Zajcev. Ke střele se ovšem nedostal, protože na něj zatlačil, ruský forward se nakonec musel stáhnout do střední třetiny.
10:57'
Dillon Heatherington ujel před forčekujícím Jaškinem za vlastní bránu. Zde počkal na prostřídání lajny, nahrál Paňukovovi, a sám šel střídat.
10:15'
Úspěšný zákrok i pro Jerjomenka. Domácí strážce svatyně výborně zmenšil střelecký úhel Liljovi, střelu příklepem vykopl levou nohou.
09:50'
S propagačním zakončením Dmitrije Jaškina neměl Henrik Karlsson žádné problémy. Kazašský gólman puk vyrazil do ochranné sítě vyrážečkou.
09:19'
Barys ukazuje, že i on umí útočit. Kirill Paňukov zkusil střelu přes obránce, jenže Vereščagina trefil do brusle. Od ní se touš odrazil do středního pásma.
08:59'
Magnus Pääjärvi se krásnou stahovačkou protáhl kolem Akolzina. Najednou byl za bránou a zkusil obtočení se zasunutím na bližší tyč. Karlsson zakročil pravým betonem.
08:28'
Darren Dietz si dal hodně záležet s rozehrávkou. Nakonec středem nahrál Curtisovi Valkovi, který v souboji jeden na jednoho nevyzrál na Volkova.
07:48'
Ivan Igumnov vyhrál buly na Michala Čajkovského. Slovák pálil z voleje na protější tyčku, puk ji těsně minul. Karlsson nemusel zasahovat.
07:19'
Jegor Bryzgalov nahrál do pravého kruhu Pankratovi, který vyzkoušel střelu zápěstím. Pomalu letící střelu zachytil Karlsson v lapačce.
06:47'
Matt Frattin se dostal za brankou soupeře do neřešitelné pozice. Z obou stran jej zakřižoval jeden z protihráčů. Nakonec zkusil štěstí pravou stranou, kde ztratil puk na úkor Mironova.
06:21'
Alexandr Jerjomenko chtěl přerušit hru, jenže střelu Starčenka nedokázal udržet ve výstroji. Poradil si ovšem i s dorážkou Vidella.
05:44'
Ivan Igumnov dokázal získat útočnou třetinu. Avšak je na malou chvilku, protože se k němu sjeli hned tři protihráče a ruský útočník byl bez šance.
05:02'
Jesse Blacker nedokázal udržet puk na útočné modré. Posléze musel rychle zabrat do defenzivy, neboť na něj tvrdě dotíral Alexejev. Pomohl si pasem napříč pásmem Valkovi.
04:54'
Zakázané uvolnění vrátí hru před Jerjomenka. Sergejev si neporozuměl s Tarasovem, který na jeho vysoký oblouček nedosáhl.
04:27'
Darren Dietz ukázal velký přehled ve hře. Sice se nechal přebruslit Jaškinem, jehož ovšem u mantinelu tvrdě, ale čistě dohrál a puk tak získal do svého držení.
03:44'
Hosté jsou v plném počtu, čehož okamžitě využívají k útočení. Útočné pásmo získala druhá útočná lajna, v níž působí i nejproduktivněší hráč týmu Lilja.
03:21'
Dillon Heatherington je zpátky na ledové ploše. Početní převaha se Dynamu vůbec nepodařilo, kromě nahození Čajkovského s k ničemu nedostalo.
02:42'
Za brankou se puku chopil Temirlan Gajtamirov. Ten nic složitého nevymýšlel a po mantinelu Nu-Sultan osvobodil.
02:08'
Od modré čáry nebezpečně nahazoval slovenský bek Michal Čajkovský. Směr letu puku pozměnil obránce Dietz, Karlsson zasáhl pravým ramenem.
01:21'
První přesilovou hru si zahraje domácí Dynamo. Dillon Heatherington dal hokejku nešikovně před nohy Kagarlického, levé křídlo přes ni přepadlo. Dvě minuty za podrážení.
01:09'
Na druhou stranu se vydal Pavel Akolzin. Pěkně se proháčkoval kolem Volkova, avšak posléze mu sjel puk z čepele hole a tak vůbec nevystřelil.
00:37'
Nejlepší střelec KHL Dmitrij Jaškin se chtěl mezi zapsat mezi střelce i dnes. Ale jeho střela zápěstím od levého mantinelu minula cíl.
00:10'
Utkání mezi Dynamem Moskva a Barysem Nur-Sultan odstartovalo! Úvodní buly vyhrál centr Igumnov, jenže dnes zaskakuje v první lajně za zraněného Šipačjova.
00:01'

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – An. Sergejev, Čajkovský, Volkov, Mironov (C), Pribylskij, J. Zajcev, Vereščagin – Jaškin, Igumnov, Kagarlickij – Pääjärvi, Jefremov (A), Tarasov – V. Kuljomin (A), Pankratov, Alexejev – Muranov, O. Zajcev, Kruglov – Bryzgalov.

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dietz (C), Makljukov, Blacker, Heatherington, Orechov, Lintuniemi, Gajtamirov – Frattin, Varone, Paňukov – R. Starčenko (A), Šestakov, Videll (A) – Lilja, Valk, Michajlis – Ševčenko, Sagadějev, Akolzin – Musorov.

Rozhodčí: Andris Anson, Konstantin Olenin – Jevgenij Strelcov, Dmitrij Šadrin.
Česká a slovenská stopa

Dmitrij Jaškin (DMS)
Michal Čajkovský (DMS)
Barys Nur-Sultan

Barys může také, podobně jako moskevské Dynamo, zcela reálně pomýšlet na postup do vyřazovací fáze. Na Východě jsou hokejisté Nur-Sultanu na osmém, tedy posledním postupovém místě, avšak na Novosibirsk mají solidní náskok devíti bodů, přičemž mají ještě tři zápasy k dobru. Formu Michajlisovy družiny lze hodnotit jako průměrnou. Kazašský celek v posledních šesti utkáních třikrát vyhrál, třikrát odešel jako poražený. Týmovou produktivitu vede Jakob Lilja s 28 body.

Hokejisté Dynama mohou být s dosavadním průběhem sezóny spokojeni. Po 47 odehraných zápasech se nacházejí na čtvrté pozici Západní konference, avšak postup do vyřazovací části nemají ještě ani zdaleka jistý, neboť náskok na devátý Viťaz činí dvanáct bodů, což v případě herního výpadku rozhodně lze ztratit. Tomu ovšem zatím nic nenasvědčuje. Svěřenci kouče Krikunova se naopak mohou pyšnit velmi dobrou formou, když z posledních čtyř zápasů prohráli jen jednou a to s Novosibirskem až po samostatných nájezdech. Dynamo táhne především první lajna ve složení Jaškin – Šipačjov – Kagarlickij. Český útočník je s 31 góly nejlepším střelcem celé soutěže, Šipačjov s 52 body zase druhým nejproduktivnějším hráčem.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásný čtvrteční podvečer! Vítám vás při sledování ruské KHL, u zápasu mezi Dynamem Moskva a Barysem Nur-Sultan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.