KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Ufa - 27. prosince 2021   13:30

Novosibirsk
Novosibirsk
21:04' Pjanov (O. Li, Litovčenko) • 34:36' Česalin (N. Shore, Čajkovský) • 60:44' N. Shore (O. Li)
3:2
(0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Ufa
Ufa
8:02' N. Kuljomin  (Kadějkin) • 35:02' Naumenkov  (Kadějkin, N. Kuljomin)
Novosibirsk
Krasotkin (Säteri) – Jokipakka, K. Alexejev, Ilja Morozov, Kudako, J. Alanov, Čajkovský – O. Li, N. Shore, Litovčenko – Pjanov, Milovzorov, Šarov – Česalin (C), Setdikov, Goluběv – N. Korotkov, V. Komarov, Nikita Šaškov.
Lavrenťjev, Běljajev – Kanifadin, Stroganov
Ledovyj dvorec sporta, Novosibirsk
3074 diváků
Ufa
Metsola (Šaryčenkov) – Panin (C), P. Larsen, Naumenkov, Koledov, Viktor Antipin, Chafizullin, J. Birjukov, Zubarev – Markus Granlund, Alalykin, V. Tichonov – Kadějkin, N. Kuljomin, Šmeljov – R. Amirov, Baškirov, Pustozjorov – Sannikov, Platt, Kartajev.

Statistiky zápasu

Střely na bránu 27:25 (9:6, 11:11, 6:8 – 1:0)

Michal Čajkovský (SIB) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:07
V souboji dvou nejlepších obran KHL vítězí hokejisté Novosibirsku po prodloužení, které na domácím ledě zvládli úspěšně potřetí v řadě a znovu si upevnili postupové příčky do play-off, v němž pět let chyběli. Domácí hráli s vervou, tlačili, tvořili hru, ale po chybě Čajkovského před vlastní bránou inkasovali lacino úvodní gól.
Hned zkraje druhé třetiny se Sibiri podařilo vyrovnat a v přesilovce otočit skóre, za 26 vteřin ovšem Ufa vyrovnala a ve třetí části hry mohla rozhodnout, kdyby domácí nepodržel brankář Krasotkin. Nakonec další akci Olega Li dotáhl Shore a dva body zůstávají na Sibiři. Ovšem i Salavat Julajev může být nakonec spokojen, když bodoval posedmé v řadě.
60:44'
Sibir právě vstřelila branku!
Li sebral ve středním pásmu puk lehkovážně jedoucímu Kadějkinovi a rázem jeli domácí v tandemu sami na brankáře. Šanci, která nešla nedat, proměnil z první přes Metsolův beton NICK SHORE.
Asistence: Oleg Li.
60:01'
Třetí třetina rozhodnutí nepřinesla. Větší šance při opticky vyrovnané hře měl Salavat Julajev, domácí vděčí za bod především výbornému Krasotkinovi. O druhý bonusový bod si to nyní oba soupeři rozdají v prodloužení.

59:19'
Vbrzku mohl na druhé straně rozhodnout z kruhu volný Platt, ránu bez přípravy však neusměrnil.
58:56'
Na levý kruh si najel obloukem Ilja Morozov. Od Olega Li dostal přihrávku, která měla oči, jenže i jeho pokus výborně blokující obrana Ufy odvrací.
57:55'
Koledov vypálil golfový úder, Šmeljov ho tečoval vedle domácí klece.
56:03'
Komarov s napřaženou hokejkou najížděl mezi kruhy, jenže zpětné přihrávky od Šaškova se nedočkal. Spoluhráč střílel z otočky z úhlu sám, opět pouze do obránce.
54:27'
Jeden z hokejistů v bílozeleném zůstal ležet na ledě, rozhodčí však hru pustili a domácí v klidu ujeli do přečíslení 3 na 2. Goluběv nastřelil zprava jen obránce Ufy.
51:54'
Naposledy dnes vystřídají na novosibirském ledě hokejisty čističi ledové plochy.
51:45'
Granlund přiťukl pod sebe Larsenovi, jehož střílená přihrávka končí za novosibirskou bránou.
49:51'
Anton Krasotkin zneškodnil další obrovskou šanci hostů v podobě samostatného nájezdu Nikolaje Kuljomina!
49:20'
Před Šmeljovem zasahuje Krasotkin na čáře vleže i bez hole, nejpilnější z ufimských střelců se stále nemůže prosadit.
47:50'
Nikita Šaškov si objel zleva obránce Zubareva, z těžkého úhlu mu Metsola nenechal prostor k zakončení.
46:31'
Krasotkina vystrašil několikrát tečovaný Naumenkovův pokus z vrcholu kruhu, nakonec se ovšem odráží vedle jeho brány.
45:57'
Předposlední komerční přestávka vyrovnaného mače.
45:10'
Několik útočných vln Sibiřanů se rozbilo o pevnou obranu hostů, oba celky hromadně střídají.
44:35'
Zakázané uvolnění Ufy.
43:44'
Valentin Pjanov z plné jízdy přes obránce střílí do výstroje Juhy Metsoly.
41:53'
Amirov si najel mezi kruhy a po krátké stahovačce mířil švihem do šibenice. Krasotkin nataženou lapačkou jeho pokus vyhmátl.
40:01'
Domácím se podařilo v prostřední části hry otočit skóre, když využili svou první přesilovku v zápase, ovšem z vedení se neradovali ani půl minuty, než za Ufu dorovnal skóre Naumenkov. Jisté tedy je, že zápas dnešních soupeřů neskončí pošesté za sebou výsledkem 3:1.

