KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Spartak Moskva - 11. září 2021   13:00

Astana
Astana
32:35' Šestakov (Michajlis, Orechov)
1:4
(0:1, 1:2, 0:1)
Spartak Moskva
15:03' Nikišin  (D. Višněvskij, Kugryšev) • 31:22' Chochlačov  (Nikišin) • 34:17' Loktionov  (Kugryšev, Chochlačov) • 54:00' Pettersson  (Lehterä, Širokov)
Astana
Gofman, Morozov – Zacharov, Sysujev
Barys Arena, Nur-Sultan
3 307 diváků

Ode mne je to vše. Přeji pěkné odpoledne.
Česká a slovenská stopa:

Jediným zástupcem v utkání byl český obránce Jakub Jeřábek který stál na straně vítězného Spartaku Moskva. Bodově se neprosadil, na trestné lavici si pak odseděl dvě trestné minuty za podrážení.

Jakub Jeřábek: 0+0, 2 TM, 3 bloky, 1 hit, čas ne ledě 18:59
Statistiky:

Střely na bránu – 21:19
Vyloučení – 1:1
Bloky – 6:21
Hity – 19:15
Utkání mezi týmy Barys Nur-Sultan a Spartak Moskva skončil. Hostující tým se v první třetině dostal do vedení, do konce zápasu už jej nepustil a nakonec si po výhře 4:1 připsal tři body. Ve třetí třetině padl už pouze jediný gól. Postaral se o něj úspěšným zakončením protiútoku hostující Emil Pettersson.
59:15'
Vypadá to, že si Barys ani nevyzkouší hru bez brankáře. Už je totiž v pásmu soupeře, Ortio ale zůstává na svém místě.
58:33'
Hostům se nyní podařilo dostat kotouč až do pásma soupeře, ten tak musí začínat opět od začátku.
58:01'
Krasikov teď musel zasahovat, střela ovšem letěla přesně na něj a hostující gólman tak necelé dvě minuty před koncem nezaváhal.
57:30'
Snížení tak nepřišlo a teď už se upřímně moc nedá očekávat, že by se domácímu týmu podařilo zápas nějak výrazněji zdramatizovat. Dnešní utkání zvládli lépe hráči Spartaku.
56:36'
Teď to ovšem z domácí strany nebezpečné bylo! Michajlisova střela z levé strany se Krasikovovi jen překulila přes rameno a moc nechybělo k tomu, aby Alsing doklepl puk do sítě. Bránící hráč ale na poslední chvíli kotouč dokázal odpálit pryč.
56:05'
Spartak hraje přesně to, co potřebuje. Teď ušetřil další sekundy tím, že se bojovalo o kotouč v pásmu soupeře.
55:25'
Pro domácí tým to ta bude už velmi těžké. Další minutu a půl je pryč a Barys se od čtvrtého inkasovaného gólu pořádně nedostal do útočného pásma.
54:00'
Spartak právě vstřelil branku!
Hosté přidávají svůj čtvrtý zásah a ještě více se přibližují zisku tří bodů. Širokov si během přečíslení dva na jednoho chtěl vyměnit kotouč s Lehteräm. Přihrávka druhého jmenovaného mu ovšem šla jen na brusle. To však Spartaku nemuselo vadit, kotouč se totiž odrazil na hůl z druhé vlny dojíždějícího EMILA PETTERSSONA a ten jej bez váhání přišpendlil pod horní tyčku. Asistence: Jori Lehterä, Sergej Širokov.
53:32'
Střela Michajlise z okraje kruhu rychle po vhazování byla zblokována a ani v tomto případě nemusel brankář Krasikov zasahovat.
53:25'
Domácím se i nadále moc nedaří, kotouč jim v útočném pásmu přeskakuje hokejky. Hosté jej naopak sice dokázali ukořistit, ale poslali jej jen na zakázané uvolnění.
52:47'
Nyní už brankář hostů Krasikov musel zasahovat musel. Příliš složité to ovšem nebylo. Krasikov se ale i tak rozhodl kotouč podržet a pro jistotu přerušit hru. Čeká nás poslední komerční přestávka.
52:10'
Zatím se to však nedaří a domácí se za poslední minutu do pásma soupeře nedostali, většinu času navíc strávili ve své zóně. Spartak totiž pokračuje v napadání.
51:05'
Do konce třetí třetiny už nezbývá ani devět minut. Barys se ani nenadál a víc jak půlka závěrečné periody je pryč. Nyní by to chtělo už opravdu více zapnout a soustředit se zejména na ofenzivu.
50:35'
50:25'
Přesilovka Spartaku není tak dobrá jako ta soupeře. Ani jedna však gólem nekončí, tak ve výsledku je to jedno.
49:30'
Domácí se po vhazování vydali do rychlého protiútoku. Ten vypadal nadějně, nakonec ale nebyl zakončen.
49:17'
Svou první přesilovou hru v zápase si nyní zkouší i hokejisté hostujícího celku. Se střelou Heeda od modré čáry si brankář Ortio v klidu poradil.
48:35'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Curtis Valk – 2 min., hákování).
47:53'
