KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Jekatěrinburg - 10. prosince 2020   17:30

Petrohrad
Petrohrad
02:27' Starkov (K. Marčenko, A. Bělov) • 05:02' K. Marčenko (Starkov, Vey) • 13:00' Tokranov (Tkačjov, Kuzmenko) • 16:20' Vey (Timkin, Ožiganov) • 17:18' Burdasov (A. Bělov, Ivan Morozov) • 36:02' Kuzmenko (Tokranov, Tkačjov) • 56:39' Tkačjov (Švec-Rogovoj, Galeňuk)
7:2
(5:1, 1:1, 1:0)
Jekatěrinburg
07:51' Dacjuk  (Makejev) • 35:33' Platt  (Bělousov)
Petrohrad
Sidorenko, Judakov – Kučava, Šišlo.
Ledovyj dvorec, Petrohrad
3 073 diváků
Jakub Kovář (17. Galkin) – Mamkin, Arzamascev, Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Holzer, Ch. Genoway, D. Zajcev – P. Kulikov, Litovčenko, Bočarov – Dacjuk (C), Macek, Makejev – Golyšev, Holland (A), Šumakov – Bělousov, Ovčinnikov, Protapovič – Platt.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou!
Série porážek Jekatěrinburgu se protahuje na deset utkání, hosté dnes v Petrohradu za suverénním domácím týmem od první minuty zaostávali a domu se po vysoké porážce 2:7 vrací s prázdnou. Silnému SKA zvládl trápící se celek vzdorovat jen v hrstce krátkých pasáží, jinak po většinu hry na ledě jasně dominoval soupeř, a jeho výhra je tak zasloužená.
59:53'
Závar před Samonovem úpravu skóre nepřinesl, domácí pro jistotu vyhazují puk ven z pásma. Je konec.
59:27'
Domácí se ještě přesouvají do útočného pásma. Uvidíme, jestli se jim podaří vyčarovat osmou trefu.
58:53'
V Petrohradu se nyní zasekla časomíra, která stále ukazuje 1:07. Závěr utkání se zřejmě o chvíli protáhne.
58:22'
Samonov si nyní na své konto připsal další zákrok, střela z modré čáry zmizela v jeho výstroji.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:50'
O vítězi je dávno rozhodnuto, Petrohrad kontroluje závěr střetnutí a nepouští svého soka ke kotouči.
56:39'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Sedmá branka je na světě, bývalý armádní klub znovu rozebral soupeřovu obranu a krátce před koncem základní hrací doby rozšiřuje svůj náskok na pět branek! Švec-Rogovoj nahrál k opačné tyči úplně volnému VLADIMIRU TKAČJOVOVI, který měl hodně jednoduchý úkol – 7:2! Asistence: Arťom Švec-Rogovoj, Danila Galeňuk.
55:46'
Dacjuk v rohu přišel o kotouč, jeden z petrohradských borců jej okamžitě vyhodil za modrou čáru.
55:10'
Už téměř tři minuty se hraje bez přerušení, Petrohrad má průběh závěru utkání plně pod kontrolou.
54:27'
Jevgenij Ketov se rozhodl vystřelit z modré, jeho slabší zakončení ale ke Galkinovi ani nedoklouzalo.
53:37'
Avtomobilist je pevně usazený v soupeřově pásmu a kombinuje, ke střele se ale hosté ještě neodhodlali.
52:58'
Golyšev našel za kruhem volného Šumakova, který si ale nezvládl rychle zpracovat přihrávku.
51:08'
Antipin se ujal kotouče, Petrohrad i hosté střídají. Do konce utkání zbývá odehrát kolem devíti minut.
50:24'
Avtomobilist se přesunul do útoku, Vasilevského zakončení z modré Samonov hravě lapil rukavicí.
49:40'
Ožiganov pálil z mezikruží, Galkin si v posledních minutách na nedostatek práce stěžovat nemůže.
49:10'
Kuzmenko se propracoval až před brankoviště, kvůli dotěrnému protihráči ale nedokázal zakončit.
48:25'
Bělovova střela z modré se od mantinelu odrazila před brankoviště, Galkin pro jistotu smetl kotouč do rohu.
47:53'
Fantenberg zajel s kotoučem na holi za svou klec a čeká, až jeho spoluhráči dokončí střídání.
47:05'
Krátce po vyhraném buly se pokusil Galkina zaskočit Marčenko, jehož střela zaplula do gólmanovy rukavice.
46:50'
Ovčinnikov chtěl vypálit z hranice útočného pásma, přihrávku ale zachytil až těsně za modrou čárou.
46:26'
Jakov Trenin zakončil z pravé strany, Galkin si následně na své konto připsal další úspěšný zákrok.
45:42'
Hra se přelévá z jednoho konce kluziště na druhý, sledujeme relativně vyrovnanou podívanou.
44:53'
Dinar Chafizullin rozehrává zpoza vlastní klece, SKA se po delší době snaží protlačit do útočného pásma.
44:17'
Galkin pro jistotu schoval kotouč před najíždějícími protihráči, hra je opět na malou chvíli přerušena.
43:32'