39:20'
Novosibirský obránce Alexejev neudržel kotouč na modré čáře, píská se ofsajd.
38:17'
Morozov pálil po vyhraném vhazování od modré čáry příklepem po ledě, ovšem Juha Metsola na puk dobře viděl a rozklekem ho vyráží.
38:05'
Goluběvův příklep přizvedla teč bránícího hráče Ufy do ochranné sítě.
36:28'
Oleg Li prudce přihrával na Milovzorova, Metsola se rychle přesouval na čáře a musel sebou švihnout zpět, protože kotouč se nečekaně odrazil o brusli bránícího hráče. Nejlepší brankář KHL ho nakonec svou bruslí vykopl ještě před čarou.
35:02'
Ufa právě vstřelila branku!
Domácí se těšili z vedení jen 26 vteřin. O bleskovou odpověď se totiž postaral MICHAIL NAUMENKOV, který po Kadějkinově zpětné přihrávce krásně vymetl zápěstím z mezikruží horní růžek Krasotkinovy brány.
Asistence: Alexandr Kadějkin, Nikolaj Kuljomin.
34:36'
Když domácí neprostřelili obrannou čtveřici soupeře, rozebrali ji rychlou kombinací a po přihrávce z levého křídla zavěsil z mezikruží JEVGENIJ ČESALIN.
Asistence: Nick Shore, Michal Čajkovský.
33:47'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Juha Metsola – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk).
32:44'
Krasotkin dobře viděl na střelu zápěstím Daniila Alalykina a chytá ji do lapačky.
32:28'
Nebezpečné útoky na obou stranách nepřinesly změnu skóre, Litovčenko střílí do brankáře a nakonec se po chybně odpískaném icingu vhazuje ve středovém kruhu.
31:09'
Domácí obrana zapomněla za zády na Geoffa Platta, který dostal puk do jízdy od Stěpana Sannikova, ale naštěstí pro Sibir zakončil samostatný nájezd nad břevno.
30:58'
Dnešní utkání sleduje 3074 diváků.
30:36'
Kuljomin zblízka ve skrumáži neprostřelil dobře postaveného Krasotkina.
29:17'
Vjačeslav Litovčenko se řítil do nájezdu, osekávajícího Panina nechal po prudké brzdě projet kolem, jenže z otočky ze dvou metrů nepropálil Metsolu.
28:51'
Prudká střílená přihrávka přeskočila nataženou hůl Viktora Tichonova před odkrytou bránou Novosibirsku.
27:31'
Kotouč vyletěl přes tvrzené sklo do hlediště, chystá se buly před novosibirskou bránou.
26:50'
Ilja Morozov se nenechal objet Kadějkinem, naopak sám založil protiútok přihrávkou na Milovzorova, jehož švih z mezikruží vyhmátl Metsola lapačkou.
25:44'
Salavat Julajev je aktivnější, ale prožívá to, co Sibir v první třetině. Do soupeře buší zatím marně. Granlundovu ránu z úhlu vyráží Krasotkin.
24:21'
23:50'
Ufa vyvinula v přesilovce drtivý tlak, jen Šmeljov se dostal během svého střídání čtyřikrát do palebné pozice, ale domácí se drží skvěle a teď konečně vyhazují.
23:11'
Z mezikruží pálil bez přípravy Šmeljov jen do Krasotkinova betonu.
22:21'
Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (Nikita Korotkov – 2 min., hákování).
21:04'
Brzy po změně stran je vyrovnáno. Oleg Li nabruslil do útočného pásma podél levého mantinelu, objel bránu a nevadilo, že trefil jen Metsolův beton. Na správném místě byl VALENTIN
PJANOV, který úspěšně doráží.
Asistence: Oleg Li, Vjačeslav Litovčenko.
20:01'
V Novosibirsku je znát, že se utkávají dvě nejlepší obrany KHL. První třetina uběhla v rychlém tempu, ale bez výraznějších šancí. Spokojenější jsou hosté, které poslal do vedení Kuljomin po chybě Čajkovského před vlastní bránou.