Spartak se nehodlá stahovat do obrany a stále se vydává i do útoku. Toto nahození od modré čáry bylo ovšem zablokováno.
47:17'
Hostující tým vyhazuje kotouč nepřesně pouze na zakázané uvolnění. Znovu se přes minutu nepřerušovalo. To určitě více vyhovuje právě Spartaku.
46:25'
Nezdá se to, ale čas ve třetí třetině zatím ubíhá rychle a Barysu se tak minuty začínají krátit. Ve třetí třetině zatím Krasikovovi moc práce nepřidělali. Škoda ovšem celkem dobře zahrané přesilové hry.
46:02'
Téměř čtyřminutovou pasáž ukončil až brankář Krasikov zákrokem lapačkou proti přízemní střele soupeře zpoza obránce od levého mantinelu.
45:30'
Další dlouhá pasáž bez přerušení v dnešním zápase. Hraje se nepřetržitě od vyloučení Jeřábka už přes tři minuty.
44:42'
A Ortio musel dokonce zasahovat. Se střelou do vyšších pater brány si poradil možná i maskou, puk ale vyrazil a to je hlavní.
44:18'
První přesilová hra zápasu nám tak gólem neskončila. Spartak tedy drží své dvougólové vedení i nadále a nyní se může vydati i do útoku.
43:48'
43:12'
Teď si to domácí rozťukali velmi pěkně a Krasikov už nebyl v ideálním postavení. Střela z pravého kruhu ovšem bránu minula.
42:30'
Teď už to měl brankář Spartaku trochu těžší, se střelou z první od modré těsně nad zemí si ale poradil betonem.
42:10'
Hostům se rychle po vhazování podařilo osvobodit se. O chvíli později pak brankář Krasikov usměrnil puk mimo mantinely.
41:48'
První vyloučení zápasu přichází až v úvodu třetí třetiny. Hostující obránce Jakub jeřábek byl vyloučen za podrážení.
41:15'
I nadále zůstávali hosté v pásmu soupeře, zatím se jim však brankáře Ortia prověřit nepodařilo.
40:32'
Spartak se na úvod třetí třetiny rozestavil v útočném pásmu. Zakončil to ovšem jen nepřesnou střelou.
40:01'
V poslední minutě druhé třetiny se už nic zajímavého nestalo. Hostující Spartak tak odchází do kabin s dvoubrankovým náskokem a vedením 3:1. Barys vstoupil do periody dobře a byl aktivnější než soupeř. K vyrovnání to ovšem nevedlo. Všechny tři góly prostřední dvacetiminutovky přišly mezi 32. a 35. minutou. Dva z nich padly do sítě Barysu, ten tak bude muset dohánět manko už ve výši dvou branek.
40:00'
38:45'
O chvíli později už to měl domácí brankář o něco složitější, Musel zasahovat po střele po nečekané přihrávce zpoza brány. Situaci ale zvládl a kotouč podržel.
38:33'
V tomto případě to měl Ortio jednoduché, vyrazil pokus z úhlu od levého mantinelu.
38:03'
V tomto případě se zakázaného uvolnění dopustili hráči hostující celku. Necelé dvě minuty před koncem druhé části se tak do útoku dostávají domácí hokejisté.
36:57'
Barys se vydal do útoku. Po chvíli přišlo nepřesné nahození a pětice domácího celku se radši stáhne a půjde vystřídat.
36:29'
V tomto případě se ale hosté k žádné střele nedostali a jejich soupeř tak dokázal puk vyhodit pryč ze svého pásma.
36:00'
Čtyři minuty před druhou sirénu náš čeká vhazování před domácí bránou, koknrétně po pravé ruce brankáře Ortia.
35:42'
Teď to měl Krasikov celkem složité. Nahození od modré bylo tečováno a hostující gólman tak musel zasahovat nadvakrát. Nakonec se ale dokázal po kotouči natáhnout.
35:05'
Do konce utkání je ale pochopitelně ještě hodně času. Spartak se však oproti první třetině momentálně ještě o jeden gól přiblížil vítězství.
34:45'
Barys tak opět ztrácí dvě branky. Tenhle zápas pro domácí tým nebude jednoduché. Jediný jejich gól byl takový poměrně náhodný.
34:17'
To se také děje a hostující tým vede opět o dva góly. Dmitrij Kugryšev přihrál na levý kruh ANDREJI LOKTIONOVI a ten dokázal puk prostřelit za přesouvajícího se Ortia. Asistence: Dmitrij Kugryšev, Alexander Chochlačov.
33:40'
Zápas se nám tak gólově v posledních minutách trochu posunul a třeba se nám tak trochu ještě trochu více rozhýbe.
32:35'
Barys právě vstřelil branku!
Rychlé snížení opravdu přichází! ARKADIJ ŠESTAKOV se vytočil kolem brány a z úhlu dokázal propasírovat puk k bližší tyči brány. Krasikov zde nemá úplně čisté svědomí. Asistence: Nikita Michajlis, Valerij Orechov.
32:10'