Avtomobilist je momentálně aktivnějším celkem na ledě, Petrohrad se soustředí hlavně na obranu.
42:45'
Litovčenko zavezl kotouč za domácí klec, kde se o něj nyní bojuje. Do tahanice je zapojena řada hráčů.
42:08'
Zničehonic ale nyní z kruhu zahrozil Holland, který v ideální šanci přestřelil klec!
41:36'
Arzamascev sbírá vyhozený kotouč za svou brankou, Avtomobilist zatím v přesilovce Samonova nezaskočil.
41:02'
Prudká přihrávka se od Dacjukovy hole odrazila nad plexisklo, kotouč vyletěl na tribunu. Přerušuje se.
40:36'
Šumakov se chtěl prosadit hned ve svém prvním utkání v novém působišti, Samonov ho ale měl přečteného.
40:18'
První vyloučení třetí části přišlo jen po pár sekundách hry, Vladimir Tkačjov (PET) jde ven za sekání.
40:01'
Druhá část nabídla o poznání méně záživnou podívanou než ta první, Jekatěrinburg byl po tragické úvodní pasáži zřejmě již smířen se svým osudem a v prostředním dějství působil dosti rezignovaně. Pětiminutové oslabení sice přežil a nakonec se mu i podařilo snížit, SKA ale jen krátce poté přetavilo přesilovku v další zásah a i po čtyřiceti minutách tak stále vede o čtyři zásahy – 6:2.
39:48'
Oba celky vyčkávají přestávky, nic zajímavého se v petrohradském Ledovém paláci neděje.
39:20'
Veyovo nahození zachytil těsně za modrou čárou Holland, oba celky se ještě rozhodují naposledy střídat.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé periody!
38:53'
Druhá část se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do přestávky zbývá odehrát jen něco málo přes minutu.
38:03'
Georgij Bělousov se uvolnil na kruhu, jeho následné zakončení se od lapačky brankáře odrazilo nad klec.
37:27'
Joonas Kemppainen chtěl podél mantinelu rozehrát kotouč dopředu, místo toho jej ale omylem naservíroval na hůl jednoho z hostujících borců.
36:02'
Radost ale hostům nevydržela dlouho, Petrohrad nakonec početní výhodu využívá a vrací se do tříbrankového trháku! Galkin tentokrát nestačil zareagovat na zakončení ANDREJE KUZMENKA do pravého horního rohu branky – 6:2! Asistence: Vasilij Tokranov, Vladimir Tkačjov.
35:33'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Avtomobilist ve vlastním oslabení snižuje, hosté čtyři a půl minuty před druhou přestávku v Ledovém paláci prohrávají už jen o tři zásahy! Pod druhou trefu Jekatěrinburgu v utkání se podepisuje GEOFF PLATT, který Samonova překonal z hranice brankoviště až asi na třetí pokus – 5:2! Asistence: Georgij Bělousov.
34:52'
Chafizullinova střela z levého kruhu se neujala, hosté následně poprvé vyhodili puk ven z pásma.
34:28'
Hosté jdou do tří! Na Bělousovovi bude kvůli sekání na trestné dělat společnost Brooks Macek (JEK).
33:53'
Nebezpečným zakončením se prezentoval Timkin, Galkin si ale kotouč tentokrát pohlídal!
33:20'
Petrohrad čeká další přesilovka, tentokrát na trestnou putuje Georgij Bělousov (JEK) za hákování.
32:58'
Hosté se po dlouhé době málem podívali do útočného pásma, jejich postup ale zastavilo postavení mimo hru.
31:56'
Hraje se stále před Galkinem, ani po konci přesilovky se ale domácím nedaří soupeřovu klec ohrozit.
30:49'
Morozov pronesl kotouč do hostujícího pásma, jen pár sekund nato byl ale u mantinelu odzbrojen.
30:29'
Avtomobilist bude za malou chvíli v plném počtu, s dlouhým oslabením si poradil bez větších komplikací.
29:17'
Dlouhá kombinace SKA vyvrcholila nepřesnou nahrávkou na kruh, po které hosté vyhodili pryž ven za modrou.
28:46'
Petrohradu se nedaří v početní výhodě vymyslet nic kloudného, Galkin je více méně bez práce.
28:12'
Domácí kombinují v útočném pásmu, Tkačjov se za malou chvíli vrátí zpět na ledovou plochu.
27:42'
Po souhře s Treninem se do zakončení dostal Kemppainen, jehož střelu připravený Galkin vyrazil.
27:18'
Hraje se ve čtyřech hráčích na obou stranách, aktivnějším celkem na ledě je momentálně Petrohrad.
26:19'
Přesilovka Petrohradu je na dvě minuty přerušena, Vladimir Tkačjov (PET) je trestán za hákování.
26:00'
Zajímavější akci jsme zatím neviděli, Avtomobilist svého soupeře drží na uzdě a nepouští ho do střel.
25:38'
Aaltonen se po Vasilevského zákroku odebírá do kabiny. Uvidíme, jestli dnes ještě naskočí do duelu.
