KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Vitaz - 8. prosince 2020   13:30

Vitaz
12:28' Daugavinš  (Jeřábek) • 59:52' Grebenščikov  (Pylenkov)
Novosibirsk
Ovšinnikov, Sidorenko – Viljugin, Susujev
Ledovyj dvorec sporta, Sibir
Vitaz

Československá stopa v utkání
Jakub Jeřábek (VIT) 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:49
Zápas skončil. Osm sekund byli hráči Sibiru od prodloužení a jednoho bodu. Osm sekund před koncem se ale prosadil Grebenščikov, který naděje Sibiru na body úplně zlikvidoval. Nečekaný gól byl jediným, který padl ve třetí třetině.
59:52'
Domácí to zkusí ještě s prázdnou brankou, ale už opravdu nemají moc času.
59:52'
Viťaz právě vstřelil branku!
Tak toto je pohroma pro Sibir! Osm sekund před koncem dostává branku. SVJATOSLAV GREBENŠČIKOV si s pukem najel od modré před kruhy a vypálil krásnou ránu k tyči. Saterimu stínil Malychin, takže finský brankář vůbec nic neviděl. Asistence: Daniil Pylenkov.
59:39'
Další nahození, které mířilo na levý kruh na Komarova, ale k tomu se pak nedostalo.
59:15'
Od modré zkusil jen nahodit na brankáře Puustinen, ovšem jeho rána byla spíše taková propagační.
58:36'
Oba týmy už spíše brání a chtějí si připsat alespoň jeden bod z dnešního zápasu.
58:00'
probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny. Rozhodne se zápas ještě v základní části?
57:17'
Puustinen dostal přihrávku na levý kruh, odkud okamžitě pálil, ale jeho rána byla zblokována ještě před gólmanem.
56:37'
Borodkin najel do mezikruží a technicky pálil na vzdálenější tyčku, kterou ale minul.
55:51'
54:59'
Dlouhá kombinace Viťazu v útočné třetině při přesilovce nebere konce. Neviděli jsme v ní však žádnou střelu na branku.
54:25'
Daugavinš vyslal ránu, kterou jeho spoluhráč chtěl tečovat do branky, ovšem spíše jí poslal do rohu kluziště.
53:51'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Danil Romancev – 2 min., podrážení).
53:32'
Jermakov pálil skoro od modré čáry. Jeho rychlá rána byla před brankou holí jednoho z hráčů tečována do ochranné sítě.
Máme tady statistiku rychlosti střel. V dnešním zápase nejrychlejší kotouč vyslal Juuso Puustinen. Puk letěl rychlostí 147,6 km/h.
53:24'
Máme tady úplně poslední komerční přestávku tohoto zápasu.
52:58'
Pylenkov se dral za kotoučem tak rychle, že mu málem nestihl uskočit hlavní sudí, který stál u mantinelu.
52:29'
Li dostal loktem ránu do obličeje, ale rychle se oklepal a pokračoval v napadání.
51:43'
Další střídání, tentokrát u své branky drží kotouč Viťaz a následně se vydává do rychlého útoku.
51:17'
Další tvrdý atak u mantinelu, jehož obětí se stal útočník Viťazu Laričev.
50:59'
Hosté vyhodili kotouč k brance Sateriho a jeli rychle vystřídat.
50:28'
Pylenkov čekal na přihrávku před Saterim. Ta nakonec přišla, ale hráč zavadil hokejkou o gólmanův beton.
49:44'
Jeřábek byl ve svém obranném pásmu atakován a sražen k zemi Jefremovem, ovšem udržel i tak kotouč.
48:51'
Opt se hraje velmi dlouho bez přerušení, Novosibirsk se snaží kombinovat v úásmu, ale zatím se mu to moc nedaří.
48:33'
Gurkin byl podražen u své branku u mantinelu, ovšem sudí nepískal.
46:18'
Probíhá první komerční přestávka této třetiny.
46:17'
Čtyři a tři čtvtě minuty se hrálo bez přerušení. Až ofsajd hostujícího celku přerušil tuto obrovsky dlouhou pasáž.
45:43'
Za brankou domácího týmu se srazili dva hráči a spadli na kotouč, který tedy na chvíli nikdo nemohl vydolovat.
44:57'
Sibir skvěle zachytil kotouč před modrou a udržel pásmo, ve kterém následně rozjel rychlou kombinaci.
44:14'
Moskevské oblasti se nepovedl přechod do útočného pásma a následně musela hasit problémy v obraně.
43:31'
42:52'
Od modré pálil Jermakov, jeho rána obrovskou rychlostí mířila k todykovi, který ale zasáhl betonem.
42:13'
Komarov pálil z mezikruží, ale jeho tvrdá rána mířila mimo branku Viťaze.
41:31'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Fjodor Malychin – 2 min., podrážení).
41:19'
Novosibirsk stále hraje ve výhodě a kombinuje v útočném pásmu.
40:40'
Domácí ve svém obranném pásmu skvěle obrali soupeře o kotouč a následně si ještě vybojovali faul.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Viděli jsme v ní několik šancí, opět docela atraktivní útočný hokej, ovšem gól opět pouze jeden. Novosibirsk se prosadil v přesilovce zásluhou Puustinena. Více pozornosti ale asi přitáhly dvě bitky, do obou se dokonce ze strany Sibiru zapojil ten stejný hráč – Šaškov. Rozhodne se tedy asi ve třetí třetině.
