KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Novgorod - 5. prosince 2020   15:30

Red Star Kunlun
01:38' Lockhart  • 6:12' Toropčenko (Leščenko, Sproul) • 33:03' Shinkaruk  • 58:58' Werek (Lockhart, Shinkaruk)
4:5
(2:1, 1:3, 1:0 - 0:1)
Novgorod
Novgorod
11:53' Žafjarov  (Čechovič) • 23:12' Ch. Wideman  (Miele, Žafjarov) • 27:56' Miele  (Žafjarov, Čechovič) • 28:58' Kloos  (Mišarin, Melničuk) • 64:48' Miele  (Žafjarov, Austin)
J. Smith (Šikin) – Chelios, Baldajev, Sproul, D. Osipov, Pedan, Starikov, Jevsejenkov – Nikolišin, Toropčenko, Leščenko – S. Foo, Lockhart, Collins – Shinkaruk, Šaškov, Wong – P. Foo, Wellman, Werek – Bakanov.
Kočetov, Kuljov – Berseňov, Judin
Arena Mytišči
bez diváků diváků
Novgorod
Melničuk (Tichomirov) – Ch. Wideman, Marin, Austin, Orlov, Mišarin, Aljajev – Miele, Čechovič, Žafjarov – Šenfeld, Kloos, Szwarz – Varnakov, Pereskokov, Belevič – Gončaruk, Urakov, Verjajev.

Před prázdnými tribunami v Mytišči byl k vidění útočný hokej a velké drama do posledních chvil. Kunlun zaskočil favorita rychlým nástupem a vedl 2:0, jenže další dlouhý úsek patřil Torpedu, které nasázelo čtyři góly a ještě několik dalších tutovek vychytal domácí brankář Smith.
Draci se dostali zpět do hry ještě před druhou sirénou proměněným trestným střílením Shinkaruka, třetí třetinu zcela otočili hru a minutu před koncem potrestali hosty za pasivnější závěr i zbytečné vyloučení po vyhození kotouče přes plexisklo vyrovnáním v power-play.
Nájezdy odmítl 12 vteřin před koncem prodloužení druhým gólem Andy Miele a Nižnij Novgorod slaví třetí vítězství v řadě.

Žádný český ani slovenský hráč dnes do zápasu nezasáhl.

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 38:40 (14:14, 6:19, 13:4 – 5:3), vhazování 41:34, hity 9:10, čas v útoku 15:04 – 15:08, vyloučení 2:5, využití 1:1.
64:48'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Po dvou sražených střelách domácích vyrazil s kotoučem rychlobruslařskými záběry přes celé kluziště Žafjarov. Z jeho zpětné přihrávky vytěžil ANDY MIELE rozhodující gól 12 vteřin před sirénou. Žafjarov si zapisuje třetí gólovou asistenci zápasu!
Asistence: Damir Žafjarov, Brady Austin.
64:04'
Puk letí přes plexisklo od Leščenkovy hole, vhazovat se bude před bránou Kunlunu.
63:10'
Střelu Huntera Shinkaruka po ledě řeší Melničuk rozklekem a rovnou rozehrává.
62:14'
Kunlun se zatím ke střele nedostal. Křížná přihrávka Viktora Baldajeva utekla Spencerovi Foo od hole.
61:17'
Miele krásně obkroužil kolem celé domácí trojčlenné sestavy, bekhendem poté trefuje jen Smithovu hruď.
60:20'
Buly vyhrála hostující trojice, Žafjarovův pokus tečuje Sproul do ochranné sítě.
60:01'
V Mytišči se koná prodloužení! Také domácí dotáhli dvoubrankové manko a při hře bez brankáře si zajistili bod. O držiteli druhého bodu se rozhodne v následujících pěti minutách, případně až v samostatných nájezdech.

