KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Čeljabinsk - 20. února 2021   15:30

Minsk
Minsk
27:48' Z. Mitchell (Falkovskij, Alistrov) • 56:07' Falkovskij (Klinkhammer) • 60:21' Prince (Z. Mitchell, Menell)
3:2
(0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Čeljabinsk
Čeljabinsk
33:46' Bailen  (Podkorytov) • 48:06' Bailen
Minsk
Furch (D. Taylor) – Falkovskij, Menell, Almqvist, Znacharenko, Solovjov, Šinkevič, Děrjabin – Prince, Z. Mitchell, Varfolomejev – Klinkhammer, Protas, Kozun (C) – Gorbunov, Paré, Mosaljov – Usov, K. Voronin, Spooner – Alistrov.
Bělov, Oskirko – Sadovnikov, Parikov
Minsk Arena, Minsk
5425 diváků
Čeljabinsk
Will (Fedotov) – Pilut, Manuchov, Tělegin, Bailen, Karpuchin, D. Bodrov, S. Garejev, Isajev – Kalinin (C), Byvalcev, Osnovin – Hyka, Sedlák, Avcin – Šolochov, Gorjunov-Rolgizer, D. Iljin – Polygalov, M. Majorov, Podkorytov.

Statistiky utkání:

Střely na bránu 32:23 (12:7, 8:11, 11:5 – 1:0), vhazování 28:24, hity 16:10, čas v útoku 12:40 – 12:05, vyloučení 7:5, bez využití.

Československá stopa:

Dominik Furch (MIN) 21 zákroků, úspěšnost 91,3%
Roman Will (ČLJ) 29 zákroků, úspěšnost 90,6%
Tomáš Hyka (ČLJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:59
Lukáš Sedlák (ČLJ) 0+0, 5 střel, 2 trestné minuty, čas na ledě 19:17
Dinamo Minsk potvrdilo fantastickou úspěšnost v prodlouženích a připisuje si patnáctý bonusový bod v sezóně, čímž prakticky pojistilo svou účast v play-off. Pokud Spartak Moskva prohraje v Kazani, budou mít běloruští hokejisté postup jistý.
Ve vedení se v atraktivním utkání s množstvím šancí vystřídaly oba celky. Domácí v prostřední části hry přežili 2 minuty a 39 vteřin dvojnásobného oslabení, v závěrečné části ztráceli, ale díky Falkovskému se jim podařilo v 57. minutě vyrovnat a za pouhých 21 vteřin prodloužení i rozhodnout Princem.
60:21'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!