40:00'
39:42'
Tvrdá pozemní rána od modré, Todykov s ní ale neměl vůbec žádný problém a kotouč odrazil do rohu kluziště.
39:00'
Poslední minutka druhé třetiny právě začala.
38:32'
Vyhecovaný hokej v útočném pásmu Novosibirsku. Vidímě tam opět tvrdé hity, narážky a souboje. Vyhecovaly to předchozí dvě bitky.
37:48'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Šaškov – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Artjom Ivanjuženkov – 2+2 min, hrubost).
37:48'
Další šarvátka! tentorkát se do sebe pustili Ivanjuženkov a opět Šaškin! A to jen tak z ničeho nic na modré čáře!
37:04'
Jeden z útočníku Sibiru vedl kotouč v útočném pásmu a mohl dobře přihrávat, ovšem v rohu kluziště upadl a narazil se do mantinelu. Kotouč ztratil a těžce se z ledu zvedal.
36:14'
35:01'
Domácí hrají přesilovku, ovšem zatím se nejenže nedostávají do šancí, ale vlastně ani vůbec do útočné třetiny.
34:28'
34:14'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Svjatoslav Grebenščikov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
33:03'
Sibir právě vstřelil branku!
Tak tohle byla rychle využitá přesilovka! Jokipakka si "udělal" protihráče a rychle předal na levý kruh pro JUUSA PUUSTINENA, který okamžitě vypálil krásno uránu k bližší tyčce- Asistence: Jyrki Jokipakka a Mikael Ruohomaa.
32:52'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Kaspars Daugavinš – 2 min., podrážení).
32:28'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Šaškov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Daniil Pylenkov – 2 min., hrubost).
Za brankou hostů byl s pukem Jeřábek, který byl atakován Šakovem. Přihlížející Pylenkov se do Šaškova pustil a Jeřábek mu dal taky pár ran,ovšem vyloučen bude právě Jeřábek.
Tři minuty a pár sekund se hrálo bez přerušení. Následně ale za brankou vznikla šarvátka a bude se vylučovat.
31:57'
Tentokrát kombinace hokejistům v modrých dresech nevyšla. přihrávka zpoza branky mířila přímo na hole hostů, kteří odjeli do brejku.
31:11'
Oba týmy odjely střádat a Jermakov zatím drží kotouč za brankou Sateriho.
30:40'
Gurkin po hlavě skočil do střely soupeře a zablokoval ji. Tomu se říká obětavost pro tým.
29:59'
Hosté se dostali kotouč do útočného pásma, ovšem následně nedokázali ani vystřelit. Puk si přebraů soupeř.
29:39'
Novosibirsk vyhodil kotouč do útočného pásma a odjel vystřídat.
28:45'
Ruohomaa byl v dobré palebné pozici, ale nedosáhl na přihrávku spoluhráče a nakonec tedy ani nevypálil.
27:43'
Sibir se snažil uvolnit z tlaku soupeře v pásmu a tak vyhodil, ovšem puk přejel všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.
27:14'
Dobrá kombinace Novosibirsku, zakončoval jí Puustinen. Jeho rána ale mířila jen na rameno Todykova, odkud se puk odrazil.
26:02'
Žuldikov měl hokejku vysoko a dlouho čekal, než konečně máchl a vypálil. Brutální dělovka prošla až k Saterimu, ovšem ten ji zbrzdil.
25:35'
Poprvé v druhé třetině tady máme komerční pauzu.
25:13'
Moisejev velmi dobře presoval soupeře u modré útočné a dokonce ho až vytlačil z útočného pásma, takže domácí museli pryč.
24:05'
Laričev se dostal do třetiny a vypálil z levého kruhu. Jeho rána šla na vzdálenější tyčku, ale Sateri naáhl lapačku a opět se vhazovat bude před ním.
23:58'
Sateri zasahoval proti nenápadné střele z kruhu. Kvůli podržení kotouče se vhazuje před jeho brankou.
23:28'
Novosibirsk kombinoval v útočné třetině, kotouč se dostal k mantinelu, kde byl domácí útočník tvrdě atakován, ovšem podle sudího v rámci pravidel.
22:41'
Jeden z domácích před modrou v útočném pásmu upadl a nezachytil kotouč. Domácí se museli vystěhovat.
22:30'
22:12'
Útok domácího týmu zastavuje ofsajd a vhazovat se následně bude před modrou čarou.
21:34'
Velmi dobrá kombinace hráčů v modrých dresech. Přišly dvě rány, ale ani jedna z nch neprošla za záda skvěle chytajícího Rodykova.
21:01'
Vťaz vyhodil vysokým oboučkem přes obránce na modré puk až k beance Sateriho.
20:30'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Danila Mojsejev – 2 min., vysoká hůl).
20:29'