Střely na bránu 9:6
Vyloučení 2:1
Bez využití.
20:00'
18:46'
Zakázané uvolnění posouvá hru do pásma Novosibirsku.
17:15'
Metsola vyráží betonem střelu obránce Alanova od modré.
17:02'
Domácí Morozov neudržel skákavý puk na útočné modré čáře. Teprve poté opouští kotouč hrací plochu a po zřídka vídané pasáži 6:06 minuty rozhodčí přerušují hru.
15:15'
Protiútok domácích zakončuje od pravého hrazení do betonu ufimského brankáře Viktor Komarov.
14:40'
Opět se hraje dlouho bez přerušení jako v úvodní pasáži utkání. Hra se přelévá, ani jeden ze soupeřů se nedokáže usadit v útočném pásmu.
12:45'
Čajkovského nahození od modré čáry letí vedle zadní tyče.
10:54'
Domácí jsou v plném počtu a po průniku Rodiona Amirova se bude vhazovat v jejich pásmu.
10:23'
Ukrytou střelu obránce Naumenkova nízko nad ledem vystihl Anton Krasotkin betonem.
9:33'
Přesilovku 4 na 3 hosté nevyužili, pokračuje ještě zbytek klasické početní převahy.
8:54'
Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., podrážení).
8:02'
Gól jde za Čajkovským, který při hře 4 na 4 vyhazuje před vlastní bránou puk jen do Kadějkinovy brusle. Po šťastném odrazu otevírá skóre bekhendem po ledě zblízka NIKOLAJ KULJOMIN.
Asistence: Alexandr Kadějkin.
7:33'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (Jevgenij Česalin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pavel Koledov – 2 min., hrubost).
7:32'
Finský brankář Ufy podržel Kudakem nastřelený kotouč před dorážejícím Česalinem, na kterého se poté sesypali ostatní hráči Ufy.
7:02'
Valentin Pjanov potáhl protiútok po pravém křídle a vypálil golfákem pod břevno. Metsola vystihl jeho dělovku ramenem.
6:15'
Vladislav Kartajev z protiútoku míří do Krasotkinovy lapačky, je tu čas na první komerční pauzu.
4:21'
Až skoro v polovině páté minuty pískají rozhodčí první přerušení hry. Sergej Šmeljov vyzkoušel Krasotkina po ledě z mezikruží a novosibirský brankář podržel kotouč pod lapačkou.
3:00'
Tři minuty od úvodního buly uběhly bez přerušení a také bez přímé střelby.
1:44'
Domácí brankář Krasotkin odpálil nahozený kotouč holí až do středního pásma, kde ho Setdikov nabídl Goluběvovi a jeho rána z dálky se tříští o zadní mantinel.
0:01'

Sibir Novosibirsk: Krasotkin (Säteri) – Jokipakka, Alexejev, Morozov, Kudako, Alanov, Čajkovský, Jefremov, Ovčinnikov – Li, Shore, Litovčenko – Pjanov, Milovzorov, Šarov – Česalin, Setdikov, Goluběv – Korotkov, Komarov, Šaškov.
Trenér: Martěmjanov.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – Panin, Larsen, Naumenkov, Koledov, Antipin, Chafizullin, Birjukov, Zubarev – Granlund, Alalykin, Tichonov – Kadějkin, Kuljomin, Šmeljov – Amirov, Baškirov, Pustozjorov – Sannikov, Platt, Kartajev.
Trenér: Lämsä.

Rozhodčí: Lavrenťjev, Běljajev – Kanifadin, Stroganov.

Ufa – Novosibirsk 1:3.
Až v posledním zmíněném duelu, zatím jediném v letošním ročníku, tedy Sibir prolomila kuriózní sérii totožných porážek.
Salavat Julajev Ufa
Baškirský klub se silným finským vlivem patří letos k širší špičce KHL, na Východě je třetí o skóre před Kazaní a inkasoval nejméně gólů v celé lize, ještě o pět méně než Novosibirsk. Předevčírem Ufa doma porazila Jekatěrinburg 4:2 a byl to šestý zápas s bodovým ziskem v řadě.

Kanadské bodování:
Markus Granlund 8+25
Sakari Manninen 19+13
Alexandr Kadějkin 11+16
Sibir Novosibirsk
Domácí míří po pětileté přestávce do play-off. Na šestém místě Východní konference mají vybudovaný devítibodový polštář na devátý Jekatěrinburg. Z aktuální postupové šestnáctky klubů jsou Sibiřané jediní, kteří ještě nenastříleli sto gólů. Pyšní se ovšem druhou nejpevnější obranou KHL.
Doma hrají pátý zápas v řadě, ale ještě nedokázali zvítězit v základní hrací době. Po prohře s Čeljabinskem a dvou vyhraných prodlouženích podlehli v sobotu těsně 3:4 silnému Petrohradu.