Prodloužení mělo bleskový průběh. Domácí se řítili tři na jednoho, puk putoval z hole na hůl zprava doleva a na zadní tyči zasunul SHANE PRINCE.
Asistence: Zack Mitchell, Brennan Menell.
60:01'
Začalo prodloužení.
Všechny tři třetiny skončily nerozhodně, ve vedení se vystřídaly oba celky a zápas směřuje do prodloužení. V nich je Dinamo Minsk nejlepší v celé KHL, tak uvidíme, zda to dnes potvrdí.
60:00'
Třetí třetina skončila.
58:54'
Zakázané uvolnění běloruského mužstva.
57:36'
Sedlák se dravou kličkou protáhl do zakončení, osekáván z obou stran mířil jen do Furchova betonu.
56:07'
Sedm minut se zkoumalo video, ale nic závadného na gólové akci rozhodčí neobjevili. Plná hala se raduje z vyrovnání.
56:07'
Hosté si berou trenérskou výzvu kvůli překážení brankáři. Rozhodčí směřují do boxu časoměřičů prohlédnout záznam.
56:07'
STĚPAN FALKOVSKIJ přihrával pod sebe a stačil právě včas objet bránu, aby z dorážky zasunul Klinkhammerovu střelu, kterou Will vyrážel do strany.
Asistence: Rob Klinkhammer.
55:30'
Hosté uklidňují hru a s těsným náskokem v zádech se nikam neženou.
54:18'
52:59'
Tvrdou střelu Lawrence Piluta v šesté přesilovce hostů za sebou chytá výtečně Dominik Furch.
52:18'
Vyloučení v týmu Dinamo Minsk (Francis Paré – 2 min., podrážení).
51:28'
Vyhozený kotouč končí na čeljabinské lavičce, je tu poslední komerční pauza.
50:26'
Domácí se nadechli k náporu, Gorbunov však nezpracoval prudkou příhru zpoza brány a Traktor se osvobozuje.
48:32'
Za necelou půlminutu mohl náskok hostů navýšit Šolochov, který jel sám na brankáře. Puk zvedal pod víko, jenže zblízka těsně přestřeluje. Kotouč se možná otřel o břevno.
48:06'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Souboj o nahozený puk svedl Sedlák s Parém, který jen nedůrazně posunul před sebe a NICK BAILEN prostřelil domácího brankáře. To je pořádný šok pro domácí, kteří měli dosud velkou převahu. Bez asistence.
47:40'
Po Hykově zadovce Sedlák neseřídil mířidla při střele z mezikruží.
45:54'
Zahozená tutovka minských hokejistů! Ilja Solovjov od mantinelu našel před bránou najíždějícího Zacka Mitchella, jehož střelu vyhmátl Roman Will lapačkou.
44:55'
Sedlák byl těsně bráněn a neodhodlal se ke střele. Místo toho přihrával dozadu na Šolochova, který se s kotoučem dostal jen za bránu.
43:49'
Zack Mitchell si nabruslil před bránu, puk švihl zpoza těla těsně vedle zadní tyče.
42:34'
Domácí zahájili třetí část hry mocným náporem. Willa naposledy prověřil dělovkou od modré Znacharenko.
42:00'
Dnešní utkání sleduje v běloruské metropoli 5 425 převážně spokojených diváků.
40:01'
Domácí v prostředním dějství ustáli dvě celkem 159 vteřin trvající dvojnásobná oslabení, díky nájezdu Zacka Mitchella šli ve 28. minutě do vedení, ale o šest minut později vyrovnal nenápadným nahozením od modré čáry Nick Bailen a tak i po druhé třetině platí nerozhodný stav.

Střely na bránu 20:18, vhazování 21:19, hity 11:7, čas v útoku 8:47 – 9:11, vyloučení 6:5, bez využití.
40:00'
39:40'
Také Sedlákova protiakce uvízla za bránou. Přes Avcina se ještě k českému útočníkovi puk vrátil a jeho střela švihem letí vedle.
39:18'
Ani Pavel Varfolomejev nedotáhl individuální průnik a zubři se vracejí do svého území s kotoučem na hokejkách.
37:38'
Brandon Kozun se vydal do kontru, jeden na jednoho se však kličkou na střed nedostal do zakončení.
36:47'
Domácí jsou v plném počtu. Ustáli další dlouhé dvojnásobné oslabení i následnou klasickou půlminutku ve čtyřech.
36:26'
Domácí jsou ve čtyřech, do rány Vjačeslava Osnovina z pravého kruhu obětavě padl Falkovskij.
35:59'
Bailen nabíjel Byvalcevovi, který při střele z pokleku zlomil hůl a kotouč ještě zbylým pahýlem smolně přesměroval na střídačku. Traktor musí do středního pásma.
34:59'
Další dlouhé oslabení 3 na 5 domácím zkrátil vyhozením přes všechny čáry Paré.
34:47'
Vyloučení v týmu Dinamo Minsk (Shane Prince – 2 min., držení hole).
34:17'
Vyloučení v týmu Dinamo Minsk (Brandon Kozun – 2 min., držení).
33:46'
Od modré čáry překonal technickým nahozením klubko clonících hráčů NICK BAILEN a nikým netečovaný kotouč končí v síti. Hokejista s běloruským pasem zaznamenal svůj 200. bod v KHL.
Asistence: Alexandr Podkorytov.
32:59'
32:26'
Hosté jsou už v klasické přesilovce znovu vytlačeni do středního pásma.
31:52'
Další vteřinky ukrojila hostům přihrávka rukou, po vhazování ve středním pásmu ovšem Traktor rychle přejel modrou čáru a Bailen střílí do Furchovy lapačky.
31:30'
Dinamovcům se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.
30:59'
Vyloučení v týmu Dinamo Minsk (Zack Mitchell – 2 min., podrážení). Úplně nesmyslným oplácením v rohu proti Vjačeslavu Osnovinovi, který byl bez puku, posílá Kanaďan domácí na 69 vteřin do tří.
30:08'
Vyloučení v týmu Dinamo Minsk (Brennan Menell – 2 min., krosček).
29:14'
Hokejisté běloruského klubu jsou nadále při chuti, Francis Paré pálí z pokleku bez přípravy a Will chytá.
27:48'
Falkovskij nejen že zablokoval střelu hostů, ale stačil založit průnikovou přihrávkou gólovou akci. Tu provedl skvěle blafákem po ledě až do prázdné brány ZACK MITCHELL.
Asistence: Stěpan Falkovskij, Vladimir Alistrov.
27:22'
Zubři byli zachyceni v ofsajdové pasti, pokračovat se bude po komerční přestávce.
26:51'
26:16'
Hyka nabil na golfový úder Pilutovi, který pálí doprostřed brány a Furch po úspěšném zákroku posílá do protiakce Menella.
25:43'
Další tutovku připravil Lukáši Sedlákovi skvělou přihrávkou Nick Bailen. Český útočník najížděl ze strany sám na Furcha, dobře mířenou střelu na zadní tyč vyráží slávistický odchovanec se štěstím hranou lapačky.
24:51'
Vyloučení v týmu Dinamo Minsk (Denis Mosaljov – 2 min., podrážení).
23:22'
Útočně naladěný zadák Brennan Menell předvedl elegantní slalom, bekhendem z těžkého úhlu ovšem Romana Willa nepřekvapil.
22:43'
Isajev se riskantní kličkou na útočné modré čáře z pozice posledního dostal ke střele, ale mířil jen do bruslí jednoho z protihráčů.
20:51'
20:45'
V závěru rozpůlené přesilovky pálil od modré čáry Menell, brankář Čeljabinsku zasahuje a vzápětí si betonem poradil i s Princeovou dorážkou. Domácí zůstali na kotouči a o pár vteřin později Prince z ideální pozice přestřeluje.
20:01'
Zápas je zatím bezgólový, když domácí měli i díky pěti přesilovkám výraznou převahu, ale hosté z brejků největší šanci, kterou neproměnil zblízka Sedlák.
Po přestávce budou mít zubři ještě 51 vteřin početní výhodu.