20:10'
Novosibirsk vyhrál úvodní buly druhé třetiny a drží kotouč. Stále ještě hraje přesilovku.
20:01'
V první třetině jsme viděli útočný a atraktivní hokej. Oba týmy si tvořily šance, ovšem lepším týmem byl určitě Novosibirsk. Paradoxně ale prohrává, protože se nechal úplně zbytečně vyloučit dvakrát po sobě za hákování no a oslabení 3 na 5 prostě neustál. Viťaz tedy do druhé třetiny půjde s jednobrankovým náskokem.
20:00'
19:29'
Hultstrom parádně zablokoval finální přihrávku po parádní kombinaci Novosibirsku v útočném pásmu.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:29'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Michail Smolin – 2 min., hákování).
18:10'
Moskevská oblast se dostala do útočné třetiny ihned po buly ve středním pásmu. Akci zakončoval Malychin, který ale mířil jen do Sateriho.
17:47'
Nyní jsme viděli hezkou svislou přihrávku skrze třetinu, kdy kotouč od Komarova dostal na pravé křídlo Li. Ten okamžitě pálil, ale Todykov se stihl fantasticky přesunout a pokryl kotouč.
16:57'
Morozov se nakonec dostal ke střele z kruhu, která ale určitě neměla gólové parametry.
16:29'
Domácí okupují útočnou třetinu a vyměňují si jednu přihrávku za druhou. Zatím je to ale bez střelby.
15:24'
Viťaz získal kotouč ve svém obranném pásmu a okamžitě vystartoval. Jenže do útočného pásma se nedostal.
14:30'
Jeden z hráčů Sibiru byl v útočném pásmu podražen, ale sudí si toho vůbec nevšiml.
13:36'
Sjomin dostal kotouč na střed ihned po buly a okamžitě pálil. Sateri zasáhl ramenem a kotouč vyrazil
13:35'
12:28'
Máme tady první branku a hosté jdou do vedení. Dvojnásobnou přesilovku využil KASPARS DAUGAVINŠ, který po přihrávce Jakuba Jeřábka nabruslil až k Saterimu a z jeho blízkosti pálil na vzdálenější tyčku. Asistence: Jakub Jeřábek.
12:21'
Jeden z domáccíh hráčů lehl do střely z levého kruhu a obětavě ji zablokoval.
12:01'
Skrumáž hráčů před brankou domácích. Kotouč následně vyletěl do rohu kluziště.
11:35'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jyrki Jokipakka – 2 min., podrážení).
11:14'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Šaškov – 2 min., podrážení).
11:13'
Probíhá druhá komerční přestávka této třetiny.
10:38'
Todykov ukryl kotouč po lapačku a přerušil tak velmi dlouhý úsek hry bez přerušení, který trval více, než tři a půl minuty.
10:32'
Sajustov se dostal do útočného pásma a pálil z mezikruží, ovšem jeho rána mířila jen do betonů gólmana Todykova.
09:59'
Oba týmy střídaly ve stejný čas a hra se na chvíli skoro zastavila.
09:35'
Grebenščikov si krásně o mantinel obhodil soupeře a dostal se rychle k brance, ale jeho zakončení bylo už z obrovského úhlu.
08:51'
Probíhá taková nudnější část hry. Oba týmy si vyměnují kotouče, nepřichází žádné větší ani menší šance..
07:28'
Viťaz vyhodil kotouč pouze k útočné modré, takže se málem dostali do velmi nebezpečné situace při střídání, ovšem nakonec Sibir této možnosti nevyužil.
06:55'
Sibir se snažil proniknout v přečíslení do útočného pásma, ovšem zbytečný ofsajd ho o šanci připravil.
06:08'
Probíhá první komerční pauza zápasu.
06:08'
Tři minuty a šest sekund se hrálo bez přerušení. Hru nakonec na chvíli zastavil brankář Todykov, který ukryl puk pod lapačku.
05:59'
Domácí se dostali do útoku, ovšem nakonec ani neohrozili branku a pu kse dostal k brankáři Viťazu.
05:30'
Jakub Jeřábek se dostal ke střele z mezikruží, ovšem netrefil vůbec branku Sateriho.
03:57'
Další útok Viťazu taky neskončil žádným ohrožením branky. Atakovaný hráč přenechal kotouč po mantinelu a následně hosté opět vystřídali.
03:24'
Viťaz se snažil vytvořit nějaký tlak v útočném pásmu, ale nakonec jen odevzdal kotouč a jel střídat.
02:48'
Jermakov dostal přihrávku na modoru, odkud vyslal vrdou bombu, kterou ale Todykov zkrotil na své hrudi.
02:13'
Korotkov protáhl kotouč do útočného pásma, ale následně byl atakován u mantinelu a ztratil ho.
01:01'
Romancev bojoval o kotouč před brankou, nakonec se mu dokonce podařilo ho nějak usměrit na branku, ale beton Todykova byl proti.
00:30'
Viťaz přebral kotouč a Tedenby se dostal do zakončení z kruhu. Jeho dobrá rána ale končí na hrudi gólmana Sibiru.
00:01'
Úvodní buly první třetiny i zápasu vyhrál Novosibirsk, který se okamžitě pustil do útoku.
00:01'