25:38'
Alexej Vasilevskij (JEK) dnes v Petrohradu dohrál, pětiminutový trest za nedovolené bránění za něj odpyká jeho spoluhráč Alexandr Protapovič.
25:08'
Chafizullin vyhodil puk za Galkina a odjel střídat, nepovedená rozehrávka hostů pak skončila na icingu.
24:23'
Fantenbergova střela z kruhu minula hostující klec, puk se zastavil až v ochranné síti nad domácí brankou.
23:52'
Domácí se dostali do přečíslení tři na jednoho, Morozov ale nezvládl rychle zakončit!
23:27'
Kemppainen u mantinelu obral protihráče o kotouč, o který ale jen o pár sekund později zase přišel.
22:44'
Druhá část zatím příliš poutavou podívanou nenabízí, sledujeme hru bez větších střeleckých příležitostí.
21:56'
Bělousov s Timkinem nezvládli v zápalu boje včas zabrzdit a vychýlili branku z její pozice, vhazovat se tak po krátké pauze bude před Galkinem.
21:28'
Sledujeme poměrně vyrovnanou partii, oba celky začínají opatrně. Zejména hosté nechtějí udělat chybu.
20:47'
Hraje se nahoru dolu, ani jednomu celku se nyní nedaří na delší dobu zkrotit neposednou pryž.
20:01'
Bídné formy Avtomobilistu jsou si vědomi asi všichni, nicméně takovýhle výsledek by po první třetině čekal asi málokdo. Hosté po většinu prvního dějství nestíhali s domácími držet krok a dělali naprosto školácké chyby v defenzívě, které postupně vedly hned k pěti trefám Petrohradu. Snad jedinou pozitivní věcí na jejich výkonu byl gól Pavla Dacjuka, jinak ale svěřenci Billa Peterse nemají žádné důvody k radosti. No, uvidíme, jak se bude střetnutí po přestávce vyvíjet dál...
19:57'
Petrohrad drží puk za brankou, první třetina končí.
19:28'
Hra se v závěru přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, oba celky se evidentně těší na přestávku.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:49'
Domácí vyhodili puk do soupeřova pásma a odjeli střídat, hosté se následně dostali do ofsajdu.
18:22'
Do konce první části zbývá zhruba minuta a půl, momentálně se hraje před domácí svatyní.
17:18'
Tak teď už to začíná zavánět pořádným debaklem, Petrohrad opět rozebral soupeřovu obranu a rozšiřuje svůj střelecký účet na pět branek! Výměna brankáře nepomohla, Galkina po necelé minutě v brankovišti překonává z bezprostřední blízkosti klece ANTON BURDASOV – 5:1! Asistence: Anton Bělov, Ivan Morozov.
16:20'
Jakub Kovář při příjezdu na střídačku rezignovaně hodil hůl do rohu, v kleci jej nahradí Vladimir Galkin.
16:20'
Tentokrát už domácím na využití přesilovky stačilo jen pár sekund, Kovář inkasuje počtvrté a hází ručník do ringu! Na střeleckou listinu se zapisuje LINDEN VEY, který naplno využil nepřehledné situace před klecí a v nestřežené chvíli poslal puk do odkryté části svatyně – 4:1! Asistence: Jevgenij Timkin, Igor Ožiganov.
15:55'
Alexej Makejev (JEK) se vrací na trestnou lavici, tentokrát je trestán za vražení na hrazení.
15:14'
I tentokrát byl pobyt Jekatěrinburgu v útočném pásmu ukončen velmi rychle, domácí mají hru pod kontrolou.
14:42'
Starkov vyslal na Kováře z levé strany dělovku z voleje, která zmizela ve výstroji českého gólmana.
13:57'
Avtomobilist se usazuje před domácí klecí a snaží se rozjet kombinaci. Uvidíme, zdali se jim to podaří.
13:00'
Tentokrát už třetí zásah SKA platí, domácí přetavují přesilovku v další zásah a opět odskakují do dvoubrankového trháku! Makejev opouští trestnou lavici po přesném projektilu VASILIJE TOKRANOVA z modré čáry – 3:1! Asistence: Vladimir Tkačjov, Andrej Kuzmenko.
12:35'
Domácí střela od modré neuspěla, Jekatěrinburgu se následně nepodařilo vyhodit puk ven z pásma.
12:26'
Uvidíme první přesilovku, kterou si po přestávce zahrají domácí. Alexej Makejev (JEK) dostává po střetu s Kuzmenkem v mezikruží trest za faul kolenem.
11:49'
Vasilevskij omylem poslal puk protihráči, následná rychlá akce SKA ale k větší šanci nakonec nevedla.
11:09'
Ani jednomu celku se nyní nedaří se na delší dobu usadit před brankou soupeře, prim hrají defenzívy.
10:38'
Samonov zastavil vyhozený kotouč před svou klecí a rozehrál jej dopředu, SKA znovu přechází do ofenzívy.