Střely na bránu 12:7, vhazování 14:7, hity 7:3, čas v útoku 6:16 – 2:18, vyloučení 1:5.
20:00'
19:37'
Domácí sehráli pěkný zámek, ale až Kozunovi se podařilo trefit do střely z první. Z těžkého úhlu mířil jen do Willova betonu.
18:51'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Byvalcev – 2 min., vysoká hůl).
17:35'
Práce také pro hostujícího brankáře Willa, který vyrážel tvrdou střelu Pavla Varfolomejeva k zadní tyčce.
16:49'
Furch chytá dělový příklep Igora Isajeva z vrcholu kruhu.
16:42'
Zakázané uvolnění domácích po vyhození o mantinel.
15:57'
15:31'
Shane Prince doráží z otočky Klinkhammerovu střelu vedle.
14:56'
Domácí jsou v plném počtu a začíná 45 vteřin dvojnásobné přesilovky.
14:44'
Čeljabinské trojici a konkrétně Manuchovovi se daří vypíchnout puk do středního pásma.
13:57'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lukáš Sedlák – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
13:57'
Hosté přežili devět vteřin oslabení 3 na 4 a při stejném počtu hráčů na ledě ujeli do přečíslení. Pilutovu střelu od mantinelu vyrážel Furch před sebe a dorážející reprezentační spoluhráč Sedlák ho nebržděně doslova zboural.
13:41'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
12:56'
Vyloučení v týmu Dinamo Minsk (Brennan Menell – 2 min., držení).
12:54'
Domácí ztratili puk na modré čáře a Byvalcev se rozjel do nájezdu. Zezadu ho zápasnicky složil Menell, tohle volalo po trestném střílení.
11:50'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., sekání).
11:50'
Gorbunov zakončoval bekhendem z úhlu, byl při střele faulován a po komerční přestávce nastane druhá přesilovka Bělorusů.
10:07'
Pěkný kontr Dinama, po rychlém prohození puku mezi Protasem a Kozunem pálí Klinkhammer a od Willova betonu letí kotouč do ochranné sítě.
9:05'
Do obrovské šance si najel Lukáš Sedlák! Před bránou zůstal úplně sám, po ideální přihrávce Nicka Bailena z rohu prostřelil Furcha, ale klouzající puk dokázal jeden z obránců Minsku odpálit z brankové čáry!
8:35'
Hosté nevyužili rozhozenější obrany běloruského celku a ani nadvakrát se mezi kruhy nedostali ke střele.
7:31'
Ilja Solovjov zastavuje výpad dvou hráčů Čeljabinsku a bekhendovým dloubáčkem vyhazuje kotouč až za červenou čáru.
6:44'
Nástup Minsku brzdí ofsajd, do kterého si najel Menell.
6:08'
Po čistém hitu Klinkhammera se domácí dostali znovu k puku a Roman Will chytá tvrdou střelu Shanea Prince.
5:58'
5:29'
Dinamo několik přesilovkových akcí překombinovalo, až Protas pálil bez přípravy z levého kruhu po ledě. Vyražený kotouč končí v rohu.
4:27'
Nebezpečná křížná přihrávka nenašla adresáta u zadní tyče a Sedlák vyhazuje přes celé hřiště.
3:58'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Roman Manuchov – 2 min., sekání).
3:30'
Hraje se zatím zcela vyrovnaný hokej, oba čeští muži s maskou zatím neměli moc příležitostí předvést své umění.
1:45'
Domácí vybojovali buly před Willem, ale museli se rychle vracet a rozehrávají znovu zpoza vlastní brány.
0:23'
Při prvním střídání prověřil Furcha tvrdou střelou z kruhu Kalinin a vhazuje se v domácím pásmu.
00:01'