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (A. Achmetov) – Ilja Morozov, Jokipakka, Jermakov, Gurkin, K. Alexejev, Chochlov, Dubakin, Jefremov – Puustinen, Ruohomaa (A), Šarov – Romancev, V. Komarov, O. Li – Česalin (C), Sajustov (A), Jormakka – N. Korotkov, Torčeňuk, Šaškov.

HC Viťaz Moskevská oblast: Todykov (Čečelev) – Jeřábek, Pylenkov, Hultström, Žuldikov, Golovkov (A), Borodkin, Sarajev, Voronkov – A. Sjomin (C), Daugavinš (A), Tedenby – Laričev, Malychin, Grebenščikov – Šaporev, Mojsejev, Smolin – Arťuchin, V. Popov, Ivanjuženkov.

Rozhodčí: Ovšinnikov, Sidorenko – Viljugin, Susujev.
Jakub Jeřábek (VIT)
HC VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST

Viťaz je na tom dost podobně, akorát že v západní konferenci. S třiceti třemi body stejného počtu zápasů momentálně sedí na devátém místě a tedy prvním nepostupovém místě tabulky. Na osmý Jokerit mu chybí dva body, jenže finský celek odehrál o celých šest zápasů méně. Nejbližší soupeř je tedy na sedmém místě Spartak Moskva, který si za stejný počet zápasů vybojoval o tři body více. V posledních pěti zápasech Viťaz třikrát prodlužoval, z toho zaznamena jednu výhru a jednu prohru v nájezdech a pak také prohru po prodloužení. Jeden zápas vyhrál v základní hrací době. Z posledních pěti zápasů tedy bral šest bodů. Tým vstřelil zatím 92 branek, zatímco jich 97 inkasoval.

HC SIBIR NOVOSIBIRSK

Novosibirsk se nachází na osmé příčce východní konference KHL. Z třiceti čtyř zápasů vybojoval 34 bodů, což není zrovna nejlepšíčíslo. Balancuje tak na hranici postupových příček do play-off. Aktuálně je osmý, ovšem Barys, který má jen o bod méně, odehrál také o čtyři zápasy méně. Na nižnij novgorod před ním ztrácí pouze dva body, ovšem Novgorod má zápas k dobru. Novosibirsk dostává více branek, než je schopen nastřílet. Statistika skóre je v záporu – 88 vstřelených branek ku 94 inkasovaným. Z posledních pěti zápasů klub vyhrál třikrát a získal 7 bodů z deseti možných, takže není v úplně špatné formě.

Forma: P(pp) – V(pp) – V – P – V

Novosibirsk – Jaroslavl 3:4pp
Novosibirsk – Soči 2:1pp
Novosibirsk – Spartak Moskva 2:0