09:49'
Pavel Dacjuk měl na holi vyrovnání, gól ale neplatí! Forvard se obtočil kolem klece a zakončil k tyči, branka Petrohradu se ale těsně předtím vychýlila ze své předepsané pozice.
09:28'
Do kvalitní pozice se dostal Linden Vey, který ale z pravého kruhu přestřelil soupeřovu svatyni.
08:54'
Avtomobilist zpevnil svou obranu, útok Petrohradu selhal už u modré čáry. Na kotouči jsou tak hosté.
08:28'
Kovář zneškodnil další střelu SKA a puk následně do hry nevrátil, na chvilku se tak přerušuje.
07:51'
Tak pozor, hosté zničehonic snižují a není u toho nikdo jiný než legendární PAVEL DACJUK! Makejev v rohu za Samonovou svatyní odzbrojil zbrklého Bělova a poslal puk nikým nehlídanému ostříleného veteránovi, na jehož hbité zakončení gólman Petrohradu nedosáhl – 2:1! Asistence: Pavel Dacjuk, Alexej Makejev.
07:23'
Viktor Antipin trpělivě drží kotouč za svou svatyní a čeká, až se na led dostane čerstvá domácí lajna.
06:23'
Obrana Avtomobilistu předvádí naprosto tragický výkon, Petrohrad operuje nebezpečně blízko hostující kleci a Kovář se musí hodně otáčet, aby všechny dorážky agresivních domácích vykryl!
05:41'
Zásah neplatí, Tkačjov byl při zakončení bruslí v brankovišti! Stav 2:0 tak platí dál.
05:41'
Petrohrad opět překonal Kováře, tentokrát ale bude muset platnost trefy potvrdit ještě muž u videa! Oba sudí mizí do boxu časoměřičů...
05:17'
Samonov si bez větších komplikací poradil s pokusem o snížení, následuje první komerční přestávka utkání.
05:02'
Na překvapení to dnes v Petrohradu nevypadá, trápící se Jekatěrinburg kvůli nedůslednosti jeho obrany opět inkasuje a prohrává už o dvě branky! Tentokrát se přesnou dorážkou z pozice mezi kruhy prezentoval KIRILL MARČENKO – 2:0! Asistence: Stěpan Starkov, Linden Vey.
04:47'
Od prvního gólu utkání se ještě nepřerušilo, hraje se v rychlém tempu a hlavní slovo má SKA.
03:58'
Špatná přihrávka zničila rozvíjející se petrohradskou kombinaci, do útoku se přesouvají zase hosté.
03:44'
Hra se nyní přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, na kotouči jsou spíše domácí hráči.
02:27'
Domácí těží z minima maximum, jejich snad teprve druhá útočná akce v utkání končí prvním gólem! Marčenko zachytil Bělovovu odraženou střelu, zajel s kotoučem za branku a krátkou přihrávkou našel před klecí volného STĚPANA STARKOVA, který chladnokrevně zakončil přesně do hostující svatyně – 1:0! Asistence: Kirill Marčenko, Anton Bělov.
01:56'
Petrohrad se na malou chvíli protlačil před Kováře, z útoku byl ale soupeřem rychle vyhnán.
01:30'
Avtomobilist je nyní aktivnějším celkem na ledě, Hollandovo zakončení z mezikruží bylo zblokováno.
00:42'
Do protiútoku se nyní dostal Dacjuk, jehož zakončení z vysokého úhlu se zastavilo na Samonově betonu. Domácí gólman si na své konto připsal první zákrok.
00:32'
Po dvaatřiceti sekundách hry se poprvé přerušuje, Petrohrad se během souboje u mantinelu dostal do postavení mimo hru. Buly proběhne u hostující modré.
00:08'
Utkání bylo zahájeno, jako první se do útočného pásma po vyhraném buly probojovali domácí hráči.
00:01'
Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!
Oba celky vyrazily na ledovou plochu a řadí se na modré čáry, halou za chvíli zazní ruská národní hymna.
První duel v novém působišti dnes čeká zkušeného ruského útočníka Sergeje Šumakova, jenž byl teprve včera vyměněn z Omsku do Jekatěrinburgu za blíže nespecifikovaný finanční obnos. Za Avangard letos stihl odehrát 28 utkání s bilancí 8+5. Pomůže svému novému zaměstnavateli přetrhnout dlouhou šňůru porážek?
Branku SKA bude zase střežit Alexander Samonov, jenž do Petrohradu loni přestoupil z Viťazu. V aktuálním ročníku nastoupil k pouhým osmi střetnutím, přičemž úspěšnost jeho zákroků činí 91,0%.
Z řad československých hráčů v KHL budeme v tomto utkání sledovat jen gólmana Jakuba Kováře (30 startů, úsp. 91,9%), který v Avtomobilistu již sedmou sezónu plní roli brankářské jedničky.
Příjemný večer! Duel mezi SKA a Jekatěrinburgem začíná zhruba za čtvrt hodiny, níže si můžete prohlédnout dnešní zahajovací sestavy obou výběrů.