Uvidíme, zda se Barysu podaří odpovědět, Ve druhé třetině totiž nehrál špatně.
31:22'
Ovšem ani to nezabránilo tomu, aby se hosté prosadili podruhé. Moskvané do dostali do přečíslení dva na jednoho. ALEXANDER CHOCHLAČOV se rozhodl celou situaci zakončit sám a z pravého kruhu se trefil přesně k levé tyči. Asistence: Alexander Nikišin.
31:02'
Tuhle situace domácí ustáli a tentokrát už vyhodili puk do pásma soupeře tak, aby se icing nepískal.
30:42'
Tlak Barysu už celkem pominul. teď se navíc domácí budou muset bránit, dopustili se totiž zakázaného uvolnění.
29:40'
Zblokovaná střela na každé straně. Ortio nemusel zasahovat proti nahození od modré, Krasikov pak zase proti střele z pravého křídla během protiútoku.
29:25'
To je ovšem také jeden z důvodů, proč jsme zatím neviděli tolik tutových šancí.
28:45'
Je poměrně zajímavé a neobvyklé, že je za námi už skoro polovina zápasu a my jsme zatím neviděli ani jeden nedovolený zákrok. I z toho důvodu čas ubíhá v celém zápase o něco rychleji než normálně.
28:08'
Trošku jsme to zakřikl, protože teď se hrálo poměrně dlouho bez hvizdu rozhodčí. Tuto pasáž ukončilo až zakázané uvolnění Barysu.
26:52'
Druhá perioda nám nenabízí tak dlouhé pasáže bez přerušení. Ani tento typ průběhu hry ale příliš mnoho šancí nenabízí. ze strany Spartaku pak ve druhé třetiny nevidíme ani skoro žádné střely.
26:22'
Teď už musel Krasikov zasahovat. Se střelou Petuchova z pravé strany to ale příliš složité neměl. Puk dokázal udržet ve výstroji a přerušit tak hru.
26:10'
Aktivita domácích hráčů pokračuje i nadále a Spartak má s Barysem v posledních minutách problémy. Do šancí však tato snaha Nur-Sultanu k ničemu nevede.
25:10'
Teď ovšem při situaci dva na dva nevyšel domácím hokejistům přechod přes útočnou modrou čáru. Po přerušení tak následuje komerční přestávka.
24:35'
Hosté se vydali do neúspěšného rychlého protiútoku. Druhá třetina zatím však vypadá opačně než ta první a více ze hry má Barys.
23:59'
Teď už střela přišla, Krasikov si ale s pokusem z vrcholu z levého kruhu dokázal poradit a kotouč vyrazit.
23:34'
I nadále se drží na kotouči více hráči kazachstánského celku. Od velké možnosti Michajlise ovšem žádnou dobrou střelu nevyslali.
22:45'
Vstup do druhé části je od hokejistů Barysu lepší. Spartak se zatím nedokázal pořádně dostat do pásma. K vyrovnávacímu gólu to však zatím nevede.
22:00'
Chvíli po tom se po střele od modré čáry odrazil kotouč na pravý kruh k Michajlisovi. Ten jej ovšem bekhendem neposlal do prázdné brány, ale jen do blokujícího hráče.
21:35'
Jeden z domácích se vydal do protiútoku, v situaci jeden na jednoho si puk přehodil na bekhend, zakončit všem nedokázal.
21:00'
První minuty se celkově nesla v duchu nepřeností. Domácím se zase nedařilo pořádně přihrát si a dostat se z obranného pásma.
20:15'
V druhé třetině jsme na první přerušení na rozdíl od té první čekali pouze patnáct sekund. Hostující tým se dopustil postavení mimo hru.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka zápasu je za námi. Měla poměrně rychlý průběh, během něhož jsme neviděli ani jedno vyloučení. O něco více ze hry měli hokejisté hostujícího Spartaku Moskva, kteří také vstřelili jediný gól. Višnějskij našel z pravého kruhu Alexandra Nikišina a ten už to měl jednoduché. Domácí zatím svého soupeře žádnými nebezpečnými střelami neohrožují. Uvidíme, zda se to ve druhé třetině změní.
20:00'
19:52'
V závěru třetiny se v útočném pásmu nacházejí pro změnu hokejisté Spartaku. Ani oni už ale nic vymyslet a provést nestihnou.
19:06'
Teď ovšem vidíme největší tlak domácího týmu v zápase. Krasikov však nemusel řešit snad jedinou nebezpečnou situaci. Snaha domácích do šancí zatím nevede.
18:10'
Ani v tomto případě se však hráčům Barysu na vhazování uspět nepodařilo a pětice Spartaku tak může konečně vystřídat, Tuhle poměrně složitou situaci tak hosté nakonec zvládli bez větších komplikací.
17:47'
Teď už to začíná být trochu repetitivní. Hosté sice opět vyhráli buly, i v tomto případě ale poslali puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