Statistiky po třetí třetině:
Střely na bránu 33:37, vhazování 38:32, čas v útoku 14:20-13:30, vyloučení 2:5, využití 1:1.
60:00'
58:58'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Risk s hrou šest na čtyři se Davidu Nemirovskému vyplatil. Hosté byli sevřeni na vlastním brankovišti a rychlou souhru zakončil na zadní tyči do odkryté brány ETHAN WEREK.
Asistence: Luke Lockhart, Hunter Shinkaruk.
58:46'
Domácí se vracejí do pásma, ale Hunter Shinkaruk střílí z mezikruží nepřesně.
57:56'
Brána čínského klubu je prázdná, v útočném pásmu krouží šest bruslařů v červených dresech.
57:44'
Oddechový čas pro domácí.
57:44'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Danil Verjajev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
Hodně netaktické počínání, druhý stejný prohřešek v této třetině.
57:20'
Třetí třetina se zvolna nachyluje, hokejisté Nižného Novgorodu dobře střeží střední pásmo a hlídají nejtěsnější náskok.
55:53'
Domácí "Draci" rozehrávají po hromadném střídání zpoza vlastní brány.
54:36'
Pět minut a 17 vteřin v kuse se hrálo bez přerušení. Až po Widemanově střele do brankáře se chystá poslední komerční přestávka.
53:39'
Z úhlu pálil do odkryté domácí klece Sergej Gončaruk, do střely se obětavě vrhl jeden z obránců a zabránil jistému gólu vlastním tělem.
53:00'
Hra se svižně přelévá ze strany na stranu, píšťalky nepřicházejí ke slovu.
51:30'
Domácím se podařilo vrátit do útočného pásma a z mezikruží napálil odražený kotouč zcela volný Bakanov. Třináctý útočník Kunlunu mohl být hrdinou zápasu, bekhendem však trefuje jen Melničukovu výstroj.
51:02'
Nedůrazný tlak Kunlunu k ničemu nedospěl, puk je ve středním pásmu.
49:19'
Torpedovci vyhazují na zakázané uvolnění.
49:03'
Bývalý hráč Kunlunu Vadim Pereskokov teď mohl rozvlnit jeho síť. Puk dostal ideálně na hůl, ale Smithe čitelnou střelou nepřekonal.
48:24'
Tyler Wong jel jeden na jednoho proti Aljajevovi, kterého si vychutnal rychlou kličkou a kolem otáčejícího se beka švihl zápěstím, jenže pouze doprostřed brány.
47:10'
Hosté jsou v plném počtu, hned po vypršení trestu Spencer Foo zblízka přestřelil jejich klec.
46:19'
Ryan Sproul pálí jen do Melničuka, který měl na puk dobrý výhled.
45:50'
Domácí se konečně usadili v útočném pásmu a rozjíždějí přesilovkový kolotoč.
45:07'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andy Miele – 2 min., hákování).
43:32'
Za rovnovážného počtu se zakázaného uvolnění dopouští Red Star.
43:03'
Domácí si přihrávali nemotorně na brusle, puk vypíchl Jordan Szwarz a od červené čáry ujel v závěru oslabení do samostatného nájezdu. Kunlun nikoli poprvé podržela lapačka brankáře Smithe.
42:45'
Torpedovci se znovu osvobozují vyhozením přes celé hřiště.
41:57'
Orlov střílel v přesilovce nepřesně, zato Sproulova rána od modré si již cestu mezi tyče našla. Narazila však na výstroj Alexeje Melničuka.
41:04'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Damir Žafjarov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
40:01'
Prostřední část hry přinesla úchvatný hokej a velký obrat Torpeda z 2:0 až na 2:4, přičemž ještě celý další příval vyložených šancí vychytal domácí brankář Smith. Kunlun vrátil na kontakt trestným střílením Shinkaruk, rozhodně se ještě máme na co těšit.