SKA Petrohrad: Samonov (Hellberg) – Antipin, Tokranov, Chafizullin, Fantenberg, Ožiganov, Galeňuk, A. Bělov (A) – Tkačjov, Kemppainen, Švec-Rogovoj – Ivan Morozov, Burdasov (A), Kuzmenko – Timkin, Ketov (C), M. Aaltonen – Starkov, K. Marčenko, Vey – Trenin.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Galkin) – Mamkin, Arzamascev, Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Holzer, Ch. Genoway, D. Zajcev – P. Kulikov, Litovčenko, Bočarov – Dacjuk (C), Macek, Makejev – Golyšev, Holland (A), Šumakov – Bělousov, Ovčinnikov, Protapovič – Platt.

Rozhodčí: Sidorenko, Judakov – Kučava, Šišlo.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V SEZÓNĚ 2019/20

Loni platilo ve vzájemných střetnutích dnešních soupeřů pravidlo "můj dům – můj hrad." Jekatěriburg v září 2019 porazil SKA hladce 5:2, zatímco Petrohrad v odvetě o měsíc později vybojoval výhru až v prodloužení.

10. 10. 2019 | Petrohrad – Jekatěrinburg 2:1pp.
22. Lehterä (Tokranov, Tkačjov), 61. Zub (Plotnikov) – 43. Holland (Berezin, Sexton).

6. 9. 2019 | Jekatěrinburg – Petrohrad 5:2
27. Macek (Gurkin), 35. Mozer (Chripunov), 38. Obidin (Garejev), 55. Vasilevskij (Dawes, Obidin), 60. Macek (Trjamkin) – 35. Ketov (Rukavišnikov, Zemčjonok), 38. Zub (Dyblenko, Tkačjov).

Celková historická bilance (od sez. 2008/09)
13x výhra Petrohradu – 5x výhra Jekatěrinburgu.
AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG
6. místo ve Východní konferenci
33 Z, 13-4-6-10, 94:90 (+4), 40 bodů

SKA na tom možná v posledních dnech není úplně nejlépe, oproti Jekatěrinburgu má ale formu naprosto skvělou. Hokejisté Avta po nájezdovém vítězství nad Rigou 14. listopadu zahájili volný pád tabulkou, prohráli už devět utkání v řadě a klesli až na šestou pozici na východě. Naposledy padli v úterý na půdě druhého Omsku 1:3. Bývalému kouči plamenů z Calgary Billu Petersovi se nedaří klub vrátit na vítěznou vlnu a začíná být otázkou, zdali herní krizi vůbec ustojí.

Poslední odehrané utkání
8. 12. | Omsk – Jekatěrinburg 3:1

8. Komarov (Pokka, Kablukov), 25. Šaripzjanov (Tolčinskij, Potapov), 39. Zernov (Boucher) – 14. Vasilevskij (Bělousov, Protapovič).