Dinamo Minsk: Furch (Taylor) – Falkovskij, Menell, Almqvist, Znacharenko, Solovjov, Šinkevič, Děrjabin – Prince, Mitchell, Varfolomejev – Klinkhammer, Protas, Kozun – Gorbunov, Paré, Mosaljov – Usov, Voronin, Spooner – Alistrov.

Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Pilut, Manuchov, Tělegin, Bailen, Karpuchin, Bodrov, Garejev, Isajev – Kalinin, Byvalcev, Osnovin – Hyka, Sedlák, Avcin – Šolochov, Gorjunov-Rolgizer, Iljin – Polygalov, Majorov, Podkorytov.

Rozhodčí: Bělov, Oskirko – Sadovnikov, Parikov.
Vzájemné zápasy

Z posledních tří výletů do Běloruska nevytěžili hokejisté Čeljabinsku ani bod a jak jinak než na nájezdy 2:3 podlehli Dinamu i v jediném utkání letošní sezóny na domácím ledě.

Dominik Furch (MIN) 38 / 0+1, úspěšnost 90,7%
Roman Will (ČLJ) 35 / 0+4, úspěšnost 91,9%
Tomáš Hyka (ČLJ) 56 / 12+33
Lukáš Sedlák (ČLJ) 55 / 15+21
Traktor Čeljabinsk (26-6-5-19, 147:132, 9. místo)

Hosté už mají boje o Gagarinův pohár jisté a mohou pilovat formu před play-off. Ve čtvrtek dobyli po třech remízách v řadě v základním čase ledovou plochu moskevského CSKA 2:1. Jen v jednom z posledních dvanácti zápasů Traktor vyšel naprázdno.
Další statistická zajímavost: 12 ze 14 duelů od 8. ledna rozhodl jediný gól, pouze nad Nižněkamskem vyhrál Traktor o dva a nad Jaroslavlí o čtyři.

Kanadské bodování:
Tomáš Hyka 12+33
Lukáš Sedlák 15+21
Nick Bailen 10+20
Dinamo Minsk (16-14-3-23, 155:161, 15. místo)

Bělorusové jsou blízko definitivě play-off, což je znamenitý vzestup oproti loňské sezóně, kdy byli s velkým odstupem předposlední. Zásluhu na tom mají především prodloužení, která má Dinamo zdaleka nejlepší z celé ligy a v klasickém systému s jedním bodem za remízu po 60 minutách by se ocitlo mimo postupové příčky.
To se potvrdilo i ve čtvrtek v Helsinkách, kde hosté brali po remíze 2:2 druhý bod v nájezdech a napravili úterní domácí zaváhání 4:6 s moskevskými jmenovci.