Statistiky po druhé třetině:
Střely na bránu 20:33, vhazování 26:24, čas v útoku 8:25 – 11:08, vyloučení 2:2, využití 0:1.
40:00'
39:49'
Miele hledal křížnou přihrávkou Widemana, který se střílet neodvážil a po obehrání celého pásma se puk vrací k Mielemu, který vyprášil golfákem Smithovu výstroj.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny byla ohlášena za jakoby přesilovkové kombinace Nižného Novgorodu.
37:23'
Smith si položil lapačku na levý beton a zachytil do ní prudký projektil obránce Orlova, který ještě šikovně tečoval Kloos.
35:59'
Zahrozili také domácí! Při závaru se na brankoviště sesypala celá pětice hráčů a Spencer Foo zkusil kotouč "vypádlovat" po ledě zpět na bránu, houština těl však jeho úmysl znemožnila.
34:31'
Urakov spěchal za vyhozeným kotoučem, prudkou brzdou zmátl obránce a štípavě vystřelil z otočky.
34:00'
MIchail Varnakov se pokusil zasunout za Smithova záda zpoza brány, gólman Kunlunu mu však prostor nenechal.
33:03'
Autorem branky z trestného střílení je HUNTER SHINKARUK. Před brankářem si přehodil kotouč na bekhend a zvedl ho do horního růžku nad lapačku.
33:01'
Shinkaruk vypíchl puk chybujícímu Marinovi a byl zezadu podražen. Rozhodčí nařizují trestné střílení pro Kunlun!
32:26'
Rychlý výpad podnikl Čechovič a srazil se s brankářem Kunlunu, který zůstává ležet a na ledovou plochu bude muset zamířit zdravotní pomoc.
31:55'
Zakázané uvolnění nižněgorodského mužstva.
31:10'
Nádhernou křížnou přihrávkou našel Žafjarov zcela volného Aljajeva, jehož dělovce by snad neodolala ani cihlová zeď. Od Smithových betonů se však kotouč odráží.
30:06'
Kunlun získal vhazování v útočném pásmu, ale usadil se tam jen nakrátko.
28:58'
Domácí jen plavou a za minutu zvyšují hosté po další rychlé rozehrávce až od vlastní brány na dvougólový náskok. Na konci akce přes půl hřiště byl JUSTIN KLOOS a jeho utažená střela k tyči.
Asistence: Georgij Mišarin, Alexej Melničuk.
28:25'
Ofenzivní bek Aljajev se protáhl mezi třemi hráči Kunlunu a švihem posílá puk do lapačky.
27:56'
Příval šancí nekončí a opět brzy po výborném brankářském zákroku musí Smith kapitulovat. Z přečíslení 2 na 1 dostal ideální přihrávku od Žafjarova ANDY MIELE a bez přípravy zvedl kotouč pod víko.
Asistence: Damir Žafjarov, Ivan Čechovič.
27:39'
Obránce Michail Orlov dostal puk do jízdy, Smith předvedl opět parádní semafor.
27:17'
Za vyrovnaného stavu je čas na komerční pauzu.
26:35'
Osekávaný Ivan Čechovič se prosmýkl k puku a z úhlu střílel nebezpečně těsně nad břevno.
24:41'
24:11'
Pokračuje klasická přesilovka Torpeda, k tyči pálil Aljajev a Smith se stačil výborně přesunout.
23:12'
Zanedlouho se však stále ještě v přesilovce 5 na 3 dostal nejprodkutivnější bek ligy CHRIS WIDEMAN k další střele a tu již zastavuje napnutá síť. Je vyrovnáno!
Asistence: Andy Miele, Damir Žafjarov.
23:01'
Hosté rozehráli dvojitou výhodu rozvážně, než Miele nabil Widemanovi, jehož dělovku vyráží Smith hrudí před sebe.
22:41'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ruslan Pedan – 2 min., vysoká hůl). Přesilovku 5 na 3 si zahrají také hosté, a sice 39 vteřin.
21:20'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Denis Osipov – 2 min., podrážení).
21:06'
Protiakci vedl Nižnij Novgorod, bekhendová střela z úhlu je pod lapačkou Jeremyho Smithe.
20:37'
Domácí se dostali do nezvyklého přečíslení 4 na 3. Nikolišinovu přihrávku převzal napravo Vjačeslav Leščenko a švihl kotouč mimo zadní šibenici.
20:01'
Na rychlé dvougólové vedení čínského celku reagovalo Torpedo snížením. Domácí poté nevyužili dlouhou přesilovku a zápas je po 20 minutách zcela otevřený.

Střely na bránu 14:14. Vyloučení 0:2. Bez využití.
20:00'
17:49'
Nižnij Novgorod vybojoval vhazování v útočném pásmu, které však prohrál a hra se vrací před Melničuka, ovšem také jen nakrátko.
16:23'
Teď to mohl Jordan Szwarz spoluhráčům ještě více zavařit. Po návratu z trestné lavice spěchal vypomoci do obrany a od jeho brusle se nastřelený kotouč odráží těsně vedle brány.
16:15'
15:35'
Kunlun měl v dlouhé přesilovce obrovský tlak, teď se však hra přesouvá po vyhození a následném ofsajdu do středního pásma.
14:49'
Shinkaruk pálil v pokračující přesilovce k zadní tyči, Melničuk skvěle zasahuje a na čáře stačil zastavit i Werekovu dorážku.
14:28'
Torpedo přežilo 13 vteřin ve třech.
14:15'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jordan Szwarz – 2 min., podrážení).
13:30'
Uprostřed přesilovky střílel Werek, poté ještě dorážel Collins. Brankář Melničuk odolal oběma pokusům.
12:28'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
11:53'
Velký nápor po vyhraném buly využívá DAMIR ŽAFJAROV. Nejprve sám střílel bekhendem, odražený kotouč rotoval vzduchem, od Čechoviče se k Žafjarovovi vrátil napravo a napodruhé už hostující hvězda skóruje. Smith se nestačil po čáře znovu přesunout k opačné tyčce.
Asistence: Ivan Čechovič.
11:39'
Krásná akce Torpeda. Urakov v plné rychlosti na pravém křídle provedl překvapivou otočku a předal kotouč Marinovi, ale ani on nezrušil Smithovu neprůstřelnost.
11:03'
Gončaruk střílel přes obránce pod břevno, kotouč má ve své moci Smith a začíná další reklamní přestávka.
10:32'
Nikolišin střílel příklepem mezi betony, Melničuk je secvakl včas.
9:52'
Kunlunu se daří přerušovat akce Nižného Novgorodu, sami se hráči v červeném příliš často dostávají s pukem do rohů kluziště.
7:48'
Proti Aljajevovi zasahuje zblízka opět účinně kanadský brankář Kunlunu.
7:27'
Brankář Kunlunu vyráží Mišarinovu střelu od modré. Poté pálil Damir Žafjarov do horního rohu a Jeremy Smith předvedl efektní semafor.
6:12'
A to velmi kuriózním způsobem. Vyhození z vlastního obranného pásma zachytil Leščenko a po jeho střele odražený kotouč o zadní mantinel doklepl nečekaně do sítě ALEXEJ TOROPČENKO.
Asistence: Vjačeslav Leščenko, Ryan Sproul.
05:16'
První komerční přestávka za nečekaného stavu. Hraje se zatím bez větších šancí.
01:38'
Nečekaný vstup do zápasu, favorit inkasuje po hrubé chybě v rozehrávce z první střely. Tu vyslal LUKE LOCKHART, který zachytil kotouč na modré čáře a příklepem ho napálil nad lapačku do horního růžku.
Bez asistence.
00:01'

Red Star Kunlun: Smith (Šikin) – Chelios, Baldajev, Sproul, Osipov, Pedan, Starikov, Jevsejenkov – Nikolišin, Toropčenko, Leščenko – S. Foo, Lockhart, P. Foo – Shinkaruk, Šaškov, Wong – Wellman, Werek, Bakanov – Collins.

Torpedo Nižnij Novgorod: Melničuk (Tichomirov) – Wideman, Marin, Austin, Orlov, Mišarin, Aljajev, Fedotov – Miele, Čechovič, Žafjarov – Šenfeld, Kloos, Szwarz – Varnakov, Pereskokov, Belevič – Drobin, Gončaruk, Urakov – Verjajev.

Rozhodčí: Kočetov, Kuljov – Berseňov, Judin.
Československá stopa:

Andrej Šustr (KUN) 18 / 0+1
Dávid Bondra (KUN) 15 / 1+1
Vzájemné zápasy
Od svého vstupu do ligy v roce 2016 Kunlun s dnešním soupeřem čtyřikrát prohrál, od té doby je bilance vyrovnanější – dvě vítězství každého ze soupeřů a dvě remízy (prodloužení i nájezdy ovládl Nižnij Novgorod).
Letos oba celky drží výhodu domácího prostředí: v říjnu zvítězil Kunlun ve svém azylu 3:1, v listopadu Torpedo 2:0.
Torpedo Nižnij Novgorod (10-5-4-13, 88:94, 13. místo)
Hosté se pohybují na hraně play-off a v Mytišči si nemohou dovolit ztratit body. Poslední dva zápasy se Torpedu, které má ve svých řadách nejproduktivnějšího obránce KHL Widemana, vydařily. Po výhře 2:0 nad Čeljabinskem potvrdilo dobrou formu i v Podolsku, kde sice z vedení 3:0 zbyl nakonec jen nejtěsnější náskok, ale ten už hráči Nižného Novgorodu nepustili.

Kanadské bodování:
Damir Žafjarov 13+15
Andy Miele 9+14
Chris Wideman 5+18
Red Star Kunlun (6-0-4-21, 67:107, 22. místo)
Čínský klub, hrající v azylu v podmoskevském Mytišči, zakončil domácí sérii těsnou porážkou 1:2 s Omskem, v úterý však sebral překvapivě bod na ledě moskevského CSKA za porážku 2:3 po nájezdech.
V tabulce Východní konference je Kunlun i tak s odstupem poslední, v celé lize je horší pouze Riga.