17:40'
A o chvíli později další icing Spartaku Moskva. Tohoto by domácí tým měl využít.
17:17'
Domácí budou nyní pokračovat v útočném pásmu. Kotouč totiž míří z holí hráčů moskevského celku na zakázané uvolnění.
16:45'
Spartak byl tak odměněn za to, že v první třetině zápasu byl o něco aktivnějším týmem. Uvidíme, jak se podaří odpovědět Barysu. Zatím totiž brankáři Krasikovovi moc práce nepřidělal.
15:03'
Hosté se po zakázaném soupeře prosazují a střílejí první gól zápasu. Dmitrij Višněvskij našel skvělou přihrávku z pravého kruhu ALEXANDRA NIKIŠINA a tomu stačilo pouze usměrnit puk do prázdné brány. Asistence: Dmitrij Višněvskij, Dmitrij Kugryšev.
14:54'
A Spartak bude útočit i nadále. Domácí se totiž na chvíli osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
14:23'
Heed se do kotouče opřel na modré čáře, bránu soupeře ale minul. Jeho tým ale i nadále pokračuje v útočném pásmu.
13:35'
Čas nám sice poměrně rychle ubíhá, zatím jsme ovšem neviděli mnoho střeleckých pokusů. Celkem pouze deset, z čehož šest jich vyslali hráči Spartaku.
13:10'
Jednoduchá práce pro Krasikova, který betonem vyrazil bekhendový pokus Šestakova z levého kruhu. Po zhruba pěti a půl minutách následně přichází přerušení hry a následuje komerční přestávka.
12:20'
Další odehraná minuta je za námi. Nic důležitého se v ní nestalo. Spartak už se ale opravdu tak často do zakončení ani do útočného pásma nedostává a na puku tak více hraje soupeř.
11:20'
Už více jak tři a půl minuty čekáme na přerušení. Domácí se trošku rozjíždějí a už nejsou pod tlakem soupeře. Brankáře Krasikov ale v dosavadním průběhu zápasu moc neprověřili.
10:33'
Nyní jsme viděli souboj o kotouč za hostující bránou. Nakonec byli úspěšnější hráči Spartaku, kteří puk následně poslali do středního pásma.
09:51'
zažíváme další delší pasáž bez přerušení. Ani jednomu z týmů se nyní nedařit na delší dobu usadit v pásmu a ohrozit brán u svého soupeře.
08:15'
Hokejisté Spartaku tak mohou pokračovat v útočném pásmu. Zatím jsou to opravdu oni, kdo je lepším týmem na ledě. Svého soupeře k ničemu nepustili, ke gólu to ovšem také nevede.
07:40'
Jeden z domácích hokejistů byl nejspíše zasažen vysokou holí. Rozhodčí se jeli poradit, nakonec to však vypadá, že si ani jeden z nich situace nevšiml a vylučovat tak nebudou.
07:17'
Po vhazování na útočné modré čáře se do pásma soupeře dostal Soloduchin, jeho střela z levého kruhu ale byla ztečována mimo tři tyče.
06:32'
Spartak ovšem na rozdíl od svého soupeře pokračuje v útočení. Další střelu, tentokrát z nápřahu z vrcholu levého kruhu, schytal nejspíše hlouček hráčů před bránou.
06:05'
O něco lepší vstup do zápasu zažívá hostující tým. Dá se ovšem očekávat, že dnešní utkání bude celkem vyrovnanou partií.
05:40'
Naopak Ortio už pár zákroků předvést musel. Nyní zasahoval proti střele od levého mantinelu. Dokázal opět zasáhnout a rozhodčí vzápětí přerušuje hru.
04:58'
Hostující gólman ovšem zatím moc práce neměl. Nemusel zasahovat ani proti ráně od modré čáry, puk totiž mezi tři tyče nemířil.
04:34'
Širokov dostal kotouč do dobré pozici na vrcholu pravého kruhu, bránu ovšem minul. Na druhé straně se poté poprvé v zápase přerušuje.
03:37'
Stále čekáme na první hvizd rozhodčích. Hosté se nyní drží trochu v talku, po úvodních možnostech zápasu ale puk konečně ukořistil i Barys.
03:00'
První zajímavý moment. Ortio se snažil holí odrazit puk, ten se mu ale dostal mezi betony a projel trochu za něj. Byl ovšem vyjetý, takže jeho obránci dokázali zasáhnout.
02:32'
První střela na domácí branky. Tečovanou střelu od modré Ortio dokázal vyrazit. Ještě se ani jednou nepřerušovalo.
01:56'
První desítky sekund se nesou v rytmu nepříliš povedených ofenzivních akcí. Ani jeden z brankářů zatím zasahovat nemusel.
00:52'
Ani Spartaku se ovšem přechod do útočného pásma nadvakrát nepovedl. Na druhou stranu tak můžou opět hráči Barysu.
00:30'
První třetina utkání odstartovala. Úvodní vhazování vyhrál domácí tým, který se pokusil vydat dopředu. O puk však rychle přišel.
00:01'

Barys Nur-Sultan: Ortio (Bojarkin) – Šalapov, D. Dietz (C), Alsing, Martinsson, Samat Danijar, Orechov – Kunyk, Frattin, Thomas – Michajlis (A), Valk, Lilja – J. Berglund, Šestakov, Savickij – Petuchov, Gurkov, Musorov – Šaichmeddenov, Asetov (A).

Spartak Moskva: Krasikov (Dansk) – Jeřábek, Heed, D. Višněvskij, Nikišin, Bryncev, Ručkin, Jevenko – Pettersson, Lehterä, Širokov (C) – Kugryšev, Loktionov, Chochlačov – Šaškov, Drozdov, Avcin – I. Baranov, Soloduchin (A), D. Kvartalnov – Ponomarjov.

Rozhodčí: Gofman, Morozov – Zacharov, Sysujev.

V souboji Barysu se Spartakem Moskva mnoho českých a slovenských hokejistů neuvidíme. Jediným zástupcem bude Jakub Jeřábek, který si v dresu hostů připsal ve čtyřech zápasech jeden bod za asistenci.

Moskevský Spartak odehrál v sezonu už čtyři zápasy. Vstoupil do ní dvěma domácími utkáními s týmy z dálného východu, tedy Vladivostokem a Chabarovskem. V obou zápasech byl poměrně jasným favoritem a v obou případech tuto roli potvrdil. Svou poslední dosavadní výhru si pak připsal proti Viťazu po prodloužení. Jediný prohra Spartaku se urodila na kluzišti Ufy, které podlehl 2:1. V loňské sezóně se Moskvané daleko nepodívali, v prvním kole play-off totiž jasně nestačili na svého rivala CSKA.

Dosavadní zápasy Spartaku v sezóně:

1. zápas Spartak – Vladivostok 4:1
2. zápas Spartak – Chabarovsk 3:1
3. zápas Spartak – Viťaz 3:2pr.
4. zápas Ufa – Spartak 2:1
Barys Nur-Sultan

Týmu z Kazachstánu se vstup do sezóny nepovedl úplně podle přestav. Z prvních dvou zápasů si totiž neodnesl ani bod za prohry s Ufou a Magnitogorskem . Je však pravda, že ani v jednou z těchto zápasů nebyl favoritem. Třetí zápas už Nur-Sultanu ale vyšel. Proti outsiderovi z Chabarovsku si připsali těsnou výhru 3:2. Barys se zatím nenachází na pozicích pro play-off. Je však pochopitelně ještě velmi velmi brzo. Loni kazachstánský zástupce vypadl v prvním kole play-off s Magnitogorskem 4:2 na